be misstap wm giovanbiji Gods moiefl maalt langzaam, maar fijn DEGROOTE BLOKMAKERIJ Falriik tan Sch!itaitl|9 laiMin ta Sap-rpïiasplialaa ACHILLE EEMAN, AALST Openbare verkooplng een WOONHUIS PERCEEL LAND Huizon, Mogszijn&Bouwfrenton HUIS MEUBELS KEUKENMEIDEN Jwl nieuw Vegetarisch Kookhoek. Plantaardappels De vrade zsu aanstaande zijn Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zemelen Inkoop aan den h oog- at en prijs. Frans Die- r|ck, Vrijhsidalr., 56 An lat. 954 {(«Ukennieid ffajitcll 011 vlaóuiBCh r'tejj^vr^ügt plaats ijven jmroei van 't blad onder de lett. D.M.L. 955 KAASMAKERS Beste Stremsel en Kaaskleursel Deensch te bekomen met gr. afslag, bij C»eimlr Verboiren, Nazareth- Straat, 68, Aalst. Hoedanigheid ge wag)borgd.958 Beste Wses- klaverzaad te bekomen bij E, Bjjfjaeris, Aalst 3, Botermarkt, 9*8 MELKKRUIKEN •ierlijk en stark, kan men nergens vinden dan in het huis E. PBNNE, Leepoldstr. 46, Aatet. Landbouwers en v«»lH>*pcrs, vraagt frfzen.9ol Te bekomen eeuo (ffeote jmrtij SXALÜESEMS (kW. berk.) aan prijzen buiten konkurrentie, bij Van Holsbeeek, Varkaasmarkt, n. 1, Aalst. 968 PETROL Eerste kwaliteit van zuivere Ainsrikaau- aotie petrol, aan 6,50 fr. de liter, te verkrij gen bij fid. MATTHYS Meire.Ook te koop eeae partij Walen kloafeu (hard hout) voer tnaus, vrouwen en kinderen. 962 Men «raagt te koop alle soorten van Hou den. Zich te wenden bij M. Van Cutsem Hector, Sint Camiel- Hraat, u. 16, Aalat, Zoutstraatpoort. 969 Eene plaats van Hulp-Onderwijzer is epen ter Gemeente school. Jaarwedde door de wet bepaald. Aauu vragen vóór 1® Mei 19*7. 946 Ti hma of te keep 2 schoone burgers huizen, vier plaatsen gelijkvloers, zes ka mers, greote beplante hof (in muren). Adres bureel van 't blad. 964 Te bekomen, beate Anerikuncjii PETROL alsook BENZOL per vat en per liter, CARBURE in het 866 groot in het gekend huis E. B06AERTS, Botermarkt, 3, Aalst Central-Cinema Dê vogels Leerzaam in kleuren Op algemeene aanvraag DE TOONEELWRAKKEN tooneel uit het theaterleven iu 3 rleelen naar het stuk van H. Gust. Grillet. De schaking Blijspel in kleuren groot drama in 4 deelen met Msjuffer Paola Monti 'ndiaansche nachtmerrie Komiek VERTOONINGEN: Zaterdag om 7 1/2 u. Zondag om 2, 4 1/2, 7 1/2 u. Maandag om 7 1/2 n. ALFRED VAN DEN EYNDE AALST, BURGEMEESTERPLAATS, AALST maakt bekend dat er te bekomen zijn alle soorten van Kinder- Jongens- Vrouw- en Mansblokken. Groote keus voor Handelaars, "WinkeliersVoeding skomit ei ten, enz. Men besteld ten huize volgens overeenkomst 940 HUIS GESTICHT IN -1876 De voorraad Lsandwotton zeer beperkt zijnde raden wij de landbouwers aan zich op tijd te voorzien van Chemieke vette (WITVET) voor Aardappels, Beeten, Granen, Haver, Hovenierderij, enz. Alsook van KALISUPER voor Klavers. 826 Voordeeligste prijzen en geioaarborgden inhoud. Men wende zioh zooals vroegor, ten fabrieke Hoogevesten.' Ook te bekomen Superphos^haten, Potaschzouten. !Jzerslakk»n, enz. Mon vraagt een goeden schoen makersgast. Zich te bevragen ton bureele van 't Klad. 960 Studie van den Notaris EEMAN, te Moorsel op Dinsdag 1® Mei 1917, om 1 ure namiddag, namens jutter Leopoldine en d'heer Alfred Rodevyn, te Aalst, Koeistraat, van Mkubk- laiue voorwerpen, zooals bedstoel, kleerkas, lessen aar, jacht, stoof met toebehoorten, ta fels, stoeleu, banken, spiegel, enz. Hkrbbrugekiek en Landbouwalbm. Gewone voorwaarden komptante betaling mits gepast geld. 965 OPENBARE VERKOOPING van WOONHUIZEN TE SMETLEDE De Notaris MEERT, te Erpe, zal op nage- mejden dag, open baarlijk verkoopen Eerste koop.Kenen Eigendom, bestaande uit vier Woonhuizen, gestaan en gelegen op Bloote heide - gekend ten kadaster sectie A, nummers 126c*, 126", I26v* en 126*»*, met eene grootte van 5 aren, an volgens meting groot 3 aren 3<J cent. Verdeeld in 3 loten Eerste lot Eene Tweewoonst, groot 1 aar 40 ceatiaren. Tweede lotEon Woonhuis, groot 1 aar. Derde totBeu Woonhuis, groot 96 cent. Twoede kooj». Êen Woonhuis met Grond, gestaan en gelegen op het gehucht Dan Vaecenbergh, gekend ten kadaster ondor 4e sectie A, nummers 483c, 4&3d, met eone iïrootlre van 36 aren 20 een t., en volgens me ting groot 25 aren 26 centiaren. EENIGE ZITDAG MAAND AO 30 AP^RIL 19tl, om 2 uren van den namiddag, ter herberg In h«t Gemeentehuis, te lïmetlede. De koopers worden vriendelijk verzocht hun trouwboekje of uittreksel van den ge- boorteakt medu te brengen. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgrond en Land TE EREMB00EGEM EN MOQRStL De Notaris MEERT, te Erpe, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openbaar- 10k verkoopen GEMEENTE EREMBODEGEM. Eerste koop. -Eenen Eigendum, bestaande Uit .«sue Tweewoonst en Schuur, gestaan on gelegen aan den Hoogeweg, groot volgens meting 10 aren 26 centiaren, gekend ten ka daster onder de sectieAex, 112Jf/g. Ver deeld in twee deelen Eerste deel De Tweewoonst met Hof, groot 6 aren 19 centtaren, hebbende aan de straat eene breedte van 8m70 en vanachter eene breedte van 9m54. Tweede deelDe Stal met Hof, groot 4 aren 7 centiaren, hebbende aan de straat eene breedte van 6m06 en van achter eene breedte van óm50. Tweede koop. Een porceel Bouwgrond, gelegen aan de Leuvensiruat, groot llaren 49 centiaren, gekend ten kadaster onder de sectie Ae-\ 1590a, deel van meerder perceel, groot in 't geiteel volgens meting 17 aren 8 centiaren. Verdeeld in twee deelen Eerste deel Bouwgrond, groot 6 aren 27 cent. met eene breedte aan de straat van 8m75. Tweede deel Bouwgrond, groot 5 a. 22 c., met eene breedte aan de straat van 8m70. GEMEENTE MOORSEL. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op Wayer, groot volgens kadaster 23 a. 50 c. en volgens meting groot 24 a. 55 c., gekend onder de sect te C, nummer 566n. -Gebruikt door den heer Augusts Van Mulders. ZITDAGEN Instel Maandag 23 April) lnv. Verblijf Maandag 7 Mei telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van M. Bovyn, aan den Tir, - Brusselschen Steenweg, Aalst. De koopers worden verzocht op den dag der toewijzing hunne trouwboekjes of uittreksels van de geboorteakten met hunne contributie biljetten mede te brengen. OPENBARE VERKOOPING van een TE AALST-MIJLBEEK De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal voor rekening van zijn Ambtgenoot den Notaris DE VIS, te Aalst, openbaar verkoo- pep Een perceel Zaaltand, gelegen te Aalst- ych aar beek, Mooraelschebaan, op het Lan- geveld, bekend 1en kadaster ouder sectie F, nummer 351a, met eene grootte van 19 aren 20 centiaren. In gebruik bij deu heer Theophiel De Smedt. LAATSTE ZITDAG: ZATERDAG 28 APRIL 4 94 7, om 12 uur namiddag, ter herberg In de Congo, gebonden door den heer Charles Wautexp, te.AaJst, ALtftrselscimJiaan. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst, Uit der hand ie koop 1. Verscheidene Handelshuizen en gronden te Aalst. 2. Land te Aalst. St. Job, groot 46 a. 80 c. 3. Land to Nieuwerkerken, gezegd Penne of Brilkauter ^root 62 aren 10 ceiitiaren. 4. Land te Nieywerkerken, Brilkauter, groot 62 aren 10 centiaren. 5. Land te Nieuwerkerken, Edixvelde, groot 30 aren 20 centiaren. 6. Mterseh te Erondegem.GrootenMeersch, groot 18 aren 90 oeutiaren. 970 OPENBABE VERKOOPING van te Aalst, Macrselsclie steenweg. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal, namens wie het behoort en met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen: lteuen welgelegen eigendom, bestaande uit twee woonhuizen met afhankelijkheden, magazijn on grond, zijnde de van ouds ge kende herberg en afspanning «Het Slot», gemaan en gelegen te Aalst, aan den hoek der MoorseUchebaan en der Binnenstraat, groot 4 aren 84 cent. Gebruikt door den heer Alfons Huylebroeck. Verdeeld in vier loten Lot I. Het groot huis, zynde de herberg Hot Slot», met ingangspoorten koer, groot 1 aar 98 cent., hebbende aan den Moorselsche steenweg eene breedte van 16 m. 95 c. en aan de Binnenstraat eene breedte van 13 meters. Lot II. Het klvin huis daarnevens, groot 90 centiaren, hebbende aan de Binnenstraat en van achter eene breedte van 5 m. 60 c. Lot III. 92 centiared grond met de gebou wen erop staande, hebbende aan de Binnen straat en van achter eene breedte van 5 m.ttO. Lot IV. laar 4 cent. grond met het maga zijn en deze geitouwen er op staande, heb bende aan de Binnenstraat eene breedte van 5 m. 60 c. en van achter 5 m. 74 c, ZITDAGEN Instel Dijnsdag 17 April ,m„ Verblijf 1 Mei 1917 telkens om 2 ure namiddag, ter herberg De Pesterij bewoond door den heer Henri De Sudeleer, te Aalst, Nieuwstraat. MERKWAARDIGE VERKOOPING van schooue Alm, Beestialen en Klavers te velde in de gemeente Burst De Notaris DJE VÜYST, tu Borsbeke, zal ten verzoeke der erven van den heer Charles T'Kint, ten,zijnen hoevete Burst, Driesch, op Maandag 30 April 1917, om 8 ure voor middag, openbaar verkoopen Allerhande schoone Huismeubelen en ge rieven, zooals: stoof met toebehoorten, jacht, 6 tafels, 24 stoelen, commodekas, 4 kassen) 3 kleerkassen, 2pupiters, coffre-fort, biblio theek, schouwgarnituur, 2 spiegels, schoone luster, 3eikene ledikanten, met ressort, beste serviezen en kristalglazen, 2 banken, moor, potten, marmieten, pannen, wafelijzer, keern) tobbens, teelen, het keukeugericf, aard- en' gleierwerken, 4 melkkuipen, vleeschkuip, bierstellingen, 400 ledige flesschen, wasch- koorden en kuipen, ledige zakken, immers ganscli het goedmobilair en aide huishoud- voorwerpen bier te bevinden. Het Landbouwalem, 2 vierduimers, 2 d rij wiel karren, treemkar, aalkar met stuk 3 ploegen, 3 eegden, 3 sleden, oxtirpateur! sHjpketen, schoonen ijzeren rolblok, 2 wan molens, graanschuppen, vlegels, reeken, spa den, braken, zeissens, gaffels, schoone dub bele en andere ladders, viggenren, bakken, aalpompen, kortewagens, manden, strooi- snifder, 3 reepen, enz. Harnassurkn 4 paardharnassuren, kus sens, broeken, 2 zadels, toornen, en vóituur- harnassuur. BEESTIALEN driejarig Merriepaard, tweejarig Ruinpaard normand en jaarling j beste Melkkoeien (waarvan 4 onlangs ge- kalid), 5 Runders, Stier van 8 maanden en 3 Kalvers, Zog met Viggens, 4 schoone Drij vers, 20 Hoenders en goeden Trekhond. Tweevoituren in goeden staat, mest, aal schelfhouten, brandhout en 1 1/2 hectaar schoon e klavers te velde, achter hol hof ver deeld in koopen. De Beesten moeten in de Kommandantur Aalst blijven eu dezer koopers zijn aanzocht hunne veekaart bij zich te hebben waarop de nummers hunner eigene dieren vermeld staan. De verkooping geschiedt op komptaDte be taling. onzavflrknnnnfQ X-Xni* JAAR N' 93 4 centiemen het nummer Zaterdag 26 April 1917 Drakker-Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt DE VOLKSSTEM Bnreelen Kerkstraat. 9 en 22, Aalst Meer voorzorg gedurende de Kindsheid. Wanneer wij er aan denken hoe na den oorlog liet groot aantal onbeltwamon en minderwaardigen het bost beperkt wordt en bekwame menschen in de plaats groot gobracht zullen moeien worden, dan houden wij ons bezig met oen der brandendstn vraagstukken van onzen tijd. Bij al de uiteenzettingen die ik van dit vraagstuk las, kwarn steeds dezelfde gedachte als besluit bij mij op Elk kwaad moet men voor alles aan den wortel aantasten. Den wortel van bet kwaad waardoor duizenden naar lijf en ziel verminkte, onbekwame menschen grootgebracht worden, zie ik in de on gelooflijke onwetendheid van vole vrou wen in zake de voeding en de verpleging van den zuigeling, van het kind. Veruit de meeste meisjes treden volkomen on wetend dit opzicht in het lmwelCik. Waar alsdan gezondheid en levenskracht reeds in de prilste jeugd ondermijnd worden, gezondheid en kraoht, die zoo sterk op het zuiver zedelijke gevoel van de mensph inwerken, daaruit kan lichamelijk en meestal ook geestelijk niets volledigs gronien. Hoe vele jonge menschenlevens zouden er jaarlijks ten gevolge der onwetend heid van de moeders verwelken of sterven in de stad en op den buiten In verband daarmede heb ik verschrikKejijke dingen waargenomen en medegeleefd en zij ziju evenmin bij ontwikkelden als onontwik kelde!! zeldou. Groot is het aantal zwak kelingen en rachitische kinderen, die van den eersten dag af, waarop hun natuur lijke voeding hun onthouden werd, stief kinderen van het leven werden en het daardoor dikwijls hun leven lang bleven. Ondoelmatige, verkeerde voeding heeft deze madeelige gevolgen, welke dikwijls het gansohe leven door bijblijven. Uit vrees en onwetendheid doen deze moeders de gevaarlijkste proeven met de leedere maag eu darm der arme bloedjes. Alle raadgevingen van tantes en gehuurvrou- wen worden na elkaar beproefd, tot men op zekeren dag de schaduw van een kind bij den dokter brengt, die nauwelijks nog hulp kan brengen. Wat weten de meeste moeders van rachitis? Zij bemerken deze 13® vervolg. Helena knikte stilzwijgend. Nu, tot erkentelijkheid er voor, dat gij mij zoo menig uur opgeofferd hebt, wil ik u dezen ring schenken hy is het schoonste en kostbaarste stuk van mijne geiieele verzame ling. Gij zult hem dragen toe eene gedachte nis aan mij. Gij zyt wel goed, sprak Helena met een lichten zweem van spot, maar ik hecht inder daad geen waarde aan opschik. Ik beu altyd gaarne bij u gekomen. Dat weel ik wel, antwoordde vrouw Grube, terwijl zij den inhoud van het kisijo uitpakte en de dunne sieraden voorzichtig op de tafel legde maar uw vader zal mij met verwyten, dat ik ondankbaar ben. Geld heb ik niet ik kan u niet anders geven, dan een ring of eene broche. Gij ziet hier «lies wat mijn man zali ger mij uit zijne juwelierszaak heeft nageia- teu. Maar waar is toch de ring Hare magere handen begonnen te sidfVy-eu en woelden met zenuwachtigon drift schen do sieraden. Dat is zonderling, sprak zij eene pon. met schorre stem, eergisteren hebben wij hem kiekte niet aan hun kinderen, lot zij reeds zoo vergevorderd is, dat blijvend deelen or van over blijven. Aldus krijgt dikwijls h«t kind in de prilste jeugd een knak voor het leven. Er is veel w aars in het spreekwoord, hoewel het niet altijd klopt In een ge zond, krachtig lichaam woont meestal een gezonde ziel. D. w. z. een gezond voelende ziel, die uit zichzelven liet reine eo gezonde mint, die instinktraatig terug schrikt voor de laagheid, die het leven vergiftigd. Vooral kan men dit reeds bij kinderen waarnemen. Goed verzorgde, en daardoer naar ziel en lichaam gezonde kinderen komen meestal gemakkelijk en zonder afdwalingen den kritischen ouder dom der puberteit te boven. Een gezond instinkt laat ze van zelf het verkeerde voelen en vermijden. Predikt voor jonge vrouwen de ver hevenheid en heiligheid van het moeder- baroep Bereidt hen op dit beroep met voor nog groolere zorgvuldigheid, met nog meer ijver, dan waarmee gij jonge zielen in kerken en scholen voorbereidt op een geheiligd feest. Want het moe derschap is het heiligste feest in het vrouwenleven, waarbij de vrouw echter tevens de hoogste verantwoordelijkheid op zich neemt, die wij voor God en voor de menschen op ons kunnen nemen. Uit de handen der moeders komt het wel en wee der volkskracht, haar sterking en gezondmaking Wij willen den wortel van het kwaad aantasten, van waaruit alle takken en twijgen uitgaan, opdat wij niet door te veel raadgevingen eu voor stellen van den rechten weg zouden af wijken. Dan zal hut ook gelukken. De provinciale bevoorradingsbommissie werd door de overheid gelast, zich bozig te houden mot do verschiilige valdwernen (Werken van den Akker). In jden loop van dit jaar zullen die werken eene moeilijkheid ontmoeten die verleden jaar veel geringer was, namelijk de aanschaf fing van plantaardappels. De overheid is bereid, voor de veldbe- ilanting, plantaardappels ter beschikking r stellen, ten minste indien maatregelen toch nog gezien Was het niet eergisteren i Herinnert gij het u niet meer? Wel zekerhet was eergisteren avond, ant woordde Helana bedaard. Gij bewonderdet hem nog 1 Dat ontken ik niet. Eu nu ligt hij niet meSr in het kastje I Gij zult hem op oene andere plaats gelegd hebben. Neen, mijne sieraden hebben altijd in dit kistje gelegen, zegde juffrouw Grube, de ste kende oogen op Helena vestigende. Het kistje heeft zijne plaats in mijne commode in de sluapkamer. Hoe kan de ring er uit gekomen zijn In Heiena's oogen flikkerde het toornig op de toon waarop deze vraag aan haar ge- rloht werd, ergerde haar. Dat kan ik toch niet weten, antwoordde zij. Hm I de verdenking kon op Cilla vallen ik weet dat het meisje mij besteelt. Maar kistje en commode waren gesloten en Cilla zou waarschijnlijk alles genomen en zich daarmede uit de voeten gemaakt hebben.— Weet gij wel, Helena, dat dit raadselachtige verdwynen van den ring zeer verontrustend voor my is Gij zult hem waarschijnlijk ergens anders terugvinden, zegde Helena schouderopha lend. Dat geloof ik niet, ik ben in zulke dingen, genomen worden voor hunne doelmatige aanwending. Voor wat aangaat deze die van akker grond en plantaardappels voorzien wor den, wordt er aangenomen dat zij van aardappelen bevoorraad zijn; zij kunnen dus bij de geraeenteranlsoeneering niet ineer in aanmerking komen, natuurlijk op voorwaarde dat do oogst eene genoegzame opbrengst voor hen en hunne familie ge leverd hebbe. De bodemopbrengst wordt zeer laag geschat, en indien een werkman het cijfer toch nog als te hoog aanziet, dan kan hij zioh wenden tot de bevoegde kontroleurs, dio dan zijnen oogst schatten, zoolang dezelve nog op den akker is. Eenmaal d oogst binnengebracht, dan is de eerste schatting maatgevend, daar er alsdan geen middel meer is om dezelve te ver beteren. 'Edoch niet alleen voor de Werken van den Akker zullen plantaardappels ter beschikking gesteld worden; ook al wie eenen kleinen hof, een tuintje of een •stukje grond bebouwen wil en geen deel maakt van een Werk van den Akker, zal kunnen plantaardappels bekomen. Zij moeten zich slechts wenden tot het sekretariaat der bevoorradingskommissie, in het gouvernementsgebouw te Gent, en naam en adres opgeven, benevens de grootte van hun stukje land en het sekre tariaat zal het noodige doen om hun plantaardappels te bezorgen, natuurlijk onder dezelfde voorwanrden als diegenen die deelmaken van een Werk van den Akker. Een medewerker van de Boedapester Vilag heeft Stauning over zijn bezoek aan Stockholm ondervraagd. De minister was optimisch gestemd over de te ver wachten uilkomsten van de sooialistisclie conferentie. Zeer waarschijnlijk zullen de Pransohe socialisten, waarvan de minder heid (die zich op het standpunt der he sluiten van het congres te Zimmerwald stelt) thans reeds tot een meerderheid is aangegroeid, er aan deelnemen; van de Russische socialisten staat de deelneming vast, over die der Engelsche is nog niots zeer ordelijk, antwoordde de magere vrouw, wier spitse neus weder zfer in liet oogvallend wit geworden was. Waar zou dat kunnen wezen Denk er eens over na misschien hebt gij den ring in uwen zak zitten. Juffrouw Grube tastte haastig in haren zak eu schudde het hoofd een nijdige blik troï thans hel nog steeds niets kwaad vermoe dende meisje. Ik ken slechts oene mogelijkheid, zegde zij met scherpte de ring is weg uit dat kistje kan hij niet verdwenen zijn —dus is hij er destijds ^liet in gelegd geworden. Gij hebt hem liet laatst in de hand gehad, sedert zag ik hem niet weder liet is mogelijk, dat ik mij heb laten ontvallen, dat ik hem u later wilde schenker.. Bezin u eens goed ik zal er u verder geen verwijt over maken als ge hem voor gisteren avond bij u gestoken hebt. Niet verder I ,riop Helena met doodsbleek gelaat van haren stoel opspringende. Het is toch alles slechts comcdiespel, of ziet ge mij voor zoo tlom aan, dat ik zulks niet zou kun nen doorzien Gij wilt u den schijn van dank baarheid geven, doch kunt van dien ring niet scheiden nu verzint gij dat sprookje, zon der te bedenken, hoe diep gij mij daarmede beleedigon moet I Met hare bevende handen had de weduwe de gevonden sieraden weer in het kistje ge- iügd en het gesloten.,Zy legdaer beide anuen beleend. Vermoedelijk zullen der Vereen. Staten vertegenwoordigd zijn. Stauning verklaarde zich overtuigd, dat de vrede in het algemeen op den grondslag van den status quo aan staande is en dat de nu te velde staande soldaten den oogst van dit jaar nog zul len binnenhalen. Hij verzekert voor die overtuiging stellige gegovous te hebben. KEULEN, 2b April. Uit Budapesth wordt aan de Kolnische Zeitung gemeld De socialistische leider Garami, uit Ber lijn teruggekeerd, verklaarde dat er rond half Mei een internationaal socialistisch .Kongres zal bijeenkomen te Stockholm. Hij gelooft dat de socialisten van alle toongevende landen daar zullen vertegen» woordigd zijn en hoogheduidende, wel licht beslissende besluiten zullen nemen voor den vrede. Naar zijn weten, zijn ook de socialisten der verhoudsmachten bereid er aan doel te nemen. In Hongarië is de sociaal demokratïsche partij eensgezind en zal ook vertegenwoordigers zenden. Jpuitselie bron BERLIJN, 26 April. Front veld maarschalk Kroonprins Rupprecht van Beieren Gisteren ging de vijand bij Atrecht nog slechts tot gedeeltelijke aanvallen over. Bezuiden de Scarpe liepen zijn aanvals- golvingen driemaal tegen onze liniën storm driemaal werden zij teruggeslagen. De geschutstrijd hield zicii in eenige sektoren op levendige sterkte. Bij Gavrelle ligt onze nieuwe stelling aan den Oostelijken zoom van het dorp. Front van den Duitschen Kroonprins De algeraeene toestand is onveranderd. De vuurstrijd bleef beperkt tot eenige frontvakken. Bij de Hui tebisehoeve en oostwaarts, zijn door aanvallen, waarbij wij 3 officieren en meer dan loO Fran- schen gevangen namen, onze stellingen op den Ghemin des Damesrug verbeterd, 's Avonds viel de vijand, na hevigen aangroei van de vuurhedrijvigheid, aan weerszijden van Braye op 3 kilometers breedte aan. Hij werd bloedig terug geslagen. op, terwijl de blik, dien zij op het jonge meisje vestigde, van woede, haat en hebzucht fonkelde. Gij zijt zelve een comediespeelster, zegde het meisje met schorre stem neemt het voorkomen van gekrenkte onschuld aan en meent mij daardoor te kunnen misleiden. Ik zeg het u in het aangezicht, gij hebt den ring weggestoken en gehoopt dat ik dien niet zou missen 1 God moge u deze leugen vergeven I ant- oordde Helena, de hand op de onstuimig kloppende borst drukkende. Gij moest mij genoeg kennen om niet aan mijne eerlijkheid te twijfelen. Uwen dorpel overschrijd ik niet meer ou mijn vader zal ik met deze beschim ping bekend maken het is zijn plicht daar voor rekenschap van u te vorderen. D«/.e bedreiging scheen op de wedewe eeu verontrustenden indruk te maken; zij schud- do heftig het beenderige hoofd en sprak zeer haastig Met uw vader heb ik niets te ma ken voor 't overige zult gij er wel aan doen de zaak voor hem te verzwijgen, hij mocht er eens anders over oordeelen dan gij I Ik wil u niet ongelukkig maken, behoud den ring en verantwoord die zonde voor uw geweten. Indien gij openhartig en eerlijk de daad be kend haddet, zou ik u vergeven heften ik weet toch hoe zwaar liet een arm meisje valt QULaan.de verzoeking te weerstaan. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1917 | | pagina 1