stadsnieuws twee Woonhuizen r Oostslijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuld-Oasielijk gevechtarreic Tnrksche frsHtSB De onbeperkte Ouikóosiooriog Hulp aan Vluchtelingen EENE HGFSTEGE genen maken ten noordwesten en ten westen van St Quentin. Legergr. van den kroonprins :Na den ganschen dag sterk artillerievuur te heb ben aangelegd, stormden de Franschen tegen avond met aanzienlijke krachten vooruit ten oosten van Cerny. De storm loop brak in ons vuur en in strijd met handgranaten. Dezelfde mislukking on dergingen verscheidene vooruitstooten tegen on^e loopgraven ten zuiden van de La Borellehoeve en ten zuidwesten van Ailles. Onze stormtroepen deden een geslaag den overval op een veldpost gbij de Men- nejeauhoeve, ten zuiden der baan Laon Soissons. In west Champagne werd gis teren morgend een verdo^e aanval der Franschen op den Cornilletborg terug geslagen. Op den linker Maasoever steeg het artillerievuur tegen den avond tot groote hevigheid, 's Nachts volgde een sterke Fransche aanval op de hoogte 304 en aan den westkant van den Dooden Man De vijand is afgeslagen. Om enkele loop- gravenstukken wordt noy gevochten. Legorgr. van hertog Albrecht Buiten tusschenpoozend opflakkerend artillerie vuur in de vlakte van Lotharingen en een geslaagd voorpostengevecht aan hetRhijn Rhonekanaal is niets te melden. Fransche bron PARIJS, G Juli. In Champagne hebben wij détail operaties ten uitvoer gebracht, die ons in staat stelden twee kleine vooruitstekende punten te redu- ceeren en een aantal gevangen te maken. Bij pogingen het verloren terrein te lier- winnen, leed de vijand grooto verliezen zonder eenig resultaat te bereiken. PARIJS, 7 Juli. Tamelijk groote artilleriestrijd op het front Lu Royóre- Panthéon en in Champagne, in de streek ten Zuiden van Moronvillors. Een Duit- sclie overval bij Main de Massigos is te ruggeworpen. Kalme nacht overal elders. PARIJS, 8 Juli. Op het front van de Aisne is de nacht gekenmerkt geweest door een intensieve beschieting gericht op de Fransche stellingen van benoorden den jnolen van Laffaux tot nabij de Froidmont hoeve. Bij het krieken van der. dag bobben deDujtschers in vier verschillende vakken van dit front verwoede aanvallen ingezet, door sterke kontingenteu uitgevoerd. De taaie tegenstand van de Fransche troepen is meestor gebleven over de Duitsclie massa's, die zeer zware verliezen hebben geleden. Ten Noorden en ten Oosten van don molen van Laffaux, naar de hoeve Mennejean op, en ten Westen van het Panthéon hebben de Franschen al de po gingen van de Duitschers verijdold en hun stellingen in haar geheel behouden. Tusschen do Bovettes en de Froidmont hoeve heeft de Duitsclie aanval zich ont wikkeld op een front van 3 kilometers. Na een strijd van verschillende uren zijn de Franschen er in geslaagd de Duitschers terug te werpen uit een detl van de Fran sche elementen der eerste linie, waar ze bij den eersten schok beoosten Gerny bin nengedrongen waren. De Franschen bob ben op 't einde van den dag succes gehad met een detail-operatie, die hun toegela ten heeft de stollingen gevoelig uit te breiden welke zij op 1 Juli veroverd had den ten Zuiden van Ailles, en gevange nen te nemen. De geschutstrijd is heel den nacht levendig geweest in do streek van Sapignoul, Do Franschen hebben Duitsclie verkenningen verstrooid die de Fransche stellingen poogdon te naderen. Op den linkeroever van de Maas hebben do Franschen, na een korte geschutsvoor- bereiding, drie sterk ingerichte uitspron gen schitterend genomen, den oen bewes ten den Dooden Man en de andere twee bezuidwesten heuvel 304 tegenaanvallen op de veroverde stellingen werden terug geslagen. Versohrllende overvallen, die tegen de Franeche vooruitgeschoven posten naar Haates de Meuse op en in Opper Elzas werden ondernomen, mislukten onder het Fransche vuur. Engelsohe bron LONDEN, 6 Juli. De artillerie is in touw geweest aan weerszijden van de Scarpe en in de vakken van Meessen en Nieuwpoort. Overigens niets van belang. LONDEN, 7 Juli. ïen oosten van Wijtschaete hebben wij onze linies een weinig vooruitgebracht. De vijand heeft onze schansen bij Acheville overvallen doch is terugge slagen. Duitsche bron BERLIJN, 7 Juli. Fron**van prins Leopold van Beieren De veldslag in Oost Galicie heeft gisteren tot een uiterst bloedige nederlaag der Russen geleid. Na een krachtig vernietigingsvuur dat meer dere uren duurde, begon in den vroegen morgend de Russische aanval tusschen Ivoninchy en Lawrykowce. Met steeds opnieuw in 't vuur geworpen diep gelegde strijdkrachten liepen deRussischë divisies tegen ons front storm. Tot op den middag herhaalde de vijand zijne aanvallon. Zij zijn allen onder de zwaarste verliezen ineengezakt. Ook 't gebruik van pantser auto's bleef voor de Russen nutteloos; zij werden stukgeschoten. Tegen de terug stroomende massa grepen onze jacht- afdeelingon uitdelucht in.Goreedgestelde ruiterij werd door verdragend vuur uiteen gejaagd. Later viel de vijand in geen offers ach tenden stormloop verder noordwaarts tot aan den spoorweg Zloczow Tarnopol en tusschen Bratkow en Zwyzyn aan. Ook hier geraakte hij niet vooruit, overal werd hij teruggeworpen. Bij Brzezany en Stanislau, evenals op eenige plaatsen in het voorgebied der Karpathen, zijn eveneens krachtige Rus sische aanvallen onder liooge verliezen mislukt. Buitgemaakte bevelen in do Fransche taal, toonen aan door wien het Russische leger ten aanvalwerd gedreven, waardoor hot geen voordeel behaalde maar daaren tegen de bloedigste offers inboette. Rijnlandsche, Badische, Thuringsche, Saksische en Oostenrijksch Hongaarsche troepen deelen in de oer van den dag. Front aartshertog Jozef In de Karpa then vaak levendige gevechlswerkzaam- beid. Op meerdere punten werden aan vallen teruggeslagen. Op het front von Mackensen en op het Balkanfront is de toestand onveranderd. BERLIJN, 8 Juli. Legerg. prins Leopold van Beieren Na de nuttelooze offers van den vorigen dag hebben de Russen hunne aanvallen tusschen de Slrypa en de Zlota Lipa niet herhaald. Een niet voorbereide aanval der Russen bij Zborow zakte in ons vuur ineen. Bij Stanislau werd gisteren en dezen ochtend gestreden. Oostenrijksch Hongaarsche regimenten sloegen daar verscheidene Russische divisies af, in strijd van man tegen man, divisies welke reeds door ons vuur gedund waren, toen ze onze stellin gen bereikten. Ook bij Huta, in het bovendal van de Bistritza Solotninka werd een Russische aanval afgeslagen. Bij de overige legers aan het Ooslfront gematigde gevechtsbedrijvigheid. Oostenrijkse he bron WEENEN, 7 Juli. Op meerdere plaatsen van hetKarpathonfront flakkerde het vijandelijk artillerievuur merkbaar op. In de omgeving van Doroa Watra en Kirlibaba en in het Ludowagebied, ook weerskanten van het Jablonicapas, be reikte het van lijd tot tijd groote hevig heid. Onze artillerie antwoordde met krachtig vernioligingsvuür van goede working. Bij Kirlibaba ruimde de vijand zijne dekkingen met groepen. Verkenners afdeolingen van den vijend, die op meer dere plaatsen poogdec vooruit te komen, werden afgewezen. Bij Stanislau voerden de Russen, na heftige artillerievoorbereiding, meerdere sterke, maargeene uitslagen opleverende aanvallen uit. De hoofdaanval werd door het dappere volhardende Hongaarsche infanterieregiment n. 65 afgewezen. Ook bij Hutta en Solotwina mislukten in de latero namiddagurenRussische aanvallon. In het gebied van Brzezany kwam het gister alleen tot een korten vijandelijken sanval, die afgeweerd werd. Hoe gevolg rijk de verdediging der hier strijdende Duitschers en Osmansche troepen, ook van de dapper medewerkende Honved infanterieregimenten n. 308, 309 en 310 in de vorige dagen was, blijken de op ongeveer 13,000 man geschatte vijande lijke lijken in het voorveld. In ongegronde overschatting hunner begrensde toevalsuitslagen van den 2 Juli hoopten de Russen gister de beslissing ten zuidwesten van Zorow door massa aanval aan te vallen. Onder toevoeging van een gardekorps, verder nieuwe krachten en sterke kavalleriemassas zet ten de Russen in een frontbreedte van 16 kilometers, ongeveer negen tot tien divi sies plaatsgewijze 15 golven diep tot her halen aanvallen in. Op de heldenmoedige houding van Duitsche regimenten brak alle na urenlang voorbereidingsvilur van den vroegen morgend tot den middag voorgedrévene massa aanvallen zonder uitslag en bloedig ineen. Aan het dappere Somborer infanterioreyiment n. 23 en de voortreffende medewerkende K. en K. artillerie gebeurde het roemrijke aandeel van den grooten uitslag van den dag van gister. Meerdere pantserkrachtwagens, die poogden aan te vallen, werden vaneen geschoten. Iu de namiddaguren was de aanvals- kracht van don vijand zoodanig gebroken dat hij, gevolgd door machiengeweervuur eener jagersgroep moest achteruitwijken. De ter beoogde vervolging aangovoerde vijandelijke kavallerie werd door ons vuur vernietigd. De verliezen van den vijand waren buitengewoon zwaar. De onzen hielden zich in matige grenzen. Een tegen 8 uur namiddag zuidweste lijk Zborow vernieuwdeRussische aanval had dezelfde mislukking als de vorigen. Bij Batkow Zwyzyn mislukten 's na middags verscheidene tegen Oostenrijks- Hongaarsche troepen gevoerde aanvallen in dapper verweer, en in verbitterde schermutselingen wierp het Györger in fanterieregiment Kaiser und Konig Garl n. 19 «n hel Szombathlyer infanterieregi ment n. 83 den vijand volledig terug. Oostenrijksch Hongaarsche en Duitsche artillerie hebben ook hier voortreffelijk saamgewerkt en in vereeniging met de infanterie, den vijand de zwaarste verlie zen toegebracht. WEENEN, 8 juli. In de Karpathen was er slechts gematigd vijandelijk artil lerievuur en geringe verkennersbedrij vigheid. Bij Stanislau heeft do vijand gisteren en heden morgend zijne aanval len met groote hevigheid herhaald. Na een mislukten zwakken aanval, deed de vijand rond 1 uur namiddag, met sterke overmachtige strijdkrachten een beslis- senden aanval tegen onze stellingen,langs weerskanten der baan gStanislau Kalusz. Alle aanvallen mislukten door de dappere houding en 't voortreffelijk samenwerken, aller wapens van onze Miskolczordivisie. De vijand welke op weinige pia,tl3on in onze voorste loopgraven gedrongen was, werd dadelijk door een tegenaanval terug geworpen. Een audese aanval, 's avonds ondernomen, werd reeds door ons artille rievuur tegengehouden. Ook heden morgend vroeg, bleef oen aanval, welke zonder artillerievoorbereiding onderno men werd, zonder uitslag. In het dal van Bystritza Solotwinska, nabij Huta, dreef de vijand insgelijks sterke strijdkrachten ten aanval. Het dappere Schlesische infanterieregiment Keizer en Koning Franz Jozef I n'l, behield hier in hardnekkig strijden al zijne stellingen. In de hoofdaanvalssektoren der vorige dagen, hebben met uitzondering van een vrucliteloozen vijandelijken aanval ten zuidwesten van Zborow, geene groote gevechtshandelingen plaats gehad. Russische bron PETROGRAD, 6 Juli. In de rich ting van Zloczow levendige werkzaam heid van artillerie over en w eer. In de streek ten noord westen van Ribniki bij Dzikelany hebben eene reeks korte, maar heftige botsingen tusschen onze troepen en die van den tegenstander plaatsgehad» De vijandelijke artillerie heeft ten oosten van Lipnica Dolna onze stellingen krach tig beschoten. Op de rest van het front geweervuur. In do richting van Kowel heeft oifza artillerie bij Radski een Duitsch vlieg tuig neergeschoten, dat te pletter ia gevallen. De vliegers zijn gedood. In de Karpathen heeft de Duitsche artillerie een onzer luchtvaartuigen nedél? geschoten, 't welk brandend binnen dé. vijandelijke linies is gevallen. De Fran sche bestuurder Lignac en de waarnemer luitenant Dcrrinefski zijn blijkbaar om gekomen. PETROGRAD, 7 Juli. Na vuur. voorbereiding heeft een aanval onzer infanterie, gisteren morgend om 10 uur ondernomen, de vijand uit zijn voorste linies verdreven. Onze troepen hebben met de bajonet het versterkte bosch Sajanka, hoogte 388 en do dorpen Godof, Liakoftsy en Swe- nialsji genomen. In de streek van Koniuchy heeft de vijand inderhaast versterkingen aange voerd en biedt wanhopigen tegenstand. Oostenrijksch© bron WEENEN, 7 Juli. Buiten verhoog de patroeljebedrijvigheid in het Forno gebied is niets te melden. WEENEE, 8 Juli. Onveranderd. Italiaansohe bron ROME, 6 Juli. In den nacht vooraf gaande aan den vijfden Juli, hebben onze afdoelingen door een verrassenden aanval eenige vijandelijke posten opgeruimd en gevangenen gemaakt. Niettegenstaande er onverwijld hevige aanvallen werden ondernomen, werd de bezetting gehand haafd. In den volgenden nacht trachtte de vijand opnieuw het verloren terrein te herwinnen, maor werd weggemaaid door ons versperringsvuur en het vuur van onze maohiengèweren moest hij wanor delijk terug trekken, waarbij hij nog moer gevangenen in onze handen liet. In het Etschdal hebben wij met uit werking opmerkelijke vijandelijke troe penverplaatsingen mot kanonvuur be stookt. Ook op eenige andere plaatsen van het front werden .vijandelijke trans porten met succes beschoten. Duitsche bron BERLIJN, 8 Juli. Op het Macedo- nisch front is de toestand onveranderd. Oostenrijksch© bron WEENEN, 7 Juli. Geene bijzon dere gebeurtenissen. WEENEN, 8 Juli. Onveranderd. Bulgaarsche bron SOFIA. 7 Juli. Macedonieoh front g Op het geheele front verspreid artillerie vuur, dat alleen ten westen van het Doiranmeer levendig werd. In de Cerna- boog drong een onzer aanvalstroepen ia de vijandelijke loopgraven, waar hij den vijand in eèn gevecht met hommen on bajonetten verliezen toebracht en zwarte Franschen gevangen nam. Op den linkeroever van den Neder Stroeraa, gevechten tusschen wachtaf- deelingen. Eene Engelsche, met maohien geweren bewapende infanterieafdeelir.g poogde tegen het dorp Haznatar op te rukken. Zij werd door onze vooruitge schoven posten terug geslagen. Bij Hristian Kanilla verstrooiden wij door vuur oen Engelsch eskadron met rijwielen. De vijand liet op het land doo den en gewonden, wapens en aitrustings stukken. Luitenant Burckhardt schoot in Cernaboog een vijandelijk vliegtuig neer. Roeraeensch front Levendig artillerie en infanterievuur in den sektor Mahraidië en Tulcea. Turksche bron OONSTANTINOPEL, 7 Juli. Irak frontOm zich van den tegen hunne etappenlinie uitgevoerden druk te bevrij den, ondernam eene sterke Engelsche afdeoling, die door vliegtuigen onder steund werd, eenon aanval tegen onze beredene krachten bij Iman Asker. De aanval werd afgewezen. De vijand ver loor meerdere dooden en eenige beesten. De grensgevechten van den laatsten tijd aan de Turksch-Perzische grens hebben tot den uitslag geleid, dat zich ter tijd geene vijandelijke troepen op Turkschen grond bevinden. KaukasusfrontLevendige patroeljen bedrijvigheid in den rechter vleugelsektor De Russische patroeljen, die gedeeltelijk eene sterkte van 30 man bereikten, wer den overal teruggeworpen. In den linker vleugelsektor alleen gering infanterie- en artillerievuur. SinaifrontOp 4 Juli bewierpen onze vliegers met uitslag de statie van Port Said met bommen. Denzelfden dag onder nam vijandelijke kavallerie van TellFari uit eene groote verkenning tegen Bir es Sab. De deelnemende drie vijandelijke kavalleriebrigaden geraakten in ons artillerievuur, leden verliezen en trokken weder terug, 's Namiddags van denzelf den dag werd een vijandelijk vliegtuig door ons artillerievuur tot neerkomen gebracht. AVONDBERICHT BERLIJN, 7 Juli. Inliet Westen niets bijzonders. Op de slagvelden in Galicië hebben de zware verliezen, de Russen gedwongen tot eenen gevechtsslilstand. Bij Stanislau zijn kleine vijandelijke aanvallen mislukt. BERLIJN, 6 Juli. Officieel: Nieuwe U boot uitslagen voor en in het Engelsch Kanaal en in de Noordzee 6 stoomers, 4 zeilers, 11 visschersvaartuigen. Daar onder bevonden zich de bewapende Engelsche stoomers Sixon Monahh (4828 ion) met 700 ton graan van Kara chi naar Londen, Clan Dividion (6486 ten) met stukgoed van Sidney naar Londen; de Italiaansche stoomer Schleria 2787 ton met kolen van Cardiff naar Genua, een diepgeladen middelbare groote stoomer die uit een konvooi geschoten werd. De ladingen der overige lot zinken gebrachte schepen bestonden, zoover er kon worden vastgesteld, uit levensmidde len, olie kolen en mijnhout. De chef van den Adm. der Marine. KOPENHAGEN, 6 Juli Bert. Tidende meldt uit Rotterdam De Hollandsche ■toomer Vester is op de reis van Londen naar Rotterdam getorpedeerd. gewoorden. De kapitein en S man der bemanning worden vermist. AMSTERDAM, 7 Juli. Reuter meldt officieel uit Lenden Een in de Middel- landsche Zee thuishoorende Engelsche mijnlegger liep op 4 Juli op oeno mijn en zonk. 10 leden der bemanning worden vermist. Zij zijn waarschijnlijk door de ontploffing gedood geworden. BORDEAUX, 6 Juli. Havas meldt dat. aan boord van een in de haven liggende passagiersloomer vuvr uitbrak, dat zich aan de koopware, die op de kaai gestapold lagen, overzette. De matorieele schade is aanzienlijk. Twee personen werden verwond. KOPENHAGEN, 6 Juli Berl. Tidende meldt uit Stockholm Tot gister avond zijn in 't geheel 14 Zweedsche stoomers met Duitsche vrijgeleiden uit Engeland te Gothenburg aangekomen. De reis is ongestoord afgeloopen. De stoomers ontmoetten oenen U boot, die hen onge hinderd liet doorvaren, zonder ze op te houden. Onder de binnengeloopene stoo- mersbevinden zich ook cfeGothenburgsche Aspin die op de reis naar Engeland door eenen toroedo getroffen werd, die op bakboordzijde van den stoomer een groot lek veroorzaakte. Een andere torpe do trof den stoomer in het middenschip; ondanks dit gelukte het den stoomer eene Engelsche haven te bereiken. GENEVE, 7 Juli. Havas meldtDe Uboot Arindne werd op 19 Juni in de Middellandsche Zeejldoor een vijandelijke Uboot getorpedeerd en tot zinken gebracht. De officieren en een deel der bemanning zijn omgekomen; 9 man werden gered. BERLIJN, 7 Juli. Op den Atlanti- schen Oceaan heefteen onzer duikbooten wederom 23000 bruto ton vernietigd. Onder de lot zinken gebrachte schepen waren de Engelsche stoomschepen »Lord Roberts» van 4160 ton, met tarwe, en «South Wales» van 3668 ton, met rijst, een Engelsch stoomschip met mais en een met fruit. Twee schepen hadden eene lading steenkolen. In de Middellandsche Zee hadden onze duikbooten kortelings 11 stoomschepen en 39 zeilschepen met ruim 50.C00 bruto ton in den grond geboord. Daarbij waren: het door twee torpedojagers beschermend troepentransporlschip «Gestrian», van 8912 ton, het bewapend Engelsch stoom schip «Raperra« van 4232 ton, met wol en stukgoederen, «Birdoswald» van 4013 ton, «Tong i.Hong» van 2184 ton, het Fransch bewapend stoomschip «Graonne» een onbekend bewapend stoomschip van ongeveer 4000 ton, twee onbekende vol geladen stoomers van ongeveer 5 en 6000 ton, alsmede 24 bijna alle met fosfaat voor Italië geladen Italiaansche zeil schepen. Verscheiden stoomschepen werden uit sterk geleide konvooien, een schip bij een nachtelijken aanval getroffen. Het moderne 7.6 centimeter kanon van Tong Hong is buitgemaakt. ÏN DE LUCHT Duitsch© bron BERLIJN, 8;Juli. (Officieel). In den nacht van 6 op 7 dezer hebben, benevens bommenaanvallen op het front, ook luchtaanvallen plaats gegrepen op Duitsch gebied. Vijandelijke vliegers wierpen in het Westfaalsch industriegebied, op Trier en in do omgeving, verder bij Mannheim, Ludwigshafen en Rodalben te samen on geveer 100brandbommen.Militaire schade werd niet aangericht. Een vijandelijk vliegtuig viel in onze handen, "s Morgens daarop, 7 dezer, viel een onzer vlieg- eskaders Londen aan. Togen 11 uur 's voormiddags werden dokken, pakhuizen, haven aan de Theems overvloedig met bommen bestrooid. Branden en ontplof fingen werden waargenomen. Een En gelsch vliegtuig tot afweer opgestegen, werd boven Londen naarbeneden gehaald. Ook op Margote en op de oostkust van Engeland werden bommen geworpen. Onze vliegtuigen zijn allen teruggekoerd. Enkel een dat in zee landen moest, kon door onze zeestrijdkrachten niet geborgen worden. In luchtslrijd en door afweervuur ver loor de vijand 9 vliegtuigen. Een daarvan is door luitenant Wolff geveld: 't is zijn 33® luchtzege. BERLIJN, 7 juli. Tèn zuid oosten van Verdun is door ons vuur een munitie depot in brand geraakt. Meer dan 50 zware ontploffingeg zijn geteld. Vannacht hebben Fransche luchtsmal- deelen op hot geheele front aangevallen, zonder ergens noemenswaarde schade aan te richten. De tallooze bommen zijn zon der uitwerking in hel open veld ontploft. MUNSTER (Westfalen), 7 juli. Het plaatsvervangend generaal komman- do deelt mede Bij het aanbreken van den dag hebben heden eenige vijandelijke vliegtuigen een. bezoek aan het nijver- heidsgebied gebracht. In het geheel zijn 8 bomnien geworpen, die een stoffelijke schade van ongeveer 2000 mark aan richtten. Bedrijven zijn niet getroffen. Niemand is gekwetst. Vliegeraanval op Londen. LONDEN, 7 Juli. Tegen half tien vanochtend kwam een sterk vijandelijk Juchtsmaldeel, waarschijnlijk uit twee edeelten bestaande, boven het eiland Thanet en aan de oostkust van Essex. Na bommen op Thanet te hebben geworpen, begaven de vliegtuigen zich in de richting van Londen.Zij volgden den noordelijken Theemsoever. Zij naderden Londen uit noordoostelijke richting, veranderden dan hun koers in noordelijke en westelijke richting en trokken over Londen van het noordwesten naar het zuidoosten. Op verschillende plaatsen werden op de hoofdstad bommen geworpen. Het aantal vliegtuigen wordt op 20 geschat. Het afweergeschut en deEngelsche vlieg tuigen vielen de vijandelijke vliegers aan. Berichten aangaande de verliezen en aangerichte schade zijn nog niet ont vangen. BERICHT. De inwoners van Aalst kunnen hun geld, voorkomend van afge geven stedebons, op het Bureel Hulp aan vluchtelingen Esplanadestraat, 5, ontvangen den Woensdag 11 en Donder- nag 12 Juli, van 10 tot 12 uren, mits hun afgiflebewijs afteleveren en op ver toon van hun eenzelvigheidskaart. HetBesluur VRAGEN PLAATS als knecist of koetsier twee personen van omtrent 45 jaar een onderwijzeres als gouvernante of meid; een juffer van 28 jaar, goed voor alle werk. INLICHTINGEN Wed. Borst-Deleu vraagt naar hare kinderen Borst-Ovor heek en diens kinderen, ook naar Borst- Lefebure en diens zoon Marcel. De familiën Ch. Garreyn en Achiel Cassier vragen naar Arthur, Oscar en Evarist Carreyn August Vanthuyne- Vuylsteke vraagt naar Emiel Vanthuyne en Idenri Soetart- Vanthuyne Hector Crop naar Julie Orop en Marie Descamps Gust. Maertens, vrouw Ijsbonnet en familie, Victor l'lanlëve, liet personeel van Cooperative Avenir zijn in Ninove. Madame Paul Lahousse en hare kin deren, van Comines(Frunkrijk) verblijven hij Joseph Van Droogenbroeck, te Érpe bij Aalst. OPENBARE VERKOOPING van EM LARS® TE HERDERSEM De Notaris TIBBAUT, i te Aalst, zal namens wien het behoort, en l met gewin van palmsla- f gen en gelagen, open- baar verkoopen: Koop 1. Een Woon- I huis met afhankelijkhe- den,er\en en tuin, ge- staan en gelegen aan de r Dorpplaats of Groote Baan, gekadastr. sectie A, nummers 479o en 479p, met eene grootte van 8 aren 70 centiaren i Bewoonden gebruikt 1 doorM. R. Kiekens; r Koop 2. Éon Woon- I huismet schuur,stallen en verdere afhankelijk heden, erve en zaailand, gestaan en gelegen als- voren, aan den Steen- weg nr Aalst, op Sielk- r huiskouter, nabij de f Kapel-teri-Beeldeken, gekadastreerd sectie li, nummers 803d en 803fc, met eene grootte van 16 aren 80 centiaren. I Koop 3. Een perceel Zaailand, golegen als- voren, nevens voor- gaanden koop,gekadas treerd sectie B, ii.804b, i met eene grootte van ,25 aren 50 centiaren. i Deze twee laatste koo- pen zijn gebruikt door M. Jozef Van Haut. ZITDAGEN Instei Dinsdag 17 Juli, Ver. Dins. 7 Aug. 1917 telkens om 3 ure nam. ter herberg genaamd In den Barreel ge houden door M. Jozef Van Haut, te Herder- sem, wijk Kapel-ten- Beeldeken. i OPENBARE vkrkoopino 1 van TE VLIERZELE De Notaris MEERT, te Erpe, zal met tus- schenlcomst van zijm arnhtgenootcn do No tarissen DE VUYS'i', te Borsbcke én VER- BRUGGHEN, te Sint- Li evens llautem, open- baarlijk verkoopen: Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen te Vlierzele, gekend ten kadaster onder sectie F nummers 62, 63, 64o en 64d, met eene grootte van 17 aren 30 centiaren palende noord de Los weg, oost M. Ferdinand Buyl.en vrouw weduwe Antoon-Theodoor Van dor Straeton, zuid wed. en kindoren Mertens, west do Losweg. Onmiddolijk in gebruik EENIGE ZITDAG: Zaterdag 14 Juli 1917, om 2 ure namiddag, ter Zittiug/.aal van den hoer i Vrederechter te Aalst. 1 De kooper wordt vrien delijk verzocht uittrek sel van den geboorten- akt oi' trouwboekje me de te brengen. PETROLf Beste Amerikaansctie Petrol per vat en per i liter aan prijzen bui ten alle concurrence, e verkrijgen hij j^ EdmofTi&S iVlat- Meiro 1047 Goed geteerd Pa«r- denmest te koop 15 a 20 karren. G1* Pétrolifère» Erembo- 106» k

De Volksstem | 1917 | | pagina 2