1 OORLOGSBERICHTEN V0EDINGS09MITEIT VOOS AALST Westelijk gevechtsterrein ÖösMijk pvecMsterreia Zuidelijk gmchtsterrsin Zuid-Oostelijk fraai, Op de TarkSGlia fronten Be oorlog ia Ie lacM Verbond tier aaatscÈapgljsa iüB® Eikenboomen Avondbericht KiuSsaraorlog der duikhsofen Keil van den H. Marfisus, Aalst. SUB GELD of LIEFDE La. ]£^o'o.:r,:sr>"ö.;K°«3 Priesterlijke kiieeising Beurt op Bergen en omstreken HM W'Wmi ar. QiaitschÈ bron. BERLIJN, 16 Februari. Front kroonprins Ruppr. van Beieren Ten Noord Oosten van Armenliéres en ten Zuiden van het La Bassée kanaal en in Somme gebied was de geschulbedrijvig- liied tot in den nacht levendiger. Verzame lingen van vijandelijke infanterie in de loopgraven ten Noorden van Armenliéres, ten Westen van Lens en op de beide oevers van de Aucre werden door ons onder vernietigingsvuur genomen. Aan vallen hebben zich daarom niet ontwikkeld Front van den Duitschen Kroonprins In Champagne werd ten Zuiden van Ili- pont, na werkzame vuurvoorbereiding van het geschut en mijnvverpers, een aan val van ons voetvolk met omzichtigheid en élan tot volledig succes doorgezet. Stormenderhand werden aan de Champa gnehoeve en op do hoogte 185 vier vijan delijke linies op 26U0 meters breedte en 800 meters diepte genomen 21 officiu- ren, 837 man werden gevangen, 20 ma- chiengeweren en 1 raijnwerper als buit ingeleverd. Onze verliezen zijn gering. Do Fransehen verhoogden de hunne duur nulleloozo tegenaanvallen die zij des avonds en heden morgend tegen de hun ontnomen stellingen ondernamen. Op den Westelijken oever van de Moe zel werden hij aanvallen van verkennings afdeelingen 44 gevangenen, meest uit de derde Fransche linie, meegebracht. Bij dag en nacht was do wederzijdsciie vliegerbedrijvigheid levendig. De tegen stander verloor in luchtgevecht, door auti luchtvuarlgoschut en infanteriovuur 7 vliegtuigen. FranscSie brom. PARIJS, 15 Februari Tu&schen Oise l en Aisne hebbende Franschcn gisteren in den dag, een aanval op do Duitsohe loop graven uitgevoerd in de streek van Pui- saleine. Tot in de tweede linie dringend hebben de Fransche detachementen de werken en versperringen vernietigd en do Duitschors zware verliezen berukkeud. Tijdens den nacht is in den seklor van de Tourbe liet geschutgeveoht hevig ge weest. Tamelijk grooto patroelj©bedrijvigheid in de streek van Yailly (ton Oosten van Soissons), in liet bosoh van de Caurrières en ten Westen van Chauvencourt. Do Franschen namen gevangenen. PARIJS, 16 Februari Twee ondorne* mingen iu Champagne togen de Duilsche ioopgravon gericht, de oene ten Zuiden un 8'° Marm-d-Py, de andere ten Wes ten van Butte do Lille, lieten ons toe 24 gevangenen, waaronder 1 officier terug iö voeren. Do vijandelijke artillerie beschoot dos amiddags onze stellingen in den seklur van Maisons de Champagne en werd met goeden uitslag door de onze beantwoord. Op den rechter Maasoever, zeer hevig arlilieriegevecht in don omtrek van Har- daumont en Vaux. Een Duilsche aanval op onze vooruitgeschoven posten bij Bé- zonvaux, mislukte. Iu Lotharingen richte onze artillerie een vernielend vuur op de vijandelijke inrichtingen bij Longuyon, Coencourt en iiezange. Bij Beaumont, aan de Maas werd een Duilseh vliegtuig, door het vuur onzer ui'weerkanonuen neergehaald. Engelsche bron. LONDEN, 15Febr. Ten noord oosten van Gueudecourt hebben wij een geslaag- liou overval gedaan. Vijandelijke overvallen ten uoorde van uos en ten weste van Meseines (Meeseeu) in afgeslagen. Ten noord ooste van v pexi x b»«o* kte eeu vijandelijke afdee- ling een onzer posten, doch is weer ver dreven. De vuurwisseling is aanzienlijk ge weest, vooral ten r.oorde van de Sorame en in het vak van Ieperen. Onze vliegers hebben plaatsen van militair belang achter de vijandelijke lienies gebombardeerd. Een Duitsch vliegtuig is vernield, twee andere in be schadigden toestand tot landen gedwon gen. Een onzer vliegtuigen is n< twee andere worden vermist. BERLIJN, 16 Februari. Front gen. veldrn, Prins Leopold van Beieren Tusschen de Baltische Zee en den Dn jester was bij sneeuwstorm en koude sleclits in eenige vakken de gevechtsbe- drijvigheid levendig. Aan de Bistritza Solotwinska weerden onze voorposten ton zuid westen van Bereczany een Rus- sischen aanval af. Aan de fronten van Aartshertog Jozef en gen. veldm. von Mackensen is de toestand onveranderd. Oosfesirijksche WEENEN, 16 Februari. Ton noorden van Dorua Wadra werd eeu Russische aanval, door ons spervuur verijdeld. Aan de Bystrzyca Solotwinslza werd een vijandelijke patroelje algewezen. Risssis&be brsïsa PETROGRAD, 15 Februari. Na een vuurvoorbereiding van twee uur heeft de vijand do Russische troepen in de streek van liet dorp Kabaroftse. 25 werst ten zuidoosten van Ztoczow, aangevallen. Volgens liet laatste bericht is daar een vinnig gevecht aan den gang. In de Kurpathen hier en daar sneeuw jacht. QoötsïLS'öjSziüCdï© «M'ania WEENEN, 16 Februari. Niets te melden. 'ItaSsaaroscfae ba*om ROME, 15 FebruariOp het front van Treutino de gewone bedrijvigheid van het geschut. Een batterij noerdolijkftvan To- nezzo is door schoten van ons volop ge- troti'en. Afdeelingen van ons bobben voorspoe dige voorwaartsche bewegingen gedaan in de vijandelijke stellingen bij Forcella, Coldose eti Valmaggioro (boven Vanoi) alsmede aan den bovenloop van de Feli- zonbeek (Boite). Wij maakten eenige gevangenen. Aan liet Julische front heeft de artille rie der tegenpartij do krachtige beschie tingen tegon bepaaldo stukken van onzé linies beoosten Goritz'a en op den Karst hervat. Een aanvalspoging vandeu vijand in ue streek van Sober is glad afgeslagen. Met wel gerichte .schoten bobben wij vijandelijke infanlerieafdeelingen,die zich op de hoogten tun oosten van Vertoiba verzamelden, verspreid. Geschutvuur en luchtsmaldeeleu van de Italian.;; hebben vijandelijke vliegtui gen op verkenning teruggejaagd. BERLIJN, 16 Felir. Niels nieuws. Oostenrijkscbe bs'oaa WEENEN16 Fobr. Een Fransch regiment, met artillerie, viel van uit Korica, de Oostenrijkscho grensjugers- kompagniën en Albauischo troepen aan, welke ten weste dezer plaats stonden. Onze "troepen trokken naar hunne Loogteateliing terug, zonder liet. tot een hevig gevocht te laten komen. bron SOFIA, 14 Febr. lioumeensch front. In év buurt van Mahmudia wisseliug van zwak vuur tusschen posten op de beide oevers. Met eenige schoten uit ons ge schut verstrooiden wij vijandelijke groe pen die aan den anderen oever werden opgemerkt. BalkcintïontIn do bocht aan de Tserna heeft do vijand, na een hevige artilleriovoorbereiding, getracht de stel ling aan te vallen, die hem gisteren was ontrukt, maar door het vuur van maoliien geweren en bommen werd hij verdreven. Op do rest van het front tamelijk zwak artillerievuur, dat zich op verscheidene plaatsen slechts tot enkele op zicli zelf staande schoten beperkten. Ten zuide van -Seres schermutselingen tusschen patrouilles en vooruitgeschoven posten. Tutr»ksch® KONSTANTINOPEL, 14 Februari. Jlil den nacht, voorafgaande aan den 13 dezer, heeft de vijand onze stellingen ten zuiden van den Trigris onder hevig vuur genomen. Twee barken, die den vijand door een kanaal naar den Tigris trachtte te krijgen, werden door het vuur van onze observatieposten verdreven. In den morgend van den 13 versterkte de vijand wederom zijn vuur en liet hij zijn infan terie en afgestegen kavalerie onze stel lingen naderen, zonder evenwel tot den aanval over te gaan. VAN HET DUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 16 Februari. (Officieel). Van geen enkel front zijn bijzondere gebeurtenissen gemeld. BERLIJN, 16 Februari (Officieel). Duilsche marinevliegtuigen vielen op 14 Februari, s' avonds, opnieuw de viiog- plaats van St. Pol bij Duinkerken, met goeden uitslag aan. Treffers in vliegtuig- loodsen en branden werden waargenomen. Bij don terugkeer was nog verre don vuurschijn bij Duinkerken zichtbaar. Alle vliegtuigen zijn onbeschadigd terugge keerd. STOCKHOLM, 14 Februari Tenge volge van den onbeperkten duikbootoor log zijn hier sedert 2 Februari geen En- gelsche bladen meer aangekomen. De Engolsche regeering beeft ook de Zweedsche en Doensche stoomschepen vergund op' hun thuisreis van Amerika do Bermudas of Halifax, in plaats vrn Kirk wall aan te doen. De mailboot Stock holm en ook de Deensche mailboot Fre&orik VIII (met Bernstorft'c.s. aan boord) zullen Halifax aandoen. LONDEN, 1.5 FebruariDeEngelsohe s.s. Cilicia (3750 ton) en Ferga zijn in don grond geboord. De bemannin gen zijn gered. De Engelscho treiler King Alfred is door eon Duitsche duikboot getorpe deerd. Negen man zijn gered de kapitein is gevangen genomen. LONDEN, 15 Februari Het stoom schip Margarita (Lloyds register geeft twee Engelscho stoomschepen van dezen naam on, onderscheidelijk van 2788 en 375 ton) en de treiler3 Ashwold en Ireland zijn in den grond geboord. De bemanning van de Ireland werd gered, na 90 uren op opone zee gedreven te hebben. WASHINGTON, 15 Februari De u Lyman Law is door een Oostenrijk- sche duikboot in brand gestoken. Er zijn geen nienschenlevens verloren gegaan. VMUIDEN, 16Fi-bruari: De stoomers Vliestroom en Scheldeslroom van liet Hollandsch stoomscheepvaartgezel- schap, hebben toelating gekregen te ver trekken en zijn Woausdag avond naar Loith en Huil vertrokken. KOPENHAGEN, 16 Februari Natio nal tidondc meldt uit Christiania Noor wegen heeft in Januari 44 schepen, met eene totale tonnemaat van 66,184 ton verloren. De bestuurder van don Noor- weegschen Veritas, doelde na zijnen te rugkeer van een bezoek aan de Arnori- kaanscho scheopswerven mede, dat er in Amerika nabij 1,150,000 ton schepen voor Noorwegen in aanbouw zijn. Wan neer Amerika deze schepen in beslag neemt en 500 kronen per ton betaalt, zou Amerika aan de Noorweegscho reeders 600 millioen kronen moeten betalen. BERLIJN, 16 Februari. Berliner Lokal Ansciger meldt uit Rotterdam Sinds verscheidene dagen is er te Barce lona geen enkel schip binnnengekomen niet do Engelsche steenkool, die noodig is voor de metaalfabrieken. Deze zullen eerst hun bedrijf moeten inkrimpen, dan het stopzetten, waardoor duizenden arbei ders werkloos worden. Dezelfde moeilijkheden worden ook ondervonden in de vischvangst en in de konservenfabriek. LONDEN, 16 Februari. De Fransche torpedobool 317, is op 24 December 1916 verloren gegaan. BERLIJN, 16 Februari. Binnen de 24 uren, werden opnieuw door een onzer duikbooten tot zinken gebrachteen hulpkrui3er van 20,000 ton; twee hulp kruisers of transportschepen ieder van 13,600 ton en een transportschip van 4700 ton, dus samen 51,800 ton. Van do zes stoomers on een zeilschip, welke op 13 Februari als in den grond geboord aangemeld werden, en samen 25,000 ton inhoud hadden, vervoerde een stoomer 1000 ton hooi, 1500 ton tarwe, 2000 ton haver en een andere 5000 tou petrol naar Engeland. Als gevangenen werden ingebracht 3 kapiteins, 2 ingenieurs een vonktele- grafist; 2 der stoomers waren bewapend. BARCELONA, 16 Feb. Zeelieden uit Alexandria teruggekeerd melden, dat van 20 tot 29 Januari, twee Engolsche stoo mers, van 11,000 on 10,000 ton geladen met tarwe, vóór do haven door onderzeeërs werden in den grond geboord. De haven arbeiders van Alexandria hebben ver klaard, dat do Eiigeisohe lazaretschepen daar uilsluitelijk gebruikt werden voor den transport van troepen on krijgsge vangenen naar Salonika.. LUGANO, 16 Februari. De Neue Zuricher Zeilung ineldt uit Den Haag, dat van li tot 13 Fobr. 41 schepen met eene tonnemaat van 75,000 ton iu den grond geboord worden. STOCKHOLM, 10 Fobr. Er wordt ge meld, dat vijf Zwoedsciio schepen, welke van Engeland met kolen naar de Zweod— sche havens vertrokken waren, in hot Noordzee-spergebied tot zinken gebracht worde i. CHRISTIANIA. 16 Febr. De Noor weegscho konsul.iut to Bordeaux meldde aan liet handelsdoj arlomenl De stoomer Progreso(1620 ton) werd in den grond gehoord. Do kapitein en de beman ning werden gered. GOTEBÖRG, 16 Februari De Güte- borger slooiuer Adolf (835 ton.) is bij Orkney eilanden in den grond geboord. Do bemanning werd gered. BERLIJN, 10 FebruariDe Zweedsche pers had in 't begin dezer maand gemeld, dat de Zweedsche stooiuor Edda, op 29 Januari voorde Noorweegscho kust, door een Duitschen onderzeeër in den grond geboord werd. De stoomer zou met kolen van Seakati naar Halmstadt gevaren zijn en de verzekering zou geschied zijn bij misgreep of euveldaad. Thans is vastge steld, dut de Edda volgons verdrag ver plicht was, na het lossen der kolen naar Engeland lorug te koeren. Diensvotgen3 ia het iu den grond booren terecht ge schied volgens de regeling van de Duit- sche prijsvorderiug. De werking van den duikbootoorlog LONDEN, 15 Februari. Do limes meldt uit New York In do Amerikaan- sehe havens en statiën is eene geweldige opstapeling van goederen waar te nemen, ten gevolge de weigering der Amerikaan- ache en neutrale schepen, den Oceaan over (e varen. Men gelooft dat er te New-York ongeveer een miljoen ton staal ligt." Vele goederentreinen konden niet gelost worden, ten gevolge van het ge brek aan schepen. Reeds vroeger heerschte er gebrek aan wagons en zulks is thans veel verergerd. Te Chicago ligt or vier maal zooveel graan als op gewone tijden. Te Boston kan er niets meer binnen. De Delaware-Lachawanne spoorweg, in Pou- sylvanië en de New York Gentralbaan, hebben bekend gemaakt, dat zij voorloo- pig geene goederentransporten van de Westhavens aannemen. van Onderiingen Bijstand van 't Arrondissement Aalst Wij hebben het genoegen aan de aan geslotene maatschappijen medo to doelen dat van af 1 Februari do toelage van het Nationaal Komiteit voor de familievrrze- kering van 0,60 op frank is gebracht. De Voorzitter R. MOYERSOESn!. GEBED VAN VEERTIG UREN. Ge- durige Aanbidding voor den Vrede, op Zondag, Maandag en Dinsdag aanstaande. To 6 ure, uitstelling van 't II. Sakrament Te 8 ure, Gezongene Mis voor den Vrede Te 4 ure. Lof en Sermoen. De Geloovige worden vurig verzocht het H. Sakrament te komen aanbidden. Mevrouw weduwe Casimier DE SMET; De kinderen en kleinderen; De famiiiëu DE SMET, VAN SAN DE en VAN NUFFEL, danken uittorharte vrien den en kennissen, voor de blijken vau deelneming, hun betoond bij bot afsterven van hunnen geliefden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader, broeder, schoon broeder, oom en neef, Mijnheer CASIMIER DE SMET. DOOR Oésiré E>.TSLGROl3C 38® VERVOLG. Toen wij beiden, der wereld onbe wust, vroolijk het leven doorwandelden, liaml aan hand door de weidon stoeiden en bloemen plukten, die wij met kinder lijke vreugde aan uwe moeder brachten, en tot loon oenen kus ontvingen, zeg mij, Clara, beminden wij elkander niet als broederen zuster was mijne vreugd de uwe, en uwe smart de mijne niet Toen ik later het gastvrije dak uwer ouders verliet, zogende uwe brave moeder mij niet, ais haar eigen kind, en zegdet gij mij niet in liet heengaan Lode wijk, welkdanïg ook onzer boider lotsbestem ming zij, laat ons nooit vreemdelingen voor elkander worden Clara snikte luider, maar kon niet ant woorden. Al deze woorden staan onuitwisch- baar in mijn geheugen geprent on dui zendmaal heb ik gezegd Beter ware hot geweest, mij aan mijn noodlot prijs te geven en van koude te laten sterven, dan mijn leven te redden om liet later door Let vuur der wanhoop te zien verteren Clara sprong eensklaps op, en den jon geling bij de hand nemende, sprak zij Naamlooza Maatschappij Maatschappelijke Zetai JEEofststde-Jsij De heeren aandeelhouders worden uit- genoodigd tot de gewone algemeen© ver gadering, welke zal plaats hebben op Maandag 5 Maart 1917, om 11 ure, in de Taverne de Londres, Schildknaap- straat, te Brussel. DAGORDE: 1. Verslagen van den Beheerraad en van uen Raad der Commissarissen, over het dienstjaar 1916; 2. Goedkeuring der balans en der Toke ning van winsten en verliezen voor hot dienstjaar sluitende op 31 Octo ber 1916; 3. Ontlasting te geven aan de Beheerders en Commissarissen 4. Statutaire benoemingen; 5. Allerhande punten. Om aan de Algemeene Vergadering deol te nemen, moeten de heeren Aandeel houders zich schikken naar artikel 27 der standregelon. De aandeelen mogen neer gelegd worden in het Crédit général Lié- goisKoninklijkestraat, 64, Brussel of ten Zetoi der Maatschappij. 844 Naamlooza Maatschappij JLi&i Fosirrmre Maatschappelijke Zetel: Tr3Iofista.c3.©»»]to5.J «Aalst. De heeren aandeelhouders worden uit- genoodigd tot de algemeene buitengewone vergadering, welke zal plaats hebben op Maandag 5 Maart 1917, om 12 ure, in de Taverne de LondresSchildknaap- straat, te Brussel. DAGORDE Maatregelen te nemen in gevolge artikel 112 dor Wet op de handelsmaatschap pijen. Om aan de Algemeeno Vergadering deel te nemen, moeten de heeren Aandeel houders zicli schikken naar artikel 27 der Standregelen. De aandeelen mogen neer gelegd worden in het Crédit général Lié- goisKoninklijkestraat, 64, Brussel, of ten Zetel der Maatschappij. S45 De Hoogeerw. Heer Vic. Kap. heeft pastoor, benoemd te Zwijndrecht, don E. H. Schookaert, onderpastoor te Lebbeko. Herroep uwe woorden, Lodewijk 1 want gij lastert God en mijne moeder De aanraking barer bevende hand stilde oogenblikkelijk zijn gistend bloed en zijne geestdrift week voor den blik, dien hel meisje hem toewierp, want er lag zooveel medelijden en zooveel weedom in beslo ten, dal do jongeling dadelijk vervolgde: Gij hebt gelijk, engelachtige ziel ik heb hot recht niet tegen mijne bestem ming op to staan, en toch ben ik diep rampzalig. Maar ik wil u niet langer be droeven, vaarwel en wees geluküig morgen reeds zal ik verre van hier aan u donken, en niet meer door mijne treurig heid de zon uws levens verduisteren.... Waarom wilt gij heen, en wat toch, Lodewijk, misdeed ik u ooit, dat u ge- rechtigt mij uw ongeluk te verwijten Wat gij misdaan hebt, Clara O, niets niets het is immers uwe schuld niet, dat gij rijk zijt en ik arm ben. Hot is uwe schuld niet, dat God mij een hart schonk om u te beminnen en ter zeiver tijd oenen onoverschrijdolijken scheids muur stelde tusschen ons beiden. Het is uwe schuld niet. dat uw beeld mij steeds vergezelt on uw aandenken mij nimmer verlaat. Neen, Clara, dit alles is uwe schuld niet, en echter waren er in mijn levon oogenblikkon, waarin ik gezegd heb Wilde God, dat zij mij verachtte, \!*VY iinaaï USbl/W .flliMarim int a nnwm- VHRKtOOF9 Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte worst, Halfhoofd, Leverpastei, Fricandon, VLEESCH IN DOOZEN Boeuf k la mode, Carbonnades Flamandes, Paté de viande, Paté National. Zaterd. 17 Febr., Maand. 19 Dinsdag20 Woensdag 21 Febr. Donderdag 22 secliën 9 en 8 secliën 15 en 14 13 en 12 1 11 en 10 De Behoef/igen 3s voormiddags, De NIET Behoeftig en Ss namiddags^ VERKOOP VAN KEUKENVET Vrijdag 23 Februari, seoliën 11, 12 en 13 De Behoef tig en ?s voormiddags, De NIET Behoeftigen sö namiddags. STLJÏIi'iSMIJ -"W X_. In de week van 19 tot 25 Februari zal er Suikerij afgeleverd worden aan de volgende sectiën Maandag 19 Februari seclio 2 J Donderdag 22 Febr. sectie 12 Dijnadag 20 4 en 5 Vrijdag 23 14en 15 Woensd. 21 8 en 9 j Zaterdag 24 18 en 19 De Behoeftigen 's voormiddags. —De Niet-Behoeftigen 's namiddags MATIQB!&LE WBHKEL Beschikbare waren voor de week van 19 tot 25 Februari Vet, Cristallisésuiker, rijst, Meel, Gist, Géréaline, Verdikte Melk, Sugar Corn, Azijn. De Behoeftigen 's voormiddags. De Niet-Behoeftigen 's namiddags. N. 13. Do azijn zal afgeleverd worden in liet Hulphuis van den Na- tionalen Winkelop de Botermarkt, in dezelfde orde der sectiën als in den Nationalen Winkel De Beheerder-Afgevaardigde, KAREL DE WOLF. VERLOREN ondorwoge de Botermarkt naar de Groote Markt, een portefeuille, eene zekere som geld inhoudende. Goede belooningtfa&n den vinder, mits terug te brengen ten politiebureele van Aalst. 843 Donderdag m - nil vertrekt liet schip San? Crédit op reis naar bove ge noemde streken. De personen of hande laars, welke zouden willen koopwaren naar dio stroken zenden, mogen zich van heden af wonden te Aalst, aan de Zee- bergbrug, (rechtover het magazijn Cor- thals, ten laatste tot Woensdag avond. dan zou ik haar ten minste kunnon haten, en nu kan ik haar enkel beminnen 1 Dat was eene boozo gedachte, Lode wijk, en die heb ik aan u niet verdiend. Gij hebt gelijk, Clara, het was slecht, maar gij zult het mij vergeven, gij zijt beter dan ik. De ziel uwer moeder her leeft in u, en gij zult de woorden mijner wanhoop niet tegen mijn hart doen ge tuigen. Lodewijks droefheid was gedurende dit gesprok van lieverlede gestild. Bij do laatste woorden, had hij Clara's hand in do zijne genomen. Beidon waren zoo zeer aangedaan, dat zij do binnenkomst van mevrouw Van- derklaveren niet bemerkten. Zoo, zoo dut gaat daar goed, dunkt mij klonk liet eensklaps aan hun ooren. Clara deed eenen sprong achterwaarts en Lodewijk. bleef als in den grond ge worteld staan. Tante Treze trad nader He wel, onnoozel ding, wie van ons beiden had nu gelijk, toen ik vóór een uur zeide, dat gij ongelijk hadt, zoo treu rig te zijn, en dat hot zoker was, dat Lo- dovvijk u gaarne zag In Gods naam, zwijg, Tante, zei Clara, e i zij legdo do volle hand op den mond t nieter. Ik bid u, spreek, zeide Lodewijk, en OPENBARE VERKOOPING van tö Westfem (Ouden Hoek) namens Mevrouw D. Gellinck-De Waüe, te Gent, op Woeksdag 21 Februari 1917 om 9 ure voormiddag, door het ambt van Deurwaarder MAHÏEU, te Aalst on op ontvangst van M. Deneve, Gemeente- sekretaris teWestrem.Komptaute betaling en gewone voorwaarden. 850 eene onbeschrijliijke vreugde verhelderde zijn geiaat. Zeker zal ik spreken. Ilc heb immers gelijk, en als ik gelijk heb, zwijg ik voor niemand, zelfs voor den koning niet. En Tante Treze vertelde al watz terwijl Lodewijk schier van blijti bezweek, en Clara bet rood barer v achter dc beide handen verdook. Toen mevrouw Vanderklaveren op hield, stortte Lodewijk aan de voeten der innig geliefde Vergeving, Clara, mijne Clara sprak hij vergeving ik heb u miskend en aan uw hart getwijfeld. Maar waarom mij zoo lang laten lijden Lodewijk, zeide bet meisje, gij waart te trotsch, mij uwe liefde te bekennen, en ik kon u toch zelf niet zeggen, lioe vurig ik u bemin. Allons, kinderen genoeg hiervan, onderbrak do Tante: ik zie ginder mijnen broeder met Koben afkomen, en er vult hier aan iets anders te denken. Ik heb mij te vroeg verheugd, zeide Lodewijk, die door Tante's woorden uit zijne geestvervoering tot het begrip der werkelijke hinderpalen teruggeroepen, al zijnen angst voelde herleven. Laat mij maar geworden, leide me vrouw Vanderklaveren, ik zal alles 0i ten rechte helpen. (Vervolg//.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2