De onlusten te S' Petersburg Weslslijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevecMstsrreio Zuil-Oostelijk frost Op tie Turkssiia Msa Kruissroorloo der duikbooten NATIONAAL HULP- EN VOEWN8SK0MITEIT VOEDINGSKOMITEIT VOOR AALST Avondhericht Duitschland en Amerika China en Duitschland STADSNÏÊIJWS Verlangen der Weesjongens KEÜKËNffl£lö£No;z3oZre liet nieuw Vegetarisch Kookboek, EigenHaard. fes*»? jafócuau ioq usBi©iia«o g Dui&sehe bron. BERLIJN, 16 Maart Geen groote goveohtsacties. In het Ancregebied, aan weerszijden van de Soir.me ien tusschen Avre en Oise gevechten op het voorterrein, waarbij gevangenen werden ingeleverd. Ook nabij Alrecht, in Argonne, op den oostelijken oever van de Maas, bij de Chumbrettohoeve Jen in het bosch van Apremont, evenals ton noorden van het Ilhijn Marnekanaal slaagden onze aan valsgroepen erin 4 officieren, meer dan 50 man en eenige machiengeweren uit de vijandelijke.loopgraven te halen. Fransche foa*OEB. PARIJS, 15 Maart. Ton oosten van de Oise heelt een overval, door de Fran schen uitgevoerd, in de streek van Moulin sous Tout vent dezen toegelaten gevange nen te nornon. Verschillende pogingen van de Duitschers tegen de kleine Fran sche posten in de buurt van Vigró ten westen Navarin in Argonne zijn onder hei Franscho vuur mislukt. In de streek van Maison de Champagne is de geschut- slrijd tamelijk levendig geweest. Niets te vermelden van het overige front. PARIJS, 'J.5 Maart. Ten oosten van de; Oise heeft een overrompeling, door de Franschen in de streek van Moulin sous tous vents uitgevoerd, hun <le gelegenheid geboden om gevangenen temaken. Verscheidene aanvalspogingen der Duitschers op kleine Frunsche posten in don omtrok van Vingre, beweste Navarin en in de Argounen, zijn door 'tFransche vuur verijdeld. In de streek van Maisons de Champa gne tamelijk levendige geschutstrijd. De infanterie bleef werkeloos. Aan 't overige front niets vermeldenswaardig EssrgoBsoEie for-asi. LONDEN, 15 Maart. Het gebied, waar do vijand terugtrekt, is Zuidwaarts uitgebreid. De Etigelschen bezetten diens schansen over een front van 2 1(2 mijl van bezuiden het bosch van St. Pierre- Vaast af tot benoorden liet dorp Saillisel. Dtzen morgend is een forsche tegenaan val van de tegenpartij ten Oosten van Achlel le petit met goed gevolg afgesla gen. Na een geduchte beschieting wisten de Duitsohers onze schansen ten Zuid-Oosten van Atrecht binnen to dringen. Eenige mannen worden vermist. Een tweede vijandelijke overvalsgroep is ten Noord Oosten van Neuville St. Vaast gekeerd. Duif se he bren. BERLIJN, 16 Maart. Bij opnieuw ingelroden vriesweder niets van belang. Oostenrêjfcscfoe forosro WEENEN, lOMaart: Niets le melden. Russische bron. LONDEN, 15 Maart. Draadloos opgevangen officieel Russisch bericht De vijand hoeft vannacht onze stellingen ten Zuid Westen van Brzezany aangeval len en er een deel van bezet. Door een tegenaanval hebben wij hen er mqt groote verliezen weer uit verdreven. Dos-ïenröjksciee fci'ooi WEENEN, 16 Maart. Gisteren avond stond de streek van Kostanjevica onder zwaar artillerievuur. Een daarop volgen den aanval der Italianen werd vóór do stad afgeslagen. In den Karstsektor lieerschle levendige vliegerhedrij vigheid. Op het Tyrolorfront beschoten de Ita lianen mol verdragende kanonnen Arco tn Villa Lagarina, ItaSsaausGhe bron ROME, 15 Maart. Aan den bovenloop van de Cisrnon (Brenta) ia in den nacht van 13 op 14 dezer eene poging van den vijand, om do Itaiiaanscke linies op den tweeden top van de Col Bricou binnen te dringen, prompt gefnuikt. Cisteren langs hooi liet front bedrijvig heid van het geschut en van kloine detachementen infanterie. Het vuur was dichter op den Karst.waar onze patroeilen lot aan de vijandelijke linies opdrongen en buit meebrachten. Duitsche üsron. BERLIJN, 16MaartSterke Fransche strijdkrachten violen heel den dag door herhaaldelijk onze stellingen ten noord westen en ten noorden van Monastir aan. Bewesten Nizopols drong de vijand over een geringe breedte in de voorste loop graven binnen. Voor 't overige mislukten de door hevige vuurgolvir.gen ingeleide aanvallen tegen de voortreffelijke hou ding van de loopgravenbezetting en liet doelmatige afweervuur van het geschut. Tusschen het Ocliri en Prespameer zijn eveneens, na sterk vuur ingezette aanvallen van db Franschen afgeweerd geworden. OosknrijkscBie bron WEENEN, 16 Maart. Aan de Ochrida en Prespameren, artilloriegevecht en eonigo vijandelijke aanvallen, welke verijdeld werden. Suigaarsche bron SOFIA, 14 Maart. Roumeensch front. Door het vuur uit de stukken op onzen oever zijn verscheidene militaire inrichtin gen in Galatz in brand gestoken. Balkanfront. Tusschen het meer van Ochrida- en het Prespameer zijn herhaalde aanvallen van den vijand met zware verliezen voor hem afgeslagen. Na een tamelijk hevige voorbereiding door de artillerie, bebbon de Franschen bij her haling enze stellingen ten westeg en ten noorde van Bitolia (Monastir) in het vak tusschen Tarnowa en de vlakte van Monastir aangevallen. Zij kregen hooge verliezen en werden genoodzaakt terug te trekken. Op de rest van het front geringe gevechtsbedrijvig heid. Een Fransche korapagnie trachtte onze stellingen ten zuido van Gewgeli te naderen maar werden verdreven. Eene Engelsche kompagnie naderde onze stellingen ten oosto van de Wardar, maar werd eveneons verdreven. Turksche Ibrotn KONSTANTINOPEL, 14 Maart. Van beide zijden levendige werkzaamheid van verkenningspalrooljes. De ondernemingen van den vijand gelukten geen van alle. Onze verkenners hebben eenige gevange nen gemaakt en een zekere hoeveelheid munitie en ander materiaal genomen. VAN HET DUITSGH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 16 Maart, (officieel). In hel Westen en het Oosten, slechts hier en daar levendige govechlsbedrijviglieid. BERLIJN, 16 Maart. (Officieel). In de ntaand Februari, zijn 368 handels schepen, inet 701,500 ion, ten gevolge van oorlogsmaatregelen der Centraal- machten, verloren gegaan. Daaronder waren 292 vijandelijke sohepen, niet 644,000 ton en 76 neutrale schepen mot 137,500 ton. Van de onzijdige schepen, werden er 61 schepen door duikbooten tot zinken gebracht, dus 16,5 per honderd van den totalen uilslag der maaud Februari,tegen 29 per honderd, weiKe gemiddeld verloren gingen in de vier vorige maanden. De chef van den adm. staf der marine. De volgende schepen, die tusschen 21 October j.l. en 18 Januari vertrokken, zijn bij Lloyd's te Londen als vermist aan geslagen Adtiatic Eogelsch schip van 3028 ton, met steenkolen Giant Engelsch schip met vuursteenen Pa- cifique Fransche bark, 2241 ton, met ballastPlanudus Engelsch schip, 542 ton, met kolen. De Michael die op 1 November j.l. Lizard passeerde, is verder veel over tijd. BERLIJN, 16 Ma»rt De Engelsche stoomeas Sadamore 5197 ton, New- stoadt 2836 ton, Lucy Andersen - 1073 ton; de Japaansche stoomer Chin- sei Maru 3060 ton; de Italiaansche st. w San Michele583 ton, Adelina 5028 ton, Apo 301 ton, Albino 1087 ton, Elenea» 210 ton,»Salvadore» 129 ton, alsook de kleinere Italiaansche zeilschepen Giustina, Madre, Elisabetha, Concettina en Ciropalmic, en Verder de Portugeesche zeilschepen Guadina 320 ton, en de Engelsche vischsloepen Vulcan a 290 ton, Navenbij 167 ton, G. X., 289 ton, werden door duik booten tot zinken gebraeht. Schoepsverkoop, BERLIJN, 15 Maart De Berliner Lohalcinzeigerverneemt nit Kopenhagen: Naar aan Nationaltidende uit Bergen gemeld wordt, werden onlangs 10 stoom schepen van Noorwegen aan Italië ver kocht; onder deze is ook het Bergsch stoomschip Locoli van 11,000 ton, voor hetwelk een koopprijs van 11 miljoen kronen bereikt werd. Nog de bewapening der handelsschepen LONDEN, 14 Maart. De Morning Post, verneemt uit Washington, dat binnen weinige dagen, handelsschepen, gewapend met kanonnen zullen uitvaren. BERLIJN, 15 Maart. Den lOn Maart meldde een New Yorksch blad, dat drie andere proefschepen naar havens van de Ententostaten onderweg waren. Een dezer is het stoomschip «Algankin», van maar 282 ton en voor Londen bestemd. Geen van deze drie schepen is bewapend. BERLIJN, 15 Maart. De Berliner Lokalanzeiger» schrijft Naar uit New York gemeld wordt, hebben de Amerikaansche marineoverhe den den dagbladschrijvers van de onzijdi ge landen medegedeeld dat ze nu kunnen telegrafeeren, zonder huu berichten aan de censuur le moeten onderwerpen. Er wordt op hun vriendschap en hun vader landsliefde gerekend. BAZEL, 15 Maart. Neuu Corres ponded meldt uil Washington De re geering en de admiraliteit verzochten de dagbladen op 12 Maart, niets meer te veropenbaren wat betrek had over de scheepsbe wegingen. De munitieuitvoer is in feite wederom toegelaten. Amerika wil duikbootjagers bouwen. GENEVE, 15 Maart. Volgens Lr Petit Parisien hoeft de Amerikaansche staatssekretaris Daniels eene marinekon- ferencie beroepen, waarin besloten werd dadelijk over to gaan lot het bouwen eener duikbootjagersvloot. Dit zouden vaartuigen zijn, van 25 tot 40 meters lengte welke eene snelheid hebben van 35 knoopen. Wekelijks zouden 30 tot 40 vaartuigen gebouwd worden. PARIJS, '16 Maart. Het agentschap Havas meldt uit Peking De minister van builoulandscho zaken deelde de gezanten der Geullieerden mede dat de regeering aan den Duilsche gezant, het personeel van het gezantschap en de Duitsche konsuls iu Cnina pussen heeft uitgereikt. Een verder Reutel-telegram uit Londen bericht dat het marine ministerie de mededeeling heeft ontvangen dat de Chineesohe regeering de Duitsche han delsvaartuigen in de haven van Shanga'i in bezit heeft genomen. De bemanningen werden aan bord gebracht en onder bewaking gesteld. Er zijn 13 vaartuigen met 25,000 ton. De troonafstand van den Tsaar Benoeming van een Regent LONDEN, 15 Maart. BonarLaw heeft heden in het Lagerhuis meegedeeld dat de Tsaar afstand van den troon heeft gedaan. Grootvorst Michaël Alexandrowitsj ia tot regent benoemd. Grootvorst Michaël Alexandrowitsj if de eenige broer van Tsaar Nikolaas ia 187S geboren. ST. PETERSBURG, 14 Maart. Bark, Protopopof, Sturmer e. a. zijn deor de revolutiounairen gevangen genomen, ook baron Fredericks, de minister van het keizerlijke hof, dien het volk sterk verdenkt van onder Duitschen invloed te staan. De revolutionnairen hebben het Win* terpaleis bezet. De gezanten van Frankrijken Engeland zijn onderhandelingen met het uitvoerend komiteit uit de Doema begonnen. Verklaringen van Rodzianko De Kolnische Zeitung verneemt uit Kopenhagen dat Rodzianko, de voorzitter van de Doema, Vrijdag buiten de orde, een verklaring heeft afgelegd. Daarbij zoo hij o. a. gezegd hebben De wanordelijkheden die wegens den hongersnood in St Petersburg en veel andere steden van Midden Rusland uitgebroken zijn, hebben allengs een zoodadigen omvang gekregen, als niet meer kan worden geduld, Ze zijn dubbel betreurenswaardig in der. moeilijken oorlogstijd, dien Rusland op het oogen- blik doorleeft. Het gebeurde is in de eerste plaats door het ontbreken van doelmatige organisaties veroorzaakt. De huidige toestand eischt dringend de onverwijlde toepassing van maatregelen, die de bevolking kunnen geruststellen. Daarom komt vandaag op mijn verzoek onder voorzitterschap van den minister president een buitengewone raad bijeen, waaraan de ministers,die de buitengewone verdedigingskommissies leiden, deelne men, en verder de president, vice presi dent en sekrotaris der Doema zoomede vertegenwoordigers van de hoofdsteden zemstvo's. Rodzianko voegde daarbij, die verkla ring in overeenstemming met den minis ter-president af te leggen. De tekst werd denzelfden dag ter geruststelling overal in St Petersburg en Moskou aangeplakt. St PETERSBURG, 15 Maart. Rod zianko heeft uit naam van het uitvoerend komiteit aan de bevelhebbers van de vloot en van do legers op alle fronton een manifest gezonden waarin hij' hun ver zoekt kalm te blijven en den strijd tegen den vijand voort te zetten, terwijl het komiteit den vrede handhaaft. De revolutionairen hebben eeno voor- loooige regeering ingesteld. St. PETERSBURG, 15 Maart. De arbeidersrfgevaardigden uit de Doema hebben tot de arbeidersbevolking herhaal de aanrnanningon gericht om de orde te bewaren en het werk te hervatten, opdat de soldaten aan het front den strijd kunnen voortzetten. St PETERSBURG 15 Maart. Grootvorst Cyrillus heeft verklaard zich onvoor waardelijk ter beschikking van Rodzian ko te stellen. Alexjef antwoorde het voorstel van do Doema aan te nemen, Broessilof zei, jegens keizer en vaderland zijn plicht te doen. Goremikin is in hechtenis genomen. Het eerste en vierde regiment der kozak ken van de Don hebben zich bij de revo lutie aangesloten. Toetredingen ST, PETERSBURG, 15 Maart. Moskou heeft zichgzonder dat er bloed is vergoten, bij de revolutie aangesloten. BERLIJN, 16 Maart. Het Berliner Tageblatt meldt uit Stookholm Tegenover een gerucht over een vlucht van den Tsaar naar het Zuiden, wordt gemeld dat de Tsaar zich sinds den 8 Maart in het hoofdkwartier in zekerheid bevindt. De Tsarin verbleef al dien tijd te Zarskoje Sole. Het nieuwe Russische Ministerie St PETERSBURG, 16 Maart. De Uitvoerende Kommissie van de Rijksdoema maakt de volgende lijst openbaar van het nieuwe nationale kabi net. Vorst Lwow voorzitter van het Zemstwosverbend wordt tot minister president en tot minister van binnenland- sche zaken benoemd. De afgevaardigde voor St Petersburg, Miljoekof, tot mi nister van binnenlandsche zaken de af gevaardigde van Saratof, Koronskij, tot minister van rechtswezen de ondervoor zitter van de Rijksdoema Ukrasof, tot minister van verkeerswezen de afge vaardigde voor Kostroma, Kronowalef, tot minister van handel en nijverheid de professor aan de hoogeschool van Mos kou, Naninlef, tot minister van openbaar onderwijs Het lid van don Rijksraad, voormalig presidont der derde Rijk-sdoema en presi dent van de Vereenigde Kommissies der nijverheid, Goetschkof, wordt minister van oorlog en plaatsvervangend minister van marine de afgevaardigde Wohinga- ref, minister van landbouw de afge vaardigde voor Kief, Terestchenko, mi nister van geldwezen de afgevaardigde voorKasan, Kodnof, rijkskontroleur. De houding van den Rijksraad 22 leden van den Rijksraad,waaronder Gutschkow, Stachowitch, frubetskoi en de professors Wassilew, Grim en Wer- nadski hebben gisteren een telegram aan den Gxaar gericht, waarin zij de omstan digheden blootlegdon, welke het volk tot uiterste vertwijfeling gedreven hadden en de omverwerping van de regeering voor gevolg hadden. Het langer voortduren der regeering zou eene totale omverwerping der grond wet gelijken zij zou tevens eene neder laag op het slagveld veroorzaken, het einde der dynastie beduiden en een groot onheil over Rusland brengen. - Wij zijn van oordeel, (zon seinen zij verder) dat het heil in oen volledige afbreuk met het verleden ligt, in eene dadelijke bijeenroeping van het parlement en de benoeming van personen, die het vertrouwen van 't volk genieten, een nieuw kabinet zullen vormen, dat in vollo verstandhouding met volksvertegenwoor digers het land zal besturen ZONDAGRUiST. Zondag 18 Maart, zal alleen openblijven, van 's middags tot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. GALLEBAUT, Botermarkt. KERK VAN SINT MARTINUS. Zondag 18 Meert, Gedurige Aanbidding voor de Vrede, van na de Hoogmis tot na het Lof. Onder het Lof, Sermoen, Rozen- krand en Vredegebed van Z. H. den Paus. Maandag 19 Meert, feestdag van den H. Jozef, om 10 ure plechtige Mis voor 't heil der chrislene huisgezinnen. KERK DER E.E. P.P. JEZUÏETEN. MaandagFeestdag van den ti. Jozef, Gedurige Aanbidding. 's Morgens ten 7 uur, alle halve uren een Comrnuniemis. Te 8 1/2 Hoogmis. Te 4 uur Lof voor de studenten, te 5 uur voor het volk. Lang reeds hebben wij het gedacht gehad, de brave lezers en lezeressen van Do Volksstem eens iets te vragen. Eene zekere bescheidenheid hield ons terug. Nu willen wij toch niet meer wachten, maar integendeel, ronduit zeg gen wat ons op het harte ligt. Er is spraak van boehen. Dat het nattig is en aangenaam, goede boeken te lezen, dient niet bewezen te worden. Nuttig is het buiten twijfel. En aange naam. Owat is het verzettelijk 's avonds, na het dagelijksch work, in de uitspan- ningsuren, zich met een nuttig boek te kunnen bezighouden. In 't kort, wij lezen zoo gaarne Spijtig dat er in het Gesticht zoo weinig boeken voorhanden zijn en dat het, we gens de tegenwoordige tijdsomstandighe den, zoo moeilijk is, er nieuwe aan te schaffen. Maar, zeuden er geene personen in Aalst zijn, die op hunnen zolder, of in 't een of ander hoekje van hun huis, eenige boeken hebben liggen, die zij, of iemand hunner familie, vroeger als prijsboek ten geschenke kregen en die zij nu kunnen missen Och dat iedereen eens zijnen goeden wil toonde en het huis eens doorzoeht, wat zou men ons een groot genoegen doen. Wilt ge dat eens doen, brave Lezers en Lezeressen Zegt niet dat ge geenen tijd hebt. Zeg lieverJa zeker zal ik dat doen, ik wil de Weesjongens die voldoening schenken, 't Is al erg genoeg dat ze wees zijn Zoo zult ge, met weinig moeite, een buitengewoon goed werk verrichten. En, moest men ons nu of dan vragen, wie ons die nuttige boeken gaf, dan zulle» wij de eer hebben, te antwoorden Die hebben wij gekregen van de brave Lezers en Lezeressen van De Volksstem. Welaan,heste vriendenen vriendinnen, toant uwe genegenheid voor de Weesjon gens en brengt maar alles wat ge vindt, in dien aard, bij onzen Eerw. Broeder Overste, in 'tWeeshuis, Leopoldstraat 17. Hij zal u in onzen naam toch zoo dank baar zijn. De Weesjongens van Aalst. WERK DER WERKMANSTUINEN. Uitdeeling van plantsoen en zaden. Te naaste week zal de kosteloozo uit deeling van plantsoen, enz. aan onze 1500 leden, hoofden van huisgezinnen, begin nen. Op Dijnsdag 20 Maart, ten 10 ure, mogen zich aanbieden ter Huishoudschool, Nazarethstraat, de leden wiens naam be gint met letters A, B en G den Woens dag 21 Maart, op hetzelfde uur, komen de leden waarvan de naam begint met D den Donderdag 22, met letters E, F, G, H, I, J, K en L. Latere berichten zul len afgekondigd worden. Elk weze voorzien van zijne gezins kaar t en een zak. Het Bestuur. VERLOREN eenedonker-blauwe blouse van de Korte Zouts.traat naar het Espla nadeplein (Pass-Bureau), terug te bren gen ten bureele dezer. 901 VERLOREN tusschen de Leopoldstr. en den Cinema, eene bloes; terug le bren gen naar het bureel der Volksstem. 904 VERLOREN ondorwege deGeeraards- bergschestraat naar de Groote Mark, een portefeuille inhoudende paspoort en an dere papieren. Adres ten bureele dezer. Te huren goede moersche». Te bevr. bij den heer MauritsDe Wolf, Albrecht- laan, Aalst.908 bevat 600 verschillende recepten voor het bereiden van eetmalen (zonder vleeschgebruik) aan fr. 1.50, COMMISSION FOR RELIEF if] BCLSIUM fstodtelij 3c Komiteit A.A.LST NATIONALE WINK EL Beschikbare waren voor de week van J9 tot 25 Maart Vet, Cristallisésuiker, Rijst, Meel, Boonen, Verdampte Melk, Gist, Sugar Corn, Baby's Food, (Kindermeel), alleenlijk verkrijgbaar voor de Niet-Behoeftigen 'op vertoon van trouwboek De Behoeftigen 's voormiddags. De Niet-Behoeftigen 's namiddags. De Bestuurder, KAREL DE WOLF. CfX Aft GTJTE3RIE-WIIVKE3L Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst Witte worst, Half hoofd, Leverpastei, Frlcandon. Vleesch in doozen Bceuf d la mode, Carbonnades Flamandes, Pató de viande Paté National. Zaterdag 17 Maart sect. 19, 18, 17 I Woensdag 2f Maart sect. 11 10 Maandag 19 16, 15, 14 I Donderdag22 ,7 Dinsdag 20 13, 12 verkoop VAN KEU KEN VET Vrijdag 23 Maart, sectiën 17 en 18 De Behoeftigen 's WOOPmiddags, De NIET Behoeftigen 's namidd. In da week van 19 tot 25 Maart zal er Suikerij afgeleverd worden aan de volgende sectiën Maandag 19 Maart sectie 2 I Donderdag 22 Maart sectie 12 Dijnsdag 20 n 4, 5 I Vrijdag 23 *14 15 Woensd. 21 8, 9 Zaterdag 24 ig' ^9, De Behoeftigen 's voormiddags. De Niet-Behoeftigen 's namiddags Verkoop van Boter of Eiers in het HuDphuis, op de Botermarkt. MAANDAG 19 MAART, SECTIE 17. DIJNSDAG 20 MAART, SECTIE 16. De Behoeftigen 's VOOPKIïiddags, de NIET Behoeftigen 's etainiddi De Beheerder-Afgevaardigde KAREL DE WOLF. HL Men is verplicht zijne Levensmiddelenkaart en zijne Broodkaar of Onderstandskaart mede te brengen. Mevr. wed. Petrus DE VOS, geboren Maria DE SADELEER en hare Kinderen; De Familiën DE VOS en DE SADE LEER, danken uit ganscher hart vrien den en kennissen, voor de blijken van deelneming, hen betoond bij hot afsterven van hunnen têergeliefden Echtgenoot, Vader, Broeder, Schoonbroeder en Oom, Mijnheer PETRUS DE VOS. T Mijnheer Maurice VAN GHYSEGHEM, soldaat by het Belgisch leger Mejuffer Madeleine VAN GHYSEGHEM; Mynheer Jules VAN GHYSEGHEM Mynheer Antoon VAN GHYSEGHEM Mijnheer Leo VAN GHYSEGHEM Mejuffer Laure VAN GHYSEGHEM Mejuffer Gabrielle VAN GHYSEGHEM Mevrouw We LAMBO en hare Kindereu; De Kinderen, Schoonkinderen, Klein kinderen en Achterkleinkinderen van wij len Mijnheer en Madame Jozef VAN GHY SEGHEM De Familiën VAN GHYSEGHEM, LAMBO en IIERKENS, melden II met innige droef heid het smartelijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van hunne teergeliefde Zuster, Kleinkind en Nicht MEJUFFER Lucia, Charlotta, Camelia, Gerardina, Emilius VAN GHYSEGHEM Lid der Congregatie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen geboren te Aalst den 9 Juli 1897 en god vruchtig aldaar, na eene pijnlijke en langdurige ziekte overleden den 15 Maart 1917, versterkt door doHH.Sakramenten. Zij bevelen hare Ziel in uwe godvruchtige gebeden. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van do Begrafenis in den Familiekelder, tot dewelke Ued. uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben Maandag 19 Maart, om 10.30 ure, in do St Jozefskerk. De Vrouwmis onder do Vigiliën. Men vergaders ten sterfhuizo Dirk Martensstraat, 22, om 10 ure. Noch bloemennoch kronen. Familieleden, vrienden en kennissen gelieven dit bericht als uitnoodiging te aanzien. j. i Mejuffer Maria DE KEYSER Mejuffer Rosalie DE KEY'SEF.', laten Ued. met droefheid weten het smar- f lelijk verlies van hunne teergeliefde1 zuster MEJUFFER JOANNA-MARIA DE KEYSER Lid der Congregatie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen en der Derde Orde van O.L. Vr. van den berg Carmelus i en der H. Theresia geboren te Lier den 27 September 18431 en godvruchtig in den Heer ontslapen te Aalst, den 16 Maart 1917, versterkt door t al de troostmiddelen der H. Kerk. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van/ de Begrafenis, zal plaats hebben Maandag 19 Maart, om 10 1/2 ure, in St Martens- kerk. De Vrouwmis onderden Dienst. Men vergadere ten sterfhuize, Naza- r rethstraat 17, om 10 ure. Vrienden en kennissen worden verzocht dit bericht als uitnoodiging te aanzien. Naamloozo Maatschappij van het Arrondissemsnt Aalsl te Aalst Zetel Statiestraat, 21, Aaj-t (Standregelen: Staatsblad Bijz. verzameling 1898n. 3381) De Aandeelhouders zijn verzocht de algemeene vergadering te willen bijwo nen, welke zal plaats hebben, Maandag 2 April 1917, om 10ure, ter Maatscbap- pelijken Zetel. DAGORDE: f 1. Verslag van den Bestuurraad en bet f College der toezichters; 2. Goedkeuring van de balansrekening en i van de rekening van winsten en ver- liezen; 3. Benoeming van eenen beheerder en twee toezichters; 4. Ontlasting te geven aan de beheerders en toezichters. De Beheerder-Bestuurder 903 Aug. Moyersoen.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2