Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk pvesüisterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterrelc Tnrkseke fronten EEW ErS AIDER De Aardappelziekte STADSNIEUWS EENE HOFSTEDE laatsten man dezen verdedigingsoorlog nit te honden. Tweedons bestaat geen twijfel dat zich de partijen voor hervorming in 't binnen land, bijzonderlijk voor het gelijke stem- reoht in Pruisen en sterkeren invloed van liet parlement op 't regeeringsgezag uit spreken zuilen. Het opstel in détail staat nog niet vast en daardoor komt het, dat de vijanden van een verdedigingsoorlog en verstandhoudingsvrede, die met een de vijanden van een vrijheidsgezinde bin- nenlandeohe ontwikkeling zijn, in hunne kritiek en in hunne aanvallen tegen deze zich voorbereidende beslissing der meer derheid der volksvertegenwoordigers hun hoop er op stellen, dat do natiohaallibe- ralon niet zouden méégaan. Meteen hernieuwen de bladen derzelfde richting, hunne uit heide oorzaken gesproten vijand schap tegen don huidigen rijkskanselier, daar de beweging welke thans de volks vertegenwoordiging nam, als tegen den Rijkskanselier gericht voor te stellenen naar sterke mannen te verlangen. Wie de dingen der twee laatste jaren gevolgd heeft, kan niet betwijfelen in welken graad de huidige Rijkskanselier de thans begonnen ontwikkeling bereid is mede te gaan. De vraag zal zijn of hij de /hinderpalen en weerstand zal kunnen .overwinnen, die de in eenen praktisch doorvoerbaren vorm gegoten weuschen eenergrooto meerderheid van den Rijks dag van meer dan eene zijde tegenover te st^un. Men mag aannemen, dat de lange voordracht van gisteren van den Rijks kanselier bij den keizer deze binneuland- sche aangelegenheden gold. De onder handelingen van den Rijkskanselier mot de leiders der partijen, die in deze dagen eigenlijk niet gerust hebben en tot laie uren werkzaam waren, gaan voort. De pers staat als voren volstandig on der den indruk der gebeurtenissen, die zich in de Rijksdag binnen-en builen de kommissie afspelen, endaar vaststaande besluiten nu nog niet voorleggen, gaan de betrachtingen der bladen op in waar schuwingen, en vrees op de eeno, en hoop op de andere zijde. Oe besprekingen duren voort BERLIJN, 9 Juli. 's Avonds laai werd bekend gemaakt, dat de beraadsla gingen der vier meederheidsfraktien van den Reichstag, over de oorlogsdoeleinden en de inlandsche hervormingen lieden nog niet geëindigd zijn. Eene terechtwijzing BERLIJN, 10 Juli. De Norddeut- sche Allgemeine Zeitung schrijft De Berliner jS'euesle Nachnchter, het voor beeld van don Berliner Lohal Anzeiger volgend, meldt lieden ook, dat de Rijks kanselier gisteren in de hoofdkommissie zou verklaard hebben, dat liet in 't belang van liet Vaderland is dat hij nog langer in bediening blijft. Wij stellen vast, dal deze tijding een louter uitvindsel is. De rijkskanselier bij den keizer BERLIJN, 10 Juli. ije keizer ont ving lieden morgend den Rijkskanselier, die hem een verslag van verscheidene uren kwam doen. BERLIJN, 10. Dinsdag namiddag, om 3 1/2 ure, was er eene nieuwe be spreking der voorzitters der vier groote Keichtagfracties belegd. Do hoofdkommissie verdaagd. Onderhandelingen der partijen. BERLIJN, 10 Juli. Toen heden de hoofdkommissie van den Reichstag sa menkwam vroeg afgevaardigde Ebert of de Rijkskanselier mededelingen kon doen over den uitslag van den kroonraad van gisteren. De kanselier antwoordde -Mijne Heeren, gij moet nog eenigen tijd geduld hebben, ik ben nog niet in staat u de gew«asohte mededeeliugen te doen.» Daarop heeft de Kommissie zich ver daagd en zal weder bijeenkomen, zoodra de voorzitter van den rijkskanselier ver neemt, dat deze de verklaring kan doen. De voorzitter Dr Spahn, maakte er opmerkzaam op, dat onder deze omstan digheden de afgevaardigden zich er op moeten inlaten, nog eenige dagen langer te Berlijn te blijven. Intusschen hebben zittingen der frakties plaats en 's namid dags zouden de onderhandelingen tussohen de vier fraktien der sociaal demokraten der vooruitstrevenden, der nationaal liberalen en van het centrum, over de formuleering der beide verklaringen, betrekkelijk de oorlogsdoeleinden en de hervorming der inlandsche politiek weder hernomen worden. Zelfs onder de nationaal liberalen heerscht er onklaarheid over wat zij gisteren in hunne beraadslaging besloten hebben. Leidende nationaal liberale afge vaardigden drukken er op, vast te stellen, dat het bericht in eenige bladen vermeld, dat de fraktie zich tegen den rijkskanse lier verklaard heeft, valsch is. Thans loopt het gerucht, dat de Natio naal liberalen, bij de stemming over de formuul waarvan hooger sprake, hunne leden vrij willen laien. Het centrum heeft besloten, samen met de sociaal demokra ten en vooruitstrevenden, de beide ver klaringen door te drijven, zelfs wanneer de nationaal liberalen or tegen stemmon. Deze staat van zaken zal nog heden aan de Nationaal liberalen medegedeeld worden. BERLIJN, 10 Juli. De moeilijk heden welke zich tegen de ontwarring van den militairen toestand opwerpen, zijn door de verklaring van den rijkskan selier, dat hij over den kroonraad van gisteren nog geene mededeeliugen kon doen, niet verminderd. Heden namiddag, om 3 1/2 ure, zou wederom eene inter- fraktioneele bespreking dor voorzitters der vier groote Reichtstagfrakties begin nen. Daarin Jzou gepoogd worden, de grondslagen te leggen voor eene groote Reichstagmeerderheid welke zou naar bepaalde doeleinden streven. Men kan thans reeds zeggen, dat ook deze bespreking den gewenschten uitslag niet kan geven, vermits de Rijkskanselier nog geene verklaring kon doen. Het is zeker, dat de beraadslagingen tusschen kroon en ministers nog niet geëindigd zijn. Een duidelijk bewijs daar van is, dat de keizer lieden wederom den Rijkskanselier en don minister van Bui- tenlandsche Zaken ontvangen heeft. Een nieuwe kroonraad, welke lieden avond zou plaats hebben, zou de beslis sing brengen. Onder zulke dnistere om- standighepen ware het overbodig, de reeds in omloop zijnde lijsten van zooge zegde nieuwe ministers, nog met eomge te vermeerderen. MUNGHEN, 10 Juli. Korrespon- denz Huffman meldt Er wordt bevestigd dat de Beiersche gezant te Berlijn, graaf Lerchenfeld, verleden Zondag door don keizer ontvangen werd, waarbij geheel de politische en militarische toestand overwogen werd. BERLIJN, 10 Juli. De poolsche socialistische afgevaardigde Baczijnsld, lid der Oostenrijksche Kamer, is op zijn terugreis uit Stockholm naar VVeenen, le Berlijn afgestapt. Hij verscheen lieden morgend in den Reichstag en beraad slaagde er met de sociaal demokratische fraktie. De Kanselier zou aftreden BERLIJN, 9 Juli. Naar do -Rhei- nisch Westfalische Zeitung» verneemt, werd er heden in de zitting van den Reichstag, in de bespreking van alle fraktiën besloten, dat de beslissing over den vrede, welke in de hoofdkommissie voorgelegd was, tot verder orders zou verdaagd worden, dat daarentegen, de hervormingen in Pruisen en in het Rijk, welke in parlementarische richting ge- wenscht werden, met allen nadruk zou den doorgedreven worden. Alie fraktieleiders hebben 2ich met bijzondere hevigheid tegen een langer iü dienst blijven van den Rijkskanselier verklaard. Duitsche bron BERLIJN, 10 Juli. Legergr. van kroonprins R.upprecht van Beieren Aan de Vlaamsche kust, in den sector van Ieperen en ten oosten van Wytschaete bereikte de artillerie eene grootere hevig heid als in de vorige dagen. Een vooruitstoot van Engelsche infan terie ten zuidwesten van Hollebeke werd afgeslagen. Ook ten noordoosten van Meessen, bij Lens en Fresnov en ten noordwesten van StQuentin speelden zich verkenningstochten af. Legergr. van den kroonprins Langs den Chemin des Dames flakkerde de vuur- strijd heviger op. 's Nachts werden ge deeltelijke aanvallen der Franschen ten zuiden van Courtecom en ten zuidoosten van Gerny afgeslagen. Legergroep van hertog Albrecht: Niets te melden. Fransche bron PARIJS, 9 Juli. De bedrijvigheid der wederzijdsche artillerien bleef zeer levendig ten zuiden van Filain, alsook in den omtrek der hoogte 304. In den Elzas is een vijandelijke onder neming op onze loopgraven in Karspa- cherbosch, door ons vuur mislukt. Van het overige front is niets le melden. PARIJS, 10 Juli. Gisteren avond werd de Duitsche beschieting eonigzins lievig in verschillende vakken van het front der Aisne. Plaatselijke pogingen togen de Fransche loopgraven benoorden den Molen van Laffaux en bezuidoosten Ailles zijn onder liet Fransche vuur mis lukt. Meer oostwaarts hebben de Duit- schers rond 21 uur 30 een krachtige» aanval gedaan op de Fransche stellingen van het monument van Hurtebiss en van den Draak. De Duitsche golven konden de Fransche linies niet bereiken en zijn uiteengejaagd na zwaar beproefd te zijn geweest. Overvallen op de vooruitgeschoven Fransche posten ten zuidoosten Corbeny, in de omstreken van Gourcy, in het vak van Auberive en naar het Courrièresbosch op kosten der aanvallers verliezen,zonder eenig resultaat. De Duitschers hebben in de handen van de Franschen een zeker aantal gevangenon achtergelaten. Kalme nacht overal elders. Engelsche bron LONDEN, 9 Juli. Vannacht hebben onze troepen ten zuid oosten van Hargi- court een geslaagden overval gedaan en 335 man, o. w. 1 officier gevangen genomen. Ten zuid oosten van Loos hebben wij vanochtend vroeg een vijandelijke over- rompelingsafdeeling teruggeslagen. Duitsche bron BERLIJN, 10 Juli. Legergr. van prins Leopold van Beieren Bij Riga, Dunaburg en Smorgou leefde de geveclus bedrijvigheid heviger op. Bij do legergr. van' v. Böhm Ermolli bloven do Russen tusschen de Slrypa en den Dnjester tamelijk rustig. Tochten onzer stormtroepen brachten op verschei dene punten gevangenen, terreingewin en uitrualingetukken op. Na het einde van den strijd die zich gisteren tón noordwes ten van Stanislau ontwikkelde, werden onze troepen achter den benedenloop der Bukovinubeek teruggenomen. Bij de andere legergroepen geen groota gevechtsbédrijviglieid. Oostenrijksche bron WEEHEN, 10 Juli. Bij het leger- front van aartshertog Jozef, hevige ver- kennings en artilleriebedrqvigheid. Bij Stanislau ontstonden gisteren morgend vroeg opnieuw hevige gevechten. De verbonden troepen sloegen verscheidene aanvallen af, doch werden evenwel des avonds, door den toenemenden druk der vijandelijke massas, achter den beneden Lukowicekom teruggedrongen. De vijand is s' nachts niet achteraan gekomen. Ten Noorden van den Dnjester hielden de Russen zich zeer rustig. Onze stormtroepen werkten met goeden uitslag Tusschen de Galicische grens en de Oostzee is liet artillerievuur dikwijls heviger geworden. Russische bron PETROGRAD, 9 Juli. Westfront In de richting van Kowal, in den omtrek van het dorp Grosz-Porsk, liet de vijand stikgassen opstijgen welke echter onze loopgraven niet konden bereiken. In de richting ^an Zlockzow deed de vijand den gauschen nacht van 7 Jilli, hevige tegenaanvallen op het front vaa het bosoh van Godow, ten Westen van Konjuchy, daar hij poogde onze troepen te verdrijven uit de stellingen welke zij na liet gevecht van 6 Juli bezet hadden. Alle aanvallen werden afgeslagen, even als aanvallen van sterke vijandelijke af- deelingen, ondersteund door pantserauto mobielen, ten Westen van Wischky. In de gevechten van 6 Juli, in den om trek van Konzichy, namen Belgische pantserautoraobielen een bedrijvig aan deel, doordien zij tot aan de vijandelijke prikdraadversperringen redon. Op een dezer automobielen werden de geleider en twee soldaten door een obus gedood. Ten Oosten en ten Zuid Oosten van Brzezany, onderhield de vijand een hevig artillerievuur. Beduidende vijandelijke verkennersafdeelingen. welke poogden onze verschansingen aan te vallen ten Zuid Westen van het dorp Sibalin, werden door geweervuur afgewezen. Kaukasus en Roemeonsch front De toestand is onveranderd. Vliegen In den omtrek van Presso- witsche schoten wij een Duitsch vliegtuig neer. Oostenrijksche bron WEENEN, 10 Juli. Ee toestand is onveranderd. Italiaansehe bron ROME, 9 Juli. Gisteren was de patroelje aktie op het geheele front opmerkelijk groot. In de streek van den Monte Majo (Posina), bij den Monte Croce die Come- lico, aan de boven Chiarzo (Karinthië) en op den Karst bij Gostanjevica hebben onze verkenners met succes kleine gevechten met vijandelijke afdeelingen geleverd. Duitsche bron BERLIJN, 10 Juli. Macedonïsch frontToestand onveranderd. Oostenrijksche bron WEENEN, 10 Juli. De toestand is onveranderd. Bulgaarsche bron SOFIA, 9 Juli. Maceaonisch front Aan de 'Ischema Stena en bij Dobropolje was de vuuractie levendiger. In den Cernasector bij Parolona drong een onzer stoottroepen in de Italiaansehe loopgraven en bracht daaruit gevangenen mede van het 61* regiment. Aan de bene- den Struma verstrooidon wij bij Ormanli eene beredene Engelêche afdeeling. Aan het overige front flauw gevecht. Bij Pe- trich sohoten de onderluitenants Balan en Usunow, na hardnokkigen strijd met 6 vliegtuigen, een Engelsoh naar beneden. De stuurman, kapitein Odvier werd ge vangen genomen. Roemeensch front ten Westen van Mahmudia poogden vijandelijke afdeelin gen op vaartuigen onzen oever te nade ren, zij werden door ons vuur verdreven Ten Westen van Tulcea, geweervuur. Turksche brtm CONSTANTINOPEL, 9 Juli. Op het linkervak van het Kaukasusfront buiten de géwone patroeljengevechten, oplevend artillerievuur. Aan het SinaifrontOp Juli werden 2 groote vijandelijke strijdvliegtuigen naar beneden gehaald. Bijzonderheden ontbreken. AVONDBERICHT BERLIJN, 10 Juli. In het Westen en het Oosten geene bijzondere gebeurte nissen. IN DE LUCHT Duitsche bron In de maand Juni was de uitslag der gevechten onzer luchtstrijdkrachten goad Onze vijanden verloren door onze inwer king onzer wapens 220 vliegtuigen en 33 uitkijkballons. Door afweergeschut wer den daarvan 66 vliegers naar beneden gehaald, de rest werd in luchtstrijd geveld. Onze verliezen bedragen 58 vliegtuigen en 3 uitkijkballons. 31.500 ton tot zinken gebracht BERLIJN, 10 juli. Een onzer duik- booten heeft in den Atlantisohen Oceaan 31.500 br. r, t. tot zinken gebrachL Onder de gekelderde schepen bevonden zich Een gewapend Engelsch hulpoorlogs schip «Silvia», een officier werd gevangen genomen. Het gewapend Engelsch stoom schip «Amakura» met stukgoed. Een gewapend Engelsch stoomschip «Minne- wasb». Twee groote onbekende stoom- sohepen, waarvan een gewapend, het andere met munitieladieg. Luidens beweringen van de gevangen Engelsche officieren moest de «Silvia» de laatste Engelsche duikboot uit Ameri ka halen. De voor de onderzeeër bestem de koramandant werd door een torpedo gedood. De chef van den admiralen staf der marine. MELBOURNE, 9 Juli. De mailboot Cumberland (8993 ton van de Fe deral Stm. Nav. G°, te Liverpool) is op reis naar Engeland don 6 dezer zwaar be schadigd door twee ontploffingen binnen- scheeps. Het stoomschip is op het eiland Gjabo op het strand gezet. Er zijn geen meuschenlevens verloren gegaan, Fransch stoomschip gezonken PARIJS, 10 Juli. Het stoomschip van de Messageries Maritimes, Caledonian, 4130 ton, is den 30 Juni in de Oostelijke Middellandsclie Zee ten gevolge van de ontploffing eener mijn of van een torpedo gezonken. Het bad 431 personen aan boord, waarvan er 380 gered werden. De uitslag van den Duikboot-oorlog tot op heden Naar wij lezen in de «Belgische Kurier» zijn in Juni wederom 1 miliioen ton tot zinken gebracht. Diensvolgens zijn de uitslagen van den onbeperklèn duikboot- oorlog sinds 1 Februari als volgt Februari, 781,500 l.; Maart, 885.000 t.; April, 1.091.000 t. Mei, 869.000 t. Juni, 1.000.0001, In 5 maanden dus -4.626.000 ton. Stilleggen van boe,-?!wolspinnerijen in Ewjeland BERNE, 10 Juli. Ton govolge der boomwolkrisis, zijn volgens Manchester' Guardian 20 lot 25 p. h. der spinbanken van Lancashire stilgelegd. Geheel het bedrijf Hgt schier stil. De nieuwe boom- wolkontroolkaraer, welke ingesteld werd om de noodige maatregelen» te nemen, hoeft formiïairen uitgezonden om de hoeveelheden ruwe boomwol, in sommige spinnerijen voor handen, alsook h#t wekelijks verbruik op te geven. Hoe duister de toestand beoordeezd wordt bewijst het feit, dat eenige spinnerijen reeds gansch stilgelegd zijn, zonder den uitslag van het onderzoek af te wachten. Eene konferencie der Geallieerden over den Balkan. LONDEN, 9 Juli. De regecringen der Ëntentestaten hebben besloten in do naaste toekomst te Parijs een konferentie te houden, om vraagstukken van militair en politiek belang, die den Balkan be treffen. te overwegen. De Engelsche verliezen AMSTERDAM, 9 Juli. Do Engel sche bladèn geven de Engelsche verliezen in de laatste maanden naar de officieele lijsten aldus op officieren man Februari 1216 16,277 Maart 1715 28,709 April 4381 31,210 Mei 5991 107,105 Juni 3601 115,279 Buitendien heeft de vloot in Juni 31 officieren en 1234 man verloren. De aardappel, welke bijna onontbeerlijk geworden is, speelt eene groote rol in de volksvoeding. Het gedeeltelijk ontbreken of mislukken kan eene ware ramp ver oorzaken, bijzonderlijk in deze droeve tijden, wanneer invoer van het buitenland zoo moeilijk, bijna onmogelijk is. Een vari de bijzonderste ziekten welke deze zoo nuttige knollen aantasten, is wel de aardappelplaag (Phytphtora infestana) welke gedeeltelijk oorzaak was der hon gersnoodjaren 18451848. Gelukkig bestaat er tegen deze ziekte een bestrijdingsmiddelde bespuiting met bordeleesche £ap. De bewerking moet geschieden meer als voorbehoedmiddel, dus vóór de plan ten aangetast worden. Men dient gewoon lijk eene eerste bespuiting toe in 't begin van Juli. Deze bewerking heeft als gevolg dat de ziektekiemen gedood worden en dat de planten langer groeien. Door langer groeien is er gewoonlijk grooter opbrengst, soms tot 2Ökgr. per 100 kgr. Dus, die eenigzins in de moge lijkheid is zijne aardappelen te laten be sproeien, stelle liet niet uit, er is niets anders dan voordeel aan vast. GROOTE en SCHOONÈ KEUS in alle soorten witte bottinen en schoenen met 1 knop, in sterken zeildoek (Toile a voile) met goede lederen zolen van n. 20 tot 35, aan minderen prijs dan men een paar half- zolen kan laten opzetten. Alsook mans- halfzolen in alminium aan fr. 3,90 en voor jongens aan fr. 3,50. Talons in alle grootten bij K. SVSaEBeyo, Grooto Markt, 19, Aalst. VERLOREN. Een vluchteling heeft een regenscherm verloren; vriendelijk verzoek hem op het bureel Hulp aan Vluchtelingen Esplana'destraat, 5, te bezorgen. GEVONDEN door een vluchteling, een geldbeugel met een weinig geld. Terug te bekomen ten bureele van 't blad. Komitsit voor «-Hulp en Troost aan opge'éischte Werklieden» Aalst. Er wordt ter kennis der belanghebben den der Stad Aalst gebracht dat de pakken voor de opgeëisohtén deze maand zullen aangenomen worden in de hieronder- staahde volgorde in de lokalen der melk- uitdeeling, Hopmarkt Donderdag 12 JuliVoor le opeisching Van 8 t. 11 u. voor de sect. 1 tot 10 inb. 2 4 11 19 Vrijdag 13 Juli Voor 2c opeisching Van 8 t. 11 u. voor do seot. 1 tot 10 inb. 2 4 11 19 Buiten deze Uvee dagen zullen geene pakken meer aangenomen worden. De zendingen zullen streng onderzocht worden en mogen geen geschriften, noch geld, noch brood bevatten. De Voorzitter V. De Valkeneer. GEVONDEN een sleutel omtrent de Houtmarkt. Terug te bekomen ten bureeie dezer. VERLOREN. Een pakje bapkbrie- ven (Belgisch geld) gaande van de Nieuw- slraatpoort naar de Molenstraatpoort, terug te brengen tegen goede belooning bij Jean Van den Steen, Ouden Dender- mondschen Steenweg, 165, Aalst. Rijksuniversiteit te Gent Hoogere School voor Handelswetenschap Het begin der toegangséxamens aan de Hoogere School voor Handelswetenschap is bepaald op Dinsdag 17 Juli a. s. De exafn»ns zullen in do School voor Bur gerlijke bouwkunde (Plateaustraat) afge nomen worden. Gent, den 5 Juli 1917. De fleeter Prof. P. Hoffmann. BINNENLAND WENDUINE. Bij den luchtaanval op 23 Juni 1917 door Engeleche vliegers op deze Gemeente uitgevoerd, word de Belg Isidoor De Wulf, 50 jaar oud, ICHTEGEM Door bommen geworpen door Engelsche vliegers op 29 Juni 1917, werd de genaamde Caraiel Van Massen- hove, 17 jaar oud, licht gewond. DeFamiliën BOCQUE-BOCQUE, melden met diepe droefheid het smartelijk en onher stelbaar verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van hunne teergeliefde Moeder, Grootmoeder en Bloedverwante DAME CATHARI NA BOCQUE weduwe van Joannes-Baptiste Bocque, geboren te Aalst den 29 October 1842 en aldaar overleden den 10 Juli 1917, versterkt door do HH. Sacramenten der stervenden. De Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Donderdag 12 Juli, om 10 ure, inde kerk van deri H. Martinus, Men vergadere aan liet Hospitaal, om 9 3/4 ure. Familieleden, vrienden en kennissen, die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden verzocht dees bericht ais dusdanig te aanzien. De Firma P. J. SCMQTTE en ZOMEN, Lederfabrikan ten, Aalst, Brabantstraat, verzoekt hunne vrienden, kennissen en alle recht vaardige burgers, hun de personen aan te wijzen, die zekere lasterlijke geruch ten ten hunnen opzichte in omloop brengen of ver spreiden. 1059 OTEN'ÜATÏR VBRKOOPIN'O j van i$Iljj. ESI fLMm TE HERDERSEM De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien hot behoort, en i met gewin van palmsla- gen en gelagen, open baar varkoopen: Koop 1. Een Woon- j huis met afhankelijkhe- I den, erven en tuin, ge- 1 staan en gelegen aan de f Dorpplaats of Gfoote i Baan, gekadastr. sectie A, nummers 4790 en 479p, met eene grootte van 8 aren 70 centiaren Bewoonden gebruikt dobrM. R. itiekeoB: Koop 2. Bon Woon huis met schuur, stallen en verdere afhankelijk heden,erve en zaailand, gestaan en gelegen ala- voren, aan den Steen weg nr Aalst, op Sielk- huïakoutor, nabij de Kapel-ten-Beeldeken gek'daatreerd sectie B, nummers 803d en S03fe, biet eene grootte Yan 16 aren 80 centiaren. Ko*p 3. Een perceel Zaailand, göiegen als- vofen, nevens voor- gaanden koop.gekadas- treerd sectie B, n. 804b, met eene grootte van 25 aren 50 centiaren. Deze twee laatste koo- pen zijn gebruikt door M. Jozef Van Haut. i ZITDAGEN Instel Dinsdag 17 Juli, Ver. Dins. 7 Aug. 1917 telkens om 3 ure nam. ter herberg genaamd In den Barreel ge houden door M. Jozef Van Haut, le Herder- sem, wijk to.apel-ten- Beeldeken. OPENBARE VERKOOPINa van TE VLIERZELE De Notaris MEERT, te Erpe, zal met tus- schenkomst van zijne ambtgenooten de No tarissen DE VUYST, te Borsbcke en VER- BRUGUHEN, te Sint- Lievens-Hautem, open- baarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen te Vlierzele, gekend ten kadaster onder sectie F nummers 69, 63, 64o en 64d, met eene grootte van 17 aren 30 centiaren palende noord de Los weg, oost M.Ferdig and Buyl,en vrouw weduwe Antoon-Theodoor Van der Straeton, zuid wed. en kinderen Martens, west de Losweg. Onmiddelijk in gebruik EENIGE ZITDAG: Zaterdag 14 Juli 1917, om 2 ure namiddag, ter I Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst. De kooper wordt vrien delijk verzocht uittrek sel van den geboorten- akt of trouwboekje me- de te brengen.L PETROL Beste Amerikaansch» Petrol per vat en per liter aan prijzen bui- ten alle concurrentie, te verkrijgen bij I Edmond Mat- f thys, Meire 1047 Goed geteerd Paar- denmest te koop 15 a 20 karren. Cu Pétrolifère» Erembo- degem. J068

De Volksstem | 1917 | | pagina 2