De oorlog tusschen Duitschland en Amerika BANglIE GEHTRUE DE LA DENDRE Robert Van Delanotte Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein De onbeperkte Duikbooieorlog - EEN ~Ei\' ANDER Provinciaal Laniiboawkomiteli Ross, Geerirvckx De Noeyer BURGERS koopt voor uw profijt Aan- en verkoop van titels WOON HUIS Valavreugdige infanterie teruggeslagen. De westelijke voorsteden van Lens, Avions, Oppy, Grarelle, Roeux en Gué- mappe waren de brandpunten van |den strijd. Deze waren allen getuigen van helden daden onzer regimenten uit alle Duitsche streken lusschen de Alpen en de zee na het mislukken dezer eerste poging kwam over het lijken veld voor onze linie over de beide Scarpeoevers een nieuwe groote aanval opzetten. Ook deze brak gedeelte lijk door den heldenmoed der infanterie, gedeeltelijk in ons vuur, gedeeltelijk in nastrijd en onder de vernietigende wer king onzer artillerie. Enkel op de baan Arras Kamerijk won de vijand 100 me tera terrein. De puinen van Guimappo zijn in zijne handen. Gelijk aan de Aisne en in Champagne, zoo is ook bij Arras, de vijandelijkedoorbraakspoging mislukt. Engeland» macht leed door de Voor zienigheid van het opperbevel en den moed onzer troepen eene zware neder laag. Het leger ziet met vertrouwen nieuwe aanvallen te gemoet. Aan den uitslag van den kamp hebben bijzonder aandeel, iedere Duitsoher, man of vrouw, boer of arbeider die dienst doet voor 't vaderland en zijne krachten ver leend tol verzorging van het leger. Ieder Duitscho inan moet aan het front, dat eenieder 't huis, in 't vaderland, bet zijne bijdraagt om hen in zijn strijd op leven of dood voor het bestaan van het vaderland te steunen. Aan de andere Weslfronten niets van belang. Fransche bron PARIJS, 23 April. Gedurende den naclit bedrijvigheid der twee artillerieën, ten zuiden van St Quentin en tusschen Soissons en Reims. Ten oosten van Cra- onne is een hevige beschieting die de aanvalsvoorberetding voorafging kracht dadig beantwoord geweest door de Fran- sche batterijen. De Duitsche aanval is niet tot doorvoering gekomen de aan val rond 18 uur gericht tegen de vooruit springende stelling ten noord oosten van den Mont haut, is gebroken geworden door het Fransche artillerie en mitrail- jeuzevuur. De Duitschers hebben hunne aanvalspogingen herhaald gedurende en nacht. Ten oosten van St Mihiel en in Woevre hebben de Franscben 2 overvallen afge slagen, die uitgevoerd werden, door sterke Duitsche afdeelingen, de eene in het bosch van Sailly en de andere op de Duitsche loopgraaf van Col de St Marie, geen van beide bad eenig succes voor den vijand. PARIJS, 23 April. De vijand heeft dezen morgend op verschillende punten van ons front in België aangevallen, maar Wat is dat voor een geheim vroeg zij zeer haastig. Ik weet het niet. Weet gij ook niet, waarop het betrekking heeft Neen ik ban alleen vermoeden dat er iets vroeselijks achter steektwant er was ook van eene misdaad daarbij sprake. Lieve hemel, dat is toch verschrikkelijk sprak de weduwe, die reeds lang de breipen nen liet rusten en zich nu over de tafel naar hot meisje boog. Gij moet dit geheim uitvor- schen, lieve Helena, tot eiken prijs En als het mij mocht gelukken, waartoe zou het mij dan nog dienen Om het geld te verdienen, dat uw vader niet hebben wil. Als men liet geld op de straat ziet liggen en men wil het niet opne men, dan is men rijp voor het zinneloozen- huis. Het geheim kan mijn vader zelf ook bena- deelen. Dan zou hij er niet in uw bijzijn van ge sproken hebben Het gebeurde ook niet in mijne tegenwoor digheid, ik was in de zijkamer, antwoordde Helena. Spreek er met, mijne ouders geen woord over do verwijten zouden liageldicht op mij neerregenen en ik begin te gelooven, dat ik ze verdiend zou hebben. Neen, noen, betuigde de weduwe, ik kan is <joor ons vuur geheel teruggeslagen. Eenige vijandelijke afdeelingen wisten de eerste schansen binnen to dringen, maar werden er na een handgemeen aan stonds uitgeworpen. Wij maakten gevan genen. Tusschen de Aisne en de Ghemin des Dames vorderden wij benoorden Sancy. Zes vijaudelijke vliegtuigen zijn den 22 dezer in luchtgevechten geveld. Veer tien Fransche toestellen wierpen dezen nacht 1740 kgr. projektielen op stations en bivaks in het dal der Aisne. Engelsche bron LONDEN, 22 April. De strijd duurt in ons voordeel voort ten westen en ten noordwesten van Lens, waar wij vorde ringen gemaakt on gevangenen en ma chinegeweren genojnen hebben. LONDEN, 23 April. De Britten zijn vandaag bij het aanbreken van den dag op een breed front aan beide oevers van de Scarpe, met de wapens in de vuist, bevredigend vooruitgekomen. Bezuiden den weg van Bapaume naar Kamerijk namen wij in den nacht het overschot van het dorp Trescault en het grootste stuk van het bosch van Havri- court. Oostenrijksche berichten WEENEN, 24 April. Nergens zijn bijzondere gebeurtenissen te melden. Russische bron PETRüGRAD 23 April.Vuurwisseling en verkenningen. Aan de Aa hebben de Duitschers onze stellingen met 'glazen kogels beschoten. In de Karpathen hevige sneeuwjacht. Bij het Miadziolmeer heeft ons geschut vuur een Duitsch vliegtuig geveld, dat binnen de vijandelijk© linies is gevallen. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op het derp Toereis. Italiaan scne bron ROME, 23 April. Op het front in Trentino aanhoudende vuvrwisseling. Ons artillerievuur heeft brand gesticht in de opslagplaatsen van Torbole (Sarcadal) en schade aangericht in de statie Marter (Suganadal). In het Boven Riensdal heeft de vijand gisternacht na hevige vuurvoorbereiding een onzer voorste stellingen ten noorden van de Drei Zinnenhutte bezet, maar Van ochtend hebben wij hem door een tegenaanval verdreven, gevoelige ver liezen toegebracht en 30 gevangenen afgenomen, o. w. 1 officier. Op de rest van het front het gewone geschutvuur. AVON O BERICHT VAN HET DUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 24 April. Ten noord ooste van Arras werd den ganschen dag om Gavrello gevochten. zwijgen, Ik ken menig geheim, dat hij mij veilig bewaard is. Maar als uwe moeder be weert, dat de rijke bankier Stroombeek eene groote som zou betalen, dan moet deze be wering ook waar zijn, on zulk eene som gelds mag men niet op straat laten liggen. Gij weet hoe goed ik het met u meen, en gtj zoudt ook moeten weten dat ik in geldzaken zeer ervaren ben ik heb bij mijn man zali ger veel geleerd. Welnu vorsch het geheim uit, dan zullen wij samen overleggen, hoe er in het belang uwer ouders het meeste voor deel van te trekken is. In Heiena's gemoed ontwaakte het wan trouwen. De hebzucht, die zich in de oogen der oude vrouw afspiegelde, kon haar niet ontgaan hot berouwde haar thans, haar die mededoeling gedaan te hebben. Wienzouiker naar vragen? antwoordde zij ontwijkend. Vader en moeder zullen mij op zulke vragen toch niet antwoorden. Wacht dan do gelegenheid af, dat beiden er weer over spreken. En dan zou ik luisteren Waarom niet? Dat ban ik niet. Och kom O ij hebt er immers eene goede bedoeling mede, dus is het geene schande Ik zou de achtiuf voor m(j zelve verliezen. Welnu als gij dat niet wilt, trek dan maar Langs de baan Arras Cambrai zijn 's avonds nieuwe Engelsche aanvallen begonnen. Troepenmeldingen bevestigen eenstem mig dat de Engelschen gisteren ongehoor de hooge verliezen hadden. Aan de Aisne en in Champagne was er bij afwisseling hevig vuur. In het oosten niets bijzonders. OP ZEE WEENEN, 24 April. In den nacht van 21 tot 22 April, heeft een onzer vlootafdeelingen in de Otrantostraat een Italiaanscben stoomer van ongeveer 1300 ton in den grond geboord. Vijandelijke strijdkrachten waren niet te zien. Het Vlootkommando. De Beschieting van Dover. LONDEN, 23 April. De «Daily Telegraph» meldt uit Dover Het geluid van snel en vrij zwaar ka nonvuur deed de meeste mensehen binnen een omtrek van verscheidene mijlen onge veer halfeen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontwaken, en daar er geen twijfel bestond, dat het vuur uit de zee kwam, begaf een groote menigte zich naar de kust. In de duisternis was het onmogelijk waar te nemen wat er gebeur de, zelfs toen de Duitsche oorlogsschepen met korte tusschenpoozen lichtgevende hommen afschoten, om hun doel te vinden Op die lichtgevende bommen volgden telkens schoten. Het vuren duurde maar enkele minuten en het maakte den indruk dat de vijand niet zeker was van zijn doel. Daarna was het duidelijk, dat er iets anders op zee gebeurde. Dat was de komst van do torpedojagers van de pa trouille van Dover en spoedig was er een gevecht gaande. Plet gebulder van het geschut en het springen van de projec tielen waren de eenige aanwijzingen van de aanwezigheid der oorlogsschepen en spoedig waren deze uit het gezicht en het gehoor. Daarna hoorde men tegen twee uur weer zwaar kanonvuur en het leed geen twijfel, dat de vechtende schepen door de Duins in de richting van de Bel gische kust stoomden. Toen twee schepen die zich zoo schitterend onderscheiden hadden, naar de haven terugkeerden, werden zij door de andere schepen warm toegejuicht. De sirenes van de andere oorlogsschepen mengden zich in het koor. BERLIJN, 24 April. Uit Bazel wordt aan de Vossische Zeitung gemeld, dat te Londen sinds eenige dagen groote bezorgdheid heersoht, om het lot van vier torpedojagers, die in het Kanaal, voor de Theems dienst deden en waarvan sinds 14 dagen niets meer te höoren was. Intusschen heeft ,de admiraliteit hekend gemaakt, dat een dezer torpedojagers in de stoute schoenen aan, zoodra uw vader we der zijn roes heeft. Overigens geloof ik, dat uwe moeder u gaarne haar hart zou openen, om den eigen last, te verlichten. Gij moet het echter sluw aanleggen om geen argwaan op te wekken. Oude menscben zijn onpraktisch. Als zij zich aan mij wilden toevertrouwen, kon ik hun gewis goeden raad geven, maar ik wil mij niet opdringen. Laat ons er niet verder over spreken, zeade het meisje beschaamd ik heb geen recht mij in de geheimen mijner ouders te dringen en ik had ©r eigenlijk niet moeten over spreken. Den bankier Stroombeek ken ik in het ge heel niet Wat is uw vader vroeger geweest vroeg de weduwe haastig, is hij altijd muziekant geweest? Neen, hij is bij het Jboschwezen aangesteld geweest Houtvester Dat nietjachtopzichter of boschwachter, ik weet het niet. Was hij in staatsdienst Neen, op eene groote grondbezitting. Hm hoe komt hij dan in het bezit van een geheim dat den bankier Stroombeek ge vaarlijk kan worden vroeg vrouw Grubéin gedachten voor zich ziende. Dat het voor hem gevaarlijk worden kan, heb ik niet gezegd. den grond geboord werd. M6ti gelooft even wel al-gemeen, dat ook de andere verleren zijn. BAZEL, 24 April. Uit Le Havre wordt van bijzondere zijde gemeld, dat in de haven van Le Havre, in den laatsten tijd, slechts 5 schepen aankwamen, namelijk drie uit Londen, een uit Portsmouth en een uit Salonika. Deze schepen hadden samen 14,300 tonnemaat. Volgens denzelfden berichtgever kwa men in de maand Januari nog 15 tot 25 stoomers te Le Havre aan. CONSTANTINOPEL. 24 April. Een van onze duikbooten heeft een transport schip van 12,500 ton met twee schoor» steenen bij het eiland Mylos in den grond geboord. KEULEN, 24 April. Uit Amster dam wordt aan de Kölnisohe Zeilung gemeld De petroolstoomer Chorlois was in 't begin van Maart uit Amerika naar Rotterdam vertrokken. Op 20 Maart passeerde hij voorbij Udsire. Daar men sinds dan niets meer van het schip hoorde wordt liet als verloren aanzien. LONDEN, 24 April. De admirali teit deelt mede dat de hospitaalschepen Doinegal en Laufranc vergaan zijn. 29 soldaten en 12 koppen der be manning van den Domegal, alsook 17 Engelsche gewonden, 5 leden der be-» manning en 15 Duitsche gewonden van den Laufranc ontbreken. Patroolje- schepen hebben 152 Duitsche gewonden gered. Domegal raat 1885 ton en Laufranc 6287 ton. KR1STIANIA, 24 April. Volgens opgaven der Kristiaansche bladen heeft de Noerweegsche vloot, sinds het begin der Duitsche zeeversperring 106 stoomers met 174.045 ton en 30 zeilschepen met 40.415 ton verloren. IN DE LUCHT Het verloren Engelsche luchtschip LONDEN, 23 April. De admirali teit maakt bekend Een Britsch luchtschip, dat aan de Oostkust patroeljeerde, is Zaterdag niet teruggekeerd. Men heeft Zaterdag mid dag boven de straat van Dover een lucht schip in vlammen gehuld zien neerkomen. Kort daarvóór was een vliegtuig in de buurt gezien. Men gelooft, dat een vijan delijk toestel hst vermiste luchtschip heeft vernield. Vermoedelijk faalde de werking der machien, is het luchtschip door don wind ver afgedreven en is de geheelo bemanning omgekomen. De bewapening der Amerikaansche Handelsvloot' DEN HAAG, 24 April. New York Dat moet men veronderstellen, indien.... Ik verzoek het u nogmaals, vergeet de ge- heele geschiedenis, zegde Helena haastig. Ik zie thans in hoe dwaas liet van mij was daar op verwachtingen te bouwen. Verraad er ook geen woord van gij zoudt mij in groote ongelegenheid brengen en vader verbood mij dan stellig alle verkeer met u. De weduwe was opgestaan zij legde de breikous op de tafel en stak de magere hand naar de lamp uit. Wacht mij een oogenblik, zeide zij, de af keer van uw vader tegen mij zal ik spoedig overwinnen. Zij ging in de naaste kamer en als zij na eenige minuten terugkeerde, droeg zij een klein kistje in de hand. Helena moest onwil lekeurig lachen, toen zij dat kistje op de tafel zag staan, hetwelk de gierige vrouw haar juweelkistje noemde. Dikwijls genoeg toch had zij den inhoud moeten bewonderen, die uit de nalatenschap van den juwelier Grube afkomstig was en uit tamelijk gering- waardige gouden sieraden bestond. Gij zult ii wel denschoonen ring herinneren, dien ik u voor eenige avonden liet zien, dus nam juffrouw Grube het, woord op, nadat zij weder was gaan zitten. Een diamant, omzet met amethvaten hij beviel u zoo zeer, uitc waar# ^Vervolgt}. Times deelt mede, dat tot einde April de eerste 100 Amerikaansche handels schepen met kanonnen zullen voorzien zijn. Alle schepen van meer dan 2400ton hebben 4 kanonnen. Naar mogelijkheid zullen alle schepen een bijzonder kom- mando der Amerikaansche marine, be staande uit een officier en 90 man, voor de bediening der kanonnen bekomen. Terzelfder lijd met de artillerie, worden Qok toestellen voor draadloozen telegraaf ^eplaatst. GRIEKENLAND Een Fransche aanslag tegen koning Constantijn BERLIJN, 24 April. Volgens een bericht van den Vossische Zeitung heeft generaal Sarrail een geheim bevel der Fransche regeering ontvangen, om den Kouing van Griekenland gevangen te nemen en in Frankrijk te interneeren, wanneer generaal Sarrail bewijzen zou hebben, van Koningsgezinde drijverijen tegen de Entente. BERNE, 24 April. De «Neue Kor- respondenz» van Berne, welke goed on derricht is over de Ententezaken, meldt uit Parijs, dat daar het gerucht loopt, dat koning Konstantyn aangehouden is. Het geruoht is nog niet bevestigd. RUSLAND Het Kongres te Minsk PETROGRAD, 23 April. Op het in Minsk gehouden kongres van vertegen woordigers aller legers aan het Westfront hield de vroegere Doema afgevaardigde, de socialist Tedstalli een rede, in dewelke bij zegde Een afzonderlijke vrede war-e voor Rusland een niet meer goed te maken katastroof. Tscheidse, de voorzitter van den Ar beiders en Seldatenraad in Rusland, sprak van de Voorloopige Regeering en den Arbeiders en Soldatenraad. Hij pro testeerde tegen het voorgewende dualis mus in de Regeeringsmacht. die tenge volge van de bedrijvigheid van beide lichamen zou bestaan, en verklaarde Er bestaat geen dualism, maar een voudig een politiscli regeeringslowicht, dat voordeeion afwerpt en noodwendig is. De vorklaring werd door de gansche vergadering op grooten bijval onthaald. De oorlogsdoelen der voorloopige Russische regeering STOCKHOLM, 24 April. Naar de Rjetsh uit vertrouwbare bron verneemt, zal weldra eene nieuwe veropenbaring der Russische oorlogsdoeleinden plaats hebben. Deze veropenbaring zal de oor logsdoeleinde bepaald klaar stellen en de manifeston der voorloopige regeering van 6 en 10 April volledigen. Ook is het waarschijnlijk, dat de voorloopige regee ring in een bepaalden vorm, stelling zal nemen tot het onrechtstreeksch vredes aanbod der Gentraalmachten. Alles doet inzien dat de regeering door den voort durenden druk der arbeiders tot zulk en stap zal gedwongen worden. Amerika en de vreemde schepen Naar uit Washington wordt gemeld, zal waarschijnlijk in den loop dezer week in het Kongres een voorstel neergelegd worden, waarbij het ministerie van zee wezen gemachtigd wordt, de schepen die voor rekening van vreemden in aanbouw zijn inde V. S., in beslag te nemen. Er zouden ongeveer 1,200,000 ton scheeps. ruimte voor het buitenland in aanbouw zijn op dit oogenblik. Bewapening van Japansche schepen Een bericht uit Tokio aan de Fransche bladen deelt mede dat 27 Japansche stoo mers, die bestemd zijn voor reizen naar Eurepeesche en Amerikaansche havens, bewapend geworden zijn. Amerika's munitieleveringen in 1916 De munitieleveringen der Vereenigde Staten aan de Entente, hebben in 1916 het viervoudige bereikt van deze van het vorige jaar. Volgens de Economist*. d'I- talia bedroegen ze in 1916 758 millioen dollar tegen 201 millioen dollar op het zelfde tijdstip van het vorige jaar. Daar van vallen op de vuurwapens 42,1^5.160 dollar tegen 12,166,481 in het jaar 1915; voor patronen 55,103,904 teg. 23,408.079 voor dynamiet 4,173,159 tegen 1,905,055 op pulver 263,423,149 tegen 66,922,807. en op andere soorten oorlogsmateriaal 392,875,078 dollar tegen 95,129,957 in 1915. De gezamenlijke uitvoer der Ver. Staten stelt zich daarnaar sedert Oogst 1914 op 966 millioen dollar. Vandervelde naar St Petersburg Volgens een bericht van Le Matin, zal ^ezel minister Vandervelde, binnen kort aieh naar St Peteraburg begeven. Aan het hoofd der Amerikaansche af vaardiging naar Rusland staat Elihus Root. Bordeaux aan de Amerikanen. BERNE, 23 April De Matin meldt uit Bordeaux Het stadsbestuur nam de volgende dagerde aan De Regeering wordt aangemaand Amerika de haven van Bordeaux en voorhavens aan te bieden, om de Vereenigde Staten, voor hun han delszeevaart, de gewensohte basis, in Frankrijk, in hun bezit te geven. Het departement Gironde belooft, in overeen stemming met de Handelskamers ëa de stadsbestuurders van Bordeaux, aan de Amerikanen uitgebreide, onafhankelijke en gemakkelijke inrichtingen. De Keizer van Duitschland aan kroonprins Rupprecht van Beieren. BERLIJN, 24 April. (Officieel). Z. M. de Keizer heeft aan Z. K. Hoog heid den kroonprins Rupprecht van Beie ren, de bevelhebber der legergroep welke in Artesie strijdt, volgend telegram ge zonden r> De nieuwe Engelsche stormloop op het slagveld van Arras, is door uwe troe pen gebroken geworden, pe helden van Arras en hunne dappere leiders, die aan kunnen, daden en successen hetzelfde deden als hunne kameraden aan de Aisne en in Champagne,, zend ilc mijnen en te vens des Vaderland's dank. Ged nelpe verder. WILHELM I. R. De reis van generaal Joffre naar Amerika DEN HAAG, 24 April. Uit New York wordt aan den Daily Mail gemeld Ge neraal Joffre zal in de Vereenigde Staten een een aantal Amerikaansche wapen en munitiefabrieken bezoeken. In zijne tegenwoordigheid zul'len er proefnemingen gedaan worden met een nieuw automatiek geweer en met eene nieuwe springstof «lraperialite» genaamd van Oost-Viaanderen. De plantpatateu uit Hoiland komen toe. Verscheidene waggons zijn reed6 naar de Westelijke Landbouwkomiteilen verzon den, om ze onmiddellijk te verdeelen onder de gemeenten die ze op voorhand hebben gevraagd aan het Lanébouwkomiteit. De gemeenten van de kommandantur van Gent, die planlpataten gevraagd heb ben, zullen van Zaterdag af, de hoeveel heid die hun toegekend is, mogen afhalen bij do gebroeders Terryn, Kleinen Dok, Gent. De bedeelingslijst en andere belangrijke modedeelingen zullen Vrijdag, op de vergadering in het Landbouwershuis te Gent medegedeeld worden. Bijzondere lessen ter voor bereiding van Siaatsexamens en ter ver volging van Middelbare studiën. Zich te wenden Sint Jozefstraat, IS, Aalst. Ö67 Spaens Edmond. IVaaxnlooze iVIaataoliappij tie: Bijhuizen te Dendermonde, Geeraardsbergen, Lokeren, Ninove Si. /Vicolaas VERKOOP VAN Kasbons Stad Luik, 4.50 °'u uitkeerbaar den 1 Febr. 1919 aan fr. 503.75 net. ObligatiÖn 4 °/0 Congo 1906, aan 81.00 net 3 p. h. Buurtspoorwegen aan 74.00 net 4 p. h. Gemeente Krediet aan 94.25 net 4 °lo Société Générale de Belgique uitk. na 8j. aanpari net 4 °j0 Grondkrediet van België na 10 jaar -. 4 0 o Belg.JZee en Binnenvaart My. na 12 j. aan975net n 4 1/2 °/o Chemin de Far Secondaires aan fr. 475.00 4l/20('o Union Minière du Haut Katanga uitkeerbaar in 1925 aan Ir. 970 net 5 o Charbonnage du Goutt're aan fr. 490 net 5 °]o Charbonnage de Marcinelle nord, aan fr. 490 net. Kasbons 5 °/0 Charbonnages du Carabinier uitkeerbaar in 1923 aan 487,50 net i Aan- en verkoop van Belgische Schuld, Schatkistbons, I Annuités, Stadsloten enz., aan de beste voorwaarden. Een tabel aanwijzende de laatste koersen, gemaakt in de meest verhandelde waarden, is altijd aangeplakt in de zaal der bank. Terstond betaling, aan de voordeeligste wisselkoersen der vreem de koepons IN BELGISCH Glj&LD. De Belgische koepons zijn betaalbaar ZONDER KOSTEN of met fr. 0.50 per honderd volgens de soort der koepons. Verhuring van brandfcoffers. inrichtingen ten hoogete gewaarborgd tegen alle gevaren. Nederlegging van geld, titels en waarden, aller barikoperatiën. Mg Naamlooze Vennootschap te Aalst De algeraeene vergadering uitgesteld zijnde voor 3 weken, ziju de heeren Aan deelhouders uilgenoodigd tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Dijnsdag 8 Mei 1917, om 13 ure, in de maatschappelijke zetel, Brusselschestraat 34, Aalst. DAGORDE 1. Verslag van beheer- en toezichts- raad. 2. Onderzoek en goedkeuring der ba lans en der winst- en verliesrekening. 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters. 4. Statuaire benoemingen. Ingevolge artikel 38 der standregelen, worden de heeren aandeelhouders ver zocht 10 dagen voor de algemwene verga dering en ten laatste op 1 Mei 1917 het getal en de nummers hunner aandeelen le doen kennen; zij zullen tot de vergade ring toegelaten worden op vertoon van een bewijs van bewaring, uitgaande van eene bank. zijn vriendelijk verzocht hunne bijdragen le betalen vóór 1° Mei. (Denderleeuw, 2 967 HET NIHinV Vegetarisch Kookboek bevat 600 verschillende recepten voor het bereiden van eetmalen (zonder vleeschgebrulk) en is te ver krijgen bij uwen verkooperaan 1.50 fr. WISSELAGENT 117 Esplanadestraat, 8, Malst Belgjsche schuld, Stads loten, enz. aan de beste voorwaarden. Uitgave van obl. 4 °/0; Gemeente Krediet 94,25Gentral Gaz 4 1/2; Congo 4 °/0 81 enz. Terstond betaling van Belgische koe pons zonder kosten of met 0,50 p. h. volgens de soort. Vreemde koepons aan den hoogsten prijs in Belgisch geld. Hypotheekkas van Antwerpen. Grondkrediet van België ZONDER KOS TEN. Vernieuwing van alle koepons blad. Kaatsspel De partij van Ca mie 1 De Groot is voor het jAar 1917 samenge steld als volgt De Groot Camiel; De Neef Maurice De Decker G. (Lamagie) Possée Martin; Bey- gaert Jan. OPENBARE VERK00PIN6 van een TE UOFSlADE De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het be hoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuwge bouwd Woonhuis, met Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstadc, aan de Hoogstraat, (langs heen den Steenweg van Aalst op Dendermonde» eektie Bnrs 333b (en 328 groot 4 aren 60 eent. lDgebruiktredlng met, 15 Juni 1917. I Bewoond door den Aloys De Somer. 'ZITDAGEN Instel Maandag 91 Mei Verblijf Maandag 4 Juni 1917, om 2 ure stipt na- middag, ter herberg In Sint Martinus gehouden door M. Flo- rie Lammens, te Hof- stade, Hoogstraat. Openbare verkooping van een peroeel ZAAILAND te Aalst-Schaarbeek De Notaris SCHELF HOUT te Oordegem, zal voor rekening van zijn ambtgenoot den Notaris DE VIS,te Aalst openbaar verkoopen Een goed perceel Zaai land te Aalst, Genteche- steen weg,Sieeeg-ïmkau- ter. kadaster sestie C, n. 1367, groot 33 a. 60 c. In gebruikbijM. Victor Van Wezemaol. Enkele Zitdag: Zaterdag 28 AprU 191? om 1 uur namiddag, ter herberg Inde Afspan-- ning«,bij den beer Phi lemon Hofman,te Aalst

De Volksstem | 1917 | | pagina 2