DsoÉsperkts Duikbcotoorlcg Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk yivecMsterrcla Zuiö-Oostelijk geyesliterrein Bk yg^iekeBBÜ«3siiel EEf¥ EN ANDER. Veroordeelingen STADSNIEUWS Hulp aan Vluchtelingen Voedifigskomiïeëi voor Aalst t Aanganoaisa Normaalschool Fruitverkoopers TgZ\Z «an—'i»" 1 ."'"I'.iWfT buiten ons bereik lo landen. Een onzer ■vliegtuigen wordt vermist. LONDEN, 4 Juli. Heden morgend vroeg viel de vijand een onzer posten aan, ten zuiden van Ieperen en deed ook een aanval'ton oosten van Loos. De vij andelijke artillerie was aan 't werk ten noorden der Scarpo en in de buurt van Ieperen en bij Meessen. Vier vijandelijke vliegtuigen stortten pistoren neer, vijf werden buiten strijd gestold. Een onzer vliegtuigen wordt vermist. Duitsche bron BERLIJN, 5 Juli. Logergr. van prins Leopold van Beieren Op liet slag veld in Oost Galicië heerschte gisteren geringe vuuractie. Op de hoögten van Brzezany kwam liet tot plaatselijke ge vechten, waarbij de Russen uit eene trechlerstelling geworpen werden, waar zij nog nestelden. In do naburige vakken bleef liet over bet algemeen rustig. Legergr. van aartshertog Jozef en von Mackensen: Tussclienpoozend aangewak kerd geschutvuur. Oosteinsa*ijkscfae fjcrócfaSew WEENEN. 5 Juli-— Bij Brzo/nny werden de laatste deelon der stelling welke nog in vijandelijke bezit gebleven waren, teruggenomen en tegen aanvallen behouden. i Verders was do gevechtebedrijvigheid op alle oorlogstooneelen gering. Russische bron PETROGRAD, 3 Juli. In do rich ting van Zloczow duur: ons offensief krachtdadig voort. Op 2 Juli tegen 3 ure '8 middags heeft het regiment uil Zaraisk zich moesier gemaakt van 't dorp Presm- vof. De dappero troepen van de 4® Finsche divisie en oen brigade van Tsjechen en Slowakpn vermeesterden do geducht ver sterkte vijandelijke stellingen op de li u- veis ten Westen en Zuidwesten van het dorp Zohorof en het versterkte dorp Koroliilof na drie linies vijandelijke loop graven ingeduwd te hebben. Wij namen ook de vijandelijke stellin gen ten Westen van Jozel'owka. Aon do overige fronten Th Roemenie en den Kaukasus gr.we-"vuur. Eon Duitsche Zcnpeiin beeft 12 bom men geworpen oj. de stad Itenden. In een luchtgevecht lieefl ten Duit- schor een vliegtuig van ons aan do üere- zina neergeschoten. De vliegers kapitein Sjnoor en de 2e luitenant Koelikofski Kwamen om. Een Duitsch vliegtuig heeft een briefjo geworpen, waaruit blijkt, dat een onzer vliegtuigen, hetwelk op 28 Juni vermist werd achter do Duitsche linie te pleiter is gevallen. De omgekomen vi >ors kapitein Boesilowitsjei^ de onderofficier Kaling zijn door de Duitscliors niet mili taire eer begraven. Italiaauschu bron ROME, 4 Juli. Gisternacht was een vijandelijke afdeeling er in geslaagd voet te krijgen in een onzer voorste posten ten zuiden van üostanjevica (Karat), maar zij is aanstonds we or verdreven v.i beeft lü gevangenen, o. w. 1 officier, in onze banden gelaten. Gister grootepalroelje bedrijvigheid op bel goheeie front. Die van den vijand zijn overal teruggedreven. In liet Seebachdal hebben wij een Oostenrijksche officier gevangen genomen. De vuurwissoling ia toegenomen op liet front in Kaï'inlliie, op den Monte Croce- pas en ten noorden van Ponteoba, alsme de op liet Julische front, in de streek van den Vodice en ten oosten van Gorz. Op den Kerst heeft de vijand na sterke vourvoorbereiJing, gisteravond om 10 uur getracht hoogte 363 ten noorden van Constanjevica aan te vallen. Hij is echter gestuit door ons gekoncentreerd vuur. Duitscho bron BERLIJN, 5 Juli. De toestand is onveranderd. 2. altraarsche bron SOFIA, 4 Juli. Macedonisch front Op het gansche front geringe gevechts- bedrijvigheid. Enkel westelijk van het Doiranmeer was de vuuractie levendiger. Op\erscheidene punten, gunstige speur tochten onzer verkenners. Roeraeensch frontBij Tulcea spaar zaam artilleri i en geweervuur.Bij Isaccoa matig geschutvuur. AVON D BERICHT BERLIJN, 5 Juli. In het Westen geringe gevechtsbedrijvigheid. In het Oosten lusschen Zborow en Brzezany lievig vuurgevecht. BERLIJN, 5 Juli. Nieuwe succes sen in den Atlantischen Oceaan en in de Biskava 5 sloomers en 4 zeilschepen. Onder de verzonken schepen bevinden zich o. a. Do Engelsehe stoomer Ve- viotdale 3847 ton, op weg naar Enge land, Ra Landa II 7126 ton, met. munitie en die gelijktijdig met den tor- pedoschok in de lucht vloog, porders een groote bewapende stoomer, naar alle waarschijnlijkheid mét ijzerets voor En geland; do Engelsehe tweemastschoenef Carrie Harwey LONDEN, 5 Juli. De admiraliteit meldt E n En; ejsche torpedojager van het oud model, is iu de Noordzee op eene mijn geloopen en gezonken; :18 leden der bemanning werden gered. AMSTERDAM, 5 Juli. Uit Ponta Dol: a J;; (Azoren.)* wordt gemeld Een duikboot heeft bij het krieken van den dag do stad beschoten. De forten openden het vuur. STOCKHOLM, 4 Juli. Slockhotms Tidningcn meldt, dat de Zweedscho on- derkonsul te Newcastle bericht zond, dat de Zweedsche stoomer »Germania 1067 ion, op reis van Gotenburg naar Hull,|in den grond geboord werd. BA/.KL, 5 Juli. Volgens berichten ui Londen aan de Zwitsersche bladen r undon, heeft Lloyds in den tweeden irim bter van 'tjaar 1017, do verzeke ring? premien voor 975 Engelsehe schepen betaald, tegen 18 in denzelfden trimester van verleden jaar. Het' nieuw Engelsch budget vraagt voor de eerste maal een miljard mark voor hot vervangen der Engelsehe sche pen, door den duikbooloorlog verloren gegaan. BERLIJN, 5 Juli. Een onzer duik- booten, onder bevel van oberleutnant ter zee von Heiinburg, beeft op 19 Juni aan de kust van Tunis, *en groote Fran- sohe duikboot, welke in begeleiding van een torpedojager vaarde, door oen lorpe- doNchot tot zinken gebracht. 'jjn ri'. iMiant von Heimburg vernielde hierbij zijn derde vijandelijke duikboot. Do cln-t van den adm. staf der Marine. LOE DEN, 5 Juli. De admiraliteit m lilt. In do laatste week werden 15 sen "°ii van moer en vijf van mill dan ICO'-' mi in den grond geboord. 16 sche pen werd"ii zonder uitslag aangevallen... Bovendien werden elf vissciiersbooien tot zinkmi gebracht. HAAG, 4 Juli. Nederlandsche Telearuphcnagentur meldt Do Neder landsclie stoomer Restvaer werd ver- If Jen nacht door een Duitsche duikboot i d Noordzee, iu don grond geboord. BHD AM, 4 Juli. .Volgons het Algemeen Handelsblad werd do Noor weug so he motorschoener «Risolia» op reis van Hommeswick naar Londen lot zinken gebracht. DEN HAAG, 5 Jul. Korrespondenz buro meldt, dat het Hollandsch schip «Amstelland» in den grond geboord werd toen het met een lading tarwe voor de Engelsehe regeering op weg naar Belfast was. ÏN DE LUCHT De luchtaanval van Harwich LONDEN, 4 Juli. Naar een officieel bericht bedraagt liet aantal slachtoffers van den luchtaanval, die vandaag plaats greep, 11 dooden on 36 gewonden. LONDEN, 4 Juli. Heden morgend om 7 ure, verschenen vijandelijke vlieg tuigen over de kust van Essex. Het af weergeschut brandde los. Er werden eenige bommen geworpen. Er zijn nog geen bijzonderheden ontvangen. BAZEL, 5 Juli. Uil Athenen wordt aan den Journal gemeld, dat de regeering welke de verantwoordelijkheid voor hare besluiten overneemt, besloten heeft, de dekreten aan den koning ter onderteekening vóór te loggen, zonder er eerst met dezen over te beraadslagen. De ministers zullen niet rechtstreeksch met den koning samenwerken. Alleen de kabinetsoverste zal met den koning in betrekking komen, voor de bespreking de^belangrijke vraagstukken. KEÜLEN, 5 Juli. De Koln. Ztg. verneemt van de Zwitsersche grens. Het Grieksch officieel blad deelt een begenadigiogsbericlit mede, ten gunste van alle personen welke wegens politieke misdrijven veroordeeld werden. Eofle tweede verordening kondigt eene kwijtschelding aan, voor alle deserteurs en lieden welke zich aan den dienstplicht onttrokken hadden, uitgenomen voor desertie vóór den vijand. BERNE, 5 Juli. De Lyoner bladen melden uit Athenen Een deel der buree- len der nieuwe regeering zal in liet ko ninklijk paleis ingerieht worden en liet koninklijk park wordt in een publieken tuin herschapen. Generaal Papulos welke ter beschikking gesteld is, is door gene raal Kutopanis vervangen. ATHENEN, 5 Juli. Generaal Sar- rail is hier aangekomen. 't Grieksch leger onder Franscb opperkommando BERN, 4 Juli. Fransche bladen melden uit Athene Generaal Genin is met do Fransche militaire afvaardiging bij liet Venizelosleger op 29 Juni naar Athene afgereisd om het Grieksch leger te reorganiseeren De chef van den generaalstaf Negro- pontis en de overige leden van den gene raalstaf van het Vonizolosleger zullen volgen. iN SPANJE Kritieke toestand AMSTERDAM, 4 Juli. De «Daily Mail» meldt uit Barcelona,dat men te Madrid algemeen het gevoel heelt, dat vroeg of later revolutionnaire onlusten zullen aitbreken. Eenige overheden ver wachten in Oogst eenen opstand, anderen vroeger. Handelsverkeer per vliegmachien De Fiuantial Times van 12 Juni meldt, dat er in Engeland plannen be staan, om een spoeddienst per vliegtuig iu te richten. Holt-Thomas en Lord Cowdruy zijn er warme voorstaanders van. Eerstgenoemde hoeft berekend, dat een reizigersverkeer Londen-Parijs goed zou kunnen rendeeren, als iedere machine twaalf personen vervoeren tegen oen ta rief van vijf pond sterling per persoon. Een dergelijk vliegtuig zou 2000 Engel sehe ponden vrachtgoederen of mailzak- ken kunnen vervoeren, tegen een tarief van een halve penny (2 1/2 ct.) per ons. De reis Londen-Marseille zou tien pond sterling voor passagiers en 5 cent. per ons voor vrachtgoed kosten, Londen- Konstantinopel 25 pond sterling, per persoon en 12 cent. per ons voor vracht goed, Van Londen zou men per vliegtuig binnen 3 uur te Parijs zijn, in twaalf en een half uur te Rome, binnen 24 uur te Petrograd en Konstantinopel. Hot zou het zakendoen geweldig vergemakkelijken en een omwenteling in liet spoedverkeer teweeg brengen. Een speciaal vliegtuig, bij wijze van een sneltrein, zou don LoiW densctien handelsman in de gelegenheid stellen, 's morgens even naar Parijs over te wippen, zijn zaken af te doen en des avonds voor het eten weer thuis te zijn. De steenkoolontginning op Spitzbergen. Het Stochholmer Dagblad deelt mede dat liet stoomschip Amsterdam den 30 Juni uit Stockholm afvaarde met een aantal ingenieurs en een honderdtal werk lieden, voorzien van het noodige materi aal, aan boord, ten einde een begin te malton met de steenkolenontginning op Spitzbergeu. Het stoomschip zal waarschijnlijk den 20 dezer op zijne bestemming aankomen. Men hoopt onmiddellijk te kunnen begin nen met de ontginning van de steenkolen- lagen, die zich aan de oppervlakte op de westkust van Spitzbergeu bevinden; men verwacht dat de eerste lading steenkolen nog vóór den winter naar Zweden zal kunnen gestuurd worden. Het Gewestelijk Comiteit brengt ons de volgende Veroordeelingen, uitgesproken door de Boetstraffelijke Rechtbanken voor inbreuken, gepleegd ten nadeele van het Na tionaal Komiteit, ter kennis I. ALGEMEENHEDEN. De heeren Z. en Del... hadden met kwaad inzicht aan den Voorzitter van het plaatselijk komiieit van D..., in Brabant, een feit toege schreven, dat zijn eer kon kwetsen. Bij vonnis van 29 November 1916, zijn die beide heeren veroordeeld geweest tot een maand gevang en 50 fr. boet. De rechtbank heelt de aanplakking van het vonnis toegestaan. II. - VOEDING. A. Meel. Verduisteringverheeling, enz.) Door de boetstraffelijke rechtaank van Brussel werden ten laste van vier bakkers straffen uitgesproken, van 6 maanden tot 2 jaar gevang en 26 fr. boet, omrede dat deze bakkers meet verduisterd hadden, bestemd voor hot bakken en welke het als dnsdanig verkocht haddon of in brood, taarten, enz. veranderd hadden, voor een bijzonder klien- teel. B. Brood, handelenz.) Om zich overgeleverd te hebben tot den handel in brood, gemaakt met meel van het Nationaal Komiteit, werden de heeren V. en H. door de boetstraffelijke rechtbank van Antwerpen veroordeeld tot 1 maand gevang, en 26 fr. boet. C. Vcrschi/lige -waren (Rijst, spek, enz.) (Opkooperij,oplichterij metdegezlnskaart, voortverkoop, dieften, enz.) De heer B. heelt aardappelen verwisseld tegen rijst, voortkomende van het Nationaal komiteit on wordt daarvoor veroordeeld tot 2 maanden gevang en 26 fr. boet. Om rijst opgezameld te hebben, voortko mende vau liet Nationaal Komiteit, is de heer van Koekelberg, veroordeeld tot 1 jaar gevang en 26 fr. boet. Vooreen zelfde feit, de genaamde N., van Brussel, tot dezelfde straf met onmiddellijke aanhouding. De heor B.. 7 maand gevang en 26 fr. boet. De heeren Df. on Van Gal..., van Brussel, de eerste 2 jaar gevang en 26 fr. boet, de 2° 1 jaar en tweemaal 26 lr., om handel gedre ven te hebben met waren van ;het Nationaal Komitest. De Mulder D. gaf aan ieder die het wilde, een overeenkomeude rantsoen meel in ver wisseling van een rantsoen rijst; 15 maanden gevang on 100 fr. boet voor verheeling en 5J0 fr. boet voor opkooperij. De heer N„. en consoorten, van Jumet, a. -1B l: JU UI'gltMlLL- t hadden handel gedreven in rijst; 17 beschul digden werden veroordeeld tot straffen van S maanden tot 2 jaren gevang en van 50 tot 600 fr. boet. Het provinciaal komiteit van Henegouwen, als burgerlijke partij, bekwam 5500 fr. schadeloosstelling. De heer V., van Brugge, had rijst ontvan gen en voortverkocht aan een handelaar; 3 maanden gevang en 26 fr. boet. Om spek voortverkocht te hebben, is do heer G. veroordeeld geweest tot 13 maanden gevang en 26 fr. boet. Om spek en meel gestolen te hebben aan boord van lichters, varende op hot kanaal van Charleroi, voor rekening van de C.R.B. •werden 21 personen veroordeeld tot straffen ver»chillende van 10 maanden tot 2 jaren D, Dieften bedreven door bedienden van een Komiteit. Een bediende van het bevoorradingskomi- teit van Waremme, is veroordeeld geweest tot 3 maanden gevang on 26 fr. boet, om twee kilos meel gestolen te hebben. Zekere bedienden vaneen magazijn| in de Brusselsche omgeving hadden koopwaren verduisterd zich in dit magazijn bevindende. D .rvoor werden zij verqordeeld tot 3 maan den gevang en 26 fr. boet. B. Bevoorrading. (Overdrijving in de gezinskaart van het getal te voeden monden, enz.) Zekere M... welke zich door het Nationaal Komiteit koopwaren had doen afleveren voor 4 personen, terwijl zij slechts alleen was, is door do boetstraffelijke rechtbank van Ant werpen veroordeeld geweest voor oplichterij tot 8 dagen gevang (met opschorsing). Jeanne M. van Luik, werd veroordeeld tot 3 maanden gevang en 26 fr. boet (met op- schorsing), om kaarten vervalscht te hebben met het doel bijgevoegde rantsoenen te be komen. Tot 50 fr. boet (met opschorsing) werd de genaamde Cr... veroordeeld, welke erin gelukt was ter zelf der tijd 2 gezinskaarten te bekomen en er zich van bediend had. III.- ONDERSTAND. A. Voedingsonderstand. (Onderstand A.) De genaamde Emma L., heelt gedurende 6 maanden gebruik gemaakt van desoepkaart der kinderen H., welke van woonst veran derd waren. De boetstr. rechtbank van Brus sel heeft haar veroordeeld tot 1 inaand gevang en 26 fr. boet, voor aftroggelarij. B. Onderstand aandewcrkloozen(Onderst. C. De genaamae C., welke een valsch getuig schrift gemaakt had, ten einde den onder- staud te kunnen genieten aan de werkloozen toegekend, is voor aftroggelarij en valsch- heid in geschrift veroordeeld tot 6 maanden gevang (met opschorsing), De genaamde B. was erin gelukt, met be hulp van een valsch getuigschrift, op bedrie- gelijke wijze den werkloozen-onderstand te bekomen, alhoewel hij regelmatig werkte. Hij is veroordeeld tot 4 maanden gevang en 26 fr. boet. De genaamde S., Brussel, welke gebruik had gemaakt van een valsch getuigschrift, om den werkloozen-onderstand te bekomen, is veroordeeld geweest tot 1 maand gevaug en 26 fr. boet (met opschorsing). De rechtbank van Verviers heeft verschei dene personen veroordeeld, om aan het plaat selijk comiteit getuigschriften voorgelegd te hebben van leugenachtige loonen, ten einde den werkloozen-onderstand te bekomen, elk tot 3 maanden gevang en 26 fr. boet. De genaamde S., Brussel, had aan het plaatselijk komiteit getuigschriften voorge legd, valscliolijk ohderteekend met den naam van zijn patroon en mindere loonen opge vende als deze in werkelijkheid ontvangen; 1 maand gevang en 26 fr. boet. De genaamde P... en consoorten, van Luik, welke verklaringen onderteekend hadden, valschelijk bevestigende dat zij geen spaar boekje bezaten ofeen onjuist bedrag van deze boekjes opgevende, zijn voorwaardelijk ver oordeeld tot 3 maanden gevang en 26 fr. boet. De heer T..., Luik, bood zich aan op naam van een ondersteunde en onderteekende met diens naum de betalingslijston. Hij handelde op opstoking zijner moedor. Beiden zijn ver oordeeld geweest tot 3'maanden gevang en tot vier boeteu van 26 fr. BEKEMDNIAKIKG Aan den heer Burgemeester der stad Aalst4 O]) Maandag 9 Juli aanstaande, 's voor- middags van af 9 uren, zul do aflevering plaatshebben der aangemelde scliaapwo! stapels, in de Goederenstutie te Aalst. De wolstapels der groote scliaapbezit ters worden afzonderlijk afgeleverd. Op ieder zak is bet gewiébt nlsoo naam en adres des leveranoiers aan teekenen. De heeren Burgemeesters en Sekreta- rissen moeten aanwezig zijn. Om allen twijfel weg to nemen, maakt de Kommandantur er opmerkzaam op. dat bij de inwoners ingekwartierde soldaten, ovor het beste deel der wor.ing.de bedden inbegrepen, nroeten beschikken. De inwoner moet bet huis in orde hou den en verders mot zijn gezin, zich in een beperkt deel van zijn huis intrek nemen. In alle geval moet iederen Duitschen sol daat een bod hebben en NOOIT mogen zij op den vloer gelegd worden, zelfs indien de familie slechts beddens heeft voor zich zelvsn. Bij toekomstige inkwartieringen is dit bevel streng na te volgen en reeds thans moeten de noodige maatregolen getroffen worden, alsook dienen de inwoners hier van mondelings opmerkzaam gemaakt te worden. Verder beveelt de Kommandantur dat ieder huis met oen duidelijk zichtbaar nummer te voorzien is, welk cummer op het inkwartieringsbiljet der Burgemees- terij opgegeven wordt, bijv. Huis Nr zoodat iedere soldaat zoo spoedig mogelijk het hem aangeduide kwartier vinden kan. De Burgemeester moet ten laatste tegen 18 Juli de Kommandanlur schriftelijk inlichten, dat het nummeren der huizen geëindigd is. von KATHEN Oberstleutnant and Kommandant Kerk der EE. PP. Jezuieten Belangrijk BerichtOm reden dat er voortaan alle Zondagen te 8 uur een Mis moet gelezen worden voor Duitsche sol daten, zal de mis van 7 1/2 een kwartier vroeger beginnen en de mis van 8 1/2 voor een lijd wegvallen. MEN VRAAGT NAAR De familie G. Lecluse-Duvosquel, St Jobstraat, 77, vraagt naar de familie Duvosquel-Bartliier, den 29 Juni uit Waoreghem vertrokken. Pierre Van Damme-Vaulatan vraagt naar Helene en Lucie Van Damme. Henri Warlop-Lernould vraagt naar Samuel Lernould, zijn schoonbroeder. Juffers Messiaen vragen naar hun broeder J. B. Messiaen. Desiré Fresnoy vraagt naar Madame Bianchi-Fresnoy, ziekelijk te Anseghem achtergelaten en naar de kleine Marcello. Mej. Marg. De Deyn, Normaalschool, Eecloo, vraagt naar haar vader De Deyn, Best. der Normaalschool van Meenen. V® Gezelle, Klapstraat 2, vraagt naar Gheselle René, 4Ü, achtergebleven te Komen. Fam. Lemenu, St Kamielstr.77 vraagt naar de fam. Lemeuu-Descamps, Komen. Marie Milleville, St Kamielstraat 77, vraagt naar de fam. Samyn-Misplan Wervick. Het bureel vraagt naar Mad. Gesar Accou-Van Gassen en naar Vr Marthe Delporte. VRAGEN PLAATS als knecht, een persoon oud ongeveer 45 jaar Als meid, naaister of kindermeid, juffers van 23, 19, 17, 16, 14 en 11 jaar; onderwijzeres als gouvernante of meidals knecht of koetsiereen manspersoon nng. 45 jaar. Alle deze personen worden warm aan bevolen en zijn van heel deftige familie. ALLE INLICHTINGEN te vragen of te zenden naar het Bureel Hulp aan Vluchtelingen Esplanadestr.5, Aalst Academie van Schoons Kunsten. Zondag toekomende, 8 Juli, en er op vol gende dagen, van 10 tot 12 uren 's voor- iniddags en vari3 tot 5 uro 's namiddags, zullen de werken der leerlingen in den Matsten prijskamp tentoongesteld blijven ion Stadhuize, Groote Feestzaal. C33Hr^w^R.<C:"CJ T2=C^lE-'^JrXl>J"EsZ3Ei:i_, Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst. Leverworst, Witte worst.Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop- Zaterdag 7 Juliseel* 2 Woensd. 11 Juli sectio 18 Maandag 9 1 Donder. 12 *19 Dijnsdsg 10 f 19 VERKOOP VAN KEUKENVET: Vri-dag 13 Juli, ü-i personen van sectie 6 welke do laatste maal niet bediend zijn. Niet-Behoef tig en 'a voormiddags. Behoe/tigen 's namiddags C'iarcuteri9-Winkels dor Vereenigde Vleeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 5 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 9 Juli, sectie 17 Winkel II.E.Van Beneden. Nieuwstr. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 4 welke de laatst* maal niet bediend zijn. Maandag 9 Juli, sectie 16 Winkbl III.A. DeKimpe, St. Janstr. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 3 welke de laatst? maal niet bediend zijn. Maandag 9 Juli, sectie 15 i Niet Behoeftigen 's voormiddags.Behoeftigen 's namiddags SUIE333RIJ-WI3VILE3L. Maandag 9 Juli sectie 2 Donderdag 12 Juli sectie 12, Dijnsdag 10 4, 5 Vrijdag 13 14, 15 Woensd. 11 8, 9 Zaterdag 14 18, 19 Behoeftig en 's voormiddags.Niet-Behoeftigen 's namiddags Verkoop van Boter. wsnkeS Korte Zoutstraat Maand. 9 Juli sectie 1,2 Dond. 12 Juli sectie 10, 11 12 Dijnsd. 10 3, 4, 5 Vrijd.13 13, 14 15 Woons. 11 6,7, 8. 9 Zaterd.14 16, 17 18 19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAR EL DE WOLF. Mejuffer Marie VAN BOXSTAEL De familien DE HONDT, VAN CAUTER en VAN CROMPHAÜT, meidon U met diepe droefheid, het afsterven van hunnen teerge liefden Oom en Bloedverwant, Mijnheer CHARLES DE HONDT zoon van JOANNES - BAPTISTA en van ALEXANDR1NA VAN CROMPHAÜT lid der Congregatie van O. L. Vrouw Hemel vaart en van verscheidene Broederschappen, geboren te Aygem, den 17 Maart 182-1, en overleden te Aalst den 6 Juli 1917, versterkt door de H.H. Sacramenten. De plechtige begrafenisdienst zal plaats hebben in de kerk vau O. L. Vrouw Bijstand op Maandag 9 Juli, om 10 uren. De Dienst van Bermhartigheid, Dijnsdag 11 Juli, om 8 3/4 uren. Familieleden, vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees bericht als dusdanig te aanzien. Rijksuniversiteit te Gent Eoogere School voor Handelswetenschap. Het begin der toegacgsexamen aan de Hoogere School voor Handelswetenschap is bepaald op Dinsdag 17 Juli a.s. De examen zullen in de school voor burgerlijke bouw kunde (Plateaustraat) afgenomen worden. Gent, den 5 Juli 1917. De Rector, Prof. P. HOFFMANN. De Firma P. J. SCHUTTE en ZOMEN,Leder fabrikanten, Aalst, Brabant str., verzoekt hunne vrien den, kenniss. en alle recht vaardige bur- i gers, hun de personen aan te «vijzen, die zekere laster lijke gerucht, ten hunnen op zichte in om loop brengen of versprei den. 1059 Q-IT SE3C3-3B3 TML Het aannemingsexaam zal plaats heb ben op Dijnsdag 7 en Woensdag 8 Oogst. VERLOREN een hond, antwoordende op den naam van Isaac. Terug te brengen tegen goede belooning, bij Petrus De Groot, Erembodegem, Hoogeweg. Fransche Onderwijzeres (Vluchtelinge) verlangt Fransche lessen te geven. Te bevragen Gentschesteenw. lü, Aalst, van Papierezakkon en Papier aan de laagste prijten. Te hekomen bij Cyriel Coppens Brussslsclisnsteenweg, 7, (ietósrgiirug) Aalst KAASMAKERS Beste Stremsel en Kaaskleursol Deensch te bekomen met groo- ten afslag,bij Casiftiir Verbeiren, Nazareth- straat, 63, Aalst. 1 Hoedanigheid ge- l 952 toaarborgd. I PETROL BENZOLITE per Liter en per vat, te bekomen bij Alfons Jansegers-De Cock, f Nieuwe Brugelraat, 8 (tegen de brug van den Zwarten Hoek) te Aalst. 1023 TE KOOP eene groote partij droog Brand hout bij M. De Clercq Hippo- lytc, 12, Bur- gemeesterpl. W.rvfst. 1046

De Volksstem | 1917 | | pagina 2