Een Diiitscii Vredesaanbod aan Rusland Oorlogsberichten Westelijk semütstBrrein Gestsiijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein ZuM-Oostelijk gavechterrelK Turksehe fronten Ministerkrisis ia Oostenrijk Kerkelijk Nieuws STADSiMi^WS Amerika en de Oorlog Priesterlijke BesieemiBgen ËSMBlggM Fritz De Waeie Bericht aan da Gasverbruikers r itófl vijver kreeg, en de andere straten van tien omtrek, eene groote hoeveelheid kleiachtige aarde meeslepende. De riolen kontfan de massas water niet spoedig genoeg opslorpen weldra vloeide liet natte element de kelders binnen en waren le straten in beeken veranderd, waar het water op sommige plaatsen 20 cen timeter hoog stond... De pompiers werk- (en lot laat in den avond om de over stroomde inrichtingen der gasfabriek van Molenbeek Koekélberg leeg te pompen. In hel benedengedeelte der St Annakerk- straat stond het water een voet hoog en liet laler een 20 centimeter dikke laag modder achter. De tramdienst van de Beurs naar Jette en naar de Basiliek bleef langen tijd ontredderd, zoodanig was de lijn voorbij de Simonisplaals overstroomd en bemodderd. Voor vele landbouwers beduidt dit onweer eene onherstelbare ramp. Ook in de stad zelve stonden veel kel ders ouder water. Op de buitenlanen ontwortelde de wind hier en daar eenige hoornen en, na bet onweer, waren de straten met losgeiukte takken, twijgen en bladeren bezaaid. Een groote brand brak in den nacht van Zcyudag op Maandag uit in de zakken fabriek der Havonlaan. Hot groot gebouw werd in enkele uren in puinhoope.i hor- schapen. Het vuur breidde zich met ver bazende snelheid uit en do brandweer kon slechts de naburige gebouwen vrijwaren. Een muur, welke ineenstortte, deelde hol vuur mede aan twee spoorwegwagens welke vernield werden. Maandagmorgen was alle gevaar geweken, maar de pom piers werkten nog steeds. Men denkt dat do bliksem het vuur deed ontstaan. Duitsche bron BERLIJN, 19 Juni. Legergroep van kroonprins Rupprecht Aan het"front van Vlaanderen en van Artesië is de toe stand onveranderd. In afwisselende sterkte houdt de artilieriestrijd aan gisteren was hij bijzonder hevig tusschen Boesinglio on Frelenghien. Ten oosten van Monehy wierpen onze stormtroepen de Engelscben uit eenige loopgravon die op 14 Juri in de handen des vijands waren gebleven. Legergroep van den Duilschen kroon prins De Franscben poogden opnieuw bij avondinval de bun ontnomen loopgra ven ten noord westen van de Hurtebise hoove te heroveren bun tweevoudige stormloop werd afgeslagen. In Champa- gno drong do vijand gisteren morgen na hevige vuurvoorbereiding in een vooruit springend punt onzer stellingen ten zuid westen van den Hoogberg.Een avondlijke voorstoot om de terreinwinst uit te brei den, mislukte met verliezen voor den vijand. Legergr. Hertog Albrecht Niets. Fransehe bron PARIJS, 18 Juni. Bemerkenswaardi- ge bedrij\i.heid der artillerie in den omtrek van Lassaux Pantheon en in den saktor Craonne Ghevreux. In Champagne wierd een gelukkigeonderneming gedaan. Wij bemeesterden een Duitsch loopgra- vonstolsel dat een voorsprong in onze lijn maakte, op een front van ongeveer 5ü0 meters, tusschen den Cornillet en den Witten Berg. In den loop dezer onderneming namen wij 40 gevangenen, waaronder 1 officier. De Duitschers zetten de beschieting van Reims voort. Heden werden 2000 hom men geschoten. Een burger werd gedood en drie gekwetst. Sajgelsche bron LONDEN, 18 Juni. Do vijand heeft vanochtend vroeg een krachtigen plaat- selijken aanval gedaan op do stellingen, die wij booosten Monsb.y le Preux ver- meesterd hadden. Na verwoeden strijd moesten onze troepen terug uit bepaalde voorposten vóór onze nieuwe hoofdstel ling, die wij nog op den Infanterieheuvel bezet houden. Benoorden de Scarpe en bij Ieperen drukke werkzaamheid van het geschut. AAW HET WESTFRONT Gemeenzaam opperbevel Bladen van Zurich stellen vast, dat de berichten der Engelsclie briefwisselaars in het Engelsclie hoofdkwartier niet meer gedagteekond zijn uit het Hoofdkwartier, maar uitsluilelijk het postmerk «Van hel front» dragen. Een dergelijk verschijnsel treft men sedert dagen in de Fransehe dagbladen aan, waaruit men kan besluiten dat de samentrekking van het Engelsclie Fran sehe opperbevel reeds als voltrokken moet aanzien worden. Duitscliö bron BERLIJN, 19 Juni. Niets van belang. Oostenrij bLsch© bron WEENEN, 19 Juni. In den,Vale- putnasoktor, wezen wij een Russischèn aanval af. Verders niets van belang. Bussische bron PETROGRAD, 17 Juni.—In de streek van Lysiec ton zuidwesten van Stanislau hebben verkenners van ons zich oon weg gebaand door het ijzerdraad van don vijand Ze drongen èen voorpost terug on verstrooiden dien. beid getroffen werd. Nu ben ik zoo arm als een korkmuis Daarover zullen wij later spreken, ant woordde Zwanenberg, laat ons bij de zaak blijven, ilii ..nli. mij immers wel veroorloven, dai ik 'i srauc van in uwe slaapkamer eer.s ga opnemen Hij i. /.ondor een antwoord af te wach ten dai ver r binnen. Hij vond het bed in wanorde. I. -i ledig>*> geldkoller stond er voor, do commode was gcsloteu de dieven hadden geen enkel spoor, dat eenige aanwijzing kon geven, achtergelaten. De commode hijnen de dieven niet open gebroken te hel.lien i vraagde hij, als hij we der tegenover zijn zwager zat. Neen, zij zullen zeker gedacht hebben, dat zij er niets in zouden vinden. Hebt gij op den vloer of nergens anders iets gevonden, wat do dieven achtergelaten hebben In het geheel niets. Hoe zijn de dieven in huis gekomen Door »ie voordeur ik weet geen ander ant woord op dezerraag, Eilla is terstond gaan zien of er geen venster openstond; zij heelt niets kunnen ontdekken. Do huisdeur was niet gestoten.... Is er aan die deur een grendel Neen, slechts een zwaar slot. waarvan minneer Steenhou wer den sleutel heeft. Wanneer is de make laar gisteren avoud huis gekomen Zeer vroeg ik was nog niet naar bed. Ik hoorde, hoe hij de deur sloot en den H^ap op gir»g hij kan wel in den nacht weder nrvar beneden gekomen zijn om de deur te openen. Mogelijk wel, knikte Zwanenberg met een nadenkend voorkomen. Was de deur van ,ve slaapkamer op het nachtslot Neen, het slot sluit sinds lang niet meer. Maar du deur, die daar op den gang uitkomt, had ik aan den binnenkant gesloten. En er den sleutel afgetrokken Dat doe ik altijd alle sleutels liggen des nachts op een tafeltje voor mijn bod, opdat ik mij steeds zou kunnen overtuigen dat al de deuren gesloten zijn. Kn gij hebt hoegenaamd geen gerucht vóór uw ontwakoa gehoord Neen, de schurken moeten zonder het min ste gedruiseh te maken binnengekomen zijn; want ik heb een lichten slaap en als ik ont waakte, stond het monster reeds voor miin bed. Dus moeten zij op die deur oen sleutel ge had hebben, die zeer zuiver paste, zegde oom Hendrik zij moesten daarbij met zuiverheid weten, dat gij uwe schatten in huis hadt en waar gij ze bewaardet. Hebt gij er met den makelaar over gesproken Neon, maar Helena Wilfert.... Wilt gij weder op dat schuldeluuze meisje verdenking werpen sneed hij haar met scherpen nadruk het woord af. Gij zult toch Op het Turksch en Roemeensch front geweervuur. Oostanrijksche bron WEENEN, 19 Juni. Op de hoog vlakte der Zeven gemeenten en in het Suganadal, tusschen Asiago en Brenta, is sinds gisteren morgend vroeg, eeno nieuwe ^hevige artillerieslag in gang. Van den Isonzo is niets nieuws le melden. Italiaansohe bron ROME, 17 Juni. In don loop van gisteren hevigergeschutvuur dan gewoon lijk aan het front in Karinthië, waar de vijandelijke batterijen van middelbaar kaliber bij herhaling onze stellingen op den Pal Piccolo en den Pal Grande beschoten. Op verscheiden punten van ons front hebben onze kleine verkenningsafdeelin gen den vijand verliezen toegebracht en eenige gevangenen meegenomen. Gisteren morgen hebben vijandelijke vliegtuigen bommen gegooid op Gorz en enkele andere bevolkingscentra in de vallei van de beneden Isonzo. Er zijn geen slachtoffers en geen schade. Duitsche bron BERLIJN, 19 Juni. Macedonisch front Niets van belang. Oostenrijksch© bron WEENEN, 19 Juni. Toestand on veranderd. Buigaarsohe bron SOFIA, 18 Juni. Macedonisch front: Tusschen het Wardar en het Doiranmeer poogden Engelsclie vurkenningsafdeelin- gen des nachts logon onze vooruitgescho ven stellingen bij Kerechtoli vooruit te komen. Zij werden door ons vuur terug geslagen. Aan den voet der Belasitza trokken zich de voorste Engelsche afdeelingen terug, die zicli langs dun Butkonostroom bevonden. Ten zuiden van den kam van den Krachaberg, aan de beneden Struma bezetten wij in de vlakte tusschen liet Butscono en het Rahinomeer de plaatsen Uchandar Malle, Nivolen, Yem Koï en YemMahle. De Engelschen houden nog enkel mot eenige compagnies het brug" genhoofd aan de Struma. Op de overige fronten zwak artillerievuur. Door artillerievuur schoten wij een vijandelijk vliegtuig naar beneden, dal aan de be,.eden Struma ten noordon Bela Nitza nederstortte. Roemeensch front Geweervuur bij Malunudie en Isaccea. Bij Tulcia zwak geschutvuur. Turksche bron CONSTANTINOPLE, 18 Juni. Op alle fronten is de ^*emeene toestand onveranderd gebleven. AVONDGERICHT BERLIJN, 19 Juni. De gevechtsbe drijvigheid in Vlaanderen en in West- Champagne nam nu en dan ioe. Verders niets nieuws. i niet willen beweren, dat zij of hare moeder deze vermetele daad zouden hebben kunnen plegen Zij kunnen er van geweien hebben, zegde zij met een boosaardig voorkomen. Wilfert is gisteren morgend begraven waarom zijn zij nietdenzelfdun dag verhuisd Omdat zij nog geene andere woning had den. Wat weet gij daarvan Lodewijk zegde hut mij hij heefc de vrouw en de dochter van Wilfert onder zijne be scherming penomen. Die dwaas 1 spotte zij. Ik benijd hem niot om de verdrietelijkheden, die hem dit ver oorzaken zal. Dat willen wij afwachten, zegde Zwanen berg wrevelig dringend moet ilc u evenwel verzoeken, de verdenking, die gij zooeven uitgesproken hebt, to Juten vallen. De zaak is mij reeds zoo duidelijk, dat ik geen twijfel meer voed. Steenhouwer heeft uw vertrou wen misbruikt en du dieven de valsche sleu tels verschaft. Die welgestelde man.. BERLIJN, 19 Juni. Nieuwe suc cessen onzer duikbooten in de Atlantische oceaan 24000 bp. registerton. Onder de gekelderde schepen bevinden zich onder anderen drie groole bewapende Engelsclie stoomers, waarvan twee door torpedovernielers waren geconvoceerd. IIol derde schip was de Engelsche stoo- mer «Anzor» ^3479 ton, met 5000 tonnen graan. LONDEN, 19 Juni.Een vijandelijke duikboot heeft don 2 dezer het Engolsch transportstoomschip Cameronuscan 58(3 Ion, dai een gering aantal troepen aan boord had, in de Oostelijke Middel- landsche Zee tot zinken gebracht; 52 man der troepen en 11 man der bemanning, waaronder de kapitein, worden vermist. MADRID, 19 Juni. Luidens lm- parcml kelderde een duikboot in de nabijheid van Kaap Spartel het Engelsch Iransportstoomschip A. A. C. 240 8000 ton, met troepen en oorlogstuig aau boord voor Saloniki. Hel stoomschip was vergezeld van 4 duikbootjagers, waarvan er twee eveneens zonkeu. De twee andere zijn met zware beschadiging ontsnapt. In do nabijheid van de monding van den Ebro werden de bewapende Italiaansche stoomschepen Fort 5467 ton, on Sirte 1998 ton,met 9000 ton benzine, ijzer en kolen van Frankrijk naar Genua onderweg, tot zinken gebradit. S Zeemijlen van Huelva verwijderd kelderde een onderzeeër het Noorsche s.s. Simla o800 ton, met eene lading kolen van Liverpool naar Gibraltar. In de buurt van Aliccante kwam het tot eon hevig gevecht tusschen een duikboot en eon konvooi van 10 stoomschepen. Nadere bijzonderheden ontbreken. BERLIJN. 18 Juni, (officieel). Uit de thans voorliggende verklaringen, offi cieel onder eed ulgelogd door de geredden van den torpedoboot S. 20 gaf deze, zooals destijds werd bekend gemaakt bij een heftig gevecht met de overmachtige vijandelijke verkennings-zeesirijdkracli- len, den 5 Juni, lot op het uiterste oogen- blik vuur. De S. 20 is alsdan vóór de Hollandscho kust gezonken. Nopens het gedrag der Engelscben bij do redding der pocht. Hadt gij hem te voren laten roepen Neen, hij kwam ongeroepen, om mij raad en hulp aan ti? bieden, antwoordde zij. Hij zegde, dat ik aangifte bij de politic moest doen. Zou hij daarop aandringen, indien hij zich schuldig gevoelde Ik Lob terstond aan uwo waarschuwing gedacht als ik in den nacht weder tot bezinning kwam des te meer moest het mij bevreemden, dat hij zelf terstond van do politie sprak. Mij bevreemdt het in liet geheel niet, ant woordde oom Hendrik met ecu spotténden lach daardoor wilde hij alle verdenkin vim zich afwenden. Hij heett zijn anndeel in dun roof nog niot, de buit zal nog niet gedeeld zijn dos kan hij zich gerust de uitzoeking laten welgevallen en derhalve dringt hij op oen onmiddellijk onderzoek aan. Ik ben er niet voor, want de vos moot in zijne eigene strikken gevangen worden en ik heb ge gronde hoop, dat mij dit zal. gelukken. Wilt gij nu alles aan mij overlaten en mij uw volle vertrouwen schenken? De magere vrouw wreef met duim on wijs- ,Tr.vinger rusteloos over haar spitsen neus <feze man zo.<? welgesteld is Haar oog blikte loerend in zijn ernstig Buiten hem zelf beweert heb hem eéspied en ik weet met iiemand. Ik I Zult gij mij mijn gestolen o; g gelaat, ndom weder elke lieden terug dozorgeu vraagde /.ij zenuwaenti i, - V ...uv., I IV. ""-VI 1 ii.lKU Ilij omgaatik weet ook, dat zijn vak hem I Ik hoop het, maar met zeer weinig op.evert. Het brengt hom ten niemand beloven. Kr zijn uesen uierstal L- hij daaiTvan °P UerschiUige personen plichtig zij zullen den den Orooten voet leven kan waarop hij overal buit onder elkander verdeden, (Vervolgt kcrhuid kan u dat an dezen diefstal overlevenden van de S. 20 werd het volgendo vastgesteld Kort na den ondergang van den U-boot kwamen Engelsche destroyers naar de in het water worstelende schipbreukelingen toegovaren. Een destroyer, gemerkt S, 41 stel te een grooten torpodokotter uit die bij het heerschende kalme weder ruim 20 mannen kon redden. Hij nam er even wel slechts zeven op. De overige mannen die in 't water ronddreven, waaronder zwaar gekwetsten, onder andere de ma chinisten Ihle en Mitschedie lgter beide verdronken, werden met slagen van ba- jonnetten en stokken teruggeslagen, wan neer zij zich aan den kotter vastklampen. De Lootsofficier hield zelfs eenen de pistool voor de neus. De bemanning van den destroyer maakte geen aanstalten om de 10 mannen die slechts 2 tot 5 meters van den destroyer zwommen, te redden. Na het binnenhalen van den kotter stoom de de deslroyer in volle vaart weg. Een der destroyers die deoverlevenden voorbij vaarde, gaf acht noch op hun hulpgeroep, noch op hunne wenken. De Engelsche zeelieden spottéden veeleer en riepen den schipbreukelingen woorden toe die niet verstaan werden en toonden hun granaten. Uit de getuigenissen bleek verder dat een Engelsche destroyer, die door het geschutvuur onzer beide torpedobooien in brand was geraakt, naar allen schijn later door de Engelschen werd tot zinken gebracht. WEENEN, 19 Juni. Naar de bla den molden beeft gisteren eene langduri ge ministerraad plaats gehad, waarin besloten werd vandaag de keizer liet ontslag van hooi liet ministerie voor te leggen. Het ontslag bevestigd. WEENEN, 19 Juni. Ministerpresi dent graaf Clam Martinilz heeft in uit voering van hot gisteren genomen besluit van den ministerraad vandaag het ontslag van heel bet kabinet aan den keizer over handigd. De keizer heeft zijn beslui! voorbehouden. daar de onderhandelingen daardoor zou- door landbouwer Callebaut. De beide den vergemakkelijkt worden woningen werdén grootendeels vernield, Op 3 Juni werd volgend cijfertelegram alsook een deel der stallingen. Eenige BERNE, 18 Juni. Reuter, alsook de Petrograder Telegrafenagentur, bren gen mededeeliiigen betrekkelijk het overhandigen vaneen Duitsch vrodesaan- bod, te Petrograd,|| door liet Zwitsersche bondsraadalid Hoffmann, overste van do politiek afdeeiiug,en door liet Zwitsersch sociaal deinokratischq nationaal raadslid Robert Grimm, die in de laatste weken te Putrograd verbleef. Over dit telegram ontvangt de Zwit sersche telegraniagoiitur, van bevoegde zijde, volgendo inlichtingen. Op 27 Mei beeft Grimm, bet Zwitsersch gezantschap te Petrograd, waar bij zich dan ophield, verzocht aan bondsraad Hoüuiann een telegram te zonden, waarin hij iu 'l kort melde Eon vredesnood is algemeen voor handen. Het sluiten van den vrede is op politiek, ekonoruiscli en zedelijk gebied eene dringende noodzakelijkheid. Leiden de personen herkennen zulks als de eenigat mogelijke noodwendigheid. De gevaarlijkste storing van alle onderhan delingen, kan slechts door een Duitsch ollónsiof iu het Oostou komen. Blijft deze storing uit, zoo zal eeno oplossing moge lijk zijn iu betrekkelijk korten tijd. Daaraan werd .do bede toegevoegd, dat Hoffmann de regeeringen ou Grimm sou oudeficbleu over de oorlogsdoeleinden. aan het Zwitsersch gezantschap te Petro grad gezonden Bondsraad Hoffmann, machtigt u, volgende mondelingsche mededeelingen te doen aan Grimm Er zal van Duitsch- land geen offensief ondernomen worden, zoolang er mot Rusland eene overeen komst mogelijk is. Uit herhaalde bespre kingen met hooggeplaatste personen, heb ik de overtuiging gekregen, dat Duitsch- land streeft naar een, voor beide partijen eervollen, vrede met Rusland, met nauwe handels- en ekonomische betrekkingen voor de toekomst en financieel© onder steuningen voor den wederopbouw van Rusland. Duitschland zal zich in de bin- nenlandsche politiek van Rusland niet inlaten en eene vriendschappelijke over eenkomst aangaan wegens Polen, Litaueh en Kourland, inet in aauzienneming van do zoden dezer volkeren en teruggave van het bezet'o gebied, tegen teruggave van het gebied dat Rusland in Oostenrijk bezet. Ik ben overtuigd, dat Duitschland en zijne verbondenen, op wensch van Rus land en dezes verbondenen, dadelijk vre desonderhandelingen wil aanknoOpen wogens de oorlogsdoeleinden. Bij deze verwijs ik u naar de uitlegging van de Norddeulsche Allgemeino Zeitung waarin, in hoofdzaak 'takkoord met Asquilh over do kwestie der aanhechtin gen, beweerd wordt, dat Duitschland geone gebiedsuitbreiding wil, noch om zich te vergrooten, en ook geene politie ke of okonomisclie uitbreiding Dit telegram word van onbevoegde zijde ontcijferd en in bet blad social demokraten, bet orgaan van Branting, te Stockholm, afgekondigd. Dezo stap werd door Hoffmann gedaan, zonder eenige beinvloediug, in 't bolang van een spoe- digen vrede, en dus in 't algemeen bêiang van het land. BERLIJN, 18 Juni. Het blad Hochmachl liet Berner socialistisch orgaan, dat nauw verwant is met do Zimmerwald-richling, loochent dat zooals de Russische regeering beweert Grimm een Duitsch agent is. Ook het Berner Tagblatt vornoemt dat Grimm nooit eon Duitsche agent is geweest, Naar de bladen melden, is Grimm Maandag te Berno aangekomen. Ontslag van Htf/mann FRANKFURT, 19 Juni. Bondsraad Hoffmann beofi zijn ontslag als lid van don raad gegeven. meubelen konden gered wordon. De schade is door verzekering gedekt. Herziening der bisdommen in België Het Katholieke Nederlundsche blad «De Tijd» schrijft Een correspondent uit Belgie meldt Bon ik wel ingelicht, e ik heb geen reden aan mijn zegslieden te twijfelen, dan zouden er plannen bestaan, do indee ling der bisdommen in België te herzien. Er is sprake van het aanial bisdommen uit to breiden. Er wordt namelijk gespro ken van een andere indeeling, zoodat de provincie dat nu onder het bisdom Luik' valt, een afzonderlijk bisdom wordt met Tongeren, de aloude bisscliopstad tot zetel. Kerk van Sint IVlartinus. Zondag aanstaande, 24 Juni, wordt ge vierd de Feestdag van den II. Aloysius, patroon der christene jeugd. Om 7 ure, algemeene Communie voor de Jongens- patronagiën van St Murtonsparoohie. Om 4 ure, plechtig Lof met sermoen en pTo- ccssie. Na de mis on na het lof, feestlied van den II. Aloysius, gezongen door a do leden der patronagiön. Kerk der Zwarte Zusters. Maandag 25 Juni, maandelijks©!»® .Ge durige Aanbidding voor de Vrede. H. Mis en Lof op de gewone uren. Onder de Mis zang en algemeonu Communie der leden van het Genootschap der Gedurige Aan bidding. Onder het lof franecli sermoen door don Eerw. Heer Deken. BERICHT. De personen wier paar- Do bedoeling schijnt voor te zitten, del ?en Januari 1917 vanwege het O Oorlogskosten Volgens do «Now York'Herald» ver klaarde de minister van fiuantie Mac Ados to Baltimore, dat de Ver. Stalen voor do oorlogsuitgaven in 't geheel 10 milliard dollar noodig hebben. Daarvan zijn door verschillende belastingen 2 milliard ge dekt, do rest moet door de uitgave van staatsschalkislbons opgebracht worden. Nog de vreeselijke moord te Gent Anna Nolerman, het slachtoffer, is Maandag avond, om 11 ure, in liet gast huis overleden, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomup De wétsgoneesiieer heeft Dinsdag in 't bijzijn van het parket, het lijk geschouwd. Een ernstig spoor wordt door do poiicie gevolgd. ItflöCmSEL. - Brand. Maan dag avond, rond 8 1/2 ure, ia er brand ontstaan hij landbouwer Robyns, op ,!,i wijk Waver. Het vuur nam sp «edig eon groote uitbreiding on deelde "zich weldra mede aan bet aanpalondo iiuis bewoonu i indeeling der bisdommen meer te regelen overeenkomstig bet taalgebied. Het Waalsche gedeelte van het aartsbisdom Mechelen zou gevoegd worden bij de bisdommen van Doornik en Luik. Het aartsbisdom Mechelen kon dan het Vlaamse!) gebied omvatten van Antwerpen en Brabant. Z. D. H. Mgr Rutten, die zoo krachtig voor het recht zijner onderdanen is opge komen, zou eventueel den Tongerschen zetel innemen. Er gaan zelfs geruchten maar die deel ik onder groot voorbehoud mede, de bon heb ik niet kunnen achterhalen dat Z. Em. Kardinaal Mercier naar Rome mettertijd zou vertrekken,, om daar een gewichtige kerkelijke bediening te vervullen. Gf dit wellicht een gerucht is, weet ik nietallicht ia de wensch hier'de vader dor gedachte. Zijne Hoogw. de Bisschop van Gent heeft professor benoemd in St Henricus- gesticht le Deinze, den E. H. Veys, priester der laatste wijding. Lessen over Groenten- on Fruitopleg te Erondegem. In den schoot der Rondreizende Huis houdschool van Erpe-Erondegem, op liet buitengoed van M. Edward Van den Steen worden er alle Donderdagen, om 2 u. 30, praclische demonstraties gehouden over. allerhande manieren van groensel- on fruitopleg, over het maken van bessen wijn, siropen, confituur, enz. De lessen zijn kosteloos en benevons de oudleerlingen der Huishoudschool, worden alle andere belanghebbenden toegelaten. Onderwerp te behandelen in du les van Donderdag 21 Juni: Opleg van erwten, rhubarber, stekelbessen, enz. I MANS on DH ALCivENIBIt, bedanken voor de menigvuldige blijken van deelneming hun betoond bij 't afstérven van hunnen teer geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder, Schoonbroeder en Bloedverwant, Mijnheer Jozef THIELEMANS. De familiën DE WAELE, MATHIEU en VAN llAliWK, verzoeken ons het overlijden te melden van hunnen teerbeminden zoon, broederen bloedverwant, geboren to Aalst de 17 Augusii lü02 en or overleden den 19 Juyi jyl7. Lijkdienst eu begraving, vrijdag 22 Juni,, om o 1/4 ure, in St Jozefs Verk. !,riir 1 ten sterf huizo. Koolstr t. om 7 S/4 ure, e j Fm: o. ;u ideu en kenmsseu, die bij w-goi'ji.ioid geen doodsbericht zouden ontvang* li, worden verzocht dees bericht ais legorbestuur gekocht ei; afgenomen wer den, zijn vorzocl op het bureel van M. Van Kerckhove, Stadhuis, te laten weten welk paard genomen of gekocht is (kleur, f geslacht, ouderdom). Nationaal Hulp- en Voodingskomiteil. Afdeeling HULP. Het bestuur brengt tor kennis der be- j latighebbenden, dat de bureoleu van het plaatselijk komiteit van workloozen, zijn overgebracht van do Dirk Martunsstraat naar do Keizerlijke Plaat n° 9. LAHDESOUWBEUIIS&EH. Blauwe Aluin of kopersulfaat voor aardappelbesproeiïngon is to verkrijg u aan den prijs van 3tr. de kilo. De belang hebbenden gelieven zich to laten inschrij ven ter Huishoudschool, Nazarethstraat 78, alle dagen der week, 's voormiddags. Wortelzaad tegen 30 fr. de kilo. Erwten aan 4 fr. Struikboonen aan 4 fr., zijn in kleine hoeveelheden voorhanden. De landbouwers, burgers on hofbewer- kers worden deze verschilligo zaden aan bevolen. voor tusscheriteelten, ofwel om na de vroege aardappels te zaaien. Wij dringen ten zeerste aan, opdat zooveel mogelijk navruchteu zouden gekweekt worden op do ledig komende akkers, en wij houden ons steeds bereid elkeen, mot raad en daad hij te staan. Het Landbouwkomiteit. BERICHT. Aan koof) van alle i.Ieu- beien eu Huisgerief aan den boogslen pi ij-i ter Verkoopzaal Moi matraat, 44, ouder de stiplste geheimhouding. Het Gasgeslicht van Aalst, kou.: 'i wege de Kommandantur de volgende me- dedeeling te ontvangen De overtredingen legen de verordening betreffende iiet gasverbruik, welke bij het maandelijksoli opnemen van den gasmeter zuilen vastgesteld worden, moeten on- middelijk ouder aanduiding van den over- treder en'van de verbruikte hoeveelheid door het Gasgestioht aan de kommandan- lur kenbaar gemaakt wqrden. Door geheimhoudt»u.' der overtredingen maakt het Gasgestic/it zicli strafbaar. I Twijfelachtige gevallen zijn door de Duit- fiche overheid te beslissen. Bovendien zal rvmamlelijks door de Kommandantur een ..h u nauwkeu rig onderzoek dor Gasverbrnikboek«n plaats hebben, JU49 GEVRAAGD Timmermans - Geit/., mvorken Mecaniciens en Smeden werf klkLurb - w* .-.r.'ni.J Bergemeersc.- GROOT

De Volksstem | 1917 | | pagina 2