Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zaid-Ooeteiijk gevschterrsic Oe onbeperkts üuikbooiooriog Iets föröeifceBiGanidl Bestraffing yan woekeraars twee Woonhuizen STADSNIEUWS Aan de Heeren Secretarissen der Gemeenten Aangenomen Normaalschool Fruitverki/opers A"° soo"en Inissslschtiisteeiweg, 7, (Zeeuergbnig) Aalst land. Wij wensohen niets anders dan met Nederlatich op zoo vriendschappelijk mo gelijke voet te blij Ven; wij hopen zelfs dat onze vriendschappelijke betrekkingen na den oorlog nog krachtiger zullbn wor den dan zij reeds zijn. Als er ooit in Ne derland eenige ongerustheid heeft bestaan naar aanleiding der pers, dan kan ik uw landgenooten verzekeren, dat deze onge rustheid overbodig is. Duitsche bron BERLIJN, 4 Juli. Legergr. van kroonprins RupprechtTengevolge van het duister weer en de daardoor bemoei lijkte waarneming, bleef de gescliutsbe- drijviglieid tot 's avonds gering; in enkele vakken leefde ze weder op bij 't invallen van den avond, 's Nachts kwam het meermalen tot verkennersgevechten, die ons gevangenen en buit bezorgden. Legergr. van den kroonprins Ten ooBteu van Cerny en aan den Cherain des Dames vielen de Fransohen's nachts twee maal onze hernomen loopgraven aan. Beide malen werden ze teruggeslagen. De dappere Lippisch Westfaalsclie batal jons stootten den wijkenden vijand af, schoven hunne eigene stelling vooruit en maakten een groot aantal gevangenen. Ook ten westen van Cerny en bij Cra- onne werden ondernemingen onzer stoot troepen met succes bekroond. Legergr. van Hertog Albrecht Niets. Fransche bron PARIJS, 3 Juli. Zeer groote artille riebedrijvigheid ten zuiden van St. Quen- tin op don linkeroe'ver dor Maas, togen do hoogte 304, alsook in Champagne, in de sektors van den Cornilletberg en van den Teton. Ten oosten van Couoy le Chateau namen wij gevangenen alsook een officier tijdens patroeljengevechten. Op liet overige front rustige dag. PARIJS, 4 Juli. Gisteren" avond hebben deDuitsehers een machtige offen sieve aktie ondernomen die heel den nacht werd voortgezet over 't geheel der Frari- sche stellingen in de streek benoorden Jouy tot beoosten het plateau van Kali- fornië. Op dit breed front hebben zij ver woede on herhaalde door groote effektieve uitgevoerde aanvallen geworpen. Hun bijzondere aanvalsgroepen hebben vooral hun krachtinspanningen gericht beoosten de FroidmoiitliOeve, ten Westen en ten Zuidoosten van Cerny en benoorden den Poteau d'Ailles, evenals op de hoogvlak te der Kazematten en van Kalifornië. Het échec der Duitschers is volledig en hun verliezen zijn zeer zwaar geweest. Zooiira hij met die bezigheid gereed was, ging hij in de aangrenzende kamer, waaruit hij spoedig met een klein hamikollër terug keerde, Nu begon liij zijne schatten behoed zaam in het koffer te pauken. Daarbij beefde hij geweldig wel van angst. Eindelijk sloot Inj liet koü'er en zette het op een stoel. Thans haalde hij diep adem en liet den ste kenden blik door de kamer zweven, als vreesde hij in oen of anderen hoek een ver spieder to zullen ontdekken. Eensklaps krump hij verschrikt ineen de huisbel weerklonk gillend. Zijn blik vestigde zich strak op de deur. Wie kwam daar Gold hem dit bezoek Nogmaals kromp hij ineen als hij kloppen aan zijne deur vernam. Wie is daar vraagde hij barsch. Ilc antwoordde buiten Zwanenberg ik wil een paar woorden met u wisselen. Ik heb geen lust om te praten, hernam de makolaar op zijne grove manier kom mor gen terug. Mijn zwager zendt mij. Baron Rudiger Jn, ik moeteen voorstel doen dat mij zeer aanneembaar toeschijn. De makelaar opende de deur, maar ontzet sprong hij terug als zijn blik op de politie agenten viel, die achter den hem welbekenden arbeider stonden. Men liet hom geen tijd, om zich weder te Op eenitro punten waar de Duitschers er in geslaagd waren tijdens den eersten schok voet te krijgen, hebben de Fran- sche tegenaanvallen hen zegevierend teruggedreven, zoodat zij geen enkelen meter van de Fransche stellingen konden behouden. Overvallen op kleine Fransche posten in de streek van Sapigneul en Vauquois mislukten. Tamelijk groote werkzaamheid der beide artilleriën in de streek van heuvel 304. Engelsche bron LONDEN, 3 Juli. Vannacht hebben wij geslaagde overvallen gedaan ten westen van Havrincourt en ten noorden van Nieuwpoort. Enkele gevangenen zijn in onze handen gevallen. Ten zuiden van de Gojeul is de vijand, die onze voorste posten aanviel, t.erug gedreven. Duitsche bron BERLIJN, 4 Juli, Legergr. van prins Leopold van Beieren In Oost Ga- lioiön konden do Russen hunne aanvallen sleohts bij Brzezany herhalen. Trots inzet van ver8che troepen konden ze niet voor uit komen. In taaie verdediging en flinke legeustooten behielden Saksische regi menten hunne stellingen tegen talrijke aanvallen en brachten den vijand hoog© verliezen toe. In don sector KonynchyZborow sterke vuur8trijd. De bedrijvigheid der artillerie was ook bij Brody en aan de Stochod bij tusschen- poozen zeer hevig. Aan liet overige front, geene groote gevechtshandelingen. Oostenrijksclie bron WEENEN, 4 Juli. Bij Brzezany werden lievige aanvallen van sterke vijandelijke strijdkrachten afgeweerd. In het vak bezuiden Zborow hebben de Russen niet aangevallen. Voor 't overige, op alle fronten geringe ge vecli ts werkzaam beid. Russisch© bron PETROGRAD, 2 Juli. In de rich- ting van Kowel, in de streek van Roedka SitowitBji, bobben onze verkenners, ge- kommandeerd door vier officieren, met mijnen de vijandelijke prikkeldraadver sperring stuk gemaakt en een overval ondernomen in de vijandelijke loopgra ven. De verdedigers daarvan werden aan de bajonet geregen. Wij maakten gevan genen, die getuigden, dat de Oostenrij kers kennis hadden gekregen van ons plan tot overval door twee overloopers, te weten een officier, genaamd Kirisjikin herstellen. De geheime agent was snel bin nengetreden zijn blik zwierf zoekend door de kamer. In naam der wet, ik neem u ge vangen I sprak hij. .Mij gevangen nemen? riep Steenhouwer. Waarom Weet gij, wie ik ben Een eerlijk man, die den staat zijne belasting betaalt, en wieu niemand iets ten Jaste kan leggen. Gij zult dit moeten getuigen, mijnheer Zwanen berg hier heeft bepaald eene vergissing plaats, voor welke ik volledige voldoening eisch. Waar is de roof dus wendde zich de be ambte tot oom Hendrik, Een kreet van woede ontsnapte aan de lippen van Steenhouwer als Zwanenberg op het handkoffer wees. Ellendeling riep hij, wilt gij mij verdacht maken I Neem u ia acht I De laster zal op u zeiven terugvallen. Do beambte opende.hft koffer zijne lie den moesten al hunne kracht inspannen om den makelaar vast te houden, die zich in zijne woede op hem wilde storten. Daar hebben wij de bewijzen, zegde deze zegevierend. Mijnheer Zwanenberg, wees zoo goed juffrouw Grube, uwe zwagerin, te ha len gij zult dan terstond vernemen of deze papieren en sieraden haar eigendom zijn. Le^t den gevangene de boeien aan. Het bevol werd ten uitvoer gelegd, on danks het protest dat Steenhouwer daartegen liet hooreu. en een soldaat Kolotyvinof. Men stelt een onderzoek in. Na een artillerievoorbareiding van twee dagen hebben onze troepen de Oostenrijksche Duitsche stellingen bij Koniuchy aangevallen. Na een heet ge vecht hebben zij zich meester gemaakt van drie linies loopgraven en van het versterkte dorp Koniuchy zelf. Zij heb ben voortgang gemaakt tot aan de beek Koniucha, ten zuide van het zooeven genoemde dorp zelf. Ten zuidoosten van Brzezany hebben wij do sterk georganiseerde stellingen des vijands aangevallen en, na een hard nekkig gevecht, ons op sommige plaatsen er meester van gemaakt. De Duilschers en de Turken doen tegen aanvallen. De steunpunten gaan van de eene hand in de andere over. Verscheidene van onze troependeelen hebben groote verliezen geleden, in het bijzonder onder de officieren. Italian,usehe bron ROME, 3 Juli. Gisteren de gewóne geschut en patroeljoaktie. Er is niets van bijzonder belang gebeurd. Duitsche bron BERLIJN, 4 Juli. JNiets nieuws. Bulgaarsohe bron SOFIA, 3 Juli. Macedonisch front Aan het gansche front zwak artillerie vuur, dat in het Wardardal heviger werd. Bij de dorpen Altschak Mahle werd eene Grieksche infanterieafdeeling door onze vooruitgeschoven posten verjaagd. Wij maakten gevangenen die het Grieksche regiment 2 toebehoorden. Op den linker oever der boneden Stroema gevechten lus8chen dekkingstroepen. Bij Eni Koey werd eene Engelsche bered6ne afdeeling door ons vuur verstrooid. De vijand liet doode en gewonde soldaten en peerden achter. In de streek van Bitolia werden drij vijandelijke vliegtuigen afgeschoten. Roemeensch front Bij Tulcea geweer vuur. AVONDBERiCHT BERLIJN, 4 Juli. Noch in het Westen, noch in het Oosten, hadden er grooie gevechten plaats. Onze vliegerbe drijvigheid had zeer goede uitslagen. BERLIJN, 4 Juli. In den Allanti- schen Oceaan hebben onze duikbooten opnieuw een groot aantal stoomers en zeilschepen tot zinken gebracht. Ouder de vernietigde schepen bevinden zich de be- Kort daarop trad juffrouw Grube binnen, dio dadelijk haar eigendom herkende en met bevende handen in het koffer woelde. Hier is alles niet I klaagde zij, er ontbreekt nog veel Het overige zal bij den waard Grafhorst wel gevonden worden, antwoordde de be ambte. Den sleutel dezer woning neem ik mede, mejuffrouw pas er op, dat niemand deze kamer betreedt. Overmorgen zal hier huiszoeking gedaan worden. De makelaar mocht wel inzien, dat hem thans niets anders meer overbleef dan zich in zijn lot te schikken mot een oogslag vol haat en wraakzucht nam hij afscheid" van Zwanenberg en volgde de agenten, die hem naar de gevangenis moesten voeren. Oom Hendrik verhief tier het hoofd, als h"ij zich met zijne zwagerin alleen zag. Wat zegt gij nu vraagde hij met een zege vierenden lach. Berouwt liet u nog, mij de woning verhuurd te hebben Verschot mij nu ook nog het ontbrekende, antwoordde zij zuchtende het is veel, veel meer wat ik verloren heb. Ja, dut. moet gij afwaehton de medeplich tigen van den makelaar worden ook gevangen ge urnen. Wat men bij lien vindt, krijgt gij terug. En al werd er ook verder niets gered, zoo waart gij mij toch nog dank schuldigdé politie alleen had hot u niet terugbezorgd. Ik zie dat in eu erken het ook dankbaar, wapende Engelsche stoomer Ribera met 600 ton kolen naar Archangel, dei bewapende Russische stoomer Betty *t met 4600 ton kolen naar Archangel, he? Russische zeilschip Widwerd met olie naar Engeland, een grooie vol geladen» stoomer voor Engeland, waarschijnlijk ook een geconvoyeerd transportschip nr 23, twee sloomers die door dubbelschot uit een convooi werden weggeschoten. Tegen de Engelsche bewapende stoo mers «Jallodon» 3013 ton 6n «Nitonian» 0381 ton, worden onderzeeërs terpedo- schoten afgevuurd. Of ze zonken is niet bekend. KOPENHAGEN, 3 Juli. De Deen- sche schooner «Bonin» is in Lrand ge schoten en zwaar beschadigd naar London Berry gesleept. KOPENHAGEN, 3 Juli, Volgens «National Tidende» hebben ongeveer 30 Zweedsclie schepen, die tot hiertoe Enge land niet konden verlaten, zich van het Duitsche vrijgeleide van 1 Juli bediend en zijn thans op weg naar Zweden. Hun lading bestaat uit koorn, en waren welke onontbeerlijk zijn voor de nijverheid. KOPENHAGEN, 4 Juli. National Tidende meldt, dat de beide eerste Zweed- sche stoomers, welke zich van het Duitsch vrijgeleide bedienden, reeds gisteravond te Golheuburg aankwamen. De reis liep goed van stapel. Beide schepen waren geladen met stukgoederen. ZURICH, 4 Juli. Volgens de Neuer Zurichcr Zeitungwordt uit Parijs ge meld, dat de scheepsverliezon der Entente in de week van 24 tot 30 Juni, 33 groote stoomers bedroegen. SToGKHGLM, 4 Juli. Tidende meldt, dat op 1 Juli, ter hoogte van Karlsham, een groot liandelssehip, uit het Noorden komende, waarschijnlijk door Duitsche zeestrijdkrachten gekaapt werd, KOPENHAGEN, 4 Juli. Volgens eene medodeeling van hot ministerie van Buitenlandsche Zaken, werd de Deensche schoener Sofi van IJsland op weg naar Rusland met eene lading gezouten haring, op 23 Juni door een Duitschen duikboot tot zinken gebracht. ROTTERDAM, 4 Juli. De haven van Glasgow is wegens mijnengevaar gesperd. IN DE LUCHT Vliegerluitenani uossenüacii gesneuveld BERLIJN, 4 Juli. Luitenant der reserve Dossenbach een der beste Duit sche vliegerofficieren is in een luchtge vecht gesneuveld. Luitenant Dossenbach werd op 5 Juni 1891 te St. Blasien, in het Zwarte Woud geboren en was siuflent in Medecijnen. klaagde /.ij maar nu ligt alles nug boven aj^iter gesloten deuren, en lk weet niet... Het zal uovormorgen overhandigd worden, zoodra de huiszoeking plaats gehad heeft eu er een protocol van opgemaakt is. En wanneer zal ik het overige bekomen Ik weet het niet maar ik heb daar weder het bewijs ontvangen, dat ondank 's werelds loon is, zegde oom Hendrik geërgerd. Daarop verliet hij het huis om zijn zwager, den ar- mendukter, zijne heldendaad te berichten XV. DE VLOEK DEK BOOZE DAAD. Geheel onvriendelijk stond George van Gruttner zijn zwager tegenover. Rudiger heeft ons in zokoren zin gedwon gen, hem hierheen te vergezellen, sprak hij op spijtigon toon wij moeten hier onthul lingen hooren, die ons tot dusverre van u gevormd oordeel geheel en al zullen omkee- ren. Ik geloof er niet aan, maar Irma liet zich overreden en zoo willen wij derhalve hooren wat men ons zoggen zal En ik reken er stellig op dat deze dag ons allen den vrede zal geven, antwoordde .'cudi- ger, zijn broeder een half wnarschuwedden, nalf vergoelijkenden blik toewerpend^ Oor- deelen wij eerst dan als Stroomboek ozijne mededeelingeu gedaan heeft. Ik kan :-.m niet voorstellen wat hij ons te zeggen kaïf u'oben, dus nam Abraham Stern, die zich cis des morgens vroeg naar het goed zi| boon- zoons begeven had, het woord. Na te Iena zijn examen afgelegd te heb' ben, trad hij op 1 April 1914 als één-jarig vrijwilliger in het Keizer's Fusiliers regiment te Rostock. IN OOSTENRIJK De Keizer verleent eene algemaene amnestie. Keizer Karei V richtte ^an den Oosten- rijksohen minister voorzitter Dr Ritter von Seidler een handsohrijven, waarbij de vorst zijn besluit aankondigt, eene algemeene amnestie of kwijtschelding van straf te verleenen aan alle personen, die zich aan eenig politiek misdrijf in het burgerlijk leven plichtig maakten, zooals hoogverraad, majesteitsschennis, oproer, ®nz. Van de genade zijn alleen uitgesloten de personen, die naar het buitenland vluchtten en tot den vijand overgingen of na het uitbreken van den oorlog aietln het Vaderland terugkeerden. KEULEN, 4 Juli. Uit Weenen wordt aan de Kölnische Zeitung gemeldIn de zitting van gisteren, der kommissie van Justicie, gaf de kabinetsoverste lezing van eene kwijtschelding, door den keizer verleend, ter gelegenheid van het naam feest van den kroonprins. Zulks verwekte eene geweldige opschudding onder alle leden. Allen braken in luide toejuichingen los en de voorzitter der Kommissie, verzocht dadelijk den kabinetsoverste, den dank d6r Kommissie aan den troon te zenden. Ook de Weenei^bladen begroeten fees telijk het hooghartig besluit van den kei zer, door deze genadeaktie een tijdstip der verzoening in te leiden. Griekenland en Duitschland De tegenwoordige leider van het Grieksche gezantschap, de eerste secre taris Polychroniadis, heeft Zaterdag in het Berlijnsch ministerie van buitenland- sche zaken de nota overhandigd, waarin 'de afbreuk der betrekkingen van Grie kenland met Duitschland meegedeeld wordt. Van het gezantschapspersoneel worden de vroegere vicekonsul Aravan- dinos en de vroeger kanselierchef Simos in Berlijn gehouden en aan 'tgezantschap dat de belangenvertegenwoordiging over neemt, geattacheerd worden. Volgens wij vernemen zal de huidige Grieksche gezant Tneotoky voorloopig te St Moritz, waar ook koning Konstantyn verblijft, oponthoud nemen. Over het toekomstig lot der in Gorlitz zijnde Grie ken is nog niets bekend. De officieuze «Norddeutsche Allge- meine Zeitung» behelst heden over de afbreuk dei' betrekkingen eene mededee- ling, waarin het o. a. heet »De Grieksclio gezaDtscliapsleider Po lychroniadis heeft aan de Duitsche regee ring gisteren in opdracht van den minister van buitenlandsche zaken Politis de vol gende verklaring overhandigd »Ten gpvolge der zooeven gelukkig tot stand gekomen vereenigiug dor beide tot hiertoe gescheiden partijen van Grieken land en ten opzichte van het feit, dat meerdere Grieksche regimenten op het Balkanfront aan de vijandelijkheden deelnemen, houdt het de Grieksche regeering niet voor mogelijk, verder offi- cieele betrekkingen met de Duitsche regeering te onderhouden. Tezelfdertijd oischte de gezantschaps- leider voor zich, het gezantschaps en het konsulaatspersoneel de mispassen tot terugtocht over Zwitserland. De bescherming dor Grieksche belangen zal Holland overnemen. De reden van de afbreuk der betrek kingen door de Grieksche regeering is opmerkenswaardig. Eene oorlogsverkla ring wordt niet gedaan. De Grieksche regeering, aan welks hoofd het opper hoofd der afgescheidenen, Venizelos, g uk om en is, zoelit de feiten op hun hoofd te plaatsen en doet alaoo, alsof Venizelos steeds het eenige rechtmatige opperhoofd van Griekenland geweest is, en als had zich het koningsgetrouwe overwegende deel van het volk na lange dwaling ge lukkig bij Venizelos weergevonden. De toestand BERLIJN, 4 Juli. In Griekenland is eene uitgebreide vervolging der ko> ningsgezinden begonnen. Hot verlaten van Athenen is alleen met toelating der Venizelistl8che regeering toegelaten. Volgens Le Petit Parisien ontstonden er eenige moeilijkheden wegens de ver broedering tusschen de officieren van het Salonikaleger en deze welke van Pelo- pones naar Athenen teruggeroepen zijn De admiralen Miaulis en Dannanos gaven hun ontslag. De Venizelistische Kamer zal in de derde week van Juli bijeenkomen. IN HOLLAND Levensmiddelen onlusten Gisteren avond hadden nieuwe tumel- ten plaats wegens het gebrek aan aard- appelverzorging. 's Nachts hadden plunteringen en bot singen met policie en soldaten plaats. In eenige straten werden barrikaden opge richt. Een officier werd gewond. Van do volksmenigte werden één per soon gedood en talrijke andere lieden gewond. BEROEPSHOF VAN O ENT Een schoenmaker die zich als «graaf» doet doorgaan. De g naamde Jozé D'Olivera, schoenmaker van beroep, van Portugeesohen oor sprong, sedert vele jaren te Gent woon achtig, vroeger gehuisvest in den omtrek der Vlaanderenstraat, vond het «schoen lappen» veel te lastig en te weinig winst gevend. Om gemakkelijker aan geld te geraken deed hij zicli doorgaan als graaf en op zijn visietkaartjes prijkte den ronkenden titel van «graaf Jozé d'Olivera del Monte Ghristo». De kerel gelukte er alloo in menigvul dige personen beet te nemen en aanzien lijke sommen geld bij verschillig gekende personen in de stad Gent en omtrek af te troggelen. Doch een spreekwoord zegt: «De kruik gaat zoolang te water tot dat ze breekt«. Zekere dag kreeg een der beetgenomen personen argwaan, nam inlichtingen over den zoogenaaruden giaaf en vernam tot zijne groote verwondering dat de aflrog- gelaar slechts een «schoenmaker en geluk zoeker» was. Eeno klacht werd bij liet parket ingediend en de valsche graaf werd voor de boetstraffelijke rechtbank verzonden, die lrem bij gebrek aan vol doende bewijzen vrijsprak.' Het openbaar ministerie ging daartegen in beroep het Hof heeft nu liet schoen makertje verwezen voor aftroggelarij tot 18 maand en 26 fr. en daarenboven de betichte, die onbemiddeld is, verwezen tot het betalen eener som van 1000 fr. schadevergoeding aan een zijner slacht offers die zicli als burgerlijke partij had aangesteld. D'Olivera krijgt ook nog voor zedenschennis 6 maaöd en 26 fr. Het Hof beveelt ziine onmiddelijke aanhouding en op staande voet wordt de valsche graaf Jozé d'Olivera del Monte Ghristo met al de eerbewijzen waarop kerels van zulke soort reohl hebben naar het kasteel der Nieuwe Wandeling gevoerd, waar hij weinig kans zal vinden over zijnen edelen oorsprong te pochen en tijd zal hebben om te ovordenken dat het spreekwoord «souoenmaker blijft bij uwen leest», hem steeds op den eerlijken ■weg zou gehouden hebben. In een winkel der NaamscheStraat te Brussel, werd in den laatsien tijd afval van haver alskippenvoeder tekoop gesteld aan den prijs van 3,50 fr. per kilo. Bedoeld produkt bestond uit niets an ders dan uit hetgeen na hel dorschen van de sren overblijft; deae afval wordt door de havervoedingsmiddelfabrieken in den handel gebracht als paarden- en verkens voeder; als kippenvoeder echter heeft dit produkt geenerlei waarde. Het Nationaal Komiteit verkoopt dezen afval uit zijne fabrieken tegen 18 fr. per 100 kilo, terwijl de stad Luik er 22 fr. per 100 kilos voor bedingt. Men heeft den oorsprong van het in de Naamschestraat te koop gestelde produkt nog niet kunnen vaststellen. Vermoede lijk komt het uit eene Antwerpsche fa briek. De tusschenhandel heeft dus den prijs van dit waardeloos afval lot 350 fr. pér 100 kilos opgedreven. De winkel in de Naanisohestraat, waar de eigenaar zich aan dezen woekerhandel overleverde, is wegens woeker door de Kommandanlur voor 8 dagen gesloten geworden. Een plakbrief op het uitstel venster, maakt aan het publiek de reden dezer sluiting bekend. De Duitsche overheid is vast besloten met de grootste strengheid op te treden tegen elke andere poging om het publiek uit te putten, en zal dit laatste beschermen door het inbeslagnemen der goederen en het bestraffen der schuldige handelaars. OPENBARE VERKOOPING van EN LA KSO TE HERDERSEM Oe inwoners der s&aafi wor den verzocht geene geldbons van vreemde steden meer te aanvaarden. De vluchte lingen hebben alle gelegenheid hunne bons zelf uit te wisselen. De inwoners der stad die bons bezitten, kunnen zo ten laatste den 6 Juli, 's voormiddags, bin nenbrengen ten Bureele, Esplanadestr. 5. De Notaris TIBBAÜT, te Aalst, zal namens wien het behoort, en met gewin van palmsla gen en gelagen, open baar verkoopen: Ivoop 1. Een Woon huis met afhankelijkhe den,er\on en tuin, ge staan en gelegen aan de Dorpplaats of Groote Baan, gekadastr. sectie A, nummers 479o en 479f', met eene grootte van 8 aren 70 centiaren Bewoonden gebruikt door M. R. Kiekens; Koop 2. Een Woon huis mat schuur,stallen on verdere afhankelijk heden, erve en zaailand, I gestaan en gelegen als- 1 voren, aan den Steen weg nr Aalst, op Sielk- huiskouter, nabij de K:ipel-ten-Beeldeken gekadastreerd sectie B, nummers 803d en 803b, met eene grootte van 16 aren 80 centiaren. Koop 3. Een perceél Zaailand, gelegen als- voren, nevens voor- gaanden koop,gekadas treerd sectie B, n. 804b, met eene grootte van 25 aren 50 centiaren. Deze twee laatste koo- penzijn gebruikt door M. Jozef Van Haut. ZITDAGEN Instel Dinsdag 17 Juli, Ver. Dins. 7 Aug. 1917 telkens om 3 ure nam. ter herberg genaamd In den Barreel ge houden door M. Jozef Van Haut, 1e Herder sera. wijk Kapel-ten- Beeldeken. Do Gemeente-Secretarissen zijn vrien delijk verzooht de volledige lijsten der Vluchtelingen die in hunne gemeenten gevestigd zijn zonder uitstel te willen bezorgen aan het Komiteit Hulp aan Vluchtelingen Esplanadeslraal. n. 5, te Aalst. Het Komiteit. <3-1JT SIEJGKEÏIlVt Het aannemingaexaam zal plaats heb ben op Dijnsdag 7 en Woensdag 8 Oogst. Aan de heeren Vluchteiingon. Onder letter W zijn er eenu-o raissin- gen, hel moet zijn Adélo Deldique, wed. Edouard Dumont, 80 j.; de gezochte per sonen zijn Augustine en Henri Dumont, niet Drunant. VERLOREN eenen zwarten Groenen- dael, antwoordende op don naam Bella, toebehoorende aan Vangassen Charles. Terug te brengen tegen goede belooning bij Pelrus De Groote, Hoogeweg, Erem- bodegem. VERLOREN een hond, antwoordende op den naam van Isaac. Terug te brengen tegen goede belooning, hij Petrus De Groot, Erembodegem, Hoogeweg. Fransche Onderwijzeres (Vluohtelinge) verlangt Fransche lessen le geven. Te bevragen Gentscliesteenw. 10, AaTst. r en grootten 10,0 *an Papierezakken en Papier aan de laagste vrijsen. Te bekomen bij Cyriei Coppens De Firma P. J. SCr-SQTTE en ZÖ'. fafe.'ikanten, Aalst,Bpabani Str., verzoekt hunne vrien den, kenniss. e» eille recht vaardige bur gers, hun de personen aan te wijzen, die zekere laster lijke gerucht, ten hunnen op zichte in om loop brengen of versprei den. 1059 KAASMAKERS Bestn Stremsel.en Kaaslcleursel Deensch le bekoffieii met groo- ten afslag,bij Casimir Verbeiren, Nazareth- straat, 68, Aalst. Hoedanigheid ge- 952 loaarborgd PETROL BENZÜLITE per liter en per vaty te bekomen hij Alfons Jansegors-D© Cook, Nieuwe Brugstraat, 8 (tegen de brug van den Zwarten Hoek) te Aalst. 1023

De Volksstem | 1917 | | pagina 2