Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterrein Turksclie fronten De onbeperkte Duikbootaorlog Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterrein Iurksche fronten De onbeperkte Duikbootoorlog XXIII* JAAR N' 87 4 centiemen het Dommer Zaterdag 21 April 1917 DE VOLKSSTEM Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-Db Gendt Bareelen Kerkstraat. 9 en 22, Aalst BEKENDMAKING Aan de gemeente Letterhautein, op ■wier gebied in Februari 1917 een tel graafpaal afgezaagd en daarbij zoowat .480 meter koperdraad ontvreemd zijn, zonder dat het gelukte de daders te ont dekken, is op last van het leger-opper commando 4 eene dwangboet ten bedrage van vijf duizend mark tot straf opgelegd geworden. Dit brengt ter openbare kennis. De Etapperiinspekteur, von Schikfus," generaal der infanterie. DuitBche bron BERLIJN, 19 April Front van den kroonprins Ruprecht van Beieren Ter oórzake van het slechte weder was de gevechtsbedrijvigheid in Vlaanderen en Artesie weinig levendig. Front van den Duitschen kroonprins Gevonden dagorders bewijzen ons de draagwijdte van liet Fransch offensief op 16 April ingezet. Doch op geen enkel punt kwam do hoop der bevelhebbers in ver vulling. Noch taktiscli, noch strategisch hebben de Franschen hun doel bereikt. In den nacht van 17 tot 18 April ver liep een aanval bij Braye gunstig voor de Franschen; in den loop van den dag hij de hoogtestellingen van Cdiemin des Dames en bij Craonne verbitterd gevoerde aan vallen erden onder zware verliezen voor den tegenstrever verijdeld. Bij La Ville aux Bois, wiens hoscli- stellingen voor ons ongunstig waren, be trokken wij eeue achterwaarts gelegene Stelling. Bij Brimout zonden de Franschen te vergeefs vechtende Russen in ons vuur. In Champagne kwam bet gisteren mid dag ten noordwesten van Aubórive lot een nieuwen strijd die, gansch den nacht •door, dezen morgend met verdere kracht inspanning word voortgezet. Front van gen. veldni. hertog Albrecht: Ni^ts nieuws. Franeclie bron. PARIJS, 18 April. In de streek ten zuiden van St Quentin is de nacht geken merkt geweest door oen zeer groote bedrijvigheid van de twee artillerieën. Talrijke patroeljeonlmoetingen, alsmede in het zuiden van de Oise, in den sektor ten oosten van La Basse Forêt de Coucy. Ten noord oosten van Soissons heeft een aanval, in de Duilsche linies, ten noorden van Laffaux, aan de Franschen loogelalon een twintigtal krijgsgevangen te maken. Tusschen Soissons en Auberive hebben de Fransclie troepen, gedurende den nacht, op verschillige punten van liet front, kleine operation uitgevoerd, welke hun ernstigen vooruitgang bezorgde. Ton westen heeft een schitterend uitgevoerde actie aan do Franschen toegelaten hot dorp Chavoniio te veroveren en do ver overing van Chivy te voleindigen. Ton noorden van deze gemeenten hebben de Franschen het terrein veroverd lot in de nabijheid van Braye on Lannois, in het welk de Franschen zijn binnengedrongen; 250 govangenen bleven in de banden der Fraiisclien. In don sektor van Ville uu Bois hebben do Franschen verschillende versterkte stellingen, alsmede ai de bossclien ton oosten van deze plaats bezet die insgelijks in de banden der Franschen is. De Franschen maakten 400 gevangen. In Champagne zijn drio tegenaanvallen, gericht op de nieuwe Fransche stellingen aan weerszijden van den berg/Cornilles, lot staan gebracht door het Fransche vuur, zonder andere uilslagen dan bloe dige verliezen voor de Duitschers. Het artilleriegevecht is hevig geweest op een groot gedeelte van liet aanvalsfront. Het materiaal gevonden op liet terroin, of door geweld ontnomen, bevat oen aanzienlijke hoeveelheid mitrailjeuzen en loopgraaf- werktuigen. De Duitschers hebben achter hun tweede linie hun zware artillerie en veldgeschut gebracht. De Franschen heb ben 12 kanonnen veroverd, waarvan drie zware, de meeste op het front in Cham pagne. Tu8schenpoozend geschutvuur on patroelje ontmoetingen op het overige van het front. Engelsche bron .LONDEN, 18 April. In den nacht rukten wij meer voorwaarts ten zuidoos ten en ten oosten van Epehy en namen er eonige gevangenen. Wij verbeterden ook onze stelling in de nabijheid van Lagni- court. Vorderingen werden 's nachts gedaan op den linkeroever der Scarpe en ten Oosten van Sampaux. Heden morgend veroverden wij een verder deel der voorste vijandelijke lijnen, ten Zuidoosten van Loos. Engelsche vliegtuigen wierpen 's nachts bommen op een vijandelijken trein, automobieltransporton en op een wagenpark, alwaar zij zware schade aan richten. Duitsche bron BERLIN, 19 April. De Russische artillerie is na een da^en lange rustpauze, weder in levendigheid toegenomen tus schen Pripet en Dnjester. Oostenrijksche bron WEENEN, 19 April. In Oost-Gali ciëu namentlijk in den seetor van Zborow levendige geveohlsbedrij viglieid. WEENEN, 19 April. Macedonisch front Geen nieuws. Russische bron PETROGRAD, 18 April. Weslfronl Geweervuur on verkonningen, alsook bedrijvigheid der vliegers. Roomeonsch front Geweervuur en verkenningen der nalroeljen. Vliogen In den omtrek der statie van Budslaw, ton noordoosten van VVileyka, schoot vliegefluiloiiant Sakonlowsky een Duilsch vliegtuig neer. Ho twee inzitteden werden gedood. Ten oosten van Ürzezany schoten de vliegers luitenant Lolurin én vrijwilliger Zoniblewiisch een Buitsch vliegtuig neer dat in onze lijnen viel. Fransclio vliegers wierpen mol goed go volg bommen op vijandelijke ba lerijen ten noorden van l'alschina, aan den Donau. Oostenrijksche bron WEENEN, 19 April. De toestand is onveranderd. Italiaansche bron tROME, 18 April. Tusschen Elsch en Brenla was de bedrijvigheid dér wederzijdsche artillerien don ganschen dag levendiger. Onze artillerie verwoeste schuilplaatsen des vijands op de hellingen van den Zugua en beschoot de statie van Rovereto, aisoók stoorde zij troepenbe wegingen en transporten op de spoorbaan en den steenweg in het Suganadal op de noordhellingen van Golbrion (Travi^nolo- dal) werd een vijandelijke aanvalspoging door onze Iroepen dadelijk afgewezen. Twee andore aanvallen op onze voor ste stellingen op den tweede spits van den Colbricon, ondergingen hetzelfde lot. Op liet liet Juliscbe front bleef de vijan delijke artillerie gisteren bijzonder bedrij vig in den omtrek van Gorz. Zij word krachtig door de onze beantwoord.Eenige granaten vielen op de stad. Een eskader onzer vliegtuigen wierp bommen op Chiago-Buno, een gewichtig' bevoorra- dingscenter des vijands, ten oosten der hoogvlakte van Baneizza di San Spirito. Ofschoon onze vliogers lievig beschoten werden, zijn zij weibehouden in onze lijnen teruggekeerd. Duitsche bron BERLIJN, 19. Niels nieuws. Oostenrijksche bron WEENEN, 19 April. Niets van be lang. Bulgaarsche bron SOFIA, 18 April.Macedonisch front Engelsche speurtroepen die naar hel noorden van liet Doiranmeer tegen onze posten oprukten, werden door ons vuur verdreven. In de Serresviakle zochten Engelsche patroeljos bij Barakli Dscliu- myo en bij Karakii Tscliïflik ten oosten van Serres onze stellingen te naderen. Zij werden door onze posten verstrooid. Op het gansclie front zwak artillerievuur. SOFIA, 19 April. Macedonisch front na sterk arlilleriovuur gingen onze en Duitsche troepen bij nachtinval ten wes ten van Monasiir, op 'l'schervena Stena tot den aanval over en verdreven de vij and valkomeii uit de loopgraven die wij in Maart verloren hadden. Wij kaapten een mijnen werper, vier inachieiig»-werei:, vijf snelvuurgeweron en namen 3 Fran sche otlicieren en 20 manschappen gevan gen. In den Gornasektor heersclito tame lijk lievig mij n werpers vuur op do hoogte 1050. Ongeveer twee vijandelijke troepen trokken op tegen onze posteu ten zuiden van Ghewgoli en werden afgeslagen ton westen van het dorp Bemekio in de Serresvlakte werden vijandelijke opruk kende afd'-elingen teruggedreven. Roemeensch front. Infanterie en macliieiigewaervuur bij Tulcea, en zwak geschutvuur bij lsaccea. Turksclie bron CONSTANT1NOPEL, 18 April. Irak front Aan den Euphraat word eene 00 man sterke Engelsche troep, die zocht over hot kanaai te komen, door on ze cavallerte aangegrepen en vernietigd. Aan de Tigris en 4e Diale niets. Aan de Perzische grens ton oosten van Sulei Mana werd oen vijandelijk eskadron in oostelijke richting teruggedreven. Dieren en uitrustingstukken bleven in onze handen. Kaukasusfront Builen zwak artillerie vuur op onzen linkorvlougei, in 'i alge meen voor ons gunstige patrouilleugo- vechten. Marman», aan de klein Aziati sche kust word door een vijandelijk schip gebombardeerd. Deze tegen volksrecht- hjke handeling kostte liet leven aan man nen en 4 kinderen, en verwondde 2 man nen, 5 kinderen en 10 vrouwen. Aan het Sinaifront Onze artillerie beschoot met goed gevolg een vijandelijk kamp. Aan de overige fronten niets van belang. AVOND BERICHT van het DUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 19 April. Ten zuiden van Arras, levendig vuur. Langs weers kanten van Craonne sterke vuurgevech ten. Langs het Aisne Marnekanaal, Fran sche aanvallen. De sterkste aanval, op Brimont gedaan, is reeds mislukt. In Champagne konden wij door een tegenaanval, hel terrein dat de Franschen ten noord westen van Auberive gewonnen luidden, terugnemen. BERLIJN, 19 April, (officieel). Volgens berichten zijn door duikbooten welke van 13 tot IS April teruggekeerd zijn, in bet Kanaal, in den Atlantischen Oceaan en in de Noordzee, opnieuw vijan delijke en neutrale handelschepen met samen 93,000 ton in don grond geboord. De chef van den admiralen staf der marine. BERLIJN, 19 April. (Officieel). Volgens voliedigende berichten, tot hiertoe ontvangen, bevonden zich onder de schepen van 6 tot 13 April, door onze duikbooten in den grond geboord, de volgende Engelsche gewapende stoomers: Beu Heather 4741 ton, met hout; Hindustan 3692 ton, mot bout; de tankstoomer Powhatan 6117 ton, met 6800 ton teerolie, do kapitein werd ge vangen genomen; de Engelsche schooner Silvia met ionaarde naar Rouaan; de Engelsche visschersboolen Lord Scar borough Gibraltar Lord Kitche ner Recto en Maggie Rusz De Fransche zeilschepen Perce en Neige met kolen naar Brost La Tour d'Auvergne met hout naar Enge land; St Nauden alsook de Fransche vischkotter Roland de Russische stoomea ««Hesperus», 22.'ion, de Porlu- geesche boot «Argo» 1536 tun, met bout, boomwolzaad, meel en melk naar Enge land de gewezen Duilsche zeilboot «R. C. Rickmer»» met 7500 ton suiker (de kapitein werd gevangen genomen) de Noorweegsciie stoomer «Dielo» met een lading ijzererts, uil een transport wegge schoten «Camilla* 245G ton «Kongs- liuug, 380 tun, de Noorweegscbe zeiler «Fiskaa», mei oliekoeken, en «Najade», van hét westen komende De Deensclie sloomar Gurr (1866 ton «n de Zweedsciio stoomer Ester (2632 ton) verder zeven stoomers en een driemaslschooner wier naam niet kon vastgesteld worden; daaronder bevond zich een stoomer welke op weg was van Bordeaux naar liet Westen; een andere sluomer waarschijnlijk van Fransche nationaliteit; bewapend, met een pel rooi on houtiadiüg, mei koers van Quussant; oen groote >a.4isioomer, een gewapende sloome. van ongeveer 5000 Ion onder Noorweegscbe vlag varende, en een groote stoomer van den typo Arabie en Grecie. De chef van den admiralen staf der marine OP ZEE WEENEN, 18 April. - Officieel wordt zeeaciie gemeld Eau onzer zoevlieglui- gen werd bij een speurtocht in de Noor- XXIII* JAAR N' 86 4 oentiemen het nummer Vrijdag April 20 1917 Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-Db Gendt Bareelen - Kerkstraat. 9 en 22, Aalst Duitsche bron BERLIJN, 18 April: Front van Ruprecht van Beieren Op bet slagveld van Arras heeft de artillerie weder een hevig vuur begonnen. Voor onze linies beiderzijds de Somrae spelen zich dagelijks gevechten af tusschen vijandelijke en eigene patrouilles; liet vuur nam toe bij St Quentin wier kathedraal verscheidene treffers te beurt vielen. Front van den Duitschen Kroonprins op bet slagveld van de Aisne was den voormiddag gisteren rustig de Fransch- man, na zijne mislukte doorbraalcspoging van den vorigen dag, hernieuwde de aanval niet met zijne zware geteisterde divisies- Eerst 's avonds zette d9 vijand weder gedeeltelijke aanvallen in op den Beauluerrug, op de hoogte van Craonne en ten westen van La Ville aux Bois braken zijne slormgolvmi in ons vuur, of werden in nastrijd teruggedreven. Ook bij Le Godat en Couroy aan het Aisne Marnekunaal zijn vijandelijke aanvallen afgewezen. De aanval der Franschen van dezen vrongeii morgen, in Champagne, na sterke vuurvoorbereiding, kwam op een front ▼an 20 kilometer opzetten. Daar ook werd de gepoogde doorbraak in onze grendel stellingen opgehouden. In een tegenaan val werden de Fransche kleurlingen een stuk van het bosch tusschen Moranvillers eh Auberive weer ontnomen ou 500 ge vangenen gemaakt met een aantal ma chiengeweren. Bij den strijd op 16 April zijn 26 panl- serautomobielen door ons vuur vernietigd. Ook 18 vliegtuigen werden, deels in luchtgevecht, deels door afweervuur naar beneden gescholen. Het getal gevangenen bedraagt uu meer dan 3l)0ü. Front vangen, veldm. Hertog Albrecht. Op den linker Moseloever en ten zuid westen van Mulhausim nu en dan hevig vuur. Ten noorden van Munster, in do Vogezen haalden stoottroepen 10 geva genen uit de Fransche loopgraven. Fransche bron. PARIJS, 16 April. Tusschen Sint Kwintijn en do Oise duurt de artillerie strijd voort. Wij maakten nieuwe vorde ringen op hel plateau ten oosie van de linie Bansis Quincy-Basse, Na een arliliërievoorbereiding, die verscheidene - dagen had aangehoudei vielen wij vanochtend lussohen Soissons en Reims de Duitsche linie over een front van ongeveer 40 kim. aan. Er ontstond èen verwoede strijd aan bet lieele front, waar de vijand zeer groote troepenmachten en tul van kanon nen had samengetrokken. De Franschen overwonnen overal den viunigen tegenstand en namen de eerste Duilsche stelling lussclien Soissons en Craonne. Verder naar liet oosten namen wij de tweede Duilsche stellingen ten zuiden van Juvincourt. Meer naar het zuiden namen wij de linie tot aan de westelijke buitenwijken van Bermericourt en tot aan het Aisne- Itanaal, tusschen Loivre en Coilroy. Herhaalde hevige tegenaanvallen te; noorden van Ville au Bois, werden door ons vuur met aanmerkelijke verliezen voor den vijand gebroken. De totdusver getelde gevangenen gaan de 10 duizend te boven. Ook werd een aanmerkelijke hoeveel heid materiaal buitgemaakt. PARIJS, 17 April. Benoorden en bezuiden de Oise, tusschenpoozende be drijvigheid der wederzijdsche artillerie. De Fransche patroeljes hebben gevange nen meegevoerd. Tusschen Soissons en Reims hebben de Fransche troepen zich in de veroverde stellingen ingericht. In de streek van Ailles is een krachtige Duitsche tegen aanval op de nieuwe Fransche linies mislukt onder liet versperringsvuur van de Franschen, die den aanvallers hooge verliezen hebben toegebracht. Andere tegenaanvallen van de Duitschors in de streek van Couroy zijn eveneens mislukt. Het weder is bij voortduring slecht op lipel het front. In Champagne is de nacht gekenmerkt geworden door een heropleving van den gesoliuistrijd in de sektoren bewesten Auberive. Kalme nacht overal elders. Engelsche b»-on LONDEN, 17 April. Benoorden liet dorp Gouzeaueourt zijn we opnieuw gevorderd. Bewesten en ten Noord Wea.- ten van Lens heel den dag schermutse lingen. We blijven daar druk op den vijand uitoefenen. Aanvallen van den vijand om onze voorposten terug te dringen, mislukten. Aan het Westelijk front Van de ZWITSERSCHE GRENS, 18 April. «Le Temps» betitelt den slag welke thans tusschen Reims en Soissons woedt, als een Fransche doorbraakspo ging van grooten stijl. Volgens den Pa- rijzer vertegenwoordiger van de «Basler Nachrichten bedraagt het oorlogsfront reeds 2ÜÜ kim. Er zijn niet min dan vijf dagen aan gang, bij Arras, bij St Quentin, bij Laon, bij Craonne en in westelijk Champagne. De Duitschers hadden zich legen den Franschen stormloop beter voorzien dun tegen den Engelsclienaanval van 9 April. De gevechten waren ongehoord verbit terd. Duitsche bron BERLIJN, 18 April. De toestand is onveranderd. Oostenrijksche bron WEENEN, 18 April. De artillerie- strijd nam hier en daar toe. Verders geen meideus waardige gevechtshandelingen. Russische bron PETROGRAD, 16 April. Aan het oostelijke front hebben onze verkenners eene brug over de Slyr, dicht bij het dorp Loasove, op-20 werst noordwesten van Brody, laten springen. Op het verdere front geweervuur van verk. niiingsrtfdeelingen en werkzaamheid van de vliegers. PETROGRAD, 17 April In don nacht van 15 April hebben de Russen in de streek van Kokhary een gasaanval go- daan. Verkennors, uitgezonden nadat de gaswolken waren afgedreven, werden door vijandelijk machiengeweervuur ont vangen. Elders aan het front hel gewone ge weervuur, tochten van verkenners en vlieger werkzaamheid. Roemeensch front Geweervuur, na- vorschitigen van verkenners, bedrijvig heid in de lucht. Oostenrijksche bron WEENEN, IS April. - De toestand is onveranderd, Een onzer vliegers schoot gisteren, tijdens een luchtgevecht boven Villach, een vijandelijk Farman toestel neer. De inzitteden werden gevangen genomen. Italiaansche bron ROME, 17 April. In het Lagarinadal heeft ons geschut gisteren het bombarde ment tegen het station Galliano hervat. Het berokkende schade aan huizen en be werkte liet wegrijden van treinen en wa gens alsmede verwarring onder afdeelin- gen soldaten. Men signaleert schermutselingen van detachementen infanterie op de hellingen aan het bosch van Albiolo (Camonicadal) en van den Muuto Gima (dal der boek Mafto, Brenla). Wij sloegen de tegenstan ders terug en ontnamen hun wapens munitie en eenige gevangenen. Aan den ingang van liet Tra ignolodal heeft een vijandelijke afdeoling in een zwaren storm bij verrassing een inval gedaan in een onzer vooruitgeschoven stellingen bewesten het Bocchemeer, maar 1 trok daarna haastig naar zijn linies terug. Een gelijksoortige overrompelingspo ging, onder dekking van mist legen onze stellingen op den (Jol Sodogna (Dogna, Folladal) ingezet, werd daarentegen door onze troepen prompt gestuit met ernstige verliezen voor de aanvallers. Up het Julische front over en weer g schulvuur, heftiger in het bekken van Görz, en werkzaamheid van vliegers. Een vijandelijk toestel is in een luchtgevecht bij Ternovo geveld. Duitsche bron BERLIJN, 18 April. Macedonisch front. Ten westen van Mouastir wier pen door kraciiligen sloot onze Iroepen de Franschen uil hunne stellingen op den Crveua Siena, die tot op oen kilometer breedte bij den Maartstrijd in hunne han den waren gebleven. Tegenaanvallen werden afgeslagen en over de2U0 gevan genen gemaakt met meerdere machiengo- wereu eu mij nen werpers. Oostenrijksche bron WEENEN, 18 April. De Italianen poogden eene beionbrug te leggen over de Vojusa, nabij Skoza. Zij werden daar in door ons vuur verhinderd. Bulgaarsche bron SOFIA, 17 April. Macedonisch frontOp geheel liet front lieorschte e«n vrij levendige gevechtsbedrijviglieid gekenuiorkl door zeer zwak gosshutvunr dal slechts in de bocht van de Gzerna ei op den rechteroever van de Wardar af en toe levendig was. Roemeensch front. Nabij Toelcea, weinig geschut nu macliie;.geweervuur. Ten oosten van lsaccea enkele kanon sohoten. Turksche bron GONSTANTINOPEL, 17 April. Irakfrout. Op den rechteroever van den Tiger, slechts patroeljegeveblen op den linkeroever zwak geschut en infanterievuur; ten noorden van de Diala kalmte. Onze vliegtuiggeleider kapitein Scliulz schoot een vijaudelijden tweedek ker neer. Het toestel slortt6 nabij onze stelling neer de bemanning er van was dood. Kaukasusfront. Afgezien van onbe duidende patroeljegevechten op de rech tervleugel, heerschle op dit front kalmte, van de andere krijgsvelden werden geen bijzondere gebeurtenissen gemeld. AVOND BERICHT VAN HET DUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 18 April. Bij Arras niets nieuws. Op het Aisnefront kon de vijand door een nachtaanval eenig terrein winnen bij Braye. Langs weerskanten van Craonne, is na het mislukken van een Franschen mor- gendaauval, oen tweede aanval in gang. Ook in Champagne begonnen er rond den middag nieuwe gevechten. Duitsche duikbooten vóór de Noord-Amerikaansche kust NEW YORK, 18 April. In de meeste Noord Anierikaanscbe wateren zijn Duit sche duikbooten gesignaleerd. CADIX, 18 April. Tusschen Larascli en Tanger, zijn op 13 April vier stoomers en «en groot transportschip door een Duilsche duikboot in don grond geboord, BERGEN, IS April. Een stoomer kwam hi r aan met 13 man van den stoo mer «Jahore» welke in de Noordzee tot zinken gebracht was. Een Engelsche tor pedojager deelde mede, dal hij drie rod- dingsbooleu van twee in den grond ge boorde Noorwuegsche schepen ontmoet had en deze tot aan de grondgebiedsgrens begeleidde. De Hollandsche scheepvaart KEULEN, 18 April Van do Holland sche grens wordt auu de Kolnische Volkszeilung gemeld De Hollandsche minister van Builenlaudsche zaken meldt, dal in Engeland volgende Hollandsche schepen, met goederen beladen, vastge houden worden Bervoe, Bauka, Rovard, Somiuersdijk, Audijk, Zuiderdijk, Zijdijk en Noorderdijk. BERLIJN, 17 April. In Nederland- sclie bladen in gezegd, dat het Noorsche s.s. Camilla 'i welk voor de Belgi sche Eteuukuiumissie voer, duor een Duitsche duikboot buiten het afgesloten gebied in den grond is geboord. Hoe o ijuist dit is, blijkt uil het feit dai, de kapijeiu van de Camilla op de vraag van den duikhootkummaudant, waarom hij door 't afgestolen gebied voer, antwoordde «ik dacht dat liet wei los zou loopeii Tot dusver is reeds vastgesteld, dat schepen van de Belgische SieuiiKommis- sie, waarvan in den iaalsten lijd helaas verscheidene te gronde zijn gegaan, dat aan zien zelf hebben to wijien. Als zij builen hel afgesloten gebied blijven en zich daar niet -to weer stellen legen do maatregelen van het prijsrechi, kunnen zij altijd volkomen veilig varen. OP ZEE Oostenrijksche bron WEENEN, 18 Aril, (ottieieel). E«n onzer ze.vliegtuigen weril bij een yo.d g.lukle Terkentmigsuüduruölïiuig in da

De Volksstem | 1917 | | pagina 1