JSostetljk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk flevechtarrslc Turkschc fronten De onbeperkte üulkboetoorlog Amerika en de Oorlog Het H. Vormsel STADSNIEUWS Engalsohe aanvallen, vooftereid, «ftew.zedtf Legergr. van den Dl... i jo..r.- Aan de Aisne en het Champagneijont was de artilloriestrijd's voormiddags ge matigd. 's Namiddags, na plotse aanwak kering van het artillerievuur, van de hoogvlakte van Paissy tot aan het bosch van La Ville aux Bois, deden de Fran- scheD sterko aanvallen, die tot 's avonds met groote verbittering werden herhaald. In strijd van man tegera man en door krachtige tegenslooten, behielden Beier- sche, Hannovriaansohe, Nederslesische en Posensche regimenten hunne stellingen tegenover herhaalde overvallen en wier pen den vijand terug; verbitterde hand- granatengevechten duurden des nachts in sommige loopgraven voort. Den wijkenden vijand brachten wij door ons vuur zware verliezen toe. De Fransehen hebben door hun mis lukten aanval een bloedigen klop gekre gen. Legergr. van hertog AlbreohtAan het Lotharingscho front en in Sundgan werden vijandelijke verkenners verdre ven. Fransohe bron PARIJS, 22 Mei. In Champagne is de tegenaktie van de Duitsche artillerie op de stellingen, welke de Franschen gisteren veroverden ten noorden van den Cornilletberg, Casque en Téton, gevolgd door infanterie aanvallen op de drie sek toren. De Duitschers zijn teruggeworpen en leden gevoelige verliezen zonder uitslag te bekomen. Tusschenpoozende artilleriestrijd op het overige van 'l front, sn zeer lievig op de hoogvlakte van Vauclerc. Duitsche overvallen gedaan op ver scheidene punten van het front, zijn mis lukt. Van Fransche zijde hebben invallen in de Duitsche linies, aau de Franschen toegelaten een 15tal gevangenen te ma ken. PARIJS, 22 Mei.— Verwoed gescuut- vuur op de hoogvlakten van Vauclerc en California. De Duitschers hebben Reims geduchtig gebombardeerd. Anders is er niets te melden. Engrelsche bron LONDEN, 22 Mei.Geslaagde over vallen ten noordoosten van Epetry en ten noorden Armentières. Het vijandelijk geschut was ten noord oosten van Bullecourt en ten westen van Lens aan het woord. De Britten bliezen een grooten munitieslapel van de Duit schers aan den weg van Atrecht naar Kamerijk op. sytnxsohe bron BERLIJN, 23 Mei. Met krachtig vuur beantwoordden wij de Russische artillerie die in verscheidene seotoren opleefde. Oostenrijksche bron WEENEN, 23 Mei. Niets van belang. Russische bron PETROGRAD, 22 Mei. Op het Oostelijk en het Roemeensche front geweervuur. Op het Kaukasische front hebben wij een aanval van Koerden tegen onze schansen ten Zuiden van Erzindzjan door ons vuur afgeslagen. Oostenrijksche bron WEENEN, 23 Mei. Gisteren heerschte er gansch den dag rust aan den Isonzo. Eerst laat in den avond ondernam de vijand een door mijnenwerpers krachtig ingezetten aanval tegen onze stellingen vóór de stad Gorz., Hij werd met zware verliezen teruggeslagen. Dezen morgend vroeg openden d© Italianen geschut en mijn werpers vuur tegen onze stellingen op do Karsthoogvlakte. De artilleriestrijd ontwikkelt zich vrij hevig. In Karinthië en Tirol nu en dan oplevende geveclits- bedrij vigheid. Italiaansohe bron ROME, 22 Mei. Ondanks zijne te genslagen, volhardt de vijand op sommige punten in Trentino bij zijn afleiding be- oogend offensief optreden, doch zijne pogingen zijn niet instaat om liet Itali- aansche opperbevel van zijn stuk te brengen. Vannacht zijn pogingen, om onze voorste linies op den Kasso Gaveuto (Adamello), bij Plaibega (Cbiese) en in het Giumelladai (Rio Ponale) door ons vuur afgeslagen. Tusschen Garda en Etsch heeft de vijand, na langduiige vuurvoorberoiding, onze stellingen op don Dosso Alto (ten zuidwesten van het Loppiomeer) en den Zugna aangevallen. Hij is mot zware verliezen teruggedreven. Andere kleine aanvallen, gisteren ge daan in hot Posinadal, op het plateau van Asiago en tegen onzo linies op den Klei nen Pal zijn alle mislukt. Op het Julische front is de geschut- strijd ton Noorden van Görz, die gisteren morgend al hevig was, tegen den avond nog aangewakkerd. Infanterieaanvallen zijn er echter niet op gevolgd. Wij hebben ons op de hoogte 363 (ten Oosten van Piava) verschanst wo heb ben er een kanon buitgemaakt en 30 man gevangen genomen. Ten Oosten van Görz heeft de vijand Rudiger's blik vestigde zich op de deut hij rustte coriige seconden op den ineenge drongen heer, die op den dorpel staan bleef en met zenuwachtige onrust aan de punten van zijn langen blonden knevel draaide. Kent gij Rudigor niet meer vraagde Irma op verwijtenden toun. Duizend bommen zijt gij het inderdaad riep do voormaligo overste, die nu met uitge breide armen op zijn zwager toesnelde. Gij hadl ons wel vooraf een regeltje kunnen schrijven en uwe aankomst melden. Waartoe schertste Rudiger, den warmen groet even hartelijk beantwoordende. Kran sen zoudt gij toen niet voor mij gevlochten hebben Neen, lachte Gruttner, dat ware verkwis ting geweest, en een arm verzekeringsbe ambte moet het zijne bijeenhouden. Maar dat gij ons van harte welkom zijt, zult gij, hoop ik, niet betwijfelen, al waren wij het destijds omtrent uwe verloving on de daaruit voort vloeiende gevolgen niet met elkander eens. Ach I wij hebben later ook uogk daaronder moeten lijden 'maar ga toch zitten. Heeft Irma u niets aangeboden Rool.en mogen wij wel is waar in dit heiligdom niet, maar een glas wijn had zij u kunnen voortzetten Kn gij hebt den sleutel van don wijnkelder In uw zak bemerkte Irma, haar iiroeder een beteekenisvollen blik toewerpende. O ja, ik heb vergeten udion terug te geven hardnekkige pogingen gedaan om ons van hoogte 126, ten Oosten van Grazigna, te verdrijven, doch ons geschutvuur en de aankomst van versterkingen hebben deze pogingen belet. Dezen nacht heeft een onzer luchtsche pen het terrein achter de vijandelijke linies bij Vogrisa (in het Wippacbdal) gebombardeerd en is vervolgens onverlet teruggekeerd. Duitsche bron BERLIJN, 23 Mei. Door storm en regen, weinig gevechtsbedrijvigheid. Oostenrijksche bron WEENEN, 23 Mei. Niets van belang. Bulgaarsche bron SOÏTA, 23 Mei. Macedonisch front: Van het Prespameer tot aan de Struma enkel artillerievuur, dat sterker opleefde aan de Cervena Stena, ten Noorden van Biloüa, in den Cemasector en in de streek van Moglena. Aan de beneden Struma tusschen het Butkowo en Tahino- meer was het artillerievuur gansch den dag tamelijk levendig. Eene vijandelijke fanterieafdeeling die 's namiddags, bij Baveki Dschumajo zocht vooruit te ruk ken werd door ons vuur weggemaaid. Binst den nacht kwamen verscheidene vijandelijke infanterietroepen vooruit met machiengeweeren en door artillerie ge steund. Ten Oosten van Baveki Dschumajo werden ze door het vuur onzer voorpos ten verdreven. Roemeensch front Vacantie. Turkscho bron CON STAN TIN OPEL, .21 Mei.— Kau- kasusfront Hot vijandelijk geschut heeft onzen linkervleugel vruchteloos bescho ten. Bij liet bombardement van Mersine door vijandelijke schepen, dat in het ofli- cieele bericht van gisteren is gemeld, werd alleen een groote Engelsche olie slagerij geheel verwoest. Ophitsing en omkoop hebben opstan delingen in Hedzjas er toe gebracht, het den Engoiscnen mogelijk te maken om zich vast te zetten op de kust van dat stuk van het heilige laud, hetwelk tot dusver door geen vreemdeling mocht betreden worden. Alle aanvalspogingen der opstandelingen tegen de spoorlijn naar Medina zijn telkens met zware ver liezen verijdeld. Op de andere fronten niets van beteekenis. CONSTANTINOPEL, 22 Mei. Op den rechtervleugel van het Kaukasische front hebben wij een voorwaartsohe be weging van 3 vijandelijke kompagnien infanterie, versterkt met ruiterij, door ons vuur gestuit. zegde hij, den sleutel op de tafel leggende. De meid rnoet eene flesch Portwijn halen. Blijf maar hier, ik zal schellen. Ik moet buitendien weg om in de keuken en de eetkamer een <Jn ander to regelen, ant woordde Irma. Stof aan onderhoud zult gij wel zooveel vinden, dat gij mij mij niet zult missen. Een uitmuntende vrouw, sprak de overste, haar naziende. Jammer, dat zij zich maar niet met haar tegenwoordigen stand verzoe nen kan. Zij kan het niet vergeten, dat zij eene geboren baronesse is en vergeeft bet mij niet, dat ik opzichter van een verzeke ringsmaatschappij geworden ben. Ziet gij, den sleutel van den wijnkelder draag ik altijd in den zak ik heb daar beneden nog menige fijne flesch liggen eene goede flesch wijn en eene fijne sigaar gaan bij mij boven alles en slingert de sleutel hier rond, dan zijn de dienstboden nl spoedig op de hoogte waar de beste soort ligt. Nu, u gnat het goed en ik heb ook geen reden tot klagen, ging hij voort met beide handen aan zijn knevel draaiende met klagen verandert ni"n niets en men lokt slechts leedvermaak uit. Maar gij hadl ons nu en dan wel eens kunnen schrijven. Inderdaad, ik zou her, hebben Kunnen doen en het ware ook wel mijn plicht goweest, maar wat zou ik schrijvon f antwoordde Ru diger. De toestanden hier boezemden my, om u de waarheid te zeggen, niet het minste ia iiet centrum eu op den linkervleugel niets dan vruchteloos vuur van de vijan delijke artillerie. Op de andere fronten niets van belang. AVON D BERICHT BERLIJN, 23 Mei. (Officieel) In het Westen en het Oosten geene groote gevechtshandelingen. BERLIJN, 23Mei. (Officieel). Onze duikboeten in de MiddeilamJsche Zee hebben weer een groot aantal sloom en zeilschepen in den grond geboord, met een totale tonnemaat van 53,000 brulto registerton. Hieronder bevond zioh de Engelsche troepentransportstoomer Transylvania» 14,315 ton, welke door torpedojagers beschermd was; een onbekende geladen Engelsche stoomer van 8000 Ion op weg naar Italië; oen onbekende Engelsche stoomer van ongeveer 5,500 ton, ook op weg naar Italië; de Itahaunsche stoomer Alessandria 8008 ton, met 11,000 ton kooru op weg naar Italië; de Itali* liaansche stoomer Ferrara 3172 ton, waarschijnlijk geladen met munitie; de Engelsche gewapendestoomer «Karovyn» 4665 ton, op weg van Napels naar Port Said. Nieuwe duikboot successen in deu Allandtische Oceaan en m de Noordzee; 4 stoom en 5 zeilschepen met 17,200 brulo registerton. Onder de tol zinken gebraohlo schepen bevonden zicli onder meer, de Engelsche stoomer Adonsy 2644 ton, met levensmiddelen naar Engeland, eeu En» gelsch zeilschip, met eene lading hout, twee Russische zeilschepen met kolen van Engeland en Salpeter naar Frankrijk; verder een onbekende Engelsche stoomer welke uit een konvooi in den grond ebpord werd. De chef van den admiralen staf der marine. PARIJS, 22 Mei. Hnt Braziliaansche 3. s. «Tajuca» is bij do kust van Bretagne op 20 dezer in den grond geboord. Hea gedeelte van de bemauning is opgepikt. AMSTERDAM, 23 Mei. Volgens een Reutertelegram uil Londen, zijn 13 overlevenden van liet Noorweegtoi schip Madura 1023 ton, aan land gestapt. De Russische viermaster Lyuton 2324 ton, is ook lot zinken gebracht. KRIST1ANIA, 23 Mei. Tidens Teyn meldt, dat de Noorweegsche handelsvloot tijdens den oorlog een totaal van 740,000 ton, dus hel derde deel der gaiisclie Noor weeg so ue handelsvloot ver loren heeft. De verliezen voor 1917 zijn thans reeds zoo groot dan deze van geheel het jaar 1916, belang in eu ik kon niet vermoeden dal gy in mijn lot eenig belaug zoudt stellen. Docter Wiiiterf'eld, mijn zwager, is immers uw huis dokter mer, hem onderhield ik briefwisse ling hij kon u alles mededeelen. Zoo is 't ook gegaan, knikte Gruttner Irma heeft hem met hare vragen dikwijls genoeg lastig gevallen. Archimbald heeft u toch to zijner tijd den plotselingen dood van uw vader medegedeeld Uit den blik, die deze vraag vergezelde, begreep Rudiger terstond, dat zijn zwager omtrent dat punt goed onderricht was. Hij zond mij slechts een kort bericht, ant woordde hij liet verdere o.niront dit zonder linge sterfgeval vernam ik eerst hier. Zeer zonderling inderdaad, zegde de over ste schamper. Gij kent derhalve de ver denking, die op Archimbald rust Gelooft gij daaraan Natuuurlyk. Onthutst zag Rudiger zijn zwager aan, wiens aangezicht zich donkerder kleurde. Dit beslissende antwoord had hij blijkbaar niet verwacht. Het ware eene ontzettende misdaad, sprak hij niet een twijfelachtig voorkomen. 13'ili wie zijne broeders en zuster door lasteringen en andere kuiperijen uit bet hart huns vaders verdringen lean om hun erfde- machtig te wordup, dien acht ik tot aiies <u staat. Is het waar, dat vader kort voor zijn dood Archimbald geslagen heeft Wei zeker is dat waar jammer genoeg heeft hij hot karakter zijns zoons te laat lee- ren kennen Archimbald zou hem wegens zijne verkwis tingen verwijten gedaan hebben. Gij zijt ongemeen goed onderricht, meende de overste met een verbaasdou en vosschen- den bliü. Uw zwager zal u dat niet gezegd hebben.- Van allen met wie ik over dit voor val gesproken lieb, is hij de eenige, die Ar chimbald verdedigt. Gij zult derhalve ook weten dat uw vader in den Jaatsten tijd zijns leveus een hartstochtelijk speler geweest is. Dit vurtcluo men mij. Hij was het vroeger reeds, ik wist het al lang Archimbald geelt voor het eerst na hot overlijden vernomen te hebben. Duuend donders hij zou niet geweten hebben, waar do groote sommen bleven, die zijn vader ver spilde. Hij zou hiernaar geen onderzoek ge daan hebben. Dat kan hij anderen wijsmaken, ik geloof het niet liet kon hein niet onbekend zijn, dat het einde nabij was eu hij slechts van den dood zijns vaders redding kon verwachten. Ik geloof zelfs, dat hy toen reeds met Stern de overeenkomst gesiuitm had, die aan de doch ter van den lioogmoedigen jood de barouueu- i kroon verzekerde. (Vervolgt.) •Petit Parisian* verneemt uit Was hington dat liet ministerie van oorlog de binnenroeping van de nationale garde heeft bevolen. Deze moet van 15 tot 20 Juli en op 5 Augustus onder de wapens staan. Verder heeft het ministerie beslo ten tot den aankoop van 25.000 paarden en muildieren ter waarde van 100miljoen dollar. De -Times» meldt uit Washington De inteekeniogen voor de vrijheidsleeniug loopen niet zoo vlug van stapel als ge hoopt werd. Hoofdzakelijk wordt door baDken en niet door privaatmenschen ingeteekend. Macadoo wil daarom een overtocht door het Middel Westen onder nemen. -Journal» verneemt dat eene nieuwe uitgave van stay tskusbons tot een bedrag van 200 miljoen dollars zal plaats vinden. Voeraunstaande persoonlijkheden der Engelsch Fransche missie en verschillen de vertegenwoordigers van het staats- dapartenaer.t hebben, naar «Journal» uit Washington meldt besloten, dat de Euro- peesche neutralen in beperkte, mate levensmiddelen kunnen krijgen, maar dat eigen scheepsruimte ter beschikking moeten steilen. BERNE, 23 Mei. Corrière della Sera meldt uit Washington De onder handelingen van Arlottas met de Ameri- kaansche regeering over de kwestie van het scheepsruim hebben reeds eenigen uitslag opgeleverd. Er werd overeenge komen, dat alle inspanningen der Ameri- kaansche regeering, dadelijk zullen strek ken om Italië, Frankrijk en Rusland te helpen. Engeland zou zich zelf en de andere verbondenen hulp verloenen. Zoodra do opeisching der Amerikaan sche handelsvloot toegestaan is, zal de huidige krisis verbeteren, alhoewel het thans niet mogelijk is dadelijk 't scheeps ruim door Italië gevorderd, ter zijne be- kesohikkiüg te stellen. Naar de Tribuna meldt, is men zinnens Amerikaausche schepen naar Italië te zenden. Amerika neemt vreemde schepen in beslag AMSTERDAM, 22 Mei. Uit Was hington wordt |emeld, dat de regeering der Vereeiiigde Staten besloten heeft 233 schepen, welke thans voor rekening van het Buitenland op de Amerikaansche soheepawerven in bouw zijn, aan te slaan. Amerikaansche oorlogsuitgaven. DEN HAAG, 22 Mei. Niemoe Hot- terdamsche Courant meldt uit New York: Na het Amerikaansche dienstplicht ont werp afgekondigd te hebbeD, houdt de Amerikaansche drukpers zich thans bezig inet het overwegen der komende oorlogs kosten. De meeste bladen zijn van oordeel dat de Vereenigde Staten voor soldij, voeding en munitieverbruik van een mil joen soldaten, maandelijks 300 miilioen dollars zullen noodig hebben. De kosten der uitrusting dezer soldaten zal ook twee miljard dollars kosten, de eerste uitgaven voor aanschaffen vrn oorlogsmateriaal, kanonnen, paarden, autos, vliegtuigen, raag op 2 1/2 lot 3 miljard dollars gere kend worden. Daarbij komt nog eene jaarlijksche uitgave van ongeveer 150 miilioen dollars voor steun aan de fami- liën der soldaten. Weldra zal er 150 miljoen dollars meer noodig zijn voor de versterking der marine en de maandelijksche uitgaven der marine zullen 40 miljoen dollars bedragen, terwijl er voor liet opbouwen der staatshaudelsvloot, 't is te zeggen 1000 schepen van ieder 3000 ton, 300 tot 400 miljoen dollars noodig is. De kosten voor de versterking der kust wacht, de bezetting van het Punamaka naai enz. worden op 50 miljoen dollars gerekend, zouoai. de Vereeuigae Suten, voor 't eerste oorlogsjaar, een gezament- lijke uitgave van 9 tot 10 miljard dollars zullen hebben. Tot hiertoe werden reeds voor zeven miljard dollars kredieten toegestaan. Tegen het zenden van Amerikaansche troepen rtaar Europa AMSTERDAM, 22 Mei. - Central News neemt uit Philadelphie, dat daar eene groote betooging tegen den oor log plaats had. Eene kommissie werd gevormd om. deze betoogingen door heel het land voort te zetten. Zij richtte zich in hoofdzaak tegen het besluit der regee ring, Amerikaansche troepen naar Europa te zenden. BN RUSLAND De toestand in 't leger PETROGRAD, 23 Mei. - Het eerste Kongres van afgevaardigden van officie ren van leger en marine heeft in het hoofdkwartier plaats gehad. In de openingsrede, wees genaralismus Alexe- jew op de waarschuwende roep Het Vaderland is in gevaar welke in de laatste dagen weerklonk. Hij stolde vast, dat deze roep wel gerechtvaardigd is, daar d® slagvaardigheid van het Russisch leger inderdaad verminderd is, tengevolge der gedachten verschillen en van het wantrouwen welke soldalen en officieren scheidt. Het Russische leger, zegde de gene ralismus, dat gisteren nog zoo zeer gevreesd werd, is heden vervvld van eene verderflijke onmacht en zulks tegenover den vreeselijken, hardnekkigen en sterke vijand, die zijne gierige hand naar andere provinciën van Zuid Rusland uitstrekt en zich niet te vreden houdt met de gebieden waar hij reeds binnengedrongen is. De generalissimus maande den afge vaardigden aan, bij den terugkeer bij hunne regimenten er zich vooral op toe te leggen, met alle middelen officieren en soldaten eng aan elkaar te heclUen en ze opnieuw in staat te stellen, ter zegepraal op te rukken zonder denwelke er voor Rusland geen heil is. De voorzitter van het kongres, kolonel Nowosilzew antwoordde met de woorden Wees zeker, generalissimus, dat wij alles zullen doen wat in onze macht is, om bet leger zijne slagvaardigheid terug te geven. Bi MN EN LAND GHlSTEL Door bommen geworpen door een Engelsche vlieger werden de Belgen Louisa Van den Auweele 76 jaar oud licht gekwetst en G« orges Machel- bergbe 31 jaar oud, zwaar gewond. Volgorde voor het toedienen van het I H. Vormsel, in 1917. Zijne Hoogw. Monseigneur Seghers, Bisschop van Gent, zal vuor het loedienon van het H. Vormsel verblijven Maandag 28 en Dijnsdag 29 Mei, (e Aalst; Zaterdag namiddag 2, Zondag 3 en Maandag 4 Juni; Maandag namiddag 4 en Dijnsdag 5 Juni, te Beveron Waas; Dijnsdag namiddag 5 en Woensdag 6 Juni, te Temsche; Maandag 11 Juni, te 12 ure, te Gyse- gem. Maaltijd; le 4 ure, te Hofslado, waar do vormelingen komen van llerder- sem. Nachtrust. Dijnsdagl2 Juni, te 10 ure, te Moorsel, waar de vormelingen komen van Baar- degem; te 12 ure le Meldert. Maaltijd; le 4 1/2 ure te Erembod"ge:n, waar de vormelingen komen vau Xerjoden. Nachtrust. Woensdag 13 Juni, te 10 ure, te Den derleeuw; le 12 ure, te Welb tijd; te 4 1/2 ure, teDenderhautom, waar do vormelingen komen van Iddergem en Kerkxken. Nachtrust. Donderdag 14 Juni, te 10 ure, te Haal- tert; te 12 ure, te Nieuwerkerken. Maaltijd. Zaterdag 16 Juni,Naohtrust te Ninove. Zondag 17 Juni, te 111/2 ure, te Ni nove, waar de vormelingen komen van Okegem. Maaltijd. Te 4 1/2 ure, te Mwerbeke, waar de vormelingen komen van Neygem en Pollare. Nachtrust. Maandag 18 Juni, te 10 ure, te Den- derwindeke, waar de vormelingen komen van Nieuwenhove en Liefferingen. Te 12 ure, te Santbergen, waar de vorme lingen komen van Idegem enGrimniingen. Maaitijd. Te 4 1/2 ure, te Onkerzele, waar de vormelingen komen van Waar- beke. Nachtrust. Dijnsdag 19 Juni, te 10 ure, te Over- boelare; te 12 ure, te Moorbeke, waar de vormeliagen komen van Viane. Maal tijd; te 4 1/2 ure, te Schendelbeke. Nachtrust. Woensdag 20 Juni, te 10 ure, te Ap- pelterre Eiciiem, waar de vormelingen komen van Voorde en Smeerhebbe Vloer- 86gem; te 12 ure, te Oultre, waar de vormelingen komen van Lebbske en Ne- derhasselt. Maaltijd. Zaterdag 23 Juni, nachtrust te Gee- raardsbergen. Zondag 24 Juni, te 11 1/2 ure, in de dekanale kerk te Geeraardsbergen, waar de vormelingen komen van Nederboelare, te 4 1/2 ure, te Sarlardingen. Nacht rust. Maandag 25 Jnni, te 10 ure, te Goef- ferdinge; om 12 ure, te Deftinge. Maaltijd; om 4 1/2 ure, te Paricke. Nachtrust. Dijnsdag 26 Juni, te 10 ure teOpbrakel; om 12 ure, te St Marlens Liorde. Maaltijd; om 4 1/2 ure, te Noderbrakel. Nachtrust. Woensdag 27 Juni, te 10 ure, te He- melvoerdegera, waar de vormelingen komen van St Maria Liorde; om 12 ure, te Opliasselt, waar de vormelingen komen vaa Steenhuyze Wijnhuyse. Maaltijd; om 4 1/2 ure, te Aspelare, waar de vor melingen komen van St Antelinckx. Maandag 2 Juli, te 12 ure, te Herzole, waar de vormelingen komen van Wou- brechtegem en Ressegein. Maaltijd; te 4 1/2 ure, te Heldergem. Nachtrust. Dijnsdag 3 Juli, te 10 ure, te Aygem; te 12 ure te Borsbeke. Maaltijd; te 4 1/2 ure, te Burst. Nachtrust. Woensdag 4 Juli, te 10 ure, te Bam- brugge, waar de vormelingen komen uit Zonnegem; te 12 ure te Meire, waarde vormelingen komen van Ottnrgem. Maaltijd; te 4 1/2 ure, leErpo.Nachtrust. Donderdag 5 Juli, te 10 uro, le Eiun- degeiu, waar de vormelingon komen van Vleckem; te 12 ure te Lede. Maaltijd. Zoo er in de oetie of andere parochie een ernstig beletsel tegen deze volgorde is, dan gelieve men onverwijld Zijne H. den Bisssliop hiervan kennis te geven. De geloovigen moeten op de komst van den bisschop om het H. Vormsel toe te die nen, zóo voorbereid worden dat niet alleen de vormelingen, maar ook de kinderen en volwassenen nut zouden kunnen trekken uil de vermaningen en zegeningen. Diensvolgens zal de dag der Vorming zoo gauw mogelijk aan de parochianen bekend gemaakt worden; 's avonds voor do Vorming zal de plechtigheid door het luiden der klokken ingeleid worden. Zijne Hoogwaardigheid do Bisschop zal aan dea ingang der kerk door d geestelijkheid ontvangen worden, zonder stoet, noch voor noch na de H. Vcunning. N. B. Zijne Hoogw. de Bisschop zal binst het toedienen van het Vormsel ge zeten blijven. De vormelingen, meisjes Maal-611 j°ngen8» zullen geplaatst worden der| wijze dat zij het aangezicht tot het altaar, j en niet tot elkander gekee?d nebben; er i worde gezorgd dat er eene genoegzampl ruimte blijve tusschen de communiebank F en den eersten rang der vormelingon. I De maaltijd moet zeer eenvoudigzijn. De EE. HH. Pastoors zullen gelieven deze voorsobriften mede te deelen aan de| priesters die de H. Vorming moeten hij- In wonen, opdat alles nauwkeurig gevolgd f worde. Zij worden verzocht ook te zorgen dat eene plaats aangeduid worde voor het rijtuig van Zijne Hoogwaardigheid. Op bevel van Zijne Boorl. Hoogw. r, Kl. LEDEGEN. Kan. Secret. BSKE3BB3AK1H6 Aan de heer Burgemeester der stad Aalst. In elke gemeente moet dadelijk een deskundig man gekozen en aan dé Kom- mandantur bekend gemauivt worden, f welke zich inlichtingen moet verschaffen van de aanbouwvlakte der gemeente en f het nauwkeurig landbezit van eiken j landbouwer. Binnen eenige dagen zullen] pa troel jen de grootte der aanbouwvlakte' kontroleeren. De grootte der aanbouw vlakte, opgegeven door de gen 1 verschilt zoodanig met die van e t- jaar, dat de Konnnandantur must V. derstellen, onjuiste opgaven te hebbeai verkregen. De Kommandanlur, (get.) von Kathen, Oberstleutnant. jv Nationaal Hulp- en Vocdingskomiteit Stedelijk Komiteit Aalst Aankomst eener groote partij voi*3cke Efiepe» Bij deze worden de personen van sectie 10 tot 19 dringend verzool it zich deze week in den Nationale Winkel aan te./ bieden 's morgens voor 10 1/2 ure en, 's namiddags voor 4 ure. Na deze uren zullen er geene waren' meer besteld worden. f Zij zijn ook verplicht terzelfdertijd hun rantsoen eieren aan le koopen. Voor de sectie;: welke zich deze week inden winkel reeds aangeboden ltebfoeni is ae verkooporde gesteld als volgt zoo-'r wel voor de behoefiigen als voor de niet I beheeftigen. Donderdag 24 Mei van 10 1/2 tot 12 u. sect. 1 I Donderdag-24 Mei van 4 tot Ou. sect. 3- Vrijdag 25 Mei van 1U 1/2 tot 12 u. sect. 31 Vrijdag 25 Mei vau 4 tot u. sect. 4-5 Zaterdag 2ö Mei van 10 1/5 tot 12 u. sect. 6-7 Zaterdag 26 Mei van 4 tot öu. sect. 8-9 Prijs der eieren'fr. 0,35 't etuk. Dn Bestuurder, Kabel DE WOLF. BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. De landbouwers welke Haver geleverd hebben, worden verzocht het bedrag er- van te komen ontvangen in het Bureel, 24, Groote Markt, op Zaterdag 26 Mei,'! van 9 uren 's morgends tot 4 uren 's na middags. Ded.d. Burgemeester, F. DE HERT. GESLOTEN. Wij vernemen dat ter gelegenheid van SINKSEN de Kassen Bureelen en Zaal der brandkoffers der Banque Centrale de la Dendre, op 28 en 29 Mei aanstaandegesloten znllen blij ven. 9 BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mannelijk gedacht 2)g Vrouwelijk ld. 6) Huwelijken L. Bomon, tw. met S. Slagmulder, br. J. Bekaert, smid, inut S. De Cock, br. OVBRLIJDENS M. Rijns, breister, 16 jaar, Hovenier- straat. M.Van Gauwenbergh, breister, 33 jaar, Nazarethstraat. P. Van doti Bremt, man Van Vaerenbergh, werkman 52 jaar, Ledebaan, L. Bucqué, wed» Luyox. z. b. 72 j. Hooge Vesten. 5 kinderen onder de 7 jaren,

De Volksstem | 1917 | | pagina 2