J Iwee Woonliuizen Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gevechterreir. Turkscbe fronten STADSNIEUWS EENE HOFSTEDE Daaruit volgt de noodwendigheid dat ook in het Pruisisch ministerie eene eensgezindhoid voor die hervorming inge bracht worde. Dat zal ook hier eene personenverwis- seling voor gevolg hebben; in welken omvang blijft nog te weten.... De krisis in Duitschland BERLIJN. 11 Juli. Na den kroon raad van gisteren had den keizer een langdurige bespreking met den rijkskan selier over de hangende kwestiën dezer oplossing. Op bevel des keizers komt de kroon prins morgen to Berlijn aan, om met den keizer te beraadslagen over de mogelijke beslissingen. BERLIJN, 11 Juli. De rijkskanselier ontving 's namiddags verscheidene partij leiders. AMSTERDAM, 11 Juli. Het «Alge meen Handelsblad» meldt uit Londen, dat alle Engelsoho bladen met groote op merkzaamheid de politieke krisis in Duitschland volgen. Zelfs de opschudding over don luchtaanval werd daardoor op den achtergrond geschoven. Men volgt de gebeurtenissen algemeen met zier groot belang. Eene zitting aan den Reichstag BERLIJN, 11 Juli. De Reichstag zal volgens een besluit genomen door den Ouderen raad beden namiddag om 3 ure de vastgestelde zitting houden. Als eersto punt staat op de dagorde het bericht der Kommissie voor Rijks- begrooting over vragen van builen en binneniandscho politiek. Verslaggever is prins zu Scliönaich Carolalli. Do beraamde bespreking van het wetsontwerk betrekkelijk de nieuwe oorlogskredielen is afgezegd geworden. Ook de bespreking van andere hoog polilische onderwerpen werd verschoven. De beraadslagingen der partijen ge- slotem BERLIJN, li Juli. De interfrak- tioneole kommissio -van den Reichtslag, heeft Dinsdag namiddag hare beraadsla - gingen, over den tekst der gemeenzame besluiten, welke den Reichstag betrek kelijk de vredeskwestie zouden voorge legd worden, geëindfigd. Op wensch der national liberale lnkien der kommissio, werd de national Jijbarale Reiclistagfrak- tio nog eens gelegenheid gegeven, zich over deze besluiten, te bedenken. Hunne beslissing werd nog Dinsdag avond verwacht. Dan zou verder beraad slaagd worden in de Reichstagzitling. BERLIJN, 11 juli. Do leider der nationaal liberale Landtagsfraklie, ge heimraad Friedberg, is gisteren naar Kissingen vertrekken, alwaar de liet Reichstaglid liaissermann, de voorzitter der nationaal l^.ierale Reichstagfraktie, voor liet oogenhftik zeer ziek ligt. Nog eene verdaging BERLIJN, 1:1 Juli. Ook dn Kommissie der dagorde heeft zich verdaagd. De voorzitter Scljeidemann opende de zitting met de bemerking dat ten gevolge \an den onkiartfi polilieken toestand eene verdaging der besprekingen do lmatig schijnt. Eo.i lid der onafnunkelijke derno- krulischo l'raktie jprak logen do verda ging. De verdaging werd evenwel gestemd tegen de drie onafhankelijke sociaal de mokraten. De voorzitter werd gemachtigd de eerstkomende zitting zelt' ie benalen. BERLIJN. 11 Juli. De k»D.. r ont ving gisteren avond den Oosienrijkschen gezant; lieden morgend aanboorde nij de verslagen van den chel' van hel burgerlijk kabinet en do militaire verslagen, en ontving daarna den kroonprins. BERLIJN, 11 juli. liet meerder- lieidsmanite.sidal alleen over de oorlogs doeleinden kwestie handelt, is in hoold- zaak reeds opgüsti 1 i. Daarin w ordt ge wezen op de stelling welke den Reiohs- tag op 4 Oogst 1914 uitbracht, volgens welke Duitschland alleen de wagens opnam ter verdediging zijner vrijheid en zelfstandigheid, alsook voor de onschend baarheid van zijn territoriaal gebied. Ook bij bet aanbreken van het vierde oorlogsjaar vertegenwoordigt de meer derheid van den Reichstag een vrede der overeenkomst en der blijvende verzoening aller volkeren. Zoolang de vijandelijke regeeringen zulken vrede niet willen toestaan is het Duitsche volk en zijne vertegenwoordi gers in den Reichstag besloten, eensge zind samen te slaan en den strijd voort te zetten, tot de rechten van Duitschland en deze zijner bondgenooten verzekerd zijn. Het spreekt van zelfs, dat ofwel de te vormen nieuwe regeering, ofwel de her vormde oude regeering dit betoog on voorwaardelijk en volledig moot betreden. Üit Centrumskringen wordt gezegd, dat er in den Reichstag, zelfs zonder de Nationaal liberalen, eene meerderheid van ongeveer 300 stemmen zal zijn voor het manifest. De kroonprins door den keizer naar Berlijn geroepen, is lieden morgend, per bijzonderen trein, over Hannover te Ber lijn aangekomen. Het gerucht dat in parlementaire krin gen verspreid werd, dat er reeds om 12 ure 's middags in het paleis van den Rijkskanselier een nieuwe zitting van den kroonraad zou plaats hebben, in bij zijn van den kroonprins, is onjuist. De zitting van den kroonraad, in tegen woordigheid van den kroonprins, zal in alle geval de oplossing brengen, of er onmiddellijk eon stemrechtsvoorslel voor Pruisen komt, of eene parlementarisee- ring van liet kabinet, of een koalilie- ministerie gevormd wordt. Heden of morgen zou er eene zitting van de Bondsraad kommissie plaats hebben. Zij zal zich ongetwijfeld bezig houden met de kwestie der vrodest'or- rauul, welke inderdaad liet ontwerp der besprekingen der vier fraktiën is. Het is ook daarom dat graaf Hertling naar Berlijn vertrokken ia. Naar overigens uit Munclien gemeld wordt, is de Beyersche minister kabinets- overslo, graf Hertling, die plotselings zijn zomerverblijf te Rukpolding onderbroken heeft, lieden morgend door den koning langdurig in verhoor ontvangen. uok dit verhoor zal wel voor hoofd oorzaak gehad hebben, hel oordeel van dun koning te vernemen, vooraleer graaf Hertling ais voorzitter der Bonds- raudkommissie voorBuitenlandsclie zaken naar Berlijn vertrok, om daar, naar hier beweerd wordt, de Bondsraadkommisie bijeen te roepen. Heden hadden geene besprekingen der vier partijen plaats. Naar beweerd wordt, zou er Woens dag eene oltïcieele mededeeling verwacht zijn. Daarin zou verklaard worden, dat de regeering geneigd is, oene parlomeu- tariseoring toe te staan en in Pruisen een gelijk stemrecht in te voeren. Het centrum en den rijkskanselier Het leidende centrumsorgaan, de - Ger- munia schrijft Wat hel centrum betreft, zoo kunnen wij slechts herhalen, wat wij in andere gevallen reeds dikwijls betoonden Het centrum slaat tegenover den kanselier juist zoo objeklief als vruegor. Hot aan ziet deze kwestie niet ais eene partij- kwestie doch enkel als eene vraag der doelmatigheid en der polilische noodwen digheid. Hieruit spreekt van zelfs dat het cen trum, zoolang de drijvende kwestiën on- opgelUaurd zijn, alle stellingneming vóór ot togen den kanselier moet weigeren. Zooals de zaken thans staan, heeft de kanselier, volgens de opvatting van par- lementarisoho kringen, volstrekt geen reden om van zijn post af te treden. Hij heeft zich in wezenlijkheid 't ak koord verklaard met de in voorbereiding- zijnde verklaring van den Reichstag, en zich ook niet verzet tegen de hervormin gen welke door den Reichstag geeischt werden. Ten laatsten zal alles afhangen, hoe de beslissing van den kroonraad uitvalt. Komt deze in strijd met den Reichstag en daarmede tegen den kanselier, dan zal er met het aftreden van den kanselier moeten gerekend worden.Even wel mogen wij voorloopig betwijfelen dat het zoo verre komt. Overigens kunnen wij slechts dringend aanraden te wachten. Lang kan de beslissing niet meer uitblijven. De weerklank in het Buitenland. DEN HAAG, 9 juli. De Hollandsche bladen stellen groot belang in de Duitsche krisis, veel meer, dan in de vorige ver anderingen der inlandsche politiek. Do Nieuwe Rotterdamsche Courant gelooft dat het hier inderdaad om eene groote gebeurtenis gaat. De opschudding is zoo groot, daar men niet gewoon is aan een energiek optreden der parlementaire partijen in Duitschland. Het blad sluit Indien de zaken ook zon der uitslag zouden blijven of slechts een paar kleine toegevingen aan de ontevre denen zouden gedaan worden, zou het op den duur toch nog verder gaan. Men heeft hier te doen met de eerste stappen eener beweging welke zich niet noodza kelijk in gewelddaden moet uilen. Handelsblad schrijft Daar de regee ring hot ééne moet willen ot het andere, en niet terzelfder tijd met dc sociaal de- mokraien en de Al-Duitsehers, ine', de vredespartij en de oorlogspartij fgoedeu vriend kan zijn, zoo moet er oene beslis sing vallen. De naaste dagen zullen voor Duiischland eene doorslaande beteekenis hebben. Bij de konferenciën welke zullen plaats hebben, wordt een groot spel gespeeld. Het gaat om den opgang of den onder gang en de toekomst van Duitschland en daarmede van Europa. Het begin dei- hervorming der inlandsche politiek in Duitschland, kan meer dan wat anders, tol het sluiten van den vrede bijdragen. Nieuws van den Dag schrijft dat de Borlijner gebeurtenissen verreweg de gewichtigste zijn in het bewogen Europa. Builen Duitschland mag men, de gebeur tenissen noch onderschatten, noch over schatten, hetgeen nochtans gebeurt. Ge heel de richting der Duitsche politiek kan zich echter niet van heden tot morgen veranderen. Van revolutie is er in de verste verte geen spoor. Het socialistisch Volk eindelijk zegt, dat de sociaal-demokraten eigenlijk geen ultimatum gesteld hebben. Daarin heeft een officieus telegram wellicht ge lijk zulks vermindert echter de beteeke- nis niet, van alle overige berichten, welke Holland bereiken. Duitsche bron BERLIJN, 11 Juli. Legergroep van Kroonprins RupprechtIn hel Duinen vak tusschen de kusten Louibarlzijde, bestormden gisteren afdeelingen van de dappere marineinfanterie, na planmatige vuurvoorbereiding, do sterk gebouwde verdedigingswerken door de Franachen aangelegd, en voor korten tijd, door de Engelschen overgenomen. De vijand werd over den IJzer terug geworpen mei achterlating van 1250 gevangenen waaronder 27 officieren. De Engelsche verliezon in de hevig gebom bardeerde streek tusschen de zee en de rivier, zijn zeer hoog. De buit is nog niet vastgesteld. Onze vliegers, niettegenstaande het stormweder, droegen werkelijk bij in het succes van den dag. Bij de legers des overigen Westfronts bleef de gevechtsbedrijvigheid binnen matige grenzen. Enkele speurtochten van Saksische, Rijnsche en gardetroepen bij Reims, ten oosten der Argonnen en tus schen Maas en Mosel mogen geslaagd heeten. Fransche bron PARIJS, 10 Juli. Ten westen der Froidmonlhoeve werden vijandelijke on dernemingen tegen een onzer kleine pos ten afgewezen. De bedrijvigheid van de artillerie was zeer levendig in den omtrek van Moronvillers en in den sektor hoogte 304Doode Man. Op het overige front, af en toe artille rievuur. Engelsche bron LONDEN, 10 juli.Verleden nacht hebben wij onze lijn licht vooruit gebracht ten oosten van Oosttaverne. Ten zuiden van het kanaal Ieperen-Comen, deden wij eenige goed gelukte tochten. Wij namen eenige gevangenen. LONDEN, 11 Juli. De vijandelijke artillerie was den ganschen dag zeer be drijvig tegen onze stellingen aan de kust. Tegen avond bereikte 't vuur eene groote lievigheid. Onze artillerie antwoordde krachtig. Slecht weder belemmerde vlie- gersonderneiningen. Duitsche bron BERLIJN, 11 juli. Tusschen de Oost en de Zwarte Zee geene groote ge vechtsbedrijvigheid. De bewegingen ten zuiden van den Dn jester zijn naar voor genomen plan geëindigd. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 Juli.In de Karpathen duurt de hevige gevechtsbedrijvigheid voort. Ten zuiden van den Dnjester wer den de bewegingen der verbonden troepen voltrokken,zonder daarin doorden vijand gestoord te worden. Verders niets vaa belang. Russische bron PETROGRAD, 10 juli. Westfront In de richting van Zloczow en ten zuid oosten van Brzezany, wederzijdsche ar- tilleriebedrijviglieiü. In de richting vaa Dolinsk vielen de troepen van generaal Kornilow, op 8 juli, tegen middag, na eene artillerievoorbereidmg,de versterkte vijandelijke stellingen aan ten westen van Stanislau, op het front Jannica Zagwozw. Nadat zij de voorgesclioven hoofdstelling doorbroken hadden, drongen onze troepen strijdend vooruit en bemeesterden de stad Jesupol.de dorpen Tsconjow,Raweltsche, Rybno en de statie LysseU. Ruiterij wel ke ter achtervolging van den vijand op trok, bereikte den Lukowica kom. Roumeensch front De toestand is on veranderd. Kaukasusfront: Onder de drukking der Turken, hebben onze troepen Reuajvin opgegeven. Hangking en Kasrichiren welke door onze voorgeschoven waarne- morspostin bezet waren, werden ook ten gevolge van den druk der Turken opge geven. Vliegen Onze vliegers wierpen bom men op destalie en de stad Pink, alwaar zij branden veroorzaakten. Een vijande lijk eskader deed een nachtelijken tocht naar Dwinaburg en wierp er eenige do zijnen bommen. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 Juli. Toestand on veranderd. Ztaliaansohe bron ROME, 10 Juli. In den nacht van 7 Juli poogde de vijand, na eene hevige beschieting en begunstigd door een hevig jlijk.e zeestrijdkrachten in de Zwarte Zee, onweder, onze stelling aan den Vodicej eenige vijandelijke schepen tot aan de aan te vallen. Zijne aanvalsafdeelingen werden echter door on9 vuur uitgeroeid en alle verdere pogingen der verster- kingsafdeelingen verhinderd. Andere zwakke aanvallen op onze stel lingen in Hoog Cordevola en aan den kleinen Lagezudi werden ook tegenge houden. Gisteren was de artilleriestrijd hoviger dan gewoonlijk op het Trentiner en het Karntnerfront. Op het Julische front is het artillerie vuur verminderd. De levendige verkennersbedrijvigheid veroorzaakte in eenige sektors een kort geweergevecht. Eeno vijandelijke afdee- ling welke onze lijnen naderde op den Rodilberg, ten noorden van Tolmein, werd dadelijk teruggeworpen. Duitsche bron BERLIJN, 11 juli. Macedonisch front Bulgaarsche speurafdeelingen vernietigden een EDgelschen post ten oosten van het Doiranmeer. In de Struma vlakte schoot de Engelsche artillerie ver scheiden plaatsen in brand. Oostenrijksche bron WEENEN, 11 Juli. Aan den Isonzo neemt liet vijandelijke artillerievuur hier en daar toe. Bulgaarsche bron SOFIA, 10 juli. Macedonisch front Tamelijk hevig geschutvuur bij Gervena Stena, op den Dobropolje en ten zuiden van Doiran. Aan de berieden Struma verstrooiden onze vooruitgeschoven pos ten bij de dorpen Ormanli, Osman, Kanila en Emi Mahlee Engelsche patroeljen door geschutvuur. Aan liet overige front zwakke gevochts bedrijvigheid. Op den rechten Wardar- oever werd een vijandelijk vliegtuig tot landing gedwongen. Iloemeensch front Ten oosten van Tuloea, infanterie en matig geschutvuur. Bij Samova ten westen van Isaccea poog den vijandelijke afdeelingen, van vaar tuigen uit, den oever te bereiken zij werden door ons vuur verjaagd. Turksche bron KONSTANTINOPEL, 11 Juli. Behalve de gewone verkenningen en artillerievuur, had aan het Kaukasus front niets van beteekenis plaats. In den nacht van 10 Juli, vlogen twee Vijandelijke vliegtuigen over Koi stanti- nopel en wierpen eenige bommen af, welke slechts onbeduidendo schade aanrichtte. AVONDBERICHT BERLIJN, 11 Juli. In het Wesjen is de artillenebedrijvigheid zoer gestegen. In het Oosten, ten zuiden van den Dnjester aan de Lonnica, zijn Duitsche en Oostenrijksche troepen wederom in gevechtsvoeling met de Russen. BERLIJN, 11 Juli. Nieuwe duik bootsuccessen op liet noordelijk strijdtoo- ueel 24.500 b. r. t. Onder de gekelderde schepen bevonden zich de Engelsche •looiner «Uela» 6557 ton, met munitie en rogge »van Boston naar Liverpoolen «Englisch Monarch» 494g t. met 8000 t kolen van Glasgow naar Livorno. De chef van den adm. st. der mar. YMUIDEN, 11 Juli. De Nederl n. sche Telegraafagentuur meldt: J)<> landeche visschersbooten Han«i Visscherij en Piet Hein zijn <1. Duitschei) duikboot tot zjuken geh. KOPEN H AGEN11 Juli «Ru Slowo» meldt uit Odessa, dat Lij rede van Odessa drongen en hier talrijke mijnvelden aanlegden. De haven van Odessa is door deze mijnvelden totaal geblokkeerd. Bij de poging deze mijnvel den te vernielen, zonk de torpedoboot «Giorgius», alsook een mijnvisscher, welke de post aan boord had. Vijandelijke schepen, welke sinds lang niet meer gezien waren in de Zwarte Zee, komen weer op verrassende wijze op duiken aan de Russische kust, verstoren er aanzienlijk de handelsscheepvaart en beschieten eenige kustplaatsen. Het herverschijnen van den kruiser Breslau heeft te Odessa groote veras sing verwekt, daar men algemeen dacht, dat dit vaartuig elf maand geleden op eene mijn geloopen en gezonken was. Ook worden steeds meer vijandelijke duikbooten zichtbaar. Het zeeverkeer van Bakou naar Odessa is volkomen stil gelegd. IN DE LUCHT Vliegeraanval op Russische steunpunten in de oostelijke Oostzee BERLIJN, 11 Juli. (Officieel). In de laatste dagen werden door onze vlieg- tuigeskaders der noord Kurlandsche kust, batterijen, kazernen en haveninrichtingen bij Zerel en Arenburg, top het eiland Oesol herhaalde malen en met goed ge volg met bommen beworpen. Treffers en langdurige branden werden waargeno men. Trots hevige beschieting door vij andelijke batterijen zijn onze vliegtuigen van alle onderneraingon ^ongedeerd terug gekeerd. De chef van den admiralon staf der marine. Rijksuniversiteit te Gent Academische Examens. Zitting Juli 1917 De examens tot het begeven der academi sche graden zullen beginnen In de faculteit der wijsbegeerte en letteren den Dinsdag 17 Juli, te 9 uur 's morgens. In de faculteit der rechtsgeleerdheid, den Donderdag 12 Juli, te 9 uur 's morgens. Inde faculteit der wiskunde en der natuur wetenschappen en in de teehnische scholen, den Maandag 16 Juli, te 9 uur 's morgens. In de faculteit der geneeskunde, Maandag 16 Juli, te 9 uur 's morgens. De examens zullen inde lokalen der Hoo- geschool en in de school voor burgerlijke bouwkunde gehouden worden. Gent, den 4 Juli 1917. De RectoT Prof. P. Hoffmann. laatsten verrasaenden aanval der viiainj. dezer. GROOTE en SCHOONE KEUS in alle soorten witte bottinen en schoenen met 1 knop, in sterken zeildoek (Toile a voile) met goede lederen zolen van n. 20 tot 35, aan minderen prijs dan men een paar half- zolen kan laten opzetten. Alsook inans- halfzolen in alminium aan fr. 3,90 en voor-jongens aan fr. 3,50. Talons in alle groetten bij Ka Nialiego, Groote Markt, 19, Aalst. VERLOREN. Een vluchteling heeft een regenscherm verleren; vriendelijk verzoek hem op het bureel Hulp aan Vluchtelingen lisplauadestraat, 5, te bezorgen. GEVONDEN dooreen vluchteling, een geldbeugel met een weinig geld. Terug te bekomen ten bureele van 't blad. VERLOREN. Een pakje bankbrie- ven (Belgisch geld) gaande van de Nieuw- slraatpoort naar de Molenstraatpoort, :erug te brengen tegen goede belooning bij Jean Van dan Steen, Ouden Dender- inondscheu Steenweg, 165, Aalst. GEVONDEN een sleutel omtrent de Houtmarkt. Terug te bekomen ten bureele BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk id. 1 OVERLIJDENS G. De Cuyper, weduwenaar Muylaert, verwer, 74 j. Leopoldetraat. C. De Houdt, z. b. 93 j. Kloosterstraat M. De Baetzelier, vrouw Van Cauteren zonder beroep 58 j. Klottestraat. D. Phlips, metaerdiener, 74 i. Brus- selschensteenweg. M. De Vulder, fabriekw. 22 jaar, Pad denhoek. C. Bocqué, weduwe Bocqué, zonder beroep, 74 jaar, Ste Annastraat. De Familiën DE WINTER, SMET, BAL en DE SMET, bedanken de talrijke vrienden en kennissen voor de menigvul dige blijken van genegenheid en deel neming hun betoond bij het afsterven van hunnen teêrgelietden schoonbroeder, oom en grootoom, Mijnheer Willem DE WINTER ST AD AMTWERPEM 1887 LEENING VAN 183.000.000 FRS. 16Se Trekking. Dinsdag 10 Juli 1917 Reeks 63686 N. 8 uitkeerb. met frs. 150.000 4138b - 1 - 1000 68759 20 500 5519 - 11 - - 250 30796 - 24 250 ObJigatiën uitkeerbaar met 150 fr. R. 4050 N. 1 R. 9113 N. 6 R. 16044 N. 1 R. 19611 N. 25 R. 19787 N. 24 R. 21788 N. 5 R. 22798 N. 10 R. 30796 N. 5 R. 32988 N. 24 R. 34132 N. 24 R. 54641 N. 7 R. 55169 N. 14 R. 55169 N. 24 R. 61663 N. 3 R. 63551 N. 2 R. 64625 N. 18 R. 67057 N. 5 R. 58936 N. 24 R. 69024 N. 19 R. 69676 N. 22 Obligation uitkeerbaar met 110 fr. 1194 874.1 18346 24788 41385 53721 61195 2066 8751 133.6.2 25290 41470 53830 61450 2164 9113 18879 27684 41971 54053 616G3 3650 9811 19334 29S16 43106 54494 63551 3655 10338 19611 30099 43586 5464l 63629 4050 10444 19720 30796 43849 54883 63686 4379 11509 19787 31391 44465 55084 64293 4381 18670 20195 32988 45026 55169 64462 4686 18085 20441 34182 45152 559Ö6 64700 4775 18700 217 88 34366 454Ó8 56435 64825 5519 15181 21966 34370 46086 57236 65541 6303 16044 22427 35077 47240 58879 65998 6364 16862 22577 35842 48583 59S47 67057 6426 16953 22696 36230 48806 59709 67078 6799 17062 22798 36650 49567 60555 68759 7879 17157 24044 40357 49988 60386 68936 8555 17600 24258 4067S 50492 60824 69024 69447 69679 69700 71284 Loten van i&mr.gö S8<ö8. 176e Trekking. 20 Juni 1917. 29 series, ieder van 25 stuks, zijn aflosbaar te rekenen van 15 April 1918. 385 17451 26243 38552 48077 53851 8402 16111 27292 40234 48166 54335 12094 18663 30972 41356 48312 56889 11549 ltfM 33639 44488 49915 58452 17203 25374 3$011 45728 50370 Dc premièn bevielen aan de volgende num mers S 18111 n. 16 fr. lOOOOiS.26243 n. 21 fr. 750 8402 45728 n 48612 5t5'bS9 - 8402 - - 8402 8402 17451 - 18663 18663 - 25874 - 26243 Al de andere series vervat zijn aflosbaar aan 260 fr. 9 20U0 - 27292 17 - 750 6 B 1000 - 40234 14 - 750 23 ïooo - 45728 11 760 6 1000 - 48166 19 750 13 750 -•49045 13 750 21 758 50370 2 750 23 B 75') 50370 - 7 750 5 B 75ü - 54335 5 750 7 750 54385 22 750 16 750 58452 9 750 13 750' 58452 19 750 19 B 750 nummers in bovenstaande OPENBARE 1 VERKOOPING- van EN LMm TE HERDERSEM De Notaris TIBBAUT. te Aalst, zal namens wien het behoort, en met gewin van palmsla gen en gelagen, open baar verkoopen: Koop 1. Tien Woon- huis met afhankelijkhe- den,er\en en tuin, ge- staan en gelegen aan de Dorpplaats of Groote Baan, gekadastr. sectie A, nummers 479o en 479p, met eene grootte j van 8 aren 70 centiaren Bewoonden gebruikt door M. R. Kiekens; Koop 2. Een Woon huismet schuur, stallen en verdere afhankelijk heden, erve en zaailand, l gestaan en gelegen als- f voren, aan den Steen weg nr Aalst, op Sielk- liuiskouter, nabij de Kapel-ten-Beeldekeïi, gekadastreerd sectie B, j nummers 803d en 803e, 1 mot eene grootte van r 16 aren 80 centiaren. f Koop 3. Een perceel Zaailand, gelegen als- voren, nevens voor- gaanden koop.gekadas- treerd sectie B, n. 804b. i met eene grootte van 25 aren 50 centiaren. Deze twee laatste koo- pen zijn gebruikt door M. Jozef Van Haut. ZITDAGEN Inetel Dinsdag 17 Juli, Ver. Dlns. 7 Aug. 1917 telkens om 3 ure nam. ter herberg genaamd In den Barreel ge houden door M. Jozef i Van Iiaut, te Herder- I sem, wijk ivapel-ten- Beeldeken. OPENBARE VERKOOPING van l TE VLIERZELE De Notaris MEERT, te Erpe, zal met tus- l Bchenkom8t van zijne ambtgenooten de No tarissen DE VUYST, te Borsbeke en VER- BRUOGHEN, 1e Sint- Lievens-Hautem, open- baarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede f gestaan en gelegen te Vherzelo, gekend ten kadaster onder sectie F nummers 62, 63, 64o en 64d, met eene grootte van 17 aren 30 centiaren palende noord de Los- wog, oostM. Ferdinand Buyl.en vrouw weduwe Antoon-Theodoor Van der Straeten, zuid wed. en kinderen Mertens, west de Losweg. Onmiddelijk in gebruik Eenige zitdaü: Zaterdag 14 Juli 1917, om 2 ure namiddag, ter Zittingzaal van den heer 1 Vrederechter te Aalst. De kooper wordt vrien delijk verzocht uittrek sel van den geboorten- akt oi''trouwboekje me- de te brengen. De Firma P. J. SCHQTTE en ZONEN, Lederfabrikan ten, Aalst, Brabantstraat, verzoekt iiunne vrienden, kennissen en alle recht vaardige burgers, hun de personen aante wijzen, die zekere lasterlijke geruch ten ten hunnen opzichte in omloop brengen of ver spreiden. 1059 PETROL Beste Amerikaansoht Petrol per vat en per i liter aan prijzen bui- r ten alle concurrentie, te verkrijgen bij Edmond RSat- thys, Meiro i047 Goed geteerd Paar- I denmest te koop 15 a 20 karren. - O- j Pétrolifere» Erembo-1 (K-m. 1088

De Volksstem | 1917 | | pagina 2