PLECHTIGE H. COMMUNIE Gemeenteraad van Aalst MUYLAERT Geznsten Petrol, Bloem en Planters Belgische solilaten te larMerlte Mj üsat öegraven- GESNEUVELDE SOLDATEN Begraven te Beygem Begraven te Grimnsrgen, Lint en Verbrande Brng. Het Slagveld van Thienen. Af te halen Brieven SLAG-MOUT behuisde HOFSTE 1)1 24 GAUGE KANABABQÖMEï CHOCOLADE De Beurt Stad Aalst a DE LATTRE Robert Van de Lanotte Jeune 4111e orpheïine Kerkboeken, Paternosters in zilver en andere, Beeldekens, Kaders, enz., enz. Zitting van 4 Klaart De zitting wordt geopend om 5 1/2 ure, onder voorzitterschap van M. Van den Bergh, dienstdoende burgemeester. Zijn aanwezig MM. De Hert en Moyer- «oen, schepenen, Eeman, De Somer, Ver- naeve, De Clercq, De Valkenecr, Van den Steen, De Windt, Daens, Blanckaert en Boone. De Sekretaris geeft lezing over het verslag der zitting van 6 Februari. M. de d. d. Burgemeester.Zijn er geene opmerkingen M. De Windt. Ik wenich den heer de Bothune, wanneer hij straks zou komen, ©ene vraag te stellen betrekkelijk de niet ingediende verslagen van voorgaande zit tingen. M. de Burgemeester. Gij kunt die vraag dan stellen. Wij gaan over tot de dagorde. f I. Ontleening. Te geven waarborgen M. Moyersoen. In de laatste zitting ïiob ik aan den Gemeenteraad de toelating gevraagd, eene leening van 500,000 fr. te mogen aangaan. I' De gemeenteraad heeft die toestemming jjgegevon. u Ik heb mij dan onmiddellijk bezig gehou den met do vorwezenllijking dier leening. Ik had liet voornemen die leening te vra- *'gon, deels aan liet gemeentekrediet en deels aan de nijveraars en bijzondere personen der f'stad, aangezien de ongunstige omstandig heden. 'ii- Twee dagen later belegde ik bier eene ^vergadering met verscheidene voorname nij- voraars en bijzonderen. Ik legde bun den ..flnancieelen toestand der stad bloot. Ik moet 'zeggen dat ik een allerbeste onthaal genoot hij do nij veraars, want verschilligen onder hen verklaarden mij, dat do maatschappijen aan wier hoofd zij stonden, bereid waren in te teokenon voor 25,000 frank. Op die wijze zouden wij spoedig onze lee- hing gehad Lebben. Docli dadelijk kreeg ik andere voorstellen. Ill had aan de nijveraars gesproken van 5°/0 .'doch hot Comptoir d'Escomple bood mij geld .aan, aan 4 't Akkoord met de ledon van het Schepen- kollegie, heb ik die voorstellen aanvaard. De stad Aalst zal wissels moeten lee kkenen, welke kunnen vernieuwd worden en llaarom vragen die heoren waarborgen. Na ©eno beraadslaging hebben wij volgend be sluit genomen Wij zouden als waarborg geven, titels van de spaarbank van Aalst en ©ene inschrijving op liet grootboek der Rente door het Weldadigheidsbureel van Aalst. Wij hebben de besturen der Spaarbank en van het Weldadigheidsbureel daarover gesproken en zij hebben er in toegestemd, de verpan «ling toe te staan. Ik heb slechts 392,000 fr. noodig van liet Comptoir d'Escornpto, daar ik 108,000 fr kan krijgen in liet Gemeentekrediet, recht hebbende op 3 fr. per inwoner der stad Aalst. Ik vraag dus dat de Gemeenteraad "hoden die beraadslaging on onderhandelin gen zou goedkeuren. En hier moet ik het tweede punt van de dagorde aanraken. Tijdens do onderhandelingen met de nij- Teraars, had ik hen beloofd, aan den gemeen teraad de opschorsiiig te vragen, van de belasting op de motoren. Ofschoon ik do hulp der nijveraars nu niet lioodig heb voor de leening, vraag ik toch dal de gemeenteraad hel woord zou houden dat ik gegeven heb en de belasting schorsen. Be nijveraars zouden slechts de belasting te betalen hebben tot 1 Oogst 1914, dag dat do ©orlog uilgebroken is. Aan de weinige per sonen, die reeds betaald hebben, xou liet bedrag teruggekeerd worden. M. Daens keurt do voorstellen goed. De taks der loening is redelijk en aangezion de nijveraars hun werkvolk helpen zooveel zij kunnen, kan men lien van de belasting op de ynotoren ontslaan. M. De Windt op zijne beurt, keurt de voorstellen goed. Ik heb gelezen dat er te Gent eene hulp bank gesticht is, om de kleine burgerij ter bulp te komen, en dal Gent zijn imancieele» bijstand verleend. Kan zoo iets hier ook niet gedaan worden. Er is hier toch ook reeds spraak van ge weest. Men zou kunnen onderzoeken of de stad geen kapitaal kan voorschieten om iots te doen. Men zou misschien 100,000fr. meer kunnen ontleenon, want wij moeten zorgen genoeg te hebben voor de behoefligen. M. de d.d.Burgemeester,—Wij hebben er reeds verschilligo malen over gesproken in het Schepencollogie, doch 'l is juist over het cijfer da» wij niet 't akkoord komen. M. Moyersoen. Wij hebben de zaak reeds onderzocht. Het voorstel moet goed gekeurd worden. Ik heb te Gent de noodige stukken gevraagd om le weten, op welke wijze wij hier zouden te werk gaan. Wij zullen onderzoeken, of wij le Aalst Benóafzondorlijke hulpbank zullen stichten, ofwel, indien wij hier eene afdeeling der te Kent bestaande hulpbank zullen oprichten. Ik geloof niet, dat bet noodig zal zijn, meer gold te onlleenen. Wij moeten de goedkeuring afwachten voor de leening van hel gevraagde. De goedkeuring is vast beloofd. Ik ben porsoonlijk le Gent en to Brussel geweest. De Bostendigo Deputatie van Oost-Viaande- ren beef» mij de vaste verzekering gegeven *q te Brussel ook kreeg ik vaste woorden, ongelukkiglijk bet blijft duren en liet kanna nog acht of veertien dagen duren. Leden yan den Raad hebben mij gevraagd de begrooling voor het jaar 1915 te willen i neerleggen Ik zal het weldra doen, doch ik doen hun opmerken dat sommige der in te schrijven sommen ons nog niet gekend zijn. Het voorstel van M. Moyersoen wordt met algomeene stemmen aangenomen. M. Daens vraagt hulpgelden voor det zie kenfondsen. M. Moyersoen. M. Daens hot hangt slechts van u af, morgen betaald te zijn. M. Daens. Dat wist ik niet. (Gelach.) Maar toch, doe er nog wat bij, gij kunt toch zooveel krijgen als gij wilt. M. moyersoen. Gij moet dat zoo niet opnemen. Gij zult voldoening hebben en ik zal de kwestie onderzoeken van den onder lingen bijstand, de zieken- en werklozen fondsen. Ik zal doen wat er noodig is. M. De Windt. Toen ik straks voor stelde 600,000 fr. te ontleenen, in plaats van 500,000 fr. was dit natuurlijk slechts om een cijfer te noemen. Ik sluit mij overi gens aan, bij de gezegdens van M. de Sclie- pene. Aangezien M. de Belhune niet komt, is het verslag dat hij beloofd had hier ook niet. Het spijt mij, want ik vermeen, dat de verslagen der zittingen van Oktober, toen M. Van den Bergli op liet eerst Burgemees ter benoemd was, toch wel belangrijk moe ten zijn. De verslagen zullen bijzonderlijk belang opleveren voor de toekomst en wij moeten weten hoe hier gehandeld is, toen M. de Betbune sekretaris was. M. Daens. Wij allon welen dat de ver slagen noodig zijn. M. De Clercg. Ik ook vraag dat de verslagen zouden ingediend worden. Ik houd daar aan. M. De Windt. Men zou kunnen een brief schrijven aan M. do Bethune. Ilij is zedelijk verplicht de verslagen in te zonden en hij mag zulks niet uilstollon. M. Van den Steen. Ik heb ook nog sekretaris geweest en heb mijne notas aan M. de Bethune afgegeven. M. De Windt. Ik wensch nog over een ander punt to spreken. In verscheidene sleden zijn onderlinge maatschappijen van verzekering tegen oor- logschade opgericht. Zou zulks hier ook niet kunnen gedaan worden, onder initiatief van het Schopenkollegie of anders. Ik heb reeds aan eon dergelijke maatschappij geschreven, om te vragen, mij de statuten op te zenden. Wij weten niet wat ons nog te wachten staat en indien bet Schopenkollegie het ini tiatief niet kan nemen, dan zou er toch wel eon ander middel gevonden worden. Men zou dal eens kunnen onderzoeken. M. de d.d. Burgemeester, Dat onder zoek zal toch niet veel kosten. M. Daens. Nog iels. Ons volk loopt te veel leeg langs de straten en Aalst is de onwetendste stad van 't land. Is er geen middel liet avondonderwijs aan te moedigen door bet geven van prijzen, als eten, kleede ren, enz. Er is zooveel middel om te leeren en nu gaat al dien kostelijken tijd verloren. M. Df. Hert. Wij weten zelf nog niet over hoeveel wij zullen kunnen beschikken voor het onderwijs. Ik ben van oordeel, dat onderwijzers en bestuurders veel kunnen doen voor de propaganda, maar ik geef toe dal zulks niet gemakkelijk gaat. M. Daens. In de begrooling is veel te sparen, aan muziek, feesten, burgerwacht, enz. Volg het.middel dat ik u aanwijs en gij zult goede uitslagen bekomen. Er moet 1000 fr. 2000 fr. vooruitgestoken worden, want do menscben nemén te veel slechte ge woonten aan, wanneer zij geen bezigheid hebben. M. De Hert. Wij zullon onderzoeken in hoever liet voorstel praktisch is. M. Eeman. Ik zou niet willen zeggen dat Aalst de ongoleerdste stad ia en ik hen overtuigd, dat er velen zullen tevreden zijn nog wat te kunnen bijleeren. M. De Hert. Het zijn ten andere toch geene kinderen meer ook. M. De Windt. Wij hopen dat hot on- derzoek iels zal uitbrengen. In deze tijden van oorlog zou hier voorzekers hongersnood heerschen, indien Amerika en Spanje ons niet ter hulp kwamen. Zou men in de scho len, in de stadsscholen, de bestuurders en leeraars niet kunnen op het hart drukken, aan hunne leerlingen goed de orkenlenis in te planten, welke de Belgen aan Amerika en Spanje verschuldigd zijn, voor hunne broe derlijke, mensclilievende en eerlijke han delwijze. Men zou zulks zoor gepast kunnen doen, door aan de leorlingen dilitalen en opstellen te geven, over hot optreden van Amerika en Spanje. (Algemeen© goedkeu rs). M. Daens. In andere steden wordt er alles geleerd, er zijn alle soorten van kur- sussen, maar hier zit liet er niet in. Het zal u spijten, als gij niet doet wat ik voorstel, want do ongeleerdheid is slecht. M. De Hert. Ik moet er tegen protes teeren, dat Aalst de ongeleerdste stad zou zijn. Dat is niet waar. De militieraden hebben zulks bewezen. M. Daens. Het is niet genoeg te kun nen lezen en schrijven, om geleerd te zijn. Dat is g-een geleerdheid. Denk eens goed na over mijn voorstel. Men ziet langs alle kan ten jonge lieden op straat staan. Zij zouden veel beter wat leeren. M. De Somer. In de bibliotheek van de Akademio zijn er ook vele nuttige vak boeken, waaruit veel kan geleerd worden. Die boeken mogen natuurlijk niet buiten, daar bet boeken zijn van de meesters, doch er zou daar kunnen toelating gegovon wor den, zo te raadplegen. M. De Valkeneer. Men zou eene pu blieke leeszaal kunnen maken. Do raad vergadert in geheime zitting. BE VOLKSSTEM BURGERLIJKE STAND VAN AALST ?an 26 Februari tot 5 Maart 1915 GEBOORTEN: I') 15 HUWELIJKEN. G. Brys, ijzerbewerker, met R. Everaert, breister. P. De Bissojióp, werktuigkun dige, met R. De Smedt, ionder beroep. G. De Smedt, bediende, met V. Van de Velde, breister. OVERLIJDÈNS. G. Slrickx, weduwe Michiels, zonder be roep, 51 jaar, Koophandelstraat. H. Van de Vondel, weduwe Dé Backer, zonder be roep, 79 jaar, Albert Liénartslraat. A. Lauwers, fabriekwerker, 15 jaar, Nieuw- beekstraat. A. Poppe, vrouw Beeckman, zonder beroep, 24 jaar, Meuleschettestraat. P. Smeliens, man Verbofstadt, hovenier, 70 jaar, Drie SloulelstraatvP. Mergan, man Goedgezelschap^, landbouwer, 66 jaar, Binnenstraat. M. De Range, weduwe Van Sande, zonder beroep, 85 jaar, Gast huisstraat. 5 kinderen onder do 7 jaren. Amart J. E., Vier Windenstraat, 70, Mo lenbeek, Brussel, gesneuveld te Mariakerke (Gent) don 12 October 1914, aldaar begra ven den 13 December 1914. Jules Libehs, gestorven te Gent den 14 September 1914. Ohrisliaens Hendrik, gestorven te Gent den 2 Januari 1915. Coppejans Edgard, gesneuveld te Neer- linter den 18 Augustus 1814, aldaar ontgra ven en bier begraven. Pieraerf, 1 linie, 1 batt. 3 comp. Van den Neste Medard, van Maldegem, 1 linie, n. 56810. Eug. De Poorter, 1 lir.iè, Gent. Dupuy Gaston, 1 linie, Goni. Blainpain Julion, 1 linie. De Bakker, van Dendennonde. Onbekend, kaporaal, waarschijnlijk de Hemptinno, van Gent. Brandfer, kommandant, 2 jagers te voet. Vermeulen, van Roesolaere, 2 jagers te v. Watrelos, van Jemappes, 2 jagers le voet. De Broux, van Riscensart, 2 jagers te voet. Onbekende, van Jodoigne, 2 jagers te voet. Ridremont. van Petit Thier, Luxemburg, linieregiment. Goos3ens, van Herenthals, linieregiment. Onbekende, capote drageiido n 39973, linr. Onbekende, veston dragende n. 59692, linr. Onbekende, veston dragende n. 59486, linr. Onbekekende, schako o)i graf gevonden. draagt n. 55353, 2 regim. jagers te voet. [Onbekende, capote dragende n. 50967, brieven op naam van Achiel Lageot, geschreven door Dethier Louise, van Torlre, 2 regiment jagers te voet. Lepage, van Rocourt, 2 jagers te voet, volgens briefwisseling' op gesneuvelde ge vonden. Onbekende, kleeding dragende n. 58439, 2 regiment jagers te voet. De Pauw Hendrik, van Moiré, (Oost-Vl.) 2 jagers te v. brieven zijner cchtgenoote. Kesieloot, soldaat van 1 klas, 1906, 2j.tov. Onbekende, 2 jagers te voet, kleederen dragende n. 54237, (briefje op naam van Alf. De Haen, van Ninove.) Lebrun Emiel, serjant, 2 jagers te voet. Onbekende, 2 jagers te voet, kleederen ge- teekend P 2 II en de n. 51310 en 52156. Dennobourg Leopold, van Lede, 2 jagers te voet, n. 52710. - Van Schellerob, van Vlasïoo (West-VI.) 2 j, lo voet, n. 52352. Onbekende, 2 jagers te voet, kleedoren dragende n. 49200. Onbekende, 2 jagers ie voet, sergont-majoor de kleederen zijn goteekend P. M. (waar schijnlijk Van Hoeck, van Hasselt). Tresignies L. J. L. van Biorges (Brabant), 2 jagors te voet, n. 49350. Lijst der Belgische soldaten gesneuveld op het grondgebied van Bunsbeek-bij-Tienen, in den namiddag van 18 Oocyst 1914. Deze soldaten werden eerst begraven op de plaats waar ze gevonden werden later zijn ze opgedolven, gekist en al te zatnen onder eene zeer oude linde ter aarde besteld. Die linde staat bezijden de tramlijn, een goed half uur buiten Thienen, 45 minuten verder dan bet kasteel vaq Hauibem-Sint- Margarollia. Het gemeenzame graf, door ijzerdraad afgesloten, is vijf stappen breed en tien stappen lang. Het kruis, in 't midden draagt de volgende melding Bier liggen begraven 30 Belgische soldatente Bunsbeeh den i8 Oogst 1914f voor het Vaderland op het slagveld gevallen. Dat hunne gedachtenis in eere blijve.Bat zy in vrede rusten Het nummer in volgende lijst voor eiken naam geplaatst, is het nummer der kist. N. 13. Ongekend, 22 linie, n. 57590. Op hem gevonden 2,60 fr. een koepon voor Vlissingen met den naam van De- poorter, schrijnwerker to Sleidinge, en twee adressem M. Arnauts, Ecole, 4, Tirlemont en M. Pittomvols, Tirlemont. N. 14.^Van Walleghem A. M. 22 linie, n. 50458, van Thouront. Op hem gevon den twee brieven, goschraven uit Licliter- veldo door M. Charles Van Walleghem, en eene som van 15,65 f*, j N. 15. Do Preester August, 22 linie 1/4, n. 56060, denkelijk van Elsegem Op hem gevonden eene som van 22,68 fr en eene postkaart uit Elsegem geschreven door Remi Depreester. N. 16. De Conine Leo, 22 linie,n.*56659, van Harelhelie. Op hem gevonden 122,02 frank,[eene horlogie rond den pols en eene kaart geschreven door Ern. De Conine. N. 17. Onbekende, waarschijnlijk Derimincos Joris, 22 linie, 1/3, n. 56313. Op hem gevonden brieven aan bovenge noemd adres 22 linie, 1/3, komende uit Charleroi en twee vrijgeleiden op den buurtspoorweg. N. 18. Moerman G. H., 22 linie, 56217, van Kortrijk. Op bom gevonden 1,17 fr. en vijf vreemde geldstukken. N. 19. Onbekende, 22 linie, eerste sol daat, 58030. Op hem gevonden 1,37 fr. N. 20. Onbekende, 22 linie. N. 21. Onbekende, korporaal, 22 linie, 59101. Op hom gevonden 12,02 fr. N. 22. Onbekende, 2 linie. N. 23. Van den Bosch G. H. F., 22 linie korporaal, 53791, van Harelhelie. Op hem gevonden 3 postkaarten geschreven uit Dendermonde en eene uit Gent en geteekend M. Gèrard en Isidoor. N. 24. Detailleur, 22 linie, eerste soldaat. Op hem gevonden oen brief mot adres M. Detailleur, komende uit Dentergem. M. 25. Ilavrenne J. B., 22 linie. Op hem gevond. een brief aan J. B. Ilavrenne 22 linie, uit Charleroi en verzonden door M. Ilavrenne,rue de la Tombe, Marcinelle. N. 26. Onbekende, 22 linie, n. 56121. N. 27. Verbeek Adriaan, 22 linie, 4/4 n, 54895, van Raevels. Op hem gevonden 19,63 fr. eon ring en verscheidene por tretten. N. 28. Onbekende, 22 linie, was een klein soldaat, dragende knevel en baard. N, 29. Onbekende, 22 linie, n. 59925. N. 30. Onbekende, 22 linie. N. 31. Onbekende, 22 linie, op hem ge vonden 24 frank en twee medaliën. Wordt voortgezet. Op ons bureel zijn brieven voor do volgen de personen F. Hoebeke, fabr. allumetles, Nedorbrakel. Direct. Laiterie Ste Marie, Santllergen. M. L'Abbé Georges Spitzer, Gysegem. M. J. Peels-Uitjes, manufactures, Aalst, M. De Conincli-Van den Bossche, Aalst. Mad. Jean Cattoir, Aard, Schellebelle. 2 M. R. Van Wambeke, Audenhove St-Gery. Madame Tony Spruyt de V'aulx, Borsbeke. M. .Frans Moens-Van Keer, Hofstad© M. Petrus Huylebroeck, Lede MM. Burgemeester on Schepen- E. H. Dom Romarie, Abdij Akiigem, Ileltelg. M. Frans De Geyler, Schoonaarde M. Fierremans, Pamel M. W® Do Wit-Gersto, fuf. van breiw. Ledo M. Henri Van Laethem, Burst M. Alfons Buyens, Frondegem M. Alfons Van Pottelbergh, Terj. Erembod. M. Willem De Meersman, Molenstraat, 15, Baardegem M. Souffriau, Steenslrnat, Meire La Révórende Soeur Alpbonse, Gijsegem. M. Frans, kleermaker, Ovorimpe. M, Ilendrickx DeSwaef, Ilofstade. M. Callebaut, Burgemeester, Nieuworkerken Firma Moens-Du Caju, Ilofstade. M. B. Moons-Van Himbeeck, Royen, Wioze. M. Jozef Troch, Statieweg, Ledo. Mad. Hort. Durme, Haellert. Weduwe Van Moorter, Nekkerstraat, Impe. M. Amandus Eeckhout, Guck, Ledo. M. J. De Schampeleer, Impe. Mad. Wed. Moortgat, Breostraat, Moorsel. M. Frans De Graef, Ilolleiveg, Erombodegem Mad. Elm. Abboloos, Erembodogem. M. Jozef Lauwerys, Nieuwerkerken. M. Bonoit De Witte, Wavor, Moorsel. M. Uytlersprot Xaveer, Waver, Moorsel. M. Leon Speckaert, Kat'ebrook, Moorsel. Mej. Louis D'Hondt, Impe. Eerw. Zuster Anna-Marie, Gijsegem. M. Emile Siau, Ledo. (2 brieven). M. Robert Van Haulte, Stutioslr. Wetteren. M. Leopold D'Haese, Bosselstraat, Lede, La Róvérende Supérieure aux couvent de St-Joseph, Meire. De Eerw. Zustor Anastasia, Klooster, Lede. Andere personen, dan deze wier adres opgegeven wordt moeten niet om brieven komen. OPENBARE VERKOOPING van 425 koopen zwaar TE HOFSTflöE jn het Jachtpare, Denderland op Dinsdag 10 Maart 1915, om 8 ure voor middag, namens Mevrouw Burny-Antïieunis, door het ambt van Deurwaarder MAHXEü' te Aalst. Komptanle betaling en gowone voorwaarden i EN 8 MAART 1915 Openbare verkoopiug van eene TE ERONDEGEM, Zandstraat De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens i erven De Ras, handelaar te Erondegem, rp.i gewin van palmslag en gelagen, in het openbaa verkoopen Eene .schoone welgelegen behuisde Hofstedi te Erondegem, nabij het Kapelleken van od^ Lieve Vrouw, gekadastreerd sectie B, nummea' 140a en 141a, groot 7 aren 10 centiaren, palend oost den Kerlcweg, zuid en west den heer Camit Hanung, noord de Kauterbaan. Bëwoond door den medeeigenaar den heer AJ bert De Ras. ZITDAGEN Instel Maandag 15 7ql* Verblijf Maandng 22 Maa,rt 1JJ5' telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van dé heer Alfred De Ras, voornoemd, ter boveng< melde hofstede. Voor alle inlichtingen wende men zich bij gi noemden Notaris, wonende to Aalst, Stati« straat, 20. Openloare verlsooping van 4e SesietSede. Bi»3eü. De Notoris MEERT, te Erpe, zal namens d erven De Cuyper, op Maandag 15 Maakt 1915 om 81/2 ure voormiddag, (Belgisch uur), opei' baarlijk verkoopen 24 gavige Kanadaboomen, van 1,30 tot 2 me ters, wassende op eenen mcerscli te Smetlei'e Brie!. De heer Edouard Vereecken-Malthys, herbet gier aldaar, zal den aanwijs doen der te verkof» pen hoornen. De verkooping zal geschieden met eomptnn geld. Onkosten 10 0/0 putgeld. TE op Paperoden Dries, twe- schoon© woonhuizen. Zich te bevragen bi Notaris De Vis, Molenstraat, Aalst. ORGWE HUiSKOLEN Aangekomen, een schip, dat zal geloa worden aan bet SAS VAN HUISSEGHEM, Denderleeuw, van af 6 Maart. V. HEREMANS, Liedskerke ALLEENLIJK GROOTHANDEL sasi de SCerk te WESE DEPOT dor Chocoladefaiiriek De Ploeg heeft de eer aan zijn geacht kliënteel bekend te maken, dat van heden eenen regelmatigeq dienst is ingericht tusschen Aalsten Gent en terug, Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, 's Zondags 's morgens, uit Gont, Muiuepoorl 's Woensdags namiddag. Voor inlichtingen zich te bevragen bij d« Heoren Frans Rousseeuw,39, Dendermond* schen steenweg en Gustaaf Sanders, Kool- straat, beiden to Aalst. i» Ws©Ec!b!2®esï?.?er'i§ Leopoldstraat, 83, Aalst ia te bekuraen togen uiterst matigen prijs Extra fijn gewaarborgd inlandscli gerookt Spok. WISSELAGENT EspBaeaaeSesiraaS, 18, MLS'Ê Betaalt groote premie op het goud. Verwisseling van vreemd gold en koepons.' Aj<fllAUUUUWU builde Pulp, Bette® raven of Plantaardappels te koopen, mogeil zich in volle vertrouwen wenden tot Benoit Van der Haegon, TE HOFSTADE TE BCG0P bij Frans Van der Meirsche» Maliu, le Aascho, Crokeghom, Conto rij en 30.000 kilogr. Voederbeetne. demande place pour service deux ou trois personne, ouvrage pas trop lourd. Adress© bureau du journal. Heden beste Petrol per lietcr en per vat. Eerste klas in verschillende prijzen en soorten Bloem (donst), Tarwe en Roggemeel. Vroege Plantaardappels (keikens) aan 15 fr. de 100 k.; ook alle andere soorten. Briefjes van 1 en 2fr. worden niet aanvaard; ze zijn niet gangbaar in Holland. PIETERS, Hoogstraat, Baardegem. te verkrijgen ten bureele (lezer fl&LST, 9, KEÏ5KSTM&T, 22, flfiLST.

De Volksstem | 1915 | | pagina 2