liij de gebroeders Schooajaas 22 X 3EC 3_. ÜVI X S3 DE KUIJGSDÖKTOR Oorlogsuitvindingen Officieele Eerelijst van Belgische gesneuvelden Af té halen Brieven 80 kofflgsera RBesi BRUIN. GRIJS EN ZWART Nieuwstraat, 35, Aalst kuildo Pulpt Bollo. Alles Duitsche uur UURTABEL VAN OEN BUURTTRAM De heeren leden van den Christen© Onder wijzersbond van Aalst en Omstreken worden ALLEN vriendelijk aanzocht, de Mis te willen bijwonen, welke Donderdag e. k., to 10 uur, zal gecelebreerd worden in Sint Martinuskerk l. s., tot lafenis der ziele van den eerzamen heer Theophiel Van Heuvers- wyn, in leven Voorzitter van den Gost- Vlaamschen Gouwbond, Schrijver van bet Algemeen Bestuur der Gliristene Onderwij zers in België en medestichter van den Aalslerschen Kring. Allo mogendheden zijn er steeds op uit geweest hunne zieke en gekwetste soldaten zoo goed mogelijk te verzorgen. Vooral de Japanners hebben zich hierop toegelegd. In het Japaansch leger, is de krjjgsdoktor de onmisbare man. 't Is bij die het ratioen dor manschappen vaststelt hij is steeds Toorop, mot de verkenners, onderzoekt nauw keurig water en grond, ziet do waterputten en de bronneu na, en zorgt er vooral voor, dat de soldaten bij hunne aankomst altijd en overal goed zuivor drinkwater hebben. llij gaat de steden waar troepen moeten ondergebracht worden inspecteeren, en doet een gordel trokken rond do plaatsen, waar bij oene of andere besmettelijke zickto vast stolt. Hij vergezelt ook de soldaten gelast met don aankoop der voedingsmiddelen, on derzoekt alles, cn doet plakbrieven aanplak ken, welke water of vruchten moeten ge kookt worden, enz.... Zoo groot is het ontzag voor den krvjgs doktor, dat van den hoogsten officier, tot den eenvoudigon soldaat, nooit zijne voor schriften zouden overtreden. llij is tevens ook voordrachtgever, leert aan de soldaten hoe zij hunne keuken moe- ton houden, hoe zij zich hel lichaam moeten zuiveren, enz. enz. Roeds hoeft bij ook verkregen, dat de marinesoldaten, vooraleer het tot een zee slag komt, over goslerüseerd lijnwaad be schikken, waardoor de kwetsuren niet be smot worden en spoedig kunnen genezen Dank aan hem, hadden de Japanners in lmnne laatste oorlogen, niet van besmette lijke ziekten te lijden. Op het slagveld is de rol van den krijgs doktor zeer gowiclilig... Terwijl de strijd voortduurt, moeten do gekwetsten opgeuo men en buiion de strijdlijn gebracht worden, naar do plaats waar de voorloopigo ambu lancio opgericht is, nabij l.et slagveld, om een eorsto verband to leggen. Daar onder zoeken do kvijgsdoktors spoedig de wonden leggen de dringendste verbanden, en zenden daarna de gekwetsten naar eene andoru am bulancie, eenige kilometers achteruit gole gen. Eeno heelkundige bewerking hooft veol meer kans te gelukken, wanneer do lijder niet uilgoput is door bloedverlies. Men zal dus verstaan, hoe belangrijk hot is, de ge kwetsten op to nemen, naarmate zij vallen, om ze onmiddellijk naar de ambulancen te brengen. 'I Is daarom dat do beroemdste Fransche krijgsdoktors or reeds lang op aangedrongen hebben, eon bijzonder korps sol da ten-bran cardiors te hebben. In hol Oostenrijkse!) leger bestaat zulkssinds lang. In iedere kompagnie zijn vier soldatrn, gekozen onder do dapper ■ton, op voorhand aangewezen, om onder hot vuur dos vijands de gekwetsten te ga ©pnemen. In 18G7 beschikte het Pruissisch leger voor hot gek wets ten vervoer, over twoe hon derd rijtuigen van vierde klas, welke bij middel van hangondo bedden, in slaapwa gens herschapen wierden. De Vereonigde Staten haddon tijdens den afscheidingsoorloL ■toombooten en treinon, welke in ware hos pitalen herschapen waren, ter hunner be schikking. Vijf on zeventig duizend gekwet sten werden daarmede vervoerd. Ook de De uitvinders zijn aan do orde van den dag. In strijd echter met de uitvinders van 1870, die er enkel op uit waren, vreeselijke vcrnielingsmiddelen te zoeken en te schep pen, zijn die van 1914 en 1915 er vooral op belust, het menschelijlc leven te bescher men. Eerst kregen wij het pantser en den malliënkolder. Dan was er een uitvinder, die een net in sterken ijzerdraad uitvond',en bedacht, dat indien men zulks spannen zou, tusschen den Eiffeltoren en de Basiliek van Montmatre, men aldus Parijs zou kunnen bevrijden van bommen uit Tauben of Zep- pleins. Nauwelijks ook had men in de B'ransche drukpers geklaagd, dat do verzorging cn vervoer der gekwetsten niet vlug genoeg ging, of een Franschman stelde aan don minister voor, ©one bijzondere soort lucht ballen te maken, welke door een vliegtoe stel op sleeptouw zou genomen worden en waarmede men veel vlugger do gekwetsten zou kunnen vervoeren... De uilvinder voegde zdfs eene «©halting der onkosten bij zijn ontwerp... Ook liet transport der troepen heoft som mige vernuftige en verlichte koppen op bol hol gebracht. Zoo heeft or een den «trein passe-partout uitgevonden. Deze zou hoofdzakelijk hierop berusten, dat men de riggels ook beweeglijk zou maken. Zoodra de trein over een deel der riggels zou gereden zijn, zou men dit deel opbreken en verderop leggen, waar de trein moet henenrijden..,. Onnoodig te zoggen, dat meestal die uit- vindersplannen niet to verwezenlijken zijn doorgaans in de scheurmand terecht komen. Rusaischo hospitaal treinen zijn zeer goed Ingericht, doch er zijn er te kort. De Japan ners, tijdens don oorlog met Rusland, warei derwijze ingericht, dat zij het grootste deel hunner gekwetsten, bij middel van hospitaal schepen naar Japan konden overbrengen Men wachtte niet lot de bestaande g£ huizen zouden opgevuld zijn met gekwetsten Yan bij bet uitbreken van den oorlog, zag men to Tokio, te Shibouy, te Tóyama, kleine sleden, geheel in hout opgetrokken, oprijzen allen geschikt voor het huisvesten van ge kwetsten en zieken. In die bouten paviljoenen, konden de wan den weggenomen worden, zoudat de gekwet sten en zieken, bij goed weder, tevens ook eene luclilkuur kregen. De gekwetsten lagen op matten, welke aoo goedkoop waven, dat men ze onmiddelijk nadat een zieke of gekwetste ie verlaten had snochl verbranden, hetgeen ook de voortzet ling van ziekten verhinderde. Ten einde ook hij brandgevaar verzekerd (e zijn, hing naast elk bed,door een gekwet ste dio niet kon gaan belegen, een groot opschrift, meldende, dat deze soldaat eer moest gered worden. In de Japansche veldhospitalen was er levens gezorgd dat alle lijders afzonderlijk lagen oogziekten, oorziekten, keelziekten Alle dagen werden de lijders zeer nauwkeurig ondorzocht en do vorderingen der gewonden zorgvuldig nagezien en bij ieder bed lag eene teekening waarop de wonde en den loop, door den kogel genomen afgeteekend stond. Er was bij de Japanners voor de krijgs doktors veel le leoren, Soldaten. Vooraan komt het nummer van bet stam boek. Op de namon volgen 1° de graad, 2® het nummer, van bataljon, 3® nummer dor compagnie, 4® plaats on datum der geboorte, 5® plaats en datum van don dood, 6® als het kan de begraafplaats, 7® soms enkele aan merkingen. 3' en 23' Linieregiment. Borrey, 2.3, op bot slagveld aan den Yser, 31 October. 50504, Bondue Julien, 1.3, Messines, op slagveld aan den Yser, 31 October. 54481, Bouderez Julion, Sint-Amaridsberg op hel slagvold aan den Yser, 31 Octob Brionsleen, 1.1, op het slagveld aan den Yser, 31 October. Brilliant, 3.1, Evorgem, op hot slagveld aan den Ysor, 31 October. 53575, Broeckhove Gustaaf, 1.1, Deslel- donclc, op liet slagveld aan den Yser, 31 October. 58596, Broynsleen Camiel, 1, Langemarek, Schoore, IS October. 4090, Callebaul Francois Louis, soldaat, 3/4, Morchtem, 23 Juli 1888, Duinkerks, 27 October. Krijgsgasthuis. 55100. Carbouez Alfons August, sergeant, V. C., 114, Oostende, op het slagveld aan don Ysor, 31 October, Chauveheid Antoon Victor, 1/4, Duffel. 550Ö2. Glaeys Ignace, sergeant majoor, 3/4 Gent. Op 't slagveld aan den Ysor, 31 Oei ober. 54303. Coomans Emiol, soldaat, Becquevort Waolhein. Christiaens, kaporaal, 3.1, Gent, op het slagveld aan don Yser, 31 October. 54030. Ceulluy, Saint-Sauveur, Rosendael, October, Krijgsgasthuis. 56383, Dartovoveldo Nicolaas, 2.3, Waer- loos, 29 September. Dehaets, 3.1, 12 September. De Beukolaer. kaporaal. 3.1, Oostende, op het slagveld aan den Yser, 31 October. 55773, Debruo, 2.3, op het slagveld aan den Yser, 31 October. Dobruyère René, 1.3, Geeraardsbergen, op het slagveld aan den Yser, 31 October. Debruysse Renó, Aortrycke. 24 September. 58571, De Busschere, Hofstade, 12 Sept. 56542, De Caesteke Sylvester, Zonneboke Antwerpen, 29 September, Ste-Elisabeth- gastliuis. 53306, Defever Jan. 1,3, Cojghem. Op het slagveld van den Xser, 31 Oetober. In de Ambulancie. 51094. De Ganck G. Willebroeck, 2 Sept Dogeeier Ferdinand, Ronse. Op 't slagveld aan den Yser, 31 Oetober. 53807. De Groote Alfons, 1,4, Waerschoot 12 September. De Korpen Paul, Venrne, 29 Oetober. 53807. De Kunst Jan, vrijwilligor met premie, 2,2, Blacsvold. Op 't slagvold aan don Yser, 31 Oetober. 53779, Delacra, 3.4, Oosl-Roosebeke, Wael hem. 54318. Delhaxho Toussaint, Ans, Waelhem. 57573, Delrue Hector, 1.1, Eeko, op'j slag vold aan den Yzor, 31 Oetober. 54321, De Maeyer Jan, 1.4, Merel-tem, op het slagveld aan don Yser, 31 Oetober. De Marne Adelson, 3.3, Veurne, 29 October. Donys, 1.1, op 't slagveld aan den Yser, 31 October. 56855, Doschagt Modard, Okegem, Waelhem 54375, Descliryver Henri, 2.4, Lntgue, op 't slagveld aan den Yser, 31 October.* 53137, Do Smet Camiel, 3.2, Duffel. 58639, Do Spiegeleore Henri, omstreken van Waelhem, 29 September. 53287, Detrcgh Jan, 1.2. Sehoorhakke. De Wilde Theophile, Gasthuis van Duin- kerke. Dewilder Theophile, 2.2,, Rosendael, Frank rijk, 23 October, in 't gasthuis. 52928, Didriche D., Antwerpen, 30 Septem ber. Fransch-Belgisch gasthuis. 53528, Dierycx Edouard, eerste sergeant, 3.3, Antwerpen, 3 October, in 't gasthuis. 51453, Dillaerls, Thienon, overlijden ver meld to Veurne, den 11 November. 56876, Dineur Louis, kaporaal, 2.3, Pope- ringhe, Willebroeck, 3 September, in hel verpleeghuis. 58074, Doom Honri, 1, Oostkcrko, Schoore, 18 October. 53469, Dutilleul Juste, Ghoy, Waelhem. 5373S, Fontaine Arthur, omstreken van Waelhem, 29 September. 58410, Fossaert Gainille, 1, Wostvleteren, Schoore, 18 Oetober. 53452, Fuaelmans, Hofstade, 11 September. 53801, Gaydene, Gyrille, Beccelaere, Wael hem. 55301, Gareele, 1.1, op het slagveld aan den Yser, 31 October. 56596, Garnier Maurice, korporaal, Oosten de, omstreken van Waelhem, 29 Septem. Georges, 2,3, op het slagveld aan don Yser, 31 October. 56883, Geryl Marcel, Oösiduinkerke, om streken van Waelhem. Godderis, 1.1, opliet slagveld aan den Yser 31 October. 57156, Goddvn Oscar, Oostende, Waelhem. 53274, Godichaux Armand, 1.4, Glons, op hot slagvold aan don Ysor, 31 October. '156, Goddyn Oscar, Oostende, Waelhem 53274, Godichaux Armand, 1.4, Glons, op het slagveld aan den Yser, 31 October. 56604, Goedgebuer Prosper, Oostende, om- stroken van Waelhem, 29 September. 55894, Gaindor Louis. 1.4, Monlignies aan- Samber, 12 September. Gravy, 3.1, op bet slagveld aan den Yser. 31 October. 56661, Haegheman, omstreken van Wael hem, 20 September. 53383, Hermans 1.1, op het slagveld aan den Yser, 31 October. 54228, Hey en Bernard, St. Nicoalaas-Luik Waelhem. 55012, Hoornaert Corueiile, St-Pieters-Jette 12 September. Jacobs, 1.1, op het slagveld aan den Yser 31 Oetober. Joye, 11, op het slagveld aan den Yser 31 Oetober. 8137, Ladon Joan, Gent, 24 September. Lambert Georges, kaporaal, 3.3, Ramska pelle. Lanoo Jozef, sergeant-major, 1.3, Gasthuis te Veurne, 19 Oetober. 58131. Ledroit O., 1.1, Sinte-Catharina Waver, Lefèvro Renó, onderofficier, op hot slagveld aan den Ysor, 31 October. 515S4, Loper©, korporaal, 3.4, Luik, Wael hem. 43527, Leys, korporaal, 1.1, omtrek van Waelhem, 29 September. 57536. Madoloiu Leon, 2 2, Veurne, 25 Oetober, Vourne. Maorlens Alfons, 3 1, Duffel. 53294. Macs Gustaaf, 1 3, Antwerpen, 15 September, krijgsgasthuis. Maes, 3 1, Thionen. Op het slagveld aan den Yser, Oetober. 55325. Mairesse Victor, 1 1. Omstreken van Waelhem, 29 September. 55679. Manot Maurice, 2 3, Cuesmes, Wael hem, gasthuis Merie Louise. 58159. Manigot Gusiaaf, 2 2, Marchionnes Antwerpen, 2 October. 55133. Marcels Fr., Hemixem, Waelhem. Meesiaen Rudolf, vrijw., 1 3, Ramscapello. 53252. Messiens, Veurne, 25 October. 54028. Meuree Arm.serg., Roux, Waelhem 57153. Michiel Jeroom, kap., Ingelmunsler Waelhem. 543-18. Missiaen Oscar, Eerneghem, Waelh 56210. Morent Achiel, 3 3, Langemarek aan den Ysor, October. 56959. Navez, Rosendael, 25 Octoker bot gasthuis. 55825. Noliet, Willebroeck, 3 September in hot verpleeghuis. 54490. Ongenal E., Willobroeck, 2 Sept in de ambulancie. 57110. Osl Ernest, hoornblaze, Haine Pierre, Waelhem. 57101. Pannentier Emiel Jozef, 2 2, Sladon aan den Yser, October. 54284, Roesboke Camilla, Assonedo, 4 No vembef, Kales, 25 October. 53523, Roman Leon, 2.4, Breedene, Waol- bom. 53811, Ruiten Jozef. Goet-Beelz, Waeliiem Ryekeboach René, 3.1, Gheluwe, op het slagveld aan den Yser. 31 Oetober. 53627, Sallaerts Joan, Boisschot, op hot slagveld aan den Yser, 31 October. Schoonenbergh Frans, 3.4, Vourne, 29 Oct 55349, Sclioovacrs, Veurne, 26 Oetober. 53736, Secretin Henri, Montegnée, Wael hom. 53027, Smits Joan, Seraing, Waolhem. 56702, Steelant Gustaaf, Oostende, omstre streken van Waelhem, 29 September. 53877, Slillatus M. Ramscapello, 11 No vember. Stockman, korporaal, Muonen, op het slag void aan den Yser, 31 October. 56242, Tarniniauny E. V., onderofficier, Duffel, overlijden verklaard le Veurne November. 53793, Temmerman Fidéle, omstreken van Waelhem, 29 September. Thomas Désiré, 1.1, Vourne, 3 November. 53639, Tliys Alfons, Geot-Belz, Waelhem Ursmer Jules, 3.3, Ramscapello. 5Gw64, Van Daele Oscar, 3.2, Duinkerk©, 4 November, in 't gasthuis. Op ons bureel zijn brieven voor de volgen- do personen M. R. Van Wambeke, Audenhove St-Gery. M. Louis Van den Bosch, Meldert M. Charles Temmerman, Cherscamp. M. Var.der Linden, Smeerhebbe Vloersegem Soc. Coop. LaitorioSl Pierre, Dender windek© Mej. V. Van de Calsyen, gesticht der Zusters Jozefieten, Herdersem Bureel der bevolking, gemeenteh. Meldert. Mad. Vaerden, hoofdonderwijzeres Hofstado Mej. E. Van Cauwenbergha, Smoerhebbe- Vloersegem M. Gerards, Klooster, Nederbrakel, M. A. Maegerman, Van Aelbroocklaan, 37, Sottegem. M. J. Bapt. Van Moer, Irnpe M. H. l)e Smet, Vogelenzang Lede. Mad. Caroline Smels, Erembodegem. M. J.-B. Van Tittelboom, Borsbeke. M. De Schutter, Erpe-Meire. M. Gallebaut, Wieze. Mad. Jeanne Verbaevon, Burst. M. Gust. De Wolf, Rosseslraat, 19, Lede. M. R. De Wannemaeker, Molestraat, St. Liovens-IIautem. M. Gust. Van den Hauwe, bandelaar, Denderleeuw. M. J. B. De Pauw, Grasslr. Letterhautem. Moj. Alice De Cremer, Kastoelstr. 7, Lede. Cesar Van Gauteron, Koutor, Zeio. Moj. Justine Verleyzen, Nieuwerkerken. M. Alexis Meert, Haellert. M. Petrus Couck, Liodekerke (Toralphene) M. J. Van Roy, Iddergem. M. Gustaaf Do Witto, Hekelgem» Abdij Affiigem, Hekelgem. M. Sonck, Erembodegem. Mad. Van Haver, Erembodegeral M. Jean Bosmans, Moorsel. M. A. Carlé, Handelaar, Baardegem. M. Fahy-Wynant, Erpe-Meire. M. 0. Van don Eeckhout, Cookelberg, Meire M. Daelman, Blikslraat, Lede. M. Ph. Decraecker, Nieuwstraat, Lede. M. Louis Colemont, Klooslor te Gijsegsm. Mad. Alfons De Munter, Moorsel. M. Frans Corneilis, Meire. MM. Van Impe, Aalsterschest.w., Ninove. M.J. B. Heymans, Niiiovoscl)Ost.xv.,Wello. M. Van do Sypo, Dorp, Oomborgen. M. Odilon De Groote, Oombergen. M. F. Lepaige, Neorstraat, 122, Soitogem. M. Edg. Coppens, Lode. E. H. Van don Sloon, Hofstade. M. Emiie Do Meersman, Hekelgem. Mad. Cecile De Cock, St-Rocbusst. Herzele. M. Gusiaaf Daelman, Lede. M. De Bodt, De Beverstraat, 2, Ninove. Mej. Clary Verhaogen, Dorp, Balogem. M. Jean Caudron, Dries, Nieuwerkerken. Mad. Van Nieuwenberge,Broekstraat, Erpe. M. L. Lievens, Kl. Dries, Nieuwerkerken. Mad. Coppens, Oostdorp, Meire. M. Joan Hondrickx, Visscheslr., Oltergem. M. Fr. Verboyren, Aalststraut, Lebbeke. M. Van Nuffel, Kerkstraat, 37, Aalst. M. L. Braeckman, St Lievens Hautem. M. ï|rans Jansegers, Ilerdoraem. M. Fr. Schoomans, Kleistraat, Pamol. Mad. Wed. Timmermans, Pamel. M. Van den Nest, Ilofslade. Mej. Augusta Ileyeros. Klooster, Pamel. M. Isidoc-r Do Witte, Dendorm.st.w., Zele M. De Gend, politiecommissaris, Berlaero. M. Frans Van Impo, Cauweriberg, Meire. M. De Delalte, Noderhasselt. M. Albort Penne, Oullre. M. Benoit Moons, Royen, 20, Wieze. M. V. Van der Bracht, Wouhrechlegem. M. Karei Koppens, Oordogem. Mad. Pieters, Wicze, M. Camiol Schouppe, Vijverslraat, Moire. M. Airné Buyse. Brusselsleenw. Oordogem. M. Pkilemou Redant, Meire. M. Alfons De Backer, Blokte. Hofstado, M. Caltoir Jean, Aard, Schellobelle. M. Xaveer Janssens. Papegem, Vlierzole. M. Petrus D'Hokers, Vondelstr., Borsbeke. M. Louis Van der Stock, Statiopl. Sotiegem M. Jean Callebaut, Landdrius, Aygem. M. Karel Van den Berghe, Haellert. Mad. JeannelteDo Winne, Lede. 3 brieven. Mad. Horlenso Troch, Eletriekstr, Lede. (2) Mad. Gen til Arys, Eede, Haoltert. M. Leopold Caudron, Kruis, Moorsel. M. Jozef Troel), Stalieweg, Ledo. Mad. Marie Backaert, Statie, Ledo. M. Emile Muylaort, Boschkant, Herdersem. M. Karel De Meerleer, Neerenbroek, Erpe. M. Tli. Do Bruyn, Terjoden, Erembodog. (2) Mid. Glaesseiis, Babbelaar, Hofstado. M. Van Ransbeeck, Kasteelstr. Hekelgem. Mau. Daelman, Blieksfraat, 16, Ledo. M. Victor Boelaert, Smetlodo. E. II. Reginaldo, klooster Lede. Mad. Coleta Van Durme, Haoltert. M. Noblosse, Dorpplein, 6, Moldert. M. Loander De Kuvper, Rossolstraat, Lode. M. L. Matthys, Schellobelle. M. Alois Malhys, Scholdewindeke. Mad. la Coiutesse Visart de Bocarmé, Wouhrech tegom. M. J. B. Danckaert, Aygem. M. L. Daelman, Dorp. Hofstade. M. Don. Cannoot, Kortenhoek, Hofstade. M. Tanghe, Dreefstraat, Lode. M. A. Possemiers, brouwer, Hofstade. E. II. Do Beer A., professor, Hofstade. M. J. Lauwerys, Nieuwerkerken. M. Frans De Man, Niouwerkerken. Mej. De Soliryvor, Welle weg, Erombodogem Gemeentebestuur van Haellert. M. Soeffera, Erembodegem. M. Van don Broock-Meganck, Korkxken. Mad. Van dor Smissen, Ilofslade. M. Jozef Spaons, Dendorm.st.w. Ilofslade. M. Gaston Van der Smissen, Hofstade. Mad. do Bestuurster van het gasthuis, Ledo M. J. B. De Coster. Kerkxkon. M. Frans Van Boxtaole, Aygem. "M. AohielBroeckaert, Velsicqua.' M. Gustaaf De Cock, Nederhasselt, M. Camiel De Witte, Hekelgem. M. Calixtus Do Cock, Dries, Ressegem. M. Fosselle, schoenm. St-Lievens-HaulomJ Reeds herhaaldelijk is het voorgekomen, dat personen op ons bureel brieven kwamei* afhalen, zonder daartoe gelast te zijn door da rechthebbenden. Dientengevolge moesten dan personen voor wie brieven op ons bureel berustten, of die last gegeven hadden brieven af te halen, onverrichter zake terugkeeren, terwijl het ook wel gebeurde, dat brieven soms dagen en dagen onderweg bleven. Wij verzoeken dus do belanghebbenden, indien zij zelf nibt de brieven kunnen komen afhalen, een SCHRIFTELIJK BEWIJS mede te geven met onzen verkooper, dio hou de brieven KOSTELOOS zullen thuis bezor» een. OPENBARE VEHKOOPING van op Donderdag 25 Maart 1915, om 3 uren nanoen, aan de brouwerij van den heer Senator D© Blleck, te Aalst. Gereede betaling van koopsom en onkosloit. VERLOREN te Hekelgem eene por tefeuille met groole waarden (papieren). Terug le brengen ten bureelo van het blad, legen goede belooning. dswraagd deftig© meid kunnend© burgorskouken. Goeden loon. Lang© Zout- slraat, 16, Aalst. Te koop klein paard, alsook kar op ressorts, redelijken prijs. Zich to bevragou Langestraat, 33, Aalst-Mijlbeek. TE BEKOMEN IN T SCHIPKEN TE KOOP twee goede karren, breed ©n smal geloop, bij de wed. Van den Bossche, Moorsel, Rijger. Franco to huis geleverd» Handelaars, Winkeliers, als u kooper zijt van uitmuntende gebrande Koffie, wendt u bij R. Maks-Van Hauwermbirbn, Gijsegem, algemeens agent van de Firma E. Van Roy en Oi#, Ant werpen. I dio bese*ron inhr0- raven of Planlaardapp6ls te koopen, mogen zich in volle vertrouwen wenden tot Benoit Van der Haagan, TE HOFSTADE >j i GENT-St.-L.- HfiUTEM -AALST- ASSCHE. (Duitsche uur). HEEN 1 3(*) (3) 5 -7 9 8.30 12,30 16,00 16,30 9,00 13,03 16,35 17,03 13,11 16,-43 17,11 13,16 16,48 17,15 13,28 17,00 17,28 9,30 13,35 17,07 17,35 9,40 13,50 17,22 17,5$' 14,00 17,32 (2) Treinen Oent(Zuid) Meirelbeke (Kerk) Lcmberge (statte) Bottelaere (dorp) Moortzeele (statie) Oosterzeele (statie) S' Liev.-Ilaut.(M. St.) Baevogem (dorp) Oordegein (statie) 7,20 10.05 14,15 !7,45 Eroiidegem(Bareel) 7,35 14,30 18,00 Erpe (Vijf Huizen) 7,50 14,45 18,15 Aalst(Koolstraat) 7,55 14,50 18,20 Aalst (Boudewijnk) 8,10 10,40 15,00 18.30 Overhamme 8.20 15.10 18.40 Erombod (Groenslr) 8.30 15.20 18.50 Hekelg.Gemeenteh. 8.40 15.30 19.0C Essehene(Caudonb) 8.47 15.37 19.07 Terheydon (Kerk) 8.55 15.45 19.15 Denderm. Steenw. 9.02 15.52 19.22 Assche-Statie 9.10 11.30 16.00 19.30 TERUG Treinen 2 4 6 8(*) 10(4) Assclie-statie (1) 7,00 9,40 12,00 17,30 Denderm. steenweg 7,08 9,48 17,38 Terhoyden (Kerk) 7,15 9.55 17,45 Esschê(Caudenb,r«) 7,23 10,30 17,53 Hekelg.(Gcmeenteh.) 7,30 10,10 18,00 Erembod (Groenstr 7,40 10,20 18,10 Overhamme 7.50 10.30 18.20 Aalst (Boudewijnk) 8.00 10.40 12.45 18.30 Aalst, (Koolstraat) 8.15 10.50 18,40 Erpe, (Vijf-huizen) 8.20 10.55 18.45 JSruudegem (Bareel) 8.35 11.10 "19.00 Oordegem (Statie) 8.55 11.30 13.30 19.25 (4> Baovegem (Dorp) 9.50 11.40 19.35 B'Liev.-H'6®(M.st.) 7.40 9.15 11.50 13.50 19.45 Oosterzeelo (Statie) 7.55 12.05 20.00 Moortzeele (Statie) 8.10 12.15 20.15 Bottelaero (Dorp) 8.18 12.23 20,23 Lembergc (Statie) 8.23 12.28 20.28 Meirclbeko (Kerk) 8.30 10.05 12.35 14.30 20.35 Gent (Zuid) 9.08 10.3S 13.08 15.00 21.07 De reizigers welke plaats nemen in de trei nen nummers 3 en 8, betalen een plaatsbewijs 1' klasse en veranderen niot van rijtuig. Lijn Geeraardsbergen-Audenaarde Georaardsborgou Audenaarde 8.05 9.50 14.15 16.15 18.30 20.18 Audenaarde 5.45 10.30 16.40 Geeraardsbergen 7.10 12.05 18.2f> De tram van 8.05 ure uit Geeraardsbergen rydt niet den Donderdag. Do tram van 5.45 ure uit Audenaarde rijdt don Maandag tot aan Nederbrakel en keert van daar terug om 6.37 ure. Deze tram bedient do gemeen ton Nedorboe- laere, Deftinge, Pariko. Nederbrakel, Eist, Segelsom, Sint-Cornelius-Hoorebeko, Maria- Hoorobeke, Mae ter, Edelaere, Volkegem en Loupegom. Buurttram NIM0VE-KAL. Uit Ninove 6,15 en 16.15 (heen). Uit Hal 11,45 en 18,15 (terug).

De Volksstem | 1915 | | pagina 2