Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk gsvscMstsrrsin DE TOESTAND. Oostelijk gevecMsïsrrein IN" DE BALIaNËN Amerika en Mexiko Belgisch inlichtingshureel vooi' Krijgsgevangenen Koninkl. Maraoniefflaatsehapplj. Theodoor-Aiüertus -iargareta PEYNSAERT mm® EENE MOESTEDE In den Goeden Koop Tandpijnen Dentogène DeêsSscSt!© fci^css?. Köln. Volhsztg. BERLIJN, 4 Juli. Terwijl de vijand zijne aanvallen ten noorden van den Ankerkom niet herhaalde, wièrp hij sterke strijdkrachten ten aanval, tusschon de Ancre en de Somir.e, tegen het front Thiepval. La Boiselle, het boschje van Mamete en ten zuiden der Somme tegen de lijn Barleux-Bedloy. Laar do vijand een aanzienlijk getal lieden tan aanval bracht, leed hij door ons artillerie en infanterievuur zware verliezen. I)e aanvallen zijn overal afge- slagen. Voor het bezit van het dorp ïlardecourt ten noorden der Somme wordt verbitterd gestreden. De Franschen welke daar binnengedrongen waren, worden terug- go worpen. Ten Noord-Oosten van Ioperen, ten Westen van La Bassée en in do streek ten Zuid-Westen van Lens, werden plaatse lijke vijandelijke aanvallen dadelijk afge wezen, evenals krachtige aanvallen ten Oosten der Maas, tegen de hooge batterij van Damloup. De herhaalde officieel© F/anscho mede deolingaii over de terugneming van het werk van Thiaumoiit en der batterij van Damloup zijn fabels, evenals do opgave over het aantal gevangenen bij do ge beurtenissen aan do Somme. Duitsche palroeljen drongen ten oosten en ten zuidoosten van Armentières, in de Engelsclio stellingen en bij Bxbruecke, (ten westen van Mulhousen) in de Fran sche stellingen. Hier word een officier en CO jagers gevangen genomen. Negen vijandelijke vliegers werden neergeschoten, waarvan vijf in luchtge vechten, zonder dal wij verliezen hadden en vier door ons afweerkanonnen. Zos der buiten strijd gestelde vliegtui gen zijn in onze handen gevallen. Havas bericht uit Parijs De dagbladen drukken voort hunne tevredenheid uit over do succesvolle werkdadigheic'. der Bondgenoolen aan alle fronten, dewelko gevoerd heeft lot eene volledige gemeenzaamheid in de aan - woiuiing-'Van alle krachten en middelen. De Figaro zegt De Keizer wilde door zeer hc-ftige plaatselijke aanvallen het algemeen oll'eiisiuf der Bondgenooten voorkomen, doch hij heeft hetzelve daar door vrijgemaakt. De Echo do Paris schrijft Do bondgenooten zijn thans in het voordeel. Kolonel Rousset schrijft in den Petit Parisien Nadat onze vijanden zoolang volle vrijheid gehad hebben voor hunne bewegingen, zijn zij thans aan die punten gebonden waar zij zelf hunne avonturen hebben gezocht. Hot is thans aan ons, ons vrij te bowegon, Wij moeten, wij willen en kunnen liet doen. Do Rappel zegt Wij zijn tot do mee- ning gekomen dat do Bondgenooten thans hot Duitscho fronl in Frankrijk kunnen indrukken, zooals do Russen de Oosten- rijkscho lijnen ton Zuiden dor Prirnet hebben ingedrukt. De Polit Parision aan alle kanten inlichtingen genomen hebbende, heeft den bepaalden indruk verkregen, dat thans met vertrouwen en volstandig geduld gebeurtenissen worden verwacht. Het blad spreekt van talrijke inter views van personen uit alle middens, voornamelijk uit de parloinentair6 krin gen, waar men slechts sproekt van het Engelsche geschutvuur aan het noordelijk front, on waarbij tal van parlementairen, op grond van hun onderhoud met Briand nu zijnen terugkeer van hot Engelsch front, bijzonderheden weten te vertellen over do hulpmiddelen van het Engelsch opperbevel. Daaruit blijkt dat het thans eone grooto zaak geldt, tot dewelke do huidige krijgsverrichtingen slochls als voorspel dienden. (Koln. Ztg.) HET OFFENSIEF. De korrespondent van dan Timesin het Fransche hoofdkwartier meldt aan zijn blad Zaterdag begon hetgeen men wellicht in de geschiedenis den Veldslag der Somme noemen zal. Franschen en Engelschen strijden te zamen aan beide oevers van do rivier. De Engelschen vallen aan op een zeer breed front. De koloniale troepon verlangen vurig aan den strijd deel te nemen. Zij kwamen evenwel nog niet in hot vuur. Do strijd heeft een zeer verbitterd karakter aangenomen en zal mogelijks dagenlang duren, alhoewel deze po ging nog niet voorbeschikt is om eenen besiissendon uitslag te geven. l£et is even wel het grootste offensief dat de Engel schen tot thans toe hebben uitgevoerd. Uit Parijs wordt gemeld dat de span ning aldaar zeer groot is. Do bladen geven evenwel slechts korte berichten. Generaal Foch werkt samen met het Engelse!: legorbovel. Generaal Jayollo voert hot bevel ovor een legergroep, evenals gene raai Pelain. Generaal Gouraud bevind zich in Champagne. öuaiscfce (Köln. Volksztg.) BERLIJN, 4 Juli (Legergroep van generaal veldmaarschalk von Hinden burg.) Als gevolg .op de voel vermeerderde artilleriebodrijvigheid. hebben de Russen 's avonds en 's nachts op verschoidene plaatsen aangevallen op hot front Narecz- meer-Smorgun on ten Oosten van Yv'isz- mevv. Do aanvallen werden mot aanzien lijke strijdkrachten ondernomen, langs weerskanten van Smorgon, bij Boguczo (ten Noord-Oosten van Krowo) en hij Sloikowschtschina (ten Zuid-Oosten van Wisziew.) Do Russen behaaldon geene voordeelen doch leden zware verliezen. Legergroep van generaal veldmaar schalk prins Leopold van Beyoren. De krachtige tegenaanvallen onzer troepen hebben op de plaatsen waar de Russen er in gelukt waren, voorloopig vorderingen te maken in 't algem.eon tot goeden uitslag geleid. Hierbij werden 13 oüicieren en i883 man als gevangenen binnengebracht. Legergroep van generaal von Linsingen. Ook gisteren wierpon do Ilusson sturke deols verscho troepen in massa vooruit, om ons oprukken togoi: to houden. Zij werden verslagen. Onze aanval wint terrein. Logervan generaal graaf von Botlimer. Ton zuidoosten van Thunacz hebben onze troepen in snelle oprnarsch, do Rus sen over een front van 20 kim. breedte en meer dan 10 kim. diepte teruggedron gen. Oosfanpijkscfce Koln. V, WEEN EN, 4 Juli. In Bukovina sloegen onze troepen eenige Russische aanvallen af. Bij Kolomea wordt met onverminderde lievigheid voortgestrederi. De aanvallen ten westen der stad door de Russen gedaan, gingen niet door. In het noorden, ten zuid-oosten van Elumacz, richten du Duitsche en Oosten- rijksclio troepen met goeden uitslag voor waarts. In Wolhynien poogde de vijand onze opmarsch door massaaanvallen tegen te houden. Hij werd overal onder zware verliezen teruggeslagen. RasssIsGk® Ssron {Kin. V. Zet.) PETROGRAD, 3 Juli. De troepen van generaal Leschiklji bestormden na een hevig gevecht de vijandelijke stellin gen ten westen van Kolomea. Aan het YVolhynischo front zet de vij and den verbitterden strijd voort. Wij brachten het offensief der Duitscliers tol slaan, lusschen Slyr en Slochod, inde streek der dorpen Robeze en Czolonic Ozgary (18.5 kim. ten westen van Ro beze). PETROGRAD, 4 JuliTen Zuiden der Stochod duurt do strijd voort. De vijand neemt alle gelegenheden waar om krachtige aanvallen te doen. Bijzonder hevig wordt gevochten bij Trysten en Kyaz (3 kim. oosten van Try- sten), ten noord-ooston van Kisiolin, in do streek ten zuiden van Zubilno en bij het dorp Wola Sadowska (11 kim. ten zuid-oosten van Kisielin). In alle gevechten werd de vijand afge slagen. Eene reeks vijandelijk aanvallen in de streek ten zuid weste van Kisielijn (Zubilno Koscewo) werden afgewezen. De vijandelijke schutters on hunne ondersteunders, werden verliezen tot een snellen aftocht gedwon gen. Eene meni gte vijandelijke soldaten sneuvelde i. De wijkenden, versterkt door aange brachte reserven, gingen opnieuw ten aanval over, doch werden opnieuw ver slagen. Aan de Dwina en aan het front ten zuiden van Dwinaburg, tot aan de Pir.s kermoorassen, infanterievuur. Ten Noorden dor Pinskor-moirassen werd hot infanterievuur heviger. Een vijandelijk vliegtuig wierp eenige bommen op de statie van Molodolsclmo. PETROGRAD, 4 Juli. Do verbitterde strijd duurt voort lusschen Slyr cn Stochod, en verder ton zuide van Stochod. Op het front Koplscl.ino Zabary dron gen de Duits'chors na oen trommelvuur uit hunne loopgraven rooruit. Onder beschutting van een uiterst hevig vuur voerde do vijand ook oen offensief uit ten zuiden van liet dorp Linewka. Hij werd door onze troepen tegengehouden. in dozen strijd worden kolonels Can- nuscho on Dascliklewitsoh Gorbatshy ge wond. In de streek Zobilno Zalursky werden de Oostenrijkers, die in gesloten geledo ren het offensief genomen hadden, te ruggeworpen. Ton oosten van bot dorp Ugrjnow, lialfwego tusschon Luzk en Goroohow hielden verscl.e vijandelijke strijdkrach ten eerst ons offensief legen en begonnen ons dan van nabij te bedwingen. Bij dezen strijd werd de vijand, die vooruitrukte, door onze ruiterij, onder bevel van kolonel Korlsciienow in de zijde aangevallen. Door dezen ouwoer- ataanbaren aanval, werd de vijand over hoop geworpen De vurige ondorsteuning der ruiterij liet onze infanterie too, wederom 't offen- eief to nemen. In den omtrek van het dorp Tscliukow, op den rechteroever van don Dnjesler, ten zuid oosten van Nizniow, nam de overmachtige vijand ouk het offensief. Niettemin deden wij een tegenaanval. Tijdens het verbitterd gevocht dat volgde, word de bevelhebber van een kozakken- rogiraont gewond. Op onzen rechtervleugel, in do streek van Riga, boschoot ouzo land- en marine artillerie do vijandelijke lijnen. Een vijandelijk vliegtuig wierp vruch teloos 29 bominon op onze schepen. Toen het door onze martin vliegtuigen aan gevallen werd, verdween liet. Op het front van generaal Ewort, deden do Duitschers in den nacht van 1 lot 2 Juli een tegenaanval in den sektor ten zuiden van Smorgon. Zij maakten zich meester van een deel onzer loop graven, doch werden er terug uit ver dreven. PETROGRAD, 4 Juli (K. Z.) Dezen nacht opendon de Duitschers een hevig artillerievuur in don omtrek van het Na- row meer. Dit duurde den geliefden nacht Op don noordoever van hot Wiszniew- meer poogden d® Duitschers 's nachts onze loopgraven te naderen, doch werden door ons vuur verdreven. In do streek van Smorgon en in den svk'or ten Noorden van Krowo, maakten wij gevangenen. In de streek ten Noord-Westen van Barnowitschi ontwikkelde zich een he vige slrijd, na oen© levendige beschieting. In de streek der beneden Lipa (Wol- liynien) baifwoge tusschon Dub no en Sobal, hebben onze troepon don weerstand des vijands gebroken cn h«?rn naar het w eslen teruggeworpen. ©03ienB*ijfcscks foirosi (Köln Volkszeilung). Ons front tussohen do zóo en don dei Sei Busibcrg stond iu den avond en de gansche nacht ouder het sterke kanoii- n on vuur on werd onophoudelijk aange vallen. Do heftigs:© inspanningen van de vijand waren ditmaal gericht tegen don bergrug, ton Oosten va:i Monfalcone welken onzo dappere landstormlroepeu togen zeven aanvallen volledig behielden. I Opmarschon der Italianon logen onze stellingen bij Bagni op don Gosisch-berg en ten oosle van Solz worden eveneons, ton deel© in lijfgevecht afgeslagen. Voor den St. Michidsborg verhinderde reeds ons kanouneimmr luit optreden van het vijandelijk© voetvolk. Ton i oorde van t Suganadul stikten aanvallen der Italianen legoti onze stellingen op de opper Masabeek- Ook ton Noordon van het Opper Posi- adal sloegen onze troepon verscheidene sterke voorstoaton van don tegenstrever terug. Gisteren werden 177 Italianen gevan gen genomen. Opper-luitenant Johan-Foind heeft zijn dorde vijandelijk vliegtuig neei'gesoho- Ion. S'ïaÊSaaBïS'CSae (Köln. Volks) ROME, 4 Juli. In liet gebied van Elsikdal beschoot de vijand gisteren hevig ouzo stollingen van Carravalle tot Pasubio. Eenige granaten vielen op Ala. Onze batterijen antwoordden werkzaam. Op de noordbeilingoii van dan Pasubio wordt do strijd mot grooto lievigheid voovtgezot. In hol Posinadul bozolten wij Eperon, ten noord weston van do Monte Prucbe, Moliuo, in hot Zarudal en Scalolari, in het dal dei Ferrokom. Wij zotten onze ondernemingen tegon do vijandelijke hoofdverdediyingspunten in deze strook, don Corno Coston, den monte Selloigyio en dun Monte Gimone voort. Op de hoogvlakte van Schlegon(Asiago) dreven wij nog eene vijaudulijko ufdeo- ling over den kam ten noorden van het Assadal terug. Op 't overige front betrekkelijke rust, wegens hot vaardig-stellen van aanvals middelen in hut zuidelijke terrijn. In hot Brentadal haddon «enige botsin gen plaats tusschen afdeelingen, op de hellingen van den Mont* Cevaron. Wij brachten don vijand aanzienlijke verliezen too en naman hem gevangenen af. In do hoogdalen der Baul en Fella levendige artilleriebedrijvigheid. Op don Karst viel do vijand gisteren onze nieuwe stellingen teil oosten van Solz aan en werd na eon hevigen strijd van man legen man teruggeworpen. Italiaansche vliegers doden tochten over het Hoog Assadal on keerden ongo- deerd terug. De verbindingen tussohen Athenen en Konstantinopel afgebroken. BERLIJN, 3 Juli. G. v. Br. Da Berliner Lokal-Anzeigor moldt uit Don Haag De telegrafische verbin ding tussohen Athene en Konstantinopel is sinds vier dagen afgebroken. Zulfs da Grieksclie regeoring staat mot baar ge zanten in Konstantinopel niet in verbin ding. De Grieksclie demobilisatie BERNE, 3 Juli. G. v. Br. Volgens eone molding der Gorriero della Sera uit Saloniki, is do Griek sclie demobilisatie ook in Macedonië begonnen. Do troepen worden van uit Saloniki huistoe gezonden. Grieksclie politietroepon verblijven nog in Saloniki. Do tolstations zijn mol Grieksche, Engel- jkche en Fransche soldaten bezet. De Italiaansche kruiser Piomonlo is vorankord in dc haven van Saloniki. Tegen de demobilisatie BERN, 3 Juli. G. v. Br. Tenge volge van do Grieksclie persstemmen over 'i algemeen, wijst de Temps op oen zekere ongerustheid in militair-s kringen, dio maar bezwaarlijk in du dumubilisatic toestemmen. In talrijke steden zouden voreenigin gen van teruggotrokkenen onsUan zijn waardoor dezw met elkaar in verbinding blijven cn de demobilisatie verzwakt wordt. Den teruggetrokkenon zou door do officieren aangeraden geworden zijn, bij do herkiezing tegon do Venizolislischo kandidaten te stommen. Uitgifte van bankbrieven in Griekenland BERNE, 2 Juni. - G. v. Br. D©. Matin n moldt uit Atheno dat de Nationale Bank gemachtigd is, bankbrie ven voor oon bedrag van 50 miilioon frank uit to govon, mits eene dokking in goud .zooals do overeenkomst van 17 Sept. 1910 hot voorziet. In Roumcnis Oostenrijkse!.© soldaten over den grens gedreven. WEENEN, 3 Juli. G. v. Br. Uit liet oorlogsperskwartior wordt gemold Aangaande de vóór drie dager, openbaar gemaakte inedodceling nopens het helro den door Üostenrijksch-IIongaarsclio regimenten van Roumoenschon bodem, is nog te berichten dat bij'de gevechten van Boekowina, zooals licht te verstaan is, hetgeen heelo rogimentoii gold, dio zich verplicht zagon op llcumenië terug te troklion, dat het echter, naar don aard van hel gevechtstorroin niet to vorwon- dereiT, dat achlorhoedon en veiligheids- afdeelingen van een sterkte van nagenoeg diie kompagniën do grens overgeloopen zijn. Tegenover onza troepen bleef de Roumeenscho ovorheid alleszins binnen do porkon van de striksto inachtneming van het volkenrecht. De Amerikaansche mobilisatie BERLIJN, 3 Juli. (G. v. Br.) Naar berichten nit do Frausclio bladen, die do «Vossische Zeitung»» uit Zurich ontvangt, trok generaal Pershing, bevelhebber der Amerikaansche troepon in Mexiko, zich 100 kilometer naar do Amerikaansche grens terug. Do vroegere Amerikaansche ourlogssukretaris richtte tegon Wilson felle aanvallen wegens het onvoldoende resultaat van do mobilisatie in een week na het bevel tot mobiliseeren werden nauwelijks 30.000 man vaardig gemaakt en als regelmatige troepen zouden thans ig maar 35.000 man aan do Mexikaan- he grens staan. Het door Pershing aangevoerde leger zou door Wilson in een onmogolijken krijgs1 undigen toestand gebracht zijn onder zulke omstandighe den den oorlog te voeren ware misdadig. Het IVIoxikaansch antwoord. ROTTERDAM, 2 Juli. (Reuter). G. v. Br. Het Mexikaanséh ministerie van buitenlandsche zaken heeft een antwoord aan Lansing gestuurd, waarin op scherpe wijze tegen do onderdrukking door de Vereonigdo Stalen gesproken wordt. De antwoordnota verklaart, dat de Verea- nigdo Staten het recht niet hebben, troe pen in Mexiko te houden en dat hun aan wezigheid de dieven- en rooversaanvallon aan de grens niet beletten, maar integen deel in de hand werken. Do bevelhebber der Amerikaansche troepen wordt in de nota van kuiperij beschuldigd. Bemiddelingsvoorstellen H.lvas verneemt uit Washington dat do ministers van Bolivië en San Salvador hun voorstel van lusschenkomst her nieuwd hebben de regeering van Wilson heeft geantwoord dat zij eerst het ant woord van Garranza op do Amerikaan sche nota moest afwachton alvorens deze voorstellen in overweging te nemen. hebbenden dut de onlangs genomen beschikkingen voor liet zenden van brood aan Franscho gevangenen in Duitschland ook op do Belgische gevangen zijn toe gepast. Van af 1 Juli eerstkomende zijn do persoonlijke zendingen van brood ver boden, doch er zullen wekelijkschs ge- zamentlijke zondingen van brood gedaan worden aan ALLE Belgische gevangenen in Duitschland zoowol aan burgers als aan soldaten. leder gevangene zal wekelijks twee kilogr. brood ontvangen. De gevangene olliieieren zijn in deze overeenkomst niet begrepen, maar zij mogen, als vroeger, persoonlijke zendin gen broed uit do onzijdige landen ont vangen. 't Nationaal Hulp- ei Voedingskomiteit van Oost-Vlaandöi'en heeft baslolon aan de behoeftige zieken kostoloozo genees- en pharmaceutieke zorgen te vorleenon. Gozogdo zorgen zullen aan al do behoeftige huisgezinnen verstrekt worden welko op 4 Augustus 1914 door het Weldadigheidsbureel niet ondersteund worden. Zullen er ook kunnen van gonioten de weduwen der militairen op h t veld van oer gesneuveld de vrouwen en minder jarige kinderen van militairon in werke- iijken dienst of krijgsgevangenen d<» minderjarige kiudwon van militairen, weeze:: van moeder, enz., enz. De nieuwe dienst zal in voege treden zoo spoedig mogelijk. Du hoeren geneesheeren. en apothekers welko door don provincialen geneeskun digen dienst wenschen aanvaard te worden en diensvolgens volledige inlichtingen begocron over dezo inrichting, worden verzocht t© schrijven aan hot bureel van den Geneeskundigen Onderstand, 8, Kuiperskaai, Gent. of or zich persoonlijk aanbieden de werkdagen van 9 tot 1 en van 3 tol 0 uur. liet Provinciaal Komileit, (Gonceskundigo onderstand). LEERGANG VAN KAASMAKEN. foor Bestuurders en Personeel van S,i- meniccrkende melkerijente Aalst. Eene eerste vierdaagsclio leergang van kaasmaken zal w orden geopend op Zondag 9 Juli, om 9 ure voormiddag, in do loka- lon der Huishoudschool, Nazarolhstraat, 78, to Aalst. Do leergang is kosteloos. Enkel manspersonen, en slechts tien met eens, worden aanvaard. Hij zal vier Zon dagen lang duren 9, 1G, 2 J en 30 Juli do lussen boginjien telkens om 9 ure, on eindigen to 4 uro's voormiddags geschieden do praclische oefeningen en 's namiddags worden de theoretische les sen gegeven. Do belanghebbenden mooten zich van eon paar blokken en een voorschoot voorzien. Verdere inlichtingen zijn te hekomen hij don Bestuurder der Huishoudscholen te Aalst. N. B. Wekelijks worden dezolfdo leergangen ingericht voor hot vrouwvolk van den Dijnsdug tol don Vrijdag. KAPELLESTRAAT, 12, AALST Wij brengen ter kennis van de belang- Afbraak der lokalen en overname der materialen er van voorlskomende {steen, houtijzerzink, ramendeurenenz Do liefhebbers worden uitgenoodigd, hun nen aanbestedingsprijs te laten kennen, uiter lijk den 20 Juli i016, onder gesloten omslag, aan den lieer Od. Van derliaegei, Voorzitter, Nieuwstraat, te Aalst. N. B. Het omslag moet dragen, behalve het adres van M. Van der Haegen, het vol gende opschriftAanbiedingsprijs voor de afbraak met overname der materialen van de lokalen der Koninklijke Harmonie In de overname is niet begrepen de muur van den kelder onder het paviljoen, tot een afstand van 0 50 cm. van den bovengrond; dit deel zal door den udjudicataris echter moeten afgebroken worden cn het steengruis ervan gestort in den kelder, tot aanvulling van de zen. Verders zal ailes met den grond effen gemaakt worden. In de overname is insgelijks niet begrepen eene partij hout, dienende tot het oprichten ecner tent en zich bevindende in den kelder, onder het paviljoen; daarvoor moet een bij zondere prijs geboden worden. De lokalen zijn alle dagen zichtbaar. Mijnheer cn Mevr. Frans PEYNSAERT- DE SMET cn hunne kinderen Marglbritk, Albert, Achille, Judith, Paula, Clementine, Oscar, Maria en Julia Mijnheer en Mevrouw Omer VAN SANDE- PEYNSAF.RT en kinderen Mevr. Wed. Louis BltYS, geboren Sylvie PEYNSAERT Mijnheer en Mevrouw Frans EEMANS- DE SMET en kinderen Mijnheer cn Mevrouw Joseph HERTE-DE SMET en kinderen Mijnheer en Mevr. Emile PAREWYCK- DE SMET on kinderen De Familiën PEYNSAERT cn DE SMET, laten Led. met innige droefheid weten, het pijnlijk verlies dat hen komt. te treffon door iiet overlijden van hunnen teergeliofdcnZoon, Br. odor, Neef en Bloedverwant, MIJNHEER geboren te Aalst den 11 Mei 1905 en aldaar mot allo godsvrucht inden lieer ontslapen, den 5 Juli 191G, versterkt door de Heilige Sakramentcn, Wkrs zijne Ziel in uwe gebeden indaciiti.;. De lijkp'.echtigheden zullen plaats heobon Vrijdag 7 Juli, in do parochiale kerk van den H. Joseph; om 10 uro. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Alen vergadere ten sterf huize, Vrijheid straat. om y 12 ure. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees als dusdanig to aanzien. Om uit om verdeeldheid te scheiden OPENBARE YEKKOOPINTi van Bouwgronden en Zaailanden te De Notaris Oscar TIBBAUT, to Aalst, daartoe benoem/1 bij bevelschrift, verleend door don heer Voorzntor dor Rechtbank van Eersten Aanleg van Dendcrmonde, zetelende te St Nikolaas (Waas), in dato 24 Juni lülli, zal met de pleegvormen der wet van lü Juni 1S16 en ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Gemeen te Sch oon a er de Koop 1. - Eone '«huisde, beschuurde ei: bestalde lmfs'cde, met. erve, tuin en boom gaard, op liet Laag Migroveld, groot 25 aren, vo :.rr,iis meting 24 a. 30 c. Onmiddelijke ingebruiktreding. Verdeeld in t wee loten volgens Grondplan daarvan opgemaakt door den heer Van Dries- sche, landmeler van 't kadaster te Aalst en j berustende t'elks inzage ten kantore van bovengen oom ilon Notaris Oscar Tibbaut, te Aalst, Korte Zoutstraat, nevens de afspan ning c De Meiboom als volgt Lotl: De gebouwen van woonhuis, schuur, stallingen, bakhuis en grond, groot 16 a. 47 c., hebbende eene breedte tor straat van 30 m. 40 c. cn eene breedte van achter van 2S m. SO c., Lot. 2 een perceel bouwgrond groot 7 a. 83 e., hebbende eene breedte ter straat van 15 m. 10 c. en eene breedte van achter van 15 m. Koop 2. Den westhelft van een perceel Zaailand, op het Laag Migroveld, genaamd Achter Kapettens, groot in het geheel 30 a. 70 c. dus voor dezo helft 15 a. 35 c. Gebr.^ door den heer Frans Marckx, mits 36 fr. 's jaars. Koop 3. Een Derceel Zaailand, op het Laag-Migroveld, groot volgens kadaster 35a. 60 c. en volgens titel 36 a, 7 c. - Gedeeltelijk gebruikt door M. Ad. Buvl, mits 32,90 fr. 's jaars en gedeeltelijk door het sterfhuis. Koop 4. Een perceel Zaailand en deel Meersch, op het Laag Migroveld of het Kuipersstedeken, groot 39 a. 40 e. Het land gebruikt door M. Clement Kruithof, mits 16.59 fr.; de wed. Frans De Ridder, mits 16,50 fr. en de weduwe Frans Van Damme, mits 10 fr. 's jaars en den meersch in regie. Koop 5. Een perceel Zaailand, op heti Laag Migroveld, genaamd Tronkeik, groot 1 16 a. 60 c. Koop 6. Een perceel Zaailand, op het Laag Migroveld, genaamd Tronkeid, groot 15 a. 80 c. De koopen 5 en 6 gebruikt door den heer Eduard Vlaeminck, mits 68,60 fr. 's jaars. Koop 7. Een perceel Zaailand, op het Laag Migroveld, genaamd Cobbaut, groot 29 a. 40 c. Gebruikt door de kinderen Pieter-1 Jan Buvl, mits 65 fr. 's jaars. Koop 8. Een perceel Zaailand, zeerwel, geschikt voor Bouwgrond, op het Hoog1 Migroveld, genaamd Korte Voor, groot 17 a.» 20 a. Gebruikt geweest door het sterfhuis. I Koop 9. Een perceel Zaailand, op het f Hoog Migroveld, ook genaamd Cobbaut, groot -27 a. 50 e. Gebruikt gerweest door j het sterfhuis. Koop 10. Een perceel Zaailand, op het Hoog Migroveld, genaamd Pleschbosch,groot -12 a 60 c. Gebruikt door den heer Petrus' Geert®, mits 87,75 's jaars. Verdoold in Oust-en Westhelft. Boomprijs Oosthelft fr. 40, Westbelft fr. 110. Koop 11. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren op den Pleschbosch, nabij den Migrodriesch, groot 32 a. 20 centiaren. Gebruikt door de lieeren Jan Geerts, mits 23 fr. en Ileuri Van Boven, mits 37,10 's jaars Koop J2. Een perceel Zaailand, op den Pleschbosch, aan de Breebraok ol'Bouwleire, groot 36 a. 60 c. Gebruikt door deheerea Frrms Van «Ie Meèrssehe, mits fr. 18."Oen Joseph Hcirweg. mits fr. 53,40 fr. 's jaars, Boomprijs fr. 50. EENIGE ZITDAG Zaterdag 29 Juli 1916 ten 2 uro stipt namiddag, tor Zittingzaal van hot Veedegerecht to Aalst, Stadhuis. N. B. Dokooperszijn verzocht ter verkoo- pinghun trouwboekje ofextrakt uitkunnen gcboortcakt mede te brengen en degene die kunnen genieten van vermindering van rech- tm (Landbouwwet), moeten z'ch voorzien van hunne contributiobiljettun. BIJZONDER HUIS voor Winkeliers, en Voortverkoopers Ilandol iu allo soorten van Breixce» hen. Specialiteit van Sayetton, Kouson, Varoa/.en, Cachu-corsots en Normals. Grooto keus van Mercuriën on besten Schoencrëino, aan kloine prijzen. Good oplatten op 't adres Henri l/an Audenhove 5si 36, Mulei/straat, 36, Aalst De hevigste tandpijnon worden radikaal en voor altijd, in eenige sekondon genezen door do Het ücschjo 1,25 fr. in alle apotheken.

De Volksstem | 1916 | | pagina 2