Os Europeescho Oorlog •Be klas van 191 4 mei binnengeroepen Nieuwe ievapgBiflfi te Gent. Ronde in automobielen. Sshooae daad van Australië Hst tweede Eogslselt legerkorps Een verslag aan president Polncaré OVER BEN GRGDTEN SLAG DE STORMEN OES LEVENS Uit list leven vau een kunstenaar. Be onzijdigItsiü vaa Italië Nog het gevecht Sa dsn smtreh vaa Msetolen. Est gevecht vaa Snaastorke Be pevsolilsn in de Walen 0.300 OehiisGhe soldaten zakken nil Antwerp naar Meeiieten en verder. Ds Nooröras is vrij. De toestand te Oostende. Oe Belanirljkheid der RassisoHe QverwisHtinpn. Bs Italiaansehe gezant zeti Berlijn verlaten tobben. Oostenrijk zen den aanval tegen Servië staken. Sn hel Terra-Oosten öastoiirijk motólisesrl aan de Italiaanssle irons Ee Russan ten nog steeds voor uit i» Buifscièand an Oostsnrijlf. OP ZEE Stadsnieuws OETNOVENE 'l Heil van Belgénland i DE VOLKSSTEM B Reeds dagen ging het gerucht dat de klas van 1914' zou worden Sttvnengeróepen. I)e leaders zouden reeds gereed liggen. Men kan dit gerucht thans met beslistheid tegenspre ken. Er is geen sprake van. Ton andere dat binnenroepen is onmoge lijk een groot deel van liet land is door don vijand overrompeld, hoe zou men daar aan de milicianen hunne briefjes bestellen, en hoe zonden zo kunnen binnengaan bij voorbeeld lo Luik en te Brussel, enz. Eene sterke afdeeling gendarmen is te Gent aangekomen. Dit nieuws zal mol do grootste voldoening door de inwoners vernomen worden. De gendarmen zijn begonnen met pa troel- jon per rijwiel in de stad te doen. Hot was volstrekt noodzakelijk dat de omliggende gemeenten, min of meer stad verwijderd, len spoedigste gezuiverd ■wtrdenva» de uhlanen die do versclrillige streken overvallen. Deze palVoeljen hohbèn slechts voor dool schrik te zaaien onder de rustige bevolking,, do ijzeren wogen te vernielen, do openbare kassen te plunderen. Zij durven zich slechts in streken verloonen waar zo zeker zijn geeno troepen te ontmoeten. Per automobielen worden in de provincie ronden ingericht om de beschadigingen alier- wego door groepjes uhlanen aangericht te beletten en de Duitschers te verdrijven. Melbourne, 24. Het gouvernement van Australië heeft aan den consul van België duizend pond sterling overhandigd voor do noodlijdende Belgen. O0STENR1IK-SERVIE Het bombardement van Belgrado. De Belgen zijn gered Een telegram uit Nisch door don Belgi schen minister van Servië gezonden, kondigt aan dat het gezantschappen hot elech'iciteits- gesticht erg beschadigd zijn door hot bom-' -hardement. Het gezantschap is onbewoonbaar. M. Michotto de Welle, alsook do perso nen die in het gezantschap eene schuilplaats hadden gezocht, bevinden zien in zekerheid le Nisch. M. Burssers is to Belgrado gebleven. De' Belgische kolonie is gered. OOSTEWRUK-SERVIÊ Servische b ;it 4580 krijgsgevangenen 62 kanens Antwerpen, 24. Modedeelingder legatie ■te Antwerpen Nisch, 20 Oogst. Ziehier inlichtingen van den oorlogsbuit, veroverd door de Ser viërs op do Oostenrijkers: 4.500 krijgsge vangenon, 53 kanons, 9 obuskanons, 3 vol ledige veldhospitalen, i gezondheidskolon, i-1 keukens, 6 provisiewagons, 4 tolegraaf- wagens, 13.munitiewagens, een.groot.getai treinwagons, paarden, geweren, goniebe- noodighoden, eene kas met geld. De Japaansche vloot bombardeert Tsintao. Tokio, 24 Aug. Do bijzondere uitgave v.m den Yamaio meldt het bombardement van Tsintao door de Japaanscho vloot. De strijd om Tsintao. Men seint uit New-York dat een telegram uil Tsintao meldt dat een cijfertelegram van den keizer, aan het garnizoen vragend zich te verdedigen tot het uiterste, voorgelezen werd op den oproep van verleden week. Hot telegram werd door de Duitschers lcalra ont- Zij deden al de hooge gebouwen springen dio nuttig zouden kunnen zijn als mikpunt voor de vijandelijke vloot. De spoorwegbrug op de grens van 't gebied is insgelijks ver- jiield. Het tweede engelsch legerkorps van 100,000 man, geëischl door lord Kitchener, is bijna- gansch samengesteld, 70,000 man zijn reeds ingelijfd. De aanwerving duurt steeds voort met denzelfden geestdrift en van zoodra liet tweede legerkorps zal zijn samengesteld, zal eon derde gevormd worden. De koninklijke inschrijving bedraagt, op 't huidig oogonblik, 1,315,000 pond sterlin: l'Echo de Paris inoldt dat, indien d< Franschen gelukt waren in hunne ofi'ensiev< houding in België, hel Duitscho leger in twee zou gesneden zijn en de aanrukkende macht verplicht waro geweest terug to trekken. Maar zij zullen niet lang opliet defensief zijn. Een staf-officier van generaal Joflrë heeft aan president Poincaré een rapport gebracht over de operatie der drie legers, elk van drie corpsen, te samen ongeveer 400.000 man, plus een Engelsch legerkorps van 40.000 man, dat 7 a 800.000 Duitschers zou hebben aangevallen en in hunne opmarsch tegen gehouden. De dekkingspositie waar wij thans geves tigd zijn, is zeer goed. IN DEN EL2AS De Zeppelin 8 op Fransch gebied naar beneden gesehoten. Een officieole medodeeling zegt dat de Zeppelin 8, komondo van Straatsburg, op den weg van Geiles naar Badenvillers (beide op Fransch gebied bij de Lotharingsche grens) omlaag is gescholen. de mobilisatie van.legerden vloot zou stem men en juist daarom weigert M. Salandra de Kamers bijeen.te roepen. Evenwol kan M. Salandra zulks onmoge lijk volhouden. Ondanks de hooge sfeeren wil do volks klas en do burgerij kost wat.kost do oude «Italiaansehe provinciën terug. Het voorbeeld der moedige Belgen hooft daar allo gerooo- dei'en>in.gfsJ4ng gebracht en meest alle Itali aansehe triaden wakkeren die gisting aan. Ook de neerlaag der öosteu rij ksche" vloot, de bezetting van Triest door Engeland, zijn belangrijke faklorón in. deze gebeurtenis en liet uitbreken van verwikkelingen is nog slechts eene kwestie van dagen, misschien van uren. 8" VERVOLG. Deze gedroeg zich als bemerkte hij die be ledigende uitdrukking niet. Het was een bleek jongmonsch ven onge veer vijftienjarigen leeftijd, met zeer blond kroeshaar en zachte blauwe oogen. De slof en vorm zijner kleeding die do jongeling van welhebbende afkomst aan duid do, was zóó verwaarloosd dat men met den besten wil Ier wereld het vermoeden niet van zicli afwendon kon, dat de jon] sen bedelaarskind moest zijn, gestoken in het kleed van den een of anderen rijken natuur genoot. Dit duidelijk bewijs en droefgeestigheid o-ver bet nitgomorgelde wezen verspreid, deed Frans gelooven, dat dit jonge mensch naar lichaam en geest even ongelukkig was ais hij. Het ongeluk werd verzoenend, 'fi Jongelings weemoedig lachje, deed Frans besluiten hom aan te sprekon. Schoorvoe tend waagde hij de vraag hoe lieot gij Wel, kont ge mij dan niet vroeg de vermeende lotgenoot verbaasd ik heb u toch »1 dikwijls gezien, als gij langs ons huis itwaamt om mot u oom naar heiveld logaan; Ik ben de zoon van Baron van Heynen, die jénds op zomerlust woont. Baron, riep Frans onwillekeurig uit wat kan een mensch zich ioch gemakke- De Gluneescbe dorpen op hot Duitsch ge bied zijn vernield en de bewoners kregen eene gedeeltelijke vergoeding. Een telegram uit Peking meldt da't de blo- cus van Tsintao begonnen is. (Tsintao ligt aan den ingang der Golf, van Kiautsehou (China), en. telt ruim 35,000 in woners.) FÏU3LAND-DUITSCHLAND Officieel telegram van den Groot-Hertog Nikolaas. Ziehier den tekst van het officieel telegram dat derussische opperbevelhebber groot-her- log Nicolaaa, aap. zijn gouvernement zond Na oen gevecht van eenige dagen in de omstreken van Gumbinnon (Oostelijk Prui sen) waren do russischo machten zegepra lend. Wij streden tegen 120,000 man en wij namen een groot getal kanens. - De Duitschers worden erg geklopt en achteruit geslagen. Onze troepen achtervolg den don vluchtenden vijand. Deze zegepraal word behaald door hot leger van generaal Remenkampf hel is een zegepraal van groot© strategische waarde. Ondanks alle pogingen aangewend door de partij welke den oorlog niet willen, ver mindert de hoop dezen oorlog te vermijden gedurig. De overgrooto meerderheid van Italië toil en eisc/it pat Italië aan Oostenrijk den oor log zou verklaren. '1 Is juist daarom, dal dn leiders der oppo sitiepartijen in Italië gevraagd hebben, dat de Kamers zouden bijeengeroepen worden, den toestand te bespreken. De kabin-etsoverste, M. Salandra, weet echter dat do Kamer metgroote meerderheid lijk in zijn oordeel bedriegen, maar wie kon hem die vergissing kwalijk nemen. No; altijd zag hij, de vriendelijke en beleefde ma nieren daargelaten, niets adellijks aan zijn nieuwe kennis. Zelfs de verscheurde slroo- hoed scheen mot den merkwaardigen titel van zijn eigenaar te spotlaohon. Doch al die redevoeringen daargelaten, voelde Frans in hel binnenste van zijn hart, een gewaarwor ding van ontluikende a editing en toegenegen heid jegens do raadselachtigo jongeling, en vroeg hom op hoogst wol-willenden toon, of jonkheer van Heynen voorlaan het genoegen van zijn gezelschap wilde vergunnen. Q, zeer gaarne, zeide deze, op een toon die doodelijk liet doorschemeren, dat hij op dal verzoek gewacht had, om zich naast Frans op de muur neer te zetten. Maar, ging hij mot een lachje voort U moet mij geen Jonkheer noemen, dat doel alleen onze huishoudster, do jongens -noemen mij Otto, dat heb ik veel liever, want bel. komt mij voor, dat, wanneer i zijne hoogere goboorlo, die toch niets de mensch verbeterd., onder burgervrienden wil doen gelden er nimmer goedo trouw kan ontstaan, en ik zou toch zoo gaarne een vriend voor u wezen, wij zijn beiden /.«u al leen laat ons beiden let troost dionon. En ik, riep Frans, hem do band druk kende ik verlangdo con vriend, woes dus duizendmaal woikom, waarde Otto ik ben zoo alleen op dc ceroid en gevoel be hoefte om Ie beminnen en wederkoei-igi- ge negenheid te genieten j mijne ouders zijn Het hevigste van het-govecht had plaa in den omtrek vanvSempst. Daar hadden do Duitschers zich gevestigd in'het kasteel van M. Grisar-Regheno. De Belgische troepen vielen het kasteel aan en na een verwoeden strijd werden do Duitschers gedwongen, zich terug te irek- naar de verschansingen, welke tusschen Sempst en Eppeghem opgericht waren. Naar verzekerd wordt hadden de Duit schers daar alle landbouwers en zelfs inwo ners van Vilvoorde verplicht de loopgraven te del-ven. Daar hadden da Duitschers zich verschanst bij middel van boomstammen allerhande materialen, waarachter zij ka nnen en mitrailjeuzon hadden opgesteld. Ondanks hot lievig- vuur der Duitschers deden de Belgen zulten verwoeden aanval, dat de Duitschers gedwongen waren, in al lerijl hunne verschansingen to verlaten en af te trekken naar Vilvoorde, steeds achter volgd door de Belgen, die bon voortdurend neervelden. De Duitschers móesten eindelijk in de richting van Brussel vluchten. liet gevecht van Snaaskerke, tusschen de 160 uhlanen en 120 gendarmen, duurde on geveer drie kwart uui s. De uhlanen verbotgen zich in het veld, zoodra zij de gendarmen zagen naderen,doch dezen vielen bon moedig aan. Weinige scho len gingen verlored en talrijke uhlanen werden neergeveld. Do uhlanen hadden den nacht doorge bracht te Wynendaole en 't is teen ze naar Ghistel oprukten, dal ze verrast en uitge roeid werden door do gendarmen, Over de gevechten in do WaleaslMek wa it Woensdag middag nog geene berichten lo6gelcoineir. Men weet.alleen dat van Na men tot voorbij Do'orh ijk do strijd voort duurt. Maandag naoht is de opmarsch dor Bol- gisclto troepen uit Antwerpen en omliggende b■•gonuen naar Mebhelen en Vilvoorde duurde tot Dinsdag ihorgond en men schat dal 80.000 soldaten voorbij trokken. Men hoopte een goede manoettvor to doendaar van uil de richting van Namen do Engel- schen zouden aankomen, terwijl uit Hene gouwen dn Fransch on naderden. Derwijze zouden 30.000 Duitschers inge sloten bevinden. Do Engolsche konsul te Antwerpen beeft laten weten, dat de Noordzee thans vrij ré van alle gevaar. Het is dus mogelijk de ha ven van Antwerpen in en uit lo varen. De artillerie der'burgerwacht, terug onder de-wapens geroepen, ré reodsTor beschikking der krijgso-verheid .gesteld, om de gendar merie bij to-staan. Reeds-hebben zij de ver- sch'rlÜge posten betrokken, om hot naderen der stad-te-beletten Neg steeds bevindt zich een Engelsclr eskader vóór Oostende, terwijïeok nog vóór Zeebruggo. Engelsehe oorlogschepen liggen. Een transportschip bevattende 200.000 liters essence en vliegtoestellen, is onder bescher ming van eene kanoneerboot vertrokken. De briefwisselaar van do Figaro te-Rome, meldt dat de Russische gezant aldaar ver klaard beeft, dat de Russische mobilisatie thans geëindigd ré. In do eerste strijdlijn kunnen thans 4 mil joen soldaIon geplaatst worden, terwijl or even voel in de tweede strijdlijn staan... En dat is nog niet alles... Er wordt ook nog gemold, dat de Russi- scl:o zegepralen in Oostelijk Püisen van het grootste belang zijn voor den-afloop van den oorlog, daar Duitschland. weldra van allon. mondvoorraad zal ontbloot zijn. Uit Rome wordt gomeldt, dat de Italiaan sehe gezant lo Berlijn, M. Bollati, ni Rome zou teruggekeerd zijn. Een officieel bericht uit Weenen meldt, dat Oostenrijk zinnens is allen aanval tegen Servië en Montenegro te staken, om zich nog alleen tegen Rusland te verdedigen. Zij zullen dan later, wanneer de Rus verslagen is den Serviër terug aanpakken, 't Is echter te vreezen, dat Servië en Montenegro deze aanpakking niet zullen afwachten. Keizer Willem geeft aa» zijne troepen- in Kian-Tcheou bevel, tot den laatste» man stand te houden. Uit Londen wordt gemeld, dat Vrijdag vond te 'l'singtao een cijfertelegram is toe gekomen, bevel gevende-aan het garnizoen van Kian Tchcou., en aan de viool aldaar,tob den laatsten man to weerstaan- De Japanhers hebben den blokus der kust- aangevangen. Uit Rome wordt gemeld, dat ondanks de loocheningen van bel Oostenrijksch gouver nement, tusschen Trenteen Innsbruch 70,000 Italiaansehe soldaten op wacht liggei Groothertog Nikolaas deelt medo, dat de Russische inval steeds toeneemt. De Duit schers worden overal verjaagd. 27 AUGUSTUS 1914 op de gevaren dio 't oversteken de^, Noordzee meebrengt. De Duitschers gaan voort met hun stelaeÊ van hier en daar mijnen tpvpldatsen op d# handelszeewegen. Deze mijnen zijn niet gp iogd in overeenstemming niét de overeeü- komst van Den Haag zij worden rtiet on schadelijk na een zeker getal uren zij zijn nieDgepïaatst volgens een bepaald militair plan, bijvoorbeeld om eene militaire haven af te sluiten of voor eene bijzondere opera tie tegen eene oorlogsvloot maar he- scliijnt voeleer dat zij toevallig gelogd wort den om een afzonderlijk Engelsch oorlogs- of handelsschip te treffen. 't És aldus dat do •onzijdige schepen, welke ook hunne bestem ming weze, door deze mijnen bedreigd zijn. Twee Deensche schepen, de steamers Maryland en Broberg zijn vernield door deze tuigen, in de Noordzee, tijdens do 'laatste 24 uren, dan als zij de gewone han delszeewegen volgden, ver van do Engolscho kust. Men meldt daarenboven dat twee Hoüandsche steamers, van Zweedsche havens komend, tegen Duitscbe mijnon bot sten, in de Baltische zee. In deze voorwaarden wenscht de Engel sehe admiraliteit dat de onzijdige scheep- •vaarders zoowel als de Engelsehe, zich rekenschap gaven van de levenskwestie welke 't voor hen is zich in eene Britsche haven te begeven, alvorens zich in de Noord zee te avonturen, teneinde zich te verzeke ren, volgens de laatste inlichtingen, welke de zeewegen en zeedoorgangen zijn welke door do Engolsche admiraliteit gevrijwaard werden, en waar de gevaren op 't strikt minimum gebracht zijn. De admiraliteit behoudt zich de volle vrijheid voor weer wraak te nemen over deze nieuwe manier van oorlogen, en verklaart hier dat zij lot hiertoe geene enkele mijn legde, en dat zij integendeel alle mogelijke moeite doet om de zeewegen open te houden voor den vrede- •Hevenden handel. dood, en de uwe De mijnen niet, her nam Otio op ietwat woemoedigen toon, maar ik ben bij vader, móéder is niet bij ons, die is weggegaan, eindigde bij aarzelend. Frans wilde de onbescheidenheid niet be gaan, om terstond de aanleiding lot dio ver wijdering te vragen, waarvan de oorzaak voor hem in het duister bleef. In de loop van 't gesprek, dat thans tus schen de twee jongelingen ontstond, verleide Otto aan Frans met kinderlijke openhartig heid reeds vool over zijn huiselijk leven on uitspanningenover zijne plannon on .gedach ten voer zijne toekomst mode, waaruil. Frans de gevolgtrekking inaaklo dat zijn adellijke vriend oen npefi hart bezat en zij daarom spoedig zielsvrienden konden worden. Frans, getreden door zooveel vriendschap deelde zijn vriend do geschiedenis zijns levens: mode en toen hij met oen enkel woord- wilde gewifgen van het harde lot, dat hem thans beschoren was, werd hem dit door tranen belet. Woenend sclietsto do jongeling de wroede teleurstellingen in liet huis van 7ijn oom ondervonden, en repto zelfs iels van de stormachtige gevoelens, dio hom voor eunige oogenblikken hadden overmees terd. Olto, die met aandacht geluisterd had was bleek geworden van verontwaardiging, en toon Frans hem in 't gelaat zag ontdekte hij tranen in di" se- -•-••:•> bi-u-- - o-c-i, die in de gloed der v! gelo ken, en dat waren zij cok in bot oog van de verlaten woea. DE SCHEEPVAART IN DE NOORDZEE Verklaring der Engeleche Admiraliteit. (Officieels IVlededeeling). Sir Cecil Hertsiet, algemeen consul va Engeland, komt aan do Engelsehe schepen, in de Antwerpsche haven, te verbieden deze le verlaten, en zulk verbod geldt tot nader order. Terzoifdertijd heeft hij volgonde nota, welke van do Engolsche admiraliteit uit< medegedeeld Do admiraliteit houdt eraan de aandacht dor onzijdigon te vestigen, in hun eigen be- Neen zei Otto smeekond, toen Frans zweeg, gij moet nu niet weggaan, lieve Frans, ik ben gelukkig u aangetroffen te hebben blijft nu maar hier al hebt go wat te lijden, wij zullen elkaar het leven wel aangenaam welen te maken. Frans beloofde Otto met een krachtigon handdruk, die voor hun heel wat boteekon- den bij zijn oom -te blij ven, en voor hom in bet vervolg eon goed vriend te wezen. «Men schijnt do brand overmeesterd te hebben,» merkte Otto aan men was er in geslaagd de aangrenzende gebouwen te be veiligen en hot verraderlijke element lang zaam te doen inkrimpen. Het was in de verte een vreemdsoortig schouwspol, de donkore gestalten dor spuitgasten zich te zien weren, cm do uitbreiding der vlammen lo beletten, onwillekeurig moest men aan hel en duivels donken. Hot was vier ure in de morgend toen Frans weer thuis kwam. Zijne knorrige tante stond hom met «lo puntmuts op, af te w; ton. Ik daciit dat gij van de nacht meer thuis kwaamt, zeide zij ruw. Frans zweeg, maar kon niet nalaten te denken gij moest oons weten loelijke tante hoe weinig uwe gedachten van de waarheid verscheelden. Frans moest er. zetter genoo- gelijk en opgewekt hebben uitgezien, want toen kort na hem zijn oom thuis kwam zei deze wrevelig zoo Frans, wat hebt ge toch een kleur, 't schijnt-dat ge u troel ge warmd hebt do kwajongens henlic.. .njd schik als een ander lot ovor de ooren in don angst zit.» Wisselgeld. In de zitting van den Gemeenteraad, verleden Maandag, werd er besloten, ingezien de sehaarseliheid van liet klein wisselgeld en om de-kleine aankoopen en verhandelingen in do stad te vergemak kelijken, bons van een frank en van twee franken uit te geven, onder do waarborg van de stad. Een oproep wordtgedaun tot do bevolking deze bons goreedelijk te aanvaarden als muntgeld; ten allen tijde kan het bedrag ervan ontvangen worden ter stadsontvangerij, wanneer do bons er voor 's minstens eene aarde van twintig franken tot terugbetaling aangeboden worden. 0. L TER EERE VAN Vrouw van Altijddurende Bijstand VOOR van Zondag 23 tot Maandag 31 Augustus Tg 5 ure H. Mis, waarna Litanie van O. L. Vrouw. Te 6 uie II. Mis, voor de gesneuvelden van den Oorlog. To 7 ure II. Mis met zang en Algemeens Communie. Te 5 ure Lof mot Rozenkrans en Toewijding van België aan O. L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. Maandag 31 Augustus, sluiting der Noveen. Oroote Biddag To 5 1/2 u. H. Mis met onderrichting en akt van Eorboet. To 7 u. Solémneelo Mis met Algemeene Communie. Te 5 ure plechtig Lof met Fransch Sermoen door Monseigneur Janssens, gemijterde Abt van Mont-Blandin, en secretaris der Pauselijke Bijbelcommissie t« Rome. Te 8 u. Rozen krans, waarna aanspraak door den Eerw. Deken van Aalst en Boetprocessie met liet H. Sukrament binnen de kerk. Het Heilig Sakrament zal uilgesteld staan, van 5 ure 's morgends lot 8 ure 's avonds. De noodlottige nacht, die het wolzijn van de brave gezinnen vernietigde, bracht een gunstige wending in het lot van Frans Du- rand. De onheilspellende kleur van zijn ge laat moest voor de frisscbo blos der jeugd plaats maken, en wellicht mol leede oogen moest oom Karei aanzien, dat zijn neef eens zooveel verobberdo dan voorheen maar de jongen werkte bok met meer moed en zon der tranen, daaruit trok men de veronder stelling dat er wellicht nog een flinken boer van den jongen le maken was. Gedurende de weok zag Frans de jonge van Heyner slechts dan alleen, als bij langs Zomerlust naar bot void ging, dan stond Otto- aan liet venster en knikte de knaap vriende lijk toe. Frans had ook wel eens bemerkt dat een man van middelbaren leeftijd, zijne, groeten bij die des zoons voegde. Zoo flik kerde dan eindelijk in de nacht zijns levens, de vriendschap van deze jongeling, als de lichtende ster op het ruime pad, dat hem tot zijn lot moest voeren. En a'ls de Zondag naderde ach lioo ge lukkig gevoelde Frans zich dan wol. Dan mocht bij den ganschen dag in Otto's, gezelschap zijn, ja het gebeurde somtijds dat de oude Baron hem uitnoodigde om op- Zomerlust zijn middagmaal te gebruiken. Oom Karei had daar niets tegen, immers dan behoefde hij de slokker geen eton te geven, en door dio uitspanning werd tevens het gevaar afgewond, dat Frans zich bij. grootvader Brandseu zou gaan beklagen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2