CACHETTEN L. 6R0ENS mmr BREUKEN BREUK-INSTITUUT Laatste Berichten SAMSON-KIN A Nieuwsberichten BotereMcorei Soniiry 'S8 De dagorde der Kamers. Bij de Belgische treepen. Duitsnhlaiid zou ultimatums jjezoaden iiebtmn aan Rusland en Frankrijk. STADSNIEUWS HET HUIS JEAN DE CLEROQ Jaisrès vermoord te Parijs PROFESSOR der UNIVERSITEIT immm ITOEST Borstsiroop OE PRATERE BRQNGHIET .«•STETM «JG0SWS 1944 Dikwijls venbieflt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de Chicorée der Trappisten üac&tt verbieden. Brussel. Diefstal. Een jongen, ge bloed als werkman, sprong Donderdag na middag op de Paleizenplaats naar een 13ja- rig meisje, boodschapster bij oone kleer maakster van den Elscnostoenweg. Do jonge bandiet ontruklo het meisje eene groote kartonnen doos, inhcadendo eon klood van 175 fr., on nam ermuê de vlucht. geeft kracht ou moed Aftmggelaar Vrijdag morgend, rond 4 uro, wandelde een politieagent door de Amsterdamstraat. Toen hij voorhij een in ophouw zijnde huis kwam, hoordo hij opoens een slaper luid ronken. Do agent trad in het gebouw en trof er eenen jongeling aan, die in eenen diepen slaap gedompeld lag. De slaper word wakker gemaakt. Men oordeels over zijne verbazing toon hij voor hom de strengo figuur van don policieman zag op- rijzon. Hij wilde vluchten, doch de agent greep hem hij den kraag en wiide weten met wion hij to doen had. Do jongeling weigerde te antwoorden en 't was ook mot groote te- gongoesting dal hij don agent naar hot koin- missariaal volgde. Daar werd hij voor dén oflicier van dienst gebracht. Na wat tegen pruttelen, eindigde hij met te bekennen dat Jozef R.. heette, 19 jaar oud, wonende in eenen gang, uitgevende op do Kiekenmurkt. Waarom was hij niet naar huis gaan sla pen 1 Dat was wol to verstaan, want de kerel werd door de policie opgozocht voor aflruggelarijen, wolke hij gepleegd had ten nadeele van zijnen meester, eonoii handelaar uit do Boonhouwersstraut. De kerel zal in 't vervolg niet meer in ophouw zijnde ge bouwen moeten gaan slapen, want men hoeft hem ter beschikking van den prokuruur des konings opgesloten. Ds grootste onderscheiding. CIIICOREI TALl'E is zuiver, smake lijk en gesparig. Anderlecht. Ontaard Jcind. Een lfljarig meisjouit de Aumalestraat, dio Don derdag wegens haar slecht gedrag eono be risping kreeg, heeft haro moeder zoo g weldig geslagen dat do arme vrouw thans bedlegerig is. De ontaarde dochter, dio op de vlucht is, wordt door do policie opgezocht, Brand. Vrijdag morgend, rond 11 uro, brak er brand uit ten huize van M. Pe- risot, in do Molenstraat. Toen de pompiers ter plaatse kwamen, had hot vuur reeds eene groolo uitbreiding genomen. Na drio kwart uurs werken kon de brand gehluscht worden Do schade, zoo door liet water als door het vuur, is betrekkelijk groot. De goede koffie vindt men bij A. De Ryck- Limpens, Aalst. Antwerpen. Woelige Duitsehers. In de herberg van Eüg. V., Rijn kaai, kre gen gisteren verschillige :Duilsche zeelieded van do Kt conlund ruzie en dreigden den heelen inboedel der herborg kort en klein te slaan. Do herbergier haalde eenen revolver voor don dag en loste een schot om de oproer makers wal schrik in to boezemen, doch dc kogel trof den genaamden Nokday, 23 jaar in de zijde. Degekw6tste werd ter vei ple ging naar 't Noordverbandhuis ovorgebrachl ©U ua vorzorging terug naar boord. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven 7 Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groensclmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Valke- ncer Antwerpen, Da Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damnie; Aal ter, Tavernicr. Honderdc certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kiiikhoestremedie Iialewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Gevallen. Do Schilder P. Balieu. wononde Falconpoorl, is op n. 54 der Arno- rikadok gevallen on werd met kneuzingen aan hot hoofd opgonoinon. Hij wordt in St-Camilliusgasthuis verploegd. Ongeval. Fr. Robrechts, 21 jaar, van Zwijijdrecht, werd onder afdak 21, de rechterhand goploltord. Hij word in hel Zui iervoi hand huis vcrpleogd. Overleden. De ongelukkige vrouw Elisabeth De Ruylor, wononde Sint Ber- nardschon sleonwog, 329, die gistoron door 't venslor der derde verdieping op do slraal viol, is aan de gevolgen dor beknmoii kwet suur, in JiotS10 Elisubetligaslhuis overleden. Lijk opgevischt. Dezen morgend werd uit do Kempische dok, hol lijk ojige- vischt van een man, 45 A 50 jaar. Het werd naar hol doodenhuis der Korlo Dijkslraat gevoerd. Magere buit. Vorlodon nacht zijn die ven in de beenhouworij Bogaerdestraal, ge drongen. Do dieven zijn zonder twijfel op de vlucht gedreven, want er wordt enkel 60 centiemen uit do tooglado gemist. Dubtele aanhouding Aan do Kem- pischo dok heeft do policie twoe kerels out most Frans M. uit do Indiönstraat, en S., van Borgorhout, die eene mand droegen, waarin drio rollen kleersloffen verhorten lagon, die zeker van diofslal moeten voort komen. Zij bowot en het goedje lo hebben go- vonden. Borgerhout Diefstallen. Onboken- io schelmen zijn gedrongen in do woning van luiledant Meny, Gomlundagslraat, maar werden in hun work gestoord. Ton nadeole van Mej. Fanny Les, Lange Ktovitsl raat, is oen zilveren handzakje ge stolen, bevattende een zilveren geldbeugel w at gold. DE VOLKSSTEM PER TELEFOON Ziehier de dagorde welke de Kamers in de aanstaande zitting zullen te bespreken hobbon 1° Goedkeuring der verkiezingen. 2° Stemming der kredieten voor de mobilisatie. 3° Stemmen der wet, waarbij de bankbriefjes gedwongen loop krijgen. 4° Indien noodig, stemming der wet een moratorium Instellende voor do Nationale Bank. Uit do verschillige logerdepots ontvangen wij bericht, dat de reservisten zoo good als •voltallig binnenkomen. Do geestestoestand is uitstekend. Alles gaat met orde on zonder incidenten. Men schatte dat Zaterdag avond roods over de 200,000 man zouden binnen zijn. Kolonel Winthamer, golast mot don dienst van hot materiaal, voeding enz. verklaarde Zaterdag morgend dat alles goed van stapel liep. Alles was in orde en bewees d.it België gerued is. De sta foverste van het legor, luitenant generaal de Solliors do Moranvillo, dood nage noeg dezelfde verklaring en drukte zijne hooge bescherming uit. Ilij verklaarde dat ons leger eone ware macht daarstelde, waarmode af te rekenen is. Hc4 youvernemer.t bSïjjf i te Brussel. Daar hot de gewoonte is, dat liet gouvernement, de archieven en de schatkist naar Antwerpen over te brengen, in uit zonderlijke govallon als doos, ducht men dat zulks weder zou j 'a ils hebben. Er is editor besloten, zulks nu niet le doen. Hot grootste gedeelte dor schatkist berust reeds te Antwerpen. Oosten rijjlcsche stoaraer in beslag genomen ie Ymuiden. - 1)0 Oosteiirijkscho stoomer Aroil is Vrijdag avond te Yinuidon aangekomen nn.t 31 leerlingen officieren. Do bevelhebbor dor bevesting van Ymuiden lieoft hot schip in bosluir genomen. Oe Büitsche gezant te Pai-ijs zou naai- Duiiaehland te- rmykeeren. Zaterdag namiddag weid te Brussel het gerucht verspreid, dat baron de Schoen, Duitsche gezant te Parijs, 's namiddags om 3 ure naar Berlijn vertrokken was. Zulks zou volstaan, met eene diplomatische afbreuk. Frankrijk zal onze cnjifhankeléjkheSd bescltermen, M. Klolonhowski, Franscho gozanl to ISrussol, heeft Vrijdag mol'gond verklaard,dat Frankrijk onze onafhankelijkheid zal eerbiedigo» en ze zal verdedigen tegen olken vreemden over weldiger. Oe BeCgiisclhe Kamers zouden Dinsdag aanstaande bijeen- reroeiien Worden. Zaterdag morgend zijn dö kwestors der Kamers vei ga doid, urn schikkingen to nemen voor liet bijeenroepen dor Humors. Men denkt dat de bijeenroepiug voer Dinsdag zal zijn. Telefonische betrekkingen onderbroken. Sinds Zaterdag morgend is de telefonische verbindiDg lusschen Brussel en Parijs onderbroken. Kseusue Russische ministerraad. - Zaterdag morgend om 3 ure werd onder voorzitterschap van Gzaar Nilcolaas nog oen ministerraad gehouden. Men had no-' geen antwoord van Duitscbland. De L'isfet iantn stellen zich fep beschikking van den Ko. iriBsïg, Sir Eduard Carton, leider der Ulsterianon, hoeft aan Koning Joris laten weten, dat hot Engelsch gouvernement, in goval van oorlog, vrij over do S0,0C0 Ulsterianen mag beschikken. Een uervsarlijk oorloystsaig. J)e Fransche ingenieur Turpin, uitvinder an het hoi uclite meliniet, heeft 5 toestellen zijner uitvinding ter beschikking van hot Fianschministerie van oorlog gesteld. Een gewone houwilsor, mei zulk toestel gescholen, richt zulke vreeselijke verwoestin gen aan, dat een dreaduouglli of een fort in eens vernield"zijn. In het veld waren de uit werkselen zoo vroeselijk, dat eeuo paniek onvermijdelijk Zou volgen. De Messagero van Rome,'meldt dal de Duitsche gezatA te Rome, Vrijdag avond aan den Italiaanschen minister van Buitenlandsclie zaken z>-u verklaard hebben, dut Duitscb land ultimatums gezonden had aan Rusland en Frankrijk. Van Rusland zou gcëischt worden, dat do mobilisatie binnen de zes uron geslaakt werd en van Frankrijk dat hol zich huilen de kwestie zou houden lil Ook vroeg Duitscbland eene officicole verklaring van Italip. Eon ministerraad werd gehouden en daarin word besloten,, dat Italië zich buiten de zaak zou houden, duar zijne belangen er niet in betrokkon zijn. Volgens latere berichten zou het ultimatum voor beide landen, Zaterdag avond om 6 ure eindigen. Eeno officieuse nota logenstraft het zenden der ultumaliuins, doch een draadbericht uit Londen bevestigt dat de ultimatiums gezonden zijn. Wat er nu van is, kunnen wij onmogelijk verzekeren, de telefonisoho verbinding met Parijs afgesneden zijnde. Zwitserland vnobiBiseert De algemeene mobilisatie is uitgeroepen in Zwitserland. De vreemdelingen werden verzocht Duitscbland te verla ten. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de vroemdelingon, in Duitscbland reizende ver zocht worden zoo spoedig mogelijk Duitscbland le verlaten. Japan en Portugaal mei Engeland. Baron Ka to. Ja paansche mi nister van Buitenlandsclie zaken, heeft het Engelsch gouverneinont bericht, dat de Ja- liaansche vloot ter zijner beschikking is. Uit Lissabon wordt geseind, dat Engeland over ÏO.OUO Portugeesche soldaten mag beschikken. IIET PARKET. Het parket van Dender monde, vergozeld van de wetsdototoors, stap- -teu gisteren in onze stad af, om de lijkschou wing te doen der ougelukkige Hortense Van Vaeroubergh, slachtoffer van het rytuigonge- val, hetwelk wij Douderdag gemeld bobben. 4$. Algemeen is het gekend dat de magazijnen van Oscar Pinchart, Groote Markt, 13, Aalst, voorzien- zijn van de rijkste keus van kostu- men voor mannen, jongelingen en kinderen, aan prijzen voor eenieders beurs. DAT WAS NOG WEL. Eene dame, die aau do deur barer woning stond, bemerkte ■dat eenen voorbijganger daar kwam aange wandeld drager zyndo van eenen regenscherm die haar toebehoorde. Zy reklameerde na tuurlijk haar eigendom weor, waarop de wan delaar haar regenscherm aan stukken sloeg. Proces-verbaal is te zijnen laste opgesteld. O. V/innepenninckx, Veldstraat, 8. Rijtuigmaker, huurhouder. Telefoon 194. ERGE WONDE. Eonige kinderen ver maakten zich in de weiden- van het Wijn- gaardvold en berokkenden sinds geruimen tyd groote schade aan den eigenaar. Vrijdag betrapte de landbouwer eenigo dezer kinde ren, en wierp naar lien met eenen steen. Ilij trof de genaamde Plas Martha, vlak onder betoog, waardoor zy eene ernstige wondo bekwam. Doktor llertekaut heelt deze moe ten toonaaien. x Bij TAEYMANS, Groote Markt, AALST, echte Creoiine William Pearson, 1,50 fr. dc liter. MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 31 juli. Maakt vaster, Bryzen in opslag, beschikbaar fr. 115,005 nieuw gewas, fr. 57.50 h-60. Aalst, 25 juli Aardappelen deHX) k. 5.50 fr. 00.00; Boter de 3 kilos fr. 7,92 a 8,55 Room boter de kilo fr. 3,00 Eiers do 25 fr. 2,50 a 2,75i Ajuin de 100 kilos fr. 00.00 Viggens 'tkopuei fr. 70 a 80. BOTERMARKT. Heden werden ter markft gebracht 161 klonten, wegende te zamon 1250 k» Compagnie Hollandia, Bergeineorsche-» straal, 20, Aalst, Extra Crème 3.10 Fc. Crème Boter 2,90 fr. Menage 2.80 fr. fleu vraagt voor Aalst, ;kindormeid met ondervinding, fransch verslaande, loon 35 40 fr. Schrijven 33, Dirk Martensstraat, Aalst, of er zich aanbiedon alle dagen, van 's middags tot 3 ure of van 6 tot 9. 1061 12, Kerkstraat, Aalst ;esticljt sedert i S jaren beveelt zicli aan, zooals vroeger, voor zijne ;oede kwaliteit van Bloemzaden en Veld/aden. iijzonderc specialiteit van Graszaden, Betrave- en Klaverzaden. Zuiverheid en kiemkrailit ge- arborgd. Gematige prijzen. 773 Waterbreuken, Aderbreuken, Doctor BASTIN van Fontaine-l'Evêque nu 83, avenue Besme, BRUSSEL. Op heden 23 jaren ondervinding en 13.0SO- genezingen. Snelle genezing, goedkoop, re- ;elmatig. Nooit geen banden meer. Brochuun en inlichtingen kosteloos met bewij/.en en ge< nezingen in ganscü het land. Betaling na ge» nezing. De afgevaardigde van de Tarn Vrijdag avond door een revolverschot gedood Vrijdag avond, om 9 1/4 uro. nam M. Jau- rès, in het "Café du Croissant» ruo de Mont- nnirtre, niet vor dor Bureelon van do «Huma- uiét» met eenige opstellers uit dit blad» het avondmaal. Wanneer hij van tafel opstond weerklon ken opeens twee vuurschoten. Eon verbrui ker, gezeten op dezelfde b.mlc als do socialis tische volksvertegenwoordiger, had op hem goschoten. Jaurès, getroffen, wankelde en zakte ineen onmiddolijk snelde men hem ter hulp ui de gewonde werd op eenetafel neergelegd. Hij werd ..-o u ,N juist aan do schodol- basis getroffen. De besto zorgen welke toegediend werden konden niot baten, M. Jaurès stierf bijna on- middelyk. Men kent den dader van de moord niet. Nadere bijzonderheden Het nieuws op den Ministerraad Hot is op den Ministerraad, dat M. Malvy ngelicht. word over 'Jen aanslag waarvan Jau- s bet slachtoffer werd. M. Malvy verliot oumiddelyk don raad on begaf zicli naar het miuistcrio van binnen "andsche zaken waar hjj zich telefonisch in erbindjng stelde mot do policioprofectuur. aan do welko hij inlichtingen gaf om do botoo- mi to vermijden dio uit diou aanslag zou- don kunnen ontstaan. Hot is M. Poisson, dio in gezelschap was ui M. Jaurès, die den moordenaar aanhield on aan do politic overloveido. Deze laatste had alle moeite oin den korcl togen de volks- aodo te beschermen. Do moordenaar, naar hot kommissariaat opgeleid, word or ondervraagd door den po- liciokoininissaris, endoor M. Mouton, bostuur- ilor der rechterlijke policie. Hij zou enk»! go»nt,woord hotibnii later to zullon Spreken. Op hot oogcublik dat de moordenaar, geleid door twee agenten, het kommissariaat verliet om naar do veiligheid gevoerd to worden, ging do menigte hein te lijve, roepende: Tor dood Moordenaar Ter dood Do agenten bereikten echter met hun gevangene een auto-taxi, die in volle snelheid wegreed, Het lijk onderzocht. De bestaünï'iónii jg ]let «Cafó du Croissant» werden gedaan door M. Descouvó prokurour der republiek, Brioux, onderzoeksrechter de wetsdokters Paul en Socquot, Moutou be stuurder der rechterlyko poli« De goneeslieeren konden onkel den dood van M. Jaurès vaststellen. Do mag is tra tob bobben do personen die het drama bijwoonden ondervraagd. Het is t« midden van bot gesnik der vriondon van den tribuvn dat de b,estatigingen werden gedaan. Om do ordo tq handhaven moesteen deta chement republikeinsclie wacht te paard, de poücio aan lipt Café de Croissaut komeu versterken. Na de bestatigingen werd hot lijk op eene draagberrie gelogd O') in oon ambulanciorij- tuig geplaatst. Al de vrienden van M. Jaurès volgden al weenemle hot lijk naar de woning, Villa do la Tour, van hot slachtoffer. Do menigte werd aan do villa tegengehou den door oon machtige ordedienst. Do ambnlanciekoets verliet de villa waarna de menigte zonder incident uiteenging. De identiteit van den moordenaar. De identiteit van den moordenaar van Jau rès is vastgesteld. Het is een genaamde Raoul Villain, gnboron te Reims don 19 SeptemLer 1885. zoon vau den griffier van de civiele rechtbank van Reims. Zijne moedor is sinds ion twintigtal ja\'on opgesloton ie e-n krank- zinnigongesticli/.jöp liem hoeft men twee re volvers govondèn. Rouwbetuigingen. MM. Viviani, Atigagneur, Malvy. Rennud en andere leden van hot gouvernement begaven zich Vrijdag nacht,, na de:i ministerraad, naar do woning van .M. Jaurès, om het stoffelijk overschot van dpu socialistischon volksverte- gonwoordiger te groeten. zuiver waschgoed vergelijkb Huismoeder® APOTHEKER 13, STATIESTRAAT, Deze uitmuntende Cachetten, vervaardigd volgens het echt recept van een SPECIALIST DER ZENUWZIEKTES zijn een onfeilbaar en onmiddellijk geneesmiddel voor hoofdpijn, schele hoofdpijn (Migraine) en de hevigste zenuwkoortsen der tanden (Névralgies Factales). DE DOOS 1 fr. 25 (6 Cachetten). Per post: 1 fr. 30 DEPOTS TE AALSTApotheken Quintyn, De Valkeneer, Callebaut en Van Caelenberghe. TE N1NOVE, Apoth. Cobbaert. TE WETTERE.N. Teurlings en Van Cleemputte RUE DE L'INTENDANT, 238, BRUSSEL. RADIKALE GENEZING, ZONDER HERHALING, ZONDER OPERATIE OF STILSTAND VAN- ARBEID, MET DEN MEESTEN GELDELIJKÊN, WETTIGEN EN VERZEKERDEN WAAR BORG PER GESCHRIFT. Wij moeten den breuklijders ook den raad geven, zich nooit te laten opereeren, dan irz een uiterst gevalde beklemming. Dezelfde breuken komen meestendeels terug en dan is men nog ongelukkiger, want men behoudt de kwetsuren der snijding, die met het warm weder terug kunnen opengaan. De breukopening is dan ook grooter en de minste weers verandering verwekt onuitstaanbare pijnen in bet geopereerde deel Het verloren bloed, wordt niet terugbekomen. Men sterft uit, dus den dood. De behandeling der breuken is té ernstig om zoo inaar zijn lichaam toe te vertrouwen aan kwakzalvers of hunne vrouw, onbevoegd en onhandig zijnde, die ons willen namaken. Dit bewijst énkel de kracht en, echtheid onzer behandeling en hoezeer men ons vreest. Dat men wel overtuigd wezc dat er in de wereld maar cén Breuk-lnstituut bestaat, die schriftelijk waarborgt1» Van het eerste oogent lik. de volkomcne terughouding der breuken, de zwaarste arbeid toelatende; 2' De radikale genezing zonder het minste spoor na te laten, die bekomen wordt zonder- iemands hulp, door liet gebruik, bij zich thuis, van onze wereldberoemde BALSAMINE HERNIAIRE, welke eenig en onze eigendom is. Zij wordt tot volkomcne genezing gratis, geleverd en zoodia die genezing vastgesteld wordt de band weggelaten. Mismeesterde breuken en zelfs diegene verscheidene malen nutteloos geopereerd, genezen zooals de an deren. Moeten verworpen worden alle breukbanden op voorhand gemaakt en ook diegene,, afzonderlijk gemaakt; Waarvan de proppen gevuld zijn met kunstcaoutchouc, die de branci naar de huid trekken en het bloed vergiftigen. Men moet zich persoonlijk aanbieden tij dens de kostelooze raadplegingen, alle dagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. De Zondagen, van 9 tot 12 ure. Ken visict is voldoende. Men verblijft in het geslicht niet. Men bemerke wel het nummer 238. Elastieke kousen, zonder naad, en buikgordels, altijd afzonderlijk op maat. Het Instituut heeft gcene hulphuizen. Men moet zich mijden voor namaaksels. Het is ook platvloers. Men moet dus niet hoog klimmen. do eenigo af- Beproef eono flescb. Het is een geiuoskundig wonder. To koop in allo apotheken, aan 2 l"r. deflesch.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3