Zuidelijk pvecMsiemhi Zmti-Öostelijk front Op te Turksclw lïimiea Ijzerwinkel SINGEL!!: IN ÖE BALKANEN EEN EN ANDER'"" fels over pseiial De Suikerdistributie STADSNIEUWS UDE0BÜ6 NATIONALE WIHKEL Woonhuizen, Lenden eo Meersoh Molsr.dries, 7 en 9 (san de VarkcnsDtarlit) AALST 53i i 6raaiimolens Le Rapide t' PIETEBSi? groote gevecktsbjedrijvigiiete. Vjjaixie- lijk© ycorste troe'pek, die in de stad bin nengedrongen waren, werden aan den ztüd'blijken rand hier tan teruggeworpen. È'eh fftbt $9 Kussen ton zuidwesten van Detain ondernomen aanval mislukte on der pils vuur. A/i'ders in het noordoosten niets nieuws. WEÉNEK, 1G Juli. (-K. V.) In Bu- ■kovina viel de vijand gisteren opnieuw O'nze Si:elil«gen aan, op de hoogte Gapul en bij de hoeve van Luczina. Bij werd na eén strijd, van man tegen man terugge worpen. Het aantal gevangenen bij Ja- hlonica ingebracht, is tot 3 officieren en 316 man gestegen. In de streek van Nowo-Poczejew,mis lukte een nachtaarrval der Russen op onze voorposten. Ten Zuid-Weste van Luck, zijn wederom hevige.gevechten in gang. I Ten Weste van Torcmyl sloegen onze troepen een Russische aanval af, welke door een hevig artillerievuur voorbereid was. i^MSSBSCihie 2ss*©Ba 'PETROCtRAD, 14 Juli. (K. V.) WÈSTFRQNÏ\ Ten noordo van het Dryswïatyniee;rhad eene patroeljenonder- ïiftining goeden uitslag. "Vijandelijke vliegers wierpen 70 bom men op Polonotscl.ki (30 kilom. ten noord oóste, van Baranovvitschi). Tegen onze troepen welke op den linkeroever der Stóchod ingegraven zijn, deed de vijand verscheidene hevige aan- vallen. Ten noorden der beneden Lipa beschoot de vijandelijke artillerie zeer hevig onze stellingen. KAUKASUS. Ton westo van Erze- roüm vop/i'ert onze aanval. Eene reeks versterkte Turksche stellingen is reeds in onze handen. In verscheidene sektors werdén sterke vijandelijke lcolonnen bemerkt, welke naar het Westen aftrek ken. Onzo troepen vallen krachtdadig do Turken aan,, die zicii in vlug opgewor pen stellagen trachten te behouden. Te Malneudagh (4Q kilm.lon Öoste van Erzingjan) deed ons artillerievuur vijan delijke- munitiedepots in de lucht vliegen. R.p/Si onzer dappere afdeeüngen uit Turkestan sloeg twaalf hevige tegenaan vallen af, ging dan zelf tot den aanval, over,, en maakte aanzienlijke vorderingen. PETROGRAD, 14 Juli. (D.G.A.) Ten Zuid Oosten van het Narotsj meer hebben wij de Duitsche -voorposten hij do hoetfe Stakowtsi aangevallen en op de vlucht gejaagd. Op de linkeroever van de Stochod hoeft de vijand hij het dorp Zaretji, ten Zuiden van StobiJi, onder dekking van artillerievuur een aanval gedaan. Hij werd naar zijn stellingen teruggedreven. Vijandelijke vliegtuigen bobben bom men geworpen op Luck en de statie van Kiwertsi, ten noorden van Luck. In de streek tf,n zuid oosten van het .dorp Swintukt, bij hot dorp Poestemti heeft de vijand onze stellingen met roffol- vuur uit zwaar en licht geschut beschoten. Ton westen van de Slrypa zijn de gevechten aanmerkelijk in lievigheid afgenomen. PETROGRAI), 15 Juli. (K. Z.) WESWfiüNT: In den nacht van 14 Juli dedeu de Duiischers, onder be scherming van een sterk artillerievuur, tot den tegenaanval over tegen onze draadversperringen in den omtrek van Ljubanitschi (9 kim. ten noorden van Zirin), aan do Serwetsch, eene zijrivier van do INjemen. De aanvail mislukte ten govolge van ons artillerie en infanterie- v uur.' Op 14 Juli beschoten de Duitschers lievig onze stellingen tem oosten van Gorodischtschi, ten noord oosten van Raranowatschi. Een daaropvolgenden aanwal bij Shro- bowa, werd met zvfrare verheien voor den vijand, door ons vüur afgeslagleii. Wat later viol de vijand onder een on ophoudend artillerievuur, ons dichte stormlyolor.nen aan, meer Noordwaarts van Shrobowa. Hij moest eveneens ten gevolge van ons vuur terug. Nadat de stormkolonnen weder aange vuld waren, deden do Duitschers eenen nieuwen aanval bij het dorp. Onzo troepen dreven den vijand door infanterie- en machicngeweervuur terug-, deden een tegenaanval en wonnen eenig terrein, dat zij dadelijk inrichtten. Herhaalde plaatselijke pogingen des vijands, om ten zuiden van het dorp Skrobowa vooruit te komen, mislukten, ook in ons vuur. NOORD-WESTFRONT Ten zuid oosten van Riga, werd een Duitseh© aan val tegen den sektor Sprjanze (15 kim. ten noordwesten van Pulkarn) door ons artillerie-, infanterie- en handgranaten- vuur tot staan gebracht. KAUKASUSHet olfcnsiof onzer troe pen ton westen van Erzoroum vordert goed. Eene reeks Turksche stellingen werd genomen. Onze troepen staan op 15 werst afstand van Baiburt. Do dappere al'deelingen kozakken te voet uit do kofttingeftten Keban en Terek onder liet bevel van generaal Ivruten maken opnieuw aanzienlijke vorderingen. Ten zuid westen van Museh ontwikkelt il© strijd zich ten onzen gunste, ondanks don verbitterden tegenstand der Turken. Eon bseid uit den strijd op het oosierfreni Colin Ross. de bekende medewerker van de Vóssische Zeitungis met zijn troepen naar het oosten verplaatst. Hij schrijft uit Wolka Radiszinska Voor iedor wijkend leger trekt een dampwolk van booze geruchten uit. Hel is alsof do lucht er door in beweging raakt, dezo voortdurend vergrootondo en overdrijvende. Toef) wij in Polen kwamen, fluisterde en smoezelde het volk daar, dat de Rus sen aiover de Weichsul waren. Ergor dan de nederlaag zelf is het ge rucht daarvan. Waar zooeven nog dapper gevochten werd, verslapt do tegenstand, zoodra 't kwade bericht is doorgedrongen. De evenaar, die zooeven nog nauwelijks schommelde, slaat met één slag diep en beslissend over. Wat de eene zijde aan kracht verliest, wint de andere onmidde- lijk.' Het is als een sluipend gif, als een smeulend vuur, als een besmottelijke ziekte, De terugtocht ontzenuwt en niemand kan zich atpi don invloed daar van onttrekken, wie binnen den kring van verslagen en vluchtende troepen geraakt. Slechts één is daartegen bevei ligd, niet.wie staan blijft en probeert op to houden, maar wie den vijand tegemoet gaat, wie bewust tegen den stroom op zeilt. Wij zeiten tegen den stroom op. Onzo trein jaagt over Poolsch land ën Russi sche steppen en met ons, voor en achter ons, rijden duizend treinen don doorge broken stroom van vijanden tegemoet, als zwemmers die zich togen de branding inwerken. Oosf«MSBBjjÊ£Ö<Iïlï© WEENEN, 15 Juii. (K. V.) Gisteren is de dag aan het front lussclien Brenta en Etseh ook veel rustiger verloopen. Over liet algemeen bepaalde de gevechts bedrijvigheid zich bij geschutvuur. Eenigo aanvallen 'tegen onzo stellingen ten noorden van hot Posinadal en een groote aanval legen do stollingen aan de Borcolabeek meiden afgeslagen. WEENEN, 16 Juli De vijand richt te een aanhoudend zwaar artillerievuur in de streek van don Borcolo pas. Vijande lijke vliegers wierpen vruchteloc-s eenige bommen op Vielgeruth. In het gebied van Tofans mislukten herhaalde Italiaansche aanvallen. StaSisaüssiCihie toosa ROME, 14 Juli. (K. V.) In het Comonicadal, toenemende bedrijvigheid der vijandelijke artillerie tegen onze stellingen in den Tonale-pas en op het zuidelijk deel van den Adamelio. In het gobiod van het Eschdal heeft ons geschift de vijandelijke batterijen onder schot gekregen op do hellingen van de Biena, zoomede oprukkende troepen en wagenkolonnos. Aan het Posinadal is oen vijandelijke tegenaanval op den Monta Majo afgesla gen. Op de hoogvlakte dor Sotte Communi levendige bedrijvigheid van artillerie en infanterie. In het Tofanagebiad is do vijand genes teld op oen hooge steile, verhevenheid, do Gasleilotto genaamd, ton oosten van den Col dei Bois, die 'den Dolomietenwog en liet kleine dal waar deze doorheen loopt, beheorscht. In eon mijngang werd in den nacht van 11 op 12 dozer een zware ont- plofling teweeggebracht. Na zich tegen de ruwe wanden dor verhevenheid te hebben opgewerkt, be zetten onze alpenjagers do stolling, die zij stevig versterkten. In den nacht van 13 op 14 dezer dood de vijand, die inmiddels versterkingen had gekregen en door tal van batterijen werd gesteund, een aanval op den Gastellotto, doch werd na eon woost handgemeen, met zeer zware verliezen afgeslagen. Gisteren heeft do vijand den heelen dag do stelling verwoed gebombardeerd, zonder echter onzen onwrikbaren tegen stand aan 't wankelen te brongon. Aan het overige front, lot aan do zo© too, gesclmtgevechlen. Vijandelijke vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht hommen goworp9n op Padua. Twee personen zijn gedood, en kele gewGnd; do schade is gering. ROME, 15 Juli, (K. V.) In destreek van het Etschdal, lievige artilleriebod rij - vigheid en botsingen tusschen infanterio- afdoolingen. Aan da boven Posinakom; gelukten onze troepen er in op 13 Juli, na den ver bitterden tegenstand des vijands en do moeilijkheden van het terrein overwon nen te hebben, do zeer sterke stollingen van Corno del Goston en ton Oosten van Col Boreola to bemachtigen. 's Nachts dood do vijand oene reeks hevige tegenaanvallen, doch werd telkens met zware verliezon teruggeworpen. In don omtrok dor Tofana zetten wij onzo schitterende vorderingen voort. Gisteren verrasten Alpiiuafdoelingon, vijandelijke strijdkrachten die zicli in de buurt van Castellelto vastgezet hadden en ingliet Ti'avonancesdal gedrongen waren en joegen ze uiteen. Wij namen 86 gevangenen, waaronder 2 officieren, veroverden tweo kanonnen, twee machiengeworoü, een bommenwer per en verders wapens en munitie. Vijandelijke artillerie wierp eenige granaten op Cortina d'Ampezzo. Als vergelding beschoten wij de statie van Toblach met zware obussen en ver oorzaakten daardoor instortingen en branden. 4 Op het overige deel van liet front ont- zettende artilleriobodrij vigheid. BERLIJN, 15 Juli (K.V.) Een vijandelijk© afdeoling viel ten zuidwesten van Gjevgjeii een vooruitgelenge Bul- gaarschen post aan, maar werd afgesla- gon, Door de beschieting van Gullemeoli (ten noordoosten van het Doiran meer) werden zovon inwoners, waaronder vier kinderen, gedood. Oosteaipsjksche Ito^osa WEENEN, 15 Juli. Do toestand is onveranderd. VE5E»lisoha ferssi CONSTANTINOPEL, 14 .Juli, (K. V.) Op hel Irakfront en in Perzië, geen belangrijke ondernemingen. KAÜKASUSFRONT Onze vooruit- gebrachte afdeelingen op den rechtervleu gel ontmoetten sterke vijandelijke ver- kenningsafdoelingen, droven zo op de vlucht en achtervolgden ze naar hun hoofdstellingen. In het centrum namen do gevechten in sommige sektoren in lie vigheid toe, zonder dat een der beide par tijen eert volledig voordeel kon beluilsn. De strijd duurt met wisselorde kansen voort do vooruitgeiegen stellingen, die zeer dikwijls slechts een taklisch belang hebben, worden nu eens verloren, dan meer hernomen. Op den linkervleugel is do toestand benoorden don Tschorok eveneens niet veranderd. Van tijd tok lijd onderneemt do vijand verrassends aan vallen, die wij telkens zonder moeite af slagen. Vijandelijke oorlogsschepen poogden in sommige kustsekloren ter hoogte der Dardanollen en in de wateron van Smyrna naderbij te komen, doch werden daarin door ons geschutvuur verhinderd. Een vijandelijke tweedekker werd door een onzer vliegeniers achtervolgd en moest bij Tonedos landen. In don nacht van 11 op 12 Juli botste eon onzer afdeelingon kameelrijdors op een vijandelijke ruiterijafdeeling die vóór Kutia opdaagde. Daar de vijand zich aan allo kanton in 't nauw gebracht zag, waagde hij het niet een vorder gevecht aan to gaan en vluchtte in verschillende richtingen. Hij leed in ons vuur zware verliezen. CONSTATJNOPEL, 15 Juli. Aan het Irak front voordon wij een artiilerie- overval op een vijandelijk kamp uit en vernielden aldaar een hydrautischo machine. Aan liet Perzische front geen gewichti ge verandering. Aan liet Kauka.sus-front is de toestand aan den rechtervleugel onveranderd. Do gevechten in liet centrum leidden tot nog lot geen afdoende gebeurtenis. Wijstellen vast, dat do vijand tijdens zijn herhaalde aanvallen, zwura verliezen leed. Vijande lijke aanvallen op den linker vleugel werden volkomen afgeslagen. In den sektor van Smyrna, wierp eon vijandelijke vlieger zonder uitwerking bommen op de omgeving van Soeke. In iiet oostelijk deel van de Zwarte Zoo boorden onze onderzeebooten opnieuw drij g'rootw vijandelijke transportschepen in den grond en dwongen een vierde tot stranden. CONSTANTINOPEL, 16 Juli, (K. V.) Op hoi Irakfront geen verandering. Op het Perzisch front, ten Oosten van Kiruianschak is nog r.iets gobeurd. Nadat de Russische troepen bemerkt luidden, dat onze afdeelingon, ondersteund door onze vrijwilligers, welke in don sektor van Bunek strijden, Sinoh naderden, ont ruimden zij Sinoh, en een deel liunuor troopenten Zuidon der plaats achterla tende, trokken zij zich in de richting van Ilamadur terug. Onze troepen verdreven op 11 Juli do vijandelijke waarnemingsposten, rukten over Sinoy on achtervolgden den vijand 15 kim. ten Ooston van Siuoli. Op den rechtervleugel van het Kauka" susl'ront schermutselingen. In liet Centrum drsgen de nieuwe stol, lingen welko wij bezetten veel bij tof eene gunstige ontwikkeling der gevechten. Op den linkervleugel plaatselijke ge- weervuurgevechten zonder beleokenis. Verders is niets le meldeu. Ontscheping van Fransche soldaten in de Petrabaai Men meldt uit Genèvo dat volgens een aldaar ingekomen bericht uit Athene, 4500 Fransche soldaten in de Petrabaai voor Mytilene ontscheept zijn en er een kamp hebbon opgeslagen. Venizelss, de officierenen de Kiezingen LONDEN, 14 Juli. Uit Lutrakiaan do Daily Telegraph van Woensdag In het heelo loger wordt een felle anti- Venizolistisciie beweging gevoerd. Officieren bewerken naar huis gaande reservisten om legen Venizelos to stem- mon. De korrespondent bezocht Venizelos, to dp baden gebruikte te Lulraki. De oorden van Venizelos mogen niet wor den overgebracht. Hij is intussiiea verre van ontmoedigd. Niets schijnt zijn vol strekt vertrouwen te schokken dat het Gru-ksche volk voor do derde maal in een jjar lijds, zal getuigen dat het door hem geregeerd wil worden. Van het IVlacedcnisch front Do bijzondere berichtgever van do Gorriero della Sera meldt uit Saloniki -dat eergisteren een groot transport van Egelecno ruiterij, .uil Egypte koinendo aangekomen is om he- leger van generaal Sarrail ta versterken. Alhoewel de bond genoten nu oVer zeer -belangrijke strijd krachten in Macedonië beschikken, is kot plan lot offensief tegenwoordig uitgesteld geworden. Aan den grens vinden enkel arlilerie- scliernmlsulingon en vliegtuigverkennirigs tochten zonder beteekenis plaats. De reis der Grieksohe prinsen Mon meldt uit Kopenhagen Apngaapde do reis der Griekscho prin- som Nikolaus on Andreas, di© zooals verondersteld wordt, liunno modder, do koningin-weduwe Olga, te Petrograd, gaan bezoeken, wordt o. a. gezegd dat prins Nikolaus een eigenhandig schrijven van koning Constantijn aan keizer Wil helm, den koning van Engeland en den tsaar.van Rusland medegenomen heeft. Fransche ieening in Amerika De overeenkomst betrekkelijk do uit gifte van eene Fransche leening van 100 ruillioón dollars, bij Amerikaansche bank- iirmas, werd thans bepaald gesloten. De oorlogvoering LONDEN, 14 Juli. Asquilh heeft in het Lagerhuis aangekondigd, dat de regeering wegens de behoeften van leger on vloot, liet uitstel van alle feestdagen van alge- meenen of plaatseüjken aard tot oen later tijdstip voorgesteld heeft. De onderhan delingen over dit voorstel gaan good vooruit. In het ministerie van oorlog hoeft do eerste zitting plaats gehad. Lloyd George zat voor; bovendien waren Frankrijk, Rusland en Italië vertegenwoordigd. Ontploffing te Spezia Bij eene ontploffing van drie wagens dynamiet te Spezia (Italië) kwamen meer dan 1000 soldaten en ammunitie-arhei- dors om. De ammunitiefabriek behoort bij de vernielde gebouwen. Do Fransche ministers Ribot en Thomas en de Russische minis ter Bark zijn te Londen aangekomen. Uitwisseling van zwaargekwotsten. De uitwisseling van zwaar gewonden is weder begonnen. Da oerslo Duitschers worden reeus uitliet Fransche binnenland nu ar Lyon overgebracht. Spoorwegstaking in Spanje MADRID, 14 Juli. Tengevolge van een staking op do spoorwegen, heeft de re- geei'ing in de stad en de provincie Madrid den staat van beleg afgekondigd. Nieuwe oorlogskredieten in Nederland Men meldt uit Den Haag, dat er in de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend werd houdende de opening van een nieuw oorlogskrediet van 75 millioen gulden. Sn het Engelsoh Lagerhuis Minister Asquilh deelde in hut Lager huis mode, dat de duur van het huidig' parlement, die onder gewone omstandig heden moest eindigen op- 30 September, natuurlijkerwijze-moet verlengd W-orden Terwijl tegenwoordig vrijwel alle go- schut uit ijzer bestaat, kende men vroeger allerlai ander materiaal voor k&notmeu. Eenige eeuwen geledon schoot men b.v. in Mexiko uit leeinen kanonnen. In vorm kwam dit geschut ovoreen mol de bronzen kanonnen, zooals de Mexikanen die van do Spanjaarden hadden gezien. Zij hadden echter absoluut goen verstand van brons gieten on namen dus bet materiaal, dat hun het meest geschikt b'eok. Niet minder primitif waren de kanon nen der Thibetarien, die uit leer bestonden Om deft loop te versterken smeedde men er ijzeren ringen omheen. Bij het afschie ten gaven die dingen wel een harden knal maar tegen do Eugelsahe expeditie ver mochten ze niets. De Tirolers gebruikten bij hun bekende vrijheidsgevecliten houten kanonnen. De ridders der Maillezer Orde maakten gebrui|- van een ander soort kunoir.ien, die hoewel oök zeer primitief, toch eenige uitwerking hadden. Zij boor den groot© gat0j, in de hustrotsen en vulden die mot kruit. Bij een vijandelijken aanval uil zeo word de lading afgeschoten Nog oigenaardigor kanonnon liet de Rus sische Keizerin' Anna Iwanowna in het begin dor 18® eeuw vervaardigen. Deze bestonden uit ijs en diende, om op een mooien winterdag wat saluutschoten af te vuren. Do kostbaarste kanonnen, die ooit gebouwd zijn, bevonden zich in het bezit van een Indische potentaat. Deze kwam op het eigenaardig gedacht, zijn artilb. rie te wapenen mot vergulde kanonnen. Do inwendige deeien waren van ijzer, maar de ijzeren loop droeg een zware gouden mantel. Elk dezer stukkon geschut had oon waarde van meer dan oen millioen. In de eerste dagen der maand Juli wordt door de Zuckerverteilungsstello eene hoeveelheid suiker ter beschikking deg bevolking gesteld op den voet van 1200 grammen per hoofd waarvan 600 grammen voorde bereiding van vrucli- tenmarmelade in de gezinnen. .Dit suiker wordt, zooals lol dusver geschied is, door tusschonkomst der Kroiscliefs aan de Ziviikommisgaren en door deze laatsten aan bepaalde gemeen tebesturen of ondervordeelingsorgamsmen overgemaakt. Daar de suikervoorraden in ('ie fabrieken uit verschillende soorten bestaan, ontvangen de gemeentebesturen in verhouding tot dezo voorraden bijna al de suikersoorton. Voor zoover zulks mogolijk is, wordt bij do verdeeling der suikersoorten re kening gehouden met de samenstelling der bevolking, zoodat bijvoorbeeld aan de streken, alwaar do arbeidersbevolking overwegend is, bij voorkeur de goed- koopere meelsuiker en kristalsuiker toe gewezen wordt, terwijl do gemeenten met eene meer welstellende bevolking de duimiero en betere geraffineerde kandij suiker on kandijmeelauiker ontvangen. Bij de verdeeling gaan do onderschei den gemeentebesturen zoo te werk dat zij om zieken, ziekenhuizen en andere instellingen van algemeen nut, kolfiehu - i zon en spijshuizen van d9 noodiye suiker to voorzien, hot berekende rantsoen van 600 grammen eenigzins verminderen, daar de Zuckerverteilungsstollö niet in staat is eene bijzondere vrijgifte van sui ker bovon liet quantum van 600 grammen per hoofd too to staan. Terwijl in vele gevallen de suikerver- deslhig geschiedt door de gemeentowin- kels, wordt in andere gemeenten de suikerverdeeling toevertrouwd aan ern stige handelaars, dio verplicht zijn scherp nu te gaan dat ioder bewoner hunner omschrijving slechts eenmaal het suiker bekomt waarop hij recht heeft, en wel aan den vastgestMden prijs. Do verkoop prijzen der gemeenten mogen dsn werke lijken kostprijs niet to hoven gaan. De verdeeling van 't suiker dat bestemd is voor liet inmaken van vruchten in de gezinnen is moeilijker, daar een groot gedeelte der bevolking, bij gebrek aan zelfgewonnen fruit ofwel ein het geheel geano marmelade bereidf, ofwel zulks slechts doeL wanneer het haar mogelijk is zich goedkoop fruit aan te schaffen. Zekere gemeenten hebben het rantsoen aanvankelijk bestemd voor dezo personen ingehouden en de aldus beschikbaar ge worden suiker toevertrouwd aan eene marmeladefabriek, alwaar voor bedoelde porsonon marmelade zal bereid worden, die dan in de wintermaanden als een goedkoop plaatsvervangend produkt voör vet gelijkmatig verdeeld zal worden. Over dezo verscheidene verdoelings- wijzen oefenen de voorzitters der ge meentelijke verdoelingsorganismen onder toezicht der Zivilkommissare de kontrool uit. Derhalve moeten alle aanvragen aangaande de suikerverdeeling aan d9z<r laatsten gericht worden. GEVONDEN, in het Stadspark, een zilveren kinderhalsketting met twee zil veren barlokjos. Terug te bekomen bij den bewaker M. Louis Gils. SNIJSCHOOL VOOR KLEERMAKERS Aan de belanghebbenden wordt ter kennis gebracht dat eene nieuwe Serie van twaalf Snij lessen voor Kleermakers zal gegeven worden van af begin der maand September aanstaande. Do inschrijvingen tot doze lessen zullen genomen worden in liet Lokaal, Land- bouwersbond Keizerlijke Plaats,alhier, op Zondag 30 Juli eerstkomende, om 3 ure van den namiddag. Na dien datum zullen er geene leerlin gen meer aanVaard worden. De Commissie van aankoop in Grane" on Aardappelen der Stad Aalst breng1 nogmaals ter kennis der Landbouwers dat lot boden, enhelijk d© hierna genoemde personen last hebben in haar naam aardappelen to koopen. Het zijn de lieeren Placide De Winter te Aalst August Carlé, te Baerdegom Vaslenavondt, te Meldert, en Vital Muylatrtto Moorsel. Doze moeton ten allen tij do voorzien zijn van hunnen lastbrief.De landbouwers worden verzocht er do vertoonfng van te qisclien, ten einde to voorkomen dat som mige koopmans, verklarende ten onrechte te handelen voor do Comrnisie der stad Aalst, hen zouden aanzeilen tot verkoop ten nadeeleu der behoeftige bevolking dor stad. Landbouwers die bögeeren rechtstreeks te handelen met do Commissie, mogen zicii wenden in het bureel te Aalst, Vaartstraat, 13, of tot de heeren bestuur ders der afdeeling MM. Arthur Druck, notaris Paul Eeman, Miseroz, Alfred Nichols en Aehille Vermaren. Liet Bestuur WAREN beschikbaar voor de week 17 tot 23 Ju!! Meel, Somoule, Vordikte melk. Vanillesuiker, Zout, Zemelen, Sugar Corn, Baked Beans, Gepelde Linzen. N. B. De Niet-Behoeftige person' van sectie 13-14-15-1617-18-en 19 deze week geen vet hebben bekome, Ion er zich kunnen aanschaffen op dag namiddag 22 dezer. OPENBARE VERKOOPING van la Lede, ft'anzele on Cherscamp. De Notaris MEERT te Erpo, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen,openbaar verkoópen GEMEENTE WANZELE Eerste Koop. Een perceel Land, ter wijk Stuyvenberg en Beelcveld, gekadastreerd eenige sectie, nummers 467a, 470a, 471a en 472a, te samen groot 79 aren 30 centiaren, verdeeld in vier deelen Eerste deel, groot 24 aren 30 cent; r- n,- gebruikt door Dame Weduwe Heyndr' Tweede deel, groot 20 aren 50" een'' n, gebruikt dpor M'. Joseph Van Aecolye;, Derde deel, groot 17 aren 20 osn' \-n, gebruikt door M. Achiel De Jonghe.- Vierde deel, groot 17 aren 30 een! ren, gebruikt door M. Clinckspoor. Tweede koop.Een perceel «Land, ter. wijk Gevels, gekadastreerd wijk eenige sectie nummer 334ó en volgens titel gekadasfe >rd 1 eenige sectie nummers 334a en 33.Tr. met eene grootte volgens kadaster en titel i aren 20 centiaren, verdeeld in drie deeb Eerste deel, groot 16 aren, gébruik' M. Augustinüs De Jonghe. Tweede deel, groot 31 aren, gebrui ■- M. Camiel De Gendt. Derdedeel, groot 19 aren, gebrui: Mijd. Kinderen De Geyter. Derde koop. Een perceei voorhec land, alsnu beplanten Bosch, gele wijk Beekyeld, gekadastreerd eenige - nummer 5G1met eene grootte van 'u centiaren. Önverhuurd". Op te leggen boomprijs, L 0 :'r. GEMEENTE CHERSCAMP Vierde kóóp. Een perceel Land, gelegen .er wijk Boe'ygeoi, gekadastreerd wijk C., nummer 137, met eengrootte van aren^- centiaren. Verhuurd aan M. L. Var.- r.mcr' Op te leggen boomr-rijs. 10 j .r. GEMEENTELEDE. Vijfde koop. Een en eigendom, be-n-le uit drij Woonhuizen er, Tuin. gestaan u legen te Lede, aan liet Dorp, in de Ac' gekadastreerd wijk C, numuiers 44 en 42, te samen groot 5 aren 90 cc. verdeeld in drie deelen Eerste deel Het Woonhuis met oc: -i van den hof, in gebruik bij M. Merlem Tweede deelHet Woonhuis met l. I van den hoi', in gebr. bij dame C.DeCrn Derdedeel: Het Woonhuis met een di van den hof, in gebruik bij M. Huylebroe T: Zesde koop Eon perceel Tuin, gelcm; te Lcdé, lian het Dorp, gekadastreerd viji. nummer 2483, mei eene grootte van S art3 - centiaren, in gebruik door M. Janssens,Leic. ZITDAGEN Voor de goederen gelegen te Wanzelc en te Cherscamp Instel Maandag 17 Juli Verblijf Maandag 31 Juli ter herberg van den heer Aug. Van Steendam te Wanzele, Dorp. Voor de goederen gelegen te Lede InstelDijnsdag 18 Juli VerblijfDijnsdag lAicg.) ter herberg «In St HuWertx, gehouden door M. R. Vereecken, Lede, Statieweg. Telkens om 3 uren van don namiddng.' Magazijn van Huishond-artikels. Depót hjïeume IHUUHTü.'GES der draagbare r™ BAKOVENS PIETERS gebreveteerd, in gemetst sdjp&ifQ steen en ijzer. die malen en ziften ter- zelvprtij(j. Stérillsateur Le Beige voor 't bewaren van ^joenten, fruit, enz. 13$'- GEMETSELDE Hy- I B RQ0D3AK 0 V EM V T ,r-

De Volksstem | 1916 | | pagina 2