Gods fflokn maalt langzaam, maar fijn Zuid-Oostelijk gevecöterreic Turksche fronten Nationaal Hulp- en Voedingskomiteit Voedingskomiteit voor Aalst STADSNIEUWS Benzol l'»-zeii morgend vroeg ondernam de vijand een sterken voorstoot tegen den Monte Santo. verdedigers wierpen den vijand in nastrijd van den berg. Sedert het begin van den infanterieslag maakten wij 3C00 gevangenen. In het gebied van Ilitsch en Plockenen in zuid tirool steeg bet Italiaansche geschutvuur in hevigheid. Italiaansche bron ROME, 17 Mei. De verwachte te genaanvallen de* vijands op het Julische front, tegenover de gelukkige successe:. onzer wapens, werden gisteren met he vigheid ondernomen, doch mislukten overal ten gevolge den liarduekkigen tegenstand onzer troepen. In den omtrek van Bodres en op de Plavuhoogte, n° 383, werden kleine vij andelijke aanvallen, gemakkelijk afge alagen. De strijd was hardnekkig en hevig in de streek tusscben de bergen Kuk en Vodioe. Sterkb vijandelijke massas, on dersteund door liet vuur van talrijke batterijen, welke dikwijls legen onze iiieuwe stellingen stormliepenj werden telkens teruggeslagen. De gansohe rotsige wal, van den Kuk, van aan hoogt© 611, tot aan hoogte 524 is vaat in ons bezit gebleven. Wij deden bovendien gewichtige vorderingen tegen de belangrijk versterkte steunplaats der beogte 652 van Vodic©. In de streek ten oosten van Gorz, mislukten de verbitterde tegenaanvallen des vijands op de hoogte 174 en ten oosten van den Vertoibizzakom, lenge volge van ons vuur. Daarop gingen onze infanterietroepen tot den tegenaanval óver en bemeesterden, na een bloedigen atrjjd van man tegen man, eene stijl© hoogte ten zuiden van Grazigna. De vijand ondernam een geweldige krachtinspanning tegen de stellingen op den berg Buccognazza en Pajti, blijkbaar om onzen druk in de streek van Gorz te vermiuderen. In den noordgektor der hoogvlakte worden zijne iufunteriekolonnen door ons goed gemikt vuur gedwongen zicli in wanorde terug te trekken, na zeer zware verliezen geleden te hebben. Op het gansche frout van Tolmein lot aan de zee, onophoudende bedrijvigheid dor artillerie van alle kaliber. De vijandelijke batterijen zetten hun vernielend vuur op Gorz onophoudend voort. Wij bemachtigden vijf nieuwe kanon nen van klein kaliber. Verleden nacht deed een onzer lucht- achepen, beschut door den mist, een aanval op htt Frigidu dal. De koene luchschepers daalden zeer diep neer, wierpen bommen en beschoten vijandelijke kampen met machiengeweren en keerden onbeschadigd terug. Duitsche bron BERLIJN, 18 Mei. In den Cerna- sector leed de vijand gisteren eene nieuwe nederlaag. Na eeno beschieting van zes dagen wederzijdscli Makovo werden aan vallen des vijands volkomen afgeslagen. In den strijd onderscheidden zich bijzon der Oostpruisische, Slesische batai'llons en Gardescliutters. Oostenrijksche bron WEENEN, 18 Mei. Nieis to melden. 28° VERVOLG. Sinds eenige dagen, antwoordde de make laar, terwijl hij de deur zijner woonkamer opende. Treed binnen, ik zou nog- wel een pa&r woorden met u willen spreke». Wilfert schudde wel het kale hoofd, maar hij voldeed toch aan de uitnoodiging en nam ook plaats op den stoel dien Steenhouwer hem aanbood. Bekommer u niet verder om die geschiede nis met den ring. dus nam de makelaar het woord, nadat hij uit eene kas eene dikbui kige flesck en twee glazen genomen had de zaak zal in ieder geval tot klaarheid komen on Jffrouw Grube zal u en uwe dochter ver schooning vragen. Dat verachtelijke wijf 1 viel de muziekant weder uit. Zij heeft mijne dochter als gezel schapsjuffrouw gebruikt, om zich den tijd te verdrijven, en er nooit aan gedacht, zich daarvoor erkentelijk tetoonen. Ik heb haar van den beginne af niet mogen lijden, doch naar mijne -waarschuwing werd er niet be luisterd. e Scheld toch niet langer op die vrouw vermaaande Steenhobwer, terwijl hij de gla- zeu vulde want ik ben overtuigd dat zij den cmg wérkelijk vermist. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 17 Mei. Irakfront Aan bet Dachalafronl von den enkel voorpostengevechten plaats waarbij vijandelijke p»nt9erautomobielen hulp verleenden. Naderhand ia vastge steld dat bij de zware vorliezen der Engelschen bij den strijd ten zuiden van Samara bij Istabulat zich twee gevange nen generaals bevinden. Kaukasusfront. Op den rechter vleugel werd een overval eener Russische afdee- ling van 100 man sterk verijdeld. In het centrum deden wij geslaagde patrouille ondernemingen. Onze verkenners wierpen den vijand terug, maakten veel munitie en materiaal buit en brachten eenige gevangen mede. Op den lii k^rvleugel gewoon doelloos Russisch artillerievuur. Syrië. 3 watervliegtuigen wierpen bommen op de opene stad Beirut, zonder schade aan te richten. Op de overige fronten geene bijzondere gebeurtenissen. AVONDBERICHT BERLIJN, 18 Mei. (Officieel) In het Westen was er slechts hier en daar levendige gevechtsbedrijvigheid. OP ZEE Duitsche bron. Ia den nacht van 14 op 15 dezer onder nam eene afdeeling lichte zeestrijdkrach ten oene'n voorstoot in de straat van Otrante, die een Italiaansch torpedojager, drie handelss oorners en 20 bewapende bewakingsvaartuigen in den grond boor de; 72 Engelschen der bewakingschepen werden gevangen. Op den terugtocht hadden onze strijdkrachten eene reeks verbitterde gevechten te doorstaan, met 0 ermachtige vijandelijke zeeschepen van Fransche, Engelsche en Italiaansehe na tionaliteit. Deze leden zware verliezen. Brand werd op twee vijand-Tijke torpedo jagers waargenomen. Het ingrijpen van vijandelijke duik- booten en vliegers had geen gevolg. Onze zeevliegtuigen die zich dapper gedroegen, bereikten twee bommentreffers op twee vijandelijke kruisers en bostreden de duikbooien met gued gevolg. Onze zeo- slrijdkrachieu zijn voltallig en na gering verlies aan inensche ilevens en beschadi ging teruggekeerd. In schitterend samen werken met onze eenheden, heeft een Duitsche duikboot e6n Engelschen krui mel -vier schouwen door lorpedoschoten in den grond geboord. Stedeiyu; Komiteit AALST Beschikbare ivaren voor de iceek van 21 lot 27 Met Vet, Koffie, Meelsuiker, Meel, Gist, Verdampte Melk, Zout, De Bestuurder, Karei De Wolf. BINNENLAND ZARREN. - Bij den Engelschen vlie geraanval op Zarren, in den nacht van 30 April lot 1 Mei, werden volgende burgerlijke inwoners verwond 1. Val pry Verbanck, 50 jaar oud, (de zoon Achiel is soldaat in het Belgisah leger 2. Marie Vorhaeghe, 14 jaar oud; 3. Marcella Verhaeghe, 12 jaar oud. LICHTERVELDÉ. Op 3 Mei 1917, werden door een Engelsch vliegeskader, meer dan 40 bommen geworpon op Lich- lervelde. De 8jarige Marcella Laltré, werd door bommenscherven zoo zwaar gekwetst, dat zij na eonige uren bezweek. En nu kan alleen mijn bind dien gestolen hebben Zij weet niet wien zij anders verdenken kan maar ik zal er voor zorgen dat de eer uwer dochter van dien smet ge/.uiverd wordt. Hebt gij den baron ltudiger van Weniger weder herkend Jacob Wilfert nam zijn glas op en bracht het onderzoekend onder zijnen glimmenden, lichtroode» neus. Echte Jamaïea-rum mompelde hij. Echt en onvervalschtMaar ik vraagde u. Wel natuurlijk heb ik hem weder herkend. Wat wil hij hier Nu, als men dertig jaren in het buitenland geweest is, ziet men gaarne eens zijn vader land terug, antwoordde Steenhouwer, met zijn gouden ketting spelende. En voorname lijk dan als men het buiten tot iets gebracht heeft. Dat was toenmaals een booze tijd, merkte Wilfert nadenkend aan. Vijf jaren later was het nog erger gesteld, antwoordde de makelaar, wiens blik door dringend op het gelaat van den muziekant rustte. Herinnert gij u nog den dag, waarop baron Theobald doorschoten werd Jacob Wilfert hief haastig het hoofd op. Hèbt gij het gezien hoe hij doodgeschoten werd Neen, maar gij kent den man die de daad begaan heeft Verkoop van gharctjteriej-wiivkejl Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte Leverpastei, Woensd. 23 Mei sectie 6, Donder. 24 15, Pensen, Bloedpens, Lever, worst, Halfhoofd, Zaterdag 19 Mei sectie 15, Maandag 21 8 Dinsdag 22 7.' Niet- Behoef tigen 's voormiddag s. Behoeftig en 's namiddags VERKOOP VAN KEUKENVET: Vrijdag 25 Mei sectie 4 Charcuterie-Winkels der Vereenigde Vleeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 19 Mei, De personen van sectie 14 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 21 Mei, 11 Winkel II.E.Van Benedei». Nieuwatr. Zaterdag 19 Mei, De personen van sectie 13 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 21 Mei, 10 Winkel III.A. De Kimpe, St. Janstr. Zaterdag 19 Mei, Do personen van sectie 12 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 21 Mei, - 9 Niet Behoeftigen 's voormiddags. Behoeftigen 's namiddags SUIKKEtU-WINKEL 21 Mei sectie 1 Donderd. 24 Mei sectie 10 en 11 22 - «3 Vrijdag 25 - 13 23 6 en 7 Zaterdag 26 - 16 ea 17 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags Verhoop van. Boter. winkel Korte Zoutstraat Maandag 21 Mei sectie 1 en 2 Donder. 24 Mei sectie 10, 11. 12 Dgnsdag 22 - 3, 4 en 5 Vrijdag 25 13. 14, 15 Woensd. 23 6, 7, 8, en 9 Zaterdag 26 - 10, 17,18 en 19 Behoeftigen 's voormiddags. Ni et-Behoeftig en 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. Maandag Dijii8dag Woensd. BEKENDMAKING Aan de heer Burgemeester der stad Aalst. Op Maandag 21 Mei heeft er te Aalst, Esplanadeplein, een openbare rundver koop plaats. Belanghebbenden moeien om 2 1/2 ure namiddag ter plaats zijn. Laiidbouwafdeeling der Kmmdt. Aalst. F O ROK Luitenant. Ten einde deel te nemen aan eene bespreking betreffende de levering van blokken worden alle meesterblokmakers alsook een vertegenwoordiger der Ge meente verzocht op Vrijdag 25 Mei 1917, om 10 ure voormiddag, ten Stadhuiszaal te Aalst, te verschijnen. Niet verschijnen zal zonder toegevend heid gestraft worden. von KATHEN, Oberstleutnant und Kommandant. ZONDAGRUST. Zondag 20 Mei zal alleen openblijven, van 's middags tot middernacht, dn dienstdoende Apotheek van M. Renneboog, Nieunsiraat. Stedelijk Onderstand- en Voedingskomiteit Sam. Maatsch. Aalst, BELANGRIJK BERICHT Met deze wordt ter kennis der belangheb benden gebracht, dat er voortaan geene fak- turen meer zullen betaald worden, waarvan de bons, eigenhandig geteekeiul door M. Karei Da Wolf, niet aan de fakturen gehecht zlJn« De beheerder-afgevaardigde, Karel DE WOLF. BERICHT. De personen dewelke hunne velobrnden aan de Kommandantur hebben afgeleverd, kunnen er het bedrag Angst en ontsteltenis spiegelden zich eens klaps 7.00 duidelijk op het gelaat van den muziekant af, dat Steenhouwer aan de ge grondheid van zijn vermoeden met meer twijfelen kon. Wie heeft u dat gezegd9 riep Wilfert. Hoe komt gij aan die veronderstelling Bah hebt gij zelf niet destijds het eerste het gerucht in omloop gebracht Welk gerucht Dat de zelfmoord van den baron eene leu gen was. Het was ook eene leugen. In de oogen van den makelaar flikkerde eene straal van blijdschap, en zijne hand beefde terwijl hij het glas van Wilfert weer vulde. Als gij dat zoo stellig verklaart, moet gij toch ook den dader kennen zegde liy. De muziekant streek met de hand eenige malen over de oogen zijn spotachtige lach bewees, dat hij thans de bedoeling van Steen houwer doorzag eu niet van plan was hem daarin ter wille te zijn. En wat verder vraagde hij. Dat zal ik u zeggen als gij mij den naam genoemd hebt. Hoe sluw spotte Wilfert. Denkt gij een ezel voor u te hebben, die zich op glad ys laat voeren. (Vervolgt.) van ontvangen, ten bureele van M. Fr- Van Iverckhove, Stadhuis, te beginnen van af Maandag 21 Mei aanst-, (slechts des namiddags). Men is verzocht het afle- veringsbewrjs mede te brengen. De d.d. Burgemeester, F. DE HERT. HUISHOUDSCHOLEN. Maandag aanstaande, 21 Mei, om 2.30 ure, zal er eene Voordracht met demonstratie gege ven worden over Het opleggen van Aspergiën ter Huishoudschool, Meuleschettestraat, 15. De voordracht is openbaar en koste loos alle belanghebbenden worden er toe uitgeuoodigd. Het Bestuur. WERK DER WERKMANSTUINEN. Ons komiteit beschikt over een kleine hoeveelheid landvel, hetwelk Maandag aanstaande, 21 Mei, om 9 ure, zal uit verkocht worden aan onze leden. Wie er verlangt, biede zich aan ter Nazureth- straat, 78. Het Bestuur. VERLOREN een pak met kleerstof, onderwege de Vrijheiustraat naar den Gentse!;* nsUenweg. Terug te brengen t6n bureele van het blad. Goede belooning. BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mal,li6li)k g6*»1*»1'' 5)u GEBOORTEN Vrouw,,)ij1[ jd Qjll Huwelijken E. Callebaut, tw. met L. Moens, tw. A. De Rop, metser, met M. De Vylder, z. b. P, Meurisse, schoenm. metH. Mortier, 1w. A. Croeekaerr, metser, met A. De Smedt, tw. C. Van üe Perre, grondwerker, met E. De Pauw, Iw. OVERLIJDENS J. Van Audenhcve, lacetbew., $0 jaar, Sint Job. J. Thielemans, man De Vlieger, han delaar, 45 jaar, Kapellestraat. C. Van Cauter, scholierster, 7 jaar, Moorselbaan. E. Michiels, m. Pien, tw. 49 j. Duivekeetstr. E. Bomheeak, m. Slagmulders, schoenm. 56 j. Dirk Martensrtraat. L. Willems, m. Goossens, z. b. 77 jaar, Damkaai. in 't groot eu in 't klein 33e Smet Meuleschettestraaftj I5bis AALST 885, Te huren of te koop. Schoon Rente niershuis, Esplanadestraat, 7, Aalst. Zich aldaar te bevragen alle werkdagen van 10 tot 12 uren. 988 Islen y^aagt voor Schoouaarde, meisje van deftige familie, van 16 tot 20 jaar, oin in huishouden te helpen. Zich aan te bieden 2" Mei, Nr 30, Molenstraat Aalst, van 10 tot 12 uurmorgens. 993 Vraagt piaatj. Een meisje van deftige familie om in huishouden te helpen of met kinderen om te gaan. Adres onder de letters C. R. bureel van 't blad. 987

De Volksstem | 1917 | | pagina 2