=H F r Ds enbepsrkte Ouikbaoiooriog rf ZMd-Oostelijk gevecMerrein ïurksche froatea Amerika en de Ooriog De vredekwestie STADSNIEUWS GEKEsaasSiSKSfaQ 3 POLYt'OOR M DEN BREMT pa9y drongen onze verkennersafdeeliugen in stellitigèn en namen de bezetting gevangen. WEÊNEN, 20 Mei. De tiende Izonzöétag duurt voort. De Italiaansche infanterie bleef gisteren tot in de namid daguren zeer rustig. De artilleriestrijd in de streek tusschen Tolmein en Gorz was des te heviger. Op den Noordvleugel van dezen sektor dwong de samengetrok ken werking onzer artillerie bij Anzza, den vijand, welke zich nog op den lin keroever hield, over den Isonzo terug te koeren. Na drie ure namiddag deed de vijandelijke infanterie wederom een buitengewoon sterken aanval rond Vodice. Het kwam tot een verwoeden strijd, waaruit onze dappere troepen, na een urenlange worsteling van man tegen man, ten slotte zegevierend bleven. De vijand werd in een tegenaanval, met de zwaarste verliezen van de hoogten terug geworpen. Ook ten Oosten van Görz mislukte een aanval der Italianen langs weerskanten van het Rorendal. Op de Karathoogvlakte haalde eeo onzer stormafdeelingeo drie officieren en -30 man uit de vijandelijke verschansin gen Italiaanöfche bron ROME, 19 Mei. Gisteren hebben onze troepen zich ten oosten van de Izonzo en verbindingswegen aangelegd. Dat werk werd bemoeilijkt door hevige tegenaanvallen van den vijand, die alle zjjn afgeslagen. Reeds gisteren nacht bad de vijand te vergeefs getracht onze stel lingen bij het bruggehoofd van Bodres, op den Vovices (hoogte 591) on bij Görz te overrompelen. Gisteren morgend her haalde do vijand die dterko reserves had aangevoerd, overal zijn tegenaanvallen, die bijzonder hardnekkig waren in de streek van Vovice en ten Zuiden van Grazigna. Fel bestookt door ons geschut vuur is de vijand door de tegenaanvallen onzer infanterie verstrooid. Op vele pun ten werd hij omsingeld en tot overgave gedwongen. Op het geheole front 7an Tolmoin tot de zee woedde de geschutslrijd hevig voort. Görz ia opnieuw beschoten en ook zwaar beschadigd. Dezen naoht is een onzer luchtschepen, boven de wolken vliegend, bij verrassiug- achter de vijandelijke linies ton Oosten van Görz gekomen en heeft er troepen kampen gebombardeerd. Het luchtschip is onverlet teruggekeerd. ROME, 19 Mei, Op het Julisohe front zijn onze troepen na in den nacht een poging om onze stellingen op hoogte 592 (Vodice) te overrompelen te hebben afgeslagen in den ochtend van den 18 een krachtigen aanval begonnen om de ver meestering van een belangrijken top van hoogte 652, de spil wan de verdediging der vijanden benoorden den Monte Santo. De strijd was vinnig en duurde lang, wegens den taaien tegenstand van den vijand, jlie werd gesteund door een groot aantal kanonnen van alle kalibers, in achterwaartsche stellingen. Van |rots tot rots voorwaarts rukkend, vijandelijke afdeelingen uit schansen en holen verja gend en rr.achiengeweernesten opruimend slaagde onze infanterie er des avonds in, de linie op den top der betwiste hoogte te bereiken. Daarna weerstond ze daar de ontzaglijke concentratie van het vuur der vijandelijke batterijen. Wij maakten 379 gevangenen, o. w. 10 officieren. Daar door de verovering van 't gebergte tusschen den Monte Cucco en de Vodice do taak, die op de troepen tusschen Bodres en Loga rustte,om de aandacht ran den vijand af te leiden was ver vuld, staken deze opnieuw naar den rechteroever van de Isonzo over. zonder daarbij ook maar eenigszitis door den Vijand te worden gehinderd. In het gebied ten oosten Gors behielden wij al onze stellingen tegen de hardnek kige aanvallen der tegenpartij, die vooral ten zuiden Grazigna en op hoogte 174, teD noorden Tivoli heftig waren. Op net overige front tot aan de zee onverpoosd© vuurwisseling der artillerie. Die van den vijand had het op Gorz en andere bewoonde pjaatsen gemunt. In de lucht ging het eveneens bedrij vig toe. Onze luchtsmaldeelen wierpen bommen op kampen beoosten Canale en in het bekken van Gargaro (inidden- Isonzo. Allen keerden in bun kampen terug. Wij velden twee vijandelijke toe stellen. Duitsclie bron BERLIJN, 19 Mei. Op het front in Macedonië beeft de vijand na de tegen slagen der laatste dagen zijn aanvallen niet herhaald. Het geschutvuur is op nieuw zwakker geworden. BERLIJN, 25) Mei. Macedonisch front Verscheidene vijandelijke aanval len tegen de hoogtestelling van Kravina (ten oosto van de Corna) werden onder zware verliezen afgeslagen. Oostenrijksche bron WEENEN, 19 Mei. Niets nieuws. WEENEN, 20 Mei. De-toestand is onveranderd. Buleraarsche bron SOFIA, 19 Mei. Macedonisoh front: Aan do Cervena Stena gedurende den gansclien dag levendig artillerie en mij- nenvuur. Tegen het invallen van den naoht ondernam de vijand drie opeenvol gende aanvallen. Bij den eersten aanval, die zeer verbitterd gevoerd word, gelukte het vijandelijke troepen tot aan onze loopgraven te komen, waar zij verder doör tegenaanval dbr Duitsche en Bol- gaarsqhe troepen teruggeworpen werden. De beide andere aanvallen werden door artillerie, geweer en maohiengevveervuur afgeslagen. De vijand leed bloedige ver liezen. Wij namen gevangenen van het eerste Afrikaansche regiment. Noordelijk Bitolia, begon dan op de hoogte 124S oen zeer levendige artillerie en rnijnenvuub, van bij het Vroege uur. Rond 10 ure 's avonds ondernamen de Fransehen eenen heftigen aanval. In verscheidene golviijgon gelukte het hen ondanks ons vernietigingsvuur enkele plaatsen onzer graven te naderen, maar zrj wqrden door bnze dappere verdedigers bij middel der bajor.et ontvangen en na verhittere handgemeen aohteruitgewor- pen, waarbij zij buitengewone zware ver liezen leden. Wij namen vier officieren ea 90 man van het 34" F^ransche koloniaal regiment en van oeno lichte afdeeling gevangen. Alle gevangenen waren be dronken. In de Cernabogen heftig artillerievuur, vijandelijke afdeelingen, die gedurende den nacht Tooruitgerukt waren, werden verdreven. Oostelijk de Corna en in hot gebied van Moglena levendige artillerie- bedrijvigheid. Menige aanzienlijke infan- terieeenhedon, die ten Westen van Dobro- polje poogden vooruit te rukken, werden den door ons vuur verstrooid. Bij het dorp Altschak Mahle, ton Westen van de Wardar, werden vijandelijke troepen, die tegen onze vooruitgeschoven posten poog den vooruit to gaan, door vuur verdre ven. Oostelijk van de Wardar verspreid artillerievuur. Verscheidene vijandelijke afdeelingen, die tegen de omgeving van het dorp Resseli vooruittrokken, werden door vuur verdreven. Aan de beneden Stroema zwakke artilieriebedrijvigheid. Roemeensch front Bij Tulcea lus- schenpoozend plaatselijk geweervuur. SOFIA, 19 Mei. Macedonisch front. Na de gister geleden bloedige neerlaag der Franschen, aan de Cervena Stena en bij de hoogte 1248 was de gevechtsbe drijvigheid gedurende den dag betrekke lijk zwak, Vergoedend werd vastgesteld, dat bij het terugwerpen der Franschen ten noorden van Bitolia, de vijand vijf machiengeweren, 10 snelvuurgeweren en 200 gewone geweren in onze hand liet. Het getal der gevangene Franschen heeft zich op 96 soldaten herhaald. Tot nu toe werden voor onze loopgraven meer dan 400 doode Franschen geteld. In de Cerna Bogen vonden verbitterde gevechten plaats. Na een zes dagen lang machtige artillerievoorbereiding, die oDmiddelijk na het mislukken der laatste, groote vijandelijke aanvallen op 11 Mei begon, bereikte heden vroeg liet artillerie en mijnenwerpersvuur zeer groote hevigheid waarbij de tegenstander des voorraiddags twee krachtige aanvallen tegen den Duitschen sektor deed, die volledig afgeslagen werden. De strijd was bijzonder verbitterd bij den tweeden aanval, in welks verloop de Duilschers anderhalf uur dapper in het handgemeen met vijandelijke infanterie afdeelingen vochten, die in onze loopgra ven gedrongen waren en die onder bloedige verliezen, teruggeworpen wer den tot nu toe 500 deode Franschen geteld. Een vijandelijke tweedekker, die voor ons front landde, werd door vuur Vernield. Ten eosten van de Cerna en in 't gebied van Moglena levendig artillerievuur, dat tu9Schwnpoozend in eewage sektoren zeer sterk werd. Het infanterie regiment Cheiiiovo 3, toekende zich in deze laatste .gevechten aan het Moglenafront bijzonder af. Op beide zijden van de Wardar zwak artilleriebedrijvi^heid en schermutseling tusschen do vooruitgeschoven posten. Na de laatste aclitorüitdrijving der Franschen uit onze vooruitgeschoven graven ten züiden van het dorp Runis, tolden onze troepen tot nu toe den volgenden op de slagvelden gevonden buit100 gewone geweren, 26 snelvuurgeweren, meer dan 5000 kogels, meer dan 1000 hamlbom- men en ander oorlogsmateriaal. Westelijk van Barakli Dsohumaja poogde de vijand in den sektor tusschen de Stroema en Arnekoej vooruit te komen. Hij werd door vuur tegengehouden. Roemeensch front Oostelijk Isacoea en bij Tulcea verspreid geweervuur. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 18 Mei. Dialafront De poging van Engel- sche kaAallerie en pantserautomobielen om vooruit te komen werd door ons artillerievuur verijdeld. Persischfront De Russen die sedert don 1 Mei zonder gevolg aanvielen hebben zich in oostelijke richting terug getrokken. Kaukasusfront In het Centrum werden eenige dorpen bezet die den vijand ontruimd had. Op den linkervleugel gewoon doelloos artillerievuur der Russen. Verders niets bijzonders. CONSTANTINOPEL, 19 Mei. Buiten vijandelijke vliegorsbedrijvig- heid en artillerievuur togen onzen linker vleugel aan het Kaukasusfront geene bijzondere gebeurtenissen. CONSTANTINOPEL, 19 Mei. Afgezien van de vijandelijke luchtwerk- zaamheid op het front in Armenië en vruchteloos vuur van ziju artillerie legen onzen linkervleugel, is van de onder scheiden fronten niets te melden. AVONDBERICHT, BERLIJN, 19 Mei. (Officieel) Iu de Chaiupagno6treek 's namiddags toene- mendo artilleriebedrijvigheid. Verder in het Westen en Oosten geene bijzondere gebeurtenissen van belang. BERLIJN, 19 Mei. Na bepaalde vaat- stelling zijn in de maand April aan han delsscheepsruim te samen 1,091,000 br. r. t. door oorlogvoerende maatregelen der middenmachten vernietigd geworden, daarenper 822,000 br. r. t. vijandelijke scheepsruim en van dezen zijn 664,000 br. r. t, der Engelscheu. Hiervan werden 80,000 br. r. t. door den U-boot 35, be velvoerder kap. luitenant von Arnauld de la Perrière gedurende een onderneming getorpedeerd. Sedert het begin van den onbeperkten U-booloorlog zijn te samen 2,772.000 br. r. t. handelsscheepsruim ten gevolge van oorlogsmaatregelen der middenmachten verloren gegaan. Daarvan waren er 1,700,000 br. r. t. der Engelsohen. De chef van den adra. staf der marine. BERLIJN, 19 Mei. 1. Onze in de Hoofden kruisende torpedobooten troffen in den nacht van 17 op 18 Mei een groote door destrooiers begeleide stoomer aan, torpedeerden hem en beschadigde een destrooier jjdoor verscheidene artillerie- treffers. Zij keerden daarop weibehouden naar hun steunpunt terug. 2. Nieuwe U-boojuitslagen in de Atlan tische» Oceaan en in het Engelsohe KanaalAcht stoomers, twee zeilers, een visscherskotter met 23,000 br. r. t. Onder de getorpedeerde schepen bevon den zich de bewapendeEngelsche stoomer Solwwel 3781 br. r. t. met 6130 ton ijzererst naar Glasgow, de Engelsche stoomer Brunhild 1362 br. r. t. - Helen 329 br. r. t.; de Engelsche zeilers Athole'»» en «Burrowa», de Engelse®© visscherstoomer -Kaitay», waarvan de kapitein en de machinist werden gevangen genomen, dé bewapen de vrachtstoomer Nolly 1800 br. r. t, lading wijn en rppelcienen naar Rouen, de bewapende Italiaansche stoomer Giovannina 3030 br. r. t. en eene groote stoomer met tarwe naar Engeland. Verder oen onbekende bewapende vracht stoomer. De chef van den adm. staf der Marine. BERLIJN, 19 Mei. Op 18 Mei 's mid dags, volgde een aanval van drie Rus sische vliegbooten' op Konstanza. Dank vooral aan het inzettende werkzaam afweervuur, door Duitsche zeevliegtuigen en artillerie kwam slechts een gdezor vliegbooten tot over de stad en wierp bommen. Schade werd niet aangericht. Bij de vervolging van dei> vijand gelukte het onze zeevliegtuigen alle drie.de vlieg booten neer te schieten. Een daarvan werd gering besobadigd en de inzittende gevangen genomen, van een ander do bemanning ingebracht. Terzelfder tijd vielen Duitsche zeevlieg tuigen vijandelijke kjuisers en destrooier aan, die eene beschieting der kust bij Mangalia poogden. Op een ^destrooier werden verscheidene treffers waargeno men. Ondanks lievig afweervuur en luchtgevechten met nieuwe opgestegen vijandelijke vliegtuigen zijn onze vlieg tuigen welbehouclen teruggekeerd. De chef van don adm. stat' der Marine, BERLIJN, lg Mei. Nieuwe U-boot uitslagen in den' Atlantische» Oceaan. Acht stoomers met 21000 bruloton.Ondor de getorpedeerde schepen bevinden zich 0. a. de huidige Portugeesche, vroegere Duitsche stoomer - Lubeck 1738 ton met wijn en cacao naar Rouen. Van de overige getorpedeerde schepen hadden geladen drio stoomers 9000 ton kolen voor de Engelsche marine naar Gihraltar twee stoomers 8400 ton erst naar Enge land, een stoomer 490 ton ruw ijzer naar Engeland en een stoomor7800 ton graan van Amerika naar Engeland. De chef van den adm. staf der Marine. LONDEN, 19 Mei. De Britsche trausportstoomer Cameronia met troepen aan boord, is in de oostelijke Middellandsche zee ddor eenen vijandelij ken duikboot getorpedeerd geworden.Een officier en 118 man van den transport evenale twee officieren en 9 man van de bemanning worden vermist. De Came ronia was 10963 brutoton groot on eigendom van de AuchosLine te Glasgow. LONDEN, 19 Mei. Cameronia werd 's namiddags bij rustige zee getor pedeerd. De U boot bleef onzichtbaar. De ontploffing was geweldig. Vele leden der bemanning en meerdere soldaten werden gedood of gewond. Het schip zonk binnen de 30 minuten. MADRID, 18 Mei. Volgens eene melding van den Imparoial is 9 mijlen noordoostelijk van Valencia de Franscho zeiler Gravihois 270 ton, met eene wijn en^ oranjeappelenlading van Alihante naar Marseille door een duikboot getorpedeerd er. evenzoo, zui delijk van Almeria de Italiaansche zeilen Independente 184 tou. AMSTERDAM, 19 Mei. Uit Washing ton wordt aan den Times gemeld De twee huizen van het Kongres hebben het weerplichtvoorstel aangenomen, waarbij de dienstplicht ingevoerd wordt om een gröötér bestendig leger te vormen. De dienstplicht strekt zich uit van 21 tot 30 jaar. Sinds 1 April was het effektief leger reeds met 70,000 rekruten en de vloot door 40,000 matrozen vermeerderd ge worden. Het inzicht troepen naar Europa te zenden is nog Diet opgegeven, alleen lijk is het nog onzeker, of de regeering gebruik zal maken van de voorstelleh van Roosevelt. Men s-ejooft algemeen dat de regeering, ondanks de bepaling over een vrijwilli gersleger, enkel regelmatige troepen haar Frankrijk zal zenden. Volgens een bericht uit New York, dat over Frankrijk aan een Amsterdamsch blad toekwam, heeft de gouverneur vaB New York aan kolonel Roosevelt den rang van generaal majoor bij de New Yorksche milicie aangeboden. Roosevelt heeft deze aangenomen. Wanneer President Wilson verzaakt aan het zonden van'vier division vrijwil ligers naar Frankrijk, zal Roosevelt aan het hoofd van een troep New Yorkers naar Frankrijk komen. IN RUSLAND Eon oproep PETROGRAD, 17 Mei. Volgens do Petrogradsolio Telografenagentur, heeft de Arbeiders en Soldatenraad een oproep aan alle socialisten en aan bet Russisch leger gericht, waarin bij zich verklaart tegen het imperialisme der heele wereld en zegt, dat de Russische revolutionairen geen afzonderlijken vrede wensche», die vrije handen zou geven aan den Duitsch Oostenrijkschen bond. Een dergelijke vrede, zegt het manifest onder meer, zou een verraad zijn, gepleegd tegen de zaak der arbeidersdomocralie aller landen. De oproep spreekt ook den wensck uit, dat de door do Russische omwenteling vertegenwoordigde zaak van den wereld vrede, dank aan de tusschenkomst van het internationoal proletariaat, de beste uitslagen moge hebben en daarom noodigt hij alle vertegenwoordigers van alle so cialistische arbeidersgroepen dringend uit om deel te nemen aan de conferentie die door den Arbeiders en Sohlatenbond zal samengeroopen worden. In den oproep aan de soldaten heeft da Raad otntront denzelfden toon aangesla gen. De troepen wordeu opgevorderd om de Russische vrijheid te helpen verdedi gen, om de landsverdediging nocb den aanval niet op to geven en de circulaire sluit aldus De vrede zal gewis niet afge dwongen worden door eene afzonderlijke overeonkomst noch door de verbroedering van enkele regimenten des legers. Langs dezen weg zou do Russische omwenteliug haren ondergang te gemoet looien, want haar heil is hoegenaamd niet te vinden in een afzonderlijken vrede noch in een afzonderlijken wapenstilstand. Werpt dus alles van u dat van aard kan zijn om onze militaire macht te verzwakken, wat ons leger kan verdoelen en zijne zedolijke krachten kan ondermijnen. Soldalen, toont u allen waardig van het vertrouwen dat bet revolutionnair Rusland in u allen gesteld heeft De laatste verklaring van Miljukow. STOCKHOLM, 18 Mei. Eene der laatste verklaringen vóór zijn val, was Miljukow's antwoord op de hem door het te Petrograd zetelend kongres der front afgevaardigden schriftelijk gestelde vra gen, botroffend Rusland's verhouding tot de geallieerden. Miljukow verklaarde dat de Russische revolutie in 't begin met sypathie door de geallieerden begroet werd, maar dat de revolutie later twijfel bij hen verwekt had. De verplegingsmoei^ijkheden, de verminderde graantoevoer én andere oor zaken hadden bij de geallieerden onrust verwekt. Amerika heeft aan Miljukow ophelde ring gevraagd nopens de geruchten van een afzonderlijken vrede en over de hou ding van het Russisch leger. Miljukow heeft geantwoord dat goène partij in Rusland aan dergelijken vrede denkt. Zooeven, zegde hij verder, kreeg ik een telegram uit Engeland, waarin do bezorg- beid van Engeland over de innerlijke anarchie en de zwakte van 't Russisch leger geuit wordt. Deze omstandigheden kunnen er moge lijks op terugwerken dat Engoland lalmt de Russische leening te realiseeren. Miljukow logenstraft ook de geruohten over Japan's inzichtzijne troepen in Siberië te laten oprukken. Dit gerucht is schijn baar ontstaan op grond der onderhande lingen die tegenwoordig wegens het af staan van een deel der Mandjoerijbaan aan Japan plaats hebben. Op de hoofdkwestie der ondervraging r> Wanneer isMiljukow zinnensden inhoud der overeenkomst met de geallieorden bekend te maken luidde het antwoord: De door de oude regeering gesloten overeenkomst met de geallieerden van Rusland worden niet openbaar gemaakt. Dergelijke openbaarmaking ware eene misdaad tegenover de geallieerden. Bo vendien kouden daardoor aan den vijand geheimen bekend worden, wat op de verdore oorlogvoering nadeolig zou moe ten werken. Daarop werd aan Miljukow gevraagd, hoe de voorloopige regeering de verza king aan annexaties en kontribaties, even als bet stelfsbestemmingsrecht der volken opvat. Miljukow deed uitschijnen dat bet princiep van het zelfbestemmingsrecht der volken op zich zelf alreeds de annexa tiekwestie uitsluit. Rusland verzaakte aan de annexatiepolitiek, de geallieerden doen het eveneens, maar hunne opvatting betreffend annexaties wijkt oenigzius van de opvatting van Rusland af. De veroeni- ging dor drie deelen van Polen tot een geheel, kan volgens hunne meening niet als annexatie aanzien worden, evenmin als de teruggave van Elzas Lotharingen aan Frankrijk. Wat de kontributies aan gaat, verlangt natuurlijk niemand terug betaling zijner oorlogsuitgaven. De her stelling van dp verwoeste landen Servië, België en andore gebieden, kan niet als konlributie aanzien worden. I)e geallieer den aanzien de herstellingtdorzulken als een plicht voor dezen die de verwoestin gen aangebracht hebben. Tegen het velkenzelfbestemmiogsrecht heeft niemand iets in te brengen.«Daarop legde liffljukow zijn si&n^punt betreffend do Dardanellenkvifogtie uiteen: l^iljukow's antwoord was kort eb klaar Wii heb ben aan de annexatiepolitiek vemakt en van dit standpünt ui^ kunnen wij het afstaan der Dardanellen aan Rusland niet eiscben. Ten slottewerd aan MUjukoN? gevraagd of de geallieerden op de door'de voorloo pige .regeering meegedeelde verklaring dat zij aan elke annexatie verzaakt, geantwoord hebben. Daarop verklaarde. Miljpkow, zijn tot biertoe van de geallieerden nog geene officiële antwoorden gekomen. Een nakende vredesverklaring der Entente. De Baseier Anzeiger verneemt uit den Haag De welingelichte korrespondent van de «Tijd», te Parijs, verklaarde, dat de aanstaande konferencie der vertegen woordigers der Ententerogeeringen te Parijs, zich zou bezig houden met het antwoord dat te geven is op de verkla ring van vredeabereidwilligheid der Centraal mogendheden; de kerrespondent is van meening om go-ede redenen te kunnen verklaren, dat de vrede zioh niet lang meer zal laten waohten. De briefwisselaar geeft te vorstaan dat hij nopens deze aangelegenheid, van meer bijzonderheden op do hoogte is, doch dezelvo ter oorzake der censuur niet bekend mag maken. Aan de heer Burgemeester der- stad Aalst. Op Dinsdag, den 22 dezer maand des namiddags om 2 ure (Duitsche uur), zal to Aalst, Graanmarkt, eene monstering aller paarden plaats hebbeu, welke in de bijgevoegde lijst vermeld zijn. Ieder paard moet voorzien zijn van eenen toom en 2 tougels en van eenen halster en twee strikken. De Burgemeester en de Secretaris moe ten aanwezig zijn. Afwezige paarden worden verbeurd verklaard. De ICommandantur. De diefstal van boonaen en in 't bijzon der van nulhout, heeft in den laatsten tijd een dusdanige» omvang aangenomen dat de Koinraandantur zich genoodzaakt ziet het volgend bevel uit te vaardigen Binnen de 3 dagoa na die ter plaats in voege zijnde bekendmaking moeten alle zagen, kapmessen, bijlen, enz., in bet gemeentehuis afgeleverd en door den Burgemeester opgesloten worden. Uitge nomen van de ailevoring zijn slechts de ambachtslieden welke dit gerief volstrekt bonoodigen voor het uitoefenen van hun stiel. Aan deze laatste moet do Burgemee ster een bewijs uitvaardigen door hem ond'erteekend en gestempeld. Tegenhandelingen worden gestraft. In do meeste gemeenten is vastgesteld geworden, dat de gezinslijston niet be hoorlijk en niet in overeenstemming met de verordening ingevuld zijn. In talrijke gevallen is hot ingescbreven getal paar den, koeien, enz., onjuist. Dikwijls ont breekt de gemeentestempel* onder de laatste inschrijving, anderdeols zijn vele lijsten volstrekt onleesbaar. Verder wordt er aangeduidt, dat de geainslijsten in ieder huis zoodanig moe ten geplaatst worden, dat zij geheel lees baar zijn van op de straat. Eigenhandige wijzigingen der lijsten van wege de huis- ndant. J' inwoners zijn niet toegelaten. Metooed-* zakelijkheid voor te nerncn wijzigingen, b. v. vermindering van eén beest moeten altijd door do hgndteskening V&hi den j Burgemeester of Qemoetft.esecrfttafïS en door den gerneontezegel gewettigd wor- j den. Üilschrabben is volstrekt vefboöéii.l Onjuiste inschrijvingen moeten worden* doorgehaald, maar toch leesbaar blijven. Nieuwe kaarten mogen slechts door den Burgemeester of den Sekretaris alt-| gevaardigd worden nibt meer in gebruik zijnde kaarten moeten ten gemeentehuize i bewaard blijven. Ik maak de Burgemeester er voor per soonlijk verantwoordelijk, deze voor schriften temsfipste na 'te levön, en ik zal toegevendheid straffen efke na denf 20 d. M., gemelde tegeubandsfènjr. VON KATHEN Oberstleutnant en Kommandant, BERICHT. De personen dewelke hunne velobanden aan de Komnrandantur hebben afgeleverd, kunnen er het bedrag van ontvangen, ten bureele van M. Ff. Van Kerckhove, Stadhuis, te beginnen van af Maandag 21 Mei aanst., (slechts des namiddags). Men is verzocht liet alle- veringsbewijs mede to brengen. De d.d. Burgemeester, F. DE HERT. Stedeiijk Onderstand- en Voedingskomiteit Sam.?Maatsch. Aalst. BELfiMGJiïmi BERICHT Met deze wordt ter kennis der belang-heb- benden gebracht, dat er voortaan geene fak- f turen meer.zullen betaald worden, waarvan j de bons, eigenhandig geteekend door M. Karei De Wolf, uiet nan de fakturen gehecht i. zijn. De beheerder-afgevaardigde, Karel DE WOLF. VERLOREN in de Schoolstraat, een zilveren machetteknop met vrouwen- t hoofd op. Terug te brengen ten buruele dezer. VARKENSMARKT, Aalst. Zondag 27 en Maandag 28 Mei fSinxendagen), groote Prijskamp tusschen zes sterke partijen van Aalst en omtrek 1. Korkxten Megaock; 2. Denderhautem Schoeppe; 3. Moorsel Van Moezeke met Jules Merckx; 4. de welgekende partij Van Cackenberglio; 5. Aalst' Gaczeman; 6. Martin Pos'fcé Lamagie. Prijken der plaat sen Stoelen 0,15; banken en wagens 0,05. Opbrengst ten voordeoio der teringlijders, opgeëischten en zwakke kinderen. .Begin om 2 ure stipt. Het Bestuu r. ►L 4 Mevrouw Weduwe Polydoor VAN DEN BREMT en Kinderen Do Familiên VAN DEN BREMT en VAN VAERENBERGH hebben do eer Ued. liet afsterven te melde van hunnen teêrgeliefdon Echtgenoo Vader, Broeder on Bloedverwant, Mijnheer geboren to Aalst, den 13 April 1865 en f aldaar overleden den 20 Mei 1917, ver- sterkt dóór de HH. Sacramenten. I De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 22 Mei 1917, om 9 1/2 uren, in de kerk van den H. Jozef. Men vorgadero aan't Hospitaal, om 9 u. Wees hem indachtig rn uice gebeden. Gezien de huidige omstandigheden wor den familieden, vrienden en kennissen verzocht dit bericht als uitnoodiging te aanzien. PANTOFFELS AKERS volle en lialve gasten wórden gevraagd 1 voor gemakkelijk werk. Goed loon. 1 Hortstraat, 7, Aalst. ',VÖ Bijzondere lessen ter voorbereiding van Staatsexamens en ter vervolging van Middelbaro studiën. Zich te wOnd- u Sint Jozefstraat, 18, Aalst. Spaens Edmond. •CSgS->4aMi

De Volksstem | 1917 | | pagina 2