|f I ft Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-Df. Gendt Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst Boetstraffelijks Reclitöank van Bendermonne 3 centiemen het nnmmar Zaterdag 28 Bugusti 1318 UE5SQ53DE S33ESG 206 betrsfföndo werken voor werkloozen I. Werken die rechtstreeks of onrecht streeks voor doel kobben, werkloozen tegen vergoeding onledig to houden (wer ken voor werkloozen) moeton, voor dat zij bogonnen worden, bij don burgemees ter dor gemeente, op wier grondgebied zij zullen ondernomen worden, aangemeld worden. Do burgemeester is vorplicht de aanraolding aanstonds aan zijne Ëtap- penkommandantur over to maken. Deze zorgt voor de beslissing vanwege den Etappeninspecteur. Do uitvoering van werken voor werk- loozon, zonder toelating, wordt vorboden. Werken voor werkloozen, waarvan do uitvoering bij bot van kracht worden dezer verordening, roods aangevangen word. moeten uiterlijk tot den 15 Sep tember 1916 aangemeld worden. 2. Zijn cr gemeenten van zin, werken voor werkloozen to laten uitvoeren, zoo moeten zij, des^ood3 na de goedkeuring van 't bevoogd provinciaal bestuur, door bemiddeling dar Kommandantur, om de toelating van don Etappeninspecteur vra gen, waarbij het doel dor werken e:i de en oor besohikbare geldmiddelen aange duid on de plannen voorgelegd moeten werden. 3. Wie werken voor werkloozen zon der toelating laat uitvoeren of er do uit voering van bewerkt, wordt mol ten ho/gsto 3 jaar gevangenis on mot geld boete tot 20,000 mark of met eeno dezer strailin gestraft. Dezelfde straf ondorg2at do burgemoes- tor, die verzuimt do aanmelding bij do Kommandantur le doen of hol aanvangen of voortzetten van niot goedgekeurde werken voor werkloozen toelaat. E. II. don 9 Augustus 1910. Dor Etappouinspokteur, TON UNGER, General der Kavallerio. 207 VERORDENING betreffsnde de monstering der in het Etappongebied van 't 4° legsr voorhanden runderen on zwijnen, 1. Alle in hot Etappengebied van 't 4° le^or voorhanden runderen on zwijnen "moeien nog oens gemonsterd worden, ton einde vast te stollon of zij als fok- of als slachtvee dienen gebruikt te worden. 2. De monstering geschiedt door kou ringscommissies, welke uit de volgendo \!en bestaan Een vertegenwoordiger der Etappan- mmandanlur, dio tegelijk bestuurder keuring en schrijver voor hot logor- ur is; belgischen veearts; belgischeii landbouwer; burgemeester vmi iodoro g< meen te e er gekeurd wordt, als sciirijvar •ie gemeente. Ziji'.o bezigheid kan >r een geschikte plaatsvervanger omen worden. tal der keuringscommissies Mijft appenkommandan turen overgo keurincommissie moet twee lijs'.su opmakon, van welko de Elappenkoinmaudanlur, r de gomeento is, in welko ordt. •n moet de uitslag dor mon- ingeschreven, door welke fok- of ai9 slachtdier mooi keteokond worden. Als kentoeken moet ieder beest met een oormerk voorzion worden. Ten einde do morken aan de ooren dor boesten to plaatsen, moot do gemeonte, in welke er-gokounl wordt, 2 geschikte personen ter beschikking «lor commissie stellen. 4. De monstering geschiedt na bijzon- doro regelen, welke in do Aanleiding tot monstering van het in 't Etappenge bied v»n 't 4® leger voorhanden vee vastgesteld zijn. Van deze aanleidingen zal hei noodige getal in duitsoh en in vlaamscli ter beschikking der Etappen- kommandanluron gestold worden. 5. Do gemeonten zijn ervoor verant woordelijk, dat alle runderen en zwijnen van eiken ouderdom", welko tijdens de keuring in do gemeente of in bezit gemeenteleden zijn, aan de keurings commissie voorgesteld worden. Do bezitters der beesten zijn ervoor aansprakelijk dat dekonteokens duidelijk te zien blijven. Heeft een hoest zijn oor merk verloron, zoo moet da burgemeester dit aanstonds aan do Kommandantur raededoulen. opdat hot merk kan vervan gen wordon. 6. Do burgemeesters en do schepenen zijn er 'verantwoordelijk voor, dat de voor hunne gemeente opgemaakte inon- steringslijst in 't vervolg altijd stipt inge vuld wordt. Te dien c-indo moeten do bezitters van beoston elke verandering in hunne vee stapels op zijn laatst biniion S dagen aan hun burgemeester opgevon, die du aan giften aanstonds aan do Elapponkominan- duntur doorzenden moot, bet geruilde logolijkertijd in do monsteringslijst zijner gomoento inschrijvende. Inzonderlioiu mosten worden opgogoven Vora ideriiig bezitter, geboorten, sterfgevallen, slachtingen, noodslachlingen, misgoboor- De aan 't legerbestuur te leveren slachtdieren moot de burgemeester insge lijks in do pioustoringslijst aantookenen. Dn lijsten moeten zoo gehouden worden, dat er altijd de voestapel van iedoro ge- moonte uilblijkt. 7. Voor do namonstering der door geboorten bij den veestapel komende beesten, blijft er bij do Elapponkommai danlur oene keuringscommissie bestaat welko volgens behoefte op bevel dor Kommandantur bijeenkomt. 8. Alloon du Etappen Inspektion mag over liet voorhanden vee beschikken Betreffende hot gebruiken in 't klein zal op haar bevel do Etappen Intendantur schikkingen ireffon, desnoods na met do latidbouwufd6eling der Etappen Inspektion eens guwordmi te zijn. 9. Slachten en veranderon van bezitter in alleen met goedkeuring dor Komman dantur toegelaten. De\e siaclih b. .-os ten worden met opgaaf van het nummer van iiet heest door do Komma;;d.uiiurcii toe gewezen. 10. Met de monstering moot begonnen worden, zoodra do lijsten en oormerk' aan do Konimandanluron overhandi; zijn. Zij dient zoo gauw mogelijk t ei ido gebracht te worden. Eursl moeton de rundoren, daarna do zwijnen goriion- sterd worden.j 11. Overtredingen dezer verordening worden mot ton hoogste 10,000 mark geldboete of mol govangenis tot 3 jaren gestraft; ook kunnen beido straffen tegelijk toegepast en do iu strijd met bovenstaande bostemmingen gebruikte beesten verbeurd verklaard worden. Zijn bevoegd de duit- sche militair® rechtbanken en militaire besturen. A. II. O., den 15 Augustus 1916. Der Etappeuinspekteur. von UNGER, General der Kavallerie, 208 VERORDENING botreffende het fotografeeren van ambtelijke oorkonden. Als bijvoegsel tot de verordening n° 67 (Verordeningsblad n° 10, blz. 88) wordt er voor het Etappengobied van 't 4° leger bestemd alsvolgt 1. Het is verboden dat inwoners, aan wollco do toelating tot uitoefening van hun bedrijf als fotograaf verleend is, door eene duitsche militaire overheid uit gevaardigde oorkonden fotografeoron. 2. Voor alle inwonors is het verboden opnamen dor, onder cijfer 1 genoemde oorkonden te vermenigvuldigen. 3. Alle inwoners moeten, indien zij ii bezit zijn van plalon, filmen of afdrukken welke afbeeldingen der onder cijfor 1 genoemde oorkonden bevatten, dit aan do bevoogde Etappenkommandanlur opgr ven. Deze moet do plalon, filmen en afdruk; kon aanslagen on vorniotigon, voorzoover hel niet in 't belang van 'l ioger is ze te bewaren. 4. Elke overtreding uit opzst of nala- 1 tigheid togen de bestemmingen dezer verordening, evenals do aansporing of ophitsing tot overtredingen, zullen, zoover volgons do bestaande wetten geen zwaar dere straffen 'voorzien zijn, volgens 5 dor verordening van 25 October 1915 gestraft worden. Tegelijk zal de vorleende toelating tot fotografeeren ingetrokken worden. E. II. O., den 15 Augustus 1916. Der Elappeninspektoor, von UNGER, Goneral dor Kavallerie. Zitting van Dijnsdag 22 Oogst 1916. ERGE FEITEN. Zekere Da Bra.... Alfons, lamlw erker, wonende te Ercmbo- uogem, is beticht to Aalst, acht malen sedert min dan drie jaren, op versohillige stonden openbaarlijk erge feiten te bob ben gepleegd, in tegenwoordigheid van kinderen. De beklaagde wordt verwezen in acht maal een maand gevang en acht maal 100 fr. boot of 1 maand gevang, mot bo- rooving zijner burgerrechten gedurende vijfjaren. DIEFTE OP DEN OPENBAREN WEG. Deu 16 Aprild. j., "bevond zich Me vrouw Van Petegtiom, wQiicnde te Sint Amandaberg, met haar minderjarig kind te Laerne, op eone eenzame plaats van den Dondermondschon Steenweg, loon oen manskerel op eons op haar sprong on haar do lederen saccoohe welke zij in don arm droog mot geweld ontrukte, en do vlucht nam. Do bestolene deed onmiddelijk klacht en kou eene oppervlakkige pursoonsbo- sch rij ving van haren aanvaller opgevon. Vermoodens vielon op zokoren Raman Theoiiel, landwerker, verblijvende in het iiospicie tu Laerne. Raman ward onmiddelijk aangehouden en in tegenwoordigheid van Mevr. Van Peteghem gebracht, deed liij bekentenis sen. De gestolene handtesoh bevat te eone som van 23 fr., eene zilvgren speld, oone eenzelvigheidskaaft en andere voorwer pen van mindere waarde. Raman Theofiol, die een zeor slecht verleden hóeft (hij werd re°ds tweemaal voor doodslag veroordeeld), krijgt '1 jaar gevangen 100 fr. boet. Hij was en blijft aangohouden. DIEFTE VAN EEN VARKEN. Moons Corbianus, bijgenaamd den don binus en Do Witte Emiel, werklieden Waesmuuster, thans aangohouden, drongen in dén nacht van 26 tot 27 De cember 1915, bij raiddel van braak en beklimming in den stal van Karei Kep- pens. Zij namen er oen varken, slachten het ter plaats en droegen dan hunnen buit wog. Zij worden veroordeold ieder tot zeven maanden gevang en 50 fr. boet met on- middelijko aanhouding. De Witte dio nog van "eeno andere diofle beticht is, wordt bij' gebrek aan voldoende bowijzen voor die tweede dief te vrijgesproken. DIEFTE VAN VLEESCH. Cardon Jozefina, .vrouw Van I..., wonomJo la Aalst, kwam den 18 Februari in gezel schap van zekeren Van Haverbok» Jozef, aardewerker to Nieuwerkerke», vooibij de boenhouwerij van M. Liebaut Jozof. De vrouw maakte van de gelegenheid ehruik om in don winkel to springen en er een sluk vleosch wegendo ongeveer 10 kgr. te nemen. Bij liet buitengaan overhandigde zij den buit aan Van Haverbekc. Edoch, de üiafto was geziep door ge tuigen die Van llaverbcko bij don kraag namen en hem naar het politiebureel brachten. Garden' Jozefina krijgt tweo maanden gevang en 50 fr. boef. Van Havurbeke krijgt oen maand ge vang en 50 fr. boet. Eon derde medeverdachto is vrijge sproken. DIEFTE VAN KOPER. In den nacht van 13 tot 14 Juni 1.1., waren de agenten Costers en I)e Beul, te Dendor- monde, op ronde toon aan den Sint Joris- dijk zij den genaamdofi Van'Nieuwen- huyse Prosper, lederbeworkor, to Den- dermomle ontmoetten, die hun zog cl o ge moet bier niet blijven slaan, wij zijn van zin canon slag te doen, ik zal u ieder 5 fr. geven. De agenten gebaardon het voorstel te aanvaarden en verwijder den zich. Zij verwittigden onmiddelijk hunne ambtgonoot9n en stolden zich om trent den Sint Jorisdijk op wacht. Eenigon tijd nadien zagen zij Van Niou- wenhuyse een voorwerp uit de brouwerij 6aillon brengen en er mede vertrekken. Van Niouwenhuyoe werd geknipt en aan gehouden. Men stelde vast dat de dief zich had meester gemaakt van liet onderste deel (wegendo 63 kgr.) van oenen koperen ketel. Van Nieuwenhuyso wordt veroordeold tot vier maanden gevang en 26 fr. boot. Do teruggaaf van het gestoleno wordt be volen.

De Volksstem | 1916 | | pagina 1