BANQUE CENTRALE SE LA DENÜE GroncSkrediet van Be®" Oorlog in IhcM KEUKENMEIDEN ^ÜërTïao DeiaMio Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Öestelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid oostelijk yevecMerrein Tüi'ksche fronten ST ADSN3EU WS JIARLIJKSCHE B8ETN0TENE mm PetB"©2=Bema:oIï,te Snij- Naailessen het nieuw Vegetarisch Kookhoek, Aan- cn verkcep van titels reuzendriedekkers, die al3 gevechtsvlieg tuigen zullen gebruikt worden. Baron JLadialaus d'Orsay, een medewerker van - Scientifie American, geeft nadere bij zonderheden over deze militaire driedek kers. Volledig uitgewerkt zullen dezen ongeveer 10.000 kilogr. wegen. Het lijf bestaat uit cederplanken. Het is verko perd, is 21 m. lang en meer dan 6 rn. breed. Het bootslijf verkleint naar ach teren. 12 waterdichte beschotten verzeke ren het bootslijf tegen beschadigingen. De stuur- en voortoestellen zijn in een bijzondere kouimandatoren ondergebracht die bij woelige zee kan gesloten worden. De vergaarbakken bevatten meer dan 300 liters benzine en 350 liters olie, en maken het mogelijk ononderbroken vluch ten van 1000 km. Ie volbrengen. De spanwijdte der draagvlakken bedraagt 40 1/2 m. de totale vlakte 3720m2. Het gewicht van het bootslijf en van de draag vlakkon beloopt ongeveer 5300 kgr. Tol hot in gang brengen, dienen 2 door water afgekoelde zescvlinder-motoren van 1G0 pkr. ieder, evenals een derde midscheeps achter de draagvlakken aangebrachte mo tor. Een liulpmachieu van 40 pkr. maakt Let den loider mogelijk, van uit den kom- mandatoren de 3 motoren in werking lo brengen. De zuivere nutslast v,an het ge vechtsvliegtuig zal, afgezien van de ir.an- schapbcnoodighedeu en drijfkracht grond stoffen, ongeveer 1350 kgr. bedregon. De Amerikanen op het Westelijk front BERLIJN, 11 April. De Berliner Lohalanzeiger meldt uit Rotterdam: liet Amerikaansclie vliegtuige3kader van La Faineits heeft na de oorlogsverklaring van Amerika onmiddelijk de Amerikuan- sche vlag gehoschen. Het erkader is het eerste dat van Amerikaansclie zijde aan den strijd had deelgenomen. AMSTERDAM, 11 April. De Ameri kaansclie gezant te PetTograd had met Gutschkow een lang onderhoud over de levering van schietvoorraad aan Rusland. Theodoor Iloeaevelt heeft aan president "Wilson een bezoek gebracht. Men neemt aan, dat dit in samenhang slaat met hol zenden van een hulpleger naar hel front in Europa. VAN DE ZWITSERSCHE GRENS, 11 April. Le Petit Parisian meldt uit New York Het Amerikaansch ministerie van oorlog bestelde drie miljoen bommen stikgassen, verders modellen voor gas maskers, handgranaten, mijnenwerpors enz. om zich voor den loopgravondienat bereid te maken. De patroeljedienst aan de Atlantische kust wordt door de Amerikaansclie ma rine overgenomen, zoodat de putroeljee rende kruisors de»1 Entente ihans vrij zyn braai", eervol gedrag weet ik niets aan te merken. Welnu I dan meen ik u reeds thans geluk te kunnen wenschen Och daar is voorloopig nog geene reden voor...! Weet gij reeds, dat Küdiger terug komt Onze zwager vroeg Zwanenberg verrast. Jonker liudiger \au "Wcniger, juist, beves tigde de dokier. Ik heb u sinds eenige weken niet gezien, andeis had gij hot reeds vroeger vernomen. Hij schroei mijdat hij zijn oud vaderland nog eens terug wilde zien en naar mijne berekening moet hij nog deze week hier aankomen. Kent gij hem met Sleelus van aanzien, antwoordde oom Hen drik, uit het kisrjo wederom eene sigaar ne mende, die li ij mei blijkbare zenuwachtigheid aanstak. Hij was, toen ik Hilda huwde, reeds Lang naar iiet buitenland vertrokken. Juist, knikte do armendokter, zijn hril af nemende o:n ne glazen at' te vegen. Zijn va der wilde in du -mi.liancf. niet toestemmen. Rudiger wildo van mijne zuster niet afzien en Mario was van eeuo moedige geaardboid zij verklaarde zich beronl baren man m de wijde wereld t<- volgen. Mijne l'amilio Jcuuer niets aan doen, lm lier zij ook den eigenen burgerlijken trots aan den deliijken hoog moed van den u uilen vrijheer tegenover stelde. Marie liet zich van haar voornemen $üet afbrengen; wij moesten beiden laten "Srtrekken. woeden. Ook aan de Europeesche kust van den Atlantisclien Oceaan zal de pa troeljedienst gedeeltelijk door Ameri kaansclie kruisers uitgeoefend worden. Van de ZWITSERSCHE GRENS, 11 April. In een bericht uit Washington meldt Le Matin Op de Filippijnen werd de oorlogsverklaring der Vereenigde Staten gunstig opgonomen. President Wilson zal van generaal Carranza ver langen, dat de Duitsche gezant te Mexiko naar huis gezonden wordt, daar zijne Amerika vijandelijke houding eene be dreiging is voor de goede betrekkingen tussohen Mexiko en de Vereenigde Staten. ROTTERDAM, 11 April. Volgens de Nieuwe Rotterdamsche Courant heeft Gembert, de voorzitter der Amerikaan- sche Federation of Labour, eene verkla ring gedaan, volgens welk tijdens den oorlog in de Vereenigde Staten, geene werkstakingen zullen plaats vinden. Duitsche bron BERLIJN, 11 April. Front gen* veldmaarschalk Kroonpr. Rupprecht van Beieren Plaatselijk begrensde gevechts acties benoorden de Scurpe, bij Givenchy en Gobelle, Farbus en Rampiix brachten geen verandering in den toestand. Aan weerszijden van den weg Alrecht Katnc- rijk zetten gisternamiddag de Eiigelschen na hevig vuur, sterke strijdkrachten op een breed front voor nieuwe aanvallen in Zij werden met hooge verliezen afgesla gen. Sedert hedenochtend zijn daar en tusschen Bulecourt en Quéant verdere gevechten begonnen. Tusschen de baan Bupaume Kamerijk en de Oise hadden slechts kleine gevechten vóór onze linies plaats. St Quentin werd, evenals de vorige dagen, met granaten en schrapnels beschoten, zoo ook La Fère. Front Duitsche kroonprins: Van Sailly tot Reims neemt de arlillerieslag dage- iijks in hevigheid toe. Een Franscho overval togen onze loopgraven bezuid- oosten Berry au Buc werd door snellen tegenstoot verijdeld. Front generaal veldmaarschalk Hertog Albrecht von Wurtemberg Geen eigen lijke gebeurtenissen. Fransche bron. PARIJS, 10 April Aan de Oise heeft do Duitsche artillerie minder bedrijvigheid getoond dan de vorige dagen, Patroulje- onlinoetingen en geweervuur aan de eer ste linies. Ten zuiden van do Oise hebben de Franschen vooruitgang gemaakt- ten oosten van la Basse Forèt de Goucy. En Rucliger is in Amerika een rijk man geworden Ja, na langbeen en weer trekken begon hij in Bueuos-Ayres eene zaak en het geluk heeft hem gediend. En Marie is daarginds gestorven...! Niet in nood en ellende, Hendrik, ging de dokter voort, terwijl hij de brilglazen druk afwreef zij hoeft vóór haar dood nog menig gelukkig jaar aan de zijde ltuars mans go- leeid. Wij kunnen niet eeuwig leveu de dood treft ieder den eene heden den andere morgen, en de gele koorts vraagt er niet naar, of haar slachtoffer Jong of oud is. Het was een lijd van zware beproeving voor liu diger, want met de geliefde echtgeuoote ver loor hij te gelijk twee kinderen hem bleef slechts een zoon over, die thans ginds her beheer voert. Een broeder moet er hoofdzakelijk de schuld van geweest zijn, dat Rudiger door zijn vader verstooten werd, merkte Zwanen berg nadenkend aan. Hij was ook later do a'gemeene erfgenaam. De vrijheer Archiiubald van Wemger, die nog lieden het lamiliegoed bezit, hernam de dokter. En de oude vrijheer heette Theobald, niet waar i Waren er buiten deze twee zonen nog meer kinderen Alleen de freule Irma, de tegenwoordige1 echlgeuootc van den overste van Gruttner. En dat Rudiger verstooten werd en Irma Tamelijk hevig artilleriegevecht in de streek ten noordoosten van Soissons en vooral iu den sektor van Lafi'aux. Ten zuidoosten van Reims hebben de Fran schen een aanval afgeslagen, welke ge richt was op een Fransche loopgraaf ten noorden van Seliery. Iu Champagne handgranatengevecht, ten noorden van Maison de Champagne. Engelsehe bron LONDEN, 10 April In den nacht is er zwaar gevochten aan het noordelijk einde vaa den rug van Vimy, waar de vijand nog stand hield. Hij is vandaar verdreven, beproefde een tegenaanval, maar deze mislukte. De oostelijke helling van den rug van Vimy i3 van den vijand gezuiverd. De Britsche troepen namen Fampoux en verdedigingsstellingen be noorden en bezuiden de Scarpe. Het aantal gisteren gemaakte gevan genen gaat de 9000 te boven. Wij heb ben ineer dan 40 kanonnen buitgemaakt. In de buurt van St Quentin is de vijand van het hooge terrein tusschen Levergnier en Hargicourt gejaagd. Aan het geheele slagfront ging het vechten den heelen dag door. Na een felle beschieting heeft de vijand in den afgeloopen nacht op een smal front ten zuidoosten van Ieperen een forsohen aanval gedaan. Hij wist onze steunlinies le bereiken, maar bij werd daar weer op staanden voet uitgeworpen en liet dooien achter. Duitsche bron BERLIJN, 11 Maart. Front generaal veldmaarschalk prins Leopold van Beieren Aan de Aa, de Duna, de Stochod, de Zlota Lipa en den Dnjester, heerschle dikwerf levendige geschutsbedrijvigheid. Op het front van generaal overste aartshertog Jozef en bij de legergroep van generaal veldmaarschalk von Mac kensen, niets van beteekenis. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 April. Legergroep van generaal veldmaarschalk Aan Mackensen. Een Oostenrijksch vlieger schoot in een luchtgevecht boven Dallart, een Pvussisch Nieuportvliegtuig neer. Legergroep van generaal oberst aarts hertog Jozef'. Iu hel Kar3tgebied werden vijandelijke aanvallen teruggeslagen. Buiten artilleriebedrijvigheiiï wordt niets nieuws gemeld. Russische bron PETROGRaD, 10 April. Vuurwisse- liug en verkenningen. in ongenade viel was wel het werk van Ar chimbald Wie heeft u dat gezegd Men heeft nog meer, Weimar, en dat zult gij ook wel welen. Baron Theobald zou door een zelfmoord een einde aan zijn leven ge maakt hebben, heette het op een dag, waarop hij in zijn bosch doorschoten gevonden werd. Later viel hij op zijn zoon Archimbald eene vreeseüjke verdenking, die heden ten dage nog niet uitgewischt is. Dokter Winterfeld had de borstelige wonkbrauwe douker samengetrokken hij leunde het hool'd op den arm en zag peinzend door het venster naar buiten in den kleinen hof. die achter hei huis lag en welks njksbe- laden vruchtboomeii door het avondrood met een gouden gloed overtógen werden. Wie heelt u dat gezegd?vroeg hij nog maals: Het is niet een enkele, het zfjn er vele, die daarover spreken. Ik wil dezen eeuen kennen, die de verden king tegen u uitgesproken heeft!. Dom Hendrik sloeg met een zweem van verlegenheid deoogen neder en beschouwde een geruime poos zijne vingertoppen. Een zekere Steinhuuer, zeide hij eindelijk, haperende; uit zijne woorden was op te ma ken, dat hij zeer diep in de zaak ingewijd is en meer weet, dan hij veraden wil. Die schurk! viel den doktor toornig utt. Gij weet zeker niet wat die kerel vroeger Roumeeoscb frontVuurwiswling eo verkenningen. Oostenrijksche bron WEENEN, '11 April. De vijande lijke artilleriebedrijvigheid op het Kus* tenlandsch front was gisteren in 't alge meen heviger en duurde op sommige plaatsen ook den ganschen nacht voort. In het gebied van het Étschdal, zetten de Italianen hun vernielingsvuur tegen onze plaatsen voort. Italiaansche bron ROME, 10 April. Langs het geheele front zijn hier en daar geschutgevnchten geleverd. Patreeljentochten in het Lagarmadal, in de streek van de Monte Sief (boven-Cordevole) en ten oosten van Gorz. Gisteren nacht is een aanvalspoging van don vijand tegen de dezer dagen door ons bezette voorposten in de streek ten noorden van Boscomalo door ons vuur gefnuikt, voor zij tot ontwikkeling had kunnen komen. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 April. Onze Albaner afdeelingen overvielen met goeden uit slag, de Italiaansche voorposten ten Noorden van Tepelini. Turksehe bron KONSTANTINOPEL, 10 April. Geen enkele gebeurtenis van beteekenis wordt gemeld van de fronten in Mesopotamië en op den Kaukasus. Vijandelijke vliegtuigen hebben boven onze stellingen aan het front in Sinai ge vlogen en er bommen geworpen. Deze vliegtuigen hadden onze ambulances als mikpunt uitgekozen. Een onzer gekwet ste soldaten is gedood. Aan het front in Roumenië heeft een vijandelijke verkennersafdeeling getracht door le diugen in onze stelling. Dank zij de waakzaamheid onzer troepen is dia poging voor ons front gebroken. AVOND BERICHT VAN HET DUITSGH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 11 April (Officieel) - Bij Fampaux, ten Noord Oosten der Scarpe, zijn Engelsche infanterieaanvallen, bij Roeux verscheidene ruiterijaanvalleu met groote verliezen mislukt. Bij Monchy en Vaucourt, op den Zuid oever hadden den ganscliBQ djig door gevechten plaats, welke gunstig voor ons verliepen. Ten Oosten van Bullecourl en bij Har- gnicourt, ton Noord Westen van Si. Quentin, werden 1000 Engelschon, met geweest is. Makelaar, wat hij tegenwoordig nog is. Och watHij was de rentmeester van den vrijhe-er Tlieobuld van Weniger en destijds een dief, evenals die waarvan men in liet Evangelie leest. Na den dood van den ouden vrijheer moeten zijne bedriegerijen aan het licht gekomen zijn en hij werd door den vrij heer Archimbald weggejaagd hij en een zekere Godfried Grafnorst, die nu eene bran* de wijnkroeg van den derden of den vierden rang houdt. Nuaveet gij uit welke onzuivere bron de geruchten voortkomen. Indien de/e beide schurken slechts een enkel deugdelijk bewijs hadden, zouden zij er gewis gebruik van maken om den vrijheer Archimbald eene groote geldsom af te persen. Nu ja is er reeds menige misdaad gepleegd, die niet bewezen kan worden, merkte Zwa nenberg schouderophalend aan, terwijl hij het losgemaakte dekblad zijner sigaar weder poogde vast to rollen. Zoo geheel ongegrond schijnt in het onderhavig geval de verdenking niet. Arohimbal had zijne familie verdron gen, maar het beoogde doel lag nog ver van hern verwijderd. De opvlieggendlieid on de eigenzinnigheid zijns vaders maakte hem zel ve het lev«i zuur; het was natuurlijk dat hij zijn eigen meester wenschte te worden. Eu wat de zaak nog waarschijnlijker maakt, is de scherpe woordenwisseling, die kort voor het plotselinge uiteinde (Vervolgt, 25 machieugeweren, gevaugen genomen. Van Soissons tot Reims, zeer hevig artilieriegevecht. In het Oosten en in Macedonië, niets bijzonders. WEENEN, 9 April. Den achtsten in de vroegte wierpen vijandelijke vlieg tuigen bommen op Barcela en Sistian. Er werd geen schade aangericht. Spoe dig daarop deden verscheidene van onze vliegtuigen een aanval op het vijandelij ke loodsenkampement bij Vermigliante on wierpen daar met succes bommen. Onze zeevliegtuigen zijn op één na, dat vermist wordt behouden terug gekeerd. Aan dit officieele communiqué voegt het Korre3p. Bureau toe Wij vernemen van gezaghebbende zijde, dat in liet zeevliegtuig gezeten waren, de eenjarig vrijwilliger eleclricien Reiclnnann, en de eenjarig vrijwilliger electricien van den staf Beinhauer. BERLIJN, 11 April. Ons vlieger korps heeft een nieuw zwaar verlies on dergaan. Luitenant der reserve Wilhelm Frankl is gesneuveld. KR1STIANA, 10 April.DeNoor- sche bark Tiskoa en de Noorsche stoomschepen Kongshaugh (380 ton) en Solslad (4300 ton) zijn door duik- beaten in den grond geboord. KOPENHAGEN, 10 April. Het Deensche e. s. Wiadimir Reitz (2180 ton) is in de Noordzee in den goud ge boord. Twee man zijn gedood. LONDEN, 10 April.Naar de bladen- uit Washington vernemen, is de Ameri- kaansche paketboot New York op een mijn geïoopen. Het s.s. is oen haven binnengeloopenj niemand der opvarenden is gedood. BERN, 10 April. Naar het Radio agentschap uit Havre verneeint, heeft bet onderzoek naar het in den grond bo ren van liet Braziliaanse he ss «Parana» uitgewezen, dat slechts een man is om gekomen. BERLIJN, 10 April. Naar het Noorsche blad «Morgennav sen medio Maart» meldde, heeft de stuurman van het getorpedeerde Noorsche ss «Skaien» verleid, dat de bemanning van het ss. in de booten was gegaan en de duikboot daarop eerst op de booten en vervolgens op het ss had gescholen. Volgens mededeeling van den komman- dant der thans teruggekeerde duikboot, is van zulk een beschieting geen sprake geweest. Men heeft op de duikbooot we gens de hooge zee geen booten gezien en eerst een half uur na de waarschuwing op de Skaien gevuurd. Als de booten iti gevaar hebben verkeerd bij de be schieting moet dit liggen aan de beman ning van het schip zelf, die te langen tijd heeft besteed om in de hooien te gaan. Havas seiat uit Perpignan, dat een Duitsche duikboot een Amerikaansch stoomschip 20 mijl van Banyuls sur Mer iu den grond heeft geboord. De Daily Mail meldt, dat het Ame rikaansclie stoomschip Missourian (7914 ton) eveneens iu de Middellaodsche Zee tot zinken is gebracht. RUSLAND Eene proclamatie van de voorloopige Russische regeering. PETROGRAD, 10 April De voerloo- pige regeering heeft een proklamatie uitgegeven die aldus besluit De voorloopige Russische regeering heeft niet het recht de waarheid voor bet volk te verbergen. De staat loopt gevaar. Men moet alle krachten aanwenden om heat A§ redden. Het land moet daarop niet reageeron met slaafsche neerslach tigheid, maar met een eenstemmig besluit om een gemeenschappelijke» nationale» wil te scheppen. Daardoor alleen kunnen wij de krach ten vinden voot' de worsteling van ons heil. Dat de heele bevolking in zich zelf de kracht moge vinden, om de veroverde vrijheid hechter te maken en zich 'oe te leggen op liet werk, dat noedig is voor het welzijn van Rusland. Oe voorloopige regeering. die plechtig heeft beloofd het volk te zullen dienen, is er van overtuigd dat zij met de medewerking van allen in staat zal zijn, tot het einde haar plicht te vervullen tegenover het land. w. g. Prins Lwof. BE&ESïlBüiSË&ISaS!» Aan den heer Burgemeester der Stad Aalst De Kommandantur verwittigd nog maals de belanghebbenden wiens eigen dommen afgestoten zijn met pinnendra- den, dat deze draden ten laatste tegen 15 April ter Pupillenschool moeten afgele verd worden. De nalatige» zullen bestraft worden. Genootschap der Gedurige Aanbidding en Werk der Arme Kerken. van den 22 iot den 30 April. Zaterdag 21 April, .Jaarlïjksche Aanbid ding; om 6 en 7 1/2 ure, Mis, om 5 ure Lof. 1° Kerk der Zwarte Zusters: Alle werkda gen der Novene, II. Mis om 7 ure; Zondag 22 April, om 5 ure, Lof en Fransch Sermoen; Zondag 29 April, om 5 ure Lof; Maandag 30 April, Maandelijiksche Aanbidding, om Sure Lof en. Fransch Sermoen, Sluiting der Novene, Te Deum. De Fransche Sermoenen door den Eerw. Pater Van. Meile. S. J. 2° Sint Martinuskerk Van 22 tot 30 April zal de eerste Mis geschieden met de uitstel ling van liet H. Sacrament; den laatsten dag Vlaamsch Sermoen na het Evangelie. Kerk der Thsresianen. VOLLE AFLAAT ter gelegenheid der Gedurige Aanbidding, op Zondag 15 April. Orde der Goddelijke Diensten Te 6 ure de eerste mis; te 9 ure de solemnele mis; te 6 ure plechtig lof, vlaamsch ser moen door E. P. Bauwens S. J. en Te Deum. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. De belang hebbenden die inschreven om beelzaad te bekomen worden hierdoor bericht dat het zaad af te halen is ter Klapstraat, 14, alle dagen der weok van 8 tot 9 ure voormiddag. Het Landbouxccomiteit. De landbouwers die aardappelplant soen wenschen te verwisselen' tegen zwavelzuur ammoniak mogen zich insge lijks wenden ter Klapstraat. Het Werk van den Akker. Mijnheer en Mevrouw VAN BfiLLK-DE VEYLD5R en kinderen Mario, Maurice, Gaston, Frans do famiiiën VAN BELLE, DE VEYLDER en B1BAU, danken innig, vrienden enkennissen, voorde blijken van deelneming hen betoond bij het afsterven van hunnen teergeliefden zoon, broeder, kleinzoon, neef en kozijn, Mr Robert Henri VAN BELLE. VERLOREN te Eiembodegern, van aan de kapei ter Muren naar de kerk, eene broche. Terug te brengen ten bu- reele, mits goede belooning. 941 BURGERS koopt voor uw profijt HET KIEUW Vegetarisch Kookboek bevat 600 versciiilleude recepten voor het bereiden van eetmalen (zonder vleeschgebruik) en is te ver krijgen bij uwen verkooper aan 1,50 fr. TVaamlooze Bijhuizen te Dender monde, Geeracrdsbergen. LokerenNinove St.A'icolaas VERKOOP VAN Kasbons Stad Antwerpen, 5 uitkeerbaar den 31 Dec. 1917 aan fr. 101,65 net Stad Luik, 4.5ü°/0 uitkeerbaar dan Febr. 1919 aan fr. 503,75 net Obligatiën 4 p. h. Gemeente Krediet aan 94 25 net. 3 p. h. Buurtspoorwegen aan 74.00 net. 4 "Jo Société Génerale de Bekjique uitkeerb. na S jaar aan pari net. 4 Groudkrediet van België na 10 jaar aan pari-net H 4 °/o Belgische Zee en Binnenvaart My. na 12 jaar aan 975 net 4 1/2 u/u Chemins de Fer Secondaires aan fr. 475.ÖÖ 4 1/2 u!o Union Minière du Raut Katanga aan fr. 960 net 5 Charbonnages. du Geuffre aan IF. 490 net 5 °/o Charbonnage de Mareinelle nord, aan fr. 490 net 4 Congo 1-806, aan fr. 81.00 net Aan- en verkoop van Belgische Schuld, Schatkistbons. Annuités, Stadsloten enz., aan de beste voorwaarden. Een tabel aanwijzende de laatste koersen, gemaakt in de meest verhan delde waarden, is altijd aangeplakt ia de zaal der bank. Terstond betaling, aan de voordeeligste wisselkoersen der vreemde koe- pons, IN BELGISCH GELD. De Belgische koepons zijn betaalbaar ZONDER KOSTËN of,met ft'. 0*50 per houder1*! volgens de soort der koepons. Verhuring wan brasidkoffers. Inrichtingen tem hoogste gewaar borgd tegen alle gevaren. Nederlegging van .geld, titels en waarden, aller bankoperatiën. n1' ^iiiimiiiiTwiii" 4ï'i flhii'iï"rp STAB ANTWERPEN £1887) LEENING VAN 183.440.000 FRANK 168e Trekking .Dinsdag 10 April 1887. 123 reeksen, zijnde, 3075 obligatiën, uit keerbaar te rekenen van 1 Juli 1917, en voor te leggen met koepon n. 30 aangehecht. R. 38Ö46 num. 15 uitkeerbaar met frs. 10,000 R. 57,916 num. 24 1000 R. 41610 num. 14 500 R. 2931 num. 3 250 R. 33046/num. 3 250 Uitkeerbaar met 150 frank R. N. R. N. R. N. R. N. 5553 o 9353 25 13146 7 15526 15 26674 9 28404 16 2S064 14 33046 40 33337 15 34438 25 34975 21 41610 5 41964 19 44691 14 44754 14 52027 3 55412 3 35413 12 64143 9 72926 20 Behalve de hierboven bijzonder aangedui de nummers zijn de volgende reeksen uit keerbaar met irs. 110: 1172 2931 3539 3863 4199 4535 4748 4963 5490 5553 3913 0396 7588 7897 7932 S937 9553 10187 10736 11303 13146 15343 15525 15536 16397 10634 17615 1S572 20140 21028 "21030 225-15 23751 24868 25316 256S5 26674 27731 28404 27064 29210 30817 31123 31178 32274 32877 33046 33337 33752 34056 34438 34813 34887 34975 35168 35592 36432 36617 37062 88646 38707 38841 38926 10105 40212 41162 41610 41930 41963 42022 43622 44058 44324 44553 44691 44754 45332 45333 46339 47154 47413 48194 48605 48708 50023 52027 52224 54178 54582 55111 55413 55315 56494' 568.0 57008 57916 59302 596S9 59794 59987 60061 60363 60538 61500 62099 133117 63568 6414 3 6 4607 ci4681 65257 66164 67130 67186 68516 687S1 69042 69142 6y968 71370 71637 72926 7318S Stasi ftsjttwerpera 1303 Leening van 100,000,000 Fr. 84® Trekking. Dinsdag 10 April 1917. 31 reeksen, zijnde 775 obligatiën, uitkeer- 'baar te rekenen van 1 Mei 1917, en voor te leggen met koepon n. 14 aangehecht. R. 3S054 n. 18 fr. 10.000; r. 23037 n. 12 fr.- 1000; r. 31394 n. 12 fr. 500; r. 18 n. 15 fr. 250, r. 14309 n. 4 fr. 250. Uitkeerbaar met 200 fr. r. 7033 n. 7; r. 16696 n.13; r. 38064 n. 15; r. 7312 n. 22; r. 17500 n.17; r. 38427 n. 4; r. 14309 n. 7; r. 18140 n. 12; r. 15951 n. 3; r. 30018 n. 3. Uitkeerbaar met 150 fr. r. 18 u.17; r. 7312 n. 3; r. 15954 n. 21; r. 28807 n. 24; r. 31623 n. 17; r. 5777 n. 23; r. 10972 n. 25; r. 16696 n. 9: r. 26315 u. 17; r. 36417 h.l; r. 8217 n. 12; r. 14163 n. 22; r. 18500 n. 11; r. 30018 n. 16; r. 36119 n. 23; r. 7093 n. 4; r, 15608 n. 18; r 22807 n. 5; r. 31804 n. 22; r. 38T37 u. 8. Behalve de hierboven bijzonder aangeduide nummovs, zijn de volgende reeksen uitkeer baar mer. 1J0 fr, 18 5777 6217 7033 7312 10972 14023 14168 14309 15608 15954 16499 16607 16696 17500 13140 19220 2LS07 2-03? 25060 :.5?22 26815 27984 30018 31394 31623 36417 37722 38064 38427 PER VAT EN PER LITER hij Jlif. Janseger^j Nieuwe Brug straat, 8, (Zwarten Hoek) Aalst. 900 KAATSSPEL Prijskampen voor 1917 op de> Houtmarkt Varkensmarkt en Gulden Boomplaats. De partijen die aan deze prijskampen bi geer en deel te nemen, zijn verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te meiden in een der volgendelokalenHoutmarkt Pi^ixDeGrootfj Varkensmarkt Edw. Commarman, Dender monusohensteenweg, Frans DeSoroer. De lijst inoet de namen der 5 spelers ver melden, alsook een zesde als plaatswrvange: en is in te dienen vóór Zondag 22 April. LEERGANG van Mot 24° April aanstaande, zal JuffrouW Marla-Theresia Bonner, gediplomeerde leerares van den Staateenen nieuweq cursus van Snij- «n Naaileasen openen. De lessen zullen gegeven worden ÏE'; het Vlaamsch en in het Fransch, aarj oenen zeer voordeeligen priji. Na het verlaten van den oursus, zuliani de Daroen en Juffrouwen in staat zijn allesi te snijden en te vervaardigen wat "de he-' dendaagsehe snijkunde betreft, Voor het inschrijven en alle verdere inlichtingen, wende men zich-; Groom Markt, 11, Aalst. 9jg onze verxoopers bevat 600 velschillende reoepten voor liet bereiden van eetmalen (zonder vleescligebrqik) aan fr. 1.50. WISSELAGENT 117 Esplanadestpaat, 3, Malst Lülgisoheschuld; StadsLoten; Uitgave van ohl. 4 °/0; Gemeente Krediet 94,25Central Gaz 4 1/2; Terstond betaling van Belgische koepons zonder kosten of met 0,50 p.h. volgens de soort. VFeemde koepons aan<den fiioogsfen prijs in Belgisch geld. Hypotheekkas van Antwerpen. Groudkrediet van België ZONDER KOS- TEN. Vernieuwing van alle koepons hfgd. Geldleeningen mits hypotheek aan in trest te beginnen van 4 '°j0 of aflosbaar met drijmaandellgksche betaliugeu. Uitgave en vernieuwingen van obliga tiën aan 4 °/0 intrest. Uitbetal ing der coupons •Groudkrediet* zonder kosten. Inlichtingen te bekomen ter studie van Notaris EEMAN te iloorsel en in het Bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstraat, N. 9. 803

De Volksstem | 1917 | | pagina 2