SAY ET 2500 Hopstaken te Moorsel GROVE HUISKOLEN (Griblé) liij go gebroeders Sckoonjans Eene erne zaak te Leuven Stadsnieuws Het werk der Aardappelschil Chrlsteue Vakverenigingen öfficieele Eerelijsl van Belgische gesneuvelden Af te halen Brieven een perceel Land Openbare verkooping Robert Van de Lanotte Aangekomen den 27 Haart Evar. VAN NUFFEL-SCHEERLINCK Kapellestraat. 1, AALST Nieuwstraat, 35, Aalst n 1453; van Grenada, dat toen in het bezit Ier Mooren was, door de Spanjaards in 1492; van Rhodes door de Turken in 1522; fan We enen door de Turken in 1629. Het beleg van La Rochelle door Louis XIII (1629); van Maagdeburg en Mantua door de Keizerlijken gedurende den dertig- jarigen oorlog; van Rijssol. 1792 en Genua 1800, door de bondgenooten; van Saragossa door de Franschen in 1808; Algiers in 1830 Sebastopol in 1355 on Parijs in 1870-71. Van onzen tijd zijn de meest gekende belegeringen dit van Khartoem, in Egypte, door de Engelschen; dit van Port Arthur, door de Japanners; die van Ladysmith en Kimberley, door de Boeren. In dezen oorlog, om van ons land te spre ken, hebben wij hooger een woord gezegd over Antwerpen de aanval tegen Luik be gon op 5 .\ugu3tu3, de stad werd bezet op 7 en al de forten vvaren in banden der Duil- Bchers op 10 Augustus, terwijl men hier op 21 Augustus ollicieel liet inededeelen dal geen enkel fort gevallen waa Namen viel op enkele dagen. Hot beleg van Maubeuge duurde van 28 Augustus lot 7 September; '1 beleg van Tsintau door de Japanners van 7 October tot 7 November. Om le eindigen, enkele woorden over bet beleg van Przemysl. L>e eerste aanval dei- Russen begon op 2 October, doch zij werd onlzot op 11 October een maand daarna keerden echter do Russen terug en na eene belegering van vier maanden en half, hooft eindelijk de vesting, die door de bezetting in puin was gelogd, gecapituleerd. Hel is wellicht niet overbodig hier oven in herinnering to brengen hoe de kringvesting Namen in don loop dor eeuwen herhaalde lijk aan belegering heeft blootgestaan. De eerste gordel van versterkingen van betee- kenis werd om Namen aangeiagd door den Nederlandsche» vestingbouwkundige Mer.no van Coehoorn, toen Nederland, in oorlog mei Lodewijk XIV, een inval uit Frankrijk in Nederland moest tegengaan. Onder leiding van Frankrijks grootsten vestingsbouw kundige Vauban wisten de Franschen echter reeds op 27 Juni 1692 de vooruitgeschoven werken te neinon, terwijl op 27 Juni ten slotte hot fort G'oohoorn en op 30 Juni do citadel, waarin de bezetting zich had leruggolroliken, den Franschen in handen vielen. In September 1695 gelukte het den Ne derlanders onder Van Coohoorn de vesting le hernemen, welke door do Franschen on der de leiding van den vestingbouwkundige Mesgriny, opnieuw krachtig was versterkt. In 1715 word de vesting Namen, dio so dert 1795 tot de zoo gezegde forWdre-plaal- sen behoorde, weer door de Franschen onder Clermont bezet. Daarna ging zij in den lijd der Fransche revolutie in Oostenrijksche handen over, werd in 1792 na don slag, bij Jemappes, door de Franschen onder Valence genomen on in 1793 door Oostenrijk, in 1794 door Frankrijk hernomen. Daarna werden de verdedigingswerken geslecht en in 1815 in de stad Namen de groole strijd legen de terugtrekkende Fran sche legers onder Grouchy govoord. Ongoveer in 1890 werden, naar de begin selen van don vestingbouwkundige Brial- moul, do bruggenhoofden Luik Namen van de Belgische Maaslinie aangelogd, om bij een Fransch-Duitachen oorlog do spoorweg- knoopen en de bruggen in hot Maasdal to verdedigen legen eene poging van een der beide lauden, om de neutraliteit van België te schenden. Zooals men weet lagen de Wie? te Namen on te Luik op 3 tot 4 kiloin. van elkander verwijderd, doch in eene straal van 6 tot 9 kilom. van de stad, zoodat zij deze laatste «iet voldoende tegen een bombardement kunnen beschermen. Hoewel liet passieve weerstandsvermogen van uoze forten vrij groot was en de wapening in sterke,moderne pantserkoepels was opgesteld, was de onder linge afstand van do forten te groot, om lene krachtige verdediging mogelijk te Daken. Bovendien in hot type van deze forten', de loogenaarnde groote eenheidsforten, weinig in ovorconstemmiug met bet rcoderno be finsel van de verspreiding van de gevechts- iracht. Hot word dan ook rceda ineormaals lotoogd dat deze forten,ook bij eene beschie ting met de houwitsers van 24 en 28 cent, /an do mobiele belogeringsariillerie, slechts torten lijd weerstand zouden kunnen bieden. Des te meer :s dit nu het geval geweest iij do beschieting mol de Duilsche kanonnen ran 42 centimetere, hoewel daarbij niet mag gorden vergeten dat het fort Loncin ver moedelijk vernietigd is doordien een der ichoien hel geluk in een munitie-magazijn e vallon, dal daardoor in de lucht vloog. Badtreinen eoor hst Oosten Naast hospitaaltreinen heeft het Duilsche legerbestuur nu een trein laton inrichten, die bestemd is om de manschappon in de gele genheid testellen hun lichaam zindelijk te houden, wat, rnet het oog op de ongedierte- plaag, en de daaruit voortvloeiende gevaren voor besmettelijke ziekten tot eon noodza kelijkheid was geworden. Naar de Nord- deutsche Allgemeine Zeitung meldt, is thans de eerste badtrein naar het Oostelijk oor- logslooneel vertrokken. De trein beslaat uit twee waterwagons met te samen 50.000 liters inhoud, verder uit twee badwagens met dertig douches, twee kleed wagons, vier magazijn wagens voor schoon ondergoed en montuur, één magazijn wagen voor de uniformstukken, die afgelegd worden of gedroogd moeten worden, twee onlsmeitingswagens en cón wagen voor imisvosting van hot personeel. De trein wordt getrokken door twee lokomotieven, dio tegelijkertijd do wagens vorwarmen, het badwater koken en de sloom leveren voor het drogen van hot goed. Binnen don tijd van tion uur kunnen niet minder dan 1200 man een douchenemon, Terwijl in dien tusschèn- tijd hun ondergoed en uniform volkomen worden gedroogd. Do trein is in de werk plaatsen van do staatsspoor te Weanen ge Louwd. Binnen kort komen er nog twee treinen gereed, die de soldaten te velde zul len helpen in den strijd tegon het ongedierte en de besmetting. De gewonde Fransche generaals Een ooggetuige heeft nog de volgende aanvullende bijzonderheden omtrent do ver wonding dor generaals Manoury en Villaret aan de Matin inodegeJeeld Generaal Manoury inspecteerde in gezel- schap van generaal De Villaret eon loopgraaf op welke, merkwaardig genoeg, gedurende verscheidene dagen geon schol gelost werd. De inspectie geschiedde, terwijl langs di heele vijandelijke linies volkomen rust heerschte. Bij een schietgat gekomen, bleef generaal de Villaret staan en koek naar de Duilsche loopgraven. Zich daarna lot generaal Ma noury wendend, zei hij Zie eens, generaal hoe curieus Generaal Manoury hoog het hoofd en keek op zijne beurt. Terzelfder lijd floot een kogel, drong door het schietgat, en trof den generaal in betoog, tevens de kaak verbrij zelend. Hetzelfde projectiel raakte generaal de Villaret vlak in 't voorhoofd, maar ter wijl generaal Manoury terstond in do loop graaf neerviel, bleef generaal de Villaret ^io dacht dat hij slechts wat zand in het ge zicht gekregen had, op do boen en trachtte zijn chef te helpen. Hij legde nog 15 meters le voet af, voor hij zelf viel. BURGERLIJKE STAND VAN AALST van 13 tot 17 Maart 1915 fiRROOPTPN- Mannelijk geslacht 12 0n GEBOOK1&N. Vrouwelijk geslacht 8 HUWELIJKEN. A. Spanoghe, i. b. met P. Van Gaever, z. b. E. Van Brantoghem, stofbew. met B.Van den Bossche, naaister.J. Coesens, bediende, met 11. De Wolf, z. b. F. De Bruyn, landbouwer, mei M. Van do Maele, z. b P. De Vuldor, werkman, met C. Borlengé, t wijnster. OVERLIJDENS S. De Schryver, m. Bucqué, landbouwer, 57 j. Moorselbaan. E. De Witte, land bouwer, 76 j. Langestraat.L. Bomboeck, z. b. 15 j. St-Camielstraat. V. Hulse- baut, wed. Verhuist, z. b. 87 j. Leopoidslr. M. Wautors, wed. De Boom, z. b. 60 j. Brusselsl.w. I. Baoyens, wed. Wam- bacli, z. b. 74 j. Oude Denderm.st.w. S. Leussena, z. b. 74 j. Sinto Anuastraal. R. Ringoir, wed. Noefs, z. b. 85 j. Keizer straat. J. De Neef, wedr Delvoye, z. b. 85 j. Leopoldslraat. kindoron onder de 7 jaren. Jï&E' Algemeen depot voor Aalst en omliggende, der AXA - MERVEILLE - SURFINE bij P. Van den Berghe-öe Meyer GEERAARDSBERGSCHE8TRAAT, 64 Zoiitsti-aatpoort, Aalst Eene valschmu.nterij in het gevang. Hot gerecht heeft eene grove zaak ie landen. Men beeft in bel groot gevang eene ïalschmunterij ondekt, waar gewerkt irerd door een gevangens, maar met de iiulp van een of meer gevangenbewaarders. In alle goval zijn er een 7 lal beticht ala Hedoplichligen zij zijn zelf reeds aange jonden en nu zitten die gevangenbewaarders Itilf in het gevang. Ook zou met deze zaak nu reeds aan I licht gekomen zijn, dat zij zich eveneens lebben plichtig gemaakt aan diefstallen, in ie dagen dat iedereen uit Leuven was Wi jevlucht, behalve de agenten van het ge lang, die op hunnen post hadden moeten (Kijven. Het gerecht zet het onderzoek voort. t Is eindelijk geboren en gedoopt het zag het licht in Aalst, miJden don oorlogs tijd, en krerg den naam van Werk der Aardappelschil. Wij bieden liet de bevol king aan met vriendelijke bede het welkom te boeten en good onthaal te doen. Van af 26 Maart te beginnen zuilen de Aardappelschillen bij onze sladsgenoolen ten huize afgehaald wordtin door de zorgen van bovengenoemd work. Er wordt geene de minste vergoeding betaald daar de opbrengst bestemd is om noodlijdenden, vooral kinde ren on ouderlingen, tor hulp te komen de ongelukkigon onzer stad zullen de meêdoo- gemle bevolking met dank en zegeningen betalen. M. Casimir Verbeiron is thans alleen met de ophaling gelust. De Aalsteuaars worden beleefd verzocht hunne volle medewerking le schenken, zelfs do min begoeden die on derstand genieten worden ten dringendste uitgenoodigd de schillen in te leveren op do dagen en plaatsen der uitdoelingen van aar- dappols. In name der lijdende armon zeggen wij aan allen op voorhand dank. Eerstdaags zal verdere uitleg verstrekt worden nopens onze werking. Vraagt aan onze verkoopers do porle-fouille voor bankbriefjes prijs 0,30 fr. de boekjes met 12 zichlkaarten van den Yser, Dixmuiden, Kortrijk, Gent enz., prijs 0,30 fr.; 6 vorschillige oorloge terreinen op formaat postkaart, de collectie 0,50 fr. UITBETALING De leden van don Vrouwenbond, de Stof- bewerkers, de Wevers, de Pantoftelmakers en de Gemengd» Ambachten, wordon uitge noodigd om Zondag aanstaande, van 9 tot 11 en van 2 lot 4 ure, voorzien van hun lid- boekje, in den Katholieken Werkmanskriug, hunnen onderstand te komen ontvangen uit de Centrale kas. De Tabakbewerkers en de Metaalbewer kers mogen komen, denzelfdon dagen zelfde lokaal, van 2 tot 4 ure. Deze^die om do eene of andere reden tien koeren ten achter staan, mogen hunne re dens komen uitoenzolten. Maandag morgend van 9 tot 11 ure. Namens het Hoofdbestuur De algemeene Schrijver r. VAN SGHUYLENBERGII. Soldaten. Vooraan komt hel nummer van hel stam boek. Op de namen volgen 1° de graad, 2' het nummer, van bataljon-, t3® nummer der compagnie, 4° plaats en datum der geboorte, 5° plaats en datum van don dood, 6° als het kan de begraafplaats, 7® soms enkele aan merkingen. 6® en 26e Linieregiment. 73337, Neirinokx Jozef, 2, Duinkerken, 27 October, Krijgsgasthuis. Notte H., 2.1, Saint-Georges (bij Luik), Ramskapollo. 3 November. 6867,3, Noyez H., Wesemaol, 12 September. 70919, Nys, Haecht, 26 Augusti. Peuters, 20 October. Pelgrims, 5 November, Ramskapelle. 13,500 in, van den ijzeronweg van Nieuwpoort te Dixmuide. Péron, Sl° Catharina-Waver, 2 Octoner. Perriau, korporaal, 5 November, kerkhof van Ramskapelle. 33439, Petit Jean, Duinkerke, 27 Oclobor, Krijgsg aelliuis. Pette, 5 November, Ramskapelle, (aan de steenbakkerij bij Koloof, links van het huis van don bestuurder.) Piérard, mitraljeus, 27 October, Ramska pelle. Poels, 5 November. Ratlenberg Gustaaf, Burgerlijk gasthuis van Lier, 27 September. Regnier, Wychmael, 10 September. G9163, Renard, 26 Augusti. 57371' Roose Carlos, Antwerpen, 18 Sep tember, in bol Fransch-Belgisch gasthuis. 72484, Rouhard Nestor, V.oilaino, 5 Novem ber, kerkhof van Ramskapelle. Rousseau, 10 October, kerkhof van Rams kapelle. 70425, Schuermans Karei, 5 November, kerkhof van Ramscapolle. 73462, Seghers Camiel Laarne, Haecbt, 26 Augusti. Sénéchal Jan, Dusseldorf, 17 September, de bil afgozet. 72730, Soraers André, Antwerpen, Wese- maal, 12 September. 68896, Sothu Arthur, Marchienne-au-Pont, in het gevecht 26 Augusti. 58225, Spreux Jan, Gent, 5 November. Spranghei, Si® Catharina-Waver, 2 Octob. Sturbois, 5 November. Tielen, 5 November. 70255, Thouants, Wyci.mael, 10 Seplem. 68818, Tordeur Goorg. korporaal, 26 Oogst 71022, Van Acker, i.l, llaecht, 26 Augusti. Van Belle Louis, 5 November. Van Beynder, korporaal, Pullaer, 6 Oclob. 13238, Van den Berglie Isidoor, Meerhout, Ha echt, 20 Augusti.- 03414, Van den Branden, Wesemael, 12 September. Van den Branden, 5 November, Ramskap. Van den Broeck, hoornblazer, Si® Catha rina-Waver, 2 Oclobor. Van den Eeden, 5 November. 68191, Van dor Auwera Frans, 3.3, Ko- ningslioyckt, 17 Augusti. 68395, Vanderboogt Jules, korporaal Leu ven, Wczomael, 12 Sepleinbor. 73191, Van der Vir.ck, C., korporaal, mi Iraljeus, Gent, op het slagveld, 2 Oclob. 71932, Van Dyck Adrien, Mechelen, 26 Au- gusli. 70737, Vanbolen Octave, korporaal, Gent op het slagveld. 26 Augusti. Van Laere Louis, 5 Novem. Ramskapelle. 71113, Van Machelen, 1.1, Ilaecht, 26 Aug 69341, Vorhroghon Renc, korporaal, Ichte gem, Wezomael, 12 September. 68936, Verlinden, Wychmael, 10 Septem. 70402, Verslraoton Pieter, Beveren-Waas, in 't gevocht, 26 September. 72786, Vilain, Hornu, 20 October. 72712, Vyglien, Wesemael, 13 September. Vucrinckx, 5 November. Op ons bureel zijn brieven voor de volg de personen Soc. Coop. Laiterio St Pierre, Denderwindeke Bureel der bevolking, gemeenteb. Meldert. M. Gerards, Klooster, Nederbrakel, M. J. Bapt. Van Moer, Impe Mad. Caroline Smots, Erembodegem. Mej. Clary Vorliaegen, Dorp, Bulegom. M. De Gend, politiekomHiissaris, Borlaere. M. De Dolatle, Noderbasselt. M. Albert Penne, Oullre. M. V. Van der Bracht, Woubnclilegom. M. Noblesse, Dorpplein, 6, Meiderl. M. Alois Malhys, Sciieldewindoke. Gemeentebestuur van Haeltert. M. Acbiel Broeckaert, Velsicque. M. Peyn8aert, Hofstade. Mad. Leon. Geerts, aan den Os,129, Ninove Mad. Van den Breml.Herlinckhofstr.Ninove Mad. Baele Elodie, Baelegem. M. B. Duinst. Geeraardsbergschestr. Ninove M. De Dobbelecr Gust. Ninove. M. Ferd. De Mayer, Strijpen-Ledeberg. Mad. Elodie Baudewyns, Baelegem Haute. Mej. Do Zwaef, Steenweg, Welle. Mad. Ther. Declercq, Velsicque. M. Ivo De Meiyer, Strype», Dorp. 2 M. Bonoit Van Heddegem, Dorp, Balegem. Mej. Anna Mooreels, Scheldewmdeke. M. Jan Bayens, Herlinckliovenslr. Ninove. M. Pol. Middernacht, Balegem, wijk Kalle Mad. Wed. Cornelus, Geeraardsbergsohestr. Ninove. M. De Ornick-Van Londerzeole, Ninove. M. Aug. Vaeremans, Ninove. M. Gaston Willems, Ordeklerk, Aalst. M. De Selmster, Mei re. M. Em. Renders, Pollaerestraat, 33,Ninove M. Philemon Redanl, Meire M. Louis De Croes, Ternath. M. L. Beuljens, Nieuwerlcerken. M. Fidele Beeckman, Oultre. Mad. René Hubo. Leeuwergem. Mad. Alphons Bauwens, St.Lievens-Essche. Mad. Victor De Clercq, St. Lievons-Essche. M. R. De Villaer, Molenhoek, Oultre, M. Frans De Clerck, Molenhoek, Oultre. M. Edm. Braem, Denderhautem. M. Aug. Evenepoel, St. Jorisslraat, Ninove. M. Honoré De Smet, Lokaal Pensioenkas, Sottegem. M. Fred. Van der Velde, Polardstr. Ninove M.Edmond De Wackelaer,Niouwstr. Ninove M. Van der Smissen, Brusselstr. Ninove. M. Edm. Boele, Soheldewindeke. M. Edm.Van Laere, Ninove. M. Alf. Hautman, Keppestr. Erembodegem. Mad. So8arine Gapiau, Ninove. M. R. Meert, Kapellestr. Erembodegem. Mad. Odile Goessens, St. Lievens-Essche. M. G. De Coninck, Karrelvoostr. Ninove. M. F. Cobbaert, Apotheker, Ninove. Mad. Wed. Van Melkebeke, Hillegem, Dorp M. R. Van Assehe, Wannegem, Lede. Mej. L. Roxau, Haeltert. M. Victor Roelaert, Smetlede. 2 M. Coppens Vital Pjmelslr. 111, Ninove 2 M. Jean Guns, Denderleeuw. (2 brieven) De:i heer Burgemeester van Meldert. Mej. Rosalie De Decker, Erembodegem. Mej. Louiöe Van Hoeck, Haeltert. M. Heyman, Keiraberg, Haeltert. Mad. Lauwereys, Eede, Haeltert. M. Louis Van Biesen, steenbakker Lede, Melkerij H. Cornelius, Haeltert. Mad. Leon tine De Schutter, Haeltert, M. Gustaaf Van den Nest, Hofstade. M. Pins-Booykons, Hofstade. M. Mathys-De Ridder, Hofstade. M. Pli. De Somer, Dreefstraat, Lede Mad. Irma Van Hauwermeiren, Wanzele Mad. Coleta Van den Broeck, Hofstade. M. De Cremer-Spans, Lede E. Z.'Overste der Maricolen, Lede (2 br.) M. A. Lievens, Nieuwstraat, Lede M. Alfons Mallhys, Gehucht, Lede M. Jozof Van Herzele, Lede. Mad. Ursula Coppens, Laer,Nieuwerkerken Mad. Coppens-Van Impe, Nieuwerkerken M. Boterbergli, Groenstraat, Erembodegem M. Leon Van Holsbeeck, Erembodegem M. Rene Hendricks, Kapelhofst. Erondegem M. Joau Verhoeven, Berg, Moorsel Mej. Mario Hendrickx, Eksterken, Moorsel M. Hurb. Boel. Keppeslraat, Erembodegem M. Jozef Verhoeven, Maal, Nieuwerkerken Mad. Wed, Eeckhout, Denderwindeko M. Petrus Callebaut, Peperstraat, Ninove M. Petrus Gbysels, Geerardb.str. Ninove (2) M. Fr. Verguclit, Aalststeenweg, Ninove M. Ernst, Sacristain a Hekel gem Mej. JeanneThibaut, Gijsegem E. H. Willems, Pastoor, Hek el gem M. Einiel Van Nuffel, Herdersem Mad. Jeanne Verhoeven, Burst Mad. Hort. De Naeyer, Kriellioek.Ressegem E. H.-Dupont, Pastoor, Bambrugge Mad. Vicomtesse Du Pare, Herzele M. R. Van Laetliem, Meire M. Remi Van Caelenberg, Esschoslr. Impe M. Laurent Van Cauter, Erondegem. Moj. Irma Bog; ert, Steenweg, Bambrugge M. A. De Ryclc, Hunnog.st.Georaardsbergen E. H. Longueville, Pastoor, Leeuwergem M. Felix De Blander, Leebeke, Oultre M. J. De Bolle, Geeraardsbergschestr Ninove M. Van den Berglie, Grooten Dries, Welle Mej. Celina Loran, Pamel M. Prosper Van der Straeten, Ninove M. llonoré De Smet, aan do Statio,Sottegem M. Van Wayenbergiie, Molenst. Erwetegem M. J. Ruysbergh, Kruisaheel, Moorsel M. Fr. Cammu, Brusselst.w. Erembodegem M. R. Meert, Kapellestraal, Erembodegem M. J. Hp Coninck, Leuvenst. Erembodegem Mej. Laura V.,Statiestraat, 65, Ninove M. Goeder lier, Docler. Gijsegem M. Callebaut Broedors, Wieze M. Jozef Moens, landbouwer, Meldert M. Gyriel Üurez, Steenhuyzo-Wynhuyzo Mad. Wed. Triest, Dorp, Denderleeuw M. Wagon Broeders, Wieze Mad. Leon Lauwereys, Goeraardsbergschen- steenweg, 157, Aalst M. Victor Raes. Kruiskouler, Meire M. Pluyiners, Nieuwstraat, Meire M. Karei Landman, Molenhoek, Impe M. Maurits Van Wayenbergiie, Borsbeke M. Victor Geeroms, Lindeb. Denderwindeko Reeds herhaaldelijk is het voorgekomen, dat personen op ons bureel brieven kwamen afhalen, zonder daartoe gelast te zijn door de rechthebbenden. Dientengevolge moesten dan personen voor wie brieven op ons bureel berustten, of dio last gegeven hadden brieven af le halen, onverrichter zake terugkeeren, terwijl het ook wel gebeurde, dat brieven soms dagen en dagen onderweg bleven. Wij verzoeken dus de belanghebbenden, indien zij zelf niet de brieven kunnen komen afhalen, een SCHRIFTELIJK BEWIJS mede te geven met onzen verkooper, die hen de brieven KOSTELOOS zullen thuis bezor gen. OPEN BAARLIJKE VERKOOPING van TE OTTERGEM De Notaris MEERT, te Erpe. zal namens wie het behoort, met gewin van palmslagen en gelst- geD, in het openbaar verkoopen Gemeente Ottergem. De juiste onverdeelde helft van een perceel Land, gelegen op den Molenkauter, gekadastr. sectie A, nummer 866b, met eene geheel» grootte van 14 aren 60 centiaren, palende ten noorden de beeren Jules Wibo, Alfons Hendrirkx en con- soorten; ten ooste den beer Gustaaf Scbor.kaert; ten zuide den weg van Ottergem naar Erpe; ten weste den heer Placide Van deu Eeekbout. Gebruikt door de kinderen van wijlen heer Joseph Baeyens. ZITDAGEN Instel Maandag 12 April 1Q1r Verblijf Maandag 19 April telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Remi Verstuyft, metser, te Ottergem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van Door den Secretaris REYNTENS en bevoegd ambt van Deurwaarder Maiubu, op Dljnsdag 30 Maart 1915, om 2 ure (B. U.) aan de woning van M. Benoit De Craechernabij de Statiestraat. Gewone conditiën. Bij comptante betaling wint de kooper 2 0/0. Iedere kooper is verplicht het ongeld ge reed te betalen, en gekende tegenwoordig zijnde borg te stellen. Onmiddelijk na de hopstaken, aan de hof stede van Frans Borms, Exterken,30 koopen erwtrijs. Gewone onkosten en met gereed geld. op Donderdag 1 April 1915, om 1 ure na middag, op de hofstede van wijlen Charles- Louis Willems, te Denderbelle, met gereed geld, van 2 wilgen, 12 kanadas, 1 kavtanie- boom, 2 esschen en 1 nolelaar. WISSELAGENT EspBanadestraat, 13, AALST Betaalt de grootste premie op het goud. Belgische schuld en Vreemde koepons. Aan koop van titels. Wisseling van vreemd geld. EEN SCHIP te Erembodegem, Denderbrug Emile CARDON, Haeltert, Statie Uit ter hand te koop eene groote hoeveelheid betteraven. Zich te bevragen, bij de Weduwe Van der Spiegel, Aalst, Kerrebroeck. TE KOOP 50 Joage Minorken, reeds leggen. Zich te bevragen ten bureeie dezer. TE HUREN 2 huizen, Paperodedries, Mijlbeek. Zich te bevragen te bureeie dezer. HUIS Te bekomen van nu af beste varkensvet. TE KOOP bij uitscheiding r- Volledige inrichting van eene Melkerij ulles zoo goed als nieuw, van klein tot groot, te bevragen bij Frans De Gendt, te Nieuwer kerken, Maal. BRUIN,GRIJS EN ZWART TE BEKOMEN IN 'T SCHIPKEN

De Volksstem | 1915 | | pagina 2