Og onösperkta Uulkbootaorlag Oosi&HJk gevesatsteri'Gla Zuid-Oostelijk govecliterrele Tarksche fronten De politieke toestand ais binnenland"" EENE TiEEBE LIEFDE STADSNIEUWS Uit ter hand te koop TE KOOP fiBpaapuoQ iecBTsma ^eq aemni^aeo 1 S9! 'N «VYC.HiXX krijgen in de eorsto Fransclie linie, waar liet gevecht met hardnekkigheid wordt voortgezet. Niets lo melden op het overige van het front, uitgezonderd in Champagne- weg hevigen tegenstand oosten van onze oude stelling overschre den en een voorwaartsbeweging aan beide zijden van den Dnjester begonnen. De vijand bood ton zuiden van voornoemden en op den linkeroever der Maas, waar de artilleriebedrijvigheid zich zeer lievig' handhaaft. PARIJS, 23 Juli. Duitsche aanval len, vergezeld van hevige beschietingen, hebben gisteravond voortgeduurd op do hoogvlakte voor Ccaonne. In de Kaze matten zijn de Duitschers, tengevolge van nieuwe buitengewoon hevige pogin gen, er in gelukt in do eerste Fransche linie te dringen. Aaostonds krachtdadig tegenaangevallen, hebben zij er slechts een gering gedeelte kunnen van behou den. Op do KaliSornië hoogvlakte heeft do strijd slechts een einde genomen op eon vtr gevorderd uur van den nacht. Ondanks al hun pogingen hebben de Duilschers do Franschen niet kunnen verdrijven van de hoogvlakte. De Fransche troepen hebben al de po gingen afgeslagen, welke gericht waren op do sleunloopgraaf die zij geheel be- zolten. Tusschenpoozande beschietingen cp verschillende punten-van het front. Eagelscbe» bron LONDEN, 22 Juli. Geheel den dag door was do vijandelijke artillerie zeer bedrijvig in den soktor wan Lombartzijde. Gisteren werden vier Duitscln? vliegplaat- sen met goeden uilslag' mot bommen boworpcti, ooi; werden hommen geworpen op een beduidende vijandelijke statie, waar eeno groote ontpljulfing veroorzaakt word. s' Avonds levecdige gevechtsbe- drijvighoid. Drie v ij a n edel ij ko vliegtuigen werden neergeschoten, en zes andere onbestuurbaar tot dulotnv;«dwongen, vier onzer vliegtuigen werden wermist. Avoudbe/ ic/it van .22 Juli. Een vij andelijke aanval ton oosten van Lever guier word lifgoweziSn. Dikke mist verhelderdo gisteren tot 's avond9 de vliege;esbedrijrvighcid. Dan hadden vele gevechten plaats. LONDEN, 23 Juli, Patroelenbot- singeo, welke ten.onzen gunste alliepou, hadden verleden nacht plaats te noord westen van St Quentin-en ten zuiden van Lens. Ouzo lijtien wenden licht vooruit- gebracht ten zuidoosten van Mcncby le Pruux. Do vijandelijke artillerie was des nachts bedrijvig uatoij Leus, Arinentieres en de kust. Duiteclio bron BERLIJN, 23 juli.Legergroep van prins Leopold van Beiearen en van gouer. overste vun Eichhorn Langs do Duna, bijzonder Lij Dunaburg en beiderzijds het Naroczmecr nam deartilieriekednjvigheid in lievigheid toe. Ten zuid westen van Dunaburg is een Russische vooruitstoot mislukt. Ten zuiden van Smorgon lot lvrewo, na den verliesrijken vooravond- uanval deden de Russen 's morgens een nieuwen aanval. Trommelvuur ging den storm vo mi', die met wisselvallige:! uit- slay in onze voorste stellingen losbrak, waar do vijand op enkele punten binnen gedrongen was. 's Avonds was de stol ling, dank flmu doorgevoerde tegenaan vallen lot op twee inbraakspanten na, weder in onze handen. Des morg-ns werd n nieuwe brecdo Russische aanvalion ten zuiden van Smorgon in otis spervuur gefnuikt. Legergroep van \o:i Doelnn Ermolli Onze tegenaanval Ion zuiden van de Se- retb is oei.e optr.i' i geworden. De Rus wijkt tot in de Jvirpuihen. Flinke leiding i: ou tembaren drang onzer troop i ar voorwaar;» hebben het beoogde d .i-1 In-roikt. Wij s:aan 0[> de hoogten ten westen van Tarnopol en hebben de baan Kohatyu Oslrow, ten Legergr. van aartshertog Jozef Langs den Karoatlienkam tot aan de Putna steeg de Russische gevechtsbedrijvigheid, be- zonders naar het zuiden. Verscheidene vooruitstooten van den vijand werden Legergroep van v. Mackonsen Aan de beneden Sereth wijzen levendiger vuur op aanstaande gevechten. Oostonrijksche bron WEENEN, 23 Juli. Legergroep van generaal veldm. voti Mackonsen Hier en daar hevig artilleriegevecht. Legergr. van generaal-oberst aartsh. Jozef Tusschen het Lusitadal en de Drielandenhoek, is de gevechtsbedrijvig heid aanzienlijk toegenomen. De vijand ondernam tegenaanvallen op verscheide ne plaatsen. Hij werd overal terugge slagen. Legerfront van gen. veldm. prins Leopold von Beyeren De verbonden troepen hebben, in zegevierend oprukken, bij Tarnopol de Sereth bereikt en de haan Kosow-Ostrow, langs weerskanten dor Strypa, in oen breed front overschre den. De Russen breken ook aan de Nara- jowka op. De terugwerking van den strijd laat zich ook vooien op den zuid- oever van den Dnjester, tot aan do Karpathen. Overal ontruimt de vijand zijne stollingen. Op liet Zuidelijk en Zuid Oostelijk front, niets nieuwe. Russische bron PETROGRAD, 22 Juli. Weslfront: Ion zuidwesten van Durnaburg, onder hield de vijand een zeer sterk artillerie vuur. In do richting van Zlocz.uw ontwik kolde do vijand nog verder do doorbraak van ons front en zotte op 20 Juli den aanval voort in de richting van Tarnopol. Onze troepen trokken zich achteruit, zonder in 'i algemeen het bewijs der noodige standvastigheid te geven en in sommige plaatsen, zonder zelfs naar de hevelen hunner aanvoerders te luisteren. Zij hielden 's avonds de lijn Iieueuw, Oliadky, Pohropuvina, Wybudow bezet. Op het front Byszki Potulory beschoot de vijand nu en dan zeer hevig onze loopgraven. Aan de Lomnitza, in don omtrek van hol dorp Nowitza, nam Je vijand her haalde malen het offensief, doch werd telkens teruggeslagen, uilgenomen in het noordoosten van het dorp, waar hij erin gelukte oen der versterkte hoogten te nemen. Op liet overige front geweervuur tusschen verkenners. Roumeensch frontIn den omtrek der Russische monding, viel de vijandelijke infanterie na eene artillerievoorbereidmg aan, doch word dooreen tegenaanval der Roumeensche troepen afgeslagen, welke de eerste lijn herstelden. Op het overige front geweervuur. KaukasusfrontToestand onveranderd. Luchtdienst ln de Karpathen hebben wij dour geweervuur eon Duilsch vlieg tuig neergeschoten en de vliegers gevan gen genomen. PETROGRAD, 23 Juli. Westfront: Ton zuid westen van Dwinaburg, in de richting van Wilna en Burauowitschi, wederzijdsch artillerievuur. Ten westen van Tarnopol zotte de vijand zijn offensief vuori in de richting van Tarnopol en ten zuiden langs do Strypa. Onze troepen, dio de bevoh-n hunner aanleidors allo gehoorzaamheid weigerden, trokken zich verder overdo Sereth achteruit en gaven zich hier en daar aan den vijand over. Ganscli alleen bood do 155e infanterie divisie nog eenigen tegenstand in de streek Doljanki Domomarytsche, alsook pantserautomobieleu, weiue de Duitsche ruiterij op de baan van Tarnopol bescho ten. Op 21 Juli 's avonds bezetten onze. troepen aan de Sereth, het front Zaloczo Tarnopol Naschowhtmeer. Het dorp Zagorbelia, een voorstad van Tarnopol, is in handen des vijands geval len. Ondanks de groote overmacht onzer strijdkrachten en technieke strijdmiddels in alle aanvalssektors, duurt onze aftocht ougeminderd voort. Het ontbreekt onze troepen volkomen aan standvastigheid en onophoudend laten zij de vraag hooren of deze of. gene staatshervorming te verwe- lijken is. Zeer aandachtig luisteren zij naar de vorraderlijko propaganda der maximalistische sociaal demokraten. Op den Lomnitzaoever, nabij het dorp Rabin, en nabij Sdondziaoka, viel de vijand na eene artillerievoorbereiding aan en dwong onze troepen, welke het dorp Rabin bezet hielden, naar den rochter- oever der Lomnitza te wijken. Op het overige front geweervuur. Kaukasusfront en Roumeonschfront De toestand is onveranderd. Duitsche bron BERLIJN, 23 juli. - Macedonisch front Niets. Bulgaarsche bron SOFIA, 21 Juli. Balkanfront In Cernakine op de hoogte 1050, levendig mijnvuui' van don vijand, dat door 't vuur van ons geschut verstikt werd. Op den Dobropolje, tamelijk levendig geschut vuur. Bij Bahowoj levendig mijuvuur onzerzijds. Ten Oosten van de Cerna drong een onzer afdoelingen in de vijandelijke loop graven, braebt 7 gevangenen terug en maakte meerdere geweren en een ma chinegeweer buit. Bezuiden hot dorp Hoema werd een Grieksche verkenningsafdeeling door ge weervuur en handgranaten uiteenge jaagd-. Ten Oosten van het Doiranmeer werd een Engelsche verkenningsafdeeling door vuur teruggeslagen. Aan den benedon-Slroema werd een Engelsche ruiterijafdeeling verjaagd. Russisch on Roemeensch gevechtster rein Bij Mahraoodia spaarzaam geschut vuur, bij Toelcea geweervuur, bij Isac- cea enkele kanonschoten. Turksche bron KON ST ANTIN OPE L, 20 Juli. - Levendige patroeljebedrijvigheid, matig geschutvuur. Overigens geen bijzondere gebeurtenissen. A VOND BERICHT BERLIJN, 22 Juli. In Vlaanderei vuurstrijd. Zuidelijk van Smorgon zijn sterke Russische aanvallen mislukt: aan be grensde inbraakplaatsen wordt nog ge vochten. Gedwongen door onzen aanvals stoot aan de Sereth wijkt hot gansche Russische front van aan do Zlolu Lipa tot dicht hij den Drijeslr. BERLIJN, 23 .luli. Do artiileriestrijd in Vlaanderen duurt onverminderd voort. Sterke Russische aauvallon ten zuid westo van Dwinaburg mislukten. In Oost Galicië rukken wij snel vooruit en behalen 't oene voordeel na 't ander. BERLIJN, 23 Juli. Door oen onzer duihboolen werden in den Atlautischen Oceaan weer 23,500 b. r. t. vernietigd. Onder do tol zinken gebrachte schepen bevonden zicli 3 bewapende groote stoom schepen, waarvan oen dour een dekking van destroyers werd beschermd. Twee stoomschepen werden uit een en hetzelfde konvooi weggeschoten. sche stoomer Eurepa 8000 ton, met zware beschadigingen in de haven van Gibraltar binnengesleept geworden. Een Engelsche stoomer uit Glasgow, wioii3 naam niet gekend is, was bij Algesiras met do Europa in botsing gekomen en zonk. Acht Engelsche matrozen zijn verdronken. Uit New York wordt over Rotterdam gemeld, dat tijdens eene redevoering, lord Northeliflë verklaarde, dat de Duitsche duikbootoorlog de koofdfaktor is, welke tot nu toe de zegepraal der Entente verhinderde. OP ZEE Een Koilandsche stoomer door vliegtuigen opgebracht KEULEN, 23 Juli. Het Algemeen Handelsblad meld Luit Hoek van Holland: De stoomer Gelderland werd heden morgend eene mijl van de onzijdige vaargeul, door drie vliegtuigen aange houden. Een Duitsche officier werd als prijsbezeiting asyi boord gebracht. Na onderhandelingen met de Hollandtehe officieren werd het schip naar Zeebrugge opgebracht. De - Gelderland" meet 1877 on. 3N DE LUCHT DEN HAAG, 23 Juli. - Uit Londen wordt gemeld Een eskader van 15 tot 20 vijandelijke vliegtuigen naderde gisteren morgend Harwich en Felixtown. Bommen werden geworpen. Het hevige vuur onzer afweerkanonnen dwong de vliegers tot een ijligen aftocht, waarbij zij door onze vliegers, welke met hen in hevige gevechten geraakten, achtervolgd werden. Het weder was mistig, zoodat wij moeilijk kondon zien. Tot zoover be kend is werden S personen gedood on 25 I gekwetst. Een Encjelsch vliegtuig in Holland DEN HAAG, 23 Juli. Gisteren morgend is nabij Axel een Engelse^, vliegtuig neergekomen. Bij het lauden vatte het vliegtuig vuur en werd vernield Do inzittenden twee Engelsche vlieger- officieren werden geïnterneerd. Volgens Parijzerbladen, is de Italiaan- Over de Rede van den Rijkskanselier Nog hoi oordeel dar Engelsche pers. Terwijl de tot den oorlog aanhitsende chauvinistisch* Engelsche pers over de rode van den nieuwen Duitschen rijks kanselier niet goed te spreken is en iu den sedert drie jaar aangewenden toon er op los schimpt, publiceert de «Man chester Guardian» onderstaande interes sante uitlating In do rede van Michnëlis is het belang rijkste, dat hij zich zelf' bij de motie van de socialisten, vrijzinnigen en centrum heeft aangesloten, liet blufferig gedeelte van do rede en de verdediging van Duitschland's rol in hol begin van den oorlog, zijn slechts dingen die mou kon verwachten, maar drie andere punten in do redo zijn van belang 1) Zoolang Duilschland als zijn doel Heen zelfverdediging vooropstelt, kan do wereld logon dat dool geen bezwaar hebben 2) do uiting dat het grondgebied van Duitschlund onaantastbaar moet zijn. In dit stadium hunnen wij niet verwachten, t een Duitsch minister minder zou zeggen. Hij zal naar de vredeekonferen- tie gaan mot de Verklaring dat hij over sommige dingen niet zal parlementeeren, maar als hij er eenmaal is, zul hij mis schien handelen naar de later geuite woorden van «goven en nemen» 3) indien er sprake kon zijn van een duurzaam vergelijk, dut Miohaëlis zeide te wenschon, dan kan de kwestie van Elzas Lotharingen niet op zijde worden geschoven. De Guardianis van oordeel dat Duitschlund lied wat verder gaat dan in do vorige kanseliersverklaringen en besluit Lloyd George's laatste rede was bedoeld om Duilschland eene ver klaring omtrent zijn oorlogsdoel te ver gemakkelijken. Duilschland heeft dat gedaan het heeft zich tegen inlijving verklaard en op een vergelijk aangedron gen. Het ligt nu op don weg der Entente te zeggen, dat zulk een vergelijk op zeke re voorwaarden mogelijk i\ Dan /.al Duilschland kunnen overwegen of de voorwaarden zóó zijn, dat bespreking ervan aanvaard kan worden. N RUSLAND Kerenski naar het front teruggekeerd. GENEVE, 23 Juli. - Uit Potrograd wordt gemeld op verzoek der Centrale Kommissie van den Arbeiders en Solda- tenraad werd de afgevaardiging der mannen der Oostzeevloot terug in vrij heid gezet. Naar verder uit Pelrograd geseind wordt, deelt het Beurzenblad mede, dat afvaardigingen van het Preobraskenski- regiment en van artdere legerafdelingen aan het front, den wensch te kennen ga ven, onmiddellijk aan Kerenski onbe perkte volmachten te verleenen. Kerenski is Zaterdag avond torug naar het front Het aftreden van Lwof ST. PETERSBURG, 13 Juli. Het aftreden van vorst Lwof is daaraan te wijten dat hij de onmiddelijko uilroering van het deel van het program der socia listische ministers niet billijkte, dat eeno schending der rechten van de Konstituante- beleekende. De soldaten- en officiorsraad aan hot Roemeensolie front heeft aan Kerenski en den A. on S. Raad een telegram gericht, in bet welke hij van de voorloopige Re geering eisclit, in overeenstemming met der» Raad de scherpste maatregelen tegen de opstandelingen te nemen. OOSTENDE. Doorbommen gewor pen door Engelsche vliegers in den nacht van 12 tot 13 dezer, werden volgende Belgen gewond Desiré De Groote, 41 jaar oud, Victo- riaslraat, 24; Melanie Do Vos, 37 jaar oud, Victoriastraat, 23; Marie Borghys, 40 jaar oud. Victoriastraat, 31. BEERNEM. Op 12/7/17 werden door Engelsche vliegers 11 bommen op 4» VERVOLG. Zonder het zelf te weten heeft Otto ziel» verraden, door zich zoo hevig tegen dat bal uit te laten. Hij'wilhaar alleen voor zich behouden zijne liefde voor haar maakt hem zelfzuchtig. Toen Arnold zeven maanden geleden in gezelschap Ilelene van zijne reis te huis kwam, was hij getrofren over de verandering die er bij Loonie was voorgevallen. Zij had gebonden wat zij ziel» zelve beloofd had, en zich boven hare smart verhoven. De reis van haren echtgenoot was haar welkom geweest, want zij had van zijne af wezigheid gebruik gerna ikt om zich zelve te overwinnen. Helene's tegenwoordigheid en het daar door veranderdehuisolijkleven werkten me'- om aan menig pijnlijken toestand een eindo te maken, en ten alleen zijn der echtgeuoo- ten te verhinderen dat voor beide partijen zeer onaangenaam was. Arnold hield evenzeer zijne bolofte. Geen blik, geen woord verried zijuo liefde. Altijd behandelde hij zijne vrouw met dezelve kalme opmerkzaamheid. Voor Hel one was hij on ge dwongen on hartelijk. Met een in het oog vallenden ijver legde hij zich op hare ontwik keling toe, wijdde haar het grootsto gedeelte van zijn tijd en toonde, hoe lief hem haar Beernem geworpen. Volgende Gpgeiïisch- !e Belgen wérden hierdoor gedood 1. Fredcriic Coens. 35 jaar oud, Baerne'm 2. Louis Gyde, 32 jaar oud, Brugge 3. Pi eter Dua, 57 jaar oud, Gent Ledeborg. Vreeseiijke moord te Antwerpen Eergisteren werd de genaamde Celina- Maria Iiinnens, vrouw van Eraiel Van Rissoghom, geboren te Deinzo, in 1855, en wonende in do Bonistraat, 49. in liaro woning vermoord gevonden. Het slacht offer werd het strot overgesneden, waar schijnlijk met een broodmes, dat tot hoden niet weergevonden werd. Met zekerheid is vastgesleld geworden, dat diefstal de drijfveer van deze afschu welijke moord moet geweest zijn. Een ijzeren kofferljo werd gestolen het hield in een aandeel van eene maatschappij voor hulp van 500 frank waarde een spaarboekje van 500 frank op naam van don kapitein van Belgische schutterij Bo- v:ng dr-io eeretcekeiis in écriu, waaron der het militaire kruis van voornoemden kapitein twee spaarboekjes van 6 a 700 frank waarde van de echtelingen Van Risseghem een gouden garnituur (borst speld on oorbellen da borstspeld is oen opaalsteen omringd van roode robijnen) van 500 frank waarde een gouden gar nituur met diamanten van hetzelfde mo del van 75 frank waarde eon gouden anker-manauurwc-rk van 85 frank waarde en waarvan hot nummer onbekend is twee gouden armbanden, de eeno in vorm van ketting met gekapte schakels en de andere in een voudigen ketlingvorni; voorts eene som van ongeveer 125 frank in Duitsche bankbriefjes. Ais vermoedelijke daders zijn een jon°- koppel verdacht, dio sinds 25 juli 1. 1. m hetzelfde huis een gemeubeld kwartier bewoonden on sedert de moord verdwe nen zijn. De dader is slechts 19 jaar oud, schijnt echter een 3 tal jaar ouder. Zijn minnares is 21 jaar oud. Beiden zijn voortvluchtig; hunne persoonsbeschrij ving is echter rond gezonden geworden. Latere berichten. Men meldt dat de dader gevat is en bekentenissen beel't afgelegd. Voor het Kriegslazarelli Burgershos pitaal worden onmiddelijk gevraagd een Schoenmakeren een Kleorraarker, aan oen dagloon van 7 fr. voor 10 oren arbeid. Aan den heer Burgemeester der stad Aalst Het hierbij ge voegde massa smeek schrift der moeders on vrouwen der Aalsterscho opgeëischto werkloozen, wordt hiermede terug gestuurd en er gezelschap was, dat hij zooveel mogelijk trachtte te genieten. Leonio had somtijds een gevoel van schaam te, als zij meende te zien dat haar man de verandering bij haar niet schoen op le mer ken, daaar de schoone lmisgenoote oogen- schijnJijk zijn geheele opmerkzaamheid trok. Zij begon scherper toe te zien eene ver klaarbare onrust overviel haar als zij haar man een peinzende» of wel willenden blik op Helene zag werpen. Arnolds gedrag, ook zijne bewegingen en woorden waren liet voorwerp harer opmerk zaamheid vóór het haar duidelijk werd wa ren al hare gedachten op hem gevestigd op die wijs leerde zij dagelijks nieuwe, goede eigenschappen van hem kennen, die zij vroe ger niet opgemerkt had of die door den vrijen, ongedwongen omgang met Helene meer en meer uitkwamen. De overtuiging- dat zij een schat van zich had afgestooten, waarvan zij de waarde niet kende en dien zij waarschijnlijk voor immer verloren had deed haar hart angstig kloppen, maar dan stelde zich haar vrouwelijke trots tegenover den eiseh om door zelfbedwang het verlorene te herwinnen. Iel r vriendelijk woord dat Otto tot Helene richtte, ieiicr liefdevoilo blik dien hij op het meisje sloeg, gingen haat- door de ziel. Hare jaloezie was het die haar den omvang van hare liefde voor hem leerde kennen. wordt daarbij opgemerkt, dat massa verzoekschriften niet klachten van ztviel— arbeiders verboden zijn. De stad moet do personen, die in dit verzoekschrift betrokken ziju, daarvan onderrichten, en er tevens hunne aan dacht op roepen, dat indien zulke ver zoekschriften nog ingediend worden, er eene bestraffing zal volgen, got. HORN, Oberleutnant und'adjudant. De Kommandantur dringt nogmaals aan on de nauwkeurige navolging der bevelen van 3 en 17 Juli, betreffende do vroege aardappelen. Do aflevering moet derwijze geschie den, dat de aardappelen door de hande laars Schoon en Odilon Wellekens van Aalst, aan den hoogstoprijs aangekocht worden. Gij moet van uwentwege iederen land bouwer verwittigen, dat de aflevering aan boven vernoemde, m6t een toelatings°- bewijs der Kommandantur voorziene handelaars, moet geschieden. De landbouwers moeten er verder op nagewezen worden, dat bij niet aflevering van de minste hoeveelheid strenge be straffing volgt. De wagens noodig voor het vervoer, moet do-gemeente ter beschikking stellen. HORN, Oberleutnant en plaatsverv. Kommandant Kerk der EE. PP. Capucienen Morgen Woensdag, om 7 uren, plechtig toedienen der kleine orders-aan vier capu- ciener studenten door Mer Christiaens 's audereadaags Donderdag op dezelfde uur, 's morgens, plechtige wijding van subdiakens en diakens, allen van de capu- cionerorde. VERLOREN, een kleine zwarte hond (spits),antwoordende op de naam «Duit». Torug te brengen ten- bureele dezer tegen belooning. VERLOREN tusschen Erpe en Burst, eenen hond (griffon) vos naar, korte staart, antwoordende op de naam «Fox». Adres ten bureele dezer. VERLOREN eene broche, ondorwege de Zoutstraat-naar den Brusselschensteen- weg. ierug te brengen legen goede be looning ten bureele van 't blad. VOOR DE VLUCHTELINGEN De gemeente Erpe heeft aan de vluch telingen in die gemeente opgenomen de volgende giften gedaan lö 9,80 aan alle vluchtelingen boven de 16 jaar en 2,80 aan degenen beneden de 10 jaar. 2e Twee kilos bloem per persoon, vijf en veertig kilos cok-e en een vierkante meter hout per huisgezin. In zulke^ogenblikken vau zelfkennis her innerde zij-zèch den eed, dien-zij haar echtge noot gedaan had. Doch met eene hartstoch telijke verontwaardiging stiet zij deze ge dachten van haar veranderd gevoel van zich. Toen hij dion eed van mij vergde, riep zij tier U'F' oe'°°fde hij nog dat de bekentenis vau nuj-ne-liefde hem gelukkig zou maken nu is dat veranderd. Zal ik den smaad dragen van op zijn.gelaat hot vreeseiijke te laat te moeten lezen zal ik het voorwsvp van zijn medelijden wor den T Dat nooit, al zou mijn hart ook breken. Zoo leefden de echtgenooten met elkaar voort, mterlVk vriendelijk en voorkomend, zoodat Helene m hare onschuld de kloof niet zag, die er tusschen beiden ontstaan was en die slechts met moeite door uiterlijke vor men bedekt werd. De ernstige oogeublikken van den professor werden aan zijne drukke ambtsbezigheden toegeschreven en do-zwakke gezondheid van Leonie was ook.een voldoend voorwendsel voor hare ongelijkmatige stem ming en hare stille levenswijs. I dankbaarheid en liefde voor hun bei den trachtte Helene zooveel zij kon ernst en verdriet door hare vroolijkheid te doen ver dwijnen jaren lang had zij dezelfde taak bij haar znken vader volbracht. Kwam er al eens ten oogenblik, dat hare vroolijkheid haar dreigde te verlaten, dan streek zij hare hand over het blanke voorhoofd, wierp vast Do g uiec'.ie X ruocrkerken heelt ins-1 gelijks het volgende r beschikking -dep vluchtelingen gesteld U 1° Twee honderd franken voor slaap- en keu keu gerief 2" 50 kilogrammen kolen per huisgezin en vijf kilogrammen aardappelen per per soon. 1 Ontvangen ton voordeele der vluchto- lingon in Aalst van edelmoedige naam- loozen 1® Twee honderd franken, waarvan j 50 fr. ten voordeele der weesmeisjes van 1 Wervicq 2® Vbf en twintig franken. Hartolijksten dank aan die»g^edliartigo menschen. Moge hun voorbeeld gevolgd worden. I Mevrouw Leon Jaussens, van Erembo dogem, eene milde gift van 'honderdfran ken, aan de vluchtelingen in Erombode- gem. Wat doet het goed aan 't-hart in deze droevo tijden die we beleven, zulke edel-, moedige harten en pltchtbeseffende ge - meenteradon te mogen begroeten. Moge alle welstellende mensehen eni sommige gemeenteraden dit tot voorbeeld v dienen. 0e Fit-bis si P. J. SCMttTTE ess ZOSiEM, ILedei-faEii-fban- ten, SalsS, Bpabantatraat, weersoetst üsuisne vrienden, kennissen en siie recht- waardige ijnrgers, Eiun de peiPscNJieea sacn-Je wsjzeity die as©kes*e !sï3teolijke geirucb- tera (en BaMsaasesa opzkhte in Es rangen of weB'- spraifBen» 1059 Studio van den Notaris Paul EEMAN. Huizen te Aalst, in de Dirk Martenslraat, j Dondermondsche steenweg, nabij 't nieuw Gasthuis, Moorselbaan en andere met Magazijnen. Land, Moersclien en Bouwgrond le Aalst, nabij het Park, Mijlbeek en Schaarbeek en in versciiillige gemeenten rend Aalst. Men vraagt te keopen Handelshuis met poort en magazijn, te Aalst, in het midden der stad. 804 Versciiillige HANDELSHUIZEN in de voornaamste straten der stad, alsook Meersehen en Landen te Aalst en omlig- Zich te bevragen bij den Notaris DE j WINDT, te Aalst. 1054 1 besloten de blonde lokken naar achteren en zocht vertroosting iri huiselijke bezigheden, in muziek of in eene wandeling. Had haar hart ook zijne kleine zorgen Het was op den avond van het bal, dat He lene naar Leouie's inzieu had moeten bezoe ken. De professor begon er zelf over te spre ken. Ja, ja Helene, ik heb u van het hal afge houden. Mijne vrouw houdt mij voor eenon tyran, omdat ik ook u aan het kluizenaars leven wil gewennen dat nu eenmaal in on zen smaak valt. Dat moet gij u nu laten welge vallen O, riep Helene vroolijk uit, kent gij mij nog zoo weinig, professor, om niet overtuigd te zijn, dat liet leven hier mij volkomen in valt cn mij gelukkig maakt O wezenlijk en er lag zooveel oprechtheid in die oogen wezenlijk, ik heb er volstrekt niet naar ver langd. Gelooft gij dat, mevrouv. on zij log.lo 'haar hoofdje tegen Leonie's schouder, ter wijl zij deze lachend en vragend aanzag. Ik zou hel niet anders dan natuurlijk vin den, als gij verlangdet naar de genoegens van uw leeftijd. Ge zegt zelve dat gij neg nooit een bal bezocht hebt. Dat is het juist ik wordt al verlegen bij de gedachte aan al die vreemde gezichten ik zou inij ook niet weten 1e houden en nieniaii' zou met mij willen dansen. (Vervel rf.'

De Volksstem | 1917 | | pagina 2