Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk geveclitsterrein Zuidelijk gevochtsterrelü Zuid-Oostelijk gsveciiterreic is onboperkte Dalkbootoorieg lm G^iekessEarBsl Buipooflog in China EEN EN ANDER t Fritz De Waele STADSNIEUWS Bericht aan da Gasverbruikers HOOIGRAS IHI&fiislfcoudisfeiPS a «buhubu ueme^ae© Duitecho bron BERLIJN, 20 Juni. Legergr. van kroonprins Rupprecht van Beieren Tusschen den IJzer en de Leie ontwik kelde zioh bijzonder tegen avond de artil- leriêstrijd met groote hevigheid. öok van het La Bassée kanaal tot aan de Scarpe was nu en dan het geschutvuur v'Hj hevig. Ten zuid westen van Lens vielen de Engelschen aan op den noord oever der Souchezbeek. Op de vleugelen werden zij afgeslagen. In het midden vermochten zij door onze loopgraven te breken. Door een krachtigen tegenstoot, werden snel bijgevoerd Engelscho krach ten verhinderd in de uitbreiding van hun succes. Vóór onze stellingen ten noorden van St Quentin kwam het tot samentref fen onzer posten met Engelsche speur- troepen, dioin ons vuur moesten wijken. Logergr. van den Duitschen kroonpr. Langs do Aisne nu en dan oplevend ge schutvuur. In westelijk Champagne word door krachtigen tegenaanval van een Markseh regiment het grootste gedeelte van hot torroin teruggenomen, dat op 18 Juni, ten zuidwesten van den Hoogberg ons door de Fransehen werd ontnomen. Op do overige fronten de gewone loop- gravenstrijd. Op de overige lronten is or, bijRde gewone Ioopgrtfafgevechlen, niets bijzón ders gebeurd. Fransche bron f PARIJS, 19 Juni. In Champagne, op don Münt Blond en den Mont Cornil- Iet artillerie gevochten. Do Duitschers deden een feilen tegen aanval op do stellingen, die de Franschen 'gisteren in deze streek hadden veroverd. Zij werden echter met zware verliezen afgeslagen en moesten gevangenen in banden der Franschen achterlaten. Duitsche aanvallen op kleine Fransche posten ten noorden van Sint Kwintyn on en in de richting van de schans van Calonne mislukten. Bij patroelje ontmoetingen in het Partoybosch maakten de Franschen eenige krijgsgevangenen, onder wie een officier. PARIJS, 20 Juni.Rond het einde van den nacht hebben de Duitschers een sterke beschieting gericht op de Fransche stollingen lusschen de Ailetto en den mo len van Laffaax. Tusschenpoozende artil- lerieacties ten oosten van het bosch van Chov - ux en ton noordwesten van Reims. In Champagne is de nacht gekenmerkt geweest door een groote bedrijvigheid der twoe artillerieën, van den eenen kant den door liet dienstmeisje der weduwe reeds van de inbraak vernomeh en uu veel reden van den haat der oude vrouw de gerechtelijke buifizocltim; lo verwachten. Vergeelt mij /.oo ik u stoor, zegde Zwanen berg, zijn gewonen gullen toon aanslaande ik wilde u slechts om verlof verzoeken uwe woning te bezichtigen. Met welk doel, mijnheer Zwanenberg vraagde juffrouw Wiltertmet onmiskenbaar wantrouwen. Heeft uwe zwagerin u hierheen gezonden... Zij heeft mij deze woning verhuurd, viel hij haar vroolijk en onbevangen in de rede. Gij wilt toch vandaag of morgen verhuizen? Vandaag nog als het kan. Hebt ge nog geene andere woning Ik wacht ieder oogenblik berichtzoodra ik dit ontvang, wacht ik geen minuutlanger. In zeer korten tijd kan de woning leeg zijn wij verlangen er naar haar zoo spoedig mo gelijk te verlaten. En mjjne zwagerin wenseht dat ik ze 7.00 spoedig moge'.i;l; betrekke, antwoordde hij. 'Gij weet wojin'i.r roods wat erin den afge- loopen nacht voorgevallen is Ik weet liet, knikte zij, terwijl Helena de deur van het belendende vertrek opende. Is den dieven /.eer veel 111 de handen g v illen Eone aanzienlijke som, indien ik dc ver klaringen mijner zwagerin gelooven mag. Aan deze u-klaringen kan men niet altijd op den Tóhuberg, waar een Duitsche overval op de kleine Fransche posten is mislukt, van den anderen kant in de streek van den Cornilletberg. Ten westen van dezen berg is de beschieting gevolgd geweest van een Duitschen aanval, die uiteengeslagen werd door het Fransche vuur en in de loopgraven van vertrek teruggeworpen is. Patroeljeontmoetingen in Lotharingen, Engelsche bron LONDEN, 19 Juni,'a Nachts waren de wederzijdsche artilleriën zeer bedrijvig ten noorden der Scarpe. De vijandelijke artilleriebedrijvigheid tegenover Ieperen duurden voort. De vijand poogde heden morgend te vergeefs de stelling welke hij op den Infantery Hill verloren had, terug te nemen. Hij liet 21 gevaugenon in onze handen. Verleden nacht zijn wij eenigs- zins vooruitgegaan op het slagfronl Meesen Warnelon. De artilleriebedrijvigheid tegen Lens en ten noorden van Armentieres duurden den geheelen dag voort. LONDEN, 19 Juni. In den afgeloo- pen nacht hebben afdeelingen van onze troepen de vijandelijke stellingen ten zuidoosten van Leverguier en in den omtrek van den wqg van Bapaume naar Kamerijk overvallen. Verscheiden vijan den sneuvelden. Schuilholen van hen werden vernield. Wij maakten elf gevan genen. Oostenrijksche bron WEENEN, 20 Juni. De toestand is onveranderd. Russische bron PETROGRAD, 18 Juni. Geweer vuur. Oostenrijksche bron WEENEN, 20 Juni. Na eene arlil- Iorievoorberoiding welke 24 uren duurde, begon gisteren morgend vroeg de Itali- aansche infanterieaanvalopde hoogvlakte der Zeven Gemeenten. Deze was voorna melijk hevig aan den noordvleugel, aan den Monio Forna en den grenstop. Onze troepen deden alle stormloopen des vijands mislukken. Een plaatselijk sucoès, dat de Italianen toeliet eenige honderden meters terrein te winnen in het gebied van Timnia Dièci, werd door tegenaanvallen grootendeels hersteld. Aan den Isonzo, niets van belang, Italiaausche bron ROME, 19 Juni. Dezen nacht is de vijand er in geslaagd een onzer kleine vooruitgeschoven posten op de Zuidoos telijke hellingen van den Rombon binnen geloof schenken. Mag ik u verzoeken zegde Helena, op de opene deur wijzende. Gij zult in onze vertrekken alles in wanorde vinden, want we hebben reeds een begin gemaakt met een en ander voor de verhuizing gereed te maken. Mag ik eene vraag tot u richten ging zij voort, terwijl zij met hem de kamer doorging. Juffrouw Grube heeft mij reeds eens zonder grond verdacht. Wees onbezorgd, lieve Juffrouw, viel hij haar haastig in de rede ik zal nooit dulden dat er op uw naam een blaam geworpen wordt. Dus is het reeds beproefd geworden Neen maar als het gedaan werd, stond ik op uwe zijde daar kunt ge zeker van zijn. Dank u, zogdo zij, en uit hare diep blauwe oogen trof hem een warme blik ik weet dat ook andere vrienden mij verdedigen zouden, maar de tong eener booze vrouw heett altijd eene geweldige macht... Die ge niet behoeft te vreezen. Hieronder ons woont toch de makelaar Steenhouwer is hij een stille bewoner Zeer stil, hij is over dag zelden op zijne kamers En 's avonds komt hij zeker laat't huis In den regel ja hij heeft geene familie en moet dus in het koffiehuis zijn tijd doorbren gen. Ja, ja, die lichtzinnige jonggezellen I schertste Zwanenberg. Als zij in do kroeg te dringen. Doze stelling is sedert door onze batterijen onder vuur genomen. Vijandelijke afdeelingen die vannacht poogden onze stellingen op hoogte 219 (ten Noordoosten van Jamiano) te over rompelen, zijn bloedig teruggeslagen en hebben 10 gevangenen in onze handen gelaten. Gisteren was do vuurstrijd zeer hevig op de hoogvlakte van Asiagaen op som mige punten van het Karinthische front. Aanvalspogingen van den vijand jin de buurt van den kleinen Col Briton zijn door ons vuur gefnuikt. Oostenrijksche bron WEENEN, 20 Juni. De toestand is onveranderd. Bulgaarsche bron SOFIA, 19 Juni. Macedonisch front Ten noorden van Vitolia tusschen het Butkowo en het Tachinomeer artillerie bedrijvigheid, patrouillenondernemingen op den linker Slrumaoever. Op liet overig front zwak geschutvuur. Roemeensch frontArtillerie en in- fanterievuur bij Mahmadia en Tulcea. AVONDBERICHT BERLIJN, 20 Juni, (officieel). In het Westen, levendige geveclitsbodrijvig- heid bij Vauxaillon ten Noordoosten van Soissons. Van het Oosten mets Nieuws. Aan de Strouma, voorposten-schermut selingen. BERLIJN, 19 Juni. Naar ambtelijk bericht werd in de maand Mei in 't ge heel 869,000 b. r. t. aan liandelsscheops- ruimto door oorlogsmaatregelen van de Middelrijken tot zinken gebracht. Daardoor en met inbegrip van nader hand bekendgeworden oorlogsverliezen, zijn sedert liet begin van den onbeperkten duikbootoorlog in 't geheel 3,655,000 b. r. t. der voor onze vijanden bruikbare handelsscheepsruimte vernietigd. ROTTERDAM, 19 Juni. De Maas bode meldt de torpedeering van de stoomschepen Syrian 1004 Ion, de Herves 3795 ton, van 5 Engelsche visscliersvaartuigen,5 Fransche visschers- vaartuigen en van 4 Skandinaafsche schepen. BERN, 19 Juni. De Progrés de Lyon meldt uit Parijs do keldering van twee Fransche barken op 9 Juni en van een derde vissohersvaarluig op den vol genden dag. De Progrès de Lyon verneemt uit New-York, dat het Amerikaansche pe- troleumscliip Moreni (4045 ton) na een vinnigen strijd, waarbij de schepen zitten, denken zij niet aan naar huis te gaan en menigmaal nemen zij nog eenige drinke broers mede om't huis nog een glas te ge bruiken. Ik noem dat onbeleefd tegenover de andere bewoners van hot huis, zij worden iu hun besten slaap gestoord. Dat komt beneden nooit voor, antwoordde Helena. Mijnheer Steenhouwer is in dit opzicht zeer kiesch. Zeker omdat gij met hem bevriend zijt? Van vriendschap kan tusschen hom en ons geene sprake zijn, mijnheer Zwanenberg hij is de vriend en raadsman van uwe zwagerin en ik geloof te mogen vermoeden dat hij haar haat togen ons deelt. Zij waren in de voorkamer teruggekeerd. Juffrouw Wilfert zat voor 't raam en breide. Ik kou dus misschien vandaag hier nog intrekken vraagde oom Hendrik, terwijl hij zijn hoed nam. Ik wensch en hoop het, antwoordde de oude vrouw. Als gij na liet eten nog eens wilt komen vragen, zal ik het u met zeker heid kunnen zeggen. Goed, goed, knikte Zwanenberg, Ik zal komen. Voorloopig heb ik de eer u te groe ten. Terwijl hij naar beneden ging, hoorde liij dat op de eerste verdieping eene deur geopend werd dadelijk daarop stond hij tegenover den makelaar, die met den hoed in de hand naar buiten kwam. zeven kilometers van elkaar afbleven» den grond is geboord. GHRISTIANIA, 20 Juni. Morgen- bladet verneemt uit Mandal YisscherS verklaren, dat de Noordzee vóór het Skagerrach zoo goed als uitgestorven is. Een visscher beweerde dat hij tijdens eene vaart van drie weken, in de Noord zee geen enkel handelsschip zag, doch integendeel, op éénen dag, niet min dan 7 duikbooten ontmoette, PARIJS, 20 Juni. Do stoomor «Anjou» welke in de golf van Gasconje mijnen zocht, ia op 17 Juni op eene mijn gebotst en gezonken. Zeven matrozen werden door de ontploffing eener machion gedood. 5N RUSLAND «Daily News#» meldt uit Petrograd, dat de kiezingen voor de distriktsraden ge ëindigd zijn. De soldaten en werklieden hebben hierbij beter hunne plichten be grepen dan de hoogere kringen der maat schappij daar do eersten bijna niet ter bestemming zijn gekomen. De propagan disten voor de kandidaten der Kadetten- partij werden in de straten door het volk aangehouden en hunne stelletjes werden omgeworpen, hun drukwerken verbrand. De kiesstrijd werd voor de eerste maal in Rusland mot groote verbittering door gevoerd zooals in alle westersche landen steeds het geval is. De toestanden in Kronstadt zijn nog niet verbeterd. Hoewel de infanterie van Petrograd veel voelt voor de kameraden van Kronstadt, is de meerderheid toch tegen de beweging in die stad ge3temd. De beslissing van het boerenkongres Kronstadt geene levensmiddelen meer te zenden is eerder belachelijk, daar Kron stadt er ouder het oogpunt van toevoer er veel beter aan toe is dan Petrograd en de andere steden. Blijkbaar is het voetvolk door de uiterste linkerzijde beter te beïn vloeden dan de artillerie. Eene ouder zoekskommissie is gister naar Kronstadt vertrokken. In die stad heerscht voor bet overige volstrekte orde, alle openbare werken gaan hunnen regelmatigen gang, in de straten is het veel rustiger dan in die van Petrograd. Het eigenlijke gevaar van do gebeurtenissen van Kroustadt bestaat hierin dat andere steden van Rusland, door het voorbeeld van Kron stadt zou kunnen aangestoken worden. De Kosakken zullen hoogstwaarschijn lijk meer dan eens gelegenheid hebben van* zich te laten hooren. Bedenkelijk bezitten die soldaten meer land dan zij bewerken kunnen, zij zullen zich dus waarschijnlijk tegen de verdeeling der landen verzetten met alle geweld, en zij zullen daarbij den middenstand der be volking ondersteunen. Alia, zijl gij het zegde Steenhouwer schijnbaar verrast. Ik meende dat het oen der beide dokters was, die in de mens'chen daarboven zooveel belangstellen. Het spijt mij u in uw vermoeden teleurge steld te hebben, antwoordde Zwanenberg lachende ik heb slechts de woning bezich tigd... Wilt gij hier huren Wol ja mijne zwagerin heeft mij de wo ning aangeboden zeudt gij het dan ook niet aannemen Zij waren zoo sprekende de kamer van den makelaar binnengetreden.Oom Hendrik nam op den hem aangeboden stoel plaats en zag onverschillig om zich heen. Uwe kamers zijn hooger en luchtiger, zegde hij, en hoewel hij bemerkte dat de loe rende blik van Steenhouwer doordringend op hem blikte, bewaarde hij nochtans zijne onbevangenheid en halme opgeruimdheid. Gij kunt binnen eenige dagen ook mijne woning huren, merkte de makelaar aan. Gij wiit toch niet verhuizen? vraagde Zwa nenberg verrast. Ik ben het van zin, de dieven kondon zich aangelokt voelen om nog eens terug to ko men het inbreken wordt hun toch zoo licht gemaakter is niet eens een grendel op de voordeur. Wat denkt gij eigenlijk van de inbraak V (Vervolgt.^ JUUW5JV De strijd tegen de deserteurs wordt Onverbiddellijk doorgezet. In eene week werden te Astrakan 1300, te Pestomir 10300 er. te Jekaterisnoslaw eenige dui zenden deserteurs aangehouden. De op zoeking van deserteurs door de troepen werd door den raad van W en S volkomen goedgekeurd. In den Arbeider- en Soldatenraad BERLIJN, 19 Juni. De Berliner Lohal Anzeiger meldt uit Rotterdam De Engelsche minister Henderson richtte eene lcraohtdadige verklaring tot den Petrogradschen Werklieden en Soldaten raad, zeggende dat de keus moet gedaan worden tusschen eer en schande. Koning Konstantijn te Lugano. BERLIJN, 19 Juni. Aan het Berli ner Tageblatt wordt uit Lugano geschre ven Koning Konstantijn van Griekenland komt, met zijn familie en een gevolg van 32 personen, morgen avond te Lugano aan en zal in het Grand Hotel afstappen. De afdanking van Koning Konctantijn LUGANO, 20 Juni. Koning Kon stantijn is hier aangekomen. Rond 6 3/4 ure 's avonds kwam de bijzondere trein aan. De statie was militarise!) bewaakt, doch voor de statie stond eene groote menschenmenigte. Bij het verlaten der statie begroette de Koning do menigte door het afnemen van den hoed. Het pnbliek bleef in 'talgomeen zwij gend, doch eenige lieden groetten. De koning zag er gezond en wel uit, de ko ningin scheen wat aangedaan. De Grieksche gezant te Berne doet homerken, dat koning Konstantijn tot hiertoe niet formeel afgedankt heeft. In alle geval is er tot hiertoe geene officieele veropenbaring eener afdankingsnota ge schied. Veeleer denkt hij, dat de koning door geweld gedwongen werd, zich van het volk dat hem vereerde te scheiden, het land te verlaten en zich op reis te begeven. Intusschen heeft hij do kroon in handen van zijn zoon gelaten, welke dus om zoo te zeggen eeu regentschap voert. BERLIJN, 20 Juni. Jonnart beval de aanhouding van Gunaris en Metaxis. In Engelsche bladen wordt gezegd, dat, indien koning Alexander denkt de poli tiek van zijn vader te kunnen voortzetten, hij de voorwaarden valsch verstaat,onder welke hij op den troon geraakte. LUGANO, 20 Juni. Volgens de Gorriere della Sera is de voorloopige regeering to Salonika 'opgelost. Het heet, dat indien koning Alexander, de nieuwe richting trouw blijft, hij mogelijks de dynastie kan redden. Tusschen Zaimis en Repulis, zijn onderhandelingen gaande over de opname van twee Veniz6listen in het kabinet. De overige ministers hebben zich op voorhand 't akkoord verklaard met de maatregelen welke Zaïmis zal nemen. BERNE, 20 Juni. Lo Matin meldtDo bezette Grieksche havens Pa tras, Korinth en Pyreus werden als oor- logshulphavens der Entonte uitgeroepen. BERNE, 20 Juni. Gisteren avond hebben te Lugano betoogingen tegen den Koning van Griekenland plaats gehad, waarbij het tot handtastelijkheden tegen den Koning schijnt gekomen te zijn. De Koning moest in een koffiehuis vluchten, van waar bij door den prefekt der stad, onder bescherming van soldaten en poli tieagenten, naar het Palastholel geleid Verd. Ten gevolge der onlusten is een Xtalianer aangehouden geworden. Het oederzoek duurt voort. Nog het geval Hoffman De «Gazette de Lausanne» verneemt uit Berne Het orgaan van Branting, Sociaal Demokraten, dat het telegram van Hoffman afkondigde, meldt dat dit telegram ook aan de Londoner «Times» medegedeeld werd. Reuter's agentschap zond het aan de Zwitsersche Telegrammen Agentur. Het telegram werd door den bondsraad in be slag genomen. Zondag kreeg de bondspresident kennis van het geval en maakte het Maandag morgend in de gewone Bondsraadzitting bekend. Heer Hoffmann verklaarde, dat hij gehandeld had in 't belang van Zwit serland, dat zoozeer door den oorlog had geleden. De berichtgever voegt er bij Het spreekt van zelfs, dat men deze gelegenheid in samenhang brengt met hetgeen vroeger gebeurde in Washington met een Zwitserschen gezant, Heer Rit- ter. Men besluit daaruit, dat heer Hoff mann ook dan gehandeld heeft, zonder weten van den Bondsraad. Het Zwitser sche volle wilgjde rol niet spelen van een tweede Gr e .enland. Men besluit, dat men onder deze om standigheden niet mag aarzelen, en onmiddelijk eene beslissing moet nemen. In de buitengewone zitting van den Bondsraad van Maandag, spraken drie leden vóór en drie leden tegen Hoffmann. NEW YORK, 19 Juni. De liga van Chineesche nationalisten alhier beeft een telegram ontvangen van den president, dat er in zes Zuidelijke provincies van China groote troepenbewegingen plaats inden tegen de regeering. Men meent to weten, dat de liga de politiek vertegenwoordigt van zes pro vincies die het meedoen in China aan den oorlog, aan den .kant van de Entente en onder een liberaal republikeinsch bewind, voorstaan. In het telegram wordt er nog bijge voegd, dat de troepen van het Chineesche Zuiden reeds oprukken tegen Woelsjang. Tsangsoen heeft geweigerd te Peking te komen. De opstandelingen willen een konventie te Tientsin bijeenroepen, om een voorloopige regeering te vormen, met een directeur aan het hoofd, die te gelijk de futilities van president en van ministerpresident zal uitoefenen. Uit Uruguay. MONTEVIDEO. 18 Juni. De socia listische leiders in Uruguay, die daarin mot hun Zuid Amerikaansche kameraden overeenstemmen, zijn de meening toege daan, dat de vredesformule zonder inlij ving en zonder schadeloosstelling on rechtvaardig. is. Daarvoor moet volgende formule in de plaats komen geen inlij ving. maar terugeisching en herstel, geen onrechtmatige schadevergoeding, maar een vergoeding, die inderdaad tegen de schade opweegt. De familiën DE WAELE, MATHIEU en VAN II AU WE, verzoeken ons het overlijden te melden van hunnen teerbeminden zoon, broeder en bloedverwant, geboren te Aalst den 17 Augusli 1902 en er overleden den 19 Juni 1917. Lijkdienst en begraving, Vrijdag 22 Juni, om 8 1/4 ure, in St Jozefskerk.Vergadering ten sterfhuize, Koolstraat, om 7 3/4 ure. Familieleden, vrienden en kennissen, die bij vergetelheid getjn doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees bericht als dusd&mg te aanzien. BEKENDMAKING Voor het Etappenmagazijn Aalst wor den onmiddellijk tot 150 werklieden ge vraagd. Het dagelijksch loon begint met 4,00 Na 4 weken 4,50 Na 8 weken goed werk 5,00- De werklieden hebben gelegenheid in het magazijn brood, vleesch en andere levensmiddelen aan billijken prijs te koopen. Zich onmiddellijk aanbieden in het Etappenmagazijn, Filature et Filteries Réunies. Indien tegen Vrijdag 22 Juni 's avonds, het voormelde aantal werklie den zich niet vrijwillig aangeboden heeft, zal de Kommandantur genoodzaakt zijn, dwangsgewijze tot de aanwerving over te gaan. De Kommandantur. Waarschuwing 2 De d.d. Burgemeester der stad Aelst herinnert eenieder dat het streng vérbo den is na 12 ure 's nachts zich op de straat te bevinden. De verordening betrekkelijk dit verbod blijft in voege en van kracht. Al degenen die na 12 ure 's nachts in de kuip der stad ter straat of openbare plaatsen en na 10 ure in de velden of kouters aangetroffen worden, zullen aan gehouden worden om ter beschikking van het gerecht te blijven. Aalst, den 21 Juni 1917. De d.d. Burgemeester F. DE HERT. Kerk van Sint Martinus, Zondag aanstaande, 24 Juni, wordt ge vierd de Feestdag van den H. Aloysius, patroon der christene jeugd. Om 7 ure, algemeene Communie voor de Jongens- patronagiën van St Martensparochie. Om 4 ure, plechtig Lof met sermoen en pro cessie. Na de mis en na het lof, feestlied van den H. Aloysius, gezongen door al de leden der patronagiën. Kerk der Zwarte Zusters. Maandag 25 Juni, maandelijksche Ge durige Aanbidding voor de Vrede. H. Mis en Lof op de gewone uren. Onder de Mis zang en algemeene Communie der leden van het Genootschap der Gedurige Aan bidding. Onder hel lof fransch sermoen door den Eerw. Heer Deken. PENSIOENEN. De pensioenen voor hot 2® kwartaal, van de weduwen en weezen, alsook van de onderwijzers, zijn betaalbaar van af Vrijdag morgend, 22 dezer. Nationaal Hulp- en Voedingskomiteit. Afdeeling: HULP. Het bestuur brengt ter kennis der be langhebbenden, dat de bureelen van het plaatselijk komiteit van werkloozen, zijn overgebracht van de Dirk Martensstraat naar de Keizerlijke Plaats, n° 9. Het Gasgesticht van Aalst, komt van wege de Kommandantur de volgende me- dedeeling te ontvangen De overtredingen tegen de verordening betreffende het gasverbruik, welke bij het maandelijkse!) opnemen van den gasmeter zullen vastgesteld worden, moeten on middelijk onder aanduiding van den over treder en van de verbruikte hoeveelheid door bet Gasgesticht aan de kommandan tur kenbaar gemaakt worden. Door geheimhouding der overtredingen maakt het Gasgesticht zioh strafbaar. Twijfelachtige gevallen zijn door de Duit sche overheid te beslissen. Bovendien zal maandelijks door de Kommandantur oen algemeen nauwkeu rig onderzoek der Gasverbruikboeken plaats hebben, 1049 8§esoacliii Aankoop van alle MEUBELEN en HUISGERIUF aan den hoogsten prijs, ter Verkoopzaal, Mol r»— straat, 44. Stipste gehcimlioudir. i BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mannelijk ges!,.cl.» 2 Vrouwelijk id. 4 Huwelijken O. Van den Brande, schrijnwerker mol E. Verbeiren, zonder beroep. V. Braeckman, werkman met V. Gons, twrjnster. E. Reunis, vellenbewerker met A. Van Cautor, stikster. E. Breckx, handelaar met T. Ledegen, zonder beroep. R. Sohockaert, huidevetteregast met C. De Coninck, twijnster. OVERLUDKNS G. De Winter, weduwenaar De Sme, zonder beroep, 85 jaar, Lange Ridderstr. J. Guilliaum, weduwe Wauters, zonder beroep, 77 jaar, Korte Ridderstraat. M. De Ganck, vrouw Lambert in, zond. beroep, 61 jaar, Koolstraat. F. De Waele, scholier, 14 j. Koolatr. - M. De Waen, vrouw De Sadeleer, zon- der beroep, 54 jaar, Ledebaan. 1 kind onder de 7 jaren. Loten Schaarbeek 1897. n 55» Trekking. 1 Juni 1917. De 28 volgende seriën, ieder van 25 stuks, zijn uitgekomen 647 1873 3231 4075 5414 5057 7087 911 1995 3554 4516 5446 6070 7645 969 2583 3673 4966 5459 6123 8010 1728 2682 3772 5)18 5525 *575 f De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers S. 6123 n. 24 fr. 5000 S. 2583 n. 1 fr. 200 1873 2 500 2082 25 2(J0 4516 x 23 501) 5657 - 23 200 1873 17 x 200 x 6325 - 24 200 Al de andere nummers, jin bovenstaande series vervat, zyn aflosbaar met 100 Cr. dei' 1 October 1917, AALST HOUTMARKT. Eindstrijd van den prijskamp, Zondag 24 Juni, om 3 1/2 ure r (zomertijd) om rede der overtollige warmte, tusschen de drij overwinnende partijen Van Moesieke Moorsel, Scliouppe Dendorhautom en de goede partij Van Caeckebeek mol Mar tin Possé. Prijzen stoelen 0,15. banken 0,05. De opbrengst is voor de teeringiijders, opge- eisebten on zwakke kinderen. OPENBARE VERKOOPING van ti Hofstaiie, oii den Wijnbaclit. Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal op Vrijdag 29 Juni 1917, om 2 ure namiddag, te Hofstade, Wijnbocht, ten verzoeke van M. Felix De Swaof, handelaar te Hoi'stade, over gaan tot de openbare verkooping van 30 koo pen hooigras, aldaar wassende. I Op de gewone voorwaarden en tegen dade- lijke betaling. lt>5i GEVRAAGD Timmermans - Schrijnwerkers Mecaniciens en Smeden i op de werf Bergemeerschen. AALST GROOT" LOON 1026 Wilt gij groenten, fruiten, vleesch, wild, gevogelte, melk, enz. opleggen en in goede voorwaarden bewaren voor d 1 winter, gebruikt het Toestel en Iioc tien L E B E L. G E verkrijgbaar in het Uzermagazijn SINGELYN 1014 Molendries, 7-8. nabij de Verkensmart, Aalst M«n verkoopt ook afzonderlijk bocalen, caoutohouo-ringen, ther "meters, enz.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2