Oroüdkrediet m Bsigii Nuttig voor seIhU BEHUISDE HOFSTEDE Inde Bsigische viu&htBüngsr.kanipen r=™==== ÖOÖDBEELDEKENS Alfons Velckaert en Zuster Robert VAN OE LANOTTE SCHEIKUNDIGE LANDVETTEN Porle-fouilles voor Bankbriefjes tBtWapanscIie fcewoging In het vem Oosten Jacht=avoatuur Het geraamte van de Arena's van Latacs. Bat Aliianaeschs imliroylio Kaatsspel. - EremMegem-Terjoden STADSNIEUWS IS. A. SEN Werk dar Weezen van Én Oorlog Gnskrlinge Verzekering tegen Gorlegsiïsiküs <5)11 TER DRUKKERIJ Brusselschestraat, 4, Aalst Espianadestraat, Aalst Voor af te grazen Twee huizen te huren FABRIEK Ach. EEMAN. Aalst Ten Bureele van dit HOFSTEDE en WEILAND Zwitsersche bladen vernemen uitPetrograd dat de anti-Japansche beweging in China taitbreiding zou nemen. In Kor«& zouden ins- jjeiijkr woelingön uitgebroken zijn. In Mand- •jeeiije werd do Japausclie troepenmacht versterkt. De Chineesche rogeering zou een programma opgemaakt hebben met bet oog op uitbreiding der vloot en het inrichten van ©oFlogshavens. IIV HOI.,ï-.AIVD TE O AASTERE AND. Op den Steenoven de Rijs is men sinds •lïkels dagen begonnen aan het optimmeren van een aantal loodsen die als scholen en -werkhuizen zullen dienst doen. Het ontwerp omvat hel bouwen van sss*- 1° Een groot werkhuis tot het geven van praktisch beroepsonderwijs aan de geïnter neerden 2° Eene bibliotheek- en leeszaal 3° Drie of vier klassen tot het geven van de wetenschappelijke leergangen. De schei dingen tusschon deze klassen zullen beweeg baar zijn en door hunne verwijdering zullen de klassen als een groot feestlokaal kunnen worden gebruikt 4° Een jaar klassen voor hot geven van onderwijs aan de alhier verblijvende Belgi- •che kinderen. Men rekent alles over onkele weken klaar te krijgen. Zooals men ziet, komt er verbetering in den toestand hoe «pijlj^, dat men zoo lang wachtte. TE NUNSPEET. Het vluchtoord van Nunspeet had vroeger aoo omtrent ovoral eene soort van droevige vermaardheid het werd aangezien als een soort strafkolonie. Vole Belgische vluchto- lingen, bij 't vernomen dat ze naar Nunspeet moesten, keerden liever naar België terug, want van Nunspeet, daar hadden ze allen afschrik van Zonder in bijzonderhedon Ie treden over de voeding, uildeeliug van kleoderen, enz.. ®nz., die alien op zoor voldoende wijze ge schieden, laat ons oon vluchtig overzicht doen over 'l gelieele, om te doen zien, dat hel hier zoo erg niet gaat integendeel, dat piles zoo good mogelijk ingericht is. Door geheel hot vluchtoord zijn broed® wegen aangelegd, langs beide zijden met hoornen beplant, die 's avonds goed verlicht zijn. Op verschillende plaatsen ziet men groentenvelden en groote praclitigo tuinen piet allerlei bloemen, planton, een lustpri- éoltje tn een duivenhok. Al d© barakken zijn netjes ingericht; wilde wijngaarden bekleoden de houleu mu ren, aan vele venstors prijken bloemen, gor dijntjes, enz. Iedere barak bezit «en soort van lusthuisje (oigen werk), waar de bewoners in do scha duw kunnen werken, kaartspelen, praten, enz. Geen onlcelo barak of zij bezit een mooi tuintje; ja, men vindt er dio zeer kunstig aangelegd zijn. Niet alleen is voor 't lichamelijke, maar ook voor de geestesontwikkeling gezorgd. Buiten do bewaarschool zijn reeds 13 lagere klassen in voege; een niouW gobouw mot goed ingerichlo schoollokalen, gymnastiek-, en badzaal is zoo goed als voltrokken en zal binnen korten tijd in gebruik komen. Vorder zijn klassen voor het vakonder wijs, avondscholen voor Vlamingen en Wa len, kursussen in Eugelsche taal. Konden nog eenige Belgischo leerkrachten gevonden worden, die in 't Vluchtoord wilden komen medewerken aan het onderwijzen der Belgi sche kinderen, zoo zouden zij een uitsteken den dienst bewijzen aan lmnne landgenoten en aan hun vaderland. Bij het nuttige is ook het anngename gevoegd. Eene tooneelmaatachappij geeft regelmatig vertooningen; twee voetbalvol- den zijn aangelegd, waar reeds verscheidene matchen Uf.:i vreemde maatschappijen ge speeld werden. Sedert een paar weken is een fanfarenkorps (uit vier en twintig leden bestaande) ingericht; reeds tweemaal speel den zij eene serenade in 't dorp, oerst aan den beer regeeringskommissaris en later aan den heer Van Trotsenburg, overste van dienst; verder werden uitvoeringen gegeven in 't Vluchtoord. Hot oprichten een er zang maatschappij wordt voorbereid. Eene boe kerij is reeds lang ingericht door de zorgen van de EE. PP, Aalmoezenier. Kortom, alles wat mogelijk is, wordt ge daan tot nut en vermaak van de bewoners van 't Vluchtoord. Eere en dank dus aan 't bestuur, dat geen moeite noch kosten ontziet om aan de Bel gische vluchtelingen voordeel te verschaffen en ze den vreeselijken oorlog en de droevige dagen van hun ballingschap min of meer te doen vergeten. I afmeting was, want het was niet min dan twee meter lang, werd reeds blootgelegd tijdens de opgravingen dei voorgaande eenvv. Men veronderstelde dat tiet van een krijgs man of vaneen gladiateur af komstig was. Dit geval is tot heden hypothetisch gebleven. Wellicht zullen ds nieuwe vondsten Jon de archeologische bewijsstukken, welke men tegelijkertijd ontdekte, het raadsel oplossen. In allo geval is het eon belangrijke gebeur tenis voor de vrienden van liet oude Parijs. Hit een .soldatenbrief ...Op jacht te kunnen gaan, is nu onge twijfeld een schoon ding. Maar op jacht te moeton gaan, is waarlijk geen genoegen. Melde wandluizen cn kleederluizen zijn we begonnen. Die hebben wo bij compagnie ën afgemaakt. De kamers in ons kwartier werden uitgehaald. De muren met chloor kalk bestreken, de vloer mot lysol ovorgo- ton en de reten in liet bed volgestopt, Na aclit dagen was dit wild uitgeroeid. Waarom ik de vlooi niet noem, lieve he mel, dat is een dierbaar huisdier geworden. Die wil toch ook leven. Een erge kwelling zijn do vliegen. Houdt mon hot venster dicht dan kan mon de lucht niet uithouden. Staan de ramen open, dan staat men machteloos tegenover liet vroemdoliugonvorkeer. Men wil een slaapje doen. Op uw neus zetten zich twintig vliegen neer, Men jaagt ze weg en ze brommen om het voorhoofd, vijf zetten zich op liet voorhoofd, drie op de lippen, tweo op don hals en tien wandelen over de hand die ze wilde wegjagen. Het is om wanhopig te worden. Men legt gaas over het gezicht, wikkelt zich in, doet handschoenen aan, zweet bij stroomen en vindt toch slechts een niet ver- k wikken den slaap. Opgestaan dus maar. Eon handdoek. De oppasser wordt binnengeroepen. Op de vlie- genjacht. In vijf minuten tijd zijn er onge veer achthonderd gevangen. God zij dank. Nu hooft men workolijk een half uurtje rust Do lucht van lysol, chloor, venkololie, anij, en andore specerijen toovort de liefelijkste droomen voer, tot mon woedend opstaat en duizend nieuwe vliegen in de kamer heeft. Dat is de oorlog. Het zou ondraaglijk zijn, als men niet wist, dat do vliegen ton minste 's nachts rust houden. Gewoonlijk echter slechts tot tegen half drie 'a morgens. De jacht is daarmede echter nog niet uit. Men legt zich te slapen met do eloctrisclie lantaarn en do geladen browning naast zich. Bij ieder succes wordt mon zekerder van 't schot. Nu zijn hét do ratten, die brutaal worden. Eer ik een rat zich in mijn bed laat nestelen, blijf ik liover wakker en kijk ik over den rand van mijn leger in het donker. Een geruisch.Nu moeten zij direct komen. Da oude, brutale grootvader vooraan. Op de lichte krakende planicon hoort men zo mar- cheeron. Ook de huurlieden in de kamer zijn tot vuren gereed. Licht Vier lampjes gloeien op. Vuur Vlucht in de galen. De oude grootvader is vandaag echter gesneu veld. In een hoek ligt hij in zijn bloed. Te vreden keert men zich om en slaapt in. De doode rat is ons op dit oogenblik liever jachtbuit dan de mooiste hert. De opgravingen, zoo meldt de Figaro welke in de ruo Monge gedaan worden, om de arends van Lutece gvhool en al bloot te leggen, leveren iedersn dag de eene of an dere interessante ontdekking op: opschriften, gebeeldhouwde stoonen of oud aardewerk. Onlangs heeft men iets beters gevonden een geraamte dat men bezig is om met de grootste zorg met de bijbehoorende over blijfselen ©ener zeer oude begraafplaats los temaken. Dit geraamte is het. tweede dat in <le ondoraardsche gang der arona's gevonden vordt. Een ander, dat van eene buitengewone Aan de Tribuua wordt uit Antivari gemeld, dat twee talrijke Grieksche benden naar Borat oprukken, ten noord ooston van Valona. De Italiaansche bladen brengen deze poging in verband mot do anti-Italiaansclie politiek van den heer Zographos. De Neue Zurcher Zeitung beweert dat ©one gezamen lijke nota door de Viervoudige Entente aan Servië on Montenegro zal gestuurd worden, mot betrekking tot bunnen cl^stvr'ï in Albanië. UW SCfiRIKKE- jureuuei LIJK DRAMA IN DEN DENDER. DRIE DRENKELIN GEN. Donderdag morgend, waren drie schooljongens, de gohroedors Karei en Victor V..., alsook Willem D..., naar de klas ge gaan, maar onder weg besloten zij achter d'haag te loopen en lo gaan zwommen. De gekozen plaats was de wijk Teralphene nog al ver dor huizen afgelegen immers hunne wederzijdsche ouders mochten lien niet zien. Het moest hun slecht overkomen Op dit oogenblik sloeg het 9 nre op de kerk do drie schoolknapen haddon pas hun ontbijt genomen en reeds sprongen zij in het water Na eonigo stonden gezwommen te hebben verdween al met eens Karei V..., in de diepte maar daar hij goed zwemmen kon, dachten zijne schoolkameraden dat hij eene grap uitstak. Doch Karei kwam niet boven, zijn broeder Victor ging onder water zien en zonk-ook. Wat Willem D..., betreft, hij verdronk onder de oogen van een voorbijganger, die van verre gy.nsch het schrikkelijk drama bij gewoond had, welke wij komen te beschrij ven. Peilingen worden onmiddellijk in het ka naal begonnen rond de noen werden de drie lijken uit het wator gehaald en naar liet doodonhuis gebracht Een geneesheer heeft hestatigd dat de drie kleine onvoorzichtigen aan bloedopdrang bezweken zijn. Zij waren pas van 6 tot 8 jaar oud Men kan zich do wanhoop voorstellen der te neergeslagen ouders I Dries, bij de Kindereu Van Ginderdeuren. Eerste prijs 25 fr. tweede prijs 12,50 fr. Inschrijving van heden tot Zondag 16 Juli, teu 2 uren. Inleg 1,50 Ir. per partij. FRUITDIEVEN. Verleden Zaterdag heeft de politieagent Pierre Gils, do dieven ontdekt, die den hof van don hoor doctor Van de Velde verwoest haddon. GEKNIPT. Do nachtwacht van Mijl beek, ingericht tot het bewaken der veld vruchten, betrapte Zondag morgend den genaamde V. d. M. terwijl hij aardappels roofde. Do kerel werd achtervolgd, doch kon ontsnappen. Wanneer men hem vond, zat hij gerust te kaarten. Doch van krommen haas gebarenc hielp niet. Mon kent ziju knepen. WOEST'AARD. Zondag avond zocht een dronkaard legen alle verbruikers twist in de herberg Van Mulders, Keizerlijke PI. De politieagent Mortier en een briefdrager kwamen tussclien, doch deze worden door den zatlap bedreigd en grof beleedigd. De kerel werd de handboeien aangedaan en in de verzekeringskamer opgesloten. SCHRIKKELIJK ONGELUK. Verle den Zaterdag was de 27jarigo Benedikt Iluylebroeck op de hooischelf gegaan. Door eene verkoorde beweging, viel hij er af. De ongelukkige gaf geen toeken van leven meer. Spoedige hulp kon niet baten, en Huyle- broeck stierf bisteren Zondag, zonder lot het bewustzijn terug gekomen te zijn. Het is een zwaar verlies voor de ouders, die hun bijzon- dersten steun kwijt zijn. VERNIELING. Ten nadeele van don landbouwer Van Mieghem, aan 't Walleken, zijn door onbekende schurken, eene partij hop en andere veldvruchten verwoest. Nuttig voor Iedereen. Porte-feuilles voor bankbriefjes en andere te beginnen aan 0.10 fr. Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, prijs 2,00 fr., reklaainkaarten van België en Frankrijk prijs 0,30 fr. Kerkboeken groote en kleine druk, stempels in caoutchouc en in koper ten bureele van dit blad. DIEF AANGEHOUDEN. Zondag na middag was oen kereltjo van pas 14 jaren binnengedrongen bij den vleosclihouwer Spoliers, in de Cumonlstraat. Hij dacht do gelegenheid schoon, en robberde uit eene ijskas een stuk vleesch van 3 kilos. En daar mede op den loop. Maar, o jammer, op dit oogenblik kwam do politieagent Alfred De Vylder aldaar voorbij, die den dief nazette. Deze liet het vlecsch vallen en gaf zijne beeneu van do spoor. Aan het Esplanade plein kon hij bij den kraag gestekt worden. Hij zit thans opgesloten. NOG AARDAPPELDIE VEN. Ten nadeole van den spoorwegwerkman D Bleek, Bergemeoschenstraat, werden 48 struiken aardappels uitgetrokken. Men zoekt de daders op. SLEUTELTROS VERLOREN tusschon Schoolstraat en Markt. Adres bureel van 't blad. Belooning. 33 AALST-HOUTMARKT Uitslag van 11 Juli Bij loting valt Aalst De Groot in don hoed. Eerste lutte: Gysegem en Aalat Van Lan- genhove; Gysegem 2 spelen 22 vijftienen; Aalst 7 spelen 34 vijftienen. Tweede lutte Gysegem en Aalst De Groot; Gysegem 2 spelen 16 vijftienen; Aalst 7 spelen 32 vijf tienen. Beslissing Aalst Van Langenhove 4 spe len 33 vijftienen; Aalst De Groot, 10 spelen 47 vijftienen. De ontvangst bedroeg 28 fr., welke aan het Voedingskomiteit zal ter hand gesteld worden. Zoradagg 0S Juli, ©sro 2 tspe Hector Moganck, Korkxken; Do Schutter ■Gustaaf, Niouworkerken; Ganaeman, Aalst, onder het Eerevoorzitter.9chap van Z. Em. den Kardinaal-Aartsbisschop van Mecheien en van HH. DD. HH. d® Bisschoppen van België. Algemeen Sekretariaat 33, Etiiniemenstraati Brasssl. Het Werk der Weezen van den Oorlog, dat in al de stroken van België ingericht is, heeft tot doelte voorzien in de zedelijke en stoffelijke noodwendigheden van de kinderen die. door don oorlog, weezen geworden zijn; van de kinderen, wier woonst vernield is; van de verlaten kinderen, alsook van doge nen wier last te zwaar w?egt op de personen door wie zij liefdadig opgenomen zijn. Het Werk doet ook al het mogelijke om de kinderen, die naarhet buitenland vertrokken zijn, naar het Vaderland terug te brengen. Het Werk betracht voor alles, al de kin deren, die het onder zijne bescherming noemt, in hunne huiskring te herplaatsen; indion de ouderlijke woonst verdwenen is, dan gelast het Werk zich de weezen aan gestichten toe te vertrouwen, waarvoor hun onderhoud en voor hunne opvooding gezorgd wordt. Belgen, vereenigt uwo pogingen en denkt aan de arme weezen; geeft, geeft edelmoe dig, want talrijk zijn deze kleinen die hunne toekomst van U verwachten. De giften, bestemd voor het Werk dor Weozen van den Oorlog, kunnen gezonden worden aan den algemeenon schatbewaarder, in den maatschappelijke» zetel, 39, Minie- menstraat, Brussel. Voor de Dekenij van Aalst, wonde men zich tot den Kantonaal Afgevaardigde van het Werk, M. Modest© Cercelet, Leopoldstraat, 11, Aalst. Namens het Komiteit De Voorzitter, Graaf Woeste, Staatsminister. Do alg. Sekretaris, De alg. Schatbow. G. Duplat-Huygh®,. Theodoor Taoymans Eorenotaria des Konings, VERMINKTEN VAN HET LEGER Er wordt aan het publiek kenbaar ge maakt dat een Go mi Lei t voor Hulp Bescherming aan do Verminkten van het' Leger ingericht is, welks afgevaardigden voor deze stad zijn MM. Baron Louis de Bóthune, Volks vertegenwoordiger, to Aalst; Alph. Demain, Bestuurder der Banquo de la Dendre, te Aalst; A. Do Waegonaere, Schoolbestuurder te Aalst Eeman, Dokter, te Aalst; Leon Goeriuckx, Nijveraar, te Aalst Ranson, Dokter, ie Aalst; J. Van don Bergh, Burge meester te AalstOdilon Van dor Schuwe», Nijveraar, te Aalst. De invalieden, naar hunne haardsteden reeds teruggekeerd, kunnen zich voordeelig tot lion wenden, voor al hetgeen hunne stoffelijke en zedelijke belangen aangaat. Midden-comiteit voor Hulp- en Bescherming aan de Verminkten van het Leger (Groep Aalst): De Voorzitter. J. VAN DEN BERGH. De Sehrij ver-Schatbewaarder, Alph. DEMAIN. jfi Handel in Sigaren en Sigas-ilSos Belgisch Nijvorheids- n Handelsvennootschap Buretten van het Gewestelijk Comiteit, Aalst, 5, Esplanadestraat. beheerraad Voorzitter: H. II.-O. Leproux, bestuurder der Nationale Bank van België. HH. Michel Levie, gewezen Minister ran Financiën, voorzitter der Nationale Maat schappij der Buurtspoorwegen; E. de Bra bander, bestuurder dor Bank Société Géné rale de Belgique. Gewestelijk Comiteit Aalst Beheerders HH. Karei Calewaert advokaat, Aalst; Albert Do Windt, notaris, Aalst; Leo Geerincltx, nijveraar, Aalst; Paul Michiols, advokaat, Aalst. Leden HH. Ferdinand De Clercq eigenaar, Aalst Paul De Clippole, burge meester, Gijsegem; Alfons Demain, bestuur der der Bank Centrale de la Dendre, Aalst, Valery De Valkeneer, apotheker-drogist; Aalst, Jozef De Vuyst, notaris, Borsbeke; Karei Do Wolf, handelaar, Aalst; And ré Dierickx, handelaar, Erembodegem; Vicomte du Pare, eigenaar, Herzele; Moens de Hase, nijveraar, Aalst; Romain Moyersoen, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers, Aalst; Edmond Scheerlinckx, greffler refe rendaris der Handelsrechtbank, Aalst; Jozef Scholia, huidevelter, Aalst Odilon Van der Haegen, advocaat, Aalst; Odilon Van der Schueren brouwer, Aalst; Polydoor Van Ghyseghem, nijveraar, Aalst; Isidoor Van Trappen, handelaar, Aalst. Bankiers: Banque Centrale de la Dendre, Nieuwstraat, Aalst Société Générale de Belgique, te Brussel. DOEL Aan zijne leden, goheele of ge deeltelijke vergoeding te betalen der schade, voortkomende van brand of vernieling ver oorzaakt door oorlogsfeiten, omwenteling, volksopstand, rechlstreeksehe gevolgen van den oorlog zijnde. In eenige weken tijds, werden reeds acht honderd millioen franken verzekerd door 3500 intoekenaars, waaronder de belang rijkste firma's van België. Vooralle inlichtingen kan men zich wen den tot het Komiteit Aalst, gevestigd Esplanadestraat, 5, te Aalst. De bureeïen zijn opengesteld Tan 10 tot 12 uur voormiddag en van 3 tot 5 uur namiddag. BERICHT. Het Gewestelijk Komiteit Aalst bericht do hoeren Verzekeringsagen ten en alle personen welke begeoren op te treden tusschon hen en do toekomstige ver zekerden dat zij zich voor alle inliohlingen ©n voorwaarden op het bureel kunnen aan bieden, bij voorkeur ied'eren Dijnsdag van 10 tot 12 ure voormiddag. (Naamlooz® Maatschappij) KsldSsöitBSBSGM te bekomen te beginnen aan 4 O/O intrest, mits hypotheek te stellen of in pand geven van hypotheek- lijk© schuldvorderingen of beurswaarden. I3itga we en ves*Hiie5fiv»ifig Obligation aan 4 's jaars; uilbetaling der coupons zonder kosten. Voor alle inlichtingen zich te wenden aan den Notaris Pa&aS of in het bureol der Maatschappij te Aalst, L©0- poldsfsusaf, 9. 26 MET PORTRET en gedrukt opstel. Zeor voordeelig® prijzen en voorwaarden. Aïl DE VOLKSSTEM 'O' KERKSTRAAT, 9 AALST.^ Benevens tal van uitgelezene en alomgekende merken, zooals Gloria Moine-Mineur en vele andere, zijn wederom te bekomen de sigaren en sigarillos ROMANO. 31 WiSSELAGENT Betaling van alle koepons. Belgische sohuld- Brussel, Antwerpen, Luik, enz. Vreemde aan de beste waarde. Argentijn- sche cedulen enz. Vernieuwing ZONDER KOSTEN van het koepoiiblad der Antwerp- sche hypotheekas en Credit Foucier de Bel gique. Een moerseh van 4 dagwanden, 0— ie Aalst, in den Osbroek. Voor de konditien zich te wenden bij Daniël Do Vidts, Korte St-Janstraat, 25, Aalst. 29 te Erpe, nabij de kerk, hebbende 5 beneden- en 4 bovenplaatsen, twee kelders, pomp- en regenwater schoonen hof, beplant met fruitboomen. Zich te bevragen daarnevon, bij de kinderen Van der Gucht, 10 minuten afstand van tram en statie. 10 VAN Oiize geëerde klientoel wordt hiermede bericht dat er bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN ver krijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich tol het fabriek zooals vroeger. 3 N. B. Do koopers zijn verzocht, bij de voortverkoopei'fl naam en merk der vetten op de zakken te eischen. en andere, te beginnen aan 10 centiemen Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, PRIJS 2.00 FR. Reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 30 centiemen KERKBOEKEN groote en kleine druk STEMPELS in oaouiehouo en in koper OPENBARE VERKOOPING van eene TE AALST-SCS-SffiffiRBEKE in de Lindestraat De Notaris Paul EEMAN, teMoorsel, daartoe benoemd bij vonnis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, zetelende te St-Niko-laas, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni, openbaarlijk vorkoopen STAD AALST. Eene behuisde hofstede, met schuur, sta?, remisie, varkenskoten, bakoven, aauhoorigbe- den, tuin en boomgaard, gestaan en gelegen op Schaarbeke, aan de Lindestraat, gekadastreerd sectie C, nummers 502a, 502b, 503a en 504b, met eene grootte van 34 aren 50 centiaren en volgens meting groot 32 aren 32 centiaren, palende aan de Lindestraat, M. Léon Geerinckx en M, Victor De Doncker. Laatst bewoond door Jufvr. Coleta Haleydt. Boomprys 140 frank Iugebruiktroding met 1 November 1915. Verdeeld in twee loten volgens grondplan opgemaakt door M. A. Van Nuffel, landmeter te Aalst. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Zaterdag 47 Juli 1915 om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst, Stadhuis. 4 Bij licitatio. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde XE! -A-"V C3-332TWX De Notaris DE VOYST, te Borsbeke, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, ten overslaan van de heer Vrederechter des kantons Herzele, op Woensdag 28 Juli 1915, om 1 ure namiddag, ter Vredegerechtzaal te Herzele, openbaar ver- koopen Eerste koop. Eene Behuisde en Bebouwd» Hofstede, met medegaanden Tuin, gestaan en gelegen te Ay gem. Landriesch, sectie A, num mers 981b en 983d, groot 9 aren 20 centiaren, palende oost den Voelweg, daarover De Jaeger zuid de Kalseide, west Alfons Piron, noord Gustaaf Van de* Driessche, De Groot en D« Cooman. Tweede koop.Een perceel Weiland, gele gen te Aygem, Landriesch rechtover voorschre- vene Hofstede, sectie A, nummer 1388a, groot 4 aren 40 centiaren, palende oost d'orven De Jaeger, zuid d,e Beek, west Felix Piron, noord Kalseide. Boomprijs 100 fr.

De Volksstem | 1915 | | pagina 2