I De onbeperkte Dulkbootoorlog Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein- Oostelijk gevechtsterrein- Zuiddijk gevechsterrein Zuid-Oostelijk gevechtsterrein Turksche fronten XXni'JAAfi N' 73 3 centiemen het nummer Woensdag 28 Maart 1917 LKSSTEHI Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-Dh Gbndt Bureelen Kerkstraat. 9 en 22, Aalst DUITSCHE MEDEDEELBNG VERORDENING. België wordt in twee bestuurlijke gebieden ngedeeld, waarvan het eerste de provincies Antwerpen, Limburg, Oost- en West-Ylaan- ie..;n, alsook de arrondissementen Brussel >n Lëuven omvat, het tweede de provincies "lenegnuw, Luik, Luxemburg en Namen, ,lsook het arrondissement Nijvel. Het eerstgenoemd gebied zal van uit Brus- el, het laatstgenoemd van uit Namen Le tuur d worden, Alle nadere schikkingen ter uitvoering de- :er Verordening wat de inrichting van het <e»tuur der beide gebieden en de overgaven er dienstzaken betreft, blijven voorhehou- len. Voorde bevoegdheden van het ministe rie van Wetenschappen en Kunsten gelden, :ot bedoelde schikkingen getroffen zijn, de roors hrilten der Verordeningen van 25 Ok- :ober 191G, 13 December 1916 en 14 Februari .917 (Wet- en Verordeningsblad, bl. 2930, '054 en 3319). Brussel, den 21 Maart 1917. Der Generalgouverneur in Belgiën, Freiherr von BISSING, C. Ill A1921, General oberst. Duitsche bron. BERLIJN, 26 Maart Van het kanaal ▼an La Bassée tot op den zuidoever der Scarp© was er gisteren hevig kanonvuur, In de heuvelstreek ten zuidwesten van 5t Quentin stootten onze troepen op Fran- iche strijdkrachten die over het Somine en het Oozatkanaal getrokken waren en brachten hun zware verliezen toe; 100 gevangenen, verscheidene machiengew e- ren en infanieriegeschut vielen in onze anden. Ten oosten van de Ailette-Grundes te- »en de linie Leuilly-Neuville bracht de vijand, i a heftige arlillertevoorbereiding, verscheidene divisies in 'l gevecht legen onze vooruitgeschoven stollingen. Tot jdriemaal toe werden ze op sommige pun Iten met verliezen teruggeslagen. Den 24 Maart werd Duinkerk® door een onzer vliegeskaders aangevallen; verscheidene branden werdeu waargeno men. Gisteren verloor de vijandin lucht gevechten 11 vliegtuigen. 2Transche bron PARIJS, 25 Maart. Tijdens den nacht hebben de Frauschen nieuwe vor doringen gemaakt benoorden Grand Se- raucuurt in de richting van Si. Quentin. Tusscnen Somnie en Oise is de nacht ta meiijk rullig voorbij gegaan. De gevangenen die gisteren in den dag door do Franscnen werden genomen, be- höoren tot zeven verschillende regimen ten. Op den Üosteroever van de Ailetie zijn de Frauschen merkelijk vooruitge komen bezuiden Channy en hebben hun stellingen steviger ingericht, evenals in de streek benoorden Soissons. Ten Wes ten van de Maas hebben de Franscnen een overval uitgevoerd en Duilscne loopgraaf- el©me»tcn genomen ten Uustwu van het boseh v au Muiancourt. Ten Oosten van de Maas is een Duilsclie onderneming te gen e-«r> Franscii® loopgraaf naar Apr® mout op, met handgranaten teruggesla- en. Niets te vermeiden op het overige front. PARIJS, 25 Maart. Van de Soinme tot aan de Oise zetten onze troepen ge durende den dag hunne aacvaisbeweging voori. D© strijd was verbitterd, tengevol ge van den taaien tegenstand des vijand». Onze soldaten door de veroorzaakte vijan delijke verwoestingen geprikkeld wierpen den vijand overal terug. Hij had tusschen de Somme en de Oise zware verliezen. Wij wierpen den vijand uit de sterke stelling Castres Essigny le Grand hoogte 121. Een felle tegenaanval op het front Essigny Benay brak in ons vuur, ten Zuiden der Oise drongen onze troepen op meerdere punten in liet onderste bosch- deel van Coucy-le-Chateau en bereikten de toegangen naar Jolembray en Coucy- le-Chateau. Duitsche troepen in opmarscli naar Jolembray werden door onze batte riën onder vuur genomen en met groote verliezen verstrooid. Ten noorden van Soissons breidden wij onze stellingen uit en sloegen wij aanval len af op het front Vregny-Margival. In de streek van Graonne wederzijdsch hevig artillerievuur. Aan bel front van Verdun beschoten wij doelmatig de Duitsche inrichtingen benoorden de hoogte 304 en ten noord wesLen van Bezonvaui. Engelsche bron. LONDEN, 25 Maart Een handgrana- tenaanval ten westen onzer stelling in de buurt van Beaumelz bij Cambrai, werd gisteren nacht afgeslagen. Wij verbeter don onze stelling ten westen van Croisilles en drongen gilleren nacht in de vijande lijke loopgraven ten noordoosten van Locs. Verscheidene gevangenen werden daar genomen en een maehiengeweer buit gemaakt. De vijand drong ten Westen van Hulluch in onze loopgraven, doch werd met verliezen teruggedreven, eenige gevangenen in onze handen ach terlatende. Eenigc onzer mannen worden vermist. Duitsche bron BERLIJN, 26 Maart. Aan het Mace- donisch front Bij zwakkere artilleriebe- drijviglieid en voorpostengevechten, is de toestand onveranderd. Hel bommenwerpen onzer vliegers op troepenkampen bij Snevec ten zuid oosle van hel Doiranmeer had goede gevolgen. Oostenrijksche bron WEEN EN, 26 Maart. Ten noorde van het Esobanyvsdal mislukte een Russische aanval. Verder® niets te melden. Russ sche bron PEl'RüGRAD, 25 Maart. Op hot Westfrout wederzijdsch vuur en patroei- jenundernemingen. Ten zuid weste van Dwinaburg had een onzer vliegtuigen een gevecht met een vijandelijk vliegtuig. Na wederzijdsche beschieting met machiengewtren, vielen beiden vliegtuigen in de vijandelijke lijnen neer. Roemeensch front. De vijand viel onze stellingen aan tusschen de Sullscha en Czabanoszrivieren, 20 kim. ten westen van Moilesei. Onze troepen trokken dien tengevuig* naar stollingen, eenige kim. oostwaarts gelegen, terug. Ooscennjk&che bron WEENEN, 26 Maart. Geene gebeur tenissen. Italiaan sche bron ROME, 24 Maart. Slecht weder ver hinderde de artilleriebedrijvigheid. Langs den berg Sief (boven Cordevole) sloegen wij een verkennersafdeeling terug. Aan bet boveneinde van het Viedende dal (Piavej zocht eene vijandelijke afdeeling door den nevel begunstigd onze stellingen te overvallen deze werd glad afgesla- gem Aan het Julifront duurde gisteren de artilleriebedrijvigheid voort Eenige granaten vielen op Gorz, veroorzaakten materieels schade, doodden overigens niemand. Op den Karst zochten vijande lijke afdeelingen 's avonds, na sterko artillerievoorbereiding door onze linies te breken in den sector Zucati. Zij werden met bloedige verliezen teruggeslagen. Duitsche bron BERLIJN, 26 Maart. Op het Italiaan- sche front. Geene gebeurtenissen van belang. Oostenrijksche bron WEENEN, 26Maart. Niets van belang. Bulgaarsohe bron SOFIA, 24 Maart. Macedonisch front Tussschen het Ochrida- en Prespameer, zooals in de slret-k van Bitolia, nu en dan hevig artillerievuur. Op de overige fron ten zwakke artilleriebedrijvigheid. Eene Engelsche lcompagnie die aan het Doiran meer zocht vooruit te rukken, werd door ons vuur verjaagd. In het Wardardal en de streek van Drama levendige artillerie bedrijvigheid. Roemeensch front Niets te melden. SOFIA, 25 Maart. Macedonisch front Op den oostoever van het Ochrida en Prespameer pairouillegevechlen. Op de beide oevers van liet Prespameer zwak artillerievuur. De vijand beschoot hevig Tschervena Stena en de dorpen Tarmara en Margurevo. Hier kwamen Duitsche en Bulgaarsche troepen vooraan, namen de eerste vijandelijke loopgraven waaruit de Frauschen op de vlucht sloegen. Op het overige front zwak vuur. In 't Wardardal vliegersactie. Roemeensch front Rust. Turk sche bron CONSTANTINOPEL, 25 Maart. In Perzie is de toestand onveranderd. De Russen bleven in rust aan de Tigris op den linkervleugel artiiloriesirijd. Een vijandelijke infanterieactie misluklo. Aan de Euphraat ontruimde de vijand meer den rechteroever. Aan het Sinaifront sterke vijandelijk kalvallerie naderde ome posten en keerd© onverrichter zal^e terug. Kaukasusfront Op den linkervleugel werden vijandelijke patrouillen afgesla gen. Op den rechtervleugel deden onze patrouillen eenen aanval, bezelteden eene belangrijke vooruitgeschoven stelling en maakten eenig materiaal buit. Op de overigo fronten niets te melden. AVONDBERICHT van het DU1TSGH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 26 Maart. Voorposten gevechten bij Lagnicourt, te noord oosten van Bapaume en bij Roisel, ten oosten van Peronne. Verders is er ten gevolge van het aleeht weder niets voorgevallen. Op het Macedonische front, heeft de gevechtsbeorijvigneid ten westen van JVlonastir wederom toegenomen. BERLIJN, 25 Maart, (officieel). Behalve de «cheepsverliezen der maand Maart welke reeds veropenbaard werden, hebben onze duikbooten in de laatste da gen nog tot zinken gebracht 25 stoo- mers, 14 zeilschepen en 37 visschersboo- ten, met eene gezamentlijke tonnemaat van 80,000 ton. Verder werd op 9 Maart in het Kanaal een Engelsche tweedekker door het artillerievuur van een onzer onderzèërs vernield. De volgende schepen werden tot zin ken gebracht. 1. Engelsohe schepen de gewapende stoomers Brika. 3549 ton en Denpark, 1980 ton, het Engeisoh bewakingsvaar* tuig Granton, dat de haringboot G. M. 34 op sleeptouw had; de stoomers Glynymel 1394 ton en Memmon, 3203 ton; het lazaretschip Asturias, 13002 ton; het zeil schip Sir Joseph en do visschersbooten Robert, Rinind, Jessannine, Gratie, Leut Lilly, Hyacinth, Gaae Internose, Nelly, Er.a, Kestrel, Reindeer, Forget me Not, Try and Avance. 2. Fransche schepen: de bark Sully tie schooners La Marne, Eugene Robert, Avaïs, Madeleinie Davousl, de zeelers Adieu, Marie Louise, uit Fecamp, Marie Louise, uit St. Malo, Amerioain; de loodsbooten Martha Yvonne en GourdU- zu; de visschersbooten Petit Joan, Ilem-y Louis, Dieu te garde, Nozal Nutpollu, Louis XIV, Penailen, Acide Maria; Juliette, Gamille Emile L. R. 1289^ L. R.1329, Madeleine, Poliorite, Madon na en Entente Cordiale. 3° De Ilaliaansche stoomer Medusa ongeveer 1000 ton. 4. Noorweegscheschepen: de stoomers Solferino (1155 ton); Wilfred (1721 ton); Girda (1825 ton); Blaamansen (954 ton); Rowald (3021 ton); Expedit (680 ton); Frik (1138 Ion); Einar Farb (1849 ton) en het zeilschip Eseu ongeveer 300 ton. 5. De Amerikaansche stoomers Illinois (5225 ton) en- City of Memphis (5253 ton); de Spaansohe stoomer Vivine (3034 ton);, de Hollandsche stoomer Lu Campine (2557 ion). 6. Aan schepen wier naam bij nacht- aanvallen, of terwijl zij geen naam op den voorboeg droeg niet kon vastgesteld worden, werden tot zinken gebracht Een onbekende geladen stoomer van ongeveer 3ü00 ton, welke in gezelschap van andere stoomers vaarde, een Engel sche (.ewapende stoomer van ongeveer 3000 ton, een stoomer van 3500 ton, een lankstoomer_van ongeveer 3000 ton, een stoomer van ongeveer 8000 ton, een Noorweegsche stoomer van ongeveer 2500 ton, een driemasischooner van 300 ton, alsook drie Engelsche en twee Fran sche viscbcotiers. Tot zoover bekend is, werden met deze schepen ongeveer 34.000 ton kolen, meestallen voor Frankrijk bestemd,30QO ton brandolie, 3300 ton ijzererts van tluelvu naar west Hartlepool, 3900 ton koorn, 9900 ion levensffniddelen alsook de visscben welke zich in de visschersbooten bevonden, naar den kelder gezonden. De Chef van dun adm. staf der marine. BEKENDMAKING Ran den heer Burgemeester der Stad Aalst, Tot 31 Maart moeten nauwkeurig op gemaakte lijsten van den tegenwoordigen stapel van paarden en veulens bij de Kommandaiitur ingediend wórden. De paardenbezitters zijn verplicht voor Vrijdag middag hunne kaart te komen.' verwisselen legen eene nieuwe, op het' bureel van M. Frans Van Kei'ckhoye; Landhuis. De Komfnafidanturk

De Volksstem | 1917 | | pagina 1