mmmmMmmwmm Os onbeperkts Buikbootooriog Sods molen maalt langzaam, maar fijn Robert Van Dslanotts STADSNIEUWS Werk der Werkmanstulnen Bericht aan de Qasverbruikers der Stad Aalst Aan- en verkoop van titels CORSETTEft PETROL Eerste kwaliteit van zuivere Araerikaausche petrol, aan 6,50 fr. deliter.te verkrijgen bij Ed. MATTHYS Meire.Ook te koop eene partij Walea- kloefen (hard hout) voor mans, vrouwen en kinderen. ondersteuning der artillerie, dreef de Engelschen volledig uit deze hoogto terug. Nu is de stelling ten zuiden van de Dairan in onze handen. Bij dezen wilden aanval leed de vijand ongehoorde verliezen.Heuvels van dooden Engelschen liggen in en voor onze stollingen. Gedu rende den dag nam de werkzaamheid van den vijand af. Tegen don middag poogds eene sterke vijandelijke troep vooruit te komen, waar werd door vuur verstrooid. Een vijandelijk vliegtuig werd ten zuiden van Doiran in luchtgevecht neer geschoten. Langs de Belasissa Planina en aan de beneden Struma, de gewoonlijke artille- riohedrij vigheid. Iu het algemeen overtre/Fen do gevech ten, welke zich gister en lieden aan het Macedonisch front afgespeeld hebben door do uitbreiding en verbittering, alle gevechten, die tot hiertoe aan dit front plaats hadden. Het door den vijand met alle wapens, bijzonderlijk met de artille rie onderhouden® vuur, bereikte eene tot riü toe ongehoorde hevigheid. De troepen der Bulgaarsche en Duiische infanterie verdedigden, voortreffelijk ondersteund door de artillerie, mijnen en machienge- weren, de stelling met uitersterste hard nekkigheid en voorbeeldige dapperheid, uit dewelke de vijand, wanneer het hem gelukt was in eenigen onzer loograven te dringen, door hevige tegenaanvallen, door handgemeen en handgranatenge- veohten terug gedreven van de Bulgaar sche en Duitsche troepen gedurende deze beide groote geveclusdagen, werden de herhaalde verbitterde aanvallen van Sarrail's troepen gebroken, blijven vele dooden onze loopgraven en het gebied voor de vernielde stellingen bedekken. Le infanterieregimeuten u. 34 en 41 Schitterden in deze gevechten het meeste uit. Roemeensch frontNoordelijk en westelijk van Tulcea, plaatselijk geweer macbieogeweervuur; bij Isacela 911 verder ton westen, plaatselijk geschutvuur. Franse he bron PARIJS, 12 Mei. Op 12 Mei beant woordde de vijand onze aanvallen met hevige tegenaanvallen, waarbij het hem gelukte in eenige loopgraven, welke wij gisteren langs een de Stra di Legen voroverd hadden, voet te vatten. Oost waarls dezer plaats veroverden Grieksche ('t is te zoggen Venizelisti3che) troepen, samen met de Fracschen oprukkend, in een schitterenden aanval een vijandelijk werk bijjLjumnica en maakten er ongeveer 3d gevangenen. De Serviërs namen voet voor voet ■terreia en namen na het afslaan van verscheidene tegenaanvallen de hoogte 1824 en maakten verdere vorderingen op Dobropolje. De artillerie3trijd duurt voort op het gansche front. AVONDBERICHT BERLIJN, 12 Mei. De Engelsche aanvallen, dezen morgend begonnen, luaschen Gravelle en d6 Scarpe, langs weérskanten van de baan Arras Gambrai en bij Bullecourt, zijn onder zware ver liezen voor den vijand afgeslagen. Bij Ro&ux wordt nog gestreden. Aan de Aisne en in Champagne niets nieuws. OP ZEE Gevecht in de Noordzee BERLIJN, 12 Mei. Bij oen aanval van lichte Duitsche zeestrijdkrachten in de Hoofden werden op 10 Mei, om 5,40 ure voormiddag, ten westen van het Noordhinder lichtschip, vijandelijke zeestrijdkrachton bemerkt, die bij nade ring als drio moderne Engelsche kleine kruisers on vier destrooiers herkend werden. Er ontwikkelde zich spoedig een vuurgevecht in de richting op do Vlaam- sclie kust, dat zich tot op Thernton Bank uitstrekte. Hier hielden de vijandelijke kraisers stil. Onze kruisers vertraagden hiorop hunne vaart, ora den vijand onder de geschutdraagte te laten naderbij ko men. In het verdere verloop van de gevechten ontstond op eenen destrooier van de vijandelijke linie, ten gevolge onzer artilleriewerking, zichtbaar eene ketelontploffing. De beschadigde des- trooier helde sterk langs bakboordzijde en zonk kort daarna, wat goed kon gezien worden. Onze zeestrijdkrachten stootten aanhoudend opde vijandelijke destrooiers aan, die met groote vaart wegvaarden en bescherming bij een kruiser zochten, on openden plotseling het vuur, als de vijand in het Noorden in het zicht kwam. Aan onze zijde zijn noch schade. noch verliezen toegebracht. Op 10 Mei vonden verscheidene 7:, delijke vliegersaacvallen op Zeeb^^e en Brugge plaats. In het geheel worden 60 bommen geteld. Militaristische 3C'aade is nergens aangericht. Een vijan(j0iijk vliegtuig werd door onze afweerkanonnen beschoten. Nieuwe onderzeebootuilslag9n ^ebt stoomers, vier zeilers, zes vigscheravaar tuigen met 23.000 ton. Hiervan werden twee stoomers en 3 zeilers in 't Engeisoh kanaal tot zinken gebracht. Onder de gezonken schepen bevonden zjck 0. a. de Engelsche bewapende stoomer Fel- tria Lexuranium 5254 t0„ met stukgoed van New Vork naar Avoumouth en Kinross - 4120 ton, lading- 7200 ton graan de Engelsche sloomer Ladv Wood (2314 B. r. T.) met 3500 ton koper van Zuid Afrika naar Swansea en Greta, de Engelsche zeiler Je3sie met kolen naar Frankrijk, Joseph met kolen naarLe Havre en de Engelsche visscherskolter United de Fransche yisscherskotter Camaret en een onbe kend geladen kolenstoomer. Met da ovorige tot zinken gebrachte schepen zijn 0, a. volgende ladingen verloren gegaan: 3500 ton maïs van Saingon naar Duinkerken, 3500 ton rjzerels van Boni Saf naar Boulogne, 220 ton verdichte melk naar Le Havre en eene lading stukgoed naar Londen. Do chef van den adm. staf der Marino. besloten weder op groeten afstand Zee- brugge. Zij verwijderden zich als onze batterijen het vuur openden.De materieole schade is gering. Geene verliezen aan mensohen. Tweo vijandelijke vziegtuigon werden neergeschoten, 3. Nieuwe U bootnitslagen in den Al- landlischen Oceaan on in het Engelsche Kanaal 6 stoomers, 7 zeilers en 12 visschersvaartuigen met 29.500 bruto registerton. ondor de getorpedeerde sche pen bevonden zich o.a. de volgende De bewapende Engelsche 3. Kariba 3697 ton met 500 ton suiker naar Enge land de Engelsche zeiler Good Hope Thomas laastgonoemd roet zout naar Neufundland. De Fransche zeilers - Yvonnes La' Victoire La Russie die met een vier de zeilej, wier naam niet genoemd is, te samen in denzelfden konvooi voerde en mijnbout aan boord hadden, nadat eerst do begeleide Fransche visschersstoomer Hekjade vernietigd «ai; de Fransche visschersvaartuigen L 1158 en L 1283 De bewajvende Italiaansche 3. - Fran cesco 5138 de Italiaantche s. - Stromboli 5466 ton met lading 6239 ton stukgoed, waaronder 1800 ton prikkeldraad van Amerika naar Italië. De Russische zeiler Ernst Sophie met 500 ton zout. Verder een groot bewapende stoomer met twee schoorsteeneti en wandeldelc, wiens naam onbekend is. Met de overige tot zinken gebrachte schepen werden o.a. de volgende ladingen vernietigd: 300 ton stukgoed voor Ameri ka naar Frankrijk, en 390 ton kolen van Engeland naar Oran. De chef van den adm. staf der marine. De familiën BOMBKEK, DESLAGMUL- DER en DE NEVE verzoeken ons hot over lijden te melden van MIJNHEER EMIEL BOMBEEK hunnen betreurden echtgenoot, vader, schoonvader, schoonbroeder, oom en kozijn, geboren te Aalst den 26 Maart 1861 ener overleden den 13 Mei 1917, versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst en begraving zal plaats hebben Woensdag 1G Mei. om 9 1/2 ure, in do kerk van St Jozef. Men verga ders ten sterfhuize, Dirk Martonsstraat, 84, om 9 1/4 ure. Familieleden, Vrienden en Kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit be richt als uitnoodiging te willen aanzien. Geen nieuwe winterveldtocht BERLIJN, 11 Mei. Men meldt uit Gencvo aan de Neue Hamburger Zei' tung In de legerkommissie van den Senaat, logenstrafte de Fransche minister van oorlog, het gerucht, dat de Bondge noottin eenen nieuwen winterveldtocht voorzien. Mr Raymond VENNEMAN en kind j Mr en Mevr. Livinus FOSSELLE DE VUL DER; M' en Mevr. Judocus VENNEMAN- DE PORRE en kinderen; Mr en Mevr. Emiel STRENS-FOS- SELLE en kinderen; De familiën FOSSELLE, VENNEMAN, DE VULDER en DE PORRE, danken van harte vrienden en kennissen voor de blijken van deelneming, hun betoond bij het afsterven hunner teergeliefde echt- genoote, moeder, doohter, schoondochter, zuster, schoonzuster en bloedverwante, Mevrouw LOUISA FOSSELLE. KAATSSPEL Groote kampstrijd met den dikken bal, bij Jozef Vyverman (Jeppen), te Haeltert Eekent, op Donderdag 17 dezer (O. H. Hemelvaart), tusschen de 3 overwinnende partijen van Zondag 13 Mei Aalst, Dominique Ganzeman Denderhautem, Scl euppe Aimé Meire, Grommelinckx gebroeders. 990 BERLIJN, 12 Mei. 1. Russische motorbooten, dio zich aan den Westelij ken ingang van de Rigasche zee-engten afteekendec, werden door onze batterijen onder werkzaam vuur genomen. Zekere vaststellingen duidden aan, dat uen boot tot zinken werd gebracht en een boot zwaar beschadigd werd. 2. Eenige vijandeiijke monitors be schoten op 12 Mei, '3 morgens, bij 2ü® VERVOLG. Er is nauwelijks nog twijfel mogelijk, ant woordde hij, als zij zweeg. Hoe heet de vader van hel meisje Jakob Wilfert; het is een muziekant. Wilfert? Ilc meen mij dezen naam te herin neren. Ja ja, een arm jong meisje kan de bekoring slechts moeielyk weerstaan; maar zou het niet mogelijk kunnen zijn, dat er iemand anders den ring gestolen had Dan kan het slechts mijn dienstmeisje zijn zuchtte de magere vrouw, terwijl hare dorre bandon de kat streelden, die in haren schoot lag. Lieve hemel, ik word eiken dag besto len, dat weet ik wel, maar wat kan ik daar tegen doen Neem ik een ander dienst meisje, die besteelt mij eveneens. En wat wilt gij nu doen Ik weet het niet; gij moet mij raden. Hm' als gij bij de politie aangifte doet, wordt hier huiszoeking gedaan, en dat zou ik u niet aanraden. Dat wil ik ook niet, antwoordde zij haas- tlS/,,z0|) lanS ik het vermijden kan, zal de politie haar nieuwsgierigen neus niet in mijn kuis steken. Zeg demenschen de huur op Wilfert zal naar de reden der opze^^in^ vragen, eo dan zijn ie poppen aan het dan°sen° antwoordde zij angstig. Meent gij dat hij die smet op zyne dochter zal laten rusten 1 Een drondaard is in zijne woede tot alles in staat. Neen, ik wil hem onder een ander voor wendsel de woning opzeggen en ook Reirner moet verhuizen hij betaalt sinds lang geen huur meer en ik kan de beide woningen be ter gebruiken. Als ik slechts een vastberaden vriend had. die mij met raad en daad ter zijde wilde staan zuchtte zij, do grijze oogen vol verwachting op den makelaar vestigende en met duim en wijsvinger den spitsen neus wrijvende. De advocaten vertrouw ik niet zij eischen ook te veel voor weinige moeite. Indien gij mij als uw vriend beschouwen wilt, wil ik u gaarne bijstaan, zegde hij met eene diepe buiging. Ik vorder daarvoor niets ik beschouw het als eene eer de raadgever en ridder eener dame te zijn. Wilt gij dat inderdaad' vraagde de weduwe verbaasd. Zijt gij werkelijk zoo onbaatzuchtig? Lieve Hemel 1 dat heeft niet veel te bedui den, als men geld genoeg beeft lachte hij. Maar als mijn raad en mijne diensten u van nut zijn zullen,' moet ilc ook uw volle ver trouwen bezitten. Dat bezit gij reeds ant woordde zij, hem de magere hand reikende, die hij hoffelijk aan zijne lippen bracht. Ik ben u zeer dankbaar gij neemt mij een last van het hart. Bah het is der moeite niet waardig. Om op den diefstal terug te komen, moet ik nog eenmaal de vraag opperen of niet een ander persoon de daad gepleegd kaa hebben. Wilt gij mij de plaats toonen, waar gii den ring gestolen hebt Ik zegde het u reeds io mijne slaapka mer. 1 1 DE JAARLIJKSCHE PLECHTIGHEID der gebaren van de Leopoldstraat zal plaats hebben op 17 Mei, zijnde O. L. H. Hemelvaart, om 7 uren in de Grot. NIJVERHEIDSSCHOOL DER STAD AALST. Van Maandag laatsl. 14 Mei, zijn de lessen hernomen in de Nijverheidsschool. Zij zullen beginnen te 9 ure, en eindigen te 10 ure. Uitdeeling van plantsoen Dinsdag. 15 Mei, om 9 ure, wordt de uitdeeling van aardappelplantsoen voortgezet ter Huishoudschool, Nazarethstraat. Enkel de leden dor Werkmanstuinen die zich verledeu Donderdag lieten opschrijven ter Klapstraat mogen zich nu aanbioden er zal slechts plantsoen worden besteld aan de leden die in het geheel min als tidn kilos bekomen hebben. Bericht aan de Landbouwers De vragen naar plantsoen worden van dag lot dag talrijker en wij vreezen aan al die vragen niat op tijd te kunnen voldoen. I Wij zeilen derhalve de landbouwers aan zich zooveel mogelijk élders le bevooi^ raden. Het Landbouwcomitcit. Gezien de kolenschaarschheid, zal het gas, te beginnen van Zondag 13 Mei, enkel nog op de volgende oren aan de gewone drukking geleverd worden- van ZES lot NEGEN uren 's morgemls en van ELF tol VIJFTIEN ure. 986 Het Bestuur. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8, Aalst Belgische schuld, Stadstaten aan de boste voorwaarden. Uitgave van obl. 4 Gemeente Krediet 94,25; 4 Congo 1906 86,75; 4 1/2 Stad Aalst 500; enz. Alle koepoas zijn betaalbaar in Belgisch gelda Vreemde aan den hoogsten prijs Hypotheekkas van Antwerpen en Grond- krediet van België ZONDER KOSTEN. Vernieuwing van alle koepons blad. Te huren of te koop. Schoon Rente niersbuis. Esplanadestraat, 7, Aalst. Zich aldaar te bevragen alle werkdagen van 10 tot 12 uren. 988 Vraagt plaats. Een meisje van deftige familie om in huishouden te helpen of met kinderen om to gaan. Adres onder de letters G. R. bureel van 't blad. 987 Van Steenberghe Zusters Sottegem. Voor maatnemen en reparation zich te wenden den Woensdag en Zaterdag voormiddag bij Mej. Irma d'Outrcligne 4l, Leopoldstraat. ta Aalst.989 Groote keus van Tabakplanten bij Benolt De Cocker 980 "te Moorsel, ("Waver) Mag uw dienstmeisje deze kamer betreden? Zij komt er eiken dag in om ze in orde te brengen. Dus is bet ook mogelijk. Neen, mijnheer, de ring lag in een juweel kistje en dit stond in de gesloten commode... l)ie wellicht gemakkelijk te openen is. me- jufvrouw: maar daarvan wensch ik mij te overtuigen. Volg mij, sprak zij na eene korte aarzeling, stond op en voerde hem in de aangrenzende kamer haar slaapvertrek, in hare zenuw achtigheid bemerkte zij niet den zegenvioren- denlach, die om zijne lippen speelde, als hij den onderzoekenden blik in alle hoeken der zeor eenvoudig gemeubelde kamer liet heen zweven. a (Vervolgt). Bakkers Medeburgers bemint rno profijt. Voorziet u van brand hout. Dagelijks te bekomen bij Valery Van de Velde, Scherreveldslr. 14, Aalst. Hout in groote stukken of gansch gereed emaakt voor in sloven of kachels te branden. Alles vrachtvrij ten huize afgeleverd aan prijzen huiten alle concur rentie. 977 Sflen vraagt goede Monteerdera (Oppinders) in de schoenfabriek van M. Martin De Beu!, Hertstraat, 7, Aalst. Öunoodig zich aan le bieden zonder volle dige bekwaamheid. Goed loon. 979 Men vraagt te koopen slie soorten van Honden. Zich te wenden bij Hector Van Cutsem, Sint Gamielstraat. 16 Aalst, (Zoutstraatpoort). 969 Te koop schoonen Groeuendael, bijzonder getrouw en wakker. Te bevra gen ten bureele dezer. 982 er... 1 «maMwawMmwem

De Volksstem | 1917 | | pagina 2