PLECHTIGE H. COMMUNIE Eene terechfsieüing te Gsnt Laadbonwerslsond vas Oöst-VIaaaieres CHINA en JAPAN Een liospitaaltrein Alles Duitsche uur UURTABEL VAN DEN BUURTTRAM Af te halen Brieven DE LATTRE De Beurt Stad Aalst» Landbouwers die bBseer8n inge- Buurtspoorwegen Wijzigingen gebracht aan de verbinding Geeraardsbergen-NinoTS Kerkboeken, Paternosters in zilver en andere, Beeldekens, Kaders, enz., enz. AALST, KERKSTRAAT, 22, ASLST. Uit Peking wordt gemeld dat de diploma tische onderhandelingen tusschen Japan ei China nu zoo ver gevorderd zijn, dat men daarvan een duidelijk begrip krijgen kan China is, in de eerste plaats bereid, wat 'Shantoeng betreft, om daar alle markten open te stellen, den aanleg van spoorlijnen te bevorderen on aan Japan over te dragen de erfpacht van Kao-Chau. Tevens zal dan China het recht hebben om een bijzonderen vertegenwoordiger aan le stellen om bij de vredesvoorwaarden de rechten van China to verdedigen. Wat Zuid-Mantsjoerie aangaat, zoo zou China bereid zijn om het erfpachtrecht op 'Port-Arthur te verlangen voor Japan met '25 jaar en ook de pachtrechten op den Antung-Mukdonspoorweg en de Zuid-Mants- 'joerieche lijn te verlengen. Verder wil China gemakkelijke overeen komsten maken voor de mijnrechten Hankou, maar gaat niet in op Japan's voor stellen in zake de melaalmijnenontginning in de Jangtsevallei. Daar een en ander zal Japan bevredigd jjsijn, maar China vorklaart uitdrukkelijk, dat alsdan ook een eind moet komen aau het politietoezicht op de Zuid-Chinalijnen door ■Japan, dat oogluikend wordt geduld. i - .TJit een brief van het slagveld en Daar staat op oen zijspoor een wit u verfde spoorwegwagen met het teeken van diet roode kruis. Uit den dunnen sierlijken ^schoonsteen stijgt een dikke room omboog •Een drukkend hoeto lucht komt mij tege- {moot, als ik den wagen binnentreed. 4 Overal zitten zusters, aan den dienst ge hecht; ook vele hospitaal-soldaten, dioroo kon, thee drinken, praten of lezen, j-Deze wagen dient als atoomwasschorij Tïét is opmerkelijk zindelijk in den wagon. Kilos kraakt van nelheid. Hagelwitte tafel Ïde6den bodekken do tafels. De meisjes zijn iïridelijk gekleed, die oppassers loopon rond, in kielen van grof linnen, die hoog aan den 'hals gesloten zijn. 1 Na de onbeschrijfelijke smerigheid van hèt slagveld en de bevuilde huizen, komt mij deze zindelijkheid voor als een andere we- jreld, als een schoonero, gelukkigere, dan daarin wij leven. Een eindje verder slaat een leege trans jfi'orttrein. Niet ver van dezen trein staat een andere, die er zeer deftig uit ziet. Enkel wagens eerste en tweede klas. Op iederen ■Wagon staat het roode kruis. Uit vensters en deuren kijken overal nieuwsgierige meisjes ©ogen naar het gedoe op het perron. Officie ren loopen rond. Hospitaalsoldaten sloper draagbaren van den eenen wagen naar den anderen, en als de coupódouren opengaan, komt mij eonslerkokarbol- en iodoformlucht tegemoet. Nadat ik mij aan den eersten officier van gezondheid heb voorgestold, neemt hij zeer voorkomend de laak van gids op zich-en krengt mij van den eenon wagen naar den anderen. Het eerste wat wij bezichtigen, is hel operatie- on verbandi^rtrok. Een jonge dokter, zoolaDg als oen boom, met voornaam Uitzicht, onderzoekt juist een soldaat, die op een draagbaar ligt en afgrijselijk jammert. De arme man heeft een granaatwond in den built, en is volgens do verklaring van don arts, niet meer to roddon. Een jonge, zeer knappe verpleegster, die misschien al te elegant gokleed is, verbindt «ten soldaat, wiens pol3 door eon geweer kegel verbrijzeld is. De rozige, zorgvuldig Vérzorgde handen van do zuster arbeiden handig aan liet verband. Zij bad blijkbaar de eerzucht het goed te doen. Juist wordt op een draagbaar eon man i bloedigo kleeron binnengebracht; drie dagon Heeft hij in een magazijn gelegen met een itvare wond in den rug; en zooeven is hij door een soldaat, die daar toevallig binnen kwam, ontdekt. De jonge dokter doel nog een termen trek a'an zijn sigaret, werpt ze d»n weg en stroopt zijn mouwen op. Dan begint het onderzoek. Het vliem gaat diep in het vleesch, de ge ■wonde trekt zich krampachtig in olkaar en beweegt zich dan niet meer. Do doktor ze«'t ipts tot do soldaten, die onverschillig naast de draagbaar staan. Zij nemen den doode op en dragen den zwaren last met gelijkmati ge», wiegenden gang langs het perron naar den tuin dor statie, waar opene graven lig- geu le wachten. De jonge dokter knoopt vervolgens een gesprek aan iu bet fransch met den bezoe ker. Intussclien konion langzamerhand meer zusters in den wagen,meestal jonge, elegant gekleede meisjes, knap, geparfumeerd, met sierlijke schoentjes en modern hoofddeksel. Zijpassen iu hel geheel niet in deze omge ving. De geur van hun parfum vermengt zich mei de doordringeudo lucht van bloed, ïddoform en carbol. Zij spreken allen door elkaar; de meisjes stemmen vermengen zich tot een eigenaardig gezoem en daartusschen klinkt bet gekerm van een gewonde, die juist op de operatie tafel wordt gelegdten onder doktershanden komt. We komen in een eersleklasrijluig. In een zindelijk bed ligt een officier met een ge wond been. Voor zijn bed zitten drie jonge verpleegsters, die met den lijder praten. Als wij binnenkomen, wojdt hot plotseling stil, .■naar nadat ik mij heb voorgesteld, neemt >ltot gepraat weer aanvang. Ik krijg den indruk, dat in dezen trein der ellende wel geleefd en ook gelachen wordt. Ik krijg ook een onbostemd gevoel, dal deze elegante dames niet enkel den drang van bun goed hort gevolgd hebben, toen zij zich m rj. si van de barmhartigheid eteldon. Er is iets in deze sfeer on in dezen toon, dat mij herinnert aan de verhalen uit den Russisch- Japanschen oorlog, toen zulke treinen voor namelijk lot uitspanning van de hoogere officieren dienden. Toen was ook de heele voorname wereld van Petersburg en Moskou op de bloedige slagvelden van Mandsjoerije vergaderd, op veiligen afstand natuurlijk. Naast den liospitaaltrein stond een gewone goederontrein, met eenige aangekoppelde dordeklaswagens. De heele trein was vol geladen met buit, pianos, naaimacliionen, spiegels, schilderijen, gramofoons, keuken- gerief, werktuigen en konderde andere dif$- gon Jan Verhamme, de gekende wildstrooper, van Sleidinge, was door de Duitschers ge vangen genomen toen hij gewapenderhand in het veld liep. Hij werd Ier dood veroordeeld. Zaterdag morgend, tien minuten vóór 8 ure, had op liet terrein van den Tir, Godshuizenlaan, te Gent, de strafuitvoering plaats van Jan Verhamme, den pensjager van Sleidinge, door den Duitschen krijgs raad ter dood veroordeeld. Twintig minuten vóór 8 ure, werd de ter dood veroordeelde met een rijtuig, bespan nen met twee paarden, aangebracht. In het rijtuig zat de veldaalmoezenier on twee gendarmen. Nevens den koetsier had ook een gendarm plaats genomen. Het rijtuig dat de dreef novons de schiet baan inreed, hield halfweg© stil. Verhamme stapte uit en werd geplaatst voor een peloton soldaten, bestaande uit 10 man en onder het bovel van eenen onder officier. Nadat Verhamme was geblinddoekt, werd de soldaten teekon gegeven en tien scholen tegelijk knalden. De strafuitvoering was geschied. Het lijk werd in eone doodkist, daar roeds aange bracht, gelegd, en met den lijkwagen, die legelijkortijd als het rijtuig waarmede Ver hamme uit het gevang was gehaald, was aangekomen, naar het kerkhof gevoerd, waarde teraardebestelling plaats had. Da lijkwagen werd door een ander peloton soldaten vergezeld. Verhammo had, om 6 ure in het gevang, de H. Mis bijgewoond en was ter II. Tafel genaderd. Vergadering van den 12 Maart 1915 M, Maenhaut. De Duilscbe overheid heeft in eenen omzendbrief, aan de gemeen tebesturen gezonden in het begin der weok, gevraagd of we hier verkens genoeg hebben. Bedrog en vervailsching. M. De C'aluwb roept er nogmaals de aan dacht op in. Twee stalen lijnmeel van de koeken, hier aan de landbouwers geleverd, werden on derzocht. liet eerste bevatte 7.25 per cent vet en 33.6 per cent eiwit, en was zuiver en onver- valscht het tweede bevatte 8.2 vet en 31,25 eiwit, en was voor de helft vervalseht met koolzaad en katoenmeel. Hot beste voor de landbouwers Is de koe ken ongebroken te eischen. De koeken le Baasrode zijn niot kunnen geleverd worden daar zo opnieuw opgeëischt wei den door de Duitsche overheid. Zc3ai»Lij9iza<as8 Pogingen worden gedaan om er in Holland te krijgen maar t is te vreezon dat het zal le laat komen. Er is eone kleine hoeveelheid beschikbaar in de haven aan 80 fr. do 100 kilos net, RauisonmeeB Degenen die er govraagd hebben, worden vorzooht aan don heer Gorns, Parklaan, 22, Gent, hier aan wezig, le zoggen hoe ze hun aandeel begee- ren'af te halen. Ucevoedei* Pogingen om in Hol land veevoeder le koopen, zijn nog niet go- lukt; ze worden voortgezet. Ontaard suikor is te bekomen aan 23 a 24 per 100 kilos; zeer goed voor vee. Meststoffen Men weet nog niet of er zullen lo krijgen zijn. Men biedt ijzerslakken aan, die hier op 6,25 per 100 kilos zullen komen; dat ii te duur. Voor superfosfaten geeft men geene prij zen of voorwaarden op. De Duitsche overheid zegt dat zo er 13000 ton ter beschikking der landbouwers zal tellen, maar geen prijs is aangeduid. Intus schon vordort de tijd. Wat pataten botreft, veel oppervlakte er mede beplanten als men ze niet kan mesten, kan tot geenen uitslag leiden. Men zou beter erwten en {boonen planten o kloek voedsel bevatten en zonder stikstof kunnen groeien. Zoek naar geen plantgoed dit jaar maar kies kloeke pataten voor plantgoed uit en most zooveel ge kunt. Ik heb eone lange lijst met zaai- en plant goed, maar geeno prijzor. zijn aangeduid dus onbruikbaar. Stalen ter ontleding kunnen hier afgege ven worden, maar men wordt verzocht de bulletijns spoediger af te halen, zooniet zou de dienst geschorst worden. MaTskoeken We zullen trachten to weten wanneer ze beschikbaar zullen zijn doch ze zijn nog al duur. Do koeken zijn af val en zo zijn duurder dan do maïs zelven. We vragen of men ze niet wat beterkoop kan stellen zonder te willen dat hot Voe- dingskornitoit met vorlios werke. Voor maïs mogen nieuwo aanvragen ge- i daan worden hoe eer hoe beter met de ge wone pleegvormen. De lieer Voorzitter van den boerenbond van St-Pioters-Aalst vraagt hoe het komt dat doze bond nog geenen maïs heeft gehad en dat eene handelaarster, die er later beeft gevraagd, 2000 kilos heeft bekomen. De heer Ligy denkt dat die geleverde maïs niet komt van bet voedingkomiteit maar zal de zaak onderzoeken. M. Db C'alüwe raadt aan vitsen te zaaien in de leege plekken der klaverstukken oi'wel gewone maïs, want vitsen zullen moeilijk to krijgen zijn. Gewone maïs is beter dan do soort peer- dentand die wel hoog opschiet maar te voel houtachtige stengels geeft. De vragen naar gruis zullen elk op zijne beurt voldaan worden, naarmate er gemalen wordt. Ik heb geantwoord, voor wat mijne ge meente betreft, dat er genoög zijn, als men ze ons laat. Anders willen ze er ons zenden uit Duitsch land om zo te vetten. Als voorzitter der provinciale kommissie heb ik gevraagd op welke voorwaarden wij dio varkens zouden kunnen, krijgen tot hiertoe heb ik geen antwoord ontvangen ik verwacht er een voor de uaaste week. M. Ligy. Er zijn ook aan bet voedings- komiteit varkens aangeboden. Het voedings- komiteit Leeft gevraagd aan wolken prijs tot biertoe is nog geen antwoord gekomen we kunDen dus nog niet onderhandelen. M. Maenhaut. In denzelfden omzend brief wordt gevraagd dat de gemeentebestu ren de ingezetenen zouden aanzetten zooveel mogelijk patalon le planten, zelfs de gras pleinen der parken met aardappelen te be planten. Maar om patatten te winnen is er mest noodig en dat ontbreekt. M. Ligy. De Duitsche overheid heeft aangeboden plantaardappels te verschatten. Wat donkt do vergadoring daarover (De aanwezigen zijn van meoning dat geone plantaardappels te kort zijn.) ©©Hoysschsede, M. Maenhaut doelt mede dat oene provinciale kommissie is ingericht om de oorlogsschade vast te stellen. Do belanghebbende gemeenten worden verzocht zicli aan te melden hij de kommissie. Alle werkzaamheden der schatting zijn volkomen kosteloos, De Herverzekering der varkens gaat voort zooals voorheen. M. Maenhaut vraagt vervolgons aan M. Li^y inlichtingen over do verdeeling van het gruis. M. Ligy. Er is gruis in de molens die voor liet Nationaal VoedingSlcomileit malen. Nu eens is er gruis on dan geen. Men zal het atloveron naarmate de voort- brengst. De vragen zende men in bij M. De Caluwe. Klachton over onregelmatigheden of mis bruiken bij M. Lij.y, Onderborgen, n2, of bij MM. Maenhaut en de Caluwe. Over oorlogsschade zegt M. Ligy nog dat Eurael der bevolking, gemeenteh. Meldert, Arthur De Gort, handelaar, Hekelgora. Herman Josephy, agent commercial, Meldort F. Hendrickx, tabacs, Hofstade. 2 Romain De Ridder, handelaar, Hofstade. 2 Jean Monseur, Denderm. steenw. Hofstade. Jean Coppens, onderwijzer, Nieuwerkerken. Phil. De Graove. Steenstraat, Moiré. Hernn Hermann Prunzer, Lede. Mej. Emilie Roelandt, Kattestraat, Haaltert Angelus Troch, op de Kap, Lede. Isidooi' Melkobeke, steenweg, Gijsegem. Pauline Dubois, Dend. steenw. 43 Lebbeko. Mad. Vaerden, hoofdonderwijzeres Hofstade Gustaaf Lowie, Molenhoek, Gijsegem. Is. Annaert, hoeksken, Erondegem. Mad. Honrt Van Laelhem, dorp, Burst. Louise Kieckens, boschkant 10, Herdersem. Ad. Lemmens, Overimpe, Lede. M. Vun Melckebeke, Aalststraat, 31 Erembodegem Clement Verbeiren, Hoekstraat, Meldert. Jean Henderickx, Vissestraat, Ottergcm. Victor De Rybel, wijk Eeckhout, Hofstade. Marie De Gussemé, Oordegem. Petrus Boom, Domeut, Meldert. Alois Ophalvens, dorp, Meldert. Alfons Matthys, Gehucht, Lede. Kamiöl Camu, Schovestraat 2, Wiezo. M. Frans Glrysons, Ronsev., Erembodegom M. Fr. Kindermans, Hoogslr. 156, Hofstade M. Van Houdenhove Adolf, Molenhoek, 35, GENT-St.-L.- HAUTEIW -AALST- ASSCHE. (Duitsche uur). HEEN 1 (3) 3<») 5 7 9 8.30 12,30 16,00 16.30 9,00 13,03 16,35 17,03 13,11 16,43 17,11 13,16 16,48 17,15 13,28 17,00 17,28 «,30 13,35 17,07 17,35 9,40 13,50 17,22 17,50 14,00 17,32 (2) Treinen Gent(Zuid) Meirelbeke (Kerk) Lemberge (statte) Bottelaere (dorp) Moortzeele (statie) Oosterzeele (statiey S1 Liev.-Haut.(M. St.> Baevegem (dorp) Oordegem (statie) 7,20 10.05 14,15 17^45 Erondegem(Bareel) 7,35 14,30 18,00 Erpe (Vijf Huizen) 7,5(9 14,45 18,15 Aalst (Koolstraat) 7,55 14,50 18,20 Aalst (Boudewijnk) 8,10 10,40 15,00 18.30 Overhamme 8.20 15.10 18.40 Erembod.(Groeustr) 8.30 15.20 18.50 Hekelg.Gemeenteh. 8.40 15.30 19.0C Esschenc(Caudenb) 8.47 15.37 19.07 Terheyden (Kerk) 8.55 15.45 19.15 Denderm. Steenw. 9.02 15.52 12.22 Assche-Statie 9.10 11.30 16.00 19.30 TERIIO Treinen 2 4 o 8(*) 10(4) (1) M. Fr. Cammu, Brussel stw. Erembodegem M. Leonard De Molte-Smekens, Lede M. Angelique Van der Weeën-Van Droogen- broeck, Sijpeslr. Leeuwbr. Denderleeuw M. Verhaegen, Vogelenzang, Lede M. OdileNeef, Dries, Lede M. S. Roliers-De Smet,Nieuwerkerken, Edix De Kinderen Jansegers, Mespolaere. M. Alphonse Verspeet, Mespeluere. M. De Sadeleer Camiel, Lede. M. A. Rosy nol, Driesslraat, Teralphene. Mej. E. Vau Cauwenberghe, Smecrhebbe- Vloersegem M. Frans Van Impe, jachtwachter, Meire. M. Gerards, Klooster, Nederbrakel, Mad. Van de Gyter, Dorp, Lede. M. J. B. Magnus, bareolw., Schoonaerde. M. P. Podevyn, Moorselbaan, 14, Aalst. M. R. Soetinok, Kwaleslr. Nieuwerkerkcn, M. Sylvie Bonnaerens, Kamdries, Hofstado De weduwe Smekens, Speekaert, Lode M. De Goninck J. Leuvenst. 64, Erembodeg M. RocliusGhysels, Erembodegem, Terjoden M. Schelfhout Alois, Burst M. Proot, Apotheker, Lede - M. R. Van Gyseghem, Moorsel M. A.VanPottolsberg, gebroeders, Terjoden Erembodegem Den h. Gemeento-Secretaris, Nieuwerkerken M. Dooms Jean, Baerdegem Reeds herhaaldelijk is het voorgekomen, dat personen op ons bureel brieven kwamen afhalen, zonder daartoe gelast to zijn door de rechthebbenden. Dientengevolge moesten dan personen voor wie brieven op ons bureel berustten, of die last gegeven hadden brieven af le halen, onverrichter zake terugkeeren, terwijl het ook wel gebeurde, dat brieven soms dagen en dagon onderweg bleven. Wij vorzoeken dus de belanghebbenden, indien zij zelf niet de brieven kuuiien komen afhalen, een SCHRIFTELIJK BEWIJS do zaak le Brussel door do advokaten he- m©do te geven mot onzen verkooper, die hen sproken is. Men doot best aan de beschadigde of vernielde huize» niet to komen. Om later geldig te zijn moet'do schatting tegensprekelijk gedaan worden. Binnen kort zullen bepaalde inlichtingen kunnen gegeven worden. M. De Caluwe dankt M. Ligy voor de inlichtingen gegevon over hot verdcelen van gruis, Sedert eene maand word mij niot meer medegedeeld hoeveel gruis er beschikbaar was. Op ons bureel zijn brieven voor de volgen de personen Direct. Laiterie Sle Marie, Santbergen. M. R. Van Wambeke, Audenhove St-Gery. M. Louis Callebaut, Hofstade. M. Louis Van don Bosch, Meldert M. Dom. Provost, Nieuwerkerken, Restert M. C. VanderSteene, Smissenbr. Oosterzele M. A. Van der Woeën-Van Droogenbroeck, Sijpenstraat, Denderleeuw M. Charlea Temmerman, Cherecamp. M. Var.der Linden, Smeerhebbo Vloeraegem Mad. Wed. Van Roy, brouwerij, Wieze. M. Tant do Buck et Fils, Tissus, Lede. Mej. Elodio De Koker, Dorp, Aygem. M. Remi Vekeman, Baelegem Bracht M. P. Van Laetnom, Ni^y werk erken. M. Frans De Vis, Hoekstraat, Meldert. M. Frans Vermoesen, Hoekstraat, Meldert. Soc. Goop. Laiterie Si Pierre, Denderwindeke M. Paul Gosys-Sonck, brassour, Meerbeke Philemon De Graecker, Lode. Mad. De Witte-Gersto, bonnetterie, Lede. 2 M. De Cort-Holbrecht, Hokelgem. 2 Joseph Decraemor, Sta'iestraat, Aoltre. Mej. Maria Van Lindt.normaalscli. Gijsegem Mevr. Meert-VanLaethem,Nieuwerkerken 2 MM. Van de Putte 6t Van den Bemden, Boulevard du Canal, Alost, Gebr. Roseloth, bophandol, Hekelgem. Fr. Do Swaef, Denderm. steenw. Hofstade. L. Van Vaerenbergb, Erembodegem. Aug. Hillaert, Audegom. Firma Vandenbosscho frères, Ninove. So3ur Maroclle, couvent, Kerkxkon. J. B. Coppens, Bidastraat, Meerbeke. M. F. Desemblanc, bakker, Meerbeke. M. Frans Devos, schilder, Dorp, Baelegem. M. H. Redant, Nieuwerkerken. Mej. V. Van do Calsye», gesticht der Zusters Jozefkten, Herdersem Mej. Jeanne De Greef, bij M. Notaris De Vuvst, Borsbook. Mej. Irma Geerls, Gijsogen), de brieven KOSTELOOS zulten thuis bezor gen In de Vleeschhsuraerij Leopoldstraat, 83, Aalst is bekomen tegen uiterst matigen prijs Exlra fijn gewaarborgd inlandseh i gerookt Spek. heeft de eer aan zijn geacht kliënteel bekend te maken, dat van beden eenen regelmatigen dienst is ingericht tusschen Aalst en Gent en terug, Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, 's Zondags 's morgens, uit Gent, Muiuepoor! 's Woensdags namiddag. Voor inlichtingen zich te bevragen bij de Heeren Frans Rousseeuw,39, Dendermond- schen steenwegen Gustaaf Sanders, Kool straat, beiden te Aalst. TE KOOP 10,000 kilos hooi, zich te bevragen bij Jozof De Voghel. Brussel- schen steenweg, Hekelgem. Franco to huis geleverd. Handelaars, Winkeliers, als u booper ziitvan uitmuntende gebrande Koflie, wendt u bij R Maks-Van Hauwkrmkirkn, Gijsegem, algemeene agent van de Firma E. Van Roy en O® Ant werpen. kuilde Pulp, Bette- raven of Plantaardappels te koopen, mogen zich in volle vertrouwen wenden tot Assclie-statie Denderm. steenweg Terheyden (Kerk) Essche(G'audenbïr*) Hekelg.(Gemeenteh. Erembod (Groenstr Overhamme Aalst (Boudewijnk) Aalsl. (Koolstraat) Erpe, (Vijf-huizen) Erondegem (Bareel) Oordegem (Statie) 7,00 9,40 12,00 17,30 7,08 9,48 17,38 7,15 9,55 17,45 7,23 10,30 17,53 7,30 10,10 18,00 7,40 10,20 18,10 7.50 10.30 18.20 8.00 10.40 12.45 18.30 8.15 10.50 18,10 8.20 10.55 18.45 8.35 11.10 19.00 8.55 11.30 13.30 19.25 9.50 ft.40 19.35 9.15 11.50 13.50 19.45 12.05 20.00 12.15 20.15 12.23 20,23 12.28 20.28 8,30 10.05 12.35 14.30 20.35 9.08 10.38 13.08 15.00 21.07 Benoit Van der Haegen, TE HOFSTADE Baevegem (Dorp) SlLiev.-Hl,m(M.st.) 7.40 Oosterzeele (Statie) 7.55 Moortzeele (Statie) 8.10 Bottelaere (Dorp) 8.18 Lemberge (Statie) 8.23 Meirelbeke (Kerk) Gent (Zuid) De reizigers welke plaats nemen in do trei nen nummers 3 en 8, betalen een plaatsbewijs 1® klasse en veranderen niet van rijtuig. NINOVE-BRUSSEL Ten einde die belangrijke spoorlijn meer ©u meer gemak le geven, komt de nationale maat schappij van buurtspoorwegen een nieuwe dienst van trams te regelen in de hoofdstad zelf, in ver binding met Dilbeek. Ziehier 1° Van Brussel (Ninovcplaats) naar Dilbeek. Vertrekken 5,56 6,16 6,36 6,56; daarna alle 20 minuten tot 20,16. Van Dilbeek naar Brussel '(Ninoveplaats). Ver trekken 5,26 5,46 6,06 6,26; daarna alle 20 minuten tot 19,46. 2° Van Brussel (Noord) naar Dilbeek recht streeks. Vertrekken 19,45 19,55 20,05 20,15. VanDilbeek naar Brussol(Noord)rech1streeks, Vertrekken5,30 5,40 5,50 6,00. 3« Van Brussel (Noord) naar den Ninoven- schensteenweg (Vandermeerenstraat). Vertrek ken 6,15 6,25; daarna alle 10 minuten tot 20,15. Van den Ninovenschensteenweg naar Brussel (Noord). Vertrekken 5,50 6,00; daarna alle 10 minuten tot 19,50. De treinen van en voor Brussel (Noord) hebben driemaal per uur aansluiting voor of van Dil beek met den clectrische» trein van deNinove- schepoort. Deze aansluiting wordt nochtans niet gewaarborgd. Belgische tijd. Lijn Oent- Oostacher-Saffelaere-Lokeren Vertrek to Gent-Heirnisse om 9 en 1 u?©, aankomst te Lokeren om 10,40 en 2,40 ure. Vertrek te St-Amandsberg (Gemeentehuis) om 9,11; 13 en 16,50 ure. Aankomst te Loke ren om 10,40; 2,40 en 6,05 ure. Lijn Oent- Wet teren Hamme Vertrek te Gent (Ho irnisso) om 6; 8,48; 11,38 en 14,10 ure. Aankomst te Hamme om 8,14; 11,13; 13,55 en 16,28 ure. Terug naar Hamme om 8,45; 11,35 en 14,30 ure. Lijn Ovenneire-Lokeren Den Woensdag de vofgende troineo rijden Vertrek te Calcken om 5,50 ure. Vertrek teOvermeire om 6,01 en 7,27 uro. Aankomst te Lokeren om 6,30 en 7,58 ure. Terug naar Lokeren om 6,40 en 10,30 ure. Lijn Gent*Meirelbeke Vertrek van Gent-Zuid om 5,50 en 7 verders alle halve uren tot 8 ure 's avonds. Lijn Gent-Somergem- Ursel Vertrek teGent-Rabotom 7; 8,30; 10; 11,30; 13; 14,30 en 16 ure. Vertrek naar Ursel om 8,05; 9,35; 11,05; 12,35; 14,05; 15,35; 17,05 ure. Terug naar Ursel om 8,17 ure; verders alle 90 minuten tot 17,17. Zooals men weet is een rogelmartge reizi gers-vervoerdienst ingericht te Goernardsber- gen door de postkoets. Isidoor De Vos, in de Kattestraat, welke de inwoners dier stad, de gedegenheid 'zal geven naar de hoofdstad hunne zaken te gaan verrichten. Alle Maan dagen vertrek om 7 uren; alle Dins- Woens- Donder-, Vrij- en Zaterdagen, vertrek uit Geeraardsbergen, (Kattestraat), om 6 uren 'e morgends. Aankomst to Ninove om 7.05 eu Dilbeek om 8.05 ure jier stoomtraam. Ver trek uit Dilbeek (Electrieke tram) om 8.08 u. aankomst te Brussel om 8.32 u. Vertrek uit Brussel (Ninove-plaats) om 16.04 urete Dilbeek aankomst om 16.28 u. Vertrok uit Dilbeek (Electrieko tram) om 16.32 ure; aankomst te Ninove om 17.32 ure, (Belgische tijd). Vertrek uit Ninove naar Geeraardsbergen, na aankomst van den tram. Des morgends om 9.40 ure terugkeer naar Geeraardsbergen uit Ninove.Om 14 ure, 2* vertrek naar Ninove. Prijs: been en terug 4 franken. Enkele reis 3 franken. te verkrijgen ten bureele dezer

De Volksstem | 1915 | | pagina 2