MELDEPLICHTIGEN Bijeenkomst van Belgische Volksvertegenwoordigers Pracntig# heelden van hst H. Hart STADSNIEUWS De Jood Ephraïm mu dat karakter ziek we dot loswringen uit zijn beknellingen een juichen doorbreken van nieuwe bewuste volkskracht. Duizenden hebben in de volksraadplegingen tof verkiezing van den Raad -.an Vlaanderen het recht van hun stam en hun vrijheid geëischt. Nog vele duizenden meer moeten zwijgend hun hoop in zichzelf verbergen, omdat de toekomst onzeker voor hen liet. e Door heirkraclit gedwougen, heeft de Duit- sche legermacht don bodem van ons land als vijand betreden. In den loop van den oorlog echter, hebben de Vlamingen in weerwil van bet harde lot dat dezs aan de bewoners van liet be/.et gebied oplegt, erkend dat niet het Duit- sche rijk hun werkelijke vijand is, maar wel do Belgische regeering. Ondauks«de groote moei lijkheden, waarin de bezettende macht zich be vindt, heeft tiet Duitscli Bestuur aan de Vla mingen de verwezenlijking van een groot deel hunner wenschen op hot gebied van taal, school en bestuur gebracht. De Belgische regeering alhoewel 100,00b Vlamingen tegenover slechts 12.000 Walen staan heeft voor al de wenschen van het Vlaamsche volk niets dan eon hooghar tig neen over. Naar wij uit den mond van krijgsgevangen Vlamingen hooren, vervolgt zij nog heden onze broeders, of vragen zy niets meer dan ouder het kommando, in hun moeder taal. naar het slagveld geleid ie worden eu den dood te trotseeren. Wij allen weten daarom, dat een met haar oude maent lerugkeerende Belgische regeering al had zij ook by de vredesonderhandelingen voor den Duitschen Beschermer van Vlaande ren, gouden bruggen van schoone beloften ten onze bate gebouwd, voor ons, Vlamingen, «toch maar Belgischen haat, voor onze kuituur Fran- schen epot, voor ons staatsleven Engelsche voogdij, voor onze huishouding Amerikaansch kapitaal met Amerikaaasche schuldeischers brengea zal. Prijsgegeven aan Frankrijk, Engeland en Amerika,~Z'iu ons vo.k vervallen, zyn karakter ontaarden zijn geschiedenis uitdooven. In dit hoogst ernstig uur vertrouwen wij, a's een volk dat onafhankelijk wil zijn, op Godes hulp, op onze onbuigzame vastberadenheid, op Duitsehland's sterkeu wil en zijn klaar inzien in de toekomst. Ekonomisch, politisch en strategisch aan de Soorten van Duitschland gelegen, weet Vlaan- ereu dat zijn Zelfstandigheid een rcéele w borg voor Duitschland is, maar ook dat ze der Puitschland's hulp niet tol stand komen kan. Deze zelfstandigheid is slechts dan een ze kere en voor alle tijdas onaantastbare grond- «lag voor onze nationaliteit als zij een politieke zelfstandigheid is, die eigen en afzonderlijke wetgeving, regeering en rechterlijke macht be zit, en ons mogelijkheid schenkt onze politieke, ekónomischo en kultureelo belangen zoo te re gelen, gelijk de natuurlijke bestemming van Land en olk het veroischt. In het volle bewustzijn onzer verantwoorde lijkheid tegenover ons volk, gcloovcn wij daar om. dat Vlaanderen's bevrijding van alle ver- franschende macht ook Duitschland 8 bevrijding van vijandelijke bedreiging in het Westen betee- Stamgemeensehap, geschiedenis, zelfbehoud, wijzen Duitschland en Vlaanderen naar het zelfde doel EEN VRIJ, ZELFSTANDIG VLAANDEREN 1 Namens de» Rani van Vlaanderen De Kommissie van Gevolmachtigden De Voor/.ittor-Gevolmachtigde prefesser Dr P. Tack De Sekretaris-Gevolmachtigde A. Brys De Gevolmacgtigde voor Buitenlandsche Za ken Prof. Mr A Jonekx |>e Gevolmachtigde voor Landbouw, tegelijk voor den Gevolmachtigde voor Openbare Wer ken, Post, Telegrafen en Spoorwegen: Prof. T. Veraieuwe De Gevolmachtigde voor Financiën Leo Meert De Gevolmrchtigde voor Nijverheid en Arbeid Sekretaris-Generaal E. Ver Hees De Gevolmachtigde voor Binnenlandsche Za ken, tegelijk voor den Gevolmachtigde voor Justitie Prof. A. Heyndrickx. De Gevolmachtigde voor Kunst en Weten schappen l'rof. Dr J. De Decker De Gevolmachtigde voor Nationaal Verweer: I Dr Aug. Bornis. 'VW De Kontrol verga deringen DER zullen plaats hebben in de maand JULI 1918, zooals volgt: Hof des Meldeamts, ingang Botermarkt. Maandag 1 Juli Vergadering van alle gewezen Belgische soldaten uil alle gemeenten, om 8 1/2 u. voormiddag. Zelfde dag, om 3 ure namiddag, voor de Burgerwacht. Maandag 8 Juli om 8 ure voormiddag de klas van 1873 1874 IIV DEN HAVRE De parlementaire bijeenkomst in den Ha vre, vastgesteld op 21 Juli, zal een zuiver consultatief karakter hebben. De leden (Ier regeering zullen haar slechts in kwaliteit van parlementslid bijwonen. Een oflicieel verslag zal er niet van verschijnen. Het program der werkzaamheden omvat levensmiddelenvoorzieiiing,rapporters Ein- pain enFocquel; het ekono ische vraagstuk, rapperler Devèze; oorlogssohade, rappor lers Van Cleenn>uUe en Nolf; vervoer te land en over zee, rapporters Era pain, Fè ron, Pecher; kapitaal en organisatie van het krediet, rapporters Lorand en Theo loor; markten en ekonemisehe traktaten, dr rol van de diplomolie en de konsulaire agenten, rapporters Halot en Thiébault; arbeids krachten, rapporters Hnbin en Feullien; inrichting van fabrieken, enz., en grondstof fen, raporter Aucion landbouwvraags uk ken, rapporters Eerick, Focquet en Pastur; het alkooi vraagstuk, rapporier Van dr Perr» militaire rechtspraak, rapporters Begeren .en Pecher oorlogspolitiek, be trekkingen van de Parlementaire groepen tot de regeering, parlementaire konlrool, rappórlers Begerem, Neven eu Hubin. te verkrijgen in den boek- en papierhandel van J. Van Nuffel DeGendt, Kerkstraat 22, Aalst. 10 11 Morgen vervolg' van don lijst. 1875 1876 1877 1878 1879 1880 Barieht. üe Banque Centrale de la Den dee verwittigt het Publiek dat hare Kassen, Burselen en Galerij der Brandkof- fers zullen gesloten blijven, op Maandag 1° Juli aanslaande, t-r gelegenheid van hel gebruikelijk verlof van haar personeel. 1599 BOOMTEELT. Zondag 30 Juui 1918, om 11 ure, herhaling8lesson voor het eiatun van booiateeli, deor den heer Beeokman. VERLOKEN een zilveren pince-nez, terug te brengen leu bureole dezer, tegen goede belooning. VERVOLG VAN DE ERFGBNAMKN VAN JUDAS NAAR R. D N. 97® VERVOLO. Eene mooie zaak riep Parasol, als het uitkomt gaat hij naar bet bagdo. De neger lachte. Dat voor Pampy niets. Pampy gaarne naar bagno gaan nu hij kleine Mamzelle gered heeft. XII. A» 180 VAN DE RUB SAINT ANTOINE. Marie Ao_a bracht het everige gedeel e van den dag op haar bed door, gewikkeld, zooals zij zeide, in baar doodskleed. Gobain, Prunelle en Mimi, die haar hadden gezien, gesluierd on mul leliën bezaaid, kou den nog niet gelooven, dat het kind, dat hen met hare zachte oegen aankeek en hu hand drukie, geen hoogor wezen was. Hunne moeder had ben zoo dikwijls gespro ken over de engelen, en liet scheelde veel of zij zagen in da kleine Mamzelle oen cherubijntje. Alles, tot zelfs haar har monieuze naam, sprak van den hemel. Ter wijl zij het bed omringden naaide Germaiiie aan een Japon even eenvoudig als die bare kinderen droegen. De e*rsle gedachte van Pampy was ii magazijn de koslbaarsie stoifeu te koopen kind sliep gerust ui. om Marie Ange naar baar stand te kleeden. maar Germaine kwam lueschen beide. Als gij die kleine wilt redden, zeide zij dan mag niemand vermoeden dat zij rijk is middelmatigheid zal haar beschermen, hare eeldo zou haar verraden. Ik zal iedereen zeggen dat zij een kind van mijne zuster is, en niemand zal er zich over verwonderen. Ik ken al uwe geheimen niet Pampy „maar gij hebt er mij genoeg van gezegd om te begrijpen, dat Marie Ange machtige vijanden beeft. Dal waar is. kleine Mamzelle te rijk. Parniy. vroeg Marie Ange, wie maakt er mij een misdaad van rijk te zijn Ik zou alles wat ik bezat aan de armen willen ge ven. Gij nog niet begrijpen, kleine Mam zelle, Pauipy alles weten. En, vroeg Marie Ange, ik heb die for- tuin verloren, want ik moot thans van uw werk en van de goedheid uwer vrienden leven. Cyrillus groot worden, bij voor u zor gen. Toen Germaine de japon gereed bad en naar bed zou gaan, zeide bet kind dan met schrik Laat bet licht branden, als 't weer donker wordt, zou ik gelooven nog in bel graf te liggen. Germaine willigde het verzoek in en het Toen Rosalie den volgenden dag bij hare vriendin kwam, zag zij Marie Ange, O, welk een lief kind zeide zij. Een kind van mijne zuster, antwoordde Rosalie, dal voortaan bij ons zal blijven. Tegen den middag ging Germaine mei Marie Ange langs de d<*ur der congierge. Heb ik niet een lief nichtje vroeg zij. Wie is dat kind Van mijne zuster, die ziek is ik heb baar gehaald. Gij zijt zeker binnengekomen toen ik uit was, want ik beb u niet gezien. Ja, gij waart uit. Heeft Amadon zijne vrouw nog gesla gen i Neon, hij was te dronken. O, als zijne vrouw uwe vriendin niet Wij moeten elkaar helpen, dat beveelt ons God. Germaine en Marie Ange gingen vsrdor. Zij noesten verschillende zaken voor het kind koopen, waarvoor Pampy geld had gegeten. Des avonds wisten alle bewoners van bel bnis, dat Pasasol zijn nichtje tol zich had genomen. Dil was liet werk der concierge. Behalve dat zij Cyrillus niet zag leed Ma rie Ange weinig onder de verandering van baar leven. (Vervolgt). Provinciale Bevoorradingskommissie Plaatselijk Komiteit van Aalst. Vleeschdienst Op Zaterdag 29 Juni zullen alleenlijk de sectiën 4, 14, 15, 16, 17, 18 en 19 bediend werden. Het Vleescb en Charcuterie zullen besteld orden op vertoon dor Nieuwe Levensmid delenkaart II. Men is verzocht de oude Vleeschkaart mede te brengen. Charcuterie winkel De Toekomst Kerkstraat. Zaterdag 29 Juni. om 7 ere voormiddag «tie 9 om 2 ure namiddag s-ciie 10. Mijnheer Emile TAVKRNIER; MevrouwEmile TAVERNIFR,geboren Maria DE ROP on hunne kinderen Elia, Richard, El- vire,Yvonne en Paula: Mijnheer Petrus GOUBERT; Mevreuw Petrus GOUBERT, geboren Jose phine DE ROP en hanne kinderen Gaston Yvonne en Maria: De familie COBNE; De familie DE ROP, meldeu Ued. met droef heid het smartelijk en onherstelbaar verlies van hunne teergeliefde Moeder, Schoonmoeder, Grootmoeder, Zuster, Schoonzuster eu Tante, MEVROUW ISABELLA COENE WEDUWE VAN MIJNHEER FRANS DE ROP Lid van verschillige Breedarschappen geboren te Aalst den 11 November'1846 en aldaar godvruebtig in den He«r ontslapen den 26 Juni ISIS, voorzien van de HH. Sacramenten der stervenden. ZuheveltnharezOlatin uwe godvruchtige gebeden De plechtige Lijkdienst en Begrafenis r.al plaats hebben Zaterdag 29 Juni ISIS, om 10 1/2 ure, in de kerk van Onxe Lieve Vrouw Bijstand, (Mijibeak). l>o Trouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere ten sterf huize, Binnenstraat, n. 34, om 1014 uren Ben tweede dienst van «ege het Broederschap der Bermhertigheid, zal plaats hebben Maandag 8 Juli 1918, om 8 ure in dezelfde kerk. De Dertigsten zullen gezongen worden te be ginnen van Diasdag 2 Juli, om 7 ure. Familieleden, vrienden en kennissen die bij vergetelheid gean doodsbericht zouden ontvan gen hebben, worden verzoekt dit als uitnoodi- ging te willen aanzien. Men vraagt eerlijke eu geleerde meesteres in staat een werkhuis van siga retten te besturen. Zicb te bevragen Ie» bureel» dezer. 1597 RfSen vraagt te huren «ene piano. Adres ten bureole. 1595 De Jufvrouw welke mij e«n staal van rondde kilogr. koopwaar heeft verkoeht zich aanbieden, ik ben kooper, Gent- Te verkrijgen bij Limpens, Genlschestraat, 2, Amerikaansche PETROL. A. De Ryck- Aalst, zuiveren 1594 Men vraagt te koopen alle soorten van Honden. Zien te wenden bij Hector VAN CUTSEM, St. Camislstraat, 16, Aalst. (Zoulstraatpoorl). 1579 Tev koop goed occasie Naaimacbien met 3 jaar waarborg, alsook een goed Spreokmacliien, Dendermondschensieenweg, 240, Aalst.

De Volksstem | 1916 | | pagina 6