Beste Petrol Oosislijk gevaclitsicrroia KLEINE FEE Zuideiijfe geveclitsterraia Zuii-Göstelijk pvedaterrsln Ba oÉeperlde Ouikbeotoorieg 'BE ENTEKTE-K8BFERENGIE EEK EK AKBER Onbestelbare brieven aan Krijgsgsyaitöenen. STADSNIEUWS Hiiistioiüielijke raadpiapn Goede Zaailanden TE KOOJ? Uit ter hand te koop Bakkers, Medeburgers poort naar het Noorden en Noordoosten vooruit. Zij werden in strijd van man tegen man teruggeworpeu. Tusschen Draaibank (ten Noorden van Bixsehoote en den Fridènberg voerde de vijand roet avondschemering herhaalde sterke-deelaanvailen uit tegen onze lijnen. Ook hier werd hij overal met verliezen teruggeslagen. In Arlesië levendige vuuraciie tusschen het La Bassée kanaal en de Scarpe. Engelsche verkenningsvoorukstooten te gen verscheidene sectoren van ons front mislukten. Legergroep van den Duitschen Kroon prins Inde avondstonden leefde 't vuur. langs den Chemin des Dames weder op. Op den Oostoever der Maas bracht een koene tocht van Badische stormafdeelin- gen, die in het sterk verschanste Cauriè- resbosch binnendrongen, oen aantal go- vangenen binnen. Fransche brom PARIJS, 7 Oogst. In België nam de artillerieslrijd in den loop van den dag zekere hevigheid. Op den rechteroever dor Maas deed de vijand een aanval op onze stellingen in liet Gaurióresbosch. Eene vijandelijke afdeeling welke er in gelukt was in een sektor onzer eerste lijn voet te vatten, werd dadelijk door onze tegenaanvallen teruggeworpen. Nu en dan artilleriegevechten op liet ovorige front. Hevig artillerievuur ten Westen van Gerny en bij Hurtebioe. PARIJS, 8 Oogst. Bij het begin van den nacht zeer geprononceerde be drijvigheid der twee arlilleriön op liet grootste gedeelte van het front dor Aisne. Duitsche afdeelingen welke trachtten de Fransciio linies to genaken ton 003ten 'van Vauxaillon en ton westen van do hoogvlakte van Californiö, zijn terug geslagen door het Fratische vuur. Ton noorden van St Mihiel en in den Boven Elzas zijn Duitsche overvallen heelomaal mislukt. Kalme nacht overal elders. Engelsche bron LONDEN, 7 Oogst Behoudens het gewone geschutvuur niets te melden. Duitsche bron BERLIJN, 8 Oogst. Legergroep van prins Leopold van Beieren Geene groote gevechtshandelingen. Legergroep van gen. overste aartsher tog Jozef: In de boschkarpathen maakten Oostenrijksch Hongaarscho regimenten zich stormenderhand meester van ver scheidene taai verdedigde bergtoppen. 'ion Zuiden van den Mgr Casinuliberg en ten Noorden van hot klooster Lepaa wor den nieuwe Roemeensche aanvallen afge slagen. HET GEHEIM OER OUDE JUFFROUW 9° VERVOLG. Wat wilt gij hier, tante vroeg de weduwe kort at', terwijl zij de beweging der oude da-me niet scheen te bemerken. Hem zogenen kionk liet zachte antwoord. De zegen van ons heeft geeno kracht. God hoort hem zijn. eeuwige wijsheid en liefde hecht niet aan onbeduidende vormen, wanneer de zegen uiteen trouw hart komt... Eu uit eeue inet schuld lw:l;ulene ziel viel mevrouw Heiwig haar in de rede. Oordeel niet, begon zij, en bief dreigend den vinger op maar noen, viel zij zicli zulvo met onbeschrijflijke zachtmoedigheid iu de redo, on zag den doode aan, geen woord zal uwen heiligen vrede meer scoren... Vaarwel-, Frits Zij ging met lange stappen naar de plaats terug en verdween dor eeno deur, welke Felicitas nog nooit open had gezien. Dat was stout van de ooide juffrouw zei Rika, die u.t de keukendeur gehoord had' wat er voorgevallen was. Mevrouw Heiwig-trok zwijgend de schou ders op en legde den krans aan de voeten van t lijk nog had zij hare kalmte niet terug. oo ongeoefend de trekken dezer vrouw Legergroep van von Mackensen Aan bet doorbraakspunt in de vijandelijke Knies ten Noorden van Joesani wordt verbitterd gevochten. Wij breiden ons succes uit. Russen en Roemenen voerden sterke maar vorgeefache tegenaanvallen uit waarbij door getuigenissen van krijgsge vangenen de tegenwoordigheid van 12 vijandelijke regimenten werd vastgesteld. Macedonisch front Niets nieuws. Oostenrijksche bron WEENEN, 8 Oogst. Ten Noorden van Focsani, hebben de Duitsche troepen ondanks de sterke vijandelijke tegenweer de voordeden, welke zij gisteren bereikt hadden, uitgebreid. Een Roumeensch Russiscli ontlastings offensief, dat tegen Zevenburgen onder nomen werd, mislukte aan de Putna en in den Osimukom. Ten Noorden van den GyergyoToelgyer pas bemachtigden Oostenrijksche troepen verscheidene hoogten welke door den vijand sterk verdedigd werden. In Bukowina en in Oost Galicie is de dag van gisteren betrekkelijk rustig verloopen. Russische bron PETROGRAD, 6 Oogst. Westfront: Westelijk van Brody onbeduidende vijan delijke aanvallen. Noordoostelijk van Tschornowitsch, in do streek van de dorpen Poporowce en Rarantz veroverden onze vooruitgeschoven afdeelingen die het offensief namen, in storm eene reeks hoogtenen wierpen de vijanden na&r die - dorpen. Eene afdeeling van kolonel Merkuliow die tegen Poporowce oprukte, bemeesterde, na een glansrijken aanval, ©ene batterij en een aantal rnacliiengowe ren. Later ondernam do vijand met groote krachten een offensief en dwong onze afdeolingen zich terug to trekken. Daar wij de verovorde kanonnen niet konden meedoen, maakten wij zo onbruikbaar en namen de sluitstukken medo. Zuidelijk van Czernowilsch zette den vijand zijn offensief voort, bijzonderlijk in do streek van den Serot'i en van liet Suczawadal waar hij onze troepon terug drong. Het dorp Glytoka werd bezet door den vijand. I)e pogingen die ondernomen werden om do in do strook van Radantz voorlrukkënden vijand tegen to houden, had geen bepaalden uitslag. Roemecnsc'n front Ir. de richting op Kimpolung zette do vijand zijn opmarsch voort. Meerdere onzere afdeolingen werden gedwongen iets naar 't Oosten terug te trekken. De vijand ging over do Bis tri !z bij Brosteni. Kaukasusfront De toestand is onver anderd. ook waren in uitdrukking yan vrouwelijke teerheid en zachtmoedigheid, hoe vast en on beweeglijk zij, ook in hare eigene strengheid schenen, in haat eu verachting werden zij zeer levendig wie eens den grimlach gezien had, die in zulke oogenblikken haren mond vertrok, vertrouwde de kalmte van dit gelaat niet meeiv Zij boog over het lijk heen, schijnbaar om iets te verschikken, doch hare hand stiet aan den bloemruiker der oude dame, hij rolde langs de kist en viel voor de voeten van Fe- licitas neder. Het sloeg drie vre. Fr kwamen verscheidene personen uit do huiskamer, en achter hen liep Nathanaël naast een hoog opgeschoten bicekon jonge ling. De weduwe had haren zoon Johannes den dood zijns vaders door den t<H«graaf bericht, eu liij was dienmorgend gekomen om du be grafenis bij te wonen. Do kleine Felicitas vergat voor oen oogen- blik haar verdriet en zag met al de nieuws gierigheid van een negenjarig kind op naar hem, die de lieveling zijns vaders was ye- Weonde hij, nchter die smalle, magere, doch lijne en nette hand, welko hij bij het zien van den doode aan zijne oogou gebracht had Neen, er rolde geen traan langs die wan- Vliegwezen In de strook van Nowe- silica bracht do vlieger Kis3elewitsch een vijandelijk vliegtuig tot neergaan, welks geleider gedood en welks waarnemer ge vangen genomen werd. In den nacht van den 5eu voerden onze vliegtuigen eene raid uit naar 't station Baranowitschi, waar zij bommen wierpen. Wij stelden vast dat er bommen op bet station vielen. Oosfcem'ijksch.9 bron WEENEN, 8 Oogst. Niets nieuws. Italiaansohe bron ROME, 7 Oogst. Gisteren heeft zich niets van belang voorgedaan. Op het- Julische front eemgoarlillerie duels. Ocstenrijkscha bron WEENEN, 8 Oogst. Niets nieuws. Bulgaarseho bron SOFIA, 7 Oogst. Macedonisch front: Iu de Cernasector tamelijk levendig artil lerievuur. Een Duitsche storm troop drong in de vijandelijke loopgraven en bracht govangenen mede. In de Moglenastroek levendig mijnenvuur. Een onzer verken- norsafdeelingen maakte gevangenen. In het Wardardal en langs de Benedenstruma schermutselingon tusschen verkennersaf- deelingen. Roeriieensch front In de streek van Mahmudia en Isaccea artillerie en zwak geweervuur. AVO ND BE RICHT BERLIJN, S Oogst. (Orticieel). In Vlaanderen nu en dan sterke artillerie - strijd. Van het Oosten is er tot hiertoe geen bericht ontvangen. BERLIJN, 8 Oogst. Nieuwe duik- bootsuccesson in het Engelsch Kanaal en in den Atlanlischen Oceaan 23500 t. Onder de gezonken schepen bevinden zich de bewapende Engelsche atoomer City of Horence 5399 t. met leder, aardap pelen en vruchten van Valencia naar Londen, alsook drie bewapende stoomers waarvan eene uil zijn convoyeering werd geschoten. Een -gekelderde viermust- schoener had petroleum aan boord en koersde van New York naar Le Havro. De chef van don admiraalstaf der marine. KOPENHAGEN, S Oogst. Naar do Evening Post meldt, is de Japaansche stoomer Seyo Maru C»274 ton, met ijzererts aan boord, op weg van Peru naar Yokohama, door een torpedo ye - troffen of op eene mijn geloopen. De on dergang van dezen stoomer heeft aan de. Westkust grooto opschudding verwekt. «ren eu een ongeoefend oo;.r, zooals dal ecus kinds kon, nehalveeene ongewone bleekheid, geen bew-ijs van ontroering op het ernstige golaat ontdekken. De oogen van Johannes volgden den wijs vinger van Nathanaël. Voor het eerst richt- tcn°ich diens oogen op het kind het waren blinkende oogen, ernslig donker, zonder eeuige hartelijkheid of zelfs welwillendheid. In den preutenbijbol stond eene afbeelding van den Evangelist, den discipel van Jezus, een zacht en schoon gelaat met bijna vrou welijke trekken.,.. Dat is Johannes aan den Rijn, had Felicitas altijd gezegd, en oom had haar altijd glimlachend toegeknikt... Doch zij hadden niets met elkander gemeen dat innemend gelaat door blonde lokken om lijst en die andere jongman met zijn ernstig, bleek, onrogelmatsg gezicht. Da heen, kind! gij zit daar in den weg! zegde hij streng, toen hij zag dat er aanstal ten gemaakt werden om du kist to sluilen. Felicitas ging beschaamd en verschrikt, alsof zij straf verdiend had, uit haren hoek en sloop onbemerkt naar do kamer, v.elke •alsof zij straf verdiend had, uit haren hoek en sloop onbemerkt naar de kamer, welke vroeger die haars pleegvaders was geweest. Nu weende zij bittor... Hem was zij nooit in den weg geweestNog voelde zij zijne koortsachtige hand op haar hoofd en hoorde nog zijne goedige zachte stem, als in de laat- AMSTERDAM, S Oogst. Naar do Nederlandsche Telegrafenagentur meldt, is de bemanning van denDeenschen zeiler Amor welke door een Duitsche duikboot in den grond word geboord, to Ymuiden aan land gezet. SN RUSLAND Het nieuwe kabinet Kerenski •PETROGRAD, 8 Oogst. Het minis terie is samengesteld als volgt Kabi netsoverste, roinistor van oorlog en ma rine, Kerenski zaakleider in 't ministerie van oorlog, Sawinkew zaakleider in hot ministerie van marine, Lebedew linan- cen, Nekrosow, die ook gelast is met Kerenski tijdens zijne afwezigheid te vervangen zaakleider in het ministerie van financen, professor Bornalzki bin- nenlandsche zaken, Awksentiew buiten- landscne zaken Torestschenko handel en nijverheid, Prokopowitsch landbouw, Tsciieruow arbeid, Skobelew voeding, Peschechonow post- on telegrafen, Nikitin; openbaar onderwijs, akademiker Oldenburg justicie, Efremow staats- kontroleur Kokoschin openbare werken Yurenew prokurator van het heiligen synood Kartaschew. BERNE, 8 Oogst. Uit Petrograd wordt aan Le Matin bericht, dat generaal Nasylkowski, gouverneur van het krijgs- distrikt Petrograd, aan dagblad vertegen woordigers verklaard heelt, dat hij van zin is, met alle macht de regeering te ondersteunen en beslist togen alle revo lutionaire pogingen van links ot rechts zal optreden. Zijne eerste daad zal zijn, alle troepen welke zich nu te Petrograd bevinden, dadelijk naar het front lo zen- don, daar zij to Petrograd toch niet noo- dig zijn. Hst programma van het nieuwo Russische kabinet PETROGRAD, 8 Oogst. De eerste zitting der nieuwe voorloopige regeering had plaats onder voorzitterschap van Kerenski. Deze zegde in zijne openings rede Het nieuwe kabinet zal gansch zijne opmerkzaamheid moeten richten op de kwestie der landsverdediging en der organisatie van het land achter het front, voor alles op de financien en het okono- misch loven van het land. Kerenski vorderde alle medeleden der regeering op, hunne inspanningen to ver dubbelen, zoowel voor wat betrof do in richting en versterking der heerschappij, als voor de versterking der bedrijvigheid in de verschillige bestuurstakken. Na de redevoering van Kerenski gaf de minister van buiteulandscho zaken uitleg over het doel zijner aanstaande reis naar het hoofdkwartier. De regoeriug besloot dan bot scheppen ste dagen, heesch fluisteren Kom hier, Fee. mijn kind ik zie u zoo geernc bij mij I Hoor wat zijn dat voor hamerslagen Zij klonken door de hooggewelfde ruimte, waar echter de menigte menschcn nauwelijks waagden te fluisteren. Felicitas lichtte ang stig het groene gordijn even op en zag in de vestibule. - Dat was vroeselijk Het lichaam van haren oom was weg on er lag een zwart deksel over dat hem onverbid delijk in dezelfde houding hield Als hij maar even zijne hand bewoog, mooit hij tegen die harde planken stooten... on daar klopte do man nog eens en onderzocht of het deksel wel goed vast, en of de hand daar binnen het niet kon terug stooten... daarin, in de dikke duisternis van die nauwo kist, daarin, waar men geen adem kon halen,... waar men zoo vreeselijk alleen was... liet kind actireidde luid van ontzetting. Alter oogen richtten zich verwonderd naar het raam, doch Felicitas zag slechts de twee groote grijze oogen, wier uitdrukking haar te voren zoo ontsteld had. Hij zag haur gestreng aan zij verliet het raam en vluchtte achter hot groote donkere gordijn dat het vertrek in tweeën verdeelde. Daar zakte zij neór en loerde vreesachtig naar de deur, waardoor hij zeker zou binnen treden om haar brommend do kamer uit te brengen. (Vervolgt.) van oon opperprokuraat van het heilig synood af te schaffen en in dezes plaats een ministerie van godsdienst in te rich ten; Behalve do minister van Buitenlandsche Zaken heeft zich ook de Roemeensche gezant te Petrograd, Diamanndi, naar het hoofdkwartier begeven. LONDEN, S Oogst. Heden is te Londen de Conferencie der Entente be gonnen. Er werden twee lange zittiDgen gehouden. Aan do conferencie nemen deel, de Engelsche miuisters; Sonnino, Ribot, de Francche minister van munitie Thomas; do Engolsche gezant to Parijs Lord Berlie en verder een aantal verte genwoordigers der verbondenen alsook hooggeplaatste militairen. BERLIJN, 8 Oogst. Uit Lugano wordt aan Taglichen Rundschau ge- L meld Hed«n vindt te Rome opnieuw L een ministerraad plaats, waaraan de ■J. bladen groot belang hechten. Naar de «Seeolo» vernoemt zullen meest alle ministers er aan deel nemen. Sonnino evenwel nog niet terug gekeerd. BERLIJN, 8 Oogst. «Berliner Tageblatt» meldt uit Den HaagNaar uit Washington bericht wordt, heeft de oorlogsnijverheidsraad besloten, dat do verbondenen dezelfde begunstigingen zul len genieten als Amerika, bij het aankoo- gen van oorlogsmateriaal. i Liberia verklaart den oorlog aan Duitschland Havas bericht uit Parijs: De regeering der republiek Liberia verklaarde den oorlog aan Duitschland. De Duitsche on derdanen werden in hechtenis gencmea en aan boord gebracht van eenen kruiser der Bondgenooten. Be paarden in den ooi log Volgons do «Truthaangehaald in de «Daily News» van 25 Juli, zijn tot om streeks eindo Mei aan Engelschen kan ruim een kwart millioen paarden in den oorlog be/.woken, ongerekend die in Mosopotainië en in Afrika buiten Egypto, Daarbij komen een 30.000 die wegens ziekte of ouderdom zijn verkocht. Van die omgekornon paarden zijn er 42.000 in Engeland gestorven, 143,000 in Frankrijk, 12X00 in Egypte en 15000 in Salonika. Van de in Amerika gekochte paarden zijn er 33.000 gestorven no, vóór ze aan boord waren en 6000 tijden don overtocht. Den dood van deze 89.000 paarden schrijft do «Truthtoe aan ziek te, die zo hadden voor ze werdengekocht. Deze paardon op gemiddeld L40 het stuk berekenende, komt «Truth» tot een ver spilling van L 1.560.000. Ribot in Londen. LONDEN, 7 Oogst. Ribot is te Londen aangekomen.. Hij heeft onder handeld met de leden van het oorloi kabinet an zal heden de conferencio der verbondenen bijwonen. in beslag genomen AMSTERDAM, 6 Oogst. Do Times meldt uit New York dat voorzitter Wil son al het staal voor den uitvoer bestemd en dat niet tot oorlogsdoeleinden noodig is, in beslag genomen. De kriigsbelastincjan WASHINGTON, 7 Oogst. De fi nanciekommissie van don Amerikaansciie Senaat heeft nopens de aanneming van het wetsontwerp over deoorlogsbeiasting een gunstig advies uitgebracht. Het wetsontwerp voorziet de opbrengst van 2 miljard, 6 millioen, 270.000 dollars,bij middel vau belastingen. In Kanada De «Nieuwe Rottordamscho Courant» meldt uit Londen, dat ook de Kanadeo- een paardenharen zeef en de stroop die. sche Senaat het wetsontwerp nopens den miiitairen dienstplicht heeft aaDgenomen, Het Inlichtingskantoor Halte-Belfort Gentverwittigt de belanghebbenden, dal de velgende brieven deor onvoldoende of slecht adres, niet kunnen besteld wor den. Wie daarover inlichtingen kan ver schaffen, zende die aan bovengemeld kantoor. A. Conchio, Soltau, aan Fr. Conchie, Breedestraat, 219, wijk 17, Oost VI. Magdalena I)o Groote, Holzminden, aan Van der Meirsch André, Van Wam- bekekaai, 1, O. V. Buyl Leo, Soltau, aa i Rosalie Speo- ckuert, St Jobstraat, 65, Oost Vlaander. Bericht Als zooveel kaarten en brie ven niet toekomen, dan is het dikwijls de schuld van de personen in België, die hun adres slecht opgevrn op de kaarten, welke ze naar Duitschland of Zwitserland zenden. Het inlichtingskantoor heeft nieuwe kaarten doen maken, op zeer goed papier, om op le sturen met al de noodige aan duidingen voor het adres van den verzen der en het adres van don krijgsgevangene en al achter de tien regels, waarop men schrijven mag; ook zijn dergelijke omsla gen voor het verzenden van portretten gemaakt Op bevel der Duilscho Overheid is de Burgemeester mot de volgende bekend making gelast BEKEMMAKUIG betreffende het afgeven van metalen De in de stad Aalst gevestigde, ter plaats aanwezige inwoners, moeten de volgons Verordening van 21 Juli 1917, 82373 in beslaggenomen huishou- dings e'n gebruiksvoorwerpen, den 13, 14 en 16 Augusti 1917, van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur, to-Aalst, Zonnestraal, Kath. Werkmanskring, afleveren aan de met et afnemen gelaste personen, en wel in do hiernavolgende orde Maandag IS Augusti, vzw 9 tot 10 uur voormiddag, do personen wier naam be gint met de lettor A; van 10 tot li uur do letter B; van 11 tot 12 uur de lettor 0; 's namiddags van 3 tot 6 uur de letter D. Dijnsdag 14 Augustivan 9 tot 10 uur do letters E en F; van 10 tot 11 uur, de lettors G on H; van 11 tot 12 uur de let ters I, J en K; 's namiddags van 3 tot 4 uur do letters L en M; van 4 tot 5 uur de letters N en O; van 5 tot 6 uur de letters P on Q. Donderdag 1G Augusti, van 9 tot 12 uur voormiddag, do lol ter V; 's namiddags van 3 tot 4 uur de lettors R en S; van 4 tot 5 uur de letters T en U; van 5 tot 6 uur do letters W, X, Y en Z. Bij do aflevering zullon aan de ver scheidene ulleveraars ontvangstbewijzen, welke gewicht en inetaalsoort, msook aard der afgeleverde voorwerpen aange duid, overhandigd worden. FRAMBOZENGELEI I. De frambo zen moet mon eerst goed uitzoeken en voorzichtig op een zeef wassciion. Voor 500 gram frambozen bij voorbeold heeft men 375 grammen suiker noodig, die men eerst met wat water tot een dikke siroop kookt. Als dan een druppel van de sui kerstroop in koud water niet meer uit eenvloei!, beeft de stroop de vereischte dikte. Dan laat men er de frambozen zachtjes in glijden en even opkoken, waarna men de kookpan van bot vuur neemt en ze met een dunnen doek bedekt en tot den volgenden dag laat slaan. Vervolgens giet men de frambozen op dan natuurlijk door het sap der vruchten- dun is geworden, kookt men ©poieuw op, tot zij weer als de eerste keer dik is ge worden en dan laat men de frambozen er weer in koken. Deze dik geworden ma9sa brat men dan weer tot den volgenden dag afkoelen en wanneer ze dan niet meer dun is geworden, vult men er potjes of glazen mee die men met een wit papier bedekt waarop een weinig brandewijn gegoten is. Het potje of *'"t glas kan men dan met een perkamen^papier en een stukje blaas afsluiten. FRAMBOZENGELEI II. 500 gram men frambozen drukt men doorpen voch- tigen doek zoodat al het sap er uit is. Daarna laat men het sap met do suiker koken tot dat liet goed dik is geworden. Men moet echter goed oppassen dat de massa niet bruin wordt. Het verdere, dat wil zeggen het bewa ren, geschiedtals hierboven. GELEI VAN VIER VRUCHTEN- SOORTEN. Mon kan ook een zeer smakelijke soort van konfltuur of gelei van vier of moer soorten van vruchten maken, bij voorbeeld kersen, kruisbessen, frambozen, aardbeziën of aalbessen en wel op deze manier Mon verwijdert de stelen en pitten van een pond kersen, evenals de stelen blaadjes van een pond kruisbessen, een pond frambozen, oen pond aardbeziën of aalbessen en drukt al get sap uit de ver schillende soorten van vruchten. Dan kookt men dit met twee kilogrammen suiker, tot het de voor gelei vereischte dikte heeften laat het afkoelen vóór men het in glazen doet zooals hierboven aan gegeven. PRUIMENGELEI. Deze konfituur bereidt men op dezelfde manier als do •SGngolei. Men heeft voor 1500 gram men rijpe pruimen 500 grammen suiker noodig, doch men kookt eerst de suikor met een deciliter azijn, een weinig water en een stukje pijpkaneel. Indien men het zich nog kan aanschaffen verhoogt men don smaak met drie stukjes gember die men mee laat koken, doch later vóór men do gelei in potjes doet verwijdert. GEKONFIJTE PRUIMEN, PERZI KEN OF ABRIKOZEN. Men weegt een pond van oen dezer soorten van vruch ten af, en prikt aan alle kanten men een naald in elke vrucht. Dan kookt men 250 grammen suiker met een deciliter wator tot hot eene dunne stroop wordt. Daar laat mon vervolgons do vruchten halfgaar in koken. Daarop haalt men de vruchten voorzichrig uit de suikerstroop en plaatst ze voorzichtig in eon inmaaktlesch. Do stroop kookt men dan opniouw tot dat ze heel dik is geworden en giet ze ovor do vruchten. Mon moet dau oppassen de flesschon vooral niet te sluiter, vóór alles geheel afgekoeld is. TOMATEN IN SUIKER. Als men bij voorbeeld oen pond tomaten neemt die goed rijp zijn, veegt men ze goed schoon af on stookt zo met eon stopnaald door, waarop mon ze in eeno schaal plaats. Dan kookt men 250 grammen suiker mot 1/2 deciliter water tot de suiker aJtleen maar vloeibaar is gewordon. Dit giet men dan kokend warm ovor de vruchten heen en dekt het geliöel mof eeu dunnen dook. Na 24 uren wordt het sap opnieaw ge kookt mot het sap van twea citroenen. Vervolgons doet men de tomaten in eon stopüesch met bijvoeging van het opge kookte 9ap en do llesch wordt ook pas gesloten, als do inhoud geheel bekoeld is. APPELEN EN PEREN DROGEN. Een zeer goed middel om bederf van het dure fruit tegen te gaan is, appels en poren to drogen. Mocht het noodlot ons nogmaals zoo'n Siberischen winter be zorgen als verleden jaar, dan is het"fruit meteen behoed tegen het bermezen. Als men er tegen opziet het zelf te doen zou men het aan een bakker kunne: vragen, maar ik geloof, dat in dezen tij. l veel mensc-hen een liokkersoventje bezit-l ten, want het vertrouwen in zijn evotiT meuscli heeft een erge knak gekregon.l De appelen worden eerst geschild ei, in vier doelen gesneden. De klokhuizen verwijdert men zorgvuldig. Peren worden gewoonlijk alleen maai] geschild en vervolgens zooals de appele; direkt, goed uitgespreid op oen rooster,l in don oven geplaatst tot dat ze goed droogd zijn. Daarna haalt men ze weer uit den oven J laat ze goed afkonlen en bewaart ze blikken trommels. li I OPENBARE VERKOOP ING van te fiygem en Herdei-setn Do Notbris TIBBAUT, te Aalst^zai namen- wie het behoort en met gewin van patmshi en gejagen openbaarlijk verkoopen li Een perceel Zaailand, gelegen fe Avgem in het Eeekliont, genaamd het Sc-bo-upst-uk bekend bij kadaster B, nummer 930c, me eene grootte van 39 aren -10 centiaren en vol gens titel groet 37 arou 30 eentaree. Gebruikt door M. Désire Van-Canter, 2. Een perceel Zaailand, gelegen te Her dersem, op den Breedenveg, genaamd Der Manuel bekend bij kadaster sectieB.num me-s 93i en 932, gront 3:J a. 20 c. en volgen titel groot 32 aren 20 centiaren. Gebruikt door Dame W° Gonstant Van Gei 3, Een perceel Zaailand, gelegen alsvorei aan de Pontstraat of Boschkant., bekend bi, kadaster sectie B, num. 499iiv.grootJl Gebruikt doer M. Frans De Cock. ZITDAGEN voor 't goed gelegen op.Aygem Jnsfel Maandag <i Augustus 1Q1-r Verblijf Maandag 20 1 telkens om 3 uren namiddag, terherberg D Meiboom, bij M. Philemon Wauters, te A:-ls Geernardsbergschesfcraat. ZITDAGEN voordo poedelen te Herderson Vorbliii Woeasdu;;J Aug. 1917, ook urn uren namiddag, ter herborg genaamd, I: Engei. bij don beer Leon Muyiaert', t fierdersem, aan liet Dorp. Verschillige HANDELSHUIZEN in dtf voornaamste straten der stad, alsook Meorschen en Landen te Aalst en omlig1 gende. Zich te bevragen bij den Notaris Dl! WINDT, te Aalst. 105 Studio van den Notaris Paul EEMAN Huizen te Aalst, in uo Dirk Martenslraat Denderraondpche steenweg, nabij 't »iou\ Gasthuis, Moorselbaan en andore ine Magazijnen. Land, Mesrsclien on Bouwgrond te Aalst I nabij hot Park, Mijlbeek en Schaarbeeip en in verschillige gemeenten rond Aalst.) Ffltóci W5®a25«s$ te knopen Handelshuis mot poort en magazijn, til Aalst, iu het midden der stad. 30;l Wij zoeScen in een der liedrijvig-l sto straten van Aalst, om er onzen dó in le vestigen, een huis to huren, of oei| huurpacht over te nemen. Schrijven Maatschappij S£raQ?;ï, I Lange Munt, 18, Gent. 1)1;J[ te bekomen bij 3B3. BOGAERTS Botermarkt, 3. Aalst 103 bemint ure pro/ijt. Voorziet u van BRANDHOUT. Dagolijlcl te bekomen bij VALERY VAN DE VELüE I Scherreveldstraat, 14, Aalst. I Hout in grooto stukken oLgansch rroroo I gemaakt voor in stoven of in kachels tl branden. Alles vrachtvrij ten huizo afgel leverd aan prijzen buiten all© conourranl -fo. 102

De Volksstem | 1917 | | pagina 2