öe onbsperklD Oiskissoioorloi Oorlogsberichten Wtetelljk gevechtsterrein Oostelijk gevechtsterrein Zaidsiljkssvecktsierrsin Schrikkelijke moord te Luik Eon inkassserder vermoord STADSNIEUWS Mob. Etap. Kommdtr. Aaist. Nationaal Hulp- en Voedmgskomite' Voedmgskomïteit voor Aeist j Provinciale Bevoorradingskoinmissie DOOD VAN BARON GREINDL T nltsnho bron BERLIJN, 10 Oogst. Legergr. van \roenpc. Rttpprecht Gisteren ontwik kelde de artïlleriestrijd in Vlaanderen in levigheid, naar gelang het afwisselend weder; 's avonds nam deze in het alge meen toe, om na stijgende nachtwerking vandaag in de vroege morgendatonden tussehen IJzer en Leie tot sterk trommel vuur over te gaan. In breedo vakken ten oosten en ten zuiden van Ieperen zijn sterke vijandelijke infanterie aanvallen begonnen. In Artesië was de artilleriestrijd weder- zijdsch van Lens en ten zuiden der Scarpe zeer levendig, 's Avonds vielen de Engel- schen in dichte gelederen aan van de baan l Monchy Patres tot a^n de baan Arras Cambrai. Ons vuur sloeg vernietigend in •hunne voorboreidingsplaatsen; de vooruit stormende troepen ledon in ons afweer- Ivunr en in strijd van man tegen man met onze dappere regimenten, do zwaarste verliezen. Zij werden overal teruggewor- pen. Ton noorden van St Quentin ontrukten Brandonhurgsche bataillons de Franschen eon loopgravenlinie op een frontbruedle van 12U0 meters. Tegenaanvallen des vijands mislukten. Meer als 150 gevan- genen bleven in onze handen. I Logorgr. van den Duitschen kroonpr. 1 Tuoschen Soiseons en Reims, in west Champagne on op do beide Maasoevers bereikte het vuur tamelijke hevigheid. Eeno Fransciie vei kennersafdeeling die aan de haan Laou Soissons in onze loopgraven drong werd door tegenaanval verdreven. Ten oosten der Maas braken Badische stoottroepen in do Fransche stolling ten noorden van Vacheiauville en brachten een aantal gevangenen mede. Luitenant Gontermann school twee vijandelijko uitkijkballons naar beneden. Franscbo bron PA-RIJS, 9 Oogst. In België deden wij nieuwe vorderingen ten zuidon van Langemark en brachten ongeveer 20 gevangenen binnen. De beide artillerieën waren bedrijvig aan den sekior van Pan theon, Epino, de Chevrigny en in den omtrek van Mont bij Auberive, alsook op de beide Maasoevers. Geene infanterie aktio. Op S Oogst hebben onze eskaders, on danks bet slechte weder hunne opdracht zeer verzwaarde, talrijke lochton gedaan en de vliogplaatsen van Kolmar en Habs- heim beschoten. PARIJS. 10 Oogst. In België zijn do Fransclion voortgegaan vorderingen te maken in den loon van den nacht. De Fransche troepen hebben verschillende hoeven bezet ten oosten van Bixschoole ten weslon van Langemarck en maakten een zeker getal mitrailjeuzon buit. Ten noorden van Sint Kwintyn hebben de aangevallen in de streek van Fayet op een front van ongeveer 1 km. De aanval werd gebroken door het Fransche vuur en teruggeworpen met verliezen, uitge zonderd in het Centrum waar Duitsche afdoelingen voet kregen op een geringe ruimte in de vooruitgeschoven Fransche elementen. Ten noorden der Aisne is do nacht gekenmerkt geweest door een heroptiak- kering van de besohieting in heel de streek ten zuiden van Allemant en van Filaiu. Rond 4 uren hebben deDuilsohers niet hevigheid de Fransche stellingen aangevallen, vanaf de Panthéonhoeve tot aan Epine de Chevrigny. Effektieven geschat op drie bataljons, en ondersteund door aaavalstroepen, heb ben herhaaldelijk beproefd storm te loo- pen tegen de Fransche linies. Op liet grootsto gedeelte van liet aangevallen front heeft liet Fransche vuur, met nauw keurigheid gericht, de aanvallers gestuit en hun zeer zware verliezen toegebracht. Duitsche elementen die or in gelukt wa ren in een Fransche loopgraaf binnen te dringen werden gedood ot' gevangen ge nomen, na een gevecht van man tegen man, tijdens hetwolk de soldaten blijk gaven van de bewonderenswaardigste kranigheid. De Franschen behielden al hun stellingen en namen 60 gevangenen. Andere pogingen der Duitschers, namelijk bezuiden Aillesèn b^zuidoosten Chevreux in de stro&k van Vauquois, naar Avocourt open ton Noordwesten van Flirey mis lukten eveneens onder hot Fransche vuur. De Duitschers hebben gevangenen in de handen dor Fransolion achtergelaten, en leden gevoelige verliezen. Bngeloche bron LONDEN, 9 Oogst. Do Fransche troepen hebben wederom vooruitgang gemaakt ten noordon van Bixschooto. Een vijandelijke troop die gisteren ten noorden van Roeux beproefde onze iinies te naderen, is door ons vuur met verlie zen teruggedreven. LONDEN, 9 Oogst. In de nabijheid van Lens werden geiukkige tochten ge daan, waarbij eenige gevangen gemaakt on vele Duitschers gedood werden. Onze troepen keerden na vernieling der vijan delijke verdedigingsinrichtingen terug. Zij hadden lichte verliezen. De vijandelij ke artillerie was bedrijviger dan naar gewoonte in deii sector van Nieuwpoort. Duitsche bron BERLIJN, 10 Oogst. Legergr. van prins Leopold van Beieren Oplevende geveclitsbcdrijvigheid bij Dunaburg, ten zuiden van Smorgon en bij Brody. Hier bracht een tocht van Duitscho en Oosten rijksch Hongaarscho troepen meer als 200 gevangenen op. Legergr. aartshertog Jozef Ten zuid ooston Czernowitz word hardnekkig ge vochten onze troepen drongen op ver scheidene punten in de grensstellingen der Russen. Ook in de Serelhvlakte on aan de Sol- ka werden na afweer van vijandelijke vooruitstooten, voordeelen boiiaald. Tussehen het Trot us en liet Putnadal bestormden de verbonden troepen niette genstaande taaien tegenstand verscheiden hoogtosteliingen der Roomeniers. In do heide laatste dagen worden in den Oitozsector meer als 1100 govange- non gemaakt en 20 machiengeweren als buit binnengebracht. Legergroep van von Mackensen Aan boido zijden der baan Jocsani adjudul Rou hebben Duitsche divisies op een breed front den overgang over de Sunta gefor ceerd. In verbitterde tegenstooten zochten de vijanden mot inzet van storke troepen- massa's ons vooruitdringen te verhinde ren alle aanvallen tegen front en flank mislukten onder de zwaarste verliezen voor don vijand. Macedon-isch front Niets van belang. Oostenrijksche bron WEENEN, 10 Oogst. Legergroep van generaal voldm. von Mackensen Ten noorden van Foc3ani hebben do ver bonden troepen, na verbitterde gevechten en hol afslaan van nieuwe Russische Roemeeiische tegenaanvallen, den noord oever der Susila bereikt. Legergroep van generaal oberst aartsh. Jozef Langs weerszijden dor Oitozstraat botsten de Oostenrijksche en Duitsche regimenten van generaal oliorst van Rohr gisteren op de sterk verschanste stellin gen van Ilercstan. In hardnekkige» aan - val wierpen wij gisteren den vijand van do hoogten ten zuiden van voornoemd dorp. Benevens zware bloedige verliezen, liot de vijand meer dan 1400 gevangenen en 30 machiengeweren in onze handen. Ook ten noordoosten van Holda, aan de Roumeenscho Bistrilza, moesten de Russen hunne sterk verdedigde stellingen aan onze stormloopende Honved3 over laten. In Bukowina, bij Solka en ten zuid oosten van Czernowilch, werden nieuwe vorderingen gedaan. Tegenaanvallen van Russische infan terie, vooruitdreven door kozakken, kon den geene verandering bijbrengen. Legergroep van generaal veldmaarsch. prins Leopold van Beyeren Bij Brody haalden Oostenrijksche en Duitsche stormtroepen, 200 gevangenen uit do Russische loopgraven. Russische bron PETROGRAD, 8 Oogst. In de richting van Wladitnir Wolinsk heeft de vijand, na voorbereiding door geschutvuur en mijnwerpers, onze stellingen in de streek van Semerinka aangevallon. Hij nam een doel van die stellingen in bezit, maar reserve», die tijdig ter plaats ver schonen, wierpen hem terug en herstelden den oorspronkelijken toestand. In de richting van Brody heeft een troep vijandelijke verkenners in de buurt van Balóoery een loopgraaf van een onzer voldposten met handgranaten bestrooid en daarop genomen. Eon tegenaanval onzerzijds dre9f de verkenners terug. Ten westen van de stad Zbarai heeft de vijand in de streek van liet dorp Iwalsjof onze posten eenigzins terugge dreven. In de streek van de uitmonding van de Zbrucz in den Dnjestor hebben onze troe- uen een ferm offensief ontketend en den vijand uit de dorpen Boryskowce en Wy. goda, alsmede van don hoogten ten zuid westen van die dorpen verdreven. Wij hebben hier 7 officieren en 300 soldaten gevangen genomen en 4 machiengeweren buitgemaakt. Ten Noordwesten van- Sereth hebben onze troepen op het front lussclien de dorpen Wasehkoulz en Oprischoni ver scheiden hardnekkige aanvallen des vijands afgeslagen. Ten Zuidwesten van de stad Sereth slaagde do vijand erin onze loopgraven binnen te dringen, maar een tegenaanval herstelde de situatie. Op de rest van het front geweervuur en verkenningen. Tussehen den weg van Kimpolung en den berg Lamuntoia heeft de vijand een aantal aanvallen gedaan, waarvan liet meoroiiueel werd afgeslagen. Verscheiden van onze dappere regimenten verdedigden zich, na hun laatste patroon te hebben verkeiioton met de bajonet en met steenen dio zij van de heuvels afslingerdeu. De slaagde er alleen iu ons twee hoogten ten Westen van Dzemin en ten Zuidw. sien van Sotsji af te nemen. In den nacht van den 8stcuzijn onze troepen, die de streek aan beide zijden van den weg Kimpolung bezetten, evenwel een weinig achteruit getrokken. In den loop van den 7den heef de vijand zijn hovige aanvallen tussehen den spoor weg FocsaniMaracesli herhaald eu onze troepen ten Noordon van Bisigesoi teruggeworpen. Oostenrijksciiö bron WEENEN, 10 Oogst. Bij Mory, in zuid 'i'yrool, drongen onzo afdeolingen in do vijandelijke lijn, namen er eo:i loop graaf en brachten een offioier en 53 man als gevangenen binnen. Italiaansobe bron ROME, 9 Oogst. Op het heele front hier en daar patroeljeondermiiningon. Wij namen daarbij gevangenen en brachten don vijand verliezen toe. Aan do midden Donzo en den Karst was op sommige plaatsen do artillerie strijd heviger dan gewoonlijk. Onze vliegers 'hebben weer geslaagde tochten achter 't vijandelijk frent gedaan. Zij hebben verwoestingen aangericht en brand veroorzaakt in militaire inrichtin gen. Door afwoervnur werden eenige toestellen geraakt. Niettemin konden zij alle terugkeeren. BERLIJN, 10 Oogst. In het Aer- molkanaal en in de Noordzee werden door onze duikbooten weder vier stoomers en zeilschepen verzonken, waaronder de En - gelsc'ne stoomer Glemtroe 4718 t,, met tin, maïs en andere waren, vorder twee bewapende diep geladen vrachtstoo- mers, waarvan naam en lading niet kon den vastgesteld worden. De ladingen dor andere schepen beston den uit springstoffen, hout, benzol, olie en koffie De chef van den admiraalstaf der marine. Een lantaarnaanstoker en groenten koopman ontmoetten rond 4 ure 's mor- gouds in de ruo des Premontréas, te Luik twee kerels die een groot zwaar pak droegen en d9 richting namen van do Piercotlaan, om daar hot pak in de Maas te werpen. Ziende dat zij achtervolgd werden, lie ten zij hun last vallen en sloegen op de vlucht. De policie inmiddels door de twee eerstgenoemde personen verwittigd, kwa men ter plaats on sleldun vast dat het pak hot lijk bevatte van eenen persoon, on geveer 26 jaar oud. Het slachtoffer was aan handen en voeten gebonden en verworgd. Het is zekero G..., inkasseerder van een nij'verlieidsgosticlit van de Ourthe vallei. De man was naar Luik gekomen, om ontvangst te nemen van eene groote som geld. Nadere Bijzonderheden. Aanhoudingen Het slachtoffer is de inkasseerder Goene, 27 jaar oud, bediende in de «Laminoirs de l'Ourthe». wonende le Cliêuée, mot zijne oude moeder, wiens eenigen steun hij was. De ongelukkige was Maandag naar Luik gekomen om in de bank Dubois, Groenplaats, eene som van 10.000 fr. le innen. De policieofficier Sandre, heeft woens dag namiddag 2 verdachte jonge gasten vrienden van liet slachtofferaange houden, dié het slachtoffer Coene in een huis van de Sirênosstraut hadden gelokt. Do inkasseerder koesterde geen arg waan en volgde zijne vrienden in het voornoemd huis, waar hij, nauwelijks binnen, door de jongste der twee gasten werd vastgegrepen en met eene ilesch op het hoofd werd geslagen totdat hij iu bezwijming viel. Vervolgens poogden de moordenaars hun slachtoffer mei eeno koord lo ver worgen, doch daar zulks niet spoedig genoeg ging, maakten zij verder hun slachtoffer at' mot hamerslagen. Vervolgens wikkelden zij don ongeluk kige Coono in eenen zak en begaven zich mot hunnen akeligon last naar do Pier cotlaan, om het ducr in re Maas te wer- pon. De twee verdachten werden in liet bezit gevonden eoner groote som geld, waarvan zij de horkomst niet konden aanduiden. Behendig ondervraagd, doden zij ein delijk volledige bekentenissen de twee jonge moordenaars, do genaamden Gust., B.., 21 jaar ouJ, afkomstig van Embourg en Felix C..., 19 jaar oud, van Cbênée, beiden zoons vau achtbare familiön, wer den in bet gevang van Luik opgesloten. ZONDAGRUST. Zondag 12 Aug. zal alleen openblijven, v*n 's middags tot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. Gallebaut, Botermarkt. GESLOTEN. Wij vernemen dat. ter gelegenheid van O. L. Vr. Hemelvaart, do kassen, bureolen en zaal der brandkof- fers dor Banque Centrale de la Dendra, op 15 en 16 Augustus aanstaande, zullen gesloten blijven. 1124 Het gemeentebestuur der stad koml van wege de Duitsche Overheid het volgende schrijve» te omvangen. LANDIV. EETOIEBSS TELLE S Oogst 1917. Aan het gemeentebestuur AALST, üns schrijven van 5 Juli 1917, is, op grond der op 18 en 19 Juli 1.1. hier ingebrachte re- elamutién aan een .juist ouderzoek onder worpen. Naar oon door vakman eigenaardige waar neming, werden de volgende bakkerijen aan gesteld 1. De Boeck Petrus, Leopoldstraat, 2. Kieokens, wed. Korte Nieuwstraat, 3. Koppens, Gebroeders, Molenstraat, 4. Nys Robert, Molenstraat, 5. De os IHppoJiet, Molenstraat, Van de \Viele Atnedé, Violettestraat, 15, 7. Vermoesen Lodewijk, Klein Bolluweg, 4. 8. D'Haese, wed., Brabantstranc, d, 9. Blomrnaert Joseph, Geeraerdsb.str. 38, 10. Meclielinck Edmoud, St Jobstraat, 98, 11. Lemaitre Edmond, Geutschest.weg, 129. 12. Callebaut Albert, Gentschesiraai, 12, 13. Verleysen Jozef, Meuleschettestruat, 16, 14. Sam. Work. Maatsch., Piet. Coeckestr. 15. (Jjllebaut Egidius, Ruozeridrecf, 26, 16. De Ridder Simon, Moorselbaan, 3.', 17. De Boelpacpe Leopold, Langestraat, 80. 18. Adam Kimiel, Brusselschest.w. 83. De Kominandantur legt aan deze bakkerij en de strengste nauwkeurigheid op. Het Nationaal Komiteit moet zelfstand konlrool uitvoeren. De verkoop van brood MAG ALLEENLIJK in de bovengenoemde bakkerijen geschieden. ledorecn is gemachtigd iu de bakkerij te koopen naar keus. Verboden is verder het bakken van wit brood, van koeken en taarten, alsook de fa- bnkatie van «crème a la glace-. Het bakken van koeken en taarten is al leenlijk aan do patisserie - Van Ertvelde - Lange Zoutstraat, 29, toegelaten. De patisse rie Van Erlvelde, mag alleenlijk gebak aan militaire personen alieveren. Üvortredingen van het hakverbod wordt met cone geldboete tot Mark SnOd of met ee; gevangenisstraf tot 2 jaar gestraft. Dit bevel :s ter algemeene kennis te bren gen en treed in voege van Maandag 13 Oogst aanstaande. WITTICH, Oberstleutriant u. Kummandant. aan de Burgemeesters der Kommdtr Aalst. 1.Allo oogst van middelbare vroege en late aardappelen wordt in beslaggenomen. 2. Middelbare vroege aardappelen mogen slechts geoogst vsorden iu den tijd van 12 tut 27 ÜOgit. In den lijd van 27 Oogst tot 10 September is allen aardappelenoogst teri strengste ver boden. Overtreders worden met zeer hoogo strafte» gestraft. 3. In iedere gemeente moet in den tijd van 10 tot 20 Oogst, in het Gemeentehuis eenen lijst neergologu worden va» allo Airdapjml- planlers. In deze lijst moet vermeld woTden de naar» en woonplaats vandeir landbouwer en de oppervlakte der middelbare vroege en late aardappelvelden, alsook hot getal der leden van liet huisgezin. Eenieder dio aard appelen geplant heeit is verplicht de optel lingen van de/.en lijst persoonlijk na to zien onjuist up ie stollen. Indien do juiste optel- .ing in den tijd tot 2o Oogst gedaan is, zal er nooit eeno bestraffing wegens onjuiste aan gifte aan den landbouwer toegepast worden. Nogthaus zullen de strengste straiten worden toegepast aan degenen welke onjuiste aan giften van de a:nbuuwvlakte opgemaakt heb ben en welke op 20 Oogst de optellingen niet juist aangegeven hebben. 4. Wie middelbare vruego aardappelen inoogst, moet geheel den opbrengst aau- stunds aan de Etappen Koinmaridautur af leveren. Hij mag alleen het plantgoed voor den ver bouw van het komende jaar met 160U kgr voor 1 liectaar Een 20 kgr eetaurdappelen voor eiken persoon zijns huisgezins achter- huuden. Met deze hoeveelheid moet hij tot 15 September voortkunnen, Geheel het overige gedeelte van eten oogst moet afgeleverd worden. Hiervan neemt het Duitsche legerbestuur van elke are verbouw grond 00 ktrr. De thans nog overblijvende» hoeveelheid is voor de bevolking bestemd en wordt door de Etappen-Kommandantur »an de Bevoorradingskoinmissie toegewezen. Het Gemeentebestuur en de Plaatselijke Kommissie moeten voor de juiste verdeclmg aan de bevolking zorgen. 5. Het Bevoorradingskomiteit zal in elke gemeente door zijne plaatselijke Konmissi moeten voor de juiste verdeeling aan de be volking zorgen. 5. Het Bevoorradiugskomiteit zal in elke gemeente door zijne plaatselijke Kommissie en zijne Controleurs den oogsc der middel bare vroege en der late aardappelen nauw keurig doen wazie». Iiiwrvoor geeft de Kommandantur aan het Onder-komiteit vau Aaist do lijst van do ver bouwde aardappelen, waarop de naam, de woonplaats, de vurbouwvlakte en liet getal leden van het huisgezin van ie^tren planter vermeld staat. 6. Het Gemeentebestuur wordt verant woordelijk gemaakt voor de juiste aflevering on wordt bij het toezicht voor de aflevering en voor het bewaren der aardappelen door het Bevoorradingskomiteit ondersteund. Afzonderlijk moeten de vertegenwoordi gers van het. Bevoorradiugskomiteit ervoor zorgen, dat de hoeveelheden der eetaardappe- len dio voor het huisgezin van den planter achtergehouden zijn, juist bij de verdeeling berekend worden. 7. Voor de juiste aflevering der aardappe len worden in de Kominandantur Aalst de handelaars Aimé SCHOuN cn C o:\stant WELLEKENS aangesteld, die verplicht zijn do aardappelen welko moeten afgeleverd worden, voor de Kommandanlur op te koo pen. Deze agenten zijn voorzien van een bij zonder bewijsstuk. 8. Zonder toelating der Etappen-Komman- dantur is het verboden den oogst van aard appelen te koopen e» te verknopen, te ver voeren en er zelfstandig over te beschikken. Het vervoer is alleen toegelaten van den ak ker tot de afleveringsplaatsen. 9. De aardappelen die in 't Werk van den Akker - bebouwd zijn, zijn vrij van de afle vering, voor zoover deze afkomst door de lijsten bewezen wordt, welke aan de Kom mandantur door hare Onderkonimissies ui terlijk tot 20Uogst moeten ingediend worden. Verder zijn vrij van de aflevering degene, welke in hunne hoven niet meer dan lu aren met aardappelen beplant hebben cn tot2'0 Oogst aan de Kommandantur door den heer Burgemeester de verbouwvlakte juist aange geven hebben. 10. De gestichten, kloosters, scholen en weldadigheidsgestichten, welko buiten hunne inwoners ook andere personen met onder houd verzorgen, moeten ten laatste tegen 20 Oogst, het getal der inwoners eu der perso nen welke gewoonlijk onderhoud ontvangen aan de Landbouwafdeejing der Kummandan- tur aanmelden; terzelfder tijd moeten zij den vorbouwgrond van aardappelen juist aange ven. Zoover do verbouwgrond vau aardappe len niet grooter is a|s j aar voor ieder per soon, zijn z:j vrij Van den alleveringsdvvang. Indien het getal der verzorgde personen groo- ter is, zoodat per hoofd berekend, nooit een aar voorhanden is, mag eene aanvraag aan de Kommandanlur gestuurd worden, om een aantal aardappelen toegewezen te worden. 11. De Kommandantur beveelt aan alle in woners, voor de juiste aflevering der aard appelen te zorgen. Anderszins is het onmo gelijk, alle klassen der bevolking van het noodige aandeel aardappelen te voorzien. Het Gemeentebestuur, de heer Burgemeester of zijn plaatsvervanger en de leden der plaat selijke politie, doch voornamelijk liet Be- v./orrrdingskomitöit worden ervoor verant- c 1 ijk gemaakt, da,t de aardappelen juist afgeleverd cn aan de bevolking, volgens het verdeelingsplan, opgemaakt door hot Dto- iiciaal Komiteit, juist verdeeld worden. 12. De Kommandantur zal de strengste straften toepassen aan dezen welke aardappe len achterhouden of versmokkelen, alsook dogenen welke den smokkel van aardappelen niet beletten. De Kommandantur verwacht dat de gansche bevolking liet grootste belang zal hechten aan den aardappeloogst en dat allo gedeelten der bevolking hunnen plicht zullen doen om de aardappelopbrengst vau dit jaar voor het legerbestuur en de bevol king te verzekeren. Overtrediugen dezer verordening wor den met ten hoogste 10,000 tearh geldboete en met gevangenis tot 3 jaren gestraft. De Kommandanlur zal aan alle tegenhandelin- gen de strengste straften opleggen. (get.) W1TT1CH, Oberstlöutnunt u. Koiurnandant. Aan alle landbouwers der Gemeente is da delijk bekend te maken, dat 12.4 percent kui- nietzout door de KommaDdantur kan afgele verd worden. ESonoLi-tesi-t .A.3E3jL_.f3rr BeschiJibare wam voor de week van 13 lot lü Augustus Vet, Cr'atallisésuikc Boonen, Soda, Zcat. Meel, Baby's Food (voor kin-deren onder do 3 jaren.) UïscEl zooals Tarbot, 'Sekfiivisch, Tongen, Kabeljauw, Ko<-, Do Bestuurder, Karet De Welf. N. B. Op Woensdag 15 Oogst, zijnde O. L. Vr. Hemelvaart, zal de National Winkel gesloten zijn. De sectiën 6 en 7 bieden zich dus doze week 's Dijtiadags aan en do sectiëu 8 on 9 's Donderdags. De Vise/zal verkocht wor-den in de Onder wijsstraat, in dezelfde orde der 4Sectiën als in den Nationale Winkel. BsSQsugHijik naira r<Se Van af Maandag 13 dezer, zal du waarde der toegekende hoeveelheid aardappelen on den bijleg, alle weken betaald worden ten bureele der Lange Ridderstr.. nlevolgt DAGEN 's Voormiddags 's Namkldags 's Maandags Sectien 1 2 's DLjnsdags 3 en 4 5 's Woensdags 6 en 7 S en 9 's Donderdags 10 en 11 12 's Vrijdags 13 en 14 15 's Zaterdags 16 en 17 18 en 19 In de week van 13 tot 19 Oogst, gezien het bureel Woensdag 15 Oogst, zal ge- sloten zijn, moeion de sectiën 6 en 7 zich Dijnsdag namiddag aanbieden, en d9 sectiën 8 en 9 Donderdag namiddag. De Bestuurder, KAREL DE WOLF. G ZE-3C ^'2?3L C?,J?4T IrtCIETL. Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte worst, Hatfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 11 Aug. sectie 5 Donderdag 16 Aug. sectio 4 Maandag 13 4 Dijnsdag 14 3 Niet-Behoeftigen 's voormiddags.Behoeftigen 's namiddags Charcuterie-Wmkels dar Vereeitigde VlueschJiouwers Winkel I.J. Do Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 8 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 2 Winkel II.E. Van Benéden, Nieuwstrnat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 7 welke do laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectio 1 Winkel III.A. De Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 6 wolko de laatste maal niet bediend zijn, Maandag 13 sectie 19 Niet Behoef tigen 's voormiddags. Behoefligcn 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. SX.TI3SEIRI J-WINKEL. Maandag 13 Aug. sectie 1 DonderdaglG Aug. sectie 7, 10,41 Dijnsdag 14 3, G Vrijdag 17 13' i Zaterdag 18 16, 17 Behoeftigf.n 's vóormiddags.Niet-Behoeftigen '5 namiddags Verhoop -VSUOL Boter. cöiwfceS KorSe £o<rts?raat Maand.13 Aug. sectie 1,2, Dond. 16 Aug. sectie8,9,10,U ,12, Dijnsd. 14 3,4, 5,6,7, Vrijd. 17 13. 14, 15 Zaterd.18 16, 17, 18, 19 Behoefligen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddaas E. In al do Gemoanto-winkols is men verplicht zijne Brood- of Ondur- s'.andskaart te vertoonen. HET BESTUUR. Du hoeveelheid door de gemeente verlangd moet voor den ISAugusti bij do Landbouw- afdeeling ingediend worden. Deprijs wordt in de eerstkomende dagen vastgesteld. Betreffende liet inbeslag nemen van den ajuinonoogst. Hiermede wordt bekend gemaakt, dat do ge/.ameutlijUe ajuinenuogst 111 beslag wordt genomen. Voor iedere hectaar bebouwden grond moe ten 2500U kilogr. aan den aangewezen groen- tenhaudelaar Van den Bosuil en Cnie, afgele verd worden. Het overschot wordt door de Voedingskommissie onder de bevolking ver deeld. O/ertredingen worden met eene geldboete tut 5000 mark ol' met een half 01 geneel jaar gevang gestra t. Verders is op het indragen der verlangde ajuinenhoeveelheid acht te geven. Do Kommandantur zal met zware straffen oorgaan tegen onwillige landbouwers eu gebiedt het Gemeentebestuur seffens tot do orde te roepen do ajuiuuubebouwers die dit bevel niet stipt nakomen. Bij gemis aan opgavo is do Burgemeester stralbaar. Insgelijks is de Voedingskommis- sio verantwoordelijk voor du gcëischte afle vering. (get.) WITTICH, Oberstleutuaut u. KommandanL AVOND BERICHT BERLIJN, 10 Oogst. (Officieel). Heden morgend zijn in Vlaanderen, de sterke Engelsche aanvallen, welko on dernomen werden tussehen Ieperen Roe- solare en 'Hollobeke, mislukt. In het Gasinu en Octozdal, in west Molaau drongen onzo troepen zegevierend vooruit. De - Nieuwe Rotterdamsche Courant meldt uit Le Havre De regeering ont ving het bericht van het afsterven van baron Greiodl, die tot 1912 Belgischo ge zant was te Berlijn en thans te Brussel overleden is. Den 2 Augustus 1914, nam liij in zij 110 hoedanigheid van staatsminister deel aan de beraadslaging nopens de kwestie van den doortrek der Duitsche troepen door België. Baron Greiodl was do zwager van staatsminister Woeste. Drie zijner zonen beviuden zich aan het front. I

De Volksstem | 1917 | | pagina 2