Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterreir. Turksche fronten Zaterdag 12 Mei 1917 centiemen het nummer XXIII* JAAR N' 104 Bureelen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst Drukker-Uitgever J. Van Nuffel-De Gend'i gestraft, in zoover volgens andere straibepa- BEKENDMAKING L 11 11 1.1 tu v p lingen geen hoogere straf toe te passen is met gevangenis0 tot 3 jaar en geldboete tot 10 00ü Mark of met eene dezer straften. (Gel.) v. SCHiCKFUSS, Oeneral der Infanterie, Verdere bepalingen. 17. Bij alle verzendingen aan -tuconers can hel Mapegcbted moet, benevens de naam der bestemmingsplaats ook de naam der om- schriiving of de in aanmerking komende n l I A Etape-Kommandantuur gorden aangegeven. HpQActailU 111 UnekenlanU Om vertragingen te voorkomen ïshet buiten- dien raadzaam er ook nog het merkschrift Ueber PostueberWachungsstelle, Nr bij te zetten. Het nummer der Postueber- -wachungsstelle kan na korte wederzijdacbe briefwisseling aan den bestemmeling ge vraagd worden. VOORBEELD Aan den Heer Aan den Heer N. N., N. N., tourcoing grammene Arrondissement L1LLE) oK(Etape-Komman- dantur DE1NZE) Roabaixstraat, 13 Koningstraat, 1 iVber Postüberwa- über Postüberwa- ehungsstelle 40 chungsstelle 33 Bij verzendingen aan werklieden die in het Etapegcbied bij eene Duitsche legerafdee- lingofeen Duitsch dienstbestuur wekrzaam zijn is anders niets als de Feldadresse dezer dienstplaats aan te geven. Voor ver zendingen aan werklieden eener civiel-werk- liedenafdeeling (Zivil-Arbeiter-Formatien) is het aanduiden dezer Formation voldoende het is verboden den naam der standplaats in het adres oi in de schriftstukken aan te dui den. VOORBEELD Aan den Civiel-Arbeider Aan den Civiel- N.N. arbeider N. N., "Wirtschaftsausschuss OP der Etappen-lnspektion 4 Zivilarbeiter- Duetsche Feldpost 4 bataillon 29 Bij verzendingen aan werklieden, die ter arbeidsplaats naar Duitschland zijn overge bracht, is— zoolang zij een ander adres niet hebben opgegeven in het opschrift de naam Verteilungstelle aan te geven, waar heen sij overgebracht zijn. 18. Het afgeven en het afhalen van post stukken heelt plaats door de inwoners bij de Etape-Kommandanturen of in de plaatsen door deze overheden bestemd, en wel op de aangewezen uren. 19. Teeken- en gelieimschrilten alsmede stenogrammen zijn verboden. 20 Voor verlies of bescliadi ging eener ver- zending wordt er geene vergoeding gegeven. Onbestelbare pakketten worden als vrij willige gaven ten voordeelc der bevoikmg in helEiapegebied besteed. Bedorven goederen worden vernietigd. 21 Briefverkeer met net Operatiegebied. Het briefverkeer in het Operatiegebied van het 4,ic Leger is toegelaten in evenredigheid met tietgeen onder cijfer 1 lid D is aange duid bovendien liet noodzakelijk dienstelljk briefverkeer der openbare besturen in Liuit- sclie of Vlaamsche taai. Aan werklieden, die in iiet Etapegebied gehuisvest sijn cn voor eenigeii tijd voor Duitsche belangen in nel Operatiegebied werkzaam zijn, mag van uit het Etapegebied ■wckeliikt ccne postkaart (brieven bij uitzon- derin" in dringende gevallen) en een pakket, wegende ten hoogste 5 kilg., vrij van port gezonden worden, onder inachtneming der hertalingen aangeduid in cijfer 12-15. Brieven cn postkaarten naar plaatsen van het Operatiegebied moeten in bun opschrift, henevuns den naam der bestemmingsplaats bet volgende bijzonder merkschrift dra- gen - Uebcr 1'. De/W. 33. 22 Verkeer mei Krijgsgevangenen. Het-"eheele postverkeer met de krijgsge vangenen waaronder ook de civiel- eu de atratge vangen en ie rekenen zijn, geniet vrij stelling van briefport. Toegelaten is maan- driiiks èéne postkaan met groot en duidelijk leesbaar geseiiritt. Brieven zijn niet toegela- ten Aan den kop dezer kaarten moet het merkschrift: Kriegsgelangenensendung sraan Voor postkaarten naar Zwitserland is er het'merkschrift: hriegsgefangenensen- dohs Schweiz, op te zetten. 23 Overtredingen der bepalingen onder mifer 2 S, lid 2, 13 en 19, verder het opzette lijk overtreden van het in cijfer 1 A, lid 2 en 1 B en dér onder cijfer 11, lia cijier 21.en 22 toegelaten aantal verzendingen, worden De Entente tegenover Griekenland Luidens een bericht aan de Nieuwe Rotterdamsche Courant uit Londen ver wacht men dat over kort een kabinet Zaimis zal gevormd worden. Men keurt de slaopen goed die de Fransche autori teiten* hebben gedaan om een volledige kontrool over de ijzerwegen,de telegrafen en de politie te verkrijgen, alhoewel men gelooft dat hierdoor de Duitschgezmde Deigingen van Koning Constantijn slechts zullen toenemen. Er werden dan ook maatregelen getroffen om desnoods de koninklijke familie over Rome naar Frankrijk te voeren. De Fransche pers eischt algemeen de afstelling van koning Konstantijn. De Journal des Débats erkent de goede be doelingen van Zaïini3, doch is van mee ning dat de Entente onder geen omstan digheden met hem onderhandelingen kan voeren. Wij moeten, schrijft het blad, zekere waarborgen en volledige vrijheid voor onze militaire positie eischen, even als de bestraffing wegens de December moorden, waarvan koning Jionstantijfl de aanhitser en verheerlijker was. Het Grieksche volk moet tot vrijheid gevoerd worden. Het euvel kan niet door een verandering van ministers, maar enkel door een wijziging van hoogerhand, be streden worden. Andere bladen vragen dat koning Kon stantijn doorSurrail zou afgesteld worden. L'CEuvre noemt Konstantijn een vijand van Frankrijk, en meent dat er niet moet geaarzeld worden. De Victoire wenscht de zegerijke in tocht van Venizelos te Athene, en drukt zijn verwondering erover uit, dat deze den. koning nog niet lang heeft wegge jaagd, vermits hij een aanhoudend gevaar is voor het leger te Soloniki. De Franschen te Salonik I)e Temps verneemt uit Saloniki dat do bestuurder der Grieksche nationale bank door Sarrail uit de stad is verban nen eworden omdat hij aan de Entente tegenstand had geboden in de kwestie van den wisselkoers. Duitsche bron HERLIJN, 1U Mei. Legergroep van Kroonprins Rupprecht Bij Arras is de actie der artillerie geslegen. Onze loop graven ten westen van Lens en Arion waren gisteren het doel van vergeefsche vijandelijke ondernemingen. Fresnoy bleef ook gisteren, ondanks hernieuwde Engelsche aanvallen in onze hand, om het bezit van Bullecourt golft de strijd heen en weer. Legergroep van den Duitschen Kroon prins Tusschen Soissons en Reims nam de gevechlsbedrijvigheid van lijd tot tijd toe, in hel algemeen overigens bloef deze matig. Aan den Winterberg en bij de St Marie hoeve, ten oosten van Cormcy, werden meermaals herhaalde fransche aanvallen in verbitterden nastrijd of door tegenstooten afgeslagen. Ten noord westen van Prosnes, ver geefsche. vijandelijke en gedeeltelijke voorstooten. Legergroep van Hertog Albrecht In verscheidene sectoren deden onze verken ningstroepen geslaagde ondernemingen. 9 vijandelijke vliegtuigen werden ge veld in luchtstrijd, een door afweervuur van den beganen grond Fransche bron. PARIJS, 9 Mei. De strijd is heel den nacht hevig geweest op den Chemin des Dames, waar de Duitschers poogden, op de verschillende punten, de stellingen te hernemen welke de Franschen gisteren veroverden. Deze aanvallen, gedaan door groote effectieven en voorafgegaan door hevige beschietingen, zijn overal afgesla gen. In de streek van Cerny en van Bovell, op liet monument van Hurtebise, hebben' de Duitschers tweemaal een bloe dige nederlaag geleden. Meer ten oosten is "een machtige poging ondernomen op de hoogvlakte Californië. De aanvalsgolvingen der Duitschers, we^-emaaid en tegengehouden door hel sper-en mitrailjeuzevuur der Franschen hebben verscheidene malen en niettegen staande aanzienlijke verliezen," hunne aanvallen herhaald om de Franschen van deze belangrijke stelling te werpen. De Duitschers- konden een wijl voet krijgen op dtm'uffspïOiïg ten noordoosten van de hoogvlakte, maar door een bajoneiaanval der "Fransche troepen werden zij in wan orde teruggeworpen. De Fransche stel lingen zijn ongeschonden behouden en de Franschon hebben gisteren op het einde van den dag aangevallen en schitterend de loopgraven der eerste Duitsche linie genome", op een front van ongeveer 1200 meiers ten noordoosten van Che- vreux; 160 gevangenen zijn in de handen der Franschen gebleven. Tuspchenpoozetide beschieting op hel overige van het front. Duitsche overval len bij Courcy, de hoogte van Souain en den Bonhomme, leverden geen uitslag op. PARIJS, 9 Mei. Ten zuiden van de Oise heeft onze artillerie de vijandeiijke verdedigingswerken en batterijen in het boscli van St Gobain beschoton. Groote bedrijvigheid der artillerie aan de Chemin des Dames. Wij mbben verscheidene tegenaanvallen in de streek van Chevreux. afgeslagen, waar wij in de gevechten van gisteren 200 ge vangenen hebben gemaakt. Een plaatse lijke onderneming ten Noordwesten van Reims heeft geleid lol do vermeestering van een Duilsche schans. Daarbij hebben wij 100 gevangenen gemaakt. Engelsche bron LONDEN, 9 Mei. Vannacht zijn wij ten noordoosten van llargicourt eetiigzins opgeschoten. Vijandelijke strijdkrachten, die ten noorden van Fresnoy ten aanval werden samengetrokken, zijn uiteengejaagd. Ten westen van Fresnoy hebben wij in een nachlelijkeu aanval het gisteren ver loren terrein kunnen hernemen. Een vijandelijke overval ten oosten van Armentières is afgeslagen. nodol Zloczow llakkerde het artillerie en mijnwerpersvuur op, bij lusschenpoozen. OostenriikscheS berichten WEENEN, 10 Mei. Van geen ltrijgs- tooneel wordt eenige gebeurtenis Tan belang gemeld. Russische bron PETROGRAD, 9 Mei. Be vijandelijke artillerie heeft groote bedrijvigheid ont wikkeld tegen de vakken van Smorgop en Krewo en in de richting van Wladmtr Wolinseki tegen de vakken van Zatorcti en Szelwof. In de streek van Zwije, ten oosle van Zolotsjef, heeft de vijand twee groote mijngangen laten springen. Onze schan sen zijn beschadigd. Ten noord oosle van Brzezany heeft ons geschutvuur een aantal sterke ont ploffingen te midden der vijandelijke bat terijen veroorzaakt. Italiaansche bron Duitscbe bron BERLIJN, 10 Mei. Aan de Nar'a- jowka, bij Brzezany en aan de baan Tar- ROME, 9 Mei. Langs heel het front hier en daar lievige werkzaamheid van het geschut. Ze was krachtiger in het Sugana dal, in de streek van Gorz en op den Karst. Bedrijvigheid van verken ningsafdeelin- gen leidde tot veelvuldige schermutse lingen in hél Vallarsa ,'Etsch), op de hellingen van den Monte Majo en den Monte Limone (dal van de Astioo), ten Zuid Oosten van Pontebra (Fella dal en op don Karst. Wij maakten eenige ge vangenen onder wie oen officier. Duitscbe bron BERLIJN, 1Ü Mei. Op hel Macedo- j nisch front werd do slag gisteren met groote verbittering voortgezel eu overtrof fn hevigheid alle gevechten op dit „front geleverd. Ten noorden van Monastir mislukten vijandelijke aanvallen tegen onze hoogte stellingen. In den Cernasector werden door Fran schen, Italianen en Russen een massa aanval, door sterk artillerie en mijnwer persvuur voorbereid, ingezet. Deze werd ouder zware verliezen voor den vijand afgeslagen, l'en noorden van Vodema werden ingedrongen Serviërs bloedig uit onze stellingen geworpen. De verbondene Duitsche en Bulgaar sche infanterie heeft, in verbitterde at- weerspogingen en in hardnekkige tegen stooten, door de zich snel aanpassende artillerie ondersteund, volkomen har-: stellingen behouden en zich glanzend dooi den tegenstand geslagen. Turkscbe bron CONSTANTINOPEL: 9 Mei. Irakfront Op Serrisch gebied verijdelden onzi voorposten eene aanvalspoging vat Russische kuvallerie duor urlilleih ondersteund. Aan den Euphraat w erd eei automobiel in de streek van Fellucsch door onze ruilerafdeelingen genomen 2 orfieieren en een man werden gedood Zij maakten den wagen mol zijn inhouj buit. Aan de Tigris: Onze kavalleriepatroell maakte eon geslaagden aanval op een vijandelijke transporikoloniJo.Vorsoheide ne Engelsche begeleiders werden gedoo of gewond, Kaukasusfronl Volkomen rust.

De Volksstem | 1917 | | pagina 1