r Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevesMerrelc ïürksclie fronten Da oÉaparkte Duikbootoorlog Eea groot, algsmesii Enteate-effeiislef nwsoa aaeso^aes jjp £31 iN HYYf .IIDCX Califormë ®n in het boscli van Clievreux. ringen gemaakt, een aantal gevangenen \x„a'werden ingebracht. 's Nachts viel de vijand onze lijnen en voorgeschoven posten, ton zuidwoste van Cherwy aan. Hij maakt© eerst eenige vorderingen, doch door tegenaanvallen namen wij al het verloren terrein terug met uitzoivdering van een post welke nog in handen des vijands i3. LONDEN, 3 Juni. Heel don dag door hevig gevecht met afwisselend succes.Ten zuiden van don Souchozstroom deed de vijand, dio bij onzen eersten aan val zware verliezen had, later een aantal hevige tegenaanvallen, mot sterke strijd krachten. Onze troepen konden daardoor de vorderingen welke zij 's morgens gemaakt hadden, niet behouden. Wij namen 92 gevangenen. Duiteclie bron BERLIJN, 2 Juni. Onveranderd. BERLIJN, 3 Juni. Algemeeno toe stand onveranderd. BERLIJN, 4 Juni. Geen groote strijd. Oostenrijksehe bron WEENEN, 2 Juni. De toestand is onveranderd. WEENEN, 3 Juni. In het Putnadal word een aanval van Roemeensche troe pen bloedig afgeslagen. Russische bron PETROGRAD, 1 Juni. Onveranderd. PETROGRAD, 2 Juni. Wostfront en Roerneensoh front zonder verandering. Kaukasusfront De Koerden zotten hunne aanvallen tegen onze loopgraven voort. Bij Rowanstr, noordoostelijk van Kommanshat, zijn zij, ongeveer 1000 karabiniers stork, tot den aanval tegen onze afdeolingen overgegaan de strijd duurt voort. Luchtoorlog In de richting Barono- witachi is een onzer vliegtuigen bij oenen tocht neergestort de vliegers leden van brandwonden en kwetsuren. In de streek noordelijk van hoi dorp Rojuhow, noord westelijk van Padhaice, heeft een vijan delijk vliegtuig onzen vastliggenden ballon mei brandobussen beworpun, die in vlammon neerstortte. De vaandrig Abramow is omgekomen. In de strook van Pancu, westelijk van Tekwutschin, is oen onzer vliegtuigen door eenen Duitschon torpedobootvernioler neergeschoten en de vliogerofficier omgekomen. PETROGRAD, 2 Juni. Westfront Do vijandelijke artillerie beschoot hevig den omtrek van Kre\Vo en Boguscho met hommen van zwaar kaliber. Als vergel ding schoten wij met zware artillerie op Broily. Op liet overige front geweervuur. Roumeonach front Geweervuur tus~ schen verkenners en patroeljen. OostenrijlïEclie bron WEENEN, 2 Juni. Heden vroeg mis lukte bij Gorz een vijandelijke overrom peling. Maar aan de iaonzo alleen artillerioslrijd en zeer groote vliegers- bedrijvigheid. Onze strijd vliegers schoten in luchtgevecht 2 vijandelijke vliegtuigen neer. Aan liet Tirolsche front haalden onze aanvalshegeestorde troepen in Mei 8 otTicioren,728 man, 10 muchiengeweren en drie granaatwerpers uit de vijandelijke stelling. WEENEN, 3 Juni. In de San Markoslreek bij Gorz, wierpen de afdoe lingen van den hoofdman Sonnewond don vijand m»l een scherpen aanval uit zijne voorste stellingen. Hij liet tien oflicioion, 500 mau en vier machiengoweron in onze handen. Italiaansche vliegers bestookten Triest en andere 1st rische plaatsen met bommen. In Triest werden enne vrouw en een kind gedood. Aan liet Zuid Tiroolsche front, talrijke luchtgevechten. WEENEN, 4 Juni, Ten oosten van Meerdere Duitsohe overvallen ton wes- tenvan Cerny en ten zuiden van Loivre, zijn mislukt onder het Fransche vuur. Een aanvalspoging op de Fransche stel lingen van den Casquo heeft insgelijks verliezen berokkend aan den vijand, zon der hem eonigen uitslag te geven. De Duitschsrs lieten een 20l.al gevangenen in de handen der Franschen. Van hunne zijde hebben do Franschon een Duitschon post bezot ten Zuiden van Chëvreux en maakten gevangenen. Niets te melden op het overige van het front. PARIJS, 1 Jnni. De Duitschers wislon dezen morgend in een aanval be noorden den molen van Laffaux voet te krijgen in een deel onzer linies, maar Fransche tegenaanvallen wierpen hom grootendeels uit de veroverde schansen. Verscheidene aanvalapogingen der Duit schors tegen onze stellingen op heuvel 304 zijn met aanmerkelijke verliezen ver ijdeld. PARIJS, 2 Juni. Op den Chemin des Dames bedrijvigheid der tweo artilloriën. {In den soctor van Hurlebise, Graonne, 'Ohovreux, oonige zwakke Duitscbo aan- 'Valspogingen op verschillende punton, bijzonderlijk ten Noordwesten van de j Froidinonlhoove, ten westen van Cerny en op den kleinen post, welke gisteren door do Franschon van do Duitschers ge- jnomen werd ton Zuiden van Chevreux, 12 ij tl gemakkelijk afgeslagen. I In tie streek der Maasboorden hebben !de Franschen een overval gedaan ten Oosten van Piévetsrie (ten Zuidoosten van Damloup) en namen gevangenen. Betrekkelijk kalme nacht overal elders. I PARIJS, 3 Juni. De Duitsche be schietiny-, gisteren in de streek van Cra- lonnh aangekondigd, beeft zich uitgebreid en duurde voort gedurende den nacht, 1 met een buitengewone hevigheid op heel fliet front dor hoogvlakten van Vauclerc 'en California. Do Duitschers hebben tot slot vijf op- 'eenvolgentlijke aanvallen met groote strijdkrachten gedaan, waarvan drie op hol oostelijk gedeelte van de hoogvlakte van California en twee op liet westelijk gedeelte en op de hoogvlakte van Vau- dorc. Do Duitschers werden everal terugge slagen hun verliezen zijn belangrijk geweest, bijzonder in de ooststreok van Californie, waarde vijandelijke aanvals afdeelingen, uiteengeslagen, grootendeols tlour hel Fransche vuur, een groot aan tal lijkon voor de Fransche loopgrachten achterlieten. Een zeker aantal gevange nen bloven in handen der Franschen. De artiUoriestrijd was insgelijks levendig in don sektor van Bovelle f,en tusschon hel 'klein gedeelte der Aisne. Verschillende Duitscho aanvallen in Champagne, bij Bezenvaux en in do Vogezen, ten zuiden der bergengto van den Stu Marieberg, zijn insgelijks mislukt. Engelsclio bron LüNDEN, 1 Juni. Op het terrein van den slag zijn wij een weinig bewesten Cheresy opgeschoten. 'Bij Loos en Ploeg- Bteert werden overvallen mot succes be kroond. LONDEN, 3 Juni. Do vijandelijke artillerie Was tegen de stellingen bij Bul- lecourt on Vimydorp werkzaam. De artilleriebedr.ijvigheid ging heden op heide zijden aan verscheidene punten langfl hot front verder. Onze vliegtuigen leverden zeor waar- devollen arbeid. Gisteren werden zeven Duitsche vliegtuigen afgesohoten. Drie van do onzen woeden ormist. LONDEN, 3 Juni. Onze troepen vielen gisteren vijandelijke stellingen ten Zuiden van Soucl.ez aan. Op het aan bevallen front werden reeds goede vorde- Gorz poogde de vijand gisteren meerma len zijn verloren stellingen terug te win nen, Alle aanvallen waren te vergeefs Onze buit vermeerde zich met 11 officie ren, 606 man en 9 machiengeweren. Op den Faity Arib haalden wij 350 Italianen uit hunne stellingen. In liet bereik van Jamiano stijgt de gevechtsbedrijvigheid. Bij Ario in zuid Tirool werd een Itali- aansch watervliegtuig afgeschoten. Uit zeer betrouwbare bronnen wordt vastgesteld dat de verliezen der Italianen jn den lOen Isonzoslag piles overtreft wat do vijand in zijn veroveringspolitiek vroeger geofferd heeft aan menschen- levens en volkskracht. In den loop van den tiendagigen strijd stelden wij ten minste de tegenwoordigheid vast van 35 Italiaansche divisies in de eer3te linies. Zoodat op eed frontbreedte van 40 kim., do helft van het Italiaansche leger heeft storm geloopen. Het getal dooden en gewonden overschrijdt zeker de 160.000. Bovendien namen wij 16.000 gevangenon zoodat het totaal verlies der Italianen op 180.000 man kan geschat worden. Tegenover dit verlies staan de verove ring van don Kubkerg en do bezetting van het stuk geschoten dorp Jamiano als flauwe troost voor den zegesjubel die op den 2en noemjaarsdag gar.sch Italië ver vulde. Het succes is ongetwijfeld van onzen kant. De Keizer heeft aan de brave en zegerijke troepen een Iegerhevel uit gevaardigd dat reeds met dezen vroegen morgen werd openbaar gemaakt. Italiaansohö bron ROME, 1 Juni. In het noordelijk vak van do:i Karst en op het front tusschen Gorz en Plava felle vuurvvisseling. In de streek van den Vodico heeft de vijand die sterke strijdkrachten had Samengetrokken, van nacht een hevigen aanval gedaan tegen onze stellingen op de hoogten 592 en 652. De stormloop, Yoorafgogaan door forsche vuurvoorbe reiding en uitgevoerd met hardnekkigheid en élan, ia volslagen afgestuit op den vasten tegenstand onzer troepen en het welgerichte vuur onzer batterijen, dat do dichte'massa's versterkingen verstrooide. De vijand heeft zware verliezen geleden en 83 gevangenen waaronder 3 officieren in onze handen gelaten. Van nacht hebben vijandelijke vliegtui gen boven Udine en Cervignano brand bommen geworpen.Onze afweerbalterijen hebben hen tot den aftocht gedwongen. Do aangerichte schade is onbeduidend, onder do burgerlijke bevolking is een gekwetste. Dadelijk daarop zijn onzo vliegers op gestegen en hebben de militaire inrichtin gen van Borcola ten noorde van Triest gebombardeerd. Zij zijn behouden terug gekeerd. ROME, 2 Juni. Hot kanonvuur was gisteren in de streek noordelijk en ooste lijk van Gorz levendiger dan gewoonlijk eu bleef bijzonder heftig in 't noordelijk Karstgébied. Onzo batterijen antwoordden krachtig op het concentrisch vuur van den vijand tegen onze linie bij Dosso Fajti, waarop herhaaldelijk aanvalspogingen van raidafdeelingen volgden. In don nacht op 31 Mei hebben wij in de streek van Vidoce nog eens eenen vijandelijken aan val op de hoogte 652 afgewezen. Twee door sterk kanonvuur voorbereide pogin gen, om in onze linies op de hoogte 128, suidelijk van Grazigna, en op de hoogte 174 noordelijk van Tivoli, in te breken, hadden dezelfde mislukking. In denzelfden nacht heeft onze infanterie door eenen verrassenden sprong noordwaarts op den Karst, zuidelijk van Castagnavigza, hunne linie op oen frqnt van twee kilomotors ongeveer 2 km. vooruitgeschoven. Gisteren waren er vole luchtgevechten boven Gorz. Onze vliegers hebben in braakspogingen iu het gebied horen de stad afgewezen, een vijandelijk vliegtuig werd bij Aïsovizza afgeschoten. Onze door jachtvliegtuigen begeleide bommeneskaders waren zeer bedrijvig militaire werken, vliegplaalsen, depots en spoorbaankruispunten langs de kust van Duino tot Opcoina, noordoostelijk van Triest, werden met uitslagbeworpen. Alle vliegtuigen zijn onbeschadigd terug gekeerd. ROME, 3 Juni. Langs geheel het front, was de bedrijvigheid, bijzonderlijk deze der artillerie heviger tegen onze stellingen ten oosten van Plava, in den omtrok van Vodice en in den noordsektor van den Karst. Kleine botsingen der verkennersafdee- lingen in het Vallarsadal aan den boven loop van den Pontebbanakom, ten Noorden van Tolmein en op den Karst, waar onze dappere troepen zich ten Zuiden van Ver sie in een bij verrassing genomen stelling verschansten. Goed weder begunstigde gisteren de luchtbodrijvigheid. Vijandelijke vliegtui gen, welke over onze lijnen in Trentino poogden te komefi verkennen gwerden door het vuur onzer afweerkanonnen en vliegers verdreven. 's Morgends werd boven JGorz een vijandelijk vliegtuig in een luchtgevecht neergeschoten. Het viel ten oosten van Vertoiba neer. Duitsche bron BERLIJN, 2 Juni. Op den wester- oover van de Wardar wierpen Bulgaar- sche bataljons den vijand uit een voor-- postenstelKng bij Alcackman en sloegen meerdere aanvallen af. BERLIJN, 3 Juni. In de Moldau- streek zijn in de heide laatste nachten, tusschen het Sufita enPutnadal Roemeen- sche voorstooten afgeslagen. Macedoniseh front Ten westen der Warda, ten zuiden van Huma en brjAIcak 1 Mah, vijandelijke aanvallende compagnies voor de Bulgaarscho stellingen met ver hezen teruggeslagen. BERLIJN, 4 Juni. Voorposten gevechten ten westen der Wardar, aan liet Doiranmeer en in de Strumavlakte verliepen gunstig voor Bulgaarsche troe pen. Oostenrijksehe bron WEENEN, 2 Juni. De toestand is onveranderd. WEENEN, 3 Juni. Onveranderd. Bulgaarsche bron SOFIA, 2 Juni. Macedoniseh front: In de Ccrnabogen heerschte meervuldi" op dén rechter Wardaroever bij Altschak Mahlo trommelvuur. Tijdens den nacht poogden, door artillerie ondersteund, vijandelijke afdeolingen tegen onzo voor uitgeschoven posten vooruit te komen, maar zij werden door ons vuur tegenge houden. Hier on bij onze gisteren gedane aanvallen maakten wij gevangenen, dio tot liet Fransche regiment it. 148 be hoorden. Wij maakten 14 machiengewo- ren, 1 zelfladingsgeweer, 1 bommenwer per, twee kisten mot granaten en eeue menigte ander maLeriaal buit. Ten westen van het Doiranmeer werd een tijdens den nacht tegen onze stelling gericht zwakke Engelsche aanval onmiddellijk afgewezon. Aan do beneden Slroema, in den sektor tusschen het Bukow en Tahinomeer, le vendig artillerievuur. Eene afdoeling vijandelijke artillerie met maohiongeweren poogde legen Beirahli Bjouniaya vooruit te komen, maar werd door hol vuur ver strooid. Wij namen eonen Engelschen officier gevangen. Op het overig© front zwakke artillerie bedrijvigheid. In do Cernabogou bracht luitenant Borchard een vijandelijk vlieg tuig tot neerkomen, dat achter onze linie nederviel. Roemeensch frontBij Isaccea en Ga- latz verspreid artillerievuur. Onze artil- lcrio bracht een vijandelijk vliegtuig tut neerkomen, dat in het Donaudelta neer stortte. SOFIA, 3 Juni. Macedoniseh front: Door een gelukkigen aanval van verken- nerstroepen hadden onze voorposten op den rechter Wardaroever iu de nabijheid van Alcaclc Mah zich wat vooruitgescho ven; de Franschen trachten ze met sterke krachten to verdrijven. Door artillerie ondersteund, deden zij meerdere verbit terde aanvallen, die mot bloedige verlie zen voor den vijand werden afgeslagen. Enkele vijanden konden in onze loopgra ven voet vatton, zij werden er door tegen aanval uitgeworpen. Zij lieten vele dooden achter.Onder de krijgsgevangenen bevindt zich eon Fransch officier van hel 148e regiment. SOFIA, 3 Juni. Macedoniseh front: Na eenen door onze vooruitgeschoven posten uitgevoerde gelukte verkenners- aanval op don rechter Wardaroever, in de nabijheid van Altschak Mahaleb, poog. den de Franschon in den vorigen nacht met sterke krachten onze vooruitgescho ven posten te verdrijven. Ondersteund door een levendig artillerievuur, maakten de Franschen meerdere verbitterde aan vallen, die onder bloedige verliezen voor hen', teruggeslagen werden. Vijandelijke eenheden .was liat gelukt, in oenen onzer loopgraven voot ta.zetten. Maar zij war den door eenen tegenaanval teruggewor pen. Zij lieten vele dooden achter. Onder de gemaakte gevangenen bevinden zich een Fransch officier van hel l4Se regi ment. In do vlakte van Serres poogden meerdere Engelsche kdmpagnies twee maal hij Kupri vooruit te dringen, maar zij worden teruggeslagen. Ook twee kompagnies Engelsche infanterie met machiengeweren, die zuidelijk van Serres vooruitkwamen, werden door het vuur verdreven. Aan de overige fronten zwak artillerievuur. Roemeensch frontBij Tulcaa ver spreid geweer en machiengeweervuur. Bij Galatz zwak artillerievuur. SOFIA, 3 Juni. Macedoniseh front Op den rechteroever der Wardar, zeer hevige artilleriebedrijvigheid Fransche kompagniën poogden onze voorgescho ven posten, ten zuiden van Anna en Mojna aan te vallen, doch zij werden door ons vuur verdreven. In liet noordelijk deol der Serrevlakte rukten sterke vijandelijke afdeelingen na artilierievoorbereiding, tegen Spatovo op. Ingevolge ons werkzaam vuur van ma- ehiengeweren, artillerie, geweren en bommen moesten zij ijlings terug. Op hot overige front zwakke arlilleriebedrijvig- lieid. Op hot Roumeensche front niets beduidends. Bumeeasche bron. JASSY, 1 Juni. Aan het heele front bleef de toestand dezelfde. Over en weer op verschillendo punten geweer en kanon vuur. Het laatste was levendiger in de streek van Pratineaci, Tsjioealea, Vadesul Namoloasa, Orbianca en Koto'loeng. Aan de Donau bleef'het stil. Infanterie en artillerievuur in de streek van Tulcea en Palagranca. Turksche bron CONöTANTINOPEL, 1 Juni. Van geen een front zijn bijzondere gebeurte nissen gemeld. CONSTANTINOPEL, 2 Juni. Op den linkervleugel van hot Kaukasusfront werden enkele scholen van vijandelijke infanterie en artillerie op onze verzeke- riogsstellingon gelost. Op allo andere fronten, Diets. CONSTANTINOPEL, 3 Juli. In den linkervleugel sektor van ons Kauka susfront vielen van vijandelijke zijde eenige artillerie en infanteriesolioten op onze verzekeringslinies. Op alle overige fronten geene gebeurtenissen. AVOND BERICHT' BERLIJN, 2 Juni, De toestand is onveranderd. BERLIJN, 2 Juni. Nieuwe U-boot uitslagen in de Noordzee en in den Atlan- tisohen Oceaan, 21.000 brutoton. Onder de getorpedeerde schepen bovonden zich onder andere twee Engelsche stoomers die beide onder sterke bewaking voeren en van welke oen. eene lading voor Rus land aan boord had. De Chef v. den Admiraalstaf der marine. BERLIJN, 2 Juni. 1. In den Atlan- tischen Oceaan werden door de werk zaamheid U-booten 30,500 bruto reg. ton vernield. Onder de schepen bevonden zich onder andore twee Engelsche stoomers wiens ladingen o. a. uit zeven millioen kilogram die voor het Engelsche oorlogs marine wezen on uit 10.000 balen boom wol voor Engeland bestonden eene zeer groote Fransche stoomar met onbekende lading, alsook een Russische zeiler met 8.000 ton graan Voor Engeland. 2. Nieuwe U-bootuitslagen in de Mid- dellandsche zee: Weerom werd een groot aantal stoomers en zeilers met een geheel van 33.700 br. reg. ton getorpedeerd. Onder deze bevonden zich o. a. De be wapende Engelsche stoomer Harpa- guse (5866 ton) met eene salpeterlading van 5400 ton voor Italië uit Chili komend, een stoomar die met vojle lading zwavel zuur van Valontia naar Frankrijk onder eg was, de bewapende Fransche stoomer Italia (1306 ton), die den postdienst van Korfoe naar Tarent deed, een bewa pende Engelsche3500 ton groote stoomer, een bewapende Fransche stoomer van het stelsel Biarritz (2452 ton) en de vol bezette Fransche transportatoomer Mod- jerda (1918 ton) op do vaart van Afrika naar Zuid Frankrijk. De chef v. den Admiraalstaf der marine. WEENEN, 2 Juni. Van den 31 Mei op 1 Juni, heerschte in de Golf van Triest en in de aangrenzende kustgebieden rijke nachtelijke vliegersbedrij vigheid, waarbij onzo zoevliogluigon baanplaalsen en andere militaire gezichtpunten in Ter- vignano en San Giorgio di Nogara mot merkbaar gevolg mot hommen belegden Een vijandelijke viiegersaanval op Triest en doodde oenen knaap. Stoffelijke schade is niet aangericht. Bij de nachtelijke ver volging gelukte het onzen gevolgrijken vlieger liuioscheepsluitanant Banfieldt, een vijandelijk vliegtuig iu hot vijandelijk bereik neer to schieten. Wij bobben geen vliegtuig ingeboet. Do vlotenkommando. GENEVE, 2 Juni. Op 25 Mei vol gens Zwitsorsche bladen in Marseille 77 Fransche schepen sinds 1 Mei als verloren gemeld. KOPENHAGEN, 2 Juni. De minis- or van buitenlaudsche zaken deelt mede dat de Deensche driemuslschooner Th y- ra op do vaart van Haïii naar Frank rijk, in de Noordzee is getorpedeerd. BERN, 2 Juni. Lyonscfie bladen melden uit Bilbao De bemanning van den op 28 Moi getorpedourden Noorweeg- schen stoomer Hi ram is to Bilbao geland met ijzererts van Portugal voor Frankrijk op weg. ZURICH, 2 Juni. Eene melding van den Zuricher Post zegt volgens eene vertrouwbare melding uit Parijs, dat de zer dagen voor Queonstown aan de Zuid kust van le-rland een Amerikaanse!» oor logsschip door oene mijn gezonken is. ROTTERDAM, 2 Juni. Do Maas bode meldt da do zeilschepen Lan-, fair (307 ton) uit Now-York en Sinte Katharine uil ban Francisco (1090 ton) gezonken zijn. ROTTERDAM, 2 Juni. De Maas bode meldt de volgende schepen als zijnde gezonken Het Noorweegsch zeil- schip u Whinlalter, Jo drie Noorwee - seho steamers Heotor Norhang en Unita de Grieksch® steamer Aris- tido.8 het zeilschip Debara en het zeilschip Gudrun die uit Kristiania kwamen. KOPENHAGEN, 2 Juni. Volgens een telegram van 't Deensch gezantschap in Londen werd het Duitsoh barkschip Konsul Nilson op reis van Buenos Aires naar Denemarken, met eone lading lijnzaad, in den Allantischen Oceaan ii den grond geboord. BERNE, 2 Juni. De «Neue Zur clier Zeilung» van 31 Mei bevat in het Markt en Bourzenbericht volgende mede deeling De scheepvaartdienst van de «Peninsular and Oriental Navigation Company» tusschen hel uiterste Oosten en Europa zJl kunnen doorgevoerd wor den tot einde Juli. Evenzoo diegene van de «Messagerics Maritimes». Het betreft twee der grootste Fransche en Engelsche scheepvaarlondernemingen. Hunne ver klaring vindt oorsprong in liet .steeds wassende onderzeebootgevaar in de Mid dellaudsche Zee en in de verhoogde inbeslagneming van do handelsvloot door de oorlogsleiding en de levensmiddelen verzorging. Tcrjeai de duikbooten Uit Now York wordt bericht. In eene vergadering der akademie van we tenschappen te Now York, kondigde professor Michael aan, dat zooeven dóór eenen Arnerikaanschen geleerde een nieuw middel werd uitgevonden tot ver nieling der duikboole». H«t middel zou weldra ter beschikking der Entente ge steld worden. BERLIJN, 31 Mei. Van goed inge lichte Duitsche zijde wordt medegedeeld In do Entente heeft de wensoh van Engeland om den oorlog voort te zetten, zoolang er ook maar oenig uitzicht op succes is, gezogeviord. Een groot alge meen offensief dat,niet de voortzetting is van de offensieven, die dit voorjaar heb ben plaats gevonden, staat voor de dour. Men verwacht dat het in de eerstko mende weken op allo fronten tegelijk zal losbreken. Het is Engeland niet alleen geluk), Frankrijk daarvoor te winnen, maar ook Rusland zal de proef op de discipline van zijn leger wagen en di! aan den algomeencn aanval laten deelne men. Het reusachtige offensief zal zich niet alleen tot liet Westelijken Oostelijk front tot Macedonië en Palestina bepalen,maar men meent te Berlijn de zekerheid te hebbon dat ook groote operaties ter zee ermede zullen gepaard gaan. Men vermoedt hier verschillende oor zaken voor de haast waarmede dit offensief Hol toekomends beslissiiujs-ofiansief dor Entente. ZURICH, 2 Juni. Do Zwitsefsche dag' larlon bevestigon het uil Holland komende hogcht, dat Engeland zijne B-jndgenootoii voor een nieuw algemeen offensief op al de fronten gewonnen heeft Generaal Pau, die mi de Fransche geïnterneerden in. Zwitserland bezoekt, zou gezegd hebben dat het nieuw alge meen offensief nog in dezen zomer zou plaats hebben. Kerenski heeft de gemoedsstemming dor Russisoho soldaten voor eene voort zetting van don oorlog volkomen hersteld. Dus zou Rusland ook zonder vrees aan de eind onderneming van den wereldoor-, log kunnen deelnemen. SN RUSLAND In afwachting van 't Russisch offensief BERLIJN, 1 Juni. Lui tenant geno- raai Ardenne schrijft in het Tageblatt Het is duidelijk, dat de Westerse he fflo-j gendlieden hun ganschen invloed moeten) eu ;.ullon aanwenden, om Rusland en in i de eerste plaats zijn legers aan hot front i tot een nieuwen aanval op de Duitschers J en Oostenrijkers geestdriftig roede te slepen. Een ovorvloed van feiten bewijst, dat de tegenwoordige Russische maohtheb-; bers voor dit plan gewonnen zijn. Een t bewijs daarvan zijn ook inde eersteplaals do manifesten van de Russische ministers van buitenlaudsche zaken en oorlog.1 Daarin wordt wel gesproken van verweer, maar hetzelve is offensief bedoeld. Dut bewijst de houding van de troepen san liet front. Hunne pogingen om zich met hun vijand te verbroederen, hebben op bijna het geheele front plaats gemaakt voor do vuuraklie. In Oostelij te Galicio-; en de Karputhen zijn daar vrij grooto- infanterioaauvalien opgevolgd. Ir. Wol- liyuië, bij Luck, bij Zloczow enBrzezuny, vorder bij Smorgon eu Bodanow hebben de palroeljo, dat wil zeggen de verken- i ningsgevechten, een ernstiger aanzien gekregen. De oorlogsdoeleinden der Verbondenen LUGANO, 1 Juni. De «Comoro dolla Sera meldt uit Rome De poli-, tieke opmerkzaamheid is voor het 1 oogenblik op do beantwoording der Russische omvraag over de oorlogsdoel einden der verbondenen gericht. Alleen Aineriku's antwoordt blijli nog uit. - BEKOiï D MAK B UI Q f Aan den heer Burgemeester der stad Agist Ter gelegenheid van d« laatst gehou den Monstering dor Pv.urden werd onder vonden dat. niettegenst^eide liet hevel, bij een groot gotal vuurde- de manen en op touw is gezel, ofschoon het normale Istaarten n'el SQ*oti v.sren. De hoor omstiindigheden toch acknr in het belanu der Entente zou geweest zijn do voorbe reiding tol den herfst in lo stellen. Ten eerste, zoo meent men hier,zal Engeland bij bet toenemend verlies van tonnemaat niet lung meer de ontzaglijke hoeveelheid, scheepsruimlo voor een dergelijk offensief Ier beschikking hebbon. Dan wil liet stollig door een snelle beslissing trachten hot algemeen dreigend gebrek aan lovonsmiddelon te voorkomen. Ten derde vermoedt men dat in Engeland de overweging van invloed is gowoest dat hel sleede moeilijkor zal worden dó oorlogsstemming levendig te houden, zoowol in liet eigen land als bij do bond- genooton. In hul bijzonder zou men baast hebben gehad, om van de tegenwoordige strooming te Sint-Petersburg partij te trekken. Daarom, zoo meent men hier, zal thans deze geforceerde poging worden Burgemeester worcl »trzocht dadelijk to. bewerken, dat binnen de drie dagen na afkondiging dezes, liet paardenhaar ter Koirimandanlur afgeleverd wordt. i Dogenen dio liet aangaat zijn opge- schreven. Strenge straffen zullen toege past worden bij do niet aflevering van liet paardenhaar.1 Dc Komman danlur. Jaargetijde. Mevrouw wed, Gustaaf Bonner heeft do eer vrztonden en kennissen lo verwittigen, dat een jaarge tijde lol lafenis dor zi-J van baron he-1 treurden ochigcno... u zoon Hector zal gozong'Mi women in St Martenskerk, op Woensdag 6 Juni, om 11 ure. eu verzookt zo vriendelijk er tegenwoordig te wiheu zijn. 1019 VERLOREN. Pasport op naum Clementine Do Beul, vrouw Verton-ben, alsook 20 Broodbons en wat gold. Tere te brengen M'Uhuisstraat, 40.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2