BANQUE CENTRALE OE LA DENDRE Robert Van Delanotte Oostelijk yevectitsterreln Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterrein Turksche fronten De onbeperkte Suikbooiooriog Gevecht tassclien torpedoheoten Amerika en de Oorlog China en de Oorlog Spaansche nota aan Duitschland EEN EN'ANDER Belangrijke Bekendmaking STADSNIEUWS MnÉB Aan- en verkoop van titels In Champagne kwam het slechts tot handgranaatgevechten. Front veldm. hertog Albrecht van Wurtemberg Geen bijzondere gebeurtenissen. Gisteren verloor de vijand 6 vliegtui gen, waarvan luitenant Schaper, zijn 22n en 23° vijand naar beneden schoot. Fransche bron PARIJS, 25 April. Tusschen de Somme en de Oiae betrekkelijk kalme nacht. Eon begin van beschieting tegen de Fransche loopgraven nabij La Fère is tegengehouden geweest door den vluggen tegenstand der Fransche artillerie. In de streek der Aisne hebben de Fran- schei! eenigen vooruitgang gemaakt ten zuidoosten van Ceroy en Laonois, ert na men krijgsgevangenen. Een Duilsche aanval is dezen morgend, na een hevige beschieting, in de omstre ken van Hurtebise en op de hoogvlakte van Vauclerc, tegengehouden door het Fransche vuur. In Champagne, bij den Mont Sars, hebben de Franschen insgelijks vooruit gang gemaakt; ook krijgsgevangenen en een kanon vielen hun in de handen. De Duitschers hebben vruchteloos bij Tahure en Maison de Champagne ver scheidene overvallen gedaan, die afgesla gen Werden. Hun afdeelingen hebben vele lijken onder de draadversperringen achtergelaten. In den Opper Elzas, in de streek van Ammertzweiler is een Fransche verken ning in de Duitsche linies binnengedron gen én maakte krijgsgevangenen. PARIJS, 25 April. De Duitschers hebben bij een aanval tegen de hoeve Hurtebise een bloedige nederlaag geleden en zijn naar hun eigen linies terug ge dreven. Engelsche bron LONDEN, 25 April. Wij hebben het gehucht Bilhora beoosten het bosch van Havrincourt genomen. Tusschen de Gojeul en de Scarpe hebben wij in den strijd opnieuw voortgang gemaakt. Sinds 23 dezer namen wij 3029 vijanden, onder wie 56 officieren gevangen. Duitsche bron BEkLIJN, 26 April. Bezuiden Riga bij Jacobstadt, Smorgon, bezuiden Luck, beoosten Zloczow, aan de Zlola Lipa en langsheen de Putna en de Seroth heeft de Russische vuurbedrijvigheid en ons er bijhoorenG vergeldingsvuur toegenomen. Oostenrijksche bron WEENEN, 26 April. Het vuur der Russische artillerie eischle op verscheide- •ne plaatsen vergeldingsvuur onzer batte rijen. Verders geene bijzondere gevechten Russische bron PETROGRAD 25 April Vuurwisseling en verkenningen. Oostenrijksche bron WEENEN, 26 April. De toestand is onveranderd. Italiaaneche bron ROME, 25 April. Van Sarca tot Bret- na was het vijandelijk geschut ook gisteren erg in de weer. Het onze is het antwoord niet schuldig gebleven en hoeft troepenbewegingen in het Suganadal belemmerd. Op het front in het Kustland vuurwis seling en veel luchtverkenningen. Een vijandelijk vliegtuig is binnen onze linies geveld. De gewonde vliegers zijn gevan gen genomen. Op den Karst heeft do vijand na eon hevig bombardement vanacht met sterke strijdkrachten onze iienios in het vak van C'aslagnavizza aangovallon. Hij is er alleen in geslaagd enn don Yorigen dag door ons bezetto-voorpost te hernemen; op de rest v«n aanvalsfront is hij terug gedreven Duitsche bron BERLIJN, 26 April. Verklaringen van gevaDgenen uit het Doiranmeer, op 24 April, wijzen uit dat daar de Engel- schen met sterke strijdkrachten op een smal front een vórstrekkonden aanval uitvoerden. De Bulgaarsche infanterie heeft een mooi succes behaald, al hare stellingen behouden en den vijand samen met Duitsche en Bulgaarsche raachien- geweren en batterijen, aanzienlijke ver liezen toegebracht. Oostenrijksche bron WEENEN, 26 April. De toestand is onveranderd. Bulgaarsche bron SOFIA, 24 April. Tusschen de War- dar en het Doiranmeer heel den dag door verwoed geschutvuur van den vijand, dat nu en dan bezuiden Doiran nog in kracht toenam. Tegen den avond kwamen groe pen vijandelijke infanterie oostelijk van Matsjoekowo opzetten, maar ons vuur heeft ze verjaagd. Roemeensch front. Ons vuur heeft een monitor verdreven, die van uit het St Joriskanaal onze stellingen ten oosten Mahmoedia bombardeerde. Turksche bron GONSTANTINOPEL, 24 April. Mesopotamie. Den 22 is er weer een gevecht geleverd op den rechteroever van den Tigris. Wij zijn er ook op dien dag in geslaagd den opmarsch van den vijand op te houden en hem aanmerkelijke ver liezen toe te brengen. Een cavalerieregi ment, dut vlak vóór het gevecht trachtte vooruit te komen tegen onzen linkervleu gel, is met zware verliezen verdreven. Daarop stond de linkervleugel aan een aanval van sterke infanteriestrijdkrachter. bloot. Later traden ook gepantserde auto mobielen tegen ons op. Overal, waar de vijand er in geslaagd was voet in onze stellingen te krijgen, werd hij door her haalde tegenaanvallen met de bajonet teruggeworpen. Na op deze wijze alle vijandelijke aan vallen te hebben afgeslagen zijn onze troepen, overeenkomstig het plan, op nieuwe stollingen ten Noorden van Sa mara teruggetrokken. Palestina. Bij Gaza artillerievuur van afwisselende kracht. Den 20 verschenen een kruiser, oen kanonneerboot en een transportschip voor Akaba. Na een bombardement werd een poging tot ontscheping van troepen ge daan. (Naar schatting 2000 man). Deze poging mislukte. De moskee van Akaba is door liet vijandelijk artillerievuur ver nield. Voorts zijn tengevolge van het bombardement twee menschen gedood en vijf gewond. AVOND BERICHT VAN HET DUITSCH HOOFDKWARTIER BERLIJN, 26 April. (Officieel) Van de gevechtsfronten is niets bijzonders te melden. OP ZEE Een luchtschip vermeesterd een bark BERLIJN, 25 April. Eergisteren middag heeft een onzer marinoluchtsche- pen in de Noordzee de Noorsche hark Royal (688 ton), met mijnhout naar West Hartlepool onderweg, aangehouden en door een aan boord geplaatste prijsbe- manning naar een Duitsche haven laten brengen. BERLIJN, 26 April. Van betrouw bare zijde vernemen wij De Duitsche regeering heeft op aan dringen van de neutrale staten, waarvan nog schepen in Engelsche havens liggen, die tot dusver wegens de Duitsche zee- versperring niet konden uitvaren, hun liet aanbed gedaan die schepen den 1 Me1 te laten uitvaren en hun voor dit geval afgezien van het mijngevaar veilig passeeren van het versperd gebied toegezegd, indien ze bepaalde teekens dragen en bepaalde wegen houden. Die schepen zijn er voorbestemd de neutralen van levensmiddelen te voorzien, en het blijft nog af te wachten of de Engelsche regeering, die bij de afkondiging van de versperringsverklaring het uitvaren van onzijdige schepen binnen den toegestanen tijd verhinderd heeft, die schepen thans •zal laten vertrekken. BERLIJN, 25 April. Aan de reeds gemelde resultaten van deu duikbootoor log kunnen nog de volgende bijzonder heden worden toegevoegd In den grond geboord zijn een Engel sche hulpkruiser van de Baralougklasse, 4129 ton, de Engelsche gewapende stoom schepen «Vue Branch», 3442 ton «Pe- trige» 1712 ton, «Tumooti» 2616 ton, «Torrington», 5597 ton, «Torot» 3066 ton. Een 7.6 cm. kanon word buit ge maakt, 5 kapiteins en 3 man geschutbe- diening gevangen genomen. Het Engelsche stoomschip «Kitiiwake» 1866 ton, door 2 torpedojagers beschermd werd uit het konvooi getorpedeerd. Het ss. «Siberien», 3500 ton, met eon lading hout, de bark «Rosalind» 6535 ton, mot olie, het ss, «Cairnh II» 4981 ton, de twee zeilschepen «Maria» en «Rochester Garple», de Engelsche trailers «Prece dent», Brothertofc», «CY 568», deFrau- sche zeilschepen «La Dunkerquoise» en «Maria Caleiie», het Italiaanscho s s. «Tensiero» 2632 ton, het Portugeesche ss, «Gaminha», 2763 ton, Ook nog het Noorsche s.s. Ranvik met 10 duizend ton tarwe van Buenos Aires voorde Fransche regeering, »Star» met hout enhoulpulp; verder de «Gaina», »Boski», «Tjeldt». »Paris», «Vilja», de Noorsche zeilschepen Sylfieku met hout, »GlenlorePolycarp» met stoenkool, het Spaansche s.s. «Helga, N. I. Fiord», het Deensche zeilschip Union met steenkool, H. B. Linneinan en Ac- tracea ook de Nederlandsche schepen Neptunus en Voorwaarts met steenkool en de Dina Hendrika het Zweetlsche s.s. Atalanta het Zweed- sche zeilschip Amonda met mijnhout; vorder 8 stoomschepen en 8 zeilschepen waarvan de namen niet zijn uitgemaakt, waaronder gewapende en drie s. s. die uit konvooien werden geschoten. De M Seeadler BERLIJN. 26 AprilUit de berichten der in Brest aangekomen officieren en manschappen van 4 Fransche schepen, die door den Duitschen hulpkruiser Soe- adler werden gekelderd, blijkt naar ver schillende bladen melden, dat de Seead ler zijn succesvol bedrijf voortzet. Op éên dag zou hij 8 Ententeschepen in den grond hebben geboord. BERLLIJN, 2£ April. Torpedobooten onder liet bevei van kapitein-luitenant Asstnann, vielen in den nacht van 24 op 25 April de vesting en de reede van Duin kerken aan. Op 5000 meters afstand werden 350 springgranaten op op de de haveninrichting afgevuurd, die door lichtschoten werden verlicht. De beant woording van het vuur door de vijande lijke kustbatterijen bleef zonder uitwer king. Na de beschieting werd het v.aarwater van vijandelijke bowakings- strijdkrachten afgezocht. Daarbij kwain het tot enn kort geveclu met twee blijk baar Fransche torpedobooten, waarvan er een door een lorpedotreffer werd gekel derd. Een kort daarop aangetroffen ander voorpostenschip werd met artillerie in den grond geschoten. Het moest worden opgegeven om de overlevenden van de twee in den grond geboorde vijandelijke schepen te redden, omdat van op het hevig geschutvuur werd ingezet. Al onze eigen booten zijn zonder beschadiging of verliezen teruggekeerd. PARIJS, 26 April. Het ministerie van Marine meldt Een eskader Duitsche torpedojagers beschoot uit volle zee, inden naGhl van 25 April, tusschen 2,15 en 2,25 ure, Duinkerken. De batterijen der kust antwoordden. Fransche en Engelsche patroeljevaar- tuigen lokten den vijand, die zich snel naar Oostende terugtrok in een gevecht. In een kort gevecht werd een onzer tor pedojagers tot zinkon gebracht. De ver liezen des vijands zijn onbekend. Kanadeesche troepen over het gebied der Vereenigde Staten. DEN HAAG, 25 April. Uit Ottawa wordt gemeld, dat de Vereenige Staten toelating gegeven hebben, Kanadeesche troepen met den spoorweg door Minnesota •n Maine te laten vervoeren. Amerikaansche financien maatregelen DEN HAAG, 25 April. Uit Was hington wordt gemeld dat de regeering der Vereenigde Staten eene eerste uitga ve van twee miljard dollar schatkislbons, aan 3 per honderd gedaan heeft. De inteekeningen overtreffen de uitgegeven som. Waarschijnlijk zal er spoedig een tweede uitgave volgen. DEN HAAG, 26 April. Volgens een exchangetelegram uit Tientsin, heeft de Chineesche regeering van haren ge zant te Washington een telegram ont vangen, waarin China opgevorderd wordt spoedig aan den oorlog deel te nemen. De gebeurtenissen ontwikkelen zich langzaam, doch onze vertegenwoordigers in de Chineesche kringen te Londen, hebben vernomen, dat de noodzakelijke voorbereidselen tot den oorlog thans ten einde zijn. BERLIJN, 24 April. De door den Spaanschen afgezant op 20 dezer aan het ministerie van buitenlandsche zaken over handigde Spaansche nota luidt vertaald als volgt In hare antwoordnota van 6 Februari dezes jaars sprak de Spaansche konink lijke regeering over den onafwijsbaren plicht die haar dwong het leven barer onderdanen te beschermen en alles zoo te bewerken, dat de levensdraden van haar nationaal bestaan niet afgesneden werden ten aanzien van .het aangekondigd, onveranderlijk voorstel van Duitschland om een nieuw oorlogsrecht over eene groote uitgestrektheid van de Europee- sche zeeën aan te wenden. Gedurende den sedert verloopeh tijd is spijtig genoeg gebleken dat de keizerlijke regeering trots hare vriendschappelijke gnvoelens, die onze beide landen binden, middels noch wegen gevonden heeft om de gewettigde verlangens van Spanje na te komen,on dat zij niet geloofd heeft dat zij rekening kon houden van de sedert het uitbreken van den oorlog waargeno men strenge,correctie en eerlijke onzijdig heid van Spanje, ook voor wat aanging zijne gewettigde eischen ten aanzien van enn gekrenkt volkenrecht. Alle herhaalde pogingen van Spanje, die het aangewend had alloen om het verkeer op de zee en de veiligheid zijner zeelieden te waarborgen, zijn mislukt tegenover het onverbiddelijk besluit der keizerlijke re^eering om zulke buitenge wone en geweldige krijgsmaatregels aan te wenden, die van aard moesten zijn om het economisch bestaan harer vijanden onmogelijk te maken, maar die tezelf dertijd groote gevaren daarstellen voor de bevriende en onzijdige machten. De dezer dagen zonder eenige waar schuwing doorgevoerde vernieling van eenige schepen, in het bijzonder de ver nieling van den «San Fulgencio», die kolen van Engeland naar Spanje bracht, die met een duitsch vrijgeleide vrachten naar Engeland gebracht had, alsmede de door de duitsche regeering gestelde voor waarden voor den terugkeer onzer in engelsche havens teruggehouden schepen, voorwaarden die een groot deel onzer handelsvloot zou hebben lam gelegd, als zij niet door onze regeering waren afge wezen goweest, plusflveel andere maat regelen die ons veel schade konden berokkenen,bewijzen dat er andore maat regels zouden moeten genomen worden. Wanneer de Duitsche regeering er op gesteld is te verzekeren, dat zij aan al deze maatregele houdt om haar bestaan te verdedigen, dan mag zij er zich toch niet over verwonderen wanneer Spanje, om dezelfde redenen, zijn recht tot zelf verdediging moet betoonen. Trots het afgeslagend antwoord op hare voorgaande nolas vertrouwd de Spaansche Regeering er nog immer op, dat de Duitsche regeering ernstig den zin en de draagwijdte dezer nota zal ver waardigen, en dat voortaan hare maatre gels door het aanzien van het leven onzer zeelieden de zekerheid onzer schepen zullen geleid worden, welke de dragers zijn van den naar het economisch leven van Spanje onontbeerlijken handel. Daartoe wordt in de mededeeling van het W. T. B., opgemerkt De keizerlijke regeering zal in volle verwaardiging van de moeilijke toestand van Spanje met de Spaansche regeering in eene bespreking over de maatregels treden, die binnen de door de militaire noodzakelijkheden trokken grenzen ter vergemakkelijking der in Spanje ontstane moeilijkheden ge nomen kunnen worden. GENEVE, 24 AprilDe correspondent van Le Petite Parisian te Madrid schrijft, dat men zelden een diplomatisch stuk met grooter belangstelling le gemoet gezien heeft, dan het Duitsch antwoord op de Spaaasche nota, van welken inhoud ni6t alleen de toekomstige houding van het minisleriePriöto,maar ook degeheele orienteering der Spaansche buitenland sche politiek afhangt. Uitwisseling van krijgsgevangenen. AMSTERDAM, 24 April. Officieel wordt uit Londen gemeld Aan Duitsch land is het voorstel gedaan, officieren on soldaten, die sinds meer dan twee jaar krijgsgevangen zijn, wederzijdsch naar neutrale landen te brengen. De Engelsche verliezen. AMSTERDAM, 24 April. De ver- liezenlij8ten in den Times van 17 en 18 April, behelzen de namen van 538 offioie- ren, waaronder 229 Kanadeezen en Aus traliërs en 2640 man. Uit Den Haver. De toestand van den heer staatsminister Schollaert, voorzitter dor Belgische Ka mer, is bevredigend. Amerikaansche vlieger gevallen BERNE, 24 April. Uit Parijs wordt aan de Lyoner bladen gemeld De Ame rikaansche militaire vlieger Dugan is naar het zeggen zijner gezellen, bij een luchtgevecht boven de Duitsche lijnen neergeschoten geworden. voeding der Belgische bevolking ernstig in gevaar gebracht wordt.Uit dien hoofde richt zioli het Duiteoh Bestuur aan de Gemeentebesturen en aan iederen Belg en verzoekt dringend alle personen, welke in hun verblijfplaats niet genoeg arbeid hebben en die willens zijn ten voordeele der Belgische bevolking hun medehulp te ver'leenen zich vrijwillig ter beschikking te stellen. Zoo het getal meldingen te gering is, zal liet Duitsche Bestuur zich genoodzaakt zien dwangmaatregelen te nemen. Er werden aan vrijwillige arbeiders in het Etappengebied volgende dagloonen betaald Ongeleerde Geleerde Arbeiders 5,00 fr. 7,00 fr. Arbeidsiers, 3,50 fr. 5,00 fr. Er wordt van tijd tot tijd aan de arbei der verlof toegestaan. Onder verwijzing op de in de gemeente bekend gemaakte verordening van wege het vierde leger, betreffende de weigering te werken, noodigt de Kommandantur alle beschikbare personen uit, hetzij van gelijk welk beroep, zich te komen aan bieden in het Meideambt te Aalst. De weigering van den arbeid zal streng ge straft worden. FORGK, Leutnant. DUITSCHIE MEDEDEELING Ht is in 't belang der bevolking, dat geheel het akkerland in het Etappenge bied bebouwd worden, daar anders de KERK VAN SINT MART1NUS. Maandag 30 April Opening der Mei maand. Te 6 ure plechtig Lof, waar onder aanspraak door den Eerw. Heer Deken en Vredegebed van Z. H. den Paus. Na 't Lof «Paree Domine» en Lofzang aan Maria door al het volk. Onmiddeïijk vóór het Lof, uitdeeling der «Gezangen» aan den ingang der kerk. Gedurende de maand te 6 ure, Lof met Rozenkrans, waarna korte lezing of onderrichting. Na 't Lof, smeeklied door al het volk. De Burgemeester der Stad Aalst, maakt bekend dat hot verboden is, zonder schriftelijke toelating van den eigenaar of van den huurder, zich op landgoed te bevinden of er door te gaan. Het vervoer van boomen of gekapt hout langs de openbare wegenis slechts geschieden met bijzondere toela ting van d© politie. Na 10 ure 's avonds tot 5 ure 's mor gens is alle verkeer door de velden of in de kouters verboden. Proces-verbaal zal stegen de overtre ders van deze verordening worden opge maakt. Waar geene wettelijke schikkin gen straffen bepalen zullen de overtredin gen met straffen van enkele politie worden beteugeld. Het zonder toelating vervoerde hout evenals de voertuigen worden aa>igeslagen. De Burgemeester dd. F. DE HERT. BURGERLIJKEN STAND Mannelijk geslacht 7),9 Vrouwelijk id. 5) Huwelijken A. Liebaut, bediende met J. Geeroms, zonder beroep R. Van de Maele, paswerker met G. Verpeten, twijnster; G. Beeckman, handelaar met M. Liebaut, zonder beroep P. Van Assche, twijn- der met M. De Smet, twijnster. OVERLIJDENS M. De Veylder, wed. Vieren zender beroep 74 jaren, Doolhofstraat A. De Veylder, man Verdickt,koetsier, 58 jaren Nieuwbeakstraat M. Bullé, telefoni ste, 21 jaren, Vrijheidstraat M Sergant, vr. Van der Poorten, z. b, 67 j Kapellestraat M. Van Rechem, Vergeyust, z. b. IVaamlooze TVlsnatseliappij Bijhuizen te Dender monde, Geeraardsbergen, LokerenNinove St. Ni co laas VERKOOP VAN Kasbons St^d Luik, 4.50 °/0 uitkeerbaar den 1 Febr. 1919 aan fr. 503.75 net. Obligatiën 4 °/0 Congo 1906, aan 81.00 net 3 p. li. Buurtspoorwegen aan 74.00 net 4 p. h. Gemeente Krediet aan 94.25 net 4u;l0Société Générale de Belgique uitk. na 8j. aan pari net 4 0,'0 Grondkrediet van België na 10 jaar 4 üioBelg.|Zee en Binnenvaart My. na 12 j. aan976net 4 1/2°/o Chemin de Fer Secondares aan fr. 475.00 4 1/2°/o Union Minière du Haut Katanga uitkeerbaar in 1925 aan fr. 970 net 5 °/o Char Donnage du Gouffre aan fr. 490 net 5 °lo Charbonnage de Marcinelle nord, aan fr. 490 net. Kasbons 5 °/0 Charbonnages du Carabinier uitkeerbaar in 19Ö3 aan 487,50 net Aan- en verkoop van Belgische Schuld, Schatkistbons, Annuités, Stadsloten enz., aan de beste voorwaarden. Ben tabel aanwijzende de laatste koersen, gemaakt in de meest verhandelde waarden, is altijd aangeplakt in de zaal der bank. Terstond betaiing. aan <le voordèeligste wisselkoersen der vreem de koepons IN BKLGISCH GELD. De Belgische koepons zijn betaalbaar ZONDER KOSTEN of met fr. 0.50 per honderd volgens de soort der koepons. Verhuring van brandkoffers. inrichtingen ten hoogete gewaarborgd tegen alle gevaren. Nederlegging van geld, titels en waarden, aller bankoperatiën. D. Van de Meerssche, m. Van Gysegem, leurder, 55 jaar, Geeraerdsb. str. P. Beckers, m. 'T Kint, kleerm, 74 jaar, Klottestraat E. Maes, scholierster, 9 jaar, Binnenstr. M. Roelandt, wed. Van dè Maele, z. b. 70 jaar, Langestraat. C. Van der Hulst, wedr Goeroman, z. b. 78 j. Onden Denderm. steenweg. J. Fransaert, m.Picavet, kleerm., jaar, Sint Job, 5 kinderen onder de 7 jaren. Geboorten Mijnheer en Mevrouw Philemon EEMAN- VAN GEIT en kinderen, verzoekon ons het overlijden te melden hunner teergeliefde dochter, zuster en schoonzuster MEJUFFBR Maria-Constance EEMAN geboren te Aalst den 1 Maart 1892 en aldaar overleden den 27 April 1917, voorzien van de Heilige Sakramenten. Lijkdiensten begraving, Maandag 29 April om 9 ure, in St Martenskerk. Men vergadere ten sterfhuize, Rozomarijnstraflt, 6. Familieleden, vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ont vangen, worden verzocht dees als dusdanig te aanzien. De familiën KETELS en VETTENBURG van Meire, verzoeken ons het afsterven te melden van den heer FRANS KETELS treinwachter in de static van Aalst, kaporaal bij het Belgisch leger, geboren te Erpe den 16 Januari 1894 en overleden te Carteret (Frankrijk) den 16 December 1914. De Lijkdienst zal plaats hebben in de kerk van Meire, op Maandag 30 April, omlO 1/2u. Gezien do huidige omstandigheden, zullen geene rouwbrieven gezonden worden. Vrien den en kennissen worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanschouwen. Lager en Middelbaar Onderwijs Mejuffer Angèle Van den Bogaerde, eere regentes der staats middelbare school van Aalst,beveelt zich aan voor bijzondere lessen Vrijheidstraat, 50, Aalst. 934 OPENBARE VERK00PIN6 van een WOON HUIS TE EOPSTAOE De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het be hoort, met gewin van palmslag on gelagen, openbaar verkoopen Een onlangs nieuwge bouwd Woonhuis, mot Afhankelijkheden en Tuin, te Hofstade, aan de Hoogstraat, (langs heen den Steenweg van Aalst op Dondermonde) sektie B,nrs333bJen82b, groot 4 aren 60 cent. Ingebruiktreding met 15 Juni 1917. Bewoond door den Aloys De Somer. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Mei Verblijf Maandag 4 Juni 1917, om 2 ure stipt na middag, ter herberg In Sint Martinus gehouden doorM. Flo- rie Lammens, te Hof- stade, Hoogstraat. WISSELAGENT 117 Esplaoiadestraat, 8, Malst Belgjsche scLuld, Stads- l-oteHy enz. aan de beste voorwaarden. Uitgave van obl. 4 Gemeente Krediet &4,25Ceatral Gaz 4 1/2; Gongo 4 °/0 81 •nz. Terstond betaling van Belgische koe pons zonder kosten of met 0,50 p. h. volgens de soort. Vreemde koepons aan den hoogsten prijs in Belgisch geld. Hypotheek\as van Antwerpen, vr. IGrondkrediet van België ZONDER KOS- 78 j, Zenueatraat. [TEN.Vernieuwing van alle koepons blad. Upenhare verkoopiog van een perceel ZAAI LA ND te Aalst-Schaarbeek De Notaris SCHELF HOUT te OordeKem, zal voor rekening v»u zijn ambtgenoot den NotarisDE VIS,te Aalst openbaar verkoopen Een g-oed perceel Zaai land te Aalst, Genteche- steen weg, Siesegvmkau- ter, kadaster seetie C# n. 1367, groot 33 a. 60 c. In gebruik bij M.Victor Van Wezeniael. Enkele Zitdag: Zaterdag 28 April 1917 om 1 uur namiddag, ter herberg - Inde Alipan ning",bij den beer Phi- lemon Hofman,te Aale'v Gentschesteenweg.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2