ie onbeperkte Ouikbogtoorlog Gods molen maait langzaam, maar fijn Nationaal Hulp- en ïoefiiiigsKoiiiiteit Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterreiE Turksche frostaa Priesterlijke Benoemingen STADSNIEUWS Hulp aan Vluchtelingen Voedingskomïteit voor Aelst Nationaal Hulp-&Voedingskoiniteit Belangrijk Bericht aan de Niet-Behoeftigen. Aangenomen Normaalschool Duiteche bron BERLIJN, 6 Juli. Bij mist en regen heerschte gansch den dag enkel gewone stellingsgevechtsbedrijvigheid. Bij klaar der weder leefde de artillerie tegen avond weder op. 's Nachts speelden zich ver scheidene verkennersgevechten af. Ten noorden der Aisne haalden Wurtemberg- sche regimenten, na verbitterden strijd van man tegen man, een groot getal krijgsgevangenen uit hunne loopgraven. Fransche bron PARIJS, 5 Juli. Geschutstrijd ten noorden van de Aisne, in Champagne en op den linkeroever van de Maas. PARIJS, 6 Juli. De geschutstrijd is bij poozen tamelijk levendig geweest tusschen de Miete en de Aisne. Drie overvalspogingen van de Duilschers op de kleine Fransche posten in die streek zijn onder Fransch vuur mislukt. In Champagne afgeteekende bedrijvig heid der wederzijdsche artillerie, name lijk aan den Casqu en den Téton. De Franschen hebben de Duilsche pogingen gemakkelijk verijdeld bewesten den Cornillet en bezuid ooste Tabure. Op den linkeroever der Maas hebben de Fransohe batterijen vernietigend vuur gericht op de Duitsche inrichtingen ten noorden en ten wesle van heuvel 304. Patroeljeontmoetingen naar Louvemont op en op den rechteroever. De Franschen namen gevangenen. Niets te vermelden op het overige front. Engelsche bron LONDEN, 5 Juli.Behalve vuur- wisseling op verschillende punten van het front, niets te melden. Duitsche bron BERLIJN, 6 Juli. Legergr. van prins Leopold van Beieren Tusschen Zborow en Brzezany nam gisteren het artillerievuur in groole hevigheid toe. 's Nachts werd het gestaakt, om bij mor genschemering weder op te leven. Ook bij Zwijzijn, Brody en Smorgon, was de vuuractie tusschenpoozond zeer levendig. Legergr. van aartshertog Jozef: Opge merkte opstelling van Roemeensche in fanterie voor den aanval tegen enkele hoogten ten zuiden van liet Casinudal werd door vernietigingsvuur verijdeld. Legergr. van von Mackensen Aan de beneden Donau was de vijand meer in de weer als in de laatste dagen. Oostenrijksche bron WEENEN, 6 Juli. Ten zuiden van oet Casinudal werden Roumeensche aa.v valstroepen, welke bereid stonden, door hns artillerievuur uiteen gedreven. In den Galicischen gevoclitssektor is liet artillerievuur gisteren namiddag en heden morgend, wederom toegenomen. Ten westen van Zborow werd heden een aanval afgewezen. Russische bron PETROGRAD, 4 Juli. In de rich ting van Kowel geschutstrijd In de ricliling van Zloczow hebben onze verkenningsafdeelingon hij het dorp Godow 11 Duitsche machinege weren buitgemaakt. Een Duitsche gepantserde auto, die in de streek van Wyschky trachtte vooruil te komen is door onze artillerie beschoten Ten oosten en ten zuidoosten van Brzezany geschutstrijd van wisselende kracht. Onze stormtroepen hebbenfcvan- daag geen aanvallen gedaan. Met geweer en machinegeweervuur hebben wij vijandelijke tegenaanvallen van deu kant van bet dorp Mieczysczow afgeslagen. Oostenrijksche bron WEËNËN, 6 Juli Geene bijzondere gebeurtenissen. Xtaliaansohe bron ROME, 5 Juli. Gisteren werd den geheelen dag vrij hevig artillerievuur onderhouden langs bet geheele front. Op het Asiagoplateau worden opruk kende vijandelijke kolonnes, die door de Golmarabavallei trokken,op doeltreffende wijze onder geschutvuur genomen. Ten noorden en oosten van Gorz oefen den onze patroeljes druk uit op de vijan delijke linie. Zij brachten schade en ook onrust teweeg. Ten zuiden van Gastagnevizza werd een aauvalspoging van den vijand, die door een hevige geschutvoorbereiding was voorafgegaan, bikomen afgeslagen. Duitsche bron BERLIJN, 6 Juli. Aan het Mace- donisch front geen groote gevechtsbe drijvigheid. Oostehrijksche bron WEENEN, 6 Juli Geene bijzondere gebeurtenissen. Bulgaarsche bron SOFIA, 5 Juli. Macedonisch front In den Cernasektor en ten westen van het Doiranmeer oplevend vijandelijk artillerievuur. Een onzer stoottroepen voerde in den Cernasektor een geslaagde aanval uit op de vijandelijke loopgraven en bracht Fransche gevangenen mede. Aan hel overige front zwakke ge- vechtshedrij vigheid. Roemeensch frontTusschen Tulcea en Mahmudia geschut- machiengeweer- en geweervuur. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 6 Juli. Aan de Perzische grens, ten noordoosten van Suleiman dwongen onze vooruitrukkende bataillons vijf Russische kavallerieregi- inenten tot een spoedigeu terugtocht. Serdesoht, aan de Perzische grens, werd weder door ouzo troepen bezet. Aan het Iiaukasusfront, bij weder- zijdsch infanterie en artillerievuur geen belangrijke gevechten. SinaifrontDe vijandelijke artillerie zond gedurende 15 minuten eene vuur vlaag over Gaza, aonder hemerkenswaar- dig gevolg. AVOND BERICHT BERLIJN, G Juli. In het Westen, niets nieuws. In Oost Galicie is de slag opnieuw be gonnen. Massastormloopen der Russen, tusschen Zborow on Koniuchy, alsook bij Brzezany, zijn onder de zwaarste ver liezen voor den vijand mislukt. IN DE LUCHT AMSTERDAM, 5 Juli. Uit Londen wordt aan een Amsterdamsch blad ge meld, dat de Verbonden, in (de maand Juni, op het Westfront 110 vliegtuigen verloren hebben. BERLIJN, 0 Juli. Door onze duik- booten zijn in den AtlantischenOc&aan en in de Noordzee, 18 sloomers, 6 zeilsche pen en 3 visschei svaarluigen met 53600 br. reg. t. gekelderd. Onder de ver zonken schepen bevinden zich het En- gelsch bewapend schip Isle of Juvu 3809 ton, met 2000 ton munitie en 3197 ton koks, van Middlesborough naar De- nova; Huntrioh 8151 ton, roet 1000 ton stukgoed van Plymouth naar Gibral tar; Serapis 1932 ton, met kolen van Glasgow naar Marseille, kapitein en stuur man zijn gevangen genomen; de Engel- sche driemastachoener Viclat deïta- liaansohe bewapende stoomer «Valdiose» 4630 ton, met 6000 ton munitie, van New Orleans naar Genua. De Portugeesch© stoomer «Espinbo» met gerst en mais en zeer vele zwijnen van Casa blanea naar Lissabon, de Rus sische schoener «Wera» met 702 ton, op weg van Foeny naar Cadix, «Gaita» met 600 ton zout naar Lisland, verder twee stoomers met Engelsche koers, die door torpedodubbelschot uit een convooi wer den vernietigd, een middelbare, zwaar geladen stoomer, insgelijks uit een con vooi geschoten, en een bewapende stoo mer met kolen van Amerika naar het Oosten een neutraal schip, door de Franschen gecharterd met geweren en munitie van Marseille naar Dakao. De lading der andere verzonken sche pen, zoover kon worden vastgesteld, bestond uit kolen, stukgoed en wolle. ESSEN, 6 Juli. Uit Den Haag wordt aan den Rheipisch Westfalische Zeitung gemeld Volgens een draad loos Russisch bericht, is in de Zwarte Zee, een Russische torpedoboot, van een oud stelsel, op eene mijn geloopen en gezonken. ZURICH, 6 Juli. De Neue Zürclier Zeitung meldt uit Stockholm: Sinds de Zweedsche regeering aan de Engelsche sehepen, in de Oostzee liggen de, de Kogrendvaarweg geopend heeft, hebben een aantal Engelsche schepen zicli op den thuisweg hegeven. Onderweg werden twee groote Engelsche schepen nabij de Aalandseilanden, dicht bij de Zweedsche Hoogheidsgrens, door Duit sche duikbooten gekaapt. De duikbootoorlog in de maand Juni BERLIJN, 6 Juli. Op grond van de tot dusver ingekomen berichten onzer duikbooten, is thans reeds duidelijk dat de duikboolsuccessen van de maand Juni die van Mei aanzienlijk zullen overtreffen. Engeland en het Duitsche vrijgeleide Opzettelijke voorschriften. STOCKHOLM, 5 Juli. Nya Dag- light Allehanda, deelt mede Er konden maar zeer weinig Zweedsche schepen uit Engelsche havens op 1 Juli terugvaren, daar de Engelsche regeering de volgende voorwaarde had gesteld 1° Dat 25 der waarde van de vrijge- gevene schepen als waarborg moesten gestort worden. 2° Dat de schepen aanstonds moesten terugkeeren en drie maanden lang voor Engeland moesten varen. 3® Dat na verloop van dat tijdperk zal overwogen worden onder welke voor- waardon de overige schepen opvolgentlijk vrij zullen gelaten worden. Deze voorwaarden, die naar de ziens wijze der Zweedsche reeders niet kunneu vervuld worden enkel in den voormiddag van 1 Juli, dus opzettelijk te laat hekend gemaakt. IN RUSLAND In 't Kongres BAZEL, 5 Juli. Men meldt uit Petrograd onder andere De gisteren namiddag door 't Kongres der Sowjets aangenomen resolutie was voorafgegaan door eene levendige discuaie, waaraan de socialistische leden der voorloopige re geering deelnamen. Bij de opening van het Kongres gaf de president van het kongres, Tsclieidse, rekenschap over de militaire operatie on over de gebeurtenissen bij de uitwijzing der anarchisten uit de villa van generaal Durnowo. Zeretelli verklaarde onder den bijval der vergadering, dat liet revolu- tionnaire leger het offensief genomen heeft om aan de gansche wereld te toonen dal de door de revolutie ontstane demo- kratie liet leger niet verzwakte, maar integendeel de sterkte der troepen ver hoogde. Het offensief zal het de Interna tionale mogelijk maken, het problema van den strijd naar den vrede op te los sen en niet alleen de Russische rovolutia maar ook de internationale demokratie te versterken. Aan 't slot noodigde Zeretelli het Kongres uit, het leger zijn groet to sturen. De beteekenis van het offensief De Weensche pers betoogt dat het Rus sische offensief in tegenspraak is met de vredesleuze van de revolutie, te meer daar het niet is begonnen op Russischen maar op Oostenrijkschen bodem, en dus slechts verovering ten doel kan hebben. De middenrijken zien, zegt de Neue Freie Presse, hun edelmoedigheid om met het geweer aan den voet te blijven staan, zoolang tengevolge van de omwenteling de verwarring in het Russische leger voortduurde, slecht beloond. Hetzelfde blad is van oordeel, dat Kerenski, die de aanstichter van dit offensief gis, bij mis lukking ervan, ten val zal komen. STOCKHOLM, 6 Juli. Volgens «Aftonbladel» heeft de Arbeiders en Soldatenraad te Tornea bericht gekregen dat het offensief in Galicie de Russen niet min dan negen divisiën gekost heeft. PETROGRAD, 6 Juii. Birschewya Wjedomosti» meldt, dat verscheidene troependeelen weigerden aan 't offensief in midden Galicie deel te nemen. De opvattingen van de Russische pers PETROGRAD, 5 Juli. De sociali stische bladen Zomlia i Volia No- voja Giza en Pravda hebben giste ren hun eerste beschouwingen over het offensief gepubliceerd. Zemlia i Voiia schrijft Gisteren nog kon er over de kwestie worden ge streden onder welken vorm, in wolke omstandigheden en onder welke politieke toestanden een offensief toelaatbaar zou wezen. Op dat oogenblik is het te laat. Er over te spreken zou ijdel zijn en onte genzeggelijk nadeel kunnen hebben. De teerling is geworpen, en onder der gelijke omstandigheden kunnen niet enkel daden, maar kan zelfs elk woord verwar ring slichten. Iedere poging om te pro testeeren tegen dit voldongen feit zou het reeds moeilijke bestaan van de revolutie nog maar moeilijker maken en het aantal slachtoffers doen toenemen. De Novoja Giza schrijft Alle partijen ook de maximalisten zijn het er over eens dat het offensief, nu het een maal begonnen is, tot het einde moet worden voortgezet. De Pravda geeft een andere op vatting weer, en verklaart het offensief door te zeggen, dat de meerderheid der bevolking zich heeft onderworpen aan de bourgois-poliliek der minimalisten en der revolutionaire socialisten. IN HOLLAND KEULEN, 5 Juli. De «Kolm'sche Zeitung»» verneemt uit Amsterdam De levensmiddelenonlusten duurden ook gis teren nog voort. Er werd eene betoogen- de werkstaking van een dag gehouden, waaraan ongeveer 20.000 arbeiders deelnamen. Des avonds beproefden half volwassen knapen het andermaal de orde te storen door het werpen van steenen naar do policie en de troepen. De soldaten hebben op de groepen geschoten. Twee personen werden verwond en moesten naar een hospitaal gedragen worden. Bij de onlusten te Amsterdam weigerde sene afdeeling soldaten op de volksmassa te vuren. Als do officieren zagen, dat zij zich op dozo mannennietkonden verlaten, bevolen ze hun naar hunne kazernes terug te marclieeren. 's Nachts worden onge veer 200C man soldaten uit andere stederf gehaald, meest plaltelaudssoldaten uit dl noordelijke provincies, die de officieren beter kunnen vertrouwen dan de Amster- damsche soldaten. Heden middag wordt uit Amsterdam nog getelegrafieerd Onder de soldaten wordt door antimilitaristen propaganda gemarkt om ze aan 't muiten te brengen. In 't Jordaanskwartier zijn in meerdere straten winkels geplunderd. In een ver gadering van den gemeentearbeidersbond werd bepaald, dat de klare bepaling van den Holland8chen uitvoer het doel der actie is. Men zal aan de regeering een ultima turn richten. Indien aan de eischen binnen een zeker termijn niet voldaan wordt, dan zou de algemeens werkstaking uitgeroe pen worden. Het geldt lang niet meer de aardappelenverzorging, maar de gan sche levensmiddelen politiek. Onder de spoorwegarbeiders en havenarbeiders is eene beweging aan gang om de voor den uitvoer bestemde waren niet te verzen den. Zijne Hoogweerdigbeid Mgr Seghers, heeft benoemd Tot onderpastoor te Moerbeke Waas, den E. H. Maurits Van Caeneghein, leeraar in het Bisschoppelijk College te St Niklaas. ZONDAGRUST. - Zondag 8 Juli, zal alleen openblijven, van 's middags tot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. Bonner,. Bisschopstraat. Kerk der EE. PP. Jezuieien Belangrijk BerichtOm reden dat er voortaan alle Zondagen te 8 uur een Mis moet gelezen worden voor Duitsche sol daten, zal de mis van 7 1/2 een kwartier vroeger beginnen en de mis van 8 1/2 voor een tijd wegvallen. Academie van Schoone Kunsten. Zondag toekomende, 8 Juli, en er op vol gende dagen, van 10 tot 12 uren 's voor middags en van 3 tot 5 ure 's namiddags, 66» VERVOLG. Wat kan hij van de plotselinge oorzaak des doods weten Ol'wil hij thans nog eene vordering geldend maken, die hij op den overledene gehad heeft Bat is wel niet aan te nemen, antwoordde Archimbald, die in de groote eetzaal, waar de bijeenkomst zou plaats hebben, met blijk baar ongeduld op en neder liep. Als mijn vader hem op zijn sterfdag hier verwachtte gelijk de vroegere rentmeester beweert, dan moet hij ook wel nader met hem bekend ge weest zijn dit valt op te maken uit de ver klaring, die hij Rudiger diensaangaande ge geven heeft. De vroegere rentmeester is gisteren avond gevangen genomen, zegde Rudiger, met hem te gelijk Godfried Grafhorst, de voormalige kamerdienaar van onzen vader. Om welke reden vroeg Archimbald haas tig. Hebt gij hunne aanhouding bewerkt! Hebben zij ook u hunne booze, lasterlijke tong willen verkoopen Dat wilde Steenhouwer inderdaad, hernam Rudiger, maar ik weigerde den schurftigen koop te sluiten en dreigde met de justicie. Mijn zwager Zwanenberg heeft den kerel ontmaskerd. Steenhouwer stond aan het hoofd eener vermetele inbrekersbende, die naar alle waarschijnlijkheid ook u, mijnheer Stern, beroofd heeft. Grafhorst was de hee ler. Beiden zitten nu achter slot en morgen zal de huiszoeking bij hen plaats vinden men hoopt daarbij nog menige duistere mis daad op het spoor te komen. Dus zijn deze lasteraars eindelijk onscha delijk zegde Archimbald met een diepen zucht. Het heeft lang geduurd en tot in het laatste oogenblik hebben zij mij met hunne wraakzucht vervolgd. Zij vonden overal ge loof met hunne boosaardige verdachtmakin gen. zelfs bij degenen, die mij zouden hebben moeten verdedigen. Moeten herhaalde Gruttner. Indien dit woord op mij gemunt is, dan zou ik u kun nen vragen, of gij Rudiger ol' mij verdedigd hebt, toen wij met uw vader in oneenigheid zullen de werken der leerlingen in den laatsten prijskamp tentoongesteld blijven ten Stadhuize, Groote Feestzaal. PENSIOENEN. De geestelijke, militaire on burgerlijke pensioenen zijn betaalbaar Maandag 9 Juli 1917, in den voormiddag. Büreel Esplanadestraat, 5, AALST. Goed gehandeld Wij vernemen dat 't Gemeentebestuur van Erembodegem eene toelage van 250 franken komt te stemmen, ten einde ter hulp te komen aan de vluchtelingen op dit oogenblik in den uiterste nood ver- keerende bovendien genieten zij den gewonen onderstand. Hier te Aalst insgelijks zijn duizend franken ter beschikking der Belgische vluchtelingen gesteld met hetzelfde doel; daarenboven zullen zij de volledige hulp genieten. Troostend moeten wij zulke handelwijze noemen; nog troostender zal het voor die noodlijdenden wezen, indien dit schoone voorbeeld door andere Gemeentebesturen gevolgd zal worden. Hopen wij dus dat zekere Gemeentebesturen, die in deze droeve omstandigheden niet gansch hun plicht gedaan hebben, tol inkeer zullen komen, en in het vervolg het lot der vluchtelingen heter zullen in handen ne men. Zooniet zullen wij verplicht zijn op dit laatste punt terug te keeren. De Firma PJ. SCHGTTE en ZONE», Lederfabrikan- ten, Aalst, Brabantstraat, verzoekt bunne vrienden, kennissen en alle recht vaardige burgers, hun de personen aan te wijzen, die zekere lasterlijke geruch ten ten hunnen opzichte in omloop brengen of ver spreiden. 1059 geraakten. Wie heeft ons destijds verdacht gemaakt Ik niet riep Archimbald verontwaardigd. Wie u het tegendeel zegt, die heeft u belo gen, om tweedracht tusschen ons te zaaien. Ik kan het niet bewijzen, u ook niet dwingen mij geloof te schenkén maar op mijn oere- woord verklaar ik u, dat ik nooit tussohen een van u lieden en mijn vader gestaan heb. Kon ik geen verzoening tot stand brengen, zoo lag de schuld daarvan aan den germg~sten invloed, dien ik op vader bezat, gewis niet aan mijn goeden wil. En al zou ik destijds werkelijk gefaald hebben, zoo heb ik cr ook bitter voor moeten boeten. Ik weet wel, dat gij en Irma mij destijds van erl'enisjagerij beschuldigd hebtmaar daar op de tafel ligt eene nauwkeurige opgave dor gezamenlijke nalatenschap. Onderzoek die en oordeel dan of uw verwijt gegrond is. Er waren slechts schulden te erven, be merkte Abraham stem, het grijze hoofd schuddende. Lieve hemel, ik moet het toch weten ik ben toch de hoofdschuldeischer geweest Wie het niet gelooven wil, mag de papie ren daar doorzien, voegde Archimbald er op scherpen toon bij. Het is bitter door zijne eigene familie miskend en gesmaad te wor den ik heb dat ook op mij moeten laden en er diep onder moeten lijden. Op-dit oogenblik meldde de bediende den heer Stroombeek aan, die onmiddelijk achter hem binnentrad. Nadat hij de aanwezigen begroet en een glas wijn gedronken had, zag hij aller blikken vol spanning en ongeduld op zich gericht. Zoo moet ik dan nu onthullen, wat ik sinds vijl'en twintig jaar streng geheim gehouden heb, dus nam bij met een diepen zucht het woord op, terwijl hij met de hand langzaam over voorhoofd en oogen streek. Moe gij er ook over denken moogt, weest verzekerd, dat ik u in deze ernstige stonde de volle waar heid zeg. Ik was te dier tijde directeur van eene hankmaatschappij. Door mijn rusteloo- zen vlijt en door mijne kundigheden, had ik mij tot dezen post van vertrouwen opge werkt. Wuar en hoe ik met den heer baron Theobald van Weniger bekend werd, doel verder niets ter zake (Vervolgt). Steaelijlc Komiteit AKT .ST IVatiouale winkel Beschikbare icaren voor de iceek van 9 lot 15 Juli Vet, Cristallisésuikor, Zout, Meel, Gist, Baby's Food, voofc kinderen onder de 3 jaren. SCaas voor de sectiën 1 tot 10. De Bestuurder, Karei De Wolf. GHARGUXERIE-WIIVKEL Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst. Witte worst,Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 7 Juli sectie 2 Woensd.li Juli sectie 18 Maandag 9 «1 Donder. 12 19 Dijnsdag 10 19 verkoop VAN KEUKENVET: Vrijdag 13 Juli, de personen van sectie 6 welke de laatste maal niet bediend zijn. Niet-Behoeftigen 's voormiddags.Behoeftigen 's namiddags Charcuterie-WInkels der Vereenigde Vleeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 5 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 9 Juli, sectie 17 Winkel II.E.Van Beneden, Nieuwstr. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 4 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 9 Juli, sectie 16 Winkel III.A. DeRimpe, St. Janstr. Zaterdag 7 Juli, De personen van sectie 3 welke de laatste maal niet bediend zi^o. Maandag 9 Juli, sectie 15 Niet Behoeftigen 's voormiddags.Behoeftigen 's namiddags SUIKERIJ-WIISTKEL Maandag 9 Juli sectie 2 Donderdag 12 Juli sectie 12, Dijnsdag 10 4, 5 Vrijdag 13 14, 15 Woensd. 11 n 8, 9 Zaterdag 14 18, 19 Behoeftigen 's voormiddags.Niet-Behoeftigens namiddags Verkoop van Boter*, winkel Korte Zout straat Maand. 9 Juli sectie 1,2 Dond.l? Juli sectie 10, 11 12 Dijusd. 10 3, 4, 5 Vrijd.13 13, 14 15 Woons. li - 6, 7, 8. 9 Zaterd.14 16, 17 18 19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. STEDELIJK KOMITEIT AALST. Binnen korte dagen zullen er door de zorgen van het Stede lijk Voedingskomiteit, ten voordeele der Burgerij, TWEE nieuwe inrichtingen tot stand komen, te weten 1. Betalende en half-betalende Soep, Af te halen in een nieuw lokaal. De betalende Soep zal ongeveer fr. 0,10 kosten per rantsoen. De half betalende Soep ongeveer fr. 0,05. Er dient nochtans ppgemerkt te worden, dat de personen welke van een dezer beide hoogergemelde Soepen genieten, jn den Nationalen Winkel, geene meelproduklen, zooals rijst, boonen, erwten enz., meer zullen kunnen bekomen, gezien de hoeveelheid meolprodukten welke de Soep zal bevatten, veel grooter zal zijn dan het rantsoen dierzelfde waar, hetwelk men zich in den Nationalen Winkel zal kunnen aanschaffen. De persenen welk® dus van deze voordeelen willen genieten, kunnen zich, voorzien van hunne broodkaart, laten inschrijven ten bureele van het Voedingskomiteit, Groote Markt, 24, in den loop der week van 9 tot 15 Juli, telkens van 9 tot 12 ea van 2 tot 4 ure, in dezelfde orde der sectiën als in den Natio nalen Winkel. 2. Betalende School-eetmalen bestaande uit Soep of Cacao en 2 koeken, voor kinderen van 3 tot 14 jaren uit de betalende Seholen. De prijs per eetmaal zal ongeveer 8 centiemen bedragen. De inschrijvingen moeten geschieden in de school waar de kinderen do lessen volgen, insgelijks in den loop der week van 9 tot 15 Juii. Namens het Onderstands* en Voedingsoomiteit, De Bestuurder Karei DE ]VOLI<. O-IJ SEQEM Het aannemingsexaam zal plaats heb ben op Dijnsdag 7 en Woensdag 8 Oogst. Fransche Onderwijzeres (Vluchtelinge) verlangt Fransche lessen te geven. Te bevragen Gentschosteenw. 10, Aalst. PETROL BENZOLITE per liter en per vatt. te bekomen bij Alfone\ Jansegers-De Cock, f Nieuwe Brugstraat, 8 (tegen debrug van den Zwarten Hoek) te' Aalst. 1025

De Volksstem | 1917 | | pagina 2