Westelijk gemMsterreia Oostelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk front Zuidelijk gevecMsterreia B3 oorlog tor Z33 :uws 8 kapitein van Je Va!k! Roos, Ëeerinckx k Rolaeyei' Op lie Turksche fronten Oe verscherpte onderzeeërs oorlog IX DE BALKANEN EEN EN ANöEfi Het teispaafverkeer teclien Engeland en Holland onderÊroken Het Amsrikaansclie leger Visschers opgepast STADSi BasatsoSis© 8sb*©s?« BERLIJN, 24 Maart.—In Jen omtrek van Lilions bracht een kleine Duitsche afdeeling, bij een kleinen aanval op de Fraasche stellingen, een hoofdman en 57 sol.daten als gevangenen terug. Toil westen der Maas, hadden na sterke artilleriovooi'beroidingen, verscheidene Franscbe aanvallen plaats, welke de herovering der boschstellingen t9n noord oosten van Avocourt, voor doel hadden. Deze aanvallen werden afgeslagen. In den zuidoosthoek van het bosch kwam het tot verbitterde gevechten welke ook 's nachts voortduurden. Hedenmorgend moest de vijand wijken. De arlilleriestrijd duurt voort en is zeer hevig op beide oevers der Maas. Luitenant Immelmann schoot in een luchtgevecht ten oosten van Bapaume, zijn twaalfde vijandelijk vliegtuig neor. Het was een Engelsclie tweedekker. De inzitteden worden gevangen genomen. Door een vijandelijke» bommenaanval op Melz werd een soldaat gedood. Eenige anderen werden gekwetst, Fca3t5lS©Q3e üfcsPOSSo PARIJS. 30 Maart. In de Argonnen beschoten ouzo batterijen de Duilscho werken ten Noorden van Haute Chevau- chée en don Zuidrand van hot bosch van Cheppy. Door handgranalengevccbien en aan vallen in de naburige seklors, maakten wij beduidende vorderingen in de vijan delijke verbindingsgraven ton Noorden van Avocourt. Wij namen er eenige ge- va ngoneii. Ten Westen der Maas, deed de vijand 's nachts geen nieuwo aanvallon liet artillerievuur is zeer hevig geworden op hot front Betliincourt-Mort Ilomme- Cumières. 's Morgends deden onze troe pen, na eeno hevige artillerievoorberoi- ding, een loveudigen aanval op bet bosch van Avocourt. Do vijand loed verliezen en liet onge veer 50 gevangenen ii: onnze handen. Ton Oosten der Maas, lievige woder- zijdsche artilleriebodrijvigheid in de sLreek van Vauxen Douuiimont en in de WoevrevlaktCjin den sector van Moulain- ville. Op het overige front was de nacht rustig. PARIJS, 30 Maart. Tusschen de Oi6o en de Aisne joeg onze artillerie be duidende vijandelijke afdeelingen uitoen, lun noordoosten vanMoulin sousTouvent. In de Argonneu lieten wij ocne mijn springen ten noorden van Four de Paris. Eahe ontploffing verwoestte een bommen- werperspost, alsook eene schuilplaats, en deed oen vijandelijk werk instorten. Onze zware artillerie wierp talrijke granaten op het bosch van Malancourt Avocourt, terwijl de Duitscbers tegen aanvallen deden op een naburige» sektor. Ten weslon der Maas duurt de lievige beschieting voort. In den loop der aanvallen, welke mot groolo troepen ma sï/as op liet dorp Malan court gedaan worden, konden de Duit- schers voet vatten in een vooruitgeschoven werk, ton noorden van Malancourt. Alle pogingen om verderop te rukken worden door ons vuur tot staan gebracht. Eenige artilleriesalvos ten oosten der Maas en in Wowvre tot aan Eparges. In de Vogeezen beschoten wij Duitsche werken bij lloszweiler en Munster. EssgeiscBse Siuposb LONDEN, 29 Maart. Ondanks een zeer hevig artillerievuur, behield onze infanterie verleden nacht, bet terrein dal zij bij St Eloi veroverd bad. Onze artillerie beantwoordde zeer krachtig het vijandelijk bombardement. De Duitsche kanonnon en mortieren waren zeer bedrijvig tegen de stellingen tusschen Loos en Hulluch en vóór Aix- Mouletto. Wij antwoorden met een bombarde ment der Duitsche stellingen. Daalisclue Iss'êsss. BERLIJN, 30 Maart. Ten Zuiden van het Naroczmeer zijn de Russische aanvallen gestaakt geworden. De Rus sische artillerie blijft evenwel hevig in deze streek, alsook ten Wesle van Jakob- sladt en ten Noorden van Widsy. ©©sfceiraHjksiche ibspoaa WEENEN, 30 Maart. Ilier en daar bobben voorpostengevechten plaats ge had. PETRÖGRAD, 30 Maart. In de streek van Dwinahurg duurt de strijd voort. Ten Zuiden van Dwinahurg had nier en daar een levendig artillerievuur plaats. Inde streek ten Westen van het Na roczmeer, wierpen wij den vijand uit hel Zuidelijk deel van het bosch. Ten Zuiden van het dorp Mokrzyce werd een vijandelijke tegenaanval door ons vuur afgeslagen. Bij liet dorp Somine bemachtigden onze troepen de draadversperringen vffii een vijamlelijkon posten verdrevon den vijand uit zijne loopgraven. De Duitschefs trok ken naar den anderen oever van het ka naal. Vijandelijke vliegers wierpen hommen in den omtrek der statiën van Luszcza en Liniuioc, vijl'kim. ten NoordOosten van Pinsk. Op het front van do Midden Slrypa, werden vijandelijke pogingen om onze loopgraven te naderen, teruggeslagen. Op hel gaiischo front is dooiweder in getreden. Het moerassengebied is geheel overstróómd. Overal, zoowel in 't Zuide lijk als in 'l Noordelijk gebied, is het ijs dor stroomen en nieren, met water be dekt. liet smelten der sneeuw op do wegen, maakt bet arlillerieverkeer in liet Noor delijk gebied buitengewoon moeilijk. ©Mfltsclae ÊcsQ'üsi BERLIJN, 30 Maart. Niets nieuws. Qiostesv rijks© he feross. WEENEN, 30 Maart. Geene bij zondere gebeurtenissen. 0©sfcc$wrijks3©§*e WEENEN, 30 Maart. In bet Gorzgebied wordt dag en nacht hevig gevochten. Aan het bruggelioofd zijn lang weers kanten sterke strijdkrachten in 't gevecht, getreden. Onze troepen namen hier 350 Italianen, waaronder 8 officieren gevan gen. In den sektor der hoogvlakte van .Doberdo, was bet artillerievuur uiterst levendig. Op de hoogten ten Oosten van Selz wordt nog gevochten voor hot bezit van eonige loopgraven. Eon eskader' onzer watervliegtuigen wierp talrijke bommen op de vijandelijke batterijen aan de Sdobbamonding. In de sektors van Fell a on Plooken op liet Dolomieten front en bij Riva artille riegevechten, ftaliaasische Ibrosa ROME, 30 Maart. In hot Vermig- hodal en in Nocex verjoeg onze artillerie vijandelijke troepen, die er aan verdedi gingswerken arbeidden. De vijandelijke treinen en troepenbe wegingen duren voort langs de spoor banen en wegen in het Lagarmadal. Zij werden overal waar bet mogelijk was, door onze artillerie verbindard. Op den bergkam in het Pranadal en tusschen den Calamenloen Gampelledal, violen onze afdeelingen vijandelijke arbeiders aan en verjoegen zo. De vijandelijke artilleiie toonde giste ren eene levendige bedrijvigheid legen de stellingen welke wij veroverden op de kleine hoogvlakte van Preikofol en aan den Col Cavalho (Boven But). Onze artillerie antwoordde krachtig en verjoeg kleine vijandelijke afdeelingen, tot den aanval wilden overgaan. Langs het Isonzofront hevige artillerie- bedrijvigheid. In samenhang met zijne aktie op de hoogten van Gorz, welke wij gisteren vermeldden, deed de vijand nu ook. aan vallen op den Karst. Allen werden terug geslagen. Tusschen Vormigliano on Monlfalcone deden onzo infunterieafdealingen Oen tegenaanval en namen eenige gevangenen. Turksche binse dlJNSTANTINOPEL, 30 Maart. Geenë gewichtige gebeurtenissen op do verschillige fronten. Op 27 Maart vloog een onzer vliegtui gen over hot eiland Lomnos en wierp 4 bommen opde vliegorstenten in do haven van Mudros. De vliogtuigafweerkanonne» en een vijandelijk oorlogschip dat in do haven lag, opendon het vuur op den vlieger, doch vruchteloos. Eene nieuwe vraag van Amerika aan Duitschland WASHINGTON, 30 Maart. De Amerikaansche staatssekretaris Lansing deelt mede, dat de Amerikaansche gezant to Berlijn bevel ontvangen beeft, bij da Duitsche regeering te vragen, of een Duitsch onderzeeër, de Sussex en de Englishman in den grond gehoord heeft, De Grieksohe kroonprins naar Sofia en Constantinope! BUDA-PESTT, 30 Maart. Volgens do Buciiaresler bladen, zou kroonprins Joris „van Griekenland eerstdaags zijne reis naar Sofia en Constantinopel aanvan gen. Hij zal aan koning Ferdinand en aan den sultan een eigenhandig schrijven van koning Konstantijn ter hand stellen. Dq toestand in Griekenland PARIJS, 30 Maart. Aan Lo Petit Journal wordt uit Athenen gemeld Minister Dragumis verklaarde iii de Griekscho Kamer, dat Griekenland liet mogelijke zal doen, om de bevolking van liet looneel dor aanstaande gevechten to verwijderen. De inwoners der streek van Gowgheli zullen de onvermijdelijke gevolgen der botsing te dragen hebben. Do Grieksche regeering kan daar niets aan doen. Binnenroeping der klas van §913 in Griekenland. Volgens Lo Temps zou de Griek sche règeering binnen eenige dagen do klas van 1910 onder de wapens roepen. Do gevechten in de Noordzee. LONDEN, 30 Maart. Do admirali teit doelt mede Al onze schepen, die aan de onderne ming tegen do Duitsche kust dool namen, zijn teruggekeerd, ter uitzondering van den torpedojager Medusadie verloren ging, nadat heel de bomanning gered was. Terwijl onze torpedojagers in strijd waren mot de vijandelijke voorpostsche- pon, werden zij door vliegers aangeval len, Van de vijandelijke patroaljoschopen, die door onze schepen vernield werden, hebben wij vier mannen van den O Ito Rudolf en zjslien mannen van don Braunschweig gered. Zaterdag avond zijn onze kloine krui sers op eene divisie Dubscho torpedoja gers gebotst. Een der torpedojagers werd door den kruiser Kleopcitra in don grond geboord. Niemand kon gered, worden. (Volgens het Wolff Telegraaf Bureel is er hier spraak van een torpedobeot, die volgens een officieel bericht niet terug- gekoerd is van de achtervolging der En gelscho schepen, na den vliegeraanval van 25 Maart. IJMUIDEN, 29 Maart. Een hier aangekomen visschersvaarluig meldt dat hot op 27 dezer 's morgens, in 25 graad 30 noordelijke breedte 011 6 graad 18 oostelijke lengte een Engelsclie torpedo vernieler met drio schoorsleer.en, die den naam Medusa III droeg, verankerd vond. De boeg van het schip was ingedrukt en op het dek lagen veel wrakken. Het achterschip waar de Engelsclie vlag waaide, was aan 't zinken. De draadloozo inrichting was in orde. De vernieler droeg vier torpedobuizen, waarvan twee met niet gebruikte torpedo's. De bemanning bad het schip verlaten. Het telegrafisch verkeer tusschen En geland en Holland is onderbroken. liet Handelsblad van Amsterdam meldt, dat er nog geen herstellingen'aan gevangen zijn. Do oorzaak is onbekend doch men neemt aan, dat de kabel door een scheepswrak verbroken werd. Uit New-York wordt gemeld Het Af- gevaardigdenliuis heeft het wetsontwerp der logerhervoriniiigj waarbij liet leger mot 7u0,000 man werd vermeerderd, ver worpen. De militaire kommissie anderzijds nam een ontwerp aan gesteund genoog op d> volgende grondslagen Het leger zal be staan uit een regulierkorps, do nationale wacht on do boudsvrij willigers, dio al te samen nagenoeg eene sterkte hebben, van 700.UUO mannen. Daarvan zijn er in 't regulier leger 170.000 mannen, 425.000 mannen in do nationale wacht (die echter eerst na 5 jaren die getalsterkte bereiken zal) do rest zijn vrijwilligers. Nu dat er zoovele gedwongeue werk- loozen uit allo standen, tijdverdrijf en, ook wel voeding zoeken bij liet visschen, in het omliggende en zelfs in de stad, zonder bepaaltelijk do wetten en gebrui ken te kennen die do vischvangst in onze regelen, zal bet niet overbodig zijn te herinneren dat artikel 12 der wet van 3. Mei 1913, liet sluiten der vischvangst ii onzo vaarten en waterloops» volgender wijze bepaald: Do vischvangst is verboden van en met 1 April tot en zonder den tweeden Zondag' van Juni Dit verbod is toepas selijk óp al de wijzen van visschen, zelfs op het visschen met de handlijn. Artikel 13 bevat de volgende uitzon dering Gedurende vermelde verboden tijd blijft de vischvangst toegelaten op de Zondhgen en wettelijke feestdagen, doch slechts met eene enkele van een visch- haak voorziene handlijn, op den boord des waters en zonder schepnetje. Do visscher moet daarenbovon ten allen tijde voorzien zijn van een behoorlijk vischverlof, en volgens de verordening der Duitsche overheid, op een afstand van minstens honderd meters der bruggen, sluizen of waterafdammingen. Tijdelijke riviêrvisscliors, voor wien wij bovenstaand bericht schrijven, weest dus steeds op uwe hoede. £3 SSIE3 3EEJZ-_« fcieu «verkerken (Dorp). Groot kaats spel met den dikken bal. ter herberg bij A. De Smedt. Vooruit 40 fr. Elke partij zal 1 fr. storten, om bij het geld te voegen. Het spel zal aanvang nemen Zondag 16 April.De inleg moet bij het inschrijven gestort worden. Elke partij moet bestaan uit 4 mannen eener zelfde gemeenteen mag een geleende man nemen. Aaïsï Varkens markt. Op Zondag 2 April om 2 uren namiddag, de partij van E. De Groot tegen V. Gits en Y. Va,h Holder tegen Felix Corn and. Daarna strijd tusschen de drij winnende parr Lie li. VOETBAL. Zondag 2 April, op het "terrein der Kapellekensbaan, om 3 uren slipt, wordt den match gespeeld Union Alhletique I Dendermonöo en «Een dracht I Aalst. Om 5 uren stipt wordt den match gespeeld tusschen rlen Daring-Alostois 1» en Eendracht II beiden clubs van Aalst. Toegangsrechten aan 15, 25 en 50 cen tiemen. Voor deze Iweo matchen zullen afzonderlijke ingangsrechten gegeven worden. Wij verhopen eeno talrijke opkomst gezien do opbrengst bestemd is, deels voor do verminkten en deels voor de krijgsgevangenen. KONIJNENDIEVEN. Voor de tweede maal dit jaar is do genaamde Au gust Ilerssens het slachtoffer van nachte- EEN VERHAAL UIT DE VORIGE EEUW. 70c VERVOLG. Milicent beefde toon men haar zegde 'at zij naar Carlisle moest vertrekken zoodra do potskoots gereed was, dié aan de herberg behoorde, maar zij toonde zich niet verbaasd. De opgeschreven verkla ringen werden toegevouwen en in den lessenaar van den rechter gesloten. De griffier vertrok en de gevangene werd onder bewaking gesteld van Hugh Martin, de constable en zijn gezel, om op de aankomst v.an liet rijtuig te wachten, waarin zij hare treurige reis zou afleggen. Tot op liet laatste oogenblik bleven bar rel! en Sarah bij haar ou namen eerst aan het portier van het rijtuig afscheid van haar. De jonge man sloot haar, voor dat hjj haar in 't rijtuig hielp, in zijne armen, en kuste haar op liet koude voorhoofd. Luister, Milicent.... mijno lieve.... üeve Milicent, zegde hijherinner li steeds wat ik u zeggen zal en bouw op mijn woord... Ik zal er mijn leven aan wijden m dit raadsel op te lossen. Herinner u iiks, Milicent, en vrees niets... Hij omhelsde haar nogmaals. Toen ..in;ell en Sarah haar voor het lest zagen at zfj rustig naast Hugh Martin, en door do glasruit van het portier staarde zij hen aan... De avond viel reeds toen de peerden in ijke diefstallen. In den nacht van woens dag zijn weer in zijne woning, Lindenveld tot nog toe onbekende dieven gedrongen en stollen er 7 vette konijnen. VLEESCHVERKOOP 1° Van 1 April. 1916 mag slechts op Dinsdag en Zaterdag versclt vleesch ver kocht worden. 2° Op de wekelijksche markten mag van af dit tijdstip geen vleesch meer ver kocht worden. 3° Hot vleesch moet verkocht worden aan do prijzen hieronder, door de Duitsche Overheid bepaald. 4° Het slachten ten huize der lieden is van heden verboden. 5° Het slachten van kalveren en vig- gens is insgelijks verboden. 6° Noodskchtïngen zijn aan de Korn- mandanlur vooraf of onmiddelijk na de geschiede noodslachting te melden. Er moot een bewijs door een veterinaire over de noodzakelijkheid der slachting ijgovoegd zijn. 7° Tot den uitvoer on vervoer van le vend of geslacht of van vleesch uit hot gebied der stad, moet degene die het uit voert teno bijzondere toelating hebben van do Kommandanlur. S° De vleeschverkoopers moeten het vleesch aan de Aalstenaars verkoopen op vertoon van hunne eenzelvigheidskaart. Ze zijn verplicht op een daartoe voorbe houden boek, don naam van don kooper, het gewicht vleesch en de prijs op te schrijven. Deze boeken zullen nauwkeu rig gecontroleerd worden door het Ge meentebestuur. Prijzen van i-iet Vee. Runders, lc lilas levend 1,45 fr. de k. 2° klas 1,30 - 3G klas 1,20 Varkens boven de 100 kil. 2,'10 Varkens onder de 10u kil. 1,30 Schapen 1,50- Prijzen van het Vleesch. RUNDVLEESCH So en vleesch lc klas 2,40 fr. de kilo 2e Iclas 2,10 - ït 3= klas 1,30 n n Ribhenstuk 3.10 Gekapt (zonder beenen) 2,20 0 Rugstuk (zonder beenen) 3,0 Vakkensvleescii koteletten 3,20 zijdestuk 2.50. i) worst -,50 ScHAPENVLEESCII 2. '0 -> n Aalst, den 1 April 1016. Do d.d. Burgemeester, J. VAN DEN BERGH. galop vertrokken en de wielen over do makende sneeuw rolden. Weldra was het rijtuig uit het gezicht. Wij moeten hier opmerken dat noch Milicent Duko, noch de oude jufvrouw Meggis, eenige melding had gemaakt van den vreemdeling, dio een paar uren voor het ontdekken van don moord aan het kasteel was geweest. Daar deze omstan digheid, naar alien schijn, niets met het vreeselijke voorval van dien nacht te mr- ken had, was zij zoowel door do goede huishoudster als door mevrouw Duke go- heel en al vergeten. XXIe HOOFDSTUK. DE MARSKRAMER KOMT TEN TWEEDE MALE IN DEN ZWARTEN BEER. Drie dagen nadat Milicent naar Carlisle as vervoerd, kwam er een onverwacht bezoeker in den Zwarten Beer aan. Dio bezoeker was niemand anders dan de be- ronnet, dien Sarah Pecker voor de leste aal aan de deur van de St. Bridekerk in Londen had gezien. Do voorname bezoeker kwam tegen den avond met de diligencio van Marley, alleen met een ouden knechtmaar hij droeg nog steeds zijn blonde pruik en zijn fiuweelen rok het gevest van zijn degen schitterde en zijne sporen rinkelden even schoon als vroeger kortom, hij had niets van de voorname manieren verloren die hem voor eonigen tijd zooveel opgang hadden doen maken. Hij ging onmiddelijk naar het kantoor waar Samuel Pecker in peinzende houding K'a.a.mlooise llVEst:»"fcsoia.es,ipspiLj J&.J1lx-5^737 Bijhuizen ia Dehdermonde, GeeraardsbergenLokerenNinove Si.I/icolaas Terstond betaling, in Belgisch geld, aan de voordeeligste wisselkoersen der vreemde koepens. De Belgische koepons zijn betaalbaar ZONDER KOSTEN of met fr. per ÜBOETieËera* volgens de soort der koepons. UITGAVE KQBTEE VAN: Obligatie» 4 0/0 Sociétö Générale de Belgique uitkeer baar na 5 jaar, Obügatiën 4 0,0 Grondkrediet van België uïfckeerbaar na 10 jaar. Obligation 5 0 0 Auxiliaire Entreprises Eleetriques aan fr. 460. Obligatiën 4 1/2 t. h. Stad Aalst aan 490. er koop van scliatkistböns van België 4 0/0 uitbetaalbaar in 1917 aan pari en uitkeer baar in 1919 aan fr., 99.50, Deze titels zijn seffens verkrijg baar aan hare winketten. Aan- en verkoop van Belgische Schuld, Schatkistbons. Annuite's, Stads- loten enz. aan de beste voorwaarden. Een tabel aanwijzende de laatste koersen, gemaakt in de meest verhan delde waarden, is altijd aangeplakt in de zaal der bank. Verhuring waas föraniiköffers. Inrichtingen ten hoogste gewaar- borg-tegen alle gevaren. Wederlegging van geld, titels en waarden, alle bankoperatiën. VOOR EEN DAG SLECHTS Huismoeders profiteert van de gelegen heid Heden Zaterdag, aankomst van 20,000 kg'r. zuivere beste koffie, aan de oude prijzen. Rechtstreeksche verkoop aan de ver bruikers! Opkoopers worden aan de deur gezet. Firma I. LirpaKiekenstraat, 96, Aalst, (nabij de Overdekte Markt.) 350 DU I VEN LIEF H EBBERS die duiven ter b iwaring hebben, zijn vriendelijk verzocht hunne Sste bijdrage te betalen voor 5,,ou April, zoo niet zullen hunne duiven den l(J'1en gedood worden. LEERGANG VAN BOOMTEELT dooi den lieer Beeckma». Uitstap op Zondag 2 April. Vergadering om 10 1/2, Lij den heer Sor. Ivieckens, Brusselscho» steen w. Gemeente MoorselSteven. Voordracht door zelfden lieer Beeckman, op Zondag 2 April. Onderworp De kalk In land bouw; moes- en fruitteelt. RSEflRE. - Stoutmoedige diefstal. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn stoutmoedige dieven hiunen gebroken in de woning- van M. Sterck- Van Gauter, wijk dorp, uurwerkmtW-er en winkelier. De schelmen roofden ee^e groote hoeveelheid kleergoeden gemaakte kleederen. Het gestolen goed bedraagt eofie waarde van 15 a 17 honderd frank. De politie van Aalst heeft het eerste on derzoek ingesteld. SOC1ÉTÉ ANONYME DES USSNES _2^X_.a»£SHS7 v MM. les actionnaires sont convoqués h Tassèmblée générale ordinaire qui aura lieuj mardi le IS avril 1916, u 13 licures, au siègej social 34, rue de Bruxelles, Alost. Ordre du jour 1. Rapports du conseil d,'administration et du collége des commissaires. 2. Examen cc approbation du bilan et du comptc de profits etpertes. 3. Décharges ii donner aux administrateurs et commissaires. 4. Nominations statutaires. 5. Tirage d'obligations h amortir. Qn procédera h II lieures au tirage des' obligations. Conformément hi'article 38 desstatuts, les porteurs d'actions devront faire connaitre ii ['administration, dix jours avant l'assemblée, au plus tard le 8 avril prochain le nombre et les numofos de leurs actions, ils seront admis a l'assemblée sur production des actions ou dun certificat émanant d'une banque. 349- droefgeestig in de vlammen zag te staren. De baronnet vroeg hem of zijn vriend, kapitein Duke, goene boodschap voor hem luid afgegeven. Samuel, overstelpt door het plotselinge liooren van den naam, dio sinds de moord eene vreeselijke betöekenis scheen te heb ben, had geene kracht genoeg om ontken nend te antwoorden. Ha zegde kapitein Fanny, dat vind ik zeer gemeen van hem Hij zag Samuel Pecker op zoo gestrenge wijze aan, dat do goede herbergier, die, zooals wij weten, zeer beschroomd was, begon te golooven dat hij misschien ver antwoordelijk was voor de nalatigheid van kapitein Duko en hij beschouwde zich zolven genoodzaakt zich to verontschul digen. Dit is zeker, mijnheer, zegde hij sta melend onder den invloed van do zwarte, doordringende oogen van don baronnet, dat wanneer men personen gedurer.de hun slaap de keel-afsmjdt, zonder hen vooruit te waarschuwen, zij er van zelve toe ko men die kleinigheden to vergeten. Personen dio men gedurende hun slaap de keel afsnijdt... herhaalde de struikroo- ver welke personen Wiens keel afge sneden Spreek, oude gek, spreek... Wees niet zoo haastig, zegde Samuel, wees, als hetu belief, niet zoo opvliegend wij zijn heelomaal in de war geweest over hetgeen erin Compton is voorgevallen. Mijne vrouw, Sarah, is sedert dien tijd te bed moeten blijven mijne zenuwen zijn nooit van de sterkste geweest, en daar ik er tegenwoordig zeer weinig gebruik van maak, moet gij mij tijd laten on ik zal u alles meêdeelen. Hoo tijd laten schreeuwde kapi- 1 tein Fanny kunt gij mij op eeno eenvou dige vraag geen antwoord geven zonder er eerst een uur naar te zoeken 1 Wien heeft men de keel afgesneden 'i Kapitein Duke. --Wat? Men heeft kapitein Duko de keel afgesneden Yan het eene oor tot het andere. Wanneer waar Op liet kasteel te Compton.... den avond van zijne terugkomst. Wanneer was dat ?.v Vijf dagen geleden. Groote hemel welk een zonder linge zaak riup kapitein Fanny uit. George Duke komt vijf Uageu geleden te- en in den avond van zijne komst' wordt hij vermoord Maar door wien door wien Ja dat is hot juist, riep Samuel Pec- - kef Op klagende» toon, dat heeft iedereen in Qompton verwonderd doen staan eu in 't bijzonder Sarah, want zij ligt sedert eer gisteren te bed, zij, die nimmer oen dag bedlogerig is geweest sedert zij in don Zwarten Beer is gekomen ailes is dan ook in de war en Jozef de stalknecht, dio zoo matig was als iemand, zoolang Sarah de sleutols bewaarde, is twee avonden 1 achter elkander dronken geweest en heeft geweend omdat de arme mevrouw Duke in de gevangenis te Carlisle is opgesloten. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1916 | | pagina 2