Hl OOBLOGSfER IGHTEN Westelijk gevecMsterreïn Oostelijk gevacMsierreia Zuidelijk geveeMsteiTeiti Ü3 oorlog tor Zoo m DE BALKANEN Lotesn ven lLango '6 ©SS Belgisch Inllchtiiigsinireel vuor Krijgsgevangenen ÏJ E<Wlf U a tV EïwsSso&se Ïïi-ön^, Volhsztg. BERLIJN, 3 Juli. Ba voorlietting der Engelscho en Fransche aanvallen, langs weerskanten der Somme,. kon in 't alge meen ten noeijdon van den vlo6d geen voordeelen bijbrengen De vijand leed buitengewoon hooge bloedige verliezen. Ten zuiden van de Somma hebben wij 's naohts de divisie welke in de verbin- dingsloopgraven teruggetrokken was, in eeno tweede stelling gebracht. De gevechtsbedrijvigheid op de niet aangevallen legerfronten is dezelfde ge- bleven. Ten westen der Maas leidde.n pogingen der Franselien, om ons de loopgraven- stukken, welke wij aan hoogté 304 geno men hadden, to ontrukken, tot kleine irtfanteriegevechten. Ten oosten der Maas putte de vijand zich verder uit, in vruchtelooze aanvallen tegen het werk van Thiaumont en tegen de hoögte Koude Aarde. Bij een dezer drong hij voorloopig in onze voorste loopgraven, ongeveer 600 nieters ten zuidwesten van het werk, doch werd dadelijk teruggeworpen. Ter! ZuidvOosten der vesting van Vaux is de hooge batterij Damloup, sinds heden nacht ir. onze bandon. Daar werden 100 'gevangenen en verscheidene machienge- weren genomen. Fransche afdeelingen, die teg6n de Duilsc'no stellingen in het Priesterbosch, ten noordwesten van Pont a Mousson oprukten, werden dadelijk afgewezen. In de talrijke luchtgevechten welk® gisteren piaais hadden, werden 6 vijan delijke vliegers neergeschoten, waarvan 4 in onze lijnen. Luitenant Hulzer heeft daarbij zijn zoyende, luitenant Parsc.hau zijn zesde legënSfféver huiten Strijd 'Boven Douai werd een vijandelijk® tweedekker en eergisteren een andere ten oosten van Pervyse, door afweerka- nonnen neergeschoten. Twoe Fransche kabelluchtballen wer den in de streek van Verdun door onze vliegers neergeschoten. fotPOGi, Köln. Volhszlg. PARIJS, 2 Juli. Ten Noorden en ten Zuiden dor Somme hebben de Fransch- Engelsclie troepen, na de artillerievoor- b'-reidingen on verkenningen der laatste dagen, heden morgend eeno offensieve •aktie ondornomen op een frontbreedte van ongeveer 40 kim. 's Morgends en in den namiddag maak ten zij zich over heel bet front meester van do vijandelijke eerste stelling ten Noorden der Somme; Onze troepen heb ben zich vastgezet nabij het dorp van Hardecourt en aan den zoom van liet dorp Carba, waar de strijd voortduurt. Op den linkeroever der Maas, lievig bombardoment van heel de streek hoogte 304 Le Mort Homme. Op den rechteroever deed onze infante rie rond 10 ure 's morgends een aanval op liet werk van Thiaumont. 's Namiddags nam het bombardement nog toe in deze streek, alsook in de sek- tors der Furnin en Chenoisbosschen. Vliegwezen In den nacht van 30 J\ini, ondernam eeno groep onzer vliegtuigen volgende bombardementen Granaten op de statie van Nesle, gra naten op Roye, waar brand ont stond twee granaten op een automo bieltransport ten Noord-Oosten van Nesle; deze granaten vielen, naar bemerkt werd, midden onder de aulós. Denzelfden nacht wierpen Fransche vliegtuigen granaten, op eeno Duitsche njanTtie/Jbriëk m d«n omtr»lr TanN«jon. Een groot g§tal bommén troffen doel en wij konden de uitwerksels vaststellen. In den nacht van 1 Juli. wierpen Fransèhe vliegtuigen opnieuw granaten op de statie van Nesle en op een aanpa lend militair werk, alwaar een brand vastgesteld werd. Bij eene verkenning werd een onzer vliegers door een Fokker aangevallen en gekwetst. Bij de eerste botsing gelukte hij er in, zijnen tegenstrever in het bosch van Bezange te doen neerploffen. Op den teruetocht werd dezelfde vlie ger nogmaals door een vijandelijke twee dekker aangevallen. Eene tweede maal gowond, gelukte hij er in, vrij te komen en in onze lijnen terug te keeren. PARIJS, 3 Juli. (Kin. Volksz.) Ten noorden der Somma duurde het verbitterd gevecht den ganschen nacht door. De Duitschers deden hevige tegen aanvallen op de nieuwe Fransche stellin gen bij Hardecourt, doch werden door sper- en infanterievuur tegengehouden Tusschen Oise en Aisne namen de Franschen eene Duitsche patroelje ge vangen, die de lijnen hij Bailly wilde naderen. In Champagne «ndernamen de Fran schen talrijke verkenningstochten. Ver scheidene verkennorsafdoelingen drongen in do vijandelijke loopgraven zuiverden ze bij middel van handgranaten en brach ten 15 gevangenen mede. Op den linkeroever der Maas gelukten de Duitschers er in 's avonds door een aanval in vooruitgeschoven loopgraven ten noord oosten van het bosch van Avocourt, binnen te dringen. Een tegen aanval dreof terug. Op de oosthellingen van Lo Mort Homme deden de Franschen een goed gelukten tocht. Zij konden strijdend tot in de loopgraven des vijands komen, namen er een twintigtal gevangen en brachten ook machiengeweren nmde. Ten Wosten en ten Zuiden van Vaux, 'waren béide arfrftèriën zeer bedrijvig-. PARIJS, 3 Juli. Ten noorden d6r Somme werd de strijd den ganschen dag in ons voordeel voortgezet, in den omtrek van Hardecourt en Curlu. Bij het laatst genoemde dorp veroverden wij eene steengroeve welke door den vijand zeer versterkt was. Ten zuiden der Somme vatten wij voet op vele plaatsen van de tweede vijande lijke lijn, tusschen de Somme en Asser- villiers. Hot dorp Frisé viel in onze handen, als ook het boscii van Mereancourt, ten Oosle daarvan. Van het lront ten noorden van Verdun worden geene infanterie-akti.es gemeld. De beschieting duurt zeer hevig voort in den omtrek der hoogte 304 en in de sek- tors van Fleury en Damloup. Onze vliegtuigen schoten inden omtrek van Verdundiie vijandelijke kabelballons in brand. Onderofficier Chamat schoot een Duilsch vliegtuig neer. Dit viel bij Pe- ronne en kantelde om. In den nacht van 2 Juli wierp een onzer vliegeskaders bommen op de statie van Longuyon, op do statie van Dieden- hofen, en op de statie van Dun, aan de Maas. Eene andere vliegcrgroep wierp bommen op de statie van Brieulies. Op 2 Juli wierpen onzor vliegers bommen op de statiën van Ounagneo en Lucquy. Zij troffen de staliegebonwen en de spoorbanen. Een trein werd ver nield. Heden vuurden de Duitschers eenigo zware granaten afin de richting van Nan cy. Later werden andere granaten afge vuurd in den omtrek van Belfort. Heden morgend vroeg, rond 3 ure, wierp een vijandelijk vliegerseskader verscheidene bommen op de stad Lunóville ngelsohe bron- KolnVolkss.") LONDEN, 1 Juli Bij eenen aanval verleden nacht, uit An zap op de vijande lijke lijnen ondernomen, berden 80 Duit sche sóldaten waaroridór twee officieren gedood. Ónze verliezen waren zeer gering. De vijand ondernam ha eene hevige beschieting een vruchteloozon aanval op onze loopgraven ten westen der baan naar Rrjsél. In den nacht van 28 op 29 Jqni werden door onze troepen uit de buurt van Mes- sines drie overvallen gedaan en een aan tal vijanden afgemaakt. Het Skropshiro lichte infanterieregi- ment deed een dergelijke tocht en bracht een dozijn gevangenen mede. LONDEN, 1 Juli. Heden morgend, rond 7 ure 50, ondernam het Engelsch loger een hevigen aanval op een front- sektor van meer dan 32 kim. ten Noorden der Somme. Eene vreeselijke beschieting, welke ongeveer 11/2 uur duurde, ging den aan val vooraf. Het is nog te vroeg nadere bijzonderheden over den strijd te melden, daar deze nog aan hevigheid toeneomt. De Engelsche troepen hebben echter reeds de eerste Duitsche lijn genomen en Voor zoover kon vastgesteld worden, zijn de Engelsche verliezen niet zwaar. LONDEN, 1 Juli: Bij de aanvallen ten Noorden der Somme door de Fran sche en Engelsche troepen ondernomen, braken wij op een front van 25 kim. in de voorste verdedigingslijnen der Duitschers. De strijd duurt voor!. De Fransche aanval op het deel van liet front, dat onmiddelijk aan den rech tervleugel van het Engelsch leger paalt, maakt vorderingen. Op het overige Engelsche front, go- lukten afdeelingen er in, wederom op talrijke punten in do vijandelijke verde digingslijn te dringen, den vijand verlie zen toe te brengen en eenige gevangenen te nemen. LONDEN, 1 Jhli: De Engelsche troepen maken groote vorderingen. In het vijandelijk gebied aan geene zijdo der frontlijn, hebben zij Serre on Montahan, twee gewichtige Salitische punten ten Zuid-Ooste van Hebutorne en ten Noord- Oosten van Bray genomen. De Engelsche troepen strijden in de dorpen Mametz en Contalinaison, waar van zij dealen in hun bezit hebben. De Eiigeisclien hebben ook torrein ge wonnen ten Noorde van Fricourt. llot dorp zelf is nog in Duitsche handen. De Engelschen vallen Beaumont-lJamel aan en hebben La Boiselle genomen. Do troepen strijden dapper. Zij hebben volo gevangenen gemaakt. De Franschen rukken rechts der Engelscho stellingen met groote ge zwindheid en dapperheid vooruit. Zij zijn zeer snel na het begin van den aanval aan de andere zijde der Duitsche lijnen vooruitgerukt en hebben Curlu en liet bosch van Faviero veroverd. LONDEN, 2 Juli. De vordering van den slag werd den ganschen dag geken merkt door een voortdurend aanwassen der hevigheid. Het gevecht ten noorden der Ankerrivier was hijzonder hevig. Do vijand heeft in verscheidene dorpen hard- nekkigen weerstand geboden aan onze aanvallers, doch de dapperheid onzer troopen loidde tot den uitslag, dat deze stapsgewijze van alle zijden aan verschei dene sterke punten kwamen. Fricourt is thans bijna ingesloten. Verder bevinden zich onze troepen ton noorden en op beide zijden van den voor sprong van Commecourt. Hot dorp Mametz is thans volledig in onze handen. Een Duitsche tegenaanval op Montau- ban w erd met goeden uitslag afgewezen. De strijd was door goed weder begun stigd. In liet noordelijk gebied werd de statie van ftijsel met goeden uitslag met bora- faen beworpen. Onze vliegers werden bij den terugkeer door 20 Fokkervliegtuigen aangevallen, waarvan er twee brandend moesten neerdalen. De Engelsche vlieg tuigen keerden terug. BemerkenBwaardig is, dat er heden namiddag slechts weinig vijandelijke vliegtuigen in de lucht gezien werden. Op het noordelijk deel van het front werden eok wederom vele aanvalsonder- nemingen gedaan. LONDEN, 2 Juli. (Kin. Volksz.) Do hevige strijd duurde den ganschen dag voort, tusschen Somme en Ancro èn ten noorden der Ancre, tot Commecourt in begrepen. Er wordt op het gansche front hevig gestreden. Op onzen reohtervleugel namen wij den Duitschon loopgravendoolhof op een front van 7 mijlen lengte en eeno diepte van 1000 yards. Wij bestormden en bezetten de krachtig versterkte dorpen Montauban en Mametz. In liet centrum hebben wij verscheidene sterke punten genomen, over een front van 4 mijlen. Aan andere punten houdt de vijand nog vast en is de strijd zeer lievig. E«n even verbitterde slag werdt ten Noorde der Ancre en bij Commecourt ge leverd. Wij waren niet in staat, eenige punten van het terrein dat wij bij onzen eersten aanval veroverd hadden te behou den. terwijl andere seklors in ons bezit bleven. Verleden nacht drongen afdoelingon onzer troepen op verscheidene plaatsen, tusschen Souchez en leperen, in de loop graven on brachten de bezetting ver liezen toe. Een dezor afdeelingen maakte 16 gevangenen. Ondanks den hevigen wind heerschlo gisteren eeno levendigu luchtboarijvig- heid, welke ons voordeelen bracht. Talrijke bommen werden geworpen op vijandelijko depots, spoorwegkruisingen, batterijen, loopgraven, enz. Ook tijdons do gevechten van heden was cr veel bedrijvigheid in do lucht. Nadere berichten ontbreken nog. Onze vliegtuigen violen tusschen Douai on Cambrai «en trein aan. Een do vliegers daalde lot op negen voet van den trein en bracht een goederen wagen tot ontploffen, Andere vliegers zagen den ganschen trein in brand staan en hoorden verscheidene ontploffingen. LONDEN, 2 Juli. (Kin. Volksz.) Do toestand is onveranderd. Do nachtelijke tegenaanvallen door de Duitschers tegon Montauban ondernomen, afgeslagen go- worden. De stemming der Iroopen is uitmuntend. LONDEN, 3 Juli (Kin. Volkszeilung) Generaal llaig meldt aanzienlijke vorde ringen in do buurt van Fricourt, dat wij rond 2 ure namiddag bezet hebben. LONDEN, 3 Juli, (Kin. Volksz.) Heden, zware gevechten tusschen de An cre er. de Somme, bijzonderlijk bij Fri court en La Booselle. Fricourt, dat om 2 ure namiddag ge nomen werd, is in ons bezit. Ten Oosten van het dorp werden eenige vorderingen gemaakt. In de buurt van La Boesolle biedt de vijand lmrdnekkigen weerstand, doch onze troepen maken bevredigende vorde ringen. Eene aanzienlijke menigte oorlogsma teriaal is in onze handen gevallen, doch bijzonderheden ontbreken nog. Op do andero zijdo van bot Ancredal is de toestand onveranderd. Do algemeene toestand kan als gunstig aanzien worden. Gisteren waren onze vliegtuigen zeer bedrijvig. Zij hielpen ton Noorde der Somme aan don aanval en bewezen ons bij ons oprukken waardevolle diensten. Talrijke vijandelijke hoofdkwartieren en en spoorwegkruisingon werden mot bommen aangevallen. Bij een overval werden enze begelei- dingsvliogtuigen door 20 Fokkers aange vallen. Eenige verkenningstochten op groolen afstand, werden gedaan, ondanks de bemoeiingen des vijands om ons zulks te beletten. Drie enzer vliegtuigen worden vermist. Onze kabelballons waren den ganschen dag in de lucht. ESeEcgische he*s>n. Köln. Volhsztg. LE HAVRE, 2 Juli (Kin. Volksz.) Onze artillerie richte heden opnieuw een goed gelukt vernielingsvuur op de Duit sche werken en batterijen, bijzonderlijk in den omtrek van Diksmuiden. De vijand antwoorde zeer hevig aan de toegangen LE HAVRE 3 Juli. (Frankf. Zeitung) Verleden nacht hadden hevige artillerie— aklies plaats in den Zuidelijke sektors van het Belgisch front. Heden werd het bombardement in dezelfde streek herno men. Tegen avond had een levendig bommengevecht plaats. (Köln. Volksztg.) BERLIJN, 3 Juni. Russische tor- pedobooten. en het linieschip Slcnca be schoten vruchteloos deKourlandsche kust ten Oosten van Raggasem. Zij werden door ouzo kustbatterijen en door vliegeskaders aangevallen. De Slaica werd getroffen. Op velo plaatsen van de legergroep van generaal-voldmaarschalk von Hinden burg, vermeerderde do vijand zijn vuur en ondernam verscheidene aanvalle welke alleen hij Munki, ten Noorden van Smorgon, tot een gevecht in onze lijn voorden, De vijand word met bloedige verliezen teruggedreven en liet 243 gevangenen in onze handen. Bij de legergroep van geMft.al veld -' maarschalk prins Leopold van Beyeren, hebben dy Russen ten noord ooslen dn ton oosten van Gorodeschtsche. alsook langs weerskanten van de baan Baranowilschi- Snow, na eene langdurige arlilleriovoor- bereiding aangevallen. Togen afdeelingen welke ten noord oosten van Go:odoschlsclie in onze lijnen gedrongen waren, is een tegenaanval in gang. Verders is de vijand, met achter lating van velo dooden en gewonden, tot den aftocht gedwongen. BIJ do legergroep van generaal von Linsitigen konden sterke Russischo tegen aanvallen ton noorden en ten zuid westen van Luck onze vorderingen niet tegen houden. Groote ruiterjjaanvallen misluk ten deerlijk, liet aantal geVangbnen is tot ongeveer 1800 man gestegen. Hot (oger van generaal graaf von Bothmer, staat ton zuid oosten van Tlu- macz in gunstigeii strijd. ©©stssrarsjÊsscEae bi'on Koln. V. WEENEN, 3 Juli. (Kin. Zeitung). In Buko.vina, niets van belang. De strijd bij Kolomea breidt, zich uit. Een sterke vijandelijke aanval, ton westo der stad, werd door oen tegenaanval tot staan gebracht, Ten Zuid-Oosten van Tlumacz, waar Duitsche en Oostenrijksche troepen in ge vecht staan, brak een Russischo ruiterij - aanval, welke ondernomen werd over eene fiontbreedto van 1 1/2 kim. door o;,s artillerie en infunterievuur. De aanval der Verbondenen heeft op nieuw terrein gewonnen in de streek ten Zuiden van Luck. Ten Weste en ten Noord-Wesle van Luck werden hevige Russischo aanvallen afgeslagen. Ook een vijandelijk ruiterij- a.inval mislukte in den omtrek van Zloczewka. Ten Noord-Ooste van Baranowilscki sloegen Duitsolie en Oostenrijksche troe pen sterke, door een hevig artillerievuur voorbereide aanvullen af. De slrijd is nog niet ganscli ten einde. Russische bron {Kin. V. Zet.) PETROGRAD, 1 Juli {Kin. Volkss.) Kolomea, waar de bijzonderste spoorbaan van Bukowina samenkomen, is in onze handen. PETROGRAD, 2 Juli {Kin. Zeitung.) De troepen van den linkervleugel bezet ten heden Kolomea, waa'' de beduidenste spoorbanen van Bukowina samonloopen. De vijand wijkt verder naar het westen en zet zich vast in voorbereide stollingen. Ten noord-westen van Kimpoling tracht de vijand een tegenoffensief te doen. De troepen van generaal Letschitzki moeten hunnen aanval onder buitenge woon zware voorwaarden voortzetten, daar de reeds zeer slechte wegen in deze streek, door stortregens schier vernield zijn. Ten Noord-Westen der samenvloeing van Lipa en Styr tusschen Luck en Brody viel de vijand na eene artillerievoorbe reiding door lichte en zware kanonnen- onze stellingen aan, op de lijn Kolonie Gajënka (13 kim. ten Oosten van Rusto- myty) kolonie Nutalin (8 kim ten noord wosten van Lipa. Onzo troepen lieten in onverstoorbare rust den vijand tot aan de Hinderpalen komen en openden dan eorst liet vuur. Bij Lipa bereid de vijand, die roeds eens verslagen werd, een nieuwen aan val. Het aantal gevangonen neemt nog ge durig toe. PETROGRAD, 2 Juli. Onze linker vleugel dringt den vijand stoeds verder terug. Ten zuiden van Dnjester werden verscheidene plaatsen veroverd. Na een uiterst hevig govecht wierpen onze troepen den vijand tegon de hoogten van Bozerow (17,5 ldm ten zuidwesten van Kolomea) terug. Eenigo dozer hoog ten werden ook reeds door onze troopen stormoiiderhand genomen.. De vijand die ten noordwesten van Kimpolung aanviel, werd in westelijke richting teruggeworpen. In deze streek drongen onze troepen don vijand terug en veroverden na een gevecht, eenige sterk verschanste her stollingen. In do streek tusschen Stocliod en Slyr onderhoudt do vijand een hevig artillerie vuur. Rond do stellingen van Zalurie, woedt een bijzonder hovjgo strijd. In oen sektor dezer strook leden de Duitschers sterk door het vuur hunner eigene artillerie, dat hen opnieuw ten aanval dreef. Hot terrein is mot vijandelijke gesneu velden bedekt. PETOGRAD, 3 Juli (Kin. Volksz De vijand zet zijnö verbitterdo aanvalle voort, tegen eenigo sektors tusschen de Styr en S.ochod, alsook ten Zuiden der Stochod. Gisteren namiddag deed de vijandelijke artillerie vuurovervallen in den omtrek van Robcze ^6 kim.) en Holnowka (7klm. ton Zuid-Westen van Sokul, alsook in den omtrek van Kuchary (9 kim. ten noord-westen van Sokul.) Daarop volgde een krachtige aanval welke evenwel af geslagen werd. Ten noord oosten van Kisielin vóór het dorp Tryslen, (12 kim. ten noord-oosten Kisielin.) stolden wij tijdig vijandelijke troepen verzamelingen vast. Deze werden door ons artillerievuur uiteengejaagd. Ten Zuid-Oosten van Kisichn werd een vijandelijke aanval bij het dorp Seme- rynki (5 kilom. fj ten Zuid-Oosten van Kisichn) lot staan gebracht. In dezelfde streek wordt hevig gevoch ten bij het dorp Zubilus, Ton Zuiden 9 ldm. van 't dorp Zaturcy, bij Koseawo, werd een Oostenrijksche aanval door onzen tegenaanval tegenge houden. Wij wezen de pogingen van den vijand af, om de Schtschara. ten Zuid-Westen van Lipsch en ten Zuiden van Barano- witschi over te steken. In den omtrek der Lipa beschiet do vijand voortdurend onze stellingen met zwaar en licht geschut, De nieuw aangevoeree Duitsche troe pen vallen hier mot verbittering aan. In Galicië in den omtrek der dorpen Wladki en Woronbiewka onderhield het vijandelijke geschut oveueuns lievigvuur. Op het Dwinafront beschiet het vijan delijk geschut eenige sektors onzer stel lingen bij Jakobsstadt. Op den rechteroever in den omtrek dor statie Luvenhof en verder ten zuiden op 9et gansche front van den omtrek der stad Dunaburg tot aan de Rokitnomoe- rasson hebben voatvolkvuurgevecliten plaats. Oostenrijksche bron (Köln. Volkszeilung). WEENEN, 3 Juli. (Koln. Volksz.) De levendige bedrijvigheid der vijan delijke kanonnen en mijnemverpers tegen de hoogvlakte van Doberdo, namelijk tegen den sektor ten zuiden gvan den Doi Bei Busiberg, duurt voort. Trapsgewij«e kwam hot ook tot hard nekkige handgranatengevecliten, In lietMarmolatagebied en op ons front tusschen Brenta en Elsch werden weerom verscheidene aanvallen van den vijand afgewezen. In do ruimte van den Interratoberg kracht luitenant Kaiser met eene patroelje van zes man sterk van hetk. 6n k. Land- weervoelvolkregimoiit n° |26 van oene geslaagde onderneming tegen vijandelijke machiengeweren; 266 Italianen, waaron- dor 4 offigieren, als gevangenen in. Op -andere plaatsen werden gisteren 4.4 officieren en 336 mangovangen genomen. liaEiasnscfoe bron (Köln. Volks) ROME, 3 Juli. (K. V. Z.) Tusschen Etsch on Brenta zetleden onze troepen do offensiefaktie onvermoeid voort. In bet Branddal dood liet voetvolk eenen aanval tegen do sterke vijandelijke linie tusschen Zugana Tortz en Foppiano. Ons geschut richtte een hardnekkig vuur tegen hot fort Pezzachio. lp den Posuliosoklor biedt ons de te- gensirover nog altijd in zijne versterkte siollingun op den Spilberg bij Cosmognon taaien weerstand. Op T front tusschen Posipz en Astasch zijn wij bezig, de verovering van den Majoberg te volledigeu. Wij bozetteden de zuidelijke hellingen van den Seluggio- berg. Vijandelijke afdeelingen die ten noor den Pedescalo verschanst waren, werden aangevallen. Op do hoogvlakte van Schlogen en op de Noordelijke steile hellingen der Assa- vullei voorpostonscliermutselingeii. t Op het overige front tot aan de Karst geene noemenswaardige gebeurtenis. Onze troepen veroverden in don sektor tusschen Selz en Monfalcone in schitte renden aanval nieuwe verschansingen en namen den vijand gevangenen af. Een tegenaanval door den tegenstrever beproefe werd afgeslagen. Duitsche vliegers wierpen hommen op Marostica en verscheidene plaalselijkhe den op den Neder Isonzo. Menschenlevens vielen hen. niet ten offer de stoffelijke schad6 is gering. Eene slagvloot in de Noordzee. CHRISTIANÏA, 30 Juni. Uit En geland teruggokeerüe Noorwoeg6che stoomera, melden, dat op 27 en 23 Jifti, een groot kruisereskader oeno slagschip- vloot, die door zes onderzeeërs begoieid was, ontmoet worden. De schepen vaarden met vollen stoom. De slagschepen vaar den in oostelijke, het kruisereskader in noordoostelijke richting. Do nationaliteit der schepen kon niet vastgesteld worden. {Kin. Volkss.) Engelsche onderzeeërvernielers. CHRISTIANIA, 30 Juni. De En gelschen hopen nog steeds, met behulp van snelle motorbooten, den slrijd tegen de Duit3che onderzeeërs met goeden uit slag te kunnen aangaan. Nadat de Amerikaansche werven reeds vóór langen tijd zoogenoemde onderzeeër- vernielers aan Engeland geleverd hadden, hoeft de Engelsche regeering opnieuw 130 snelle motorbooten in Amerika be steld. Deze vaartuigen zouden slechts eene watervorplaulsing hebben van 14 ton en een diepgang van 86 centimeters. De I metors van 600 paardekracht, zouden aan doze hooien eene snelheid geven van 50 kim. per uur. Zij zijn sleciits met een re volverkanon voorzien on moeten de han delsschepen tegen de onderzeeëraanvallen beveiligen. {Kin. Volkss.) De demobilisatie van 't Grieksch leger PARIJS, 3 Juli. De Journal meldt uit Athene dd. 30 Juni Tijdens tiet laatste bezoek van den Engelschen gezant Elliot zou deze aan ministerpresi dent Zaïmis verklaard hebben, dat de verbonden mogendheden ten spoedigste algemeen demobilisatie verlangden. Zij zouden van meoning zijn, dat deze niet tot den 31 Augustus zou mogen uitge- r steld worden on stellen haar uitvoering togen het einde van Juli voor. Zaïmis wees daarop dat Griekenland, dut in een vlugge demobilisatie toestemt, niet ge noegzaam kolen en transportmiddelen heeft. 170® T.MJLiOKgc 20 Juni 1910. 29 Series, ieder xsjt 5 stuks, zijn atlosbaar te rekenen van 15 April 1917. 6784 19284 21(09 32334 49444 54490 i 7846 19949 2714a 34849 49o39 54728 1 9925 20541 27932 40721 50179 57273 10OO2 21156 28131 43>13 53119 57308 15:53 21515 2S45C 40022 5 841 De premiën bevielen aan de volgende num mers Serie 5730S Nr 8 uitkeerbaar met frs. 10 Oün - 27145 - 17 2,0'0 28482 «14 - 1,0 0 28482 -22 1,000 n 4072L «9 l,oö0 Nummers uitkeerbaar met 750 frank S. N. S. N. S. N. S. N, 9925 25 15258 22 205-11 '22 21156 3 22515 IS 27932 20 28131 20 2W32 7 28182 9 3 IS9 16 40721 15 43013 2 49539 25 5917.» 24 53119 1 53841 11 54728 2 54728 12 57273 14 573U8 20 Al de andere nummers in bovenstaande se ries vervat, zijn aflosbaar met 24u fr. KAPELLESTRAAT, 12, AALST Wij brengen ter kennis van do belang» hebbenden dat de onlangs genomen beschikkingen voor liet zenden van brood aan Fransche gevangenen in Duilschland ook op de Belgische gevangen zijn toe gepast. Van af 1 Juli eerstkomende zijnde persoonlijke zendingen van brood ver boden, doch er zullen wekelijksehs "ge- zamentlijke zondingen van brooil gedaan worden aan ALLE Belgische govangenen in Duitscliland zoowel aan burgers als aan soldaten. leder gevangene zal ive/teljks twee kiloqr. brood ontvangen. De gevangene offiicieren zijn in deze overeenkomst niet begrepen, maar zij mogen, als vroeger, persoonlijke zendin gen broed uit de onzijdige landen ont vangen.

De Volksstem | 1916 | | pagina 2