Oorlogsberichten Wêsteiijï gevechtsterrein Oasteiijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zsiö-Oostslljk gaveehterreic ïarksche fronteu De Dr.öeperkls Duikbootoorlet] EËNE TWEEDE LIEFDE STADSNIEUWS WEERPL1CHTI0EN bericht" 1MB MITf tp De vakvereenigingen van Duitsehland begroeten bet met groote vreugde, dat de Rijksdag, door zijn besluit van 19 Juli, zicli in naam van het Duitsche volk voor oenen verstandhoudingsvredo verklaard heeft. In geheel de arbeidersbeweging, wier belangen de vakvereenigingen ver legen woordigen, vindt de wil tot spoedige beëindiging van den oorlog, door ver standhouding der volken, niet alloen eenstemmige toetreding, maar dr. arbei ders van Duilscbland zijn ook bereid en "besloten, meer als tot hiertoe al hunne krachten voor de spoedige verwezenlij king dezer doeleinden in te zetten. De Rijkskommissie van de centrums partij, die op Maandag en Dinsdag te Frankfurt a/M verzameld was, heeft zioh volgens de cenlrumsbladen eenstemmig tot eenen vrede der verstandhouding en der ovefeenstemming verklaard, welke Duitschlands politieke verzekering en ekonomische verdere ontwikkeling waar borgt. Duitsche bron BERLIJN, 27 Juli. Legergr. vqd kroonprius Rupprecht De arlillerioslag in Vlaanderen stilde gisteren onder den invloed van donker weder. Dezo voorbij gaando rustiger poozo werd gevolgd door een uiterst lievig heropleven van het arlilloriovuur. Herhaalde geweldige En gelsche verkenningstochton mislukten in onzo afwverzonen. In Artesio leefde devuuractie 's namid dags tamelijk hevig op. 's Nachts werden op 't gaiischefront vijaudelijko speurtoch ten verijdeld. Bij Hennecourt, ten noorde van St Quonlin brachten Wurtembergsche vooruilstooltroepon een groot aantal En- gelsoho gevangenen uit een doorbroken stelling terug. Legergr. van den Duitschen kroonpr. Aan den Chemin des Dames, ten zuiden van Allies en bij de Hurtobisehoevo, ook aan den Hoogberg in West Champagne deden deFrunschen verliesrijke en vrucli- •teloozo tegenaanvallen. Het getal gevan genen met don buit heeft zich sterk ver meerderd. In den sektor van Ailles beliep hot getal gevangenen 1-150 man met 16 machiengeweren en 70 snelladingsgewo- ren. Ten oosten van Suipes vielen hij een overval op vijandelijke loopgraven, een aantal Fratische gevangenen in onze han den. FranscLe bron PARIJS, 20 juli. De gevechten op do hoogvlakte van Hurtebise en ten Zuiden van Ailles, vergezeld van levendig artillerievuur, waren den ganschen dag zeer lievig, zonder don vijand het gering ste voorduel te brengen. Op verscheidene plaatsen hebben wij het terrein terugge nomen. dat de vijand s' nachts veroverd haddon. In Champagne volgde op deze aanval len 's namiddags een hevig- bombarde ment, dat zich links uitbreidde tot aan den Mont Blond en rechts tot i:i de om geving van Casque. Onze artillerie heeft krachtdadig geantwoord on liet geen enkelen vijandelijken aanval tot ontwik keling komen. Op beido Maasoevers zeer levendig artillerievuur. Op liet overige front was de dag rustig. PARIJS, 27 Juli. De arlilleriebe- drijvjgheid hoeft zich hevig gehandhaafd in den loop van den nacht, op heed het front Curny liurtehisehueve, zonder aktiè der infanterie. Uit aanvullonde inlichtin gen uver do operatie door de Duilschers uiigevoerd in den avond van 25 dezer, vanal' do streek ten oosten van Hurtebise tot de streek zuidelijk van Bovello, blijkt hst dat de Duilschers den aanval hadden geworpen met opvolgende polven, een dilvisie met tot hef maximum cehrachte elfeklioven en zij zelve van achter aange vuld door een frisschedivisie. De weinige belangrijkheid der verkregen uilslagen, kijnmerktde mislukking van zulke poging. In Champagne, in de streek der bergen ten zuiden en ton oosten van Moronvillers bobben de Duilschers, na een intense bcrscliieling, 5 aanvallen uitgevoerd die allen mislukten onder het Fransche vuur. Ton -oosten van Auberive, na een hevige en korle artiilerievoorbereiding, hebben verschillende Duitsche groepen, aange voerd door een officier, een overval ge daan waarop een verbitterde aanval is gevolgd, in den loop waarvan de tegen- strover op het terrein vele lijken achter liet, waarbij dat van den oflicier. Minder hevige artilleriestrijd op de twee oevers der Maas. Kalme nacht op het overige van 't front. Engeleehe bron LONDEN, 26 Juli. In den afgeloopen nacht deden wij een voorspoedigen over val ten Zuid-Oosten van Armentiéres. Dmtsebe bron BERLIJN, 27 Juli. Legergr. van prins Leopold van Beieren en van gener. overste von Boabm ErmolliIn verbitter den strijd, welken Zijne Majesteit de Keizer bijwoonde, breidden onze divisies hunnen vooruitgang uit bij Tarnopol, door oen krachligen aanval op het veel bestreden bruggenhoofd op den oostoever van de Sereth. Verder zuidelijk, werd trots den hovi- gen tegenstand der Russen, die duizenden en diaizenden in. dichte gelederen roeke loos in ons vuur dreven, den Gnierza en Serot h overgang van Trom bowl a tot bij Skomorocze geforceerd. Wederzijds don Dnjester gaan wij snel vooruit. Kolomea werd door Beiersche en Oos- tenrijkschHongaarsche troepen genomen. Legergr. van aartshertog Jozef: In het noordoostelijk gedeelte der Boschkarpa- then zaten onze armeekorpsen den wij- kendou vijand tegen de Prouth op de hielen. In de bergen ten 003ten van het bekken Kozdi Vasarhely ontsponnen zich nieuwe gevechten. Wij lieten don vijand het dal van Soveja over tot aan den bovenloop der Putna. Legergs. von Mackensen De gevechts bedrijvigheid aan de beneden Sereth was geringer dan de vorige dagen. Oostenrijks Che bron WEENEN, 27 juli. Legergroep van generaal veldmaar schalk von Mackensen Toestand onver anderd Legerfront van generaal oberst aarts hertog Jozef De nieuwe gevechten aan de boven Susita, geraakten de plaatsen Soveja en Negrilesci in de handen des vijands. In de Woud Karpathen begint het Russische front nu reeds over den Tartaronpas, lot in de streek van Kirli- baba te wankelen. Honved regimenten wierpon den vijand over den Capul. Oostenrijk8che en Duitsche strijdkrachten van gencraalóberst von Kovesz rukken langs don bovenloop dor bergrivieren in noord oostelijke richting op. Legergr. van gen. veldm. prins Leopold van JtBeyeren De aanvalsbeweging des legergroep van gen. oberst von Bühin Ermolli gaat met goed succes vooruit. Dooien van het leger van gen. oberst Kritek, hot Westgalicische infnntericreg. Jung Starheinberg n. 13 en do Bnyersclio troepen hebben s' nachts, na verbitterde gevechten met Russische achterhoede de stad Kolomea overmeesterd. Op den noord oever van den Dnjester naderen de verbondenen de Strypamon- mq ;avt aasaaijaoa ding. Czorlkow en Trembowla zijn in Duitsche handen. Ton noorden van Tremblowa deden de Russen vruchteloos massaanvallen. Tegenaanvallen mislukten onder de zwaarste verliezen. Ten oosten van Tarnopol werd de vijand opnieuw acliteruitgedrevon. Russische bron PETROGRAD, 25 Juli. In de richting van Wilna zijn onze troepen, die ten noorden van Krowo een vak van de linie des vijands ten oosten van Mikhalt- sie bezot hadden wegens de zware beschieting door den vijand naar hun eigen schansen teruggegaan. Hel eerste gardekorps dat Tarnopol verdedigde heeft op oigen houtje en. zonder dat van de zijde des vijands druk werd geoefend, zijn stellingen verlaten en is naar het oosten teruggeweken. De brigade Peter de Groote bestaande uit de rogimenten Preobajenski en Some- wofski, die trouw aan haar plicht is gebleven, vecht ten zuidoosten van Tar nopol. Do vijand is in het vak Rcezovika Zartoria Mi-kuline naar den linkeroever van de Sereth overgestoken on hooft onze troepen op de linie Smykovcerivier Gtüesna Trembowla teruggeslagen. Ten oosten van Smykovce bobben gedeelten der regimenten uit Smolevsl; en Kolivan de vijand door tegenaan valen hardnek- kigen tegenstand geboden. Tusschen de Sereth [en de Strypa heb ben de Duilschers hun offensief voortge zet; zij richten hun grootste krachtin spanning langs den westelijken oever van de Seroth. <De 113®, 153® en 74® divisie infanterie, die in de strook ten noord ooste van Re- manofka opereeren, zijn op eigen houtje teruggetrokken. Gisteren handhaafden onze troepen zich op de linio Trembovla-Romanofka- Petlikovce. Ten westen van de Strypa hebben de Duilschers onze stellingen in de streek van Olesza doorboord en gisteren logen de avond zijn onze troepen op het front Przeslock Jezierzany-Barysz (ten zuide van Jezierzany) teruggetrokken. Het dapper gedrag van gedeelten der 194® divisie en van het 3® en 5° bataljon wiel rijders, die hardnekkig tegen overmuch tige vijandelijke strijdkrachten vochten, verdient allen lof. Ten zuiden van den Dnjeslr tot de Karpathen zetten onze troepen liun terug tocht naar het Oosten voort. Aan de Bistrica Solotwinska hebben onze achter hoeden ia de streek van Lyssetz met don vijand, die hen op de hielen zat, gestre den. De Poolsche lanciers hebben do infanterie wakker bijgestaan en zesmaal tegen den vijand gechargeerd. In de straten van Stanislau zijn ver woede bajonetgevechten met den binnen dringende vijand goleverd. De inwoners der stad smeten van de balkons en uit do vensters handgranaten op de wijkende Russische troepen. De inneming van Kolomea. WEENEN,27 Juli. Uit het oorlogs- perskwartier wordt gemeld Oostenrijk- sche en Duitsche troepen, hebben gister avond op hun zegetocht, ten zuiden van don Dnjester, de stad Kolomea bezet. Zij maakten ook ten noorden van de Prulli aanzienlijke vorderingen. Os ontruiming begint WEENEN, 27 Juli.Naar de Wiener AUgcmeinr. Zeitung uit BudaPesth meldt hebben reeds alle Russische beambten on banken do Oost Galicischo en Bukovina sleden verlaten, en zijn deels naar Petro- grad, deels naar Kiow vertrokkon. De talrijke scholen, die sinds de Russische inval in Oost Galicischo steden ingericht worden, zijn gesloten en do leeraars naar Rusland teruggestuurd. De Russische .n »vvr kooplieden hebben bevel gekregen, binst de 48 uren hunne zaak te verhandelen en naarRusland terug tokeeren.Zij mochten geen graanvoorraad medenemen, ten einde de baan niet te overlasten. Ontruiming van Czernewitz. BERNE, 27 Juli. De Londoner Morningpost meldt uit Petrograd Czer- nowitzwerd door do Russische ambtenaars verlaten. Oostenrijksche bron WEENEN, 27 Juli. Langs beide zijden lievige artilleriebedrijvigheid. Verders geene bijzondere gevechtshande lingen. Italiaansefae bron ROME, 26 Juli, Lang9 het geheele front de gebruikelijke geschutgevechten en verkenningstochten. Gisternacht is een plaatselijke aanval tegen onze stellingen ten Zuid Westen van Cestanjevica in ons vuur verslikt. Vannacht heeft een onzer luchtschepen een ton ontplofbare stoffen op de spoor- weginrichtiugen van Santa Lucia di Tolmino geworpen en ze zwaar bescha digd. Duitsche bron BERLIJN, 27 Juli. Macedonisch front Niels. Oostenrijksche bron WEENEN, 27 Juli. Niels nieuws. Turksehe bron GONSTANTINOPEL, 25 juli. Op het SinaiÜFOiit is het Engohche vliegtuig, welks vernieling in hel stafi>ericlit van gisteren-is vermeld, door de 136e sektie antilnchtvaart artillerie neergeschoten. Ten oosten van den weg Gaza Han Joonoesj heeft een onzer kolonnes een Engelsche slelliDg overvallen, 6 Engel- schen gedood en enkele gevangenen meegebracht. Onze artillerie heeft, gesteund door vliegerwaarnemingen, een vijandelijk kamp op het front bij Gaza beschoten. Op de ander© fronten geen wijziging. AVONDBERIC HT BERLIJN, 27 Juli. In Vlaauderen duurt de artilleriestrijd voort. In oost Galicie en in de Woud Karpa then wijkt de vijand. Onze opmarsch duurt voort. BERLIJN, 27 Juli. Op het noorde- lijk vechtsgebied werden door onze on derzeeërs weer 23500 br. r. t. vernietigd. Onder de verzonken vaartuigen bevonden zich het Engelsche voorpostenschip Arama dat na eon uur artillerievoch- tens gekelderd werd; de Engelsche st. Gibel Yedid 949 ton, met kolen naar Gibraltar en de Exford 4503 ton, mot haver on locomotieven naar Engeland. De lading der andere schopen is onbekend. De chef van don adm. staf der marine. BERLIJN, 26 Juli. Over de kansen van den duikbootoorlog tegen koopvaar ders schrijft kapitein Persius, in aanslui ting aan do uitoonzeitingen van den Rijks kanselier, in het Berliner Tageblult Onze duikbooten hebben den vijand zware schade toegebracht en zij zullen dat wel blijven doen. Elkobepaalde voor spelling in die richting ware echter, we gens de zoor vele niet te voorziene toe vallen en omstandigheden, ongerijmd. Wij moeten geduld hebben on ons noch door optimisme laten neórslaan. Wij welen, dat de duikbootoorlog tegen koop vaarders een der krachtigste middelen is om onze vijanden genegen lo maken tot het sluiten van vrede. BERLIJN, 27 Juli. - Op het Noor delijk versperd gebied werden door de v\ erkzaainheid onzer duikboolen weer 23,500 b. r. t. tot zinken gebracht. On der de tot zinken gebrachte vaartuigen bevonden zich hot voorpostonvaartuig Arama dat na een artillerregevecht van een uur in don grond werd geboord de Engelsche stoomer Gibel Yedia 939 b. r. t. met steenkool naar Gibraltar. Export 4503 b. r. t. met haver en lokomotieven naar Engeland. Beladingen der overige schepen konden niet vastge steld worden. DEN HAAG, 26 Juli. Het Neder- landsche zeilschip Spesmea werd door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht. DEN HAAG, 26 Juli. Het Korres- pondenz Bureau meldt dat het Neder- landsciie zeilschip - Janna tot zinken werd gebracht. IN RUSLAND Eene verklaring van Kerenski PETROGRAD, 26 Juli. Als ant woord op eenige vragen va« dagblad schrijvers, zegde oppernsiuislor Kerenski liet volgende als hij gisteren terug-keerde van zijne reis lawgs het front: Op dezen ©ogenblik is net te doen om de samentrekking van on-ze kra-chten. De voorloopige regeering heeft maar een doel den Staat te verdedigen tegen de anarchie. Zij zal zich in het najagen van dit doel steunen op het vertrouwen des volks en op het heringericht leger. Zij zal Ruslatid redden en zijne eenheid sme den uit ijzer en bloed, indien eergevoel en geweien het niet sterk genoeg maken voor den strijd. Hoe alles ook moge gaan, niemand zal in staat gesteld worden om. uit de tegenwoordige verwarring nut te te trekken ten voordeele van het herin richten der dirigen die bestondep vóór liet uitbreken der revolutie Op dezen oogenblik is het onvermijde lijk noodzakelijk geworden om alles te doen tegen den achteruitgang, om de economische verwarring te doen ophou den en om den financieelen toestand des lands in orde te brengen. Onze bevolkin.w moet al hare persoonlijke belangen op zijde stellen om de algemeene belangen van den Staat te helpen verdedigen voor alles. De toestand langs het front is zeer be denkelijk en vereischt dat er heldhaftige maatregels genomen worden door allen. Niettemin ben ik er sterk van overtuigd, dat het Russische staatsorganismus nog sterk genoeg is om den oorlog tot een goed einde te voeren, zonder dat hel daarom eon of ander lirl van zijn geheel 8' VEïtvoLe. Terwijl het gelukkige paar voor liet ven ster stond te praten, ging Arnold op zachten toon voort: Begrijpt gij nu. Leonie, waarom ik uwe beschermeling von Zahren verwijderd wilde houden?... Maar wat scheelt ,er aan, gij ziet zoo bleek, gij doet mij schrikken. ilelene snelde op haar toe, doch zij zeide meteen lachje. Eene oogenblikkelijkezwakte overviel mij, het is nu at voorbij eenige mi nuten rust doch blijf hier, lieve Holene, ik kan alleen naar mijne kamer gaan, ik kom zooeven terug. Als op vleugelen gedragen snelde zij naar hare kamer, eene onzichtbare macht deed haar neerkielen dankend hief zij hare handen ten hemel, terwijl het zalig ste geluk uit hare oogen straalde. Al haar denken en gevoelen was een dankgebed vuor het onverwachte, ongehoopte geluk. Hij be minde Helene niet, had haar nooit bemind, nu kon, nu moest alles nog goed worden. Toen Lcouie hare kamer weder verliet, was zij een ander monsch geworden. Haar druk kend harteleed was weggenomeu hare oogen die tot nu zoo zwaarmoedig rond ge zien hadden, straalden van overgroot geluk als op nieuw joDg geworden snelde zij den gang door. Hen no'ieelen dag was Leonie de ziel van het gezelschap Helene was stil en afgetrok ken haro helderblauwe oogen zagen steeds den geliefden aan, alsof zij zich van haar ga- luk niet kon overtuigen. Doch de liefdevolle hoeft to liiton uizetten. In elk geval en alle omstandigheden zal de voorioopigo regeering heel haren plicht weten te vol brengen om de veroveringen van de re volutie te volledigen en tegen alles te waarborgen, maar ook om verstandig en vastberaden op te treden tegen de misda dige pogingen der landverraders en hunne voigolingenschap. Het Nieuwe Russische Kabinet Het Agentschap Radio verneemt uit Petrograd dat het nieuwe kabinet als volgt is samengesteld Kerenski, voorzitterschap Nekrassow minister zonder portefeuille, ondervoor- zitter8chap Terestsjenko, huitenlandsche zaken, post en telegraaf Pleehanow, levensmiddelenkonlroolTsjernow, land bouw, Skobelew, oorlog Wladimir Lwow, bestuur Heilige Synode Godnew staatskonlroleur. De doodstraf hersteld PETROGRAD, 26 Juli. De regeering heeft de doodstraf aan het front weder PETROGRAD, 26 Juli. De laatste dagen ontvidg Kerenski van alle kantea zoowol uit militaire krhigen ais van tal van organisaties, betuigingen van sym pathie en van vastbeslotenheid om de voorloopige regeering en den minister van oorlog te steunen. Het bijzondere leger verklaarde dat in zijn rijen voldoende burgers en seddateu bereid zijn om de zaak der-vrijheid met alle krachten te steunen. Het Russisoh leger GENEVE, 26 juli. De inneming, van Tarnopol, schijnt do Russische leger- overiieid zeer verrast te hebben. Een Petrograder telegram zegt, dat het opper - koramaudo dadelijk na de inneming ver sterkingen naar hot gebied der Sereth ©n Strypamomiing zond om de verdediging van dit gebied mogelijk te maken. Ondanks dezen tegenslag is de stem ming van liet Russisch leger nog steeds oorlogsgezind. Zoo verklaarde de afgevaardigde van den arbeiders en soldatenraad, aan den Londoner vertegenwoordiger van Le Matindat Rusland er nooit zal aan denken een afzonderlijke vrede te sluiten. Zoo bijv. denkt het Russisch volk er niet a-an Kuriand aan Duitschland af te staan, om den vrede sneller te verkrijgen. VERLOREN. Pasport op naam van Jozef Merkx. Terug te brengen ten bu- reele van 't blad. blik van den krachtigen jongman naast haar, wiens geniaal uiterlijk den kunstenaar ver ried, zeide haar do werkelijkheid. Haar mond opende zich niet tot vroolijk praten ook Arnold was veel stiller dan gewoonlijk. Hij was verbaasd en getrofi'en over de verande ring die er bij Leonie had plaats gehad hij kon zich die niet verklaren. Nooit had hij haar zoo schoon en zoo betooverend gezien. Was Helene's geluk hiervan de oorzaak Of wilde zij in tegenwoordigheid van zijn broe der haar man behagen wilde zij voor den gast verbergen, dat aan haar huwelijk de innerlijke band ontbrak? Nog eenige dagen wilde Herman bij zijn broeder blijven om dan alles tot de ontvangst van zijne bruid gereed te maken, die hij na verloop van aclu weken als zijne echtgenoot hoopte te begroeten. Na dien tijd zou de jonge Doring uit Nizza terugkeeren en de eerste wittebroodsweken zouden de professor en zijne vrouw bij het jonge paar gaan door brengen. Leonie had lachend hare toestem ming gegeven en daarbij haar echtgenoot met hare glanzeude oogen aangezien, die zij verlegen neersloeg toon zij in zijn geheel wezen groote verbazing las. Zij voelde zich beklemd en verlangde toch naar het oogen blik, waarin zij zonder getuigen tegenover haar man zou siaan om den eed gestand te doen, dien zij hem gezworen had. Toen Horman meende, dat het tijd was heen te gaan en ook Helene den professor en Leo nie goeden nacht gowonscht had, toen zij daar zoo tegenover elkander stonden, was EEKEKESSÜKMG Aan den heer Burgemeester der stad Aalst Hiermede woHt gij verzocht, aan alle gewezen soldaten in de gemeente wonen de, te laten weten, dat zij zich op 3 Oogst 's namiddags om 3 ure, in het ineldeamt moeten aanbieden voor de militaire kon- trool. Alsdan zal ook het geneeskundig onderzoek door den dokter der Komman- danlur plaats hebben. Personen, welke zonder reden ontbre ken, stellen zich aan het gevaar eener bestraffing met eone hooge geldboete bloot. ZEPKE, FeMwebel-leutnant. De Konirolvepgad^Hisgen DER hebben In de maand AUGUSTI, te Aalst Meldeamt, Esplanadeplein, plaats als volgt Woensdag 1 Augusti. om 8 uren voormiddag, De Burgerwacht om 9 ure voormiddag, de klas van 1872 j 9 1/2 ure 1873 10 1874 11 1875 2 1/2 ure namiddag, 1876 3 1877 31/2 1878 4 1/2»» 1879 D 1880 Donderdag 2 Augusti 8 ure voormiddag, 1881 9 1S82 19 n 1883 11 1884 2 1/2 u. namiddag 1885 3 ure 1886 4 1S87 5 - 1888 Vrijdag 3 Augusti. 8 ure voormiddag, 1889 9 1890 10 1891 11 1892 Maandag 6 Augusti. S ure voormiddag 1893 9 1894 10 1895 11 1896 21/2 ure namiddag 1897 31/2 1S98 41/2 i» 1899 5 1900 De aanmeldingen voor gewezen Bel gische soldaten hebben plaats: Vrijdag 3 Augusti, om 3 u. namiddag. Zaterdag 18 Augrusti, om 9 a. voormid. telkens op het Esplanadepioin, Matóeamt Verzuimenis, evenals te lawU komen worden gestraft. De Kommanétantur. het Leonie alsof zij door eeoe duizeling werd overvallen, doch haar vrouwelijke trots ver drong elk ander gevoel. Het hooge woord wilde haar niet over de lippen, doodelijke bleekheid wisseldo met een hoog ro<]id tel kens af. Haar echtgenoot zag haar vragend en vol verw achting aan ook hij zazeer bleek. Hij naderde zijne vrouw, vatte hare hand, en zeide rnet eene zachte bewogen stem: Ik dank u, Loonie, dat gij mijn bloedverwant zoo hartelijk hebt welkom geheeten. Gij'hebt hem zeer voor u ingenomen. Het doet mij genoegen, meer zelf dan ik zeggen kan, dat mijn broeder zich hier zpoedig te huis voelt. Arnold scheen een antwoord te vervrach ten lijj zag zijne vrouw aan, die met ne®rge- slagen oogen en met koortsachtig jagenden pols voor hora stond, niet in staat haar klop pend hart door één woord lucht te geven. De professor wachtte nog een oogenblik hij wierp een langen blik op de schoone verle gen vrouw voor zich, maakte zijne hand' uit de hare los en zeide Gij hebt rust noodig, Leonie goeden nacht. Goeden nacht I fluisterde zij, zonder hare oogen op te slaan. Hij ging heen on zy had niet gedaan wat zij zich heden ontelbare malen voorganomen had. Misschien leed hy in zijne kamei? nu ook om hare smarten, zooals zij die in de laatste maanden had leeren kennen smarten van onbeantwoorde liefde en zij snelde niet naar hem toe om door eenige woorden jlïjne smart in geluk te veranderen, omdat luwe liefde liaar trots, hare valsche schaamte i wiet kon overwinnen ZÖNDAGRUST. Zondag 29 Juli, zal alleen openblijven, van 's middags tot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. Mega nek, Leopoldstraal. Kerk der Zwarte Zusters Maandag aanstaande, 30 Juii, Grdtiri- ge Aanbidding voor de Vrede. Te 7 ure H. Mis mot zang en generale Communie Te 5 ure Lof met Sermoen door den j Eerw. Heer Deken van Gomines Onder het Lof zal er eene omhaling, gedaan worden voor do Katholieke we°- j ken van Comines. j VERLOREN, onderwege de Esplanade- j plaats naar de Gr. Markt, portefeuille, inhoudende eenig geld, postkaarten, go-j meentebelangen voor de Kommandantur! en landbouwafdoeling. Terug te brengen teu bureele dezer, tegen goede belooning. BEESECBüT Het oud gekend HUIS BALLIUS, maakt zijn klanten bekend,dat,' het van Woensdag 1® Aug. 1917, om 10 uren, zijn uitverkoop zal voortzetten in*. nr 25, Albert Liénartstraat, 25, nevens 1 't Hotel St. Jean. 1105 J VERLOREN Eene eenzelfvigheid- kaart op naam L. De Decker, Esplanade. Terug te brengen aan bovengemeld adres, "sTfNS LMj LEENFNGVAN 84.822.500 Fr. 1907 964 Trekking. 20 Juli 1917 50 seriën, vertegenwoordigend 1250 obli gation, uitkeerbaar den 1 September 1917 j Serie 1"9544 num. 24 uitkeerb. met frs. 10,000 1 Uitkeerbaar met 200 fr. s 16980 n 2 s 17789 n 22 s 28032 n 20 s 8675 n 21 Uitkeerbaar met 150 frs. S. 28446 N. 29 S. 30906 N8 S. 25647 N. 22 S. 28597 N. 14 S. 24539 N. 4. Uitbeerbaar met 125 fr. S. 25647 N. 8 S. 18057 N. 25 S. 33177 N. 6 i S. 26496 N. 12 28253 N. 5 S. 10285 N 21 V S. 1S057 N. 10 S. 8675 N. lo S. 17757 n! 20 I S. 10285 N. 25 8. 23160-N. 21 S. 25505 N 10 S. 27406 N. 9 S. 84539 N. 18 S. 2094 N. 2 Uitkeerbaar aan pari 12157 19941 28700 25924 2094 9752 1225 33355 25505 9066 17757 26406 29230 25188 28253 28032 33177 3107 23053 19504 23597 19253 21661 5904 16986 19508 19789 25647 21155 32223 10225 18057 19269 3527 23160 6964 31393 8675 28446 4999 19544 530 19712 16270 24539 7606 31549 1048 30906 1U933 De ondergeiwkende laat weten dat hij van heden af beste Stremsel en-KlcorS;-* verkoopt (gewaarborgd) aah den host-J koupsle prijs. Men besteld ten huize. Hij gelast zich ook met het binden van allesiach van oude boeken (groot en klein) Camiel Van Hauwermeiren dagbladverkooper der Volksstem LEDE, Eiplas Opent» verhelderde haar blik, hare adem- dialing werd rustiger en zij had vast besloten de zaaldeur geopend om naar de kamer van haar echtgenoot te gaan. De deur stond open. Leonie twijfelde nog eene seconde toen trad zij binnen. Arnold had hare komst met bemerkt, hij stond aan 1 ""v.hij muuu aan, het geopend venster om zijn verhit voorhoofd f Ta vapL'AaIaii Vnn npm nn .iu '-V*1 iuio Tuurnooia te verkoelen. Ken arm werd zachtjes om zijn hals geslagen en een gloeiend gelaat zonk op zijn schouder. Arnold wendde zich schielijk om Leonie riep hij uit, zijne oogen niet kunnende geloo- ven, Leonie zijtgij het Of is het een droom? Zie ik wel goed, Leonie o Leonie. Met bevende hand trachtte hij haar hoofd op to lichten om zich te overtuigen dat zij het werkelijk was. Doch het schoone hoofd leunde steeds tegen zijn schouder en eene be vende stem fluisterde hem in het oor Otto ik heb u lief I De krachtige man scheon te bezwijken on der zooveel onverwacht geluk zijne borst zwoegde. Leonie, Leonie, is het waar Is het werkelijk zoo? stotterde hij eindelijk En met zacht geweld hief hij haar hoofd op' om in hare oogen te lezen. Haar liefdevolle blik door tranen verduisterd is hem zekerheid genoeg. Sprakeloos valt luj op de knieën en verbergt het gloeiend gelaat in haren schoot Harezachte hand ligt op zijn hoofd zij bui-t zich neder en nauw hoorbaar fluistert zij hem het ontwaken van hare liefde toe. EINDE.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2