KLEI NeTfEE De GÉepgrkie IiüiksMlaori&g Oe Konlerencie tier Eoients "stadsnÏIuws Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein Zuid oostelijk gevecliterrelc Turkschs frontaa Bosid den Vrede EEN EN ANDER Voedi n g s k o m i te> i i v o o r_ A eist, Provinciale Bevoorradingskommissie i Uit ter hand te koop Bakkers, Medeburgers, vee en zipi veeprodukten ler markt bren gen om voor het ontvangen geld zich allerlei aan te schaffen, wat de kleinhan delaren er in hun winkels voor hen bruik baars hebben meegebracht. Duitsche bron BERLIJN, 9 Oogst. Legergr. van kroonprins RupprectK Ongunstig weder belemmerde tot in den namiddag de ont wikkeling van levendiger artillerievuur. Eerst 's avonds nam de artilleriesfrijd in Vlaanderen weer tee. Hij bleef des nachts hard en bereikte in enkele vakken, bij zonder aan de kust en van Bixschoote tot Hollebeke de uiterste hevigheid. De in fanterie viel niet aan. Een vooruitstoo- tende Engelsche speurtroep werd bij Hooge teruggeslagen. In Artesie was het vuur wederzijds van Lens in opleving. Ook hier bleven gewel dige verkenningstochten des vijands te vorgeefs. Bij de andere legers bleef de gevechts- hodrijvigheid, die 's avonds op enkele punten werd aangewakkerd, binnen de gewone grenzen. FranecliQ bron PARIJS, 8 Oogst Zeer hevig artillerie- strijd in den omlrek van het Panthéon en van het Royórobosch, alsook op den rechter Maasoever, in het Caurriéres bosch en in den soktor van Douaumont. Geone infanterie aktio. PARIJS, 9 Oogst. Bedrijvigheid der twee artillerieën in tie streek Panthéon Epine de Clievrigny. Een overval door do Franschen uilgovoerd ten Oosten van de Moisy hoeve heeft den Franschen toege lalon gevangenon terug lo brengen.In de streek van Epargos ion Noorden van Vaux les Palameix is een Fransch deta- chomonf in de loopgraven gedrongen der Puilschors, en is, na hevig gevecht, in don loop van hetwelke don tegenstander zware verliezen werden toegebracht tn inrichtingen overhoop zijn geworpen, vol tallig in de linies teruggekeerd. Niets te melden op liet overige van hel front. Engelsche bron LONDEN, 8 Oogst. Het regont wederom hevig. Onze bóndgenooten won nen verder terrein ten noorden van Bix schoote. Vijandelijke afdeolingen werden verleden nacht en lieden morgend, ten noorden van Roeux en nabij Oppy afge slagen. De vijandelijke artillerie toont zich voortdureud zeer bedrijvig. Ondanks het gedurig duister weder bobben onze vliegtuigen, spoorbanen on HET GfcHtllfl DER OUDE JUFFROUW 10e vnnvoi.o. In haren schuilhoek zag zij niet dat de dragers de kist op huunc schouders namen en dat de oom voor altijd zijn huis verliet. Zij zag den langen somberen stoet niet, die den doode volgde, als de laatsto schaduw op den algetogden levensweg. Ginds aan den hoek hiei een koeltje al de witte linten op, die bij do kist neerhingen.... zij ilaüderdcn hoog op was liet een laatsto groet des overledenen aan't verlaten kind, dat door eene teeder bezorgde moeder aan de treurige vaderlijke levensbetrekking wa- ontrukt gewordeu en onwetend op een on herbergzaam strand geworpen. Vil. De drukte in huis was plotseling door do diepste stilte geworden. Felicitas hoorde de voordeur sluiten, doch wist niet, dat daarmee het drama in het voor huis was at'geloopen. Zij durfde nog niet uit haren schuithoek te voorschijn komen. Zij zat op haar eigen stoeltje; dat haar oom op haren laatsten ver jaardag geschonken had, en 't hoofdje rustto op hare beide handen, die ze op de tafel over eikander hadgesiageu. Haar hart klopte niet meer zoo angstig, treinen, 40 mijlen achter het Duitsche front, met bommen beworpen. Zij deden een trein ontriggelen en beschadigden ©enen anderen. Een onzer vliegtuigen wordt vermist. LONDEN, 8 Oogst. Onze troepen hebben in den afgeloopen nacht vijande lijke schansen bij Lombaertzijde met succes overvallen. Ze maakten enkele gevangenen en namen een machienge- weer. 's Nachts was het vijandelijk ge schut beoosten en benoorden leperen bedrijvig, vooral in de buurt van West hoek en de spoorlijn Ieperen Staden% Dmtscho bron BERLIJN, 9 Oogst. Legergroep van prins Leopold van Beieren Geene gevechten van belang. Legergr. van gen. overste aartshertog Jozef In do Boschkarpathen en in de grensgebergten van den westelijken Mol- dau kwam hot tot succesvolle gevechts handelingen. Wij schoven in enkele vak ken onze linies vooruit en wezen sterke vijandelijke aanvallen af. Legergr. van v. Mackensen De toe stand heeft zich gunstig ontwikkeld. Russen en Roemenen voerden krachtige massa aanvallen in het vuur, om onze troepen het terreingewin te ontrukken, dat zij gisteren ton noorben van Focsani genomen on uitgebreid hebben. Allo aan vallen v/erden bloedig afgeslagen. Het getal gevangenen is op 50 ollicieron, 3300 man gestegen, de buit boeit zich ver meerderd tol 17 stukken geschut en moer dan 50 nrjchiengeweeren. Macodouisch front Niets van belang. Ooetenrijksehe bron WEENEN, 9 Oogst. Legergroep van geuoraai veldmaarschalk von Mac kensen Do pogingen dor Rouinonon en Russen, do successen door do Duilschers ten Noorden van Focsani behaald, door massu-aanvallen te vernietigen, mislukten volkomen. De vijand verloor tot gisteren avond 50 officieren en 3300 man aan gevange nen, en bovendien 17 kanonnen en meer dan 50 macliiengoweren en mijn werpers. Logerfrout van generaal oberst aartsh. Jozef Bij liet legor van generaal oberst baron van Rohr, strijdendo aan de Oostelijke Ilongaarsche grens kwam het gisteren in bijna al de fronlsektors tot gevechten, welke gunstig voor ons ver liepen, en waarbij wij terreinwinst kon den bereiken. Alle aanvallen des vijands werüen bloedig afgewezen. In zuid liukowina heeft onze ruiterij, na oen verbitterd goveclit van verscheidene dagen, de Russen tweo opeenvolgoude doch achter het kleine voorhoofd bonsde het en hare gedachten wisselden elkander in koortsachtige snelheid af. Zij dacht ook aan de kleine oude dame, wier bloemruiker ginds op den vloer lag en waarschijnlijk onachtzaam vertrapt werd. Dat was dus zeker de oude jutvrouw ge weest die in (Ie zolderkamers van het achter huis woonde en de voortdurende twistappel was tusschen Hendrik en Rika. Volgens Itika had do oude jufvrouw veel op ha.tr gewoton zij was de oorzaak geweest van den dood haars vaders. Die akelige vertelsels hadden Felicitas altijd schrik on ontzetting aangejaagd, doch nu was dat voorbij... die oude uame uiet .haar goedig gezicht en de oogen vol tranen zou haar vader vermoord hebben Hendrik had /©kor gelijk, als hij het dikke hoofd schudde en volhield dat het zeker an ders gebeurd moest zijn dan iiika vertelde. Jaren goledcu had de oude jufvrouw ook beneden in het voorste gedeelte van het huis gewoond, maar zooals itika zegde, was zij er niet af te brengen geweest, des Zondags na middags, liedjes te zingen en vroolyLe deun tjes te spelen er. dat kwetste alle puretein- sehe protestanten, zooals mevrouw Heiwig. Mevrouw had haar alles voorgepreekt, maar 't was te vergeels geweest, tot dat niemand in huis dien gruwel meer kon uanhooren toen had M. Heiwig zijne vrouw haren zifi gege ven en de oude jufvrouw had naar het ach- hoogtestellingen onlrukt hij Wana. Zij rukt thans vooruit op Gurakumora. Meer noordwaarts is in den toestand geene wezenlijke verandering ingetreden. Russische bron PETROGRAD, 7 Oogst. -- Ten zuid oosten van Brody, in de buurt van de dorpen Dubhe en Zarkof beeft de vijand een hevig geschutboinbardement ont wikkeld. Ten zuiden van Grzimalof hebben onze vooruitgeschoven troepen Vijandelijke posten teruggedreven. In de streken ten westen der Zbrucz is de vijand koortsachtig bozig den oogst biunen te halen. In het dal van de Seretli en in het bijzonder in het dal van de Suczawa blijft de vijand onze troepen terugdringen. De plaatsen Waskoutz, Salulmare, Radautz, 'Burla en Glitt zijn door de vijand bezet. In de richting van Kimpolung heeft de vijand na een gevecht de hoogten ten noorden van het station Molite bezet. In deze streek heeft de onderofficiersschool van het 260o regiment infanterie, onder bevel van kapitein Loetsjkin, zich door dapperheid onderocheiden. Deze afdeeling heeft vorscheiden© aanvallen des vijands afgeslagen en hem gedwongen in wanor de terug to trekken. Twee van onze bomwerpers, korporaals Protzenko en de soldaat Walklroei) hebben een troep Duitsche verkenners gevangen genomen die uil drie onderofficieren en 12 soldaten bestond. Verder naar hel zuiden zijn aanvallen des vijands afgeslagen. Aan do Bislrica hebben 2 regimenten van een onzer divisies op eigen initiatief hun stellingen verlaten, hetgeen de oor zaak is geweest, dat onzo troepen zich in deze strook verder naar liet Oosten hebben teruggetrokken. In de richting van Focsani is do vijand na voorbereiding door de artillerie tot het offensief overgegaan langs den spoor- we,r van Focsani naar Marasesci en langs den weg van Focsani naar Tecucin. Den dezer heeft de vijand onze stelling in deze buurt genomen nadat hij onze troe pen over de Tirlad en do Susita heenge- worpen had. Onze vliegers hebben een geslaagden aanval op Baranowitsj gedaan. Verdere aanvallen werden uitgevoerd op de kust streek en de eilanden in de streek van Riga. Iu de Golf van Riga .worden in den laatsten tijd vele verkenningen gedaan. Ocstenrijkscko bron WEENEN, 9 Oogst. Niels niouws. terhuis, naar de zolderkamertjes móeten verhuizen... Oom moet in alle geval wel zeer kwaad op de oude jufvrouw geweest zijn want hij liad nooit over haar gesproken en zij was toch eene zuster van zijn vader en geleek zoo sprekend op hom. Een groot veriaogen begon de kleine nu te bezielen bij de gedachte aan die gelijkenis; zij wilde naar hoven, naar die zolderkamer- keiis maar daar buiten stond misschien de somkere Johannes, het kind beefde van angst en do jufvrouw zat al sinds jaar en dag ach ter de grendels en sloten. Aan het einde van een langen afgelegen gang, dicht bij den trap, was eene deur. Toen Felicitas op zekeren dag met Natha- naèl gespeeld had, bad hij fluisterend tegen haar gezegd Daar woont zo i Toen had hij met zijne vuiscen op de deur geslagen en gezongen Oude heks, bom oens beneden waarop nij in haastigen vlucht den trap was afgeloopcn Hoe had toen net hartje van Felicitas ge klopt want zij had geen oogonblik getwij feld oi er zou oenegroute vrouw met een mes in de handde deur uitstuiven en baar bij de haren pakkeu... Het begon reeds te schemeren de groote k'ök aan den muur sloeg vijl uren. Tot nog toe was alles stil iu huis geweest, maar nu ging de dour der huiskamer open en harde, vaste stappen deden zich hooreu. Italiaansoha bron ROME, S Oogst. Op het Trontino front beeft do drukkere workzaamheid onzer verlcenningsafdeelingen gisteren tot schermutselingen tusschen patroeljes en korte geweergevechten geleid. Op den Karst hebben onze vuurkoncen- Iralies schade aangericht en den tegen stander gehinderd, dio hij wijze van weerwraakterugschcot. Wij antwoordden met snel en nauwkeurig gerichte stormen vuur van onze batterijen. Den 6 en gisteren hebben ltichtsqjal- deelen van ons ondanks het krachtige afwoervuur vier ton bommen van hoog ontploffingsgehalte op militaire loodsen van den den vijand in het dal van Chia- povano geworpen en daar uitgebreide verwoestiugen veroorzaakt. Een vijande lijk schot trof een der begeleidende toestellen, maar het wist voorspoedig op don vaderlandschen bodem te landen. Alle andore keerde:! overlet in hun kampen terug. Oostenrijksche bron WEENEN, 9'Oogst. Niets nieuws. Bulgctarsche bron SOFIA, 8 Oogst. Balkanfront Benoorden Bifolia (Monastir) en in do streek van Moglona korte orkanen artil lerievuur. Op don rechter oever van do Wardar, ten zuide van Golena Jarobitza is oen vijandelijke verkenningsafdeeling door ons vuur verjaagd. Ze liet tal van gewonden in den steek. Op den linker oever van de Wardar levondig geschut vuur en drukke werkzaamheid van pairoeljes. Aan weerskanten van den Bop.eden Stroema geweervuur tusschen dekkingslroopen. lloumecnsch front Bij Mahmoedia geweervuur, bij l'saccea nu en dan een kanonschot. Turksche bron CONSTANTINOPEL, 7 Oogst. Ons geschut, heeft Chios hij verrassing be schoten. Goede uitwerking van ons vuur werd op in de haven gemeerde schepen, op do vliegluigloodsen van den vijand on op zijn kamp in de nabijheid dor laatste waargenomen. Een vijandelijke kruiser beantwoordde ons vuur, maar moest terug, na door een schot van ons volop getroffen te zijn. Op do andere fronten niets van belang. AVONDBERICHT BERLIJN, 9 Oogst. In hot Westen niets bijzonders. In liet Oosten, gelukkige gevechten in Bukowina on in Moldau. Folicicas trok angstig- het gordijn vuor zich dicht, want mevrouw Heiwig kwam de kamer in. Dat was iets nieuws voor het kind, want de grooto vrouw was zoo lang haar heugde nooit in da kamer van haren oom goweest. Zij kwam nu met haastige stappen binnen: schoof de grendel voor de deuren bloei'toen een oogenülik midden in de kamer staan. 't Was eene uitdrukking van onuitspreke lijke!! triomf, waarmeë deze vrouw haro oogon ktngzuam door het zoo lang streng vermeden vertrek sloeg. Boven Holwigs schrijftafel hangen tweo schoon geschilderde portretten een mannen cn ecu vrouwenportret. Het laatslc, een trotsch gelaat uit wier oogen echter geest en levenslust straalden, was in die dracht, welke zoo onbevallig do oud-ürioksche tracht na te volgen. De korte gestalte, die eene wille glanzende zijdenstof omstoot, werd nog verkort, door een roodon, met gouden doorwerkten gordel. Het was Holwigs moeder. Voor dit vrouwenportret ging do weduwe thans staan en seho.-n er een oogenblik met welgevallen naar te zien toen klom zij op een stool, nam het van den muur en sloeg voorzichtig zonder veel gedruisch te maken, oen nagel op de plaats tusschen de beide por tretten in. waaraan zij i:u het mannenpor tret dat van Helwigs vader hing. (Vervolgt.) BERLIJN, 9 Oogst. Nieuwe duik- boolsuccesseu in de Biscaya zeven Bloomers en twee zeilschepen daaronder de engelsche stoomer «Sir Waltor» mot kolen naar Oporto. Het Portugeesche zeilschip «Bertha» en Venteroso», het laatste met levensmiddelen van Lissabon naar Rouen, vorder een bewapende geconvoyeerde diep geladen slooiner.Van de overige schepen hadden er twee erts voor Engeland geladen, een aardnoten en vellen naar Frankrijk, een had verder veevoeder voor Engeland, een ander kolon van Engeland naar Gibraltar. De chef van den adm. slaf der mar. BN DE LUCHT WEENEN, 7 Oogst. Bij Arsiero hebben onze vliegers twee vijandelijke vliegers neergeschoten. In Albanië word een vijandelijk vliegtuig tot landen gedwongen. BN RUSLAND Het nieuwe Ministerie en de Russische pers. PETROGRAD, 8 Oogst.De geheele pers bespreekt de vorming van het kabinet, De Retsj betoogt dat hot vertrek van Tseretelli beteekent verwijdering van de regeering van de soviets. De beteekonis van de regeering i3 in deze ontvoogding gelegen. Hot kabinet draagt een sociaal-revolutionnair karakter, daar de sociaal-revolulionnairen er de voor naamste portefeuilles in bezetten. Met voorzichtigheid en gematigheid zou deze partij de partij der boeren kunnen worden. De Rotsj n zegt voorts dat do kadet- ton er in toegestemd hebben deel te nemen aan de regeering, toen zij de overtuiging krogër: dat het program van liet kabinet het heil van het land beoogt. Dekadetten hebben aan don voorzitter van den ministerraad oen keus van leden aange boden en er in toegestemd de voornaam ste portefeuilles uit handen te geven. Door aan de regeering haar beste theo retici en politie te geven, heeft de partij *haar geheelen plicht gedaan. De Roes/taja Wolia dringt er op aan, dat allo kritiek, uit ontevredenheid voort vloeiend, thans zwijge. Het gezag moet nu handelen, dan zal het land voelen dat er een regeering beslaat. Do Ihtoestia, liet officieole orgaan van de soviele, schrijft dat het voornaamste doel van de nieuwe regeering is de verdediging van het land tegen een mi- litairo debakle. De wonden iu hot front moeten genezen worden, zooniet zullen Rusland en de revolutio teniet gaan. Do Russischo deir.okratie zal niet toelaten dat hot land eene prooi worde van het imperialisme. Een ijzeren tucht is noodi maarzij, dio mennen met de stokslagen van do tsaristische regeeringsvorrn do tucht te herstellen, zijn blind. Een onmisbare voorwaarde voor do revolutiounaire diktatuur bestaat in be vestiging en uitbreiding van de demokra tischo organisatie aan liet front en daat achter. Een regeering tot verdediging des lands moet ook een rogeering lot vorder diging der revolutio zijn. De Russischo regeering naar Moskou BERLIJN, 9 Oogst. Hut «Berliner Yagoblatl» bericht uil Stockholm dal het Finsche dagblad «Kansa Tahto» uit de kanselarij van den gouverneur generaal verneemt dat de voorloopige regeering besloten heeft uit St Petersburg naar Moskou te vertrekken. Een oproep aan de bevolking van Petrograd. STOCKHOLM, 9 Oogst. De kozak kengeneraal Wasilkowski, welke mili taire gouverneur van Petrograd benoemd is, hoeft een oproep gericht lol uo bevol king der hoofdstad, waarin bekend ge- aalct wordt, dat alle openbare vergade ringen, straatbetoogingen en oploopen verboden worden. Het dragen van wapens |jis ook verbo den. Wie in 't bezit van wapens gevonden wordt, zal aangehouden worden. Petro grad staat onder bescherming der kozak- konregimenten welke in de hoofdstad samengetrokken werden. Een oorlogskabinet DEN HAAG, 9 Oogst. Daily Te legraph meldt uit Petrograd In den schoot der rogeering zal eene bijzondere vordedigingskommissie, eene soort oorlogskafciuet gevormd worden, dat waarschijnlijk zal bestaan uit Ke renski, Nekrasow, Terestschensko en Sawinkow. Wilson en de Vrede BERLIJN, 9 Oogst. Een Parijsch blad vernoemt uit Washington: President Wilson heeft door Senator Lewis laten bekend maken, dat tegenwoordig alle vredesbemoeiingen geen kans op succes hebben, dat hij echter de eerste zal zijn om de noodige stappen te doen wanneer de voorleekens voor een duurzame vrede zieh zouden voordoen. LONDEN, 9 Oogst. De Konferencie der Entente werd 's avonds verdaagd. Volgens de bladen is de Stockholmer Konferencie besproken gewörden. De berichten, volgens welke do regeering baron invloed deed gelden bij de bespro kingen met de arbeidersverenigingen, betrekkelijk het zenden van afgevaardig den naar de Stockholmer Konferencie, zijn ongegrond. Op dit oogenbïik is men van oordeel dat do arbeiders mol volkomene vrijheid moeten optreden. Do vergadering van gisteren had onder de bevolking eene groote belangstelling veroorzaakt. Eene groote menigte bevond zich in Downing Streel, om getuigen to zijn van do afreis der genoodigdon. Hot Iersehe Convent heeft le Duhiijn zijne zittingei hernomen. Na een bespreking over het optreden van hel Convent, werd de zitting tot s' anderendaags uitgesteld. BAZEL, 9 Oogst. Een telogram uil Londen aan do Roomscho Tribuna moldt. dat do samenkomst der ministers der verbondenen te Londen voor dool had, le pogen nog voor het einde van dit jaar een einde te stellen aan den oorlog. Eene conferencie der neuiraien CHRISTIANIA, 9 Oogst. Alton- posten» meldt: Het gerucht loopt dat do Zweedsciie regeering, in de laatsto dagen der maand Juli do andere neutrale Europeesche regeeringën aangezet heeft, deel te nemen aan eene bijeenkomst van neutrale ministers te Stockholm, zooals deze reeds vroeger plaats hadden. Men vermoedt, dat hel onderwerp dezer con ferencie zou zijn, de vorergorde toestand dor iiiu'.ralcii, ton gevolge van het intre den van Amerika in den oorlog. Reeds zouden verscheidene toestemmin gen ontvangen zijn. Dood van Dokter Goffinet. De lieer dokter Goffinet, provinciaal raadslid van hot kanton van Florenville en udjunkt militaire dokter van het Bel gische leger, is onlangs overleden te Vichy, alwaar hij sedert maanden ver bleet wegens ziekte. Doslréo, Belgisch gezant te Petrograd. Zooals wij reeds gemeld hebben, werd gozol Destrée,die aan het meer van Come Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverv/*rst, Witte' worst, Halflioofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 11 Aug. sectie 5 Donderdag 16 Aug. sectie 4 Maandag 13 - 4 Dijnsdag 14 3 Niet-Behoeftigen 's voormiddag s.Behoef tig en 's namiddags Cbarcuteric-Winkels der Vereenigde Vteeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat.- Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 8 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 2 Winkel II.E. Van Beneden, Nieuwstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 7 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 1 J Winkel III.A. De Kirape, St. Janstraat. Zaterdag 11 Aug. Do personen van sectie 0 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectio 19 Niet Behoeftigen 's voormiddags. Behoefligen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. Maandag 13 Aug. sectie 1 DonderdaglG Aug. sectio 7, 10, 11 Dijnsdag 14 3, 6 Vrijdag 17 13 Zaterdag 18 10, 17 Behoefligen 's voormiddags.Niet-Behoeftigen 's namiddags Verkoop van Boter. w5«fce3 Korïe ^outsVaat Maand.13 Aug. sectie 1, 2, Dond. 16 Aug. sectieS,9,10,11,12, Dijnsd. 14 3, 4, 5,6,7, Vrijd. 17 13, 14, 15 Zaterd.18 1G, 17,18, 19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags E3. I" al de Gemeente-winkels is men verplicht zijne Brood- of Onder- slandskaart te vertoonen. HET BESTUUR. verbleef, tiaar Le Havro geroepen. De socialistische afgevaardigde zou den post waarnemen van Belgische gezant le Sl Petersburg. Nieuwe Amerikaansche leening aan Rusland. AMSTERDAM, 8 Oogsi. De Daily Telegraph méldt uit Washington De Vereonigdo Staten hebbon aan de voor loopige Regeering eene nieuwe leening van 415 millioen mark toegestaan. Do loeningen in den laatsten trimester aan de Bondgonooten gedaan, bedragen tot nu toe 7 1/2 miljards mark, of fr. 9,375,000,000 Sousa naar het front. Naar Parijs wordt gemeld John Phi- iiep Sousa, de komponist (muzikant) van Washington,Post en audere Amori- kaansche marches), nu luitenant in het marinokorps der Vereenigde Stalen, heeft van de regeering toelating gekregen met een marine muziekkorps naar het front* in Frankrijk le vertrekken. Hij is er ijverig mede bezig inarchen te komponeeren, waarmee de Amerikaansclie soldaten hunne triomfeorende intrede iu hun front gebied zuilen doon. Eene Konferentie van liet Viervoudig Verbond WEENEN, 8 Oogst. De rogoeringen van Ooslenrijk-llongarie, Duitschland, Bulgario en Turkye hebben besloten be sprekingen le houden ter voorbereiding van ekonomischo overeenkomsten, die zich ook over het gebied van liet ver keerswezen in gonoemde staten zullen uitstrekken. Weenen is met algemeeno stemmen lot plaats van bijeenkomst aangewezen. BEKEND BAKING Aan den heer Burgemeester der stad Aalst Het dorsciien der Gerst moet op Woens dag 15 Oogst geëindigd zijn. Do gemeen ten mo&len dit bevel seffens bekend ma ken. Do landbouwers kunnen dagelijks naar de aangestelde dorschmachionen lot 15 Oogst inbegrepen hunnen gerstoogst voeren. Verder is het dorschen van rogge of tarwe streng verboden, uitgezonderd Meldert. De gerst is na het dorschen seffons af te leveren. De hoogste prijs voor viggens en slachtzwijnen is van vvege de Etapj on inspectie op 2.5U fr. de kil. vastgesteld. De Kommanda-ntur. VOLLEN AFLAAT in de kerk dor Arme Claren Colelienen. Zondag 12; Augusti, ter gelegenheid van den feestdag der II. Moeder Clara, zul het Allerhoilig- sto Sacrament uitgesteld worden, van onder de H. Mis van 0 ure, tot na het Lof, welke zal geschieden om 3 ure nam. Priesterlijke Benoemingen. Zijno Hoogw. do Bisschop heeft omW- pastoor benoemd to Oudegom, den E. H. Audenaert, leeraar iu St Lievensgesticht te Gent. Stad Vervieirs i SIS 109° Trekking. 1 Oogst 1917. Do prijzen zijn gewonnen door de vol gende nummers N. 50261 fr. 15000 N. 12171 fr. 250 - 43143 500 45702 250 i 33132 300 32429 200 53857 300 r V»974 200 74327 300 48154 200 Studio van den Notaris Paul EEMAN. Huizen te Aalst, in de Dirk Martenstraat, Dendermondsclio steenweg, nabij 't nieuw Gasthuis, Moorselbaan en andere mot Magazijnen. Land, Meorsehen on Bouwgrond te Aalst, nabij het Park, Mijlbeek en Schaarbeek en in verscliillige gemeenten rond Aalst, fclaoi vpaaegtt tc koopera Handelshuis met poort en magazijn, le Aalst, in het midden der stad. 804 bemint uio profijt. Voorziet u van BRANDHOUT. Dagelijks te bekomen bij VALERY VAN DE VELDE, Scherreveldstraat, 14, Aalst. Hout iu ,grooto stukken of gausch gereed gemaakt voor in stoven of in kachels te i branden. Alles vrachtvrij ten huize afge leverd aan prijzen buiten alle concurren te. 1021

De Volksstem | 1917 | | pagina 2