Nuttig voor iedereen Orondkredief van België Leening van 582,000 franks SCHEIKM6E LANDVETTEN Scheikundige Meststoffen A}ewenden=Treinen in Holiand De telegraaf zonder draad Voor do oorlogsinvalledsn Aanhouding van Valschmuniers Een vesting In een vulkaan Drama te Wanfercée-Baulet Een nieuw koper-aUlan© Het verplegen van oorlogswonden bij middel van zou! water STADSNIEUWS AANGENOMEN NORMAALSCHOOL van Mecheien. Werk der Weezen van den Oorlog EEN NIEUW WOONHUIS A. J&. T ÊE3 332 MEN VERLANGT Porte-feuilles voor Bankbriefjes Ton Burssla van dit Blad FABRIEK Ach. EEMAN, Aalst CARBURE Carbureiampen Prosper Blanckaert KERKSTRAAT, 8, AALST VELOHUIS VAN VERTROUWEN D.HOE VEL! MOK, Van lieden af Is er te bikomen: SPECIAAL RAAPMEST RICKARD De'sTOBBELEIR CARStmE-LAHIPEN Robert KLAES CARBURE IN 'T QROOT Iu het Réddingwezon schrijft de heer C. J. Prins, .plficier van gezondheid l°kl. alhier ov»r de gewondenlreinen. 1 Onze treinen, zogt de schrijver zijn ingo- licht door het legerbestuur op een wijze, overeenkomende met die, welke b. v. ook in 'Bijna al do legerbesturen volgt. Onze treinen ["bestaan uit een 4-tal AB. wagens, personen rijtuigen 1 en 2° klasse met zijgangen, en .een 20 tal goedorenwagons voorzien van •poerende stellingen, waarin men brancards [bevestigt, of van kolders, waaraan men de paren veerend ophangt. Do eerste dienen dus voor de zittende te vervoeren, de laatste /▼oor de liggend te vervoeren lijders. De .oerstgenoemden hebben bet onder alle om- jtandiglteden good, de laatstgenoemden [veelal de bet zwaarst gewonden minder. De ligging zelf is wel zoer voldoende, al zijn de veeren van die goederenwagens veel Ite sterk, maar onaangenaam is het, dat l'die goederenwagens voldoende verlichting 'en verwarming ontbreekt. Do lijders zullen niot bevrezen aankomenmen beschikt over j wollen dekens om hen er mede te bedekken en in te wikkelen maar als men met eerst (kort geleden gewond geraak'.e soldaten te doen heeft, zal men ze af en too voor her ziening van een verband of om andere rede nen moeten ontblooten en bedenkt, wat het voor het begeleidend porsoonsel is, uren achtereen zich in eene kleine ruimte bij eon temperatuur nabij het vriespunt optemoelen houden. Deukt u verder in den toestand in, als de 'lijders moeton voldoen aan eene natuurlijke behoefte. In de goederenwagens moeien |dezo gedeponeerd worden in een ondersteek juf urineflescu, die men met den inhoud tot ■een station dient te bewaren, i Stolt u daarentegen voor een wagen voor zien van een closet, van water, van moderne verliohling on verwarming, dan zal een jnadere toelichting van do verschillen wel overbodig zijn. Het is inorkwaardjg dat bijna alle leger- bostuur zich kort goloden genoodzaakt heeft gezien de aanbieding van nog meer gewon- 'den treinen af te moeten slaan. Men Had er genoog. Men stelde zich met de spoorwegmaat schappijen in verbinding, kreeg de beschik king over het noodigo aantal wagens, brak daaruit, wal in den weg stond en bouwde er in, wat men naar zijn beste weten noodig meende te hebben. Voor de eigenlijke ziekenwagens worden (heel dikwijls 4° klasse rijtuigen ingericht, die ziel) daartoe hij uitstek goed leenen. Men kent die spoorwagens, dio niet in com partimenten verdoold zijn, waar ongeveer niets in is dan enkele zoor eenvoudige zit plaatsen. Zij kunnen verwarmd worden, en j's avonds verlichthebben, als xo voor groote '-rejecton dienen, closets en voor een deel ivoor- on achterbalkons met deuropeningen. I daarop uitkomende. In dit geval kan men er een doorgangstrein uit samenstellen, het geen, sooals van zelf spreekt, zoer veel ge- afbakken en voerdeelen meebrengt, j Die 4" klasse rijtuigen zijn zóó gesohikt I voor dit doel, dat mei) zich afvraagt, of men Jae niet juist daarom heeft en aanhoudt. [Want waar elders op de wereld vindt men 4° klassen op de treinen En steeds meer :en meer komt men tot de overtuiging, dat [alles zóó ingericht is, dat men er in oorlogs itijd veel nul van kan trekken. In sommige gewonden-treinen heeft men ,©ok gebruik gemaakt van doorgangs-3°-klas rijtuigen, die men eerst leog heeft moeten ruimen. Behalve do ziekenrijtuigen vindt men in den trein een operatiewagen, woonwagens voor artsen en verplegend personeel, keu kenwagens, voorraadwagens, 1 of 2 verwar roingswagens, naar gelang van do lengte ,van don (rein, on pakwagens. Doorgaans is er ruimte voor 200 a 300 patiënten. Dat een waterleiding niet ontbreekt in die rijtuigen, waar men water behoeft, spreekt vanzelf. Door vele treinen loopt ook een telefoon- leiding. In onze treinen is geen communicatie tus- schen de ziekenrij tuigen, behalve lusschen 1de A.B.-wagens. In icderen goederenwagen moet dus een geleider zijn. Den dokter kan men er niet krijgen dan wanneer de trein ■til slaat. Een voldoende verlichting des avonds in -en gesloten goederenwagen, is moeilijk te ereiken. Maar ook overdag is er niet veel [licht. De goederenwagens hebben geen ra- enen. Om licht te krijgen, moet men dus een deur gedeeltelijk openschuiven, wat in bet koude seizoen zijn minder aangename zijde heeft. De afstanden in ons land zijn niet groot. "Wij zijn gewend aan spoorreizeu van hóóg- flens 4 a B uren. Wij koestereu geen plan nen voor een veroveringsoorlog, zegt schrij ver, en zullen dus de le doorloopen afstanden in geval van een oorlog, niet langer maken. Men moet daarom editor niet denken, dat j ten onzent de inrichtiug van een gewonden- rtrein er minder op aankomt,omdat de kwel ling toch maar kort duurt. De ervaring leert immers, dat de reizen in oorlogstijd veel langer duren dan in normale tijden. Er is goen geregelde treinenloop als in vredestijd; f de treinen loopen al naar gelang der om- I ttandigheden. Er is veel oponthoud aan de rftatiën, veel wachten op zijsporen. Ook rijdt rmen roet veel minder snelheid. Voor de ge wonden is het niet goed een snelheid van 30 [kim. per uur le overschrijden. Bij groolere ■inelheid zoo leert de ervaring neemt Ijde afscheiding der wonden toe on* ook de ikana op tetanus (wond-klem). De inrichting van een tsein is dus wel de gelijk een punt van belang. Sinds men de eleclro-mognetische trillin gen gebruikt, om zondor,draad telegrammen over te seinen, is hot dikwijls opgevallen, dat mon 's nachts voel verder kan telegra- feoren dan over dag, en dat, in klaarlichten dag, de seinen dikw ijls verstoord overgeno men worden. De geleerden zegden dat do zon daar de schuld aan had. Het stof en de waterdrup peltjes welk in de lucht ronddwarrelen zijn overdag met eleclriek beladen en daardoor vangen zij een deol der electrische trillin gen, door een draadloos toestel verzonden, op. Natuurlijk komen de trillingen dan zoo krachtig aan liet ontvangsttoestel niet meer. Men moest dus om op verren afstand te seinen, overdag krachtiger trillingen geven dan 's nachts. Daar men zekerheid wilde hebben of de zon daar voor iels lusschen was, werden op 17 April 1912, toen het zoneklips was, de noodige proefnemingen gedaan, lusschen Graz-Parijs en Parijs-Marbourg. Bij kalme dagen, zijn de seinen, door den EifFelteron lo Parijs verzonden, nauwelijks waar te nemen le Graz, nadut zij de 3000 meters hooge Alpen overschreden hadden, 's Nachts nochtans kon men ze duidelijk waarnemen. Hetzelfde werd vastgesteld tij dens de zoneklips. 'lis dus de zon die de schuld is, dat een deel der electrische overzetlingskracht.... verduisterd wordt. De invaliedon en verminkten van den oor log, kunnen een maandelijksch hulpgeld ge nieten, op vertoon van eon getuigschrift, af le leveren door do afdeeling «Hulp en on derricht aan de oorlogsinvaliedon» van het Nationaal Hulp- en Voediugskoiniteit. De genieters van deze buitengewone hulp kunnen ook van het Werk der Brusselsche Spijshuizen genieten. TE CHARLEROI. De policie van Charleroi heeft de hand gelegd op oen koppel, dat valsche bankbil jetten van 2 frank van do Nationale Bank uitgaf. Het zijn do genaamden Armand Quériat, 32 jaar, handelaar, geboren te Mont-sur-Marchienno mi wonende te Char leroi en Germaino Roelandt, 29 jaar, af komstig van Montigny-pur-Sambre, insgelijks te Charleroi wonende. Ondervraagd dooa bot parket hebben zij hunne plichligheid bekend. Zij zullon ver volgd wordon voor het namaken en uilge ven van valsche, bankbiljetten. vV Een vesting, welke men origineel zou kun nen noemen, zonder vrees van togenspraak, bevindt zich op het eiland Hawai. Zij is het werk der Ainerikaansche meesters der Sand wich eilanden, waarvan Hawaï het belang rijkste is. The Technical World Magazine geeft er deze beschrijving van Van de vestingen, welke langs de kust van Ilawai opgericht zijn, is de voornaamste, diegene welkezich inden uitgedoofden kreter van den vulkaan Diamond Head 'bevindt, op het oosten van het eiland. Men heeft om zoo te zeggon dezen krater door middelen van do moderne techniok in werking gesteld. Het bovonste gedeelte van den krater on de bergtop werden van verdedigingsbatterijen voorzien. In de uitholling va» den krater zijn vier enorme mortieren geplaatst, dio hunne obussen tot op 9 zeemtfle» werpen kunnen. De vulkaan kan op deze wijze op bevel in werking treden en eene uitbarsting doen, als de militaire toestand het mocht vereische». De 30jarige Leopold Fronville, weduwe naar, wonende Trieu-Bernardslraat, te Wan- j fercée-Baulot. wierp in eenen aanval van ïü'-vianzin zijn elfjarig, kind, een moisje, JBeriii* genaamd, iu oenen waterput en Een Amerikaan, M. L. C. Smith, uit*/Fftï-j er dan ook in. geport. heeft een nieuw koperalliage gevon den, waarvan hij beweert dat liet de eigen schappen van het brons bezit on waaraan de naam van Cupror gegeven werd. Deze alliage, waarvan het geheim niet zoo zeer ligt in de metalen, dio erin voorkomen, dan wel in de cliimisclie behandeling ervan, zou zich totvelu doeleinden leenen. M. Smith heeft bij middel van hofc.Cuprór metallieke mengsels verkregen, welke vol komen goud nabootsen van 12 tot 24 karaat. Het Cupror laat zich gemakkelijk bewerken en tot uiterst fijne dradon trekken, en wordt niet aangetast door zwavelzuur of andere bgtende stoffen. Doktor Roux, bestuurder van hot Pastour- geslicht, heeft aan de Akadomie van We tenschappen. le Parijs, medegedeeld, welke gelukkige uitslagen doktor Wallich belto nnen had, bij het verplegen van etterende wonden, bij middel van zout water. Do hevigste etteringe», bijvoorbeeld deze komende van breuken mot uit-wendige ver wondingen, van afzettingen, bloedzweren, enz., verdwijnen in drie tol vier dagen. Om dien uilslag te bekomen, werden de wonden, hij het ontstaan, gewassoheu met zout water, dat een kwuurt uurs gekookt had. De afvoerbuisjee werden weggenomen, zoo spoedig zulks mogelijk wus. Het recept voor het zouten van het water is doodeenvoudig een soeplepel kouken- zout in een liter water. Nadat de wonde uitgewasschen is, legt men er kleine wonddoèkjes op, in gaas welke in het zout water gekookt zijn. Het bacteriologisch onderzoek van het uitzijpelond vocht bewees eene steeds toene mende levenskracht der witte bloedstolfon, en eene evenredige vermindering der mi- krobendeelen welke langs om meor ver drongen worde». Eindelijk verdwijnen de mikroben, en dan blijven nog enkel frisch levende bloedstoffen over, als ook versch groeiënde celletjes. Om zulke behandeling lot een goed einde te brengen, zijn de nauwkeurigste zuive- rings voorzorgen onontbeerlijk. De verban- ■den zegt M. Wallich, moeten gologd worden als bij eene bacteriologische behandeling. Zij worden gelegd bij middel van ontsmette toestellen, zonder aanraking met de handen, want bij het leggen van eene reeks verban den, is liet moeilijk de handen onbesmet te houdon. De hoogleeraar Leon- Labbé, meldt ook, dat M. Maurice de Fleury uitmuntende uit slagen verkregen hoeft, door in het krijgs- aathuis van Langrune gesteriliseerd zee water als ontsmettingsmiddel te gebraike»,. bij het verplegen van oorlogswonden. De {«buren dit toesnelden op het hulp- goroep van het kind, stelden alles in hel werk om de drenkelingen te heipon, doch vruohteloos. Eonigeti tijd later haalde slechts twee lijkon op. VW De datum van het aantfemiugsexamen is nog niet vastgesteld. Van nu af echter tot den 15° Augustus mogen de candidaton zich laten inschrijven. Zij moeten ten minste 15 jaar oud zijn op 31n December 1915 en, bij hun aanvraag, de volgende stukken hwlieuen 1. Hun geboorteakt (op-ongezegeld papier). 2. Een Bewijs van goed-gedrag, geteekend door den Eervv. Hear Pastoor der Parochie. 3. Een getuigschrift van zedelijkheid an verblijf, indien zij uit oen ander gesticht komen. 4. Een getuigschrift van zedelijkheid, af geleverd door de overheid der gemeente. 5. Een getuigschrift van koepokinenting. GEKNIPT. Een jonge kerel, die ten nadeele zijner ouders, een naaimachien ver kocht had, werd op bevél der krijgsoverheid opgezooht. Ook de kooper zal het gestolen voorwerp moeten terug aan de eigenaars bezorgen,om aan vervolging le ontsnappen. AARDAPPELDIEFTEN. Weer zijn op Mijlbeok tvveo nachtelijke diefstallen van aardappolon gepleegd. De daders werden echter ontdekt en procesverbaal is le hunnen laste opgesteld. De boerkes beginnen wat vrijer ad om le schoppen, bij bot vernomen dezer aanhoudingen. AANGEHOUDEN, 4- Woensdag nacht was de polilio gelast mot eono gevaarlijke aanhouding. Zekere Sl. Fr. oen oud ver oordeelde, was uit hot bedelaarsgesticht van Hoogstraeton weten te ontsnappenen maakte sedert verscheidene dagen het gehucht Mijl heek onveilig door zijne rookeloozo dief stallen on doodsbedreigingen togen do land bouwers, die zijne schuilplaats diorvon ver -radon. Fr. werd dus Donderdag nacht opge zocht en aangetroffen op den zolder van B Bal, Moorselscliobaan. De bandiet werd duchtig gekneveld en opgesloten. Heden Donderdag is hij door de agenten Renneboog en Gits naar Hoogstraeton weergebraebt, GESTOLEN. Ten nadeele van oenen schrijn werkersgast van Hofstad®, alhier in onze stad woonachtig en lijdelijk werkzaam, werden Donderdag nacht,uit eeno poort van do Horlshaag, het alrn gestolen. Tot zelfs de schaafbank hadden de dieven meegevoerd Er wegen zeer erge vermotdons en aanhou dingen zijn aanstaande. OVERREDEN.Woensdagavond, rond hal f zes, kwam een paard, iu de splitsing der Kapellestraal en Molenstraat afgereden. Een spelend kindje, dat niet bijtijds uit de voeten kwam, werd omgeworpen, doch als bij mirakel goon bet minste letsel veroor zaakt. Het kon onmiddellijk met zijn# mot der huiswaarts keoren. Nuttig voor ledereen. Porte-feuilles voor bankbriefjos en andere te beginnen aan 0,10 fr. Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Ooateurijk-Bongarië, Italië, prijs 2,00 fr., reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 0,30 fr. Kerkboeken groote en kleine druk, itempels in caoutchouc en en koper ten bureele van dit blad. 10 BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN HUWELIJKEN. A. Steenhaut, lwijnder, met F. Breck- pot, twijnster. OVERLIJDENS. F. Do Canck, z. b. 77 j. Fabriekplaats. II. De Troyer, vrouw Raes, z. b. 52 j. Ajuinstraat. A. Cornand. man Goossens, gaswerkman, 48 j. Moorselbaan. F. Van Vaerenbergb, scholier, 12 j. Hoo- gevesle». 2 kinderen ondor de 7 jaren. onder het Esrevoorzitterschap van Z. Em. den Kardinaal-Aartsbisschop van Mecheien en van HH. DD. HH. de Bisschoppen van België. Algemeen SeHretsriaal 33, rainiemenstraat, Brussel. Hot Werk der Weezen van den Oorlog, dal in al de streken van België ingericht is, heeft tot doel te voorzien in de zedelijke en stoffelijke noodwendigheden van de kinderen dis, door den oorlog, weezen geworden zijn; van de kinderen, wier woonst vernield is; van de verlaten kinderen, alsook van dege nen wier last te zwaar weegt op de personen door wie zij liefdadig opgenomen zijn. Het Werk doet ook al het mogelijke om de kinderen, dio naarhet buitenland vertrokken zijn. naar het Vaderland terug te brengen. Het Werk betracht voor alles, al de kin deren, die het onder-zijne bescherming neemt, in hunne huiskring te herplaatsen; indien de ouderlijke woonst verdwenen is, dan gelast liet Werk zich de weezen aan gestichten toe te vertrouwen, waar voor hun onderhoud en voor hunne opvoeding gezorgd wordt. Belgen, vsreenigt uwo pogingen en denkt aan de arme weezen; geeft, geeft edelmoe dig. want talrijk zijn deze kleinen die hunne toekomst van U verwachten. De giften, bestemd voor het Werk der Weezen van den Oorlog, kunnen gezonden worden aan den algemeenen schatbewaarder, in den maatschappelijke)) zetel, 39, Minie- inenstraat, Brussel. Voor de Dekenij van Aalst, wende men zich tot den Kantonaal Afgovaardigde van hét Werk, M. Modeste Cercelet, Loopoldstraat, 11, Aalst. Namens het Komiteit De Voorzitter, Graaf Woeste, Staatsminister. De alg. Sokretaris, Dealg. Schatbew. G. Duplat Huyghe. Theodoor Taeymans Eoreuotaris des Konings. VÊrtMINKTEN VAN HET LEGER Er wordt aan hst publiek kenbaar ge maakt dat een Comileit voor Hulp Bescherming aan de Verminkten van het Legor ingericht is, welks afgevaardigden voor deze stad zijn MM. Baron Louis do Béthune, Volks- vertegenwoordigsr, te Aalst; Alph. Demain, Bestuurder der Banque de la Dendre, lo Aalst; A. De Waegenaere, Schoolbestuurder te Aalst Eomun, Dokter, le Aalst; Leon Geerinckx, Nijveraar, te Aalst Ranson, Dokter, te Aalst; J. Van den Bsrgh, Burge meester to AalstOdiloir Van der Scliueren, Nijveraar, lo Aalst. De invalieden, naar hunne haardsteden reeds teruggekeerd, kunnen zich voordeelig tot hon wenden, voor al hetgeen hunne stoffelijke en zedelijke belangen aangaat. Middeti-comileit voor Hulp- en Bescherming aan de Verminkten van het Leger (Groep Aalst): De Voorzitter, J. VAN DEN BERGH. De Schrijver-Schatbewaarder, Alph. DEMAIN. OPENBARE VHIIKOOPING van en Bouwgrond te Erembodcgem, Leuvenstraat De Notaris MEERT, te Erpc. zal, namens wie het behoort, daartoe benoemd bij vonnis ver- leend door de Burgerlijke Rechtbank va» Audenaardc den 9 Juli 1915, open baarlijk vei» koopen Gemeente Erembodegem Een woonhuis met afhangende gebouwen on groote ingaDgpoorf, alsmede den er aanpalende bouwgrond, gelegen ten voorhoofde aan de Leuvenstraat, nabij den Houten Molen, gekeixR bij kadaster sectie A, nummer 1624, met eene: grootte van 7 aren 39 centiaren, p etende ori gepaald hebbende noord de Leuvenstraat, oost' den heer Constant Glieytsens, zuid den heer Daniel Van do Volde en west de kinderen De Mulder. Bewoond door den heer Petrus DeGeyseleer. ZITDAG Donderdag 19 Oogst 1915 om 4 uren (Duitsche uur), ter herberg van don heer Joseph Van Helsuwé, te Aalst, Brabant- straat. MEN VRAAGT een goeden maalder, kunnende scherpen. Zich te wenden tot M. Florimond Blaret, Bellomqlen, Esschene-Lombeek. 51 TE KOOP, een ponnev (10 jaren oud) en lichte camion. Zich le bevragen hij' Joan Schouppe, Hoogstraat, llaeltert. 50 I- AAN 4 0/2 o/o Het Schepen collegie der stad Aelst maakt bekend dat ingevolge de machtiging hun door den Gemeenteraad verleend om eene dubbele leening van 500,000 fr. en van 370,000 fr. aan te gaan, er zal overgegaan werden door tusschenkomst van den heor Gemeenteontvanger en van de Bank de la Dendro tot het uitgeven van 11Ö4 obliga- tiën van 500 fr., interest halende aan 4 1/2 t. h. betaalbaar op 31 Januari an 31 Juli van ieder jaar. Die leening zal aflosbaar zijn ten laatste den 31 December 1949. AALST-HOUTMARKT Zondag S Oogst, oin 2 ups Van der Haeghen.Nieuwerkerken; Stille- baul, Aalst; Wery, Aalst. Te bekomen bij Prosper Callebaut, Hout markt, beste ballen, handschoenen en het reglement van 't kaatsspel. AALST, VARKENSMARKT. Groote Prijskamp met don dikken hal, naar frs. 37.50, lokaal bij E. Commerman. Inschrijving van heden tot 7 Augusti, be taling per partij fr. 1.50, in 't lokaal of bij de ledpn. Het inrichtingscomiteit Gust. Boeykent, Jean Luycx, Fritz De Smedt, Jean Boey- kens, Jean Van Handenhove, Alois Rum- Laut en Emile Gysbrecht. NI EU WERKERKEN, DORP. bij René Smet, Grooten Prijskamp met de» Dikken Bal, lusschen de vier vermaarsle partijen van Aalst, om bet geld af te spelen. Zondag 8 Augustus, om 2 ure namiddag. De-partijen zijn 1® Aimé lan Hoeve, St.Job 2® Alfons Waterincka), Koolstraat 3® Pessé Mart inns, Houtmarkt; 4® Philemon Hofman, Schaarbeek. van 1500 tot 3000 frank te ontleenen aan 5 0/0 mils 1® hypotheek op landen. Ant woord ten buroelen der «Volksstem onder letters A. E. G., le Aalst 44 en andere, te beginnen aan 10 centiemen Landkaarten van Europa, België, Frankrijk, Oostenrijk-Hongarië, Italië, PRIJS 2.00 FR. Reklaamkaarten van België en Frankrijk prijs 30 centiemen KERKBOEKEN groote en kleine druk STEMPELS in caoutchouo en in koper VAN Onze geëerde klisntoel wordt hiermede bericht dat er bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN ver krijgbaar zijn aan gemalige prijken. Men wende zich tot het fabriek zooals vroeger. 3 N. B. De koopers zijn verzocht, bij do voortverkoopers naam en merk der vetten op de zakken te eischen. IN 'X GROOX IN 'X KLEIN 47 in allo slach. ECHTE PRACHTART1KELEN AAN MATIGE PRIJZEN. Komt zien en overtuigt u bij Men vraagt voortverkoopers (Naamlooze Maatschappij) Gslcdleeningen te bekomen te beginnen aan 4 O/o intrest, mits hypotheek le stoHon of in pand geven van hypotheek- lijk* schuldvorderingen of beurswaarden. Uitgave en vernieuwing van obiigaiiën aan 4% 's jaars; uitbetaling? der coupons zonder kosten. Voor alle inlichtingen zich te wenden aan den Notaris Paul EEÖBAH, of in het bureel dor Maatschappij le Aalst) Leo- poldstraai, 9. 20 Groote keus van heoren on damenvelos VLAAMSCHE LEEUW met twee jaar waarborg. Ook te bekomen verscheidene oecasievelos voor heeren en damen, carbuur en carbuurlampen. Reparatien van alle andeve merken. Brusselschestraat, 73, ingang Sterrestraat Molenstraat n° 69 en Denderstraat n° 32 AALST 38 NIEUW! ia 't koper NIEUW! KERKSTRAAT, 24, AALST. BIJZONDERE PRIJZEN voor WINKELIERS VRAAGX PRIJZEN

De Volksstem | 1915 | | pagina 2