n t iwsB Woonhuizen Oostelijk pmiitsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterreic Turksche fronten De onbeperkts Duikbeeloorlog In Qsnekesiiancl EEY ElY AY DER Priesterlijke Benoemingen STADSNIEUWS 6 vijandelijke vliegtuigen werden af- gesohoten, een daarvan door Ritmeester vrijheer von Riohthofen. Fransche bron PARIJS, 3 Juli. Geheel den dag door was de ^ederuijdsche artiileriebe- drijvigheid zeer levendig, in de sektors ten Westen en ten Oosten van Fernie. Geene iofanteriegeveciiten. Nu en dan werd er geschoten ten Noordén van St Quentin en op de hoogvlakte van Kalit'ornie. Verders overal rustige dag. PARIJS, 3 Juli. Gisteren, rond 16 uur 30, üa een heropfiakkering van de beschieting, hebben de Duitschers eene reeks hevige aanvallen geworpen op de loopgraven, welke de Franschen flaan weerszijden van de baan Ailles-Paissy heroverd hebben. Een zeer hevige strijd welke heel den nacht duurde is geëindigd met de volledige nederlaag der Duit schers. De Franschen hebben al hun stel lingen behouden. Meer ten Westen zijn twee overvallen op de kleine Fransche posten insgelijks mislukt. Öp den linkeroever der Maas is de artilleriestrijd rond middernacht in intensiteit gestegen, in den sektor der hoogte 304 en bosch van Avocourt. Rond 3 uur 30 hebben §de Duitsehers op een front van 500 m. aangevallen aan den zuid oostelijken hoorn van dit front. De aanvalsgolven, gebroken d'oor&het Fran sche vuür, konden de Fransche linies niet genaken. gDe Duitschers hebben hunne poging niet herhaald. In Champagne, tijdens een inval in de Duitsche linies, hebben de Franschen een Duitsch Jibloc laten springen. Niets te' melden op het overige front. Engeische bron LONDEN, 2 Juli. Als gevolg van harde" gevechten, vannacht en vandaag ten westen van Lens geleverd, zijn onze voorste posten over een korten afstand achteruitgedreven. Samentrekkingen cp het Fransche front Zwitsersche bladen melden van de Fransche grenzen, dat achter bet front omvangrijke troepenverschuivingen plaats hebben en zij zien daarin een nakend nieuw offensief. Verscheidene spoorweglijnen zijn sedert vier dagen weer voorliet verkeer gesperd en dienon alleenlijk voor militaire doel einden. De Journal de Geneve meldt uit Parijs, dat de oorlog den beslissende») kritischen oogenblik nadert; 't is daar de reden waarom de Bondgenooten bezig zijn al hunne reserven op voet te brengen. Duitsche Dron BERLIJN, 3 Juli. Legergr. prins Leopold van Beieren Wijl tusschen de was, als hij wel wilde doen voorkomen. De kerel kan gelijk hebben, mompelde hij, ter wijl hij met den hoed in de hand langzaam, als een welgesteld burger die geeDe zorgen kent, zijn weg vervolgde. liij kent zijne lieden daarin bezit hij een scherpen blik, en als die vent een spion van de politie was, dan heeft men ook verdenking tegen de herberg opgevat. Men zal de gasten die daar verkeeren, gadeslaan en mij heeft de kerel ook reeds gezien. Wat staat mij dus te doen Wanneer ik alles bijeenreken, heb ik genoeg om in New-York fatsoenlijk te kunnen leven, en men heeft mij gezegd, dat het leven in die stad zeer aangenaam is. Ik kan daar ook de effecten en de edelsteenen goed verkoopen en gevaar heb ik niet te duchten, als ik eerst gelukkig, aangekomen ben. Wanneer baron Rudiger aan zijn zwa- gerin zegt, wat hij in de herberg gezien heeft dan.... Hij bleef staan en keerde zich om zijn oog viel op denzelfden arbeider, wien hij in de herberg eene aalmoes gegeven had en die hem nu volgde. Thans moest a-lle twijfel aan Grafhorst's scherpen blik ophouden. Waarom volgt gij mij op-'den voet? snauwde de makelaar, toon de arbeider, di'o langzaam nader kwam, hem ingehaald had. Gij denkt zeker, dat ik een medelijdend heór oen, die nogmaals in den zak zal tasten Ik heb geen aalmoes gevaagd, antwoordde oosteeeeade Pripet de gevechtsbedrij vigheid enkel bij Riga en '.Smorgon ont wikkelde, was de vuuractie hevig aan de midden Stochod, waarg gedeeltelijke Russische aanvallen aan de baan Kowel Luck met verliezen mislukten en zuid waarts tot aan de Zlota Lipa. Daar is de slag in Oost Galicië nog in vollen gang. Op de hoogten ten westen van de Strypaoever doorbrekend, hebben de Russische massa aanvallen hun door- braakspunt naar het noorden uitgebreid. Door aanrukken onzer reserven werd den vijand halt geboden. Bij Koniuchy zijn 's voor en 's namiddags sterke aanvallen der Russen voor onze nieuwe stellingen onder zware verliezen mislukt. Verder ten zuiden vond de vijand de kracht niet zijne aanvallen tegen de hoogtestellingen bij Grzezany te hernieuwen. In de Kar- pathen, in Roemenie en aan het Macedo- nisch front is de toestand onveranderd. Oostenrijksclie bron WEENEN, 3 Juli. Zwakke aanval len aan deStocteod werden afgewezen. Ten zuidwesten van Zborow gelukte de vijand er in, door het inzetten van over machtige troepenmassas, een beperkt deel van ons front in eene voorbereide stelling terug te drijven. In zware offervolle ge vechten, hebber, de Oostenrijksche troe pen, slechts stap voor stap wijkende voor den overmachtigen druk, het optreden van reserven en de herstelling van den toestand en van de verhouding der strijd krachten, mogelijk gemaakt. Verdere aanvallen zijn tot hiertoe met gedaan. Bij Ivoninchy werden verschei dene lievige aanvallen bloedig afgewezen. In de streek van Brzezany werden de Russen, door de mislukking der aanval len en de zeer groote verliezen tot een strijdpoos gedwongen. Russische bron PETROGRAD, 2 Juli. In de rich tingen van Zloczow en Brzezany zeer hevige vuurstrijd. Bij de stad Pnevi beeft onze luitenant vlieger Ivandof een Duitsch vliegtuig neergeschoten. Ten noorden van Postavy heeft luite nant Korboenof een vijandelijk vliegtuig neergeschoten. Het is binnen de vijande lijke linies gevallen, waar het door onze batterijen is beschoten. In een luchtgevecht is gisteren onze dappere luitenant vlieger Orlof gesneu veld. Oostenrijksche bron WE ÉNEN, 3 Juli. Afdeelingen der Honvedregimenten n. 20 en 21, hebben bij Costanjevica eene vijandelijke voorgeschoven stelling genomen, twee de oude met schuchtere stem ik volg u ook niet het treft wel toevallig, dat wij den zelfden weggaan. Waarlijk hoonlachte de makelaar. Zulke toevalligheden kèiit men, beste vriend lie den van uw slag heeft men niet gaarne ach ter zich. Waarvoor ziei gij mij aan Hebt gij niet zelf gezegd, dat gij reeds een maal gezeten hebt Dat kan iedereen overkomen. lederen spitsboef ten minste maar een eerlijk man niet Het is geen kunst eerlijk man te blijven, als men geld genoeg heeft, om zich te kun nen zat eten. Dat kan ieder, die werken wil. Verschaf mij werk. Daar houd ik mij niet mede op lees de annonces in de dagbladen, er worden telkens werklieden gevraagd, Welke stiel oefent gij uit? Ik ben goudsmid Dat is een winstgevende stiel, zegde Steen houwer met een vorschenden blik op de smalle handen van den arbeider. Indien gij uw handwerk verstaat, kan het u aan geen arbeid ontbreken. Indien niet de vlek op mij kleefde. Verzwijg die. Wordt voortgezet. officieren en 270 man werden gevangen genomen en twee machiengeweren buit gemaakt. Italiaansehe bron ROME, 2 Juli. Gisteren nacht heeft de vijand tueschen het Gardameer en bet Ledrodal groote bedrijvigheid ontwik keld. Na hevige vuurvoorbereiding heeft een afdeeling, ongeveer 2 kompagniën sterk, oen aanval gedaan op onze veld posten tusschen San Giovanni en Bac- sessa. De vijand, gestuit door een promp- ten tegenaanval, moest met gevoelige verliezen terug. Terzelfder tijd heeft de vijand getracht onze posten ten Noorden van Malaga Giumella aan te vallen, doch hij moest terug voor hij onze linies had bereikt. In het gebied tusschen de Garde en dö Etsch is de vuurstrijd gisteren levendig gebleven. Onze artillerie heeft herhaal delijk troepenkoncentraties on troepen op marsch doeltreffend besohoten. Op den Mazli is een groote vijandelijke mijn ontploft de aan onze stellingen toegebrachte schade is zeer gering en heeft in den toestand geen wijziging ge bracht. Oostenrijksche bron WEENEN, 3 Juli. Geene gebeur tenissen. Bulgaarsche bron SOFIA, 2 Juli. Aan het Macedoni sche front zwak artillerievuur, welke meer aangewakkerd werd ten westen van het Doiranmeor. Na artillerievoorberei ding rukte eene vijandelijke verkenners- afdeeling met een machièngeweer tegen het dorp Haznatar vooruit; deze werd door het vuur onzer voorposten afgewe zen. Eene andere verkennersafdeeling werd bij het dorp Malle verjaagd. Aan het Roumeensch front, spaarzaam geweervuur bij Mahmudie en Tulcea. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 3 JuliAan het Kaukasusfront dezelfde geringe gevechts bedrijvigheid. In Galicië werden Russische aanvallen op onze doar strijdende troepen volkomen afgeslagen. AVON DE3ERICHT BERLIJN, 3 Juli. In het westen niets bijzonders. In het oosten, levendig vuurgevecht van aan de Stochod tot aan de Nara Jowka. Nieuwe sterke aanvallen der Russen bij Brzezany mislukten met groote verliezen. BERLIJN, 3 Juli. (Officieel). Nieuwe duikbootsuccessen op het noor delijk gevechtédeel26,700 br. r. ton. Onder de tot zinken gebrachte schepen bevonden zich een Engeische gewapende stoomer van ongeveer 5000 ton, welke geladen met kolen onder bescherming van oorlogsvaartuigen vaarde; een zeer groote ook beschermde en gewapende Engeische stoomer, wiens kapitein gevangen geno men werd en een derde beschermde en gewapende Engeische stoomer, van het uitzicht van den Dover Castlé 2200 ton. Twee der tot zinken gebrachte sche pen hadden visschen en stukgoed aan boord. De chef van den adm. staf der marine. BAZEL, 3 Juli. Le Matin meldt uit New York, dat een Hollandsch oorlogschip in eene Amerikaansche haven aangekomen is. Het is de eorste maal dat zulks gebeurt sinds tien jaar. De officieren weigerden iets te verklaren over de oorzaak huuuerreis. Men denkt dat het schip bestemd is, om verscheide ne Hollandsche schepen te begeleiden, welke gereed zijn om uit te varen. LUGANÓ, 2 Juli. De Secoio ver- neemt uit Londen Men verwacht een gemeenschappelijk optreden der Engei sche, Fransëhe en Italiaansehe gezanten te Madrid wegens de vrijlating van een Duitsche onderzeeër. De opschudding in Engeland is ongehoord. ROTTERDAM, 3 Juli. De «Maasbode* meldt De Engeische stoomer Ortolan 2145 ion, is tot zinken gebracht. De toestand SOFIA, 3 Juli. De Grieksche gezanj Raoum heeft heden namiddag om 11 1/2 ure, aan den minister van Buitenlandsche Zaken Radoslawow, een nota overhan digd, met den delfden inhoud als deze welke door de Grieksche regeering aan Daitschland gegeven werd. CONSTANTINOPEL, 3 Juli. De Grieksche gezant heeft gisteren namiddag de afbreuk der diplomatische betrekkingen medegedeeld. Men verze kerd dat Holland de Grieksche belangen zal vrijwaren. BERLIJN, 3 Juli. Naar aan het «Berliner Tageblatt» gemeld wordt, werd over Athene en het Grieksche staatsgë- bied, de staat van beleg uitgeroepen. Fransche bladen vernomen buitendien dat de onderdanen van de middelmach'ten eerstdaags geïnterneerd zullen worden. BERN, 2 Juli. Parijsche bladen berichten uit Athene dat generaal Milligtis Gonrenos, de minister van oorlog in het kabinet Venizelos, het bevel over het Atheensch garnizoen op zich heeft geno men. BERNE, 3 Juli. De Lyonsche bla den melden uit Athenen De staatsman nen Imopulos en Paulapulos zijn aange houden. Eenige koningsgetrouwe officie ren, welke naar Nauplia gevlucht waren, hadden volgens Elestheros Typos het plan opgevat,verscheidene Ententegezinda officieren, waaronder Moschopulos, ge vangen te nemen. Daar het plan mislukte, hebben de officieren zich onderworpen. De eerste posttrein van Salonika is op 1 Juli aangekomen. Generaal Genin is samen met de Fran sche militaire kommissie bij het leger van Venizelos, op 29 Juni naar Athenen ver trokken om het Grieksohe leger herin te richten. De algemeene stafoverste Negropontis en de overige leden van den staf van het Venizelosleger zullen volgen. AMSTERDAM, 3 Juli. Times meldt uit Athenen Het Athener garni zoen en de generaals der troepen van Peloponnes hebben Zondag den trouvv- heidseed aan den nieuwen koning afge- légd. GENEVE, 3 Juli. De Parijzer Journal meldt uit Athenen De staat van beleg werd uitgeroepen en Venizelos ondertee- kende het bevel tot mobilisatie van het het leger. De Grieksche konsulaten in de neutrale landen geven sinds Zaterdag, binnenroepingsbevelen aan de weerplich- tige Grieken. ■ini Bevoorrading van België. De lichters «Rival-», met 993 Ion tarwe voor de provincie Antwerpen «Vilvoor den» met 383 ton tarwe voor Brussel «Avonturidr» met 1022 ton voor Ant werpen «Richard* met 310 ton tarwe voor Limburg «Lea», met 1831/2 ton reuzel en 8 ton spek voor Antwerpen, zijn in de haven van Antwerpen aange komen, China weer Keizerrijk PEKING, 2 Juli. Generaal Tohang Schun, de leider der militaire partijen, heeft op 1 Juli, om 3 uur 's morgends, den Voorzitter opgezocht en zijn aftreden geeischt, waarbij hij hem mededeelde dat de Mandschukeizer Huan tun weer den troon bestegen heeft. LONDEN, 2 Juli. Reuter meldt uit Shang Hai De jonge keizer Huan tun beeft de troonbeklimming bekend ge maakt. Z. H. Mgr. Seghers beeft pastoor be noemd te Lembeke, de E. H. Van Onge val, onderpastoor van St Marten te Aalst. Onze beste gelukwenschen 1 De inwoners der stad wor den verzocht geene geldbons van vreemde steden meer te aanvaarden. De vluchte lingen hebben alle gelegenheid hunne bons zelf uit te wisselen. De inwoners der stad die bons bezitten, kunnen ze ten laatste den 6 Juli, 's voormiddags, bin nenbrengen ten Bureele, Esplanadestr. 5. Komiteit voor «Hulp en Troost aan opgeeischte Werkieden* Aalst. Het komiteit, over eenige kleeding- stukken beschikkende, zal deze aan de opgeeischten der stad, welke terug naar huis gestuurd zijn, uitdeelen. Deze welke nog niets ontvangen hebben, mogen zich Donderdag aanstaande, 5 Juli, aanbieden tusschen 5 en 6 ure, ten lokale, Keizer lijke Plaats, 9. De Voorzitter. V. De Valkeneer. strengste, in ganscli het Kommandanturgc- bied Aalst, het bakken van wit brood. Tegenhandelingen worden gestraft met eene geldboete tot 100b mark of drie maand gevang. Ook wordt de b'akkerij gesloten. Onder de zeer gunstige voorwaarden, hier onder aangeduid, stelt de Kommamdantur vrijwillige arbeiders ain Handgeld 50 fr. per arbeider; verplich ting tot 2 maanden werk; 2. maandelijks 10 fr. aan de vrouw des ar beiders; 3. maandelijks 5 fr. voor elk kind der ar beiders; 4. loon des arheiders 7 fr. per dag; 5. brandstoffen (kolen) tot 1 October 25 kilos, tot April 50 kilos maandelijks, voor elk huisgezin eens arbeiders; 6. voor elk 100-tal arbeiders wordt eene keukenmeid aangesteld, loon 5 fr. per dag; 7. elke 14 dagen "s Zondags verlof; 8. kostelooze geneeskundige hulp aan het huisgezin der getrouwde arbeiders, door het hulpbureel van het Belgisch Roode Kruis. Meldingen worden altijd aanvaard, ten aan wervingsbureele op het Meldeamt te Aalst evenals op de plaatselijke Kommandanturen te Ninove en Sottegem. De Kommandantur BEKEBlB$fflftS£INSEKI Aan de heeren Burgemeesters der Kommandantur Aalst. Op bevel der Etappen-Inspektion 4, wordt bekend gemaakt 1. Alle oogst van vroege aardappelen vóór 10 Juli 1917, is verboden. Vroege aardappelen mogen slechts geoogst worden, in den tijd van 10 tot 31 Juli. De tijd voor den oogst der middelbare vroege aardappelen wordt be paald op 15 Oogst tot 1 September. De late aardappeloogst bogintop 15 September. In de tusschentijden wordt alle oogst van aardappelen streng verboden en met eene boete tot 10,000 Mark of gevangenis tot 3 jaar bestraft. De opbrengst vande aardappeloogst is ^eheel aan de Etappen-Kommandantur af te leveren. De eigenaars mogen slechts het plantgoed voor het toekomend seizoen,'tis te zeggen 1600 kgr. per hectaar en 7 kilogr. keukenaardappelen per lid zijns huisgezins behouden. Door de legeroverheid worden 60 kgr. per are opgeëischt v&n de opbrengt van den oogst. Het overblijvende is bestemd voor de burgerlijke bevolking en wordt door de plaatselijke Levensmiddelkommissie tegen kaarten uitgegeven. 2. In alle gemeenten moet zorg gedragen worden, dat Gemeentemagazijnen voor Haver en Aardappelen ingericht worden, en thans reeds moet er begonnen worden aan het aan duiden van lieden, die in de maand Augustus de aardappelen binnenhalen. Deze zullen be vel krijgen van de Etappen-Inspektion 4. 3. Alle mouterijen en peeëndrogerijen in het' Kommandanturgebied, moeten tegen 7 Juli bij de Landbouwafdeeling der Komman dantur aangemeld worden. 4. Tegen 7 Juli is door de gemeenten aan de Landbouwafdeeling der Kommandantur Aalst een nauwkeurig plan op te geven over de akkers, door de landbouwers met vroege aardappelen beplant. Hierbij moet iederen akker bijzonder aangeduid worden, zelfs wanneer deze geene aar groot is. Het «Werk van den Akker» moet afzonderlijk opgegeven worden. 5. De algemeene optelling van den land bouw moet ten laatste op 10 Juli in hot be der Landbouwafdeeling Aalst zijn. De lew middel-verdeelingskommissieën krijgen deze bevel, zich dringend met de juiste. making der lijsten bezig te houden en welke niet schrijven kunnen, eene du-n. yaardige hand te bieden. De Kommandantur verbiedt hierdoor ten De aanvragen om goedkeuring van getuig schriften en om toelating tot de voorberei dende examens, moeten van 16 toten njgt £6 Juli a. s. gericht worden tot den Voorzitter van het burgerlijk Bestuür qer betrokken Vlaamsche provincie, waar de leerling heeft gestudeerd. Aan de vroegere wetsbepalingen betreffende het goedkeuren van de getuig schriften en het afnemen van de examens, werd piets gewijzigd. Deze voorberéidènde examens worden dus, voor wat het gebruik der Nederlandsche en der Fransche taal betreft, afgenomen zooals vroeger. Het Ministerie van Wetenschappen en Kunsten sectie Hooger Onderwijs (Water- werktuigstraai, 14, te Brussel) en de voor zitters van het Burgerlijk Bestuur (Zivilver- waltung) in de verschillende provinciën, verstrekken, op vraag, nadere inlichtingen aangaande dc hoogervermelde middenjury voor het afnemen van examens van hooger onderwijs en de jury belast, voor het Vlaam sche bestuursgebied,met het goedkeuren van de getuigschriften van middelbaar onderwijs en het afnemen van voorbereidende examens. Het Economisch Program van den Raad van Vlaanderen Men schrijft van Vlaamsche zijde Voor eenigen tijd heeft de Raad van Vlaan deren twee lange verklaringen gedaan aan het Vlaamsche Volk, waardoor het hem het doelwit der Vlaamsche strevingen blootlegt. In de eerste brochure vindeh wij een kort overzicht over het ontstaan en de ontwikke ling van den Raad van Vlaanderen het bre ken van den godsvrede voor de fransebge- zinden de historische congresdag op 4 Februari van alle actieve Vlaamsche groepen; de afkondiging van het programma dier nationale zitting aan het vlaamsche volk; het bezoek der vlaamsche afgevaardigden naar Berlijn, en de vertrouwbare verklaring van den Rijkskanselier. Dan volgt eene beschou wing over den acbterstalligen economischen toestand van Vlaanderen, veroorzaakt door de anti Vlaamsche houding der Belgische regeering en der partijpolitieke twisten. Het overzicht besluit met kort economisch pro gramma van den Raad van Vlaanderen, wiens hoofdgedachten alle aandacht verdie nen 1.) Inrichting van arbeidsbeurzen voor het volk. 2.) Verbetering, opbouw en aanwending van alle ekonomiscke factoren van het Vlaamsche land. Vorming en bevordering eener groot-industrie en van een groot-kapi taal van Vlaamschen oorsprong. 3.) Beter onderwijs en opvoeding der vlaamsche kinderen, om ze in staat te stellen zich eene onafhankelijke toekomst te berei den. 4.) Maatregelen tot bevordering der open bare gezondheid. 5.) Arbeidswetten eu verzekeringsplicht, 6.) Eene gezonde landbouwpolitiek. 7.) Uitbreiding van landbouw- en klein krediet. 8.) Invoeaen van belastingen op kapitaal en inkomen. 9.) Verzorging der middenstandsbelangen, enz... BERICHT. Middenjurg belast met het afnemen van examens van hooger onderwijs. Jury belast voor het Vlaamsche bestuursgebied, met het goedkeuren homologeer envan de getuig schriften van middelbaar onderwijs en het afnemen van voorbereidende examens. Volgens eene eerste bekendmaking, ver schenen in het Wet- en Verordeningsblad van 25 Juni 1.1. zal de middenjury belast met het afnemen van examens van hooger onderwijs twee zittijden houden, den eerste in den loop der maanden Juli-Augustus, den tweede in den loop der maanden October-November. Candidaten, die bedoelde examens wen- schen af te leggen, moeten hunne aanvraag indienen bij deri Voorzitter van het Burger lijk Bestuur der provincie, waar zij woon achtig zijn, van 20 toten met 30 Juni a. s. voor don zittijd October-November. Daar niets aan de wet op het hooger onder wijs is verandesd, kunnen dezeexamens,naar keuze der recipiendi, in het Nederlandsch of in het Fransch worden afgelegd. I Volgens eene andero bekendmaking, ver- r henen in betzelfde Wet- en Verorden in gs- ,d van 20 Juni 1.1., zal de jury nelast voor Vlaamsche Bestuursgebied met het goed- i on (homologeeren) van de getuigsehrif- ,i van middelbaar ouderwijs, mi het alne- cii van voorbereidende examens leidende oi. het hooger onderwijs, zitting houden in Augustus aanstaande. BEKENDMAKING Ter vollediging der Bekendmaking C. L. lila 4063 (Wetten- en Verordeningsblad nr 358). Personen, die bel eerste of het tweede op het examen als kandidate voor Middelbare schoolleerares voorbereidend onderzoek wenschen af te leggen, kunnen zich ook aan den leider der Vrije Middel bare Meisjesnormaalschool teSt.Nikolaas (Waas) voor de inschrijving wenden. Na den 6 Juli worden geene inschrij vingen meer gedaan. Brussel, 27 Juni 1917" De chef-Beheerder bij den Generaal-Gouverneur In ondracht Get. TRIMBORN. Mijnheer en Mevrouw Louis COPPENS- REDANT en hunne kinderen Maria, Jan, Frans, Gustaaf en Martha; de familiën RE- DANT, DE SMET en CORNELIS, verzoe ken ons het overlijden te melden van den heer Joannes-Baptist RED ANT weduwnaar in le huwelijk van JOANNA CATHARINA DE SMET en in 2® huwelijk van MARIA LOUISE CORNELIS geboren teErembodegemden 13October 1843 en aldaar overleden den 3 Juli 1917, versterkt door de HH. Sacramenten. De lijkdienst en begrafenis zal plaats heb ben, Donderdag 5 Juli, om 11 1/2 ure, inde kerk van Terjoden. Men vergadere ten sterf- huize om 11 1/4 ure. Familieleden, vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees bericht als dusdanig te aanzien. STA© OEÜY Leening van 17,000,000 Fr. (1914). 30 Trekking. 15 Juni 1917. 44 obligatiën uitkeerbaar te rekenen van 1 Juli 1917 met 500 fr. 519 3847 11068 14017 20546 26321 669 6090 11355 14571 20966 26761 1679 6208 12074 14992 22704 26946 1715 7557 12828 16661 24196 28258 2899 7952 13053 16805 25392 29094 2970 8527 13211 16918 25858 29890 3071 9794 13283 20049 26023 32432 3152 11020 Deze obligatiën worden uitbetaald to Gent In de Gemeentekas; in de Banque doGand; in de Banque de Flandre. VERLOREN eenen zwarten Groenen- dael, antwoordende op den naam Bella, toebehoorende aan Vangassen Charles. Terug te brengen tegen goede belooning bij Petrus De Groote, Huogenweg, Erem- bodegem. OPENBARE l VÊRKOOPING" van I EU L&W& TE HERDERSEM De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort, en met gewin van palmsla- I gen en gelagen, open- 1 baar verkoopen: Koop 1. Een Woon- huis met afhankelijkhe den, er\ én en tuin, ge- staan en gelegen aan de 1 Dbrpplaats of Groote f Baan, gekadastr. sectie A, nummers 479o en 479p, met eene grootte van 8 aren 70 centiaren Bewoonden gebruikt 1 door M. lt. Kiekerjs: 1 Koop 2. Een Woon huismet schuur, stallen en verderè afhankelijk heden, erve en zaailand, gestaan en gelegen als- voren, aan den Steen- b weg nr Aalst, op Sielk- T huiskouter, nabij de Kapel-teri-Beeldeken, gekadastreerd sectie B, nummers 803d en 803e, met eene grootte van 1 16 aren 80 centiaren. Koop 3. Een perceel Zaailand, gelegen als- voren, nevens voor- gaanden koop,gekadas treerd sectie B, n. 804b, met eene grootte van 25 I aren 50 centiaren. Deze twee laatste koo- 1 pen zijn gebruikt door 1 M. Jozef Van Haut. ZITDAGEN Instel Dinsdag 17 Juli, 1 Ver. Dins. 7 Aug. 1917 1 telkens om 3 uré nam. I ter herberg genaamd u In den Barreel ge houden door M. Jozef Van Haut, te_ Herder- sem, wijk j^apel-ten- Beeldeken. ESe Firma P- J.SCtmTTEen Leden*- i fafoï'skarafcen, ü&3»Bs4sIB!R»afoanfc sir., verzoekt hunne wrien- 1 den, kenniss. en aSBe recht» f vaardige bur« gers9 hun de personen aan te wijzen, die zekere Saster- Bijke gerucht, ten hunnen op- zSchte in om» 1 Hoop brengen I of versprei den» 1059 KAASMAKERS l Beste Stremsel en V Kaaakleursel Deenscli j: te bekomen met groo- ten afslag,bij Casimir iVerbeiren, Nazareth® straat, 68, Aalst. Hoedanigheid ge- 952 waarborgd. Fransche Onderwijzeres (Vluchtelinge) verlangt Fransche lessen te geven. Te bevragen Gentscliesteenw. 10, Aalst, PETROL i BENZOLITE j?er liter en per vat te bekomen bij Alfons Jansegers-De Cock, i Nieuwe Brugstraat, 8 i (tegen de brug van den Zwarten Hoek) te Aalst. 10^3 te f

De Volksstem | 1917 | | pagina 2