Ge Politiek van liet Russisch kabinet Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk iSYeslit8terr%- Zaid-Oosteiijk gsvecliterrfste De GÉeperSde Oulkbosioorisg Ge Vredeskwestia iniielLaprte EEN EN AMBER Priesterlijke Benoemingen stao Bussel STADSNIEUWS benoojdoosten Reims. In de streek van Chevreux zijn de Franschen een weinig opgeschoten On hebben gevangenen ge nomen. In Champagne hebben de Franschen gisteren hij valavond in den sektor van het blok van Moronvillers een tamelijk belangrijke verrichting uitgevoerd die volkomen geslaagd is. De Fransche troe pen hebben verscheidene loopgravenlinies van de Duitsohers genomen op de noor delijke hellingen van Cornilletberg eenerzijds, den Helm en de Tiet ander zijds. Al de belangrijke observatiepunten dier streek zijn in de handen der Fran- sohen. De Duitsche tegenaanvallen, die onder het Fransche vuur werden geno men, stroomden met zware verliezen terug. De Franschen hebben in den loop dier gevechten ongeveer 800 gevangenen genomen en onderkomens aangetroffen die ingestort waren en met lijken ver sperd. Engeleche bron LONDEN, 20 Mei. —- De vijandelijke aanvallen tegen oüze vooruitgeschoven posten zuid oostelijk van Epehy, braken onder ons artillerievuur ineen. Avondbericht Ais uitslag van onzen aanval van dezen morgen, zetten onze troepen zich vast tusschen Fontaine le Croiselles en Buliecourt. De vijand deed verscheidene gevolglooze pogingen om onze vastzetting in zijne stelling te belem meren. In deze streek hadden hevige gevechten plaats. LONDEN, 21 Mei. Vannacht hebben de Britten hun krijgsverrichtingen met, succes voortgezet tusschen Buliecourt en Fontaine les Croiselles. Ze namen oen steunloopgr .af en sloegen vijandelijke 'tegenaanvallen met zware verliezen voor den vijand af. Een groot aantal dooden en gewonden is daar opgenomen. Verder maakten we 150 nietge wonde gevangenen Sinfts gisteren waren hier twee Duitsche divisies in touw. Bij Loos hebben de Britten vanochtend een geslaagden overval gedaan. Duitsche bron BERLIJN, 22 Mei, Toestand on veranderd. Oostenrijksche bron WEENEN, 22 Mei. Niets van belang. Russische bron PETROGRAD, 20 Mei. Weslfront: In de richting van Mitau, ten Oosten van Kalutzen, werd eene poging der vijande lijke afdeelingen, op onze hoogten op te rukken, door ons artillerievuur tegenge houden. In de overige sektoi's geweer vuur. een lichte verdenking blijft toch altijd nog op Archimbald rusten, antwoordde Rudiger na eene poos. De smaad, die hem in tegen woordigheid des rentmeesters door zijn va der aaDged&an werd, heelt gewis haat en woede wild in zijne borst doen ontbranden... Welken smaad vraagde de dokter haastig. Hij heeft do verkwisting zijns vaders ge laakt, daarvoor sloeg de vader hem in het gelaat. Als het waar is, Rudiger Ik zal het Archimbald vragen. Nu, en al zou het ook waar zijn, zoo is het toch moeilijk aan te nemen, dat een zoon 2ijn vader om zulk eene reden zou dood schieten. Ja, als dat nog op het oogenblik der beleediging geschied ware I Maar véle uren later neen, Rudiger, dat kan en zal .ik nimmer gelooven. Spreek onbevangen met uw broeder en oordeel niet voorbarig; luister niet naar den lasteraar on vergeet niet dat Archimbald een vreemde voor u is, maar een broeder. Komaan, hier woont uw zwager Gruttner/ gtng de dokter voort en wees met den stok op een groot huis. Op do tweede verdieping ik verzoek u hem van mij te groeten, hem .en ook zijne familie. Zie ik u vandaag nog eens? Al6 ik u in het Hotkl de France heden nog een tegenbezoek breng, moet gij mij dit piet kwalijk nemen. Hoe kunt gij u verbeelden, dat ik dit ver lang 'i antwoordde Rudiger, hem de hand Roumeensch front In de streek teu Oooten van Koverka, in de richting van Bistritza werd de vijand, welke poogde onze loopgraven aan te vallen door ons vuur uiteengejaagd. Viiegen: Na een verbitterd gevecht met een Duitsohen albatros, stortte een onzer vliegtuigen ten Westen van Durnaburg neer. Het vliegtuig verbrandde. De geleider, vaandrig Leutów en de waarne mer, kapitein Stepaneuke zijn omgeko men. PETROGRAD, 21 Mei. Geweervuur en verkenningen. Oostenrijksche bron WEENEN, 22 Mei. De vijand zag zich gisteren gedwongen aan den Isonzo, na zeven dagen vruchteloozen strijd, zijne infanterie te laten rusten. Enkel ten oos ten van Gorz maakten de Italianen eenen voorstoot, die werd afgewezen. Onze stormpatrouljes haalden in deze streek een officier eu 36 man en 1 machienge- weer uit de vijandelijke loopgraven. Op do Karsthoogvlakte kwam het nu en dan tot sterkere artilleriebedrijvigheid. In Karinthië en Tivoli is de toestand onver anderd. Italiaansehe bron ROME, 21 Mei. Op het Trentino front heeft het geschutvuur, waarmee de vijand den 19 dezer begonnen is, zich gisteren uitgebreid. Het is in kracht toegenomen en heeft een ongemeene heftigheid bereikt tusschen de Etsch en het Terragnolodal. Reeds in den nacht, die voorafging aan den 19en, hadden wij kleine aanvallen tusschen de dalen van de Goncei (Ledrodal) en de Rio Fredao (Astico) afgeslagen. Gisteren hebben wij nieuwe afleidingspogingen van den vijand in de streek van Campo (Duonedal) ten zuidwesten van Loppiomeer (Rio Cameras Eisch) en op de linie van de beek Maso (Suganadal) aanstonds verijdeld. Laat in don avond werden dichte drom men vijanden ten aanval gezonden tegen onze stellingen op den Pasubio. Nadat het slaggewoel verbitterd heen en weer had geschommeld, ieed de vijand een bloedigen tegenslag en werd hij over het heeie aanvalsfront geheel teruggeworpen. In Carnia werden bewegingen van mannen en konvooien in het Valentina dal (Gail) door onze schoten danig in de war gestuurd. Op het Julische front hebben wij na in den nacht, die voorafging aan den 20u, vijandelijke aanvallen op de Noordelijke hellingen van den San Marco, beoosten Gorz tusschen de berg Vucognacco Faili en de streek van hoogte 208 te hebben gekeerd, öp het zuidelijk stuk van den reikende. Wij.willen vertrouwelijk, doch niet vormelijk met elkander omgaan. Ik zal wel bij Irma moeten blijven, als zij het ver langt heden namiddag ga ik den bankier bezoeken. Stoor ik u van avond niet Gij stoort nooit, verzekerde de dokter. Ben ik niet tehuis, dan zullen mijne kinde ren u gezelschap houden. Ik heb vahdaag de handen nog vol in de aliereersle plaats moet ik den schilder Reimer werk verschaf fen de man neemt eene almoes voor /.ijae kinderen sleehls met weerzien aan een teeken, dat hij ondanks allen nood zijn eer gevoel nog niet verloren heeft. Hoe gaat het met het zieke kind Van eene beterschap kan er in dat korte tijdsverloop nog geene sprake zijn, ik hoop evenwel het beste van de artsenij, waartoe gij ook zoo mild hebt bijgedragen. Nu, vaar- lk verwacht u dezen avond V. ONDER ROZEN. f dienstbode, die de glasdeur van den ^aug^geopend had, zag den baron vorschend en naar het scheen eenigs/.ins wantrouwend aan, als hij de vraag aan haar richtte, of haar meester te huis was. Alleen do genadige vrouw antwoordde zij aarzelend. Dien mij dan aan bevoel hij. Wil u zoo goed wezen uw riaam op te ge ven en te zeggen wat u verlangt f Karst, een top van hoogt® 3Ö3 tusschen Palliovo en Britovo beoosten Plava ver overd en hel deel van hoogte Vodice, dat we bezet houden, nog uitgebreid. Wij maakten eenige honderden gevangenen en legden de hand op een rijken voorraad krijgstuig, dat de vijand in de holen had achtergelaten. In luchtgevechten werden gisteren 2 vijandelijke vliegtuigen geveld. Duitsche bron BERLIJN, 22 Mei. Tusschen het Prespameer en Cerna, op de beide oevers der Wardar en aan de Stroema werd het geschutvuur levendiger als binst de vorige dagen. Oostenrijksche bron WEENEN, 22 Mei. Niets van belang. Bulgaarsche bron SOFIA, 21 Mei. Macedonisch front Öp§den Cerrena Stena, gansch den dag hevig artillerievuur. Met het invallen van den nacht meenden twee vijandelijke afdeelingen vooruit te rukken, zij werden door ons vuur verjaagd. Ten noorde en ten zuide van Bikolia zwak artillerievuur. Ten oosten der Cerna en in de streek van Moglena nu en dan aangewakkerd artillerievuur. Een troep vijandelijke infanterie zocht vooruit te komen in de richting van Touchine. Deze werd door ons vuur uiteengejaagd. Op beide oevers der Wardar zwak geschut vuur. Aan den beneden Struma tamelijk levendige ^uuractie. In de lacht op 't gansche front veel vliegersbedrijvig heid. Front van de Oegeïsche zee Van den 5 tot 9 ure 's morgens werd Ravalla door 13 oorlogschepen beschoten, ter.wijl 12 vliegtigen de stad met bommen bestrooi den. Vele huizen werden beschadigd. Geen militaire schade aan te stippen. Onderluitnant Eachwege schoot een vijandelijk vliegtuig naar beneden. Rquineeiïsch front Ten oosten van Tulcea vuurwisseling tusschen voorposten. Op het gansche front, vliegersactie. AVONDBERICHT BERLIJN, 22 Mei, (officieel.) Van de fronten zijn geene wezenlijke gebeur tenissen gemeld. ROTTERDAM, 21 Mei. «Maasbode» meldt, dat volgens de verklaring der bemanning van het Zweedsch schip «Cor delia dezelfde (luikboot eenige dagen later den White Star stoomer Baltic 23,876 ton, aanviel. Het schip kreeg verscheidene treffers en had kort nadien zware slagzijde. Engelsche torpedojagers Rudiger nam een naamkaartje uit zijne brieventasch en reikte dat aan het meisje. Deze opende nu eene hooge vleugeldeur en verzocht hem binnen te treden. Rudiger stond in een prachtig en smaak vol gemeubeld salon. Hij had nauwelijks den tijd gehad de olieverfschilderijen, de vazen en beeldjes op de marmoren consoles vluchtig te beschouwen, als hij onder de portière eene lange slanke dame ontwaarde, die met een vreugdekreet op hem toesnelde. Eindelijk hebben wij u weder 1 zegde zij, nadat zij hem omheld had. Dokter Winter- feld vertelde ons reeds voor eenigen tijd, dat gij aan uwe geboorteplaats dacht, maar wij kondèn dit niet goed gelooven. Gij zijt wei gig veranderd, gij zijt alleen wat grijs ge worden en naar uw uiterlijk te oordeelen moet het u zeer goed gaan. Ik dank u, Irma, ik ben tevreden, ant woordde hij glimlachend, terwijl zijn blik haar hoogst elegant toilet monsterde ik geloof, dat gij van u hetzelfde kunt zeggen. Waaruit maakt gij dat op vraagde zij, met de smalle hand licht over het aschblonde haar strijkende, dat haar hoog voorhoofd omlijstte, en eerst nu ontwaarde hij den on tevreden trek, die om haren mondhoek lag. Wel, gij zijt ingericht als eene vorstin Niet beter, dan hetrnet het oog op onzen stand past, antwoordde zij zuchtend. Het zijn de overblijfselen van mijn uitzet, aan nieuwe snelden ijlings ter hulp. Later hoorde men, dat een andere duikboot den Bal tic tot zinken gebracht had. BERNE, 22 Mei. Naar den »Bund» verneemt, is er in de laatste dagen niet ver van Marseille een Amerikaansche stoomer van 8,200 ton, welke een groote hoeveelheid leder voor de Zwitsersche schoenfabrieken aan boord had, in den grond geboord. BERLIJN, 22 Mei. Duikbootsuccessen in den Atlantiachen Oceaan 18,000 brut- toregisterton. Onder de ladingen der getorpedeerde schepen bevonden zich 10,000 ton ijzer naar Italië en graan naar Frankrijk. MADRID, 21 Mei. Den 15 Mei heeft een duikboot 12 mijl van Genua, na een gevecht dat meer dan een uur duurde eu waarbij 200 kanonschoten werden gewisseld, den Engelschen be wapenden stoomer Tungshan met 6000 ton steenkool van Newcastle naar Genua onderweg tot zinken gebracht. De kapitein, de eerste kanonnier en een machinist werden door de bemanning van den duikboot gevangen g6nemen. Volgens de Imparciale is de naam van den Engelschen 6000 ton stoomer welke bij Tortosa in den grond geboord werd Jonove van Londen en niet Icanone zooals verkeerdelijk gemeld werd. Nabij Denia is de Duitsche 6000 ton stoomer «Amphitrite» welke door de j Italiaans.che regeering in beslag genomen was, welke met eene lading tarwe van Argentina kwam, op de vlucht voor Duitsche duikbooten, gestrand. De «Ara- phitrite» vaarde in gezelsehap van den tot zinken gebrachte Engelsche stoomer «Tungshan». Nabij Almeria is de stoomer «Panchas» op weg naar Genua, met 4000 ton kolen alsook medekamenten voor gewonden, gestrand. Verscheidene Fransche en Engelsche oorlogschepen, alsook de sleepboot Walkyrda zijn bezig met het vlot maken. MADRID, 19 Mei. De Engelsche stoomer Avocat van Lissabon naar Liverpool varende, is door een daikboot "tot zinken gebracht. Ten noordoosten van Tarragona, is de stoomer Solferini met 5000 ton kolen gestrand. De Portugeesehe zeiler Tajo 250Ö ton, is nabij Denia door een duikboot in den grond geboord. Ten zuiden van Valencia werd het Engelsch zeilschip Duff 345 ton, met eene lading stokvisch van New Found- land komende, tot zinken gebracht. Imparcial meldt Duikbooten heb- aankoopen hebben wij slechts een enkelen keer kunnen denken. De schijn bedriegt menigmaal, Rudiger ook hier. Hij had haar naar den divan gevoerd en tegenover haar plaats genomen hij zag nog maals in het elegant gemeubelde salon om zich heen. Om uiterlijken glans geef ik niets, zegde Rudiger ilc heb mij in mfjn blokhuis even gelukkig gevoeld, als later in mijn paleis, indien ik mijn huis in Buenos zoo noemen mag. Hebt gij uwe familie niet meegebracht Ik heb nog slechts een zoon hij moest ginds blijven, om de zaak te besturen. Wij hebben ook slechts een zoon, hernam zij, met hare vingerringen speloude, waarvan eeuige onecht waren, gelijk Rudigers geoe fende scherpe blik terstond ontdekte, lk dank er den Hemel voor, dat Hij mij niet meer kinderen geschonken heeft deze eene heeft mij zorg genoeg gekost. Hebt gij reden over uw zoon te klagen O neen, hernam zij met levendigheid, hij is een ieverig jonkman in alle opzichten, braaf en prijzenswaardig. Hij is bouwmeester en ik hoor van allen, dat hij talent bezit en zijn vak grondig verstaatmaar ik had liever gezien, dat hij officier geworden was. Het is toch eeno geheel andore loopbaan; ik weet niet, een adellijke bouwmeester... (Vorvolgt). hen op 17 Mei; 30 zeemijlen ten Westen van lap Spartel een Griekschen stoomer van 4750 ton, met een lading kolen van Engeland voor Italië bestemd, tol zinken gebracht. Nabij Dema werd het Italiaan sehe zeilschip Alfonso (893 ton) van Oran naar Levorno, inden grond geboord. Volgens een bericht van den «jDebate» is de gansche visschersvloot van Sint Sebastian aan Fraiikrij-k verkocht. Nabij lap Spartel is een Engelsche 20C0 ton stoomer gestrand. Nabij Alteante heeft «en duikboot het Fransche zeilschip St Mighei, met staal van Malaga naar Marseille tot zinken gebracht. LONDEN, 19 Mei. Een door een socialist en twee liberale leden ingebracht voorstel de Russische weigering van alle imperialislische veroveringspogingen te begroeten en van de Britsohe overheid een dergelijke verklaring te eischen en gemeenschappelijk met de Verbondenen de vredesvoorwaarden in overeenstem ming met de Russische verklaring op nieuw te bepalen, kwam in verband met het wetsontwerp over de gekonsolideerde schnldin het Lagerhuis ter besprekinh. Lord Robert Cecil herinnerde aan de verklaringen der regeering over de oorlogsdoeleinden en zegde dat deze hed6n u^g altijd onveranderd waren ge bleven Op een vraag of de vroeger met Rusland gesloten verdragen nog bindend zijn antwoordde Robert Cecil dat dit nog hét geval was zoolang ze door de nieuwe Russische regcering niet werden veran derd. Bii de bespreking over de kwestie vergoeding en annexaties vroeg Cecil in dien er geen schadevergoeding zou zijn voor Belgie, Servie en Noord-Frankrijk en indien de vernielde koopvaardijsche pen niet zouden worden vergoed, indien Snowden en zijn vrienden wilden voor stellen dat de inboorlingen van de Duit sche koloniën in Afrika terug onder Duitsche heerschappij zouden komen en Armenië en Syrië verder onder die van Turkije zouden blijven. Hij wees op Elzas Lotharingen, het Italiaansch irredenta en Polen en zegde indien ook handelingen van rechtvaardig heid en herstelling geen geschikte reden tot oorlogvoering zijn, 't nochtans gansch iets anders is, indien deze doeleinden door een oorlog werden bereikt, te ver langen dat deze wenschenwaardige uit slagen worden in den steek gelaten. Wij zijn besloten, zegde Lord Cecil, geen vrede te aanvaarden, die geen vrede zou zijn. De vrede die wij aannemen moet rechtvaardig en duurzaam zijn. Asquith sprak de overtuiging uit dat de voorloopige Russische regeering eene annexatie zal aannemen in den zin 1® ter bevrijding der onderdrukte vol keren 2® ter vereeniging van kunstma tig gescheiden volkeren en 3® ter ver plaatsing van gebied om strategische stellingen te bekomen die de oorlog heeft bewezen noodzakelijk te zijn om verdere oorlogen te vermijden. Hij gelooft dat de Russische verklaring tegen annexatie wijst op veroveningen die dienen moeten om den politieken en ekonomischen in vloed van het rijk te vergrooten. Annexaties in dien zin zou geen enkel der Geallieerden gerechtvaardigd zijn door te drijven. De vroegere verklaringen der Verbondenen over de vredesvoorwaarden worden door de beschaafde wereld be schouwd als zijnde vol belang voor de betrekkingen tusschen de verschillende staten, en een vrede op deze grondvesten zoude eenige zijn die de gevallen slacht offers rechtvaardigt. PETROGRAD, 22 Mei. Kabinets overste vorst Lwow heeft aan de verte genwoordigers der drukpers, volgende verklaring gedaan Toen de voorloopige regeeriDg ge vormd werd, woigerden de socialistische partijen daar in te treden, daar zij ver klaarden, dat zij het programma der voorloopige regeering zouden goedkeuren en ondersteunen. Deze partijen vormden hun eigen orgaan, namelijk den Arbeiders en Soldatenraad welke liet werk der regeering zou kontroleeren en deze met gansch zijn kracht zou ondersteunen bij de uitvoering van het Programma door de voorloopige regeering aangekondigd. Intussohen nam dit kontroolorgaan meer en meer het karakter van een bestuurlijk orgaan aan en de voorloopige regeering bevond zich tegenóver aanwij zingen welke zij zelf niet uitgevaardigd had. De gevolgen dezer politiek maakten zich dadelijk voelbaar. Inderdaad zonk de strijdkracht van het leger tot aan den rand van den afgrond en overal werden kenteekens der anarchie bemerkt.Terzelf- dertijd blikten onze bondher.ooten bezorgd tot ons op, terwijl onze vijanden ons met onverholen vreugde aanzagen en reeds hebben onze tegenstrevers ons opnieuw gruwelijk beleedigd, doordat zij zinspeel den op de mogelijkheid van een afzonder lijken vrede Heden verwacht de nieuwe regeering sterk door het vertrouwen van het volk, dat al hare handelingen goedgekeurd en uitgevoerd worden, alsook dat al hare aanwijzingen zooals deze harer vertegen woordigers trouw aanhoord worden. De nieuwe regeering heeft eene groote algemeene opdracht veor zich, namelijk zoo snel mogelijk het leven van het land dat in wanorde geraakt is, weder in te richten. De regeering aanziet het als hare plicht, de gewapende macht te versterken. Deze moet een hoogtepunt van strijdkracht bezitten, zoowel voor de verdediging van het land, en voor de vrijwaring van hetgeen door de revolutie bereikt werd; als voor de verdrijving van den vijand, welke op onzen bodem staat en bijzonderlijk ter feitelijke ondersteu ning onzer bondgenooten. Het land weet dat de strijdkracht van ons leger gezonken is. Dat komt niet alleen door de gebrekkige verzorging met munitie, levensmiddelen en voeder, doch ook door de valsche uitlegging der oorlogsdoeleinden. De regeering houdt liet daarom voor haren plicht, klaar en beslissend te verklaren, dat zij openlijk voor het sluiten van een spoedigen vrede is. Doch daar zij van een vrede zonder verovering of schadeloosstelling spreekt, verklaart de regeoring, dat het hier geene passieve verdediging geldt. Het vrije Rusland zal nooit dulden, dat de gebieden onder het juk van 't Duitsch militarismus blijven, welke ten gevolge van de verraderlijke nalatigheid van den ouden regeeringsvorm tegenover de be langen van het Vaderland en het leger opgegeven moesten worden. Om onze toekomstige geslachten een onbevlekt aanzien na te laten en met verheven hoofd onder de groote demo- kratiën vrij te bestaan, moet het revolu tionaire Rusland de kracht zijns legers op de noodige hoogto brengen. Alle bemoeiingen der regeeringen zul len naar dit doel gericht zijn. De wapen rust welke thans feitelijk op het front ingetreden is, en welke den Duitschen rijkskanselier liet vermoeden, dat Rus land afzonderlijk vrede zou sluiten, deze wapenrust moet eindigen. Het land zal een gebiedend woord spreken en zijn le ger ten strijde zenden. Ik ben zeker, dat het vrije leger van Rusland, vast samengehouden door de tucht berustend op wederzijdsche vertrou wen tusschen officieren en soldaten,welke gansch bewust zijn van de vraagstukken welke Rusland tot voortzetting van den oorlog aanzetten, dat het leger, dat weet dat heel het volk achter hen staat, dat, dit leger zijn land, zijne eer en zijne waardigheid zal verdedigen. Het zal den bondgenooten, met welken zij door hot bloed, dat voor de groote zaak gemeenschappelijk vergoten werd, verbonden is, eene krachtige hulp bren gen. De wapanslilstand aan het front, is onvereenigbaar met de eer en de waar digheid van Rusland, evenals met den burgeroorlog. Wij moeten in het land een geregeld leven en de orde herstellen. Dat zijn de grondregels waartoe de regee ring alle krachtinspanningen moet doen. In Frankrijk AMSTERDAM, 20 Mei. Volgens Parijsehe meldingen heeft generaal Sar- rail zijn aftreden aangekondigd, in geval zijne eiscben niet vervuld worden, die bestaan in groote troepenzendingen en verzekering van de approviandeering. Generaal Petain riep daarop den Entente oorlogsraad bijeen. In Rusland KOPENHAGEN, 21 Mei. In de Petersburgsche regeeringskringen neemt men, volgens Politiken meldt, aan dat de Konstituante op 1 October zal bijeenkomen. Actief en passief kiesrecht bekomen alle burgers die het 20® levensjaar be reikt hebben. De leden van liet huis Romanow (de tsarenfamilie bekomen alleen het passieve kiesrecht. BISDOM gent. Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Cluysen, den E. H. De Mulder, pastoor te voorde Onderpastoor te Lokeren, deti E. H. De Caluwe, id. te Waasmunster te Leb beke, den E. H. Pieter, id te Overraeire. Pastoor deken van de nieuwe dekenij van Evergem, den E. H. Rombaut, pas toor te Evergem. Deze nieuwe dekenij omvat de volgen de parochiën Belzeele, Desteldonck, Doorseelendries, Evergem, Mariakerke, Oostakker, St Amandsberg, St Amands- berg (H. Hart) Wippelgem en Wondel gem. Onder de parochiën die vroeger deel maakten van de dekenij van Gent «extra muros cis scoldini», zullen voor taan loebehooren Tot de dekenij van Ledeberg, de paro chien Dostelbergen en Hensden. Tot de dekenij ssan Nevele, de parochie Drongen. Tot de dekenij van Nazareth, de paro chie Afsnée en St Denijs Westrem. wel voor de belioeftigen als voor de niet behoef tigen. Donderdag 24 Mei van 101/2 tot 12 u. sect. 1 Donderdag 24 Mei van 4 tot 6 u. sect.2 Vrijdag 25 Mei van 101/2 tot 12 u. sect. 3 Vrijdag 25 Mei van 4 tot 6 u. sect. 4-5; Zaterdag 26 Mei van 10 1/2 tot 12 u. sect. 6-7 Zaterdag 26 Mei van 4 tot 6 u. sect. 8-9 i Prijs der eieren fr. 0,25 't stuk. j Dn Bestuurder, j Kabel DE WOLF. i HUISHOUDSCHOLEN. Nlsuwc1 Leergang. Eene nieuwe driepjaande- lijksche leergang van huishoudkünde zal o fldaags worden geopend. Meisjes boven de 14 jaar worden aanvaard. De inschrijvingen zijn te nemen ter Rlapstr., 14, alle dagen der week. Het Bestuuri WERKMANSTUINEN. Wij be- f schikken nog over eenè zekere hoeveel- heid landvel, bijzonder geschikt om aard appels te bemesten. Zroh te wendeü ter Nazarethatraat, 78. GESLOTEN. Wij vernemen dat ter i gelegenheid van S/NK8EN de KassenJ Bureelen en Zaal der brandkoff'ers der Banqu© Centrale de la Dendre, op 28 en 29 Mei aanstaandegesloten zullen ven. 996 f VERLOREN in de Schoolstraat, een zilveren machetteknop met vrouwen hoofd op. Terug te brengen ten bureele dezer. i van lOOS t»3° Trekking. 15 Mei 1916, 134 seriën, zijnde 3850 obligatiën uitkeor- baar den 2 Januari 1918. S. 15007 n. 23 met 25,000 fr,; s. 157654 n. 7 f met 2,500 fr.; s. 92561 n. 15 met 1000 fr.; s. 1 35026 n. 5 en s. 142886 n. 21 met 500 ft*. De volgende nummers zijn uitkeer baar met 150 fr, 16745 n. 21 16836 n. 1 16886 n.* 17 35317 n. 8 35317 n. 19 39244 n. 12 39272 n. 20 44347 n. J 63290 n. 20 72928 n. 10 80018 n. 20 95584 n. 14 98827 n. 19 116388 n. 5 117886 n. 24 120735 n. 25 127961 n. 11 132100 n. 5 147175 n. 12 161249 n. 3 Behalve de bovenstaande nummers, zijn-de volgende seriën uitkeerbaar met 110 fr. 1 1190 2461 3046 38Ü7 6015 6649 16160 22534 129265 33716 39037 44347 50115 58314 65435 72528 S7231 94722 7962 16725 22613 29657 35026 39244 44789 50395 61300 72792 S8779 95584 16836 24300 32204 35317 39272 45430 531S5 61TS8 65774 79340 89018 95783 10727 28765 25234 33171 35570 40120 46827 53582 62801 05882 80248 92561 9S166 12099 20319 26?89 33406 38652 41077 47364 54720 63290 68276 81697 93108 15007 20507 27046 33543 38811 41469 47555 56773 65011 70946 85087' 93544 98827 100008 101020 102639 106899 106909 107950 100003 111752 112510 115077 116292 116382 116975 117741 117886 118811 119ÖÜ5 120-735 121418 123278 123623 127116 127947 127961 130917 131217 131599 132100 134925 135708 136592 137001 137456 140012 142547 142886 147175 147*215 150706 150751 15*2360 155044 155235 1555Ó9 157654 161249 162681 16471b 166055 166359 167394 168982 Nationaal Hulp- en Voedingskomiteit Stedelijk Komiteit Aalst Aankomst eenea* groote partij versoEie Eieren Bij deze worden de personen van sectie 10 tot 19 dringend verzocht zich deze week in den Nationale Winkel aan te bieden 's morgens voor 10 1/2 ure en 's namiddags voor 4 ure. Na deze uren zullen er geene waren meer besteld worden. Zij zijn ook verplicht terzelfdertijd hun rantsoen eieren aan te koopen. Voor de sectier. welke zich deze week in den winkel reeds aangeboden hebben is de verkooporde gesteld als volgt zoo- BELGISCH KONGO Leening van 150 millioen frank (1880). 175® trekking. Uitgekomen nummers met premie R. 59801 n. 21, uitkeerbaar met 100,000 fr. R. 24507 n. 13 2,000 fr. R, 2189 n. 20 1,000 fr. R. 13958 n. 20 1,000 fr. R. 26995 n.*13 1.000 fr. Uitkeerbaar met 750 fr.r. 2182 n. 13 en 21; r. 6664 n. 7; r. 7378 n. 22; r. 15383 n. 2; r. 17215 n. 22;r. 21574 n. 7; r. 24507 n. 9; r. 30772 n. 22 en 25; r. 31211 n. 3 en 05; r. 33362 n. 16, r. 36831n. 9; r. 46S63 n. 28 «n 24; r. 47974 n. 12; r. 50310 n. 15; r. 50391 n. 7; r. 57647 n. 81. Uitgezonderd de hierboveh aangehaalde geprimeerde nummers, zijn de volgende reek sen uitkeerbaar met 250 fr. 1155 2182 2724 6646 7378 12316 13968 15383 17215 18633 2157k 23879 24507 26995 30262 30772 30843 30917 31194 31211 33362 36831 41966 46803 47974 50310 50391 52919 57647 59801. De uitbetaling geschiedt van af 1 April 1918

De Volksstem | 1917 | | pagina 2