BANQUE CENTRALE BE LA DEKDRE Be eeri«§ taliën OoifsskigRi! en Amerika De onbeperkte Duikbootcorlog LANDEN EN MEEB&CÜ RoSiert Van Delasotta Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Znid-Qostelljk (ie vecht er rein Turksche fronten De aansteltiBg van den nieuwen Bissclioi) van Geut. STADSNIEUWS JAARLIJKSGHE B8ETN0VEKE Aan- en verkoop van titelo Layer en Middelbaar ouderwijs afzonderlijke vrede lussohen Duitschland on Rusland tot stand te brengen. Zulk' streven bestaat echter niet. Heit zou weinig verstandig zijn te wenschen, dat er een afzonderlijken vrede tusschen Duitschland en Rusland kwame, daar de oorlog dan nog vreeselijker zou woeden op andere plaatsen. Doch in den wensch, den algemeenen wereldvrede te-bereiken, behouden wij ons het recht vóór, alle middelen te gebruiken, welke naar ons inziens tot dit doel leiden. Ik weet, dat de Duitsche sociaaldemokraten, den wensch koesteren den algemeenen vrede te bereiken. Zij zijn het volkomen eens, dat een afzonderlijke vrede slechts van geringe waarde is. Hun wensch is, den algemeenen wereldvrede tusschen de wolkeren te herstellen, zcoals alle volke ren hem wenschen. AMSTERDAM, 16 April. Alge meen Handelsblad schrijft in dato 15 April Tijdens denganschen.duur van den oor log is er nooit een gunstiger oorlog ge weest voor vredesonderhandelingen, dan "het huidige, daar de bezorgdheid wegens scheepsverliezen on het uitzicht op slech ten oogst, ook Engeland meer geschikt maken tot vredesonderhandelingen. Ook de Nieuwe Rotterdamscbe Cou rant séhreef op 15 April De slechte oogst, in bijna alle wereld- deelen, zal waarschijnlijk veel bijdragen tot verkorting van den oorïogsduur. Dr Acller en Scheidemann naar Kopenhagen WEENEN, 16 April. De sociaal demokrati8che leiders, Dr Adler, Dr Renner Senz, hadden Woensdag een onderhoud van 3 uren met den Oosten- .rijkachen minister van buitenlandsche zaken graaf Czernin Douderdag begaf Dr Adler, mat toe stemming en met bepaalde onderrichtin gen van wege het Oostenrijksch ministe rie van buitenlandsche zaken, naar Kopenhagen, waar de Poolsche soeialist Dascysky zich reeds beviudt. De Duitsche sociaaldemokratische leider Scheidemann voegde zioh te Berlijn bij hem. Russische Vredeswenschen HAPERANDA, 15 April. Volgens de Birschèwija Wjedonuozli van 12 April, heeft het Rongres der Russische Vereenigjngen te Moskou, zich tegen alle yeroverings doeleinden verklaard en hel H'ussisehe volk aangezet, alle krachten in te spannen, om voor de integraliteit van li-.t Vaderland en voorde nieuw verwor ven vrijheid te werken. LUGANO, 16 April. Volgens een berioht van de Corriere della Sera uit Pelrograd, heeft op 20 April, te Minsk, eene groote vergadering der afgevaardig den van alle legers plaats, om over de /verwarde betrekkingen tusschen de arbeiders- en soldatenraad, en de voor - loopige regeering te onderhandelen. Verder staan op de dagorde, de punten der uitroeping der Constituante en de doorvoering van don nieuwen staatsvorm, alsook de kwestie van oorlog en vrede. Engelsche vredespropagande. BERLIJN, 16 April. De Berliner Lokal Anzeiger verneemt uit Rotterdam: Op de Paaschkonferencie der Engelsehe onafhankelijke arbeiderspartij in Leeds, werden volgende besluUselen aangeno men Inziende dat alle voortzetting dezer schrikkelijke menschenslachterij nutte loos eu waarzinnig ware en een groot ge vaar beleekent voor de toekomstige ze- 1 vcilloid en welvaart van ons land, ver- zwekt de conferencio de regeering, samen u it hare verbondenen, onderhandelingen i> openen, tot het sluiten van een recht- irdigen, eervolleu en duurzamen vrede. Duitsche bron BERLIJN, 16 April. Front van veldmaarschalk kroonprins Rupprecht van Beieren Aan den noordoever der Scarpe stuitte ons vernietigend vuur Engelsche aanvalsgolven, zoodat de storm niet tot ontwikkeling kwam. Ten noordoosten van Groisilles werd door ons vuur een sterken Engelschen aanval met groote verliezen verijdeld, Ten noorden der baan Arras Cambrai wierp een voorstoot onzer troepen den vijand terug op Lagnicourt en Beursies. In deze voor de Australiërs verliesrijke gevechten namen wij 475 gevangenen, 15 machiengeweren en 12 kanonnen, die wij door springvuur onbruikbaar maak ten. Bij St Quentii» nam da artillerie bedrijvigheid toe. Legers van den Duitschen kroonprins Tusschen de Oise en de Aisne werd een Fransche aanval door sterke vuurwerking voorbereid bij Vauxaillon on Chivres verijdeld. Van Soissons tot Reims en in het wes ten van Champagne heeft de vuurstrijd der artillerie en der mijnen werpers voort geduurd. Na het mislukken van vijande lijke voorpostengevechten op 15 April is dezen morgend op breede schaal de in- ianterieslag begonnen. Front van gen. veldm.aarfah. Albrecht: In de vlakte van Lotharingen en bij de Burgondische Poort bleven Fransche stormtroepenondernemingen tegen onze stellingen zonder gevolg. Een aanval van vijandelijke vliegers tegen onze kabelballons langs de Aisne bleef zonder resultaat. De vijand verloor gisteren tusschen Soissons en Verdun 11 vliegtuigen, meestal van de nieuwe type Spaas Fransche bron. PARIJS, 15 April. Benoorden en bezuiden de Oise is de Fransche artillerie tijdens den nacht in louw geweest. Do Fransche verkenningen hebben de Duit- .sche loopgraven overal sterk bezet ge vonden en hebben gevangenen mede gevoerd. Kalme nacht in de streek ten noorden de Aisne. De Fransche verken- ningsafdeelingen zijn op verschillende punten binnengedrongen in de Duitsche .loopgraven, die geheel overhoop gewor pen waren door het Fransche vuur en 'hebben veel materiaal meegebracht. Op den rechteroever van de Maas heb ben de Duitschers twee aanvallen gedaan, een op den uoon'uosielijken boren van het Caurièresbosch, den anderen naar de Gliambreltes op. Deze twee pogingen werden door het Fransche vuur gebro ken. Eenige Duitsche infanteristen die in d© vporuitgeschoven Fransche linie aan het Cauriéres bosch hadden kunnen bin nen dringen, zijn gedood geworden of werden gevangen genomen. In Lothariugen,- ontmoetingen van patroeljës in het Parroybosch en naar Pettencourt op. PARIJS, 15 April. In de streek van St Quentin is de gesckutstrijd hevig geweest tijdens een groot deel van den dag. De Fransche batterijen hebben Duitsche troepenverzamelingon, die ten noorden Itancourt gesignaleerd waren geworden, onder vuur genomen cn uiteen gejaagd. Levendige werkzaamheid van het geschut in verschillende sektoren ten noorden der Aisne en in Champagne. In Lotharingen hebben de Franechen ver- nielingsvuur gericht op do Duitsche inrichtingen van het Prieslerboscli en het Parroy bosch. Engelsche bron LONDEN, 15 April. Aanzienlijke vorderingen worden gemeld door Sir Douglas Haig, wiens bedreiging tegen Lens en St. Quentfn aangroeide. De stad Lièvin in de buurt van Lens, werd gister morgen genomen, terwijl Citó St Pierre in den namiddag werd vermoestord. Onze troepen zijn vooruitgedrongen bezuiden Loos van den rug van Vimv. Spijts het inzetten van sterke Duitsche roserven en het uitvoeren van vele tegenaanvallen handhaven wij al onze winst en hebben den vijand zware verliezen toegebracht. Vrijdag nacht werd het dorp Fayet ge nomen en onzen troepen drongen vooruit tot op vijf honderd yard van St Quentin. Het dorp Gricourt vlak bij Fayet, werd met de bajonet genomen. Wij stieten hier op storken tegenstand en brachten de Duitschers zware verliezen toe aan doo- den en gekwetsten en namen tevens 400 krijgsgevangenen. 1-let Britsch telegram van vandaag ver meldt dat de vijand hedenochtend een sterken aanval deed over een front van meer dan 6 mijl bezijden den weg Ba- paume-Kamerijk, onder dekking van een hevige beschieting, tegen onze nieuwe stellingen van Hermies tot Noreuil. De aanval bleef overal zonder succes, uitge zonderd te Lagnicourt waar de vijand na een zwaar gevecht voet vatte. Onze tegen aanval verjoeg hem onmiddelijk uit het dorp terug, waarbij zijne troepen zeer zware verliezen leden. Meer dan twee honderd gevangenen bleven in onze han den. Tijdens de nacht brachten onze linies een weinig vooruit beoosten Henimel. Benoorden de Souchezri.vier werden onze vorderingen voortgezet. Wij verover den de vijandelijke verdedigingssteiliugen ten oosten van Liévin,van het Riaumond- bosch tot aan den oostelijken hoek van Gité St. Pierre, en onze troepen dringen vooruit in de richting van Lens. Sedert dezen morgend regent het fel. Duitsche bron BERLIJN, 16 April. In bet algemeen geringe gevechtsbedrijvigheid. Enkel aan do baan Konel Luck vuurde de Russische artillerie 10,000 schoten af op onze stel lingen, voordringende jachtafdeelingen werden afgewezen. Oostenrijksehe bron WEENEN, 16 April. Boven Dar- monexi schoot een onzer vliegers op 14 April, een Russisch Nieuwportvliegtuig neer. Gisteren was er in Wolbynien ver hoogde Russische artilleriebedrijvigheid. Verders niets van belang. Russische bron PETR.OGRAD, 15 April. Westfront Geweervuur van verkennersafdeelingen en patroeljen. De vijand beschoot hevig Bredy. Vliegen In den ojatreje van Bohorod- sciiany, in Galicie, brachten vliegerluite nant Makeienko, vaandrig Guilscher en onderluitenant Jantsclienko, twee Duit sche vliegtuigen tot val. Zij stortten in de vijandelijke lijnen neer. Het vliegtuig door Makeienko neergeschoten werd door brand vernield. In Roumenie, ten oosten van Foosani, bracht vlieger Reveltisso een Duilsch vliegtuig tot val. Oostenrijksehe bron WEENEN, 16 April. - Op het Fle- midalfront drongen onze stormpatroeljen heden morgend vroeg in het gebied der Cuna ni Bocche, in de Italiaansohe stel ling en maakten 7 officieren en 124 man gevangen. Italiaansche bron ROME, 15 AprilOp het Trentiner front beperkten ook gisteren sneeuw stormen, regen en mist, de bedrijvigheid onzer troepen. Op den Karst poogde de vijund, in den nacht van 14 April een verrassenden aan val te doen op onze stellingen op hoogte 144. Onze waakzame infanterie sloeg den vijand terug bij middel van geweer- en machiengeweervuur, ©i) joeg hem uiteen. Het lievige vijandelijke vuur werd door het spoedig en doelmatig optreden onzer artillerie tot zwijgen gebracht. Duitsche bron BERLIJN, 16 April. Niets van be- lang. Oostenrijksehe bron WEENEN, 16 April. De toestand is onveranderd. q Bulgaarsche bron SOFIA 15 April. Macedonischfront; Levendig vijandelijk artillerie- en Ma chiengeweervuur op onze stellingen, langs den Westrand van 't Doiranmeer. Op do overige fronten door zichzelf staand artillerievuur. Door ons vuur verjaagden wij twee vijandelijke infanterieafdeelingen, die in het Zuiden van Gewgheli poogden voor uit te rukken. Rumeensch front Ten Oosten van Toelcea poogden eenige vijandelijke ar- tillerieafdeelingen op '12 booten onze pos ten te naderen, doch zij werden door vuur verdreven. Nabij Mahmoedia stak een onzer verkenningsafdaelingen op vaartui gen naar den linkeroever van den Sint- Jorisarm over, bracht daar den vijand verliezen toe en keerde vervolgens naar onzen oever terug. Westelijk van Tulea vuurwisseling tus schen do forten wederzijds Sint Jorisarm. Op zich zelf staand artillerievuur op Mok- madi en Gulatz. Egeïsche kust Een vijandelijke krui ser beschoot zonder gevolg onze stellin gen bij Debali aan de kust van Orsano. Een ander boot wierp eenige granaten op de -Westelijke kust van Kawalla SOFIA, 15 April. Macedonisch front Tamelijk hevig artillerievuur in den Cernaseotor in de streek van Moglen en op den westoever van het Doiranmeer op het gansche front bedrijvigheid luchtwa- pens. Roumeensch frontTen oosten van Mechmudie en ten weste van Isaccea ge ringe artilleriebedrijvigheid. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 15 April. Irakfront Wederzijds den Tigris rust. Tot versterking hebben de Engelschen, daar de ruiterij divisies meermaals door ons werden teruggeworpen, nog meer infanteriekrachten samengetrokken. Met deze versterkingen vielen zij gisteren bij het aanbreken van den dag onze stellin gen aan en hoofdzakelijk met nog ster kere infanterie onzen linkervleugel, waar zij samen met ruiterij poogden onzen rechtervleugel te omsingelen. De vijandelijke infanlerieaanval kon in ons vuur niet vooruit. Onze infanterie ging daarentegen tot den aanval over en wierp den vijand tetug. Do omsingelingsbeweging van de vijan delijke ruiterij werd door ons vuur tot staan gebracht. Door artilloriegevecht werden twee vijandelijke artilleriewaarnemers ver strooid. Kaukasusfront Op meerdere plaatsen werden vijandelijke verkennersafdeelin gen, die tegen onze stellingen vooruit kwamen teruggeworpen. Op den uitersten linkervleugel werk loos vijandelijk artillerie- en infanterie- vuur. SinaïfrontVijandelijke vliegers be- werpen wederom ons lazaret met bom men. Op de stollingen onzer troepen in Roemenië li-eerschlo 's nachts zwak vijan delijk artillerievuur. Op de overige fron ten geen© bijzondere gebeurtenissen. 9 CON ST AN TIN OPE L, 15 April. Tra&frtm*.Beiderzijds der Tigris patrouil- lenbedrijvigheid. Ten noorden van Diala ging den 13 April 's namiddags vijande lijke infanterie met sterken steun der artillerie tot den aanval over. Deze kon echter niet nader dan 500 a 1000 meters van onze linies geraken. Den volgenden dag werd dezelfde actie hernieuwd. Eene poging van den vijand om onzen rechter vleugel te omsingelen mislukte. Enkel 's avonds gelukte het den vijand onze linies op den linkervleugel te naderen. Nadat onze troepen de vijandelijke krach ten aan hun front gebonden te bedwingen gingen zij planmatig verdere stellingen in noordoostelijke richting bezetten. Kaukasusfront. Patrouillenbedrijvig- heid. Aan den linkervleugel zwak vuur. Van de overige fronten niets te melden. AVOND BERICHT tan het BUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 16 April. (Officieel) Bij Arras geringe gevechtsbedrijvigheid. Aan de Aisne is de groote Fransche doepbraaksaanval na een tiendaagsch bombardement, begonnen. Op het 40 kim. breede aanvalsfront is een verbitterde strijd gaande aan onze voorste stellingen. In het Oosten, niets wezenlijks. IN DÉ LUCHT Vliegerluitenant Baldamus gesneuveld. BERLIJN, 16 April. Wederom is een der beste Duitsche vliegers gevallen. Luitenant dor reserve Baldamus, is tijdens een luchtgevecht in botsing ge raakt met een vijandelijk vliegtuig en neergestort, nadat hij tot hiertoe 18 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten had. BERLIJN, 16 April. Volgens nieuw ontvangen berichten werden in de Midde- landsche zee toe zinken gebracht6 stoo- mers en 4 zeilschepen met 40.782 ton, waaronder op 6 April, de gewapende Engelsche stoomer «Spithead» 4697 ton, van Alexandria naar Colombo bestemd en de Fransche zeiler Cybelle 154 ton, met ijzes op weg van Malaga naar Lissabon op 10 April, een zwaar beladen gewapen de Engelsche stoomer van ongeveer 8000 ton, op weg naar Port Said, en de Engel sche hulpkruiser ••Otway» van ongeveer 12.000 ton, van Alexandria op 11 April de gewapende Engelsehe stoomer «Im- parcial», met een transport van 4648 ton van Port Said naar Malta. Volgens de verklaring van Engelsehe krijgsgevange nen, werden in't begin van April twee stoomers van ongeveer 5000 ton ieder, door mijnen vernield. De chef van den adm. staf der marine. STOCKHOLM, 16 AprilVolgens een bericht uit Vladivostock aan de Noiooja Wremja zijner van 25 Maart tot 5 April, in den Indischen Oceaan 7 tankstoomers, waaronder 5 Amerikaansche, in vertra ging. Deze stoomers hebben samen rond de 22,000 ton. Men weet nog niet of zij getorpodoerd werden of op mijnen liepen. WEENEN, 16 April Men seint uit Madrid In Alicante landde de bemanning van den Engelsche stoomer Gellndilfe (6000 ton), welke met 2U00 ton kolen en groenten, in de nabijheid van Alicante in den grond gehoord werd. Te Valencia zijn de schipbreukelingen aangekomen van een Grleksche stoomer, welke door een duikboot ton zinken werd gebradht. Uit Barcelona wordt de aankomst gemeld der schipbreukelingen van het Deeuschezeilschip Osganos dat op 12 April, nabij de Spaansch© kust. door een duikboot in den grond geboord werd. Da odzijdigheid van Chili WEENEN, 15 April. De gezant van Chili deelde namens zijne regeering in het ministerie van Buitenlandsche zaken mede, dat Chili ook in de toekomst zijne onzijdigheid zal behouden jegens het Duitsche rijk. In Uruguay AMSTERDAM, 16 AprilHet Parle ment van Uruguay heeft aan het Kongres der Vereenigde Stalen een zusterlijken roet gestuurd. In het Amerikaansch afgevaardigdenhuis. WASHINGTON, 15 April Het afge- vaardigdonhuis heeft het ontwerp der uitgaven voor den oorlog aangenomen. BINNENLAND BRUGGE. Bij een aanval van En gelsche vliegers op Brugge in den nacht van 7 tot 8 April 1917, werden door bomworpen volgende Belgische burgers gedood of gewond Dood Desideer Loenen, 32j^r, Gul denvlieslaan, 77. Licht gewond Amelie Laenen, 54 jaar, GilbertaLaenen, 12 jaar, en Constant Laenen, 18 jaar, Guldenvlieslaan, 77 hun zoon en broeder Joris Laenen is onderofficier in 't Belgisch grenadiersregiment.Reuilde Cornelissis, vrouw Planko, 27 jaar, Ezelstraat, 110 en MargarethaCornelissis 19 jaar, Ezeistraat, 129; hun broeder C. is in een Belgisch karabinierregiment, Margaretha Verheke, 18 jaar, Ezel- straat, 127; Albert Milleville, 40 jaar, Guldenvlieslaan, 75. De aangerichte stoffelijke schade is aanzienlijk en treft uitsluitend Belgische inwoners. RAVERSUDE. Bij een Engelsche beschieting van Raversijde, op 30 Maart 1917, werd de 29 jange Belgische burger Roman Hogaert gewond. De Bulle lot aanstelling van Mgr Se- ghers als bisschop van Gent, is in het bisdom toegekomen. Zij zal hem heden Dijnsdag, na den koordienst, plechtig overhandigd worden. De wijding zal waarschijnlijk plaats hebben op den apos telsdag 1 Mei, feestdag der heilige apos tels Philippus on Jacobus. oo oeeia.. BEKEIÏ08S&K5BS5 Aan den heer Burgemeester der Stad Aalst. Er moet aan de Geneesheeren, geves tigd in de gemeente, bekend gemaakt worden, als volgt Door het hakteriologisch ondeczoekin stituut der Hoogeschool te Gent (Profes sor Van CanengJiem) worden klachten geuit dat de geneeshoeren verzuimen nauwkeurige aangiften op to maken no pens de herkoinsl der bakteriologischo proefnemingen. Er moet bij elke zending aangegeven worden naam, voornaam en woonplaats des zieken op wie de on derzoekingsstolfen genomen zijn. ■t Tot 20 dezer maand moot een lijst der in de Gemeente voorhanden aanbeelden, boven de 25 kgr. wegende, ingediend worden. Behalve de naam der bezitters moet aangegeven worden voor welke doeleinden de aanbeelden gebezigd wor den. rsTdCfcaatilooz;© AiaatselaappiJ Bijhui zen te Denderniende, Geeraardskergen. LokerenNmove&St.tiiooiaas VERKOOP VAN Kasbons Stad Luik, 4.50 ®/0 uitkeerbaar den 1 Febr. 1919 aan fr. 503,75 net Obligatiën 4 °/o Congo 1906, aan 81.00 net 3 p. h. Buurtspoorwegen aan 74.00 net. 4 p. h. Gemeente Krediet aan 94 25 net. 4 °lo Société Générale de Belgique uitkeerb. na 8 jaar aan pari net. n 4 Grondfcrediet van België na 10 jaar aan pari net 4 °Jo Belgische Zee en Binnenvaart My. ncvlS jaar aan 975 net 4 1/2 °/o Chemins de Fer Secondaires aan fr. 475.00 n 4 1/2 °/o Union Minière du Haut Katanga uitkeerbaar in 1925 aan fr. 960 net 5 °lo Charbonnages du Gpuffre aan fr. 490 net 5 °/o Gharbonnage de Mafcinelle nord, aan fr. 490 net Aan- en verkoop van Belgische Schuld, Schatkistbons, Annuités, Stadsloten enz., aan de beste voorwaarden. Een tabel aanwijzende de laatste koersen, gemaakt in de meest verhan delde waarden, is altijd aangeplakt in de zaal der bank. Terstond betaling, aan de voordeeligste wisselkoersen der vreemde koe- pons, IN BELGISCH GELD. De Belgische koepons.zijn betaalbaar ZONDER KOSTEN of met fr. 0.5C per honderd volgens de soort der koepons. Verhuring van brandkofïers. Inrichtingen ten hoogste gewaar borgd tegen alle gevaren. Nederiegging van geld, titels en waarden, aller bankoperatiën. Tot den 20 dezer maand moet eene nauwkeurige lijst van alle in de gemeente wonende vlaszwingelaars ingediend wor den, bevattende behalve voor- en familie naam, ook hun ouderdom. De Burgemeester is ervoor verantwoor delijk dat slechts zulke personen op de lijst gezet worden, wier tegenwoordig bedrijf het vlaszwingelen is. Valsche aan giften zullen strenge straften oploopen. Den 19 dezer maand kunnen de merriën in den ouderdom var. 2 tot 3 jaren edoch slechts zulke die tot hiertoe nog niet voorgesteld werden, ten einde de toelating tot dekken te verkrijgen, met het doel den ouderdom vast te stellen, naar de Graanmarkt te Aalst, voorge bracht worden, om 8 uren (Duitsche uur) in den voornoen. Tot den 22 dezer maand moeten alle in de Gemeente voorhanden wissenstapels gemeld worden, bij opgaaf van bezitter en stapelplaats, geschieden naar 1) groene ditjarige 2) ongeschilde droge (grijze) 3) geschilde (witte) wissen. De hoeveelheid moet in bundels aange geven worden, en voor zoover de wissen niet gebonden zijn, in kgr. DE KOMMANDANTUR. KERK VAN SINT-MARTINUS. Woensdag aanstaande, te 6 1/2 ure. Generale Berechting voorde zieken. Men gelieve het adres der zieken Dijns dag ter Sacristij in te dienen. De geloovigo worden vurig verzocht liet H. Sakrament te vergezellen. Genootschap der Gedurige Aanbidding en Werk der Arme Kerken. van den 22 tot den 30 April. Zaterdag 21 April, Jaarlijksche Aanbid ding; om en 7 1/2 ure, Mis, om 5 ure Lui. 1J Kerk der Zwarte Zusters: Alle werkda gen der Novene, II. Mis om7 ure; Zondag 22 April, om 5 ure, Lof en Franse-li Sermoen; Zondag 29 April, om 5 ure Lof; Maandag 30 April, Maandelijkschö Aanbidding, om 5 ure Loi en Fransch Sermoen, Sluiting der Novene-, Te Dsum. De Frnasche Sermoenen door den Eerw. Pater Van Meile, S. J. 2° Sint Martinuskerk Van 22 tot 30 April zal de eerste Mis geschieden met de uitstel ling van het II. Sacrament; den laatsten daj Vluamsch Sermoen na het Evangelie. VERLOREN eon bruin leschje, inhou dende identiteitskaart, geld, enz. De eer lijke vinder wordt verzocht de identiteits kaart terug to bezorgen, op het adres et- op aangeduid. Verloren een gouden Manchet knop. Terug te brengen ten bureel© van 't blad, tegen goede belooniDg. 947 Door Sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van TE MEERBEKE De Notaris VAN DEN BERG HE, te N u<'ve daartoe aangesteld bij vonnis der Rechth ui k van eersten aanleg, zitting houdend - i.» Audenaarde, zal met de pleegvormen der wt van 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrederechter te Ninove, openbaarlijk ver- koopen Gemeente Meerbeke. Eerste koop. Een perceel Land, op het Reuken, ter plaats genoemd Moorselken, aangeduid ton kadaster sectie B, n. 326, met eene oppervlakte van 21 aren 60 centiaren, palende aan Louis Dubois, d'erVen Wéts en anderen. 1» gebruik bij Lous Cornells, mits 43 i'r. 's ja ars tot 1 October 1917. Tweede koop. Een perceel Land, op den Geelen Dries, ter plaats genoemd Hooggat, aangeduid ten kadaster sectie A, n. 111a, met eene oppervlakte van 28 aren 20centiaren, palende aan Bartholomeus Coutaert, de kin deren Francis Coulon, den voetweg van het Hofkwartier en andoren. In gebruik bij Cornelis Hemmeryckx en Adolf Laroy, samen mits 61 fr. 's jaars tot 1 October li-'17. Derde koop. Een perceel Land, opliet Moorselken, aangewezen ten" kadaster scci ie B, n. 286c, met eene oppervlakte van 23 aren 80 centiaren, palende aan Charles De Naeyer, van twee kanton aan den voetweg en Jor.cf Van den Haute. In gebruik bij Corne i Hemmeryckx en Gustaal' Van den Bossche, mits de gezamentlijke pachtsom van 58,50 fr. tot 15 Augusti 1917. Vierde koop. Een perceel Meerseh, in de Molenmeerschen, sectie A, n,154G, groot J4 aren 20 contiaren.palendeaan M.DeCooirmn- Botte, de wed. Jozef Cornelis en de beek. In gebruik bij Louis Verpaelst, mits 3*2 fr. 's jaars tót 25 December 1917. ZITDAGEN: Instel Dijnsdag 17 April 1Q1_ Verblijf Dijnsdag 24 April iyi/» teikens ten 2 ure nanoen, ter herberg van do kinderen De Qock, te Meerbeke, Statie van Poulck WISSELAGENT 117 Esplanaclestrsati 8, ESeBïfjscBie scSauEd, St^; flofceiJDj unz. aan do beste voorwaar Uitgave van obl. 4 °/0; Gemeente Er" 94,25Central Gaz 4 1/2; Congo 4 °/0 81 enz. Terstond betaling van Beh ische koe- pons zonder kosten of met 0,50 p'. h. volgens de soort. Vreemde koepons aan den hoopten prijs in Bslgisch c^eldT. ilypotheekkas van Antwerpen. Gi'oiidUrediet van België ZONDER KOS TEN. Vernieuwing van alle koepons blad. Mejufter Angèle Van dan Eogaerde, eere regentes der staats-middelbare schooi van Aalst, beveelt zich aan voor bijzon der© l©ss©n4Vrijheidstraat^^ Aalst...934

De Volksstem | 1917 | | pagina 2