Os onbeperkio öuüdjosioorloi Oostelijk geveciitsterreifl KLEINE FEE Zuidelijk (jmslitsterrela .Zuid-Gostelijk gevesiiierreic Turkssïse fraatea Entsiile-Koiiferencie in Engeland STADSNIEUWS Nationaal Hulp- en Voediirgskonrsit* Voedingskomiteit voor Aeist Provinciale Bevoorradingskommissie te: koop Franschen een Daitsche overrompeling gestuit. Ontmoetingen van patroeljes in den Elzas, in het Garpachbosch. Bngelsehe bron LONDEN, 10 Oogst. Door eenon gevolgrijken plaatselijken aanval in den vroegen morgen volledigden wij de ver overing van Westhoek en het overige van de door der. vijand gehoudene stellin gen op den rug vau Westhoek. De Fran schen dringen ten oosten en ten noorden tegen de vijandelijke stellingen vooruit. Wij deden eenen aanval tegen de vijan delijke stollingen op uitgestrekt front ten oosten van Mouchy Ie Preux. Wij vernie tigde onderstands en beschadigde sterke verdedigingsplaatsen. Wij brachten een tegenaanval tot staan. Er werden twee raachiongeweren on talrijke gevangenen ingebracht. LONDEN, 10 Oogst. Onze aanval len van lieden morgen ten oosten van Ieperen hadden op een front van onge veer 3 km. ten zuiden van den spoorweg Ieperen-Koessolaero plaats. Op den rechten aanvalsvleugel ontwikkelde zich een lievig gevecht om do hoogte van boide zijden der baan Ieperen Meenen. Er werd eenigen vooruitgang door onze troepen in dit gebied gedaan, 't gevecht duurt voort. In het centrum en op den linkervleugel werden na overwinning van den vijande lijken weerstand al onze doeleinden be reikt. Builen Westhoek en de hoogte ruggen van Westhoek, welke nu volledig in onzo hand zijn, richtten zich onze troepen in het boscli van Gloucore(?) in. Don vijand werden zware verliezen toe (gebracht en 240 gevangenen afgenomen, (liet inlusschen toegekomen Duitsche bericht deelt in tegenstelling hiervan mede, dal da op meerdoro plaatsen in ons frontlinies gebrokeuo vijand door togen aanval der beschikbaar gestolden terug geworpen werden, bij Westhoek eerst na lange verbitterde gevochten). LONDEN, 11 Oogst. Gisteren avond is hevig gevochten om het bezit van hot belangrijke terrein, dat wij ton oosten van Ieperen hebben genomen. Do vijand rukte zes maal ten aanval op en werd telkens door ons vuur teruggesla gen. Wij houden de geheele stelling bezet en hebben bovendien terrein gewon nen in do buurt van den weg vanjjleperen naar Meenen. Wij hebben gisteren avond invallen gedaan in de loopgraven van den vijand ton zuiden van Arnientières. Duitsche bron BERRL1JN, 11 Oogst. Front van generaal veldmaarskhalk Prins Leopold van Beieren Niets nieuws. HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW 12° VERVOLG. Daar zal /ij wol voor bedanken. Dat is alles voorbij. I cot zij gezond. Ui.j kunt nu weer gauu van waar ;j i.j gekomen zijt; dan wordt gij wat uwe moed-.-r geweest is en dan doen zo ook met u... hij legde zfjno handen tegen zijne wang, maakte de pantomime van schie ten en riep Pat' Het kind zag hem met groote oogen aan. Hij sprak van hare moeder dat was nog nooit gebeurd, maar wat hij zegde, klonk zoo onbegrijpelijk. (.Üj kent mijne mama in 't geheel niet I zegde zij, hall vragend, hall twijfelend het scheen alsof zij den adem inhield. O, ik weet veel meer van haar dan gij, ant woordde hij, en voegde er ua eenig stilzwij gen bij, terwijl zijn blik valseh ouder bet gezonken voorhoofd gleed gij weet zeker niet «ons wat uw vader en moeder waren 'f Felicitas schudde haar hool'd met cene lieftallige onschuldige beweging maar te gelijkertijd hiugen luwe oogen angstig smee- iïend aan zijne lippen. Zij kende de manieren van den knaap te goed, om niet te weten, dat er nu iets volgen zou dat haar zeer zou doen. Front van goneraaloversle Aartshertog Joseph In de grensbergen der Moldau wierpen Duitsche en Oostenrijksche Hon- gaarsche troepen den taai zich werende vijand aan het Slanic en Oitogdal Ooslelijk terug. Ook aan den Mt. Gloya en Mgr. Casinului werden da Roemenen van be- heerschende hoogten verdrongen. Legergroep van generaal veldmaar schalk von Mackensen Door inzet van zeer sterke krachten die tot zeven maal tegen de door ons gewonnen Susita stel lingen stormden, poogden de Russen en Roemenen in vertwijfelde aanvallen het verloren terrein terug te veroveron. Iedere aanval brak aan het front onzer dappere troepen af. de dag kostte don vijanden ongewone erge bloedofl'ors. Winst heeft hij hem niet gebracht. Macedonisch front Geene bijzondere gebeurtenissen. BERLIJN, 12 Oogst. Legergr. van prins Leopold van Beieren Geene gebeurtenissen van belang. Legergr. aartshertog Jozef: Ten zuiden van het Trotusuldal bemachtigden Duit sche en Oostenrijk Hor.gaarsclio divisies de beheerschendo hoogtestellingon en liet dorp Grozesci. Tegen onze vooruitdrin gende troepen ten zuiden van het üitozdal bracht de vijand verachte troepen in het vuur, die ziel; in herhaalde verbitterde Legenslooten te vergeefs uitputleden. Legergr. von Mackensen De gevech ten noordelijk van Focsani duren voort. Tusschen Serelh en de baan Adjudulnou vielen gisteren Russen en Roemenen met sterke krachten onze lijnen aan. Geen voet terrein ging voor ons verloren. Ten' westen van dun spoorweg werd do vijand door Duitsche aanvalstroepen naar het noorden eu liet noordoosten teruggedron gen; hij leed hij vergeefsche tegenstooten biuüdig© verliezen. Sedert 6 dezer zijn op dit slagveld meer als 130 officieren en GG50 man gevangen genomen; IS stukken geschut en 61 macniengeweren werden buit gemaakt. Van de Sereth tot aan den Donau nam de vuuractie hij den vorigen dag in he vigheid toe. Aan do Buzunemonding werd een Russische aanval teruggeslagen. Macedonisch front -• De toestand is onveranderd. OoBtenrijksch© bron WEENEN, 11 Oogst. Ton Noorden van Fuscani ondernamen de Russen en Roemenen gisteren namiddag levendige massaaanvallon, die bieren daar 20 gol ven diop geplaatst waren. De Duitsche divisies sloegen don vijand in zegenrijke afweer terug. De gevechten aan de Oitoxbaan verlie pen gevolgrijk. Oostenrijksch Hongaar- sche en Duilsche strijdkrachten drongen do verdedigors, loopgraven op loopgraven cnnuj a Het was kermisvolk I riep hij op verachle- lijken toon, weet ge, menschen zooals wij bij het vogelschieten gezien hebben ze ma ken kunsten en luchtsprongen en gaan dan met een bakje rond om geld te bedelen. De lei viel op den grond en brak iu stuk- hen. Felicitas was opgesprongen en rende als zinneloos den knaap voorbij naar Rika. Hij liegt, niet waar, Rika t hij liegtriep zij met holle stem en greep haar bij don arm. Dat kan ik eigenlyk niet zeggen, maar overdreven heeft hij, antwoordde Kika, wier hardvochtig gemoed bij het zien van het ontstelde kind toch eenig medelijden kreeg., gebedeld hebben zij nietmaar zij zijn wel kunstenaarsvolk geweest. Eu zij hebben loeiijke kunsten vertoond I riep Nathanaël terwijl hij naar den heerd trad en scherp in Felicitas gezicht keek zij weende immers nog niet ja, zij zag hem zoo onbeschaamd wild aan, met hare vurige schitterende oogen, dat hij in wezenlijke woede geraakte. Afschuwelijke kunsten hebben ze gedaan herhaalde hij. Uwe moeder heeft den ilcere beieedigd, en daarom komt zij ook nooit in den hemel zegt mama. Zij is in 't geheel niet dood I barstte Feli citas uit. Haar kleine bleekc mond sidderde koortsachtig en hare huDd hield dcu rok van Rika krampachtig omkneld. O, al lang, dom kind al lang, papa heeft nemend, lot aan d9 hoogte ten Zuiden en ten Westen van Okua terug. Verder ten Noorden geene wezenlijke veranderingen in den toestand. WEENEN, 12 Oogst. Ten noord westen van Focsani wierpen onze verbon denen do Rassen en Roemenen verder terug. Alle pogingen des vijauds, dit front door massa aanvallen te ontlasten, mis lukten met zware verliezen voor den vijand. In liet Oitozgobied viel de vijand even eens met sterk© krachten aan ten zuiden van Gorozesci. Hij voerde tot jjtwaalf stormaanvallen uit, die allen voor onze lijnen ineenzakten. Het Soproner Honved regiment n° IS scheen bijzonder uit. Ten westen van Ocua ging onzo aanval gunstig voorwaarts. Grozesci en Slanic werden genomen. Onze troepen naderen liet Trolusdal. Ten noordoosten van Warna, in de Ëukowina, mislukten verscheidene Russische aanvallen tegen onze hoogte stellingen. Russische bron PETROGRAD, 9 Oogst. Naar den kant van Brody nog al lievig geweervuur. Ten Zuiden van de Pruth tot het dorp Sipot heeft de vijand een hoogtereeks genomen en onze troepen eenigszins naar het Oosten gedreven. Tusschen de rivie ren Lutolia en Dofina hebben wij eenige aanvallen des vijands afgeslagen. Op een van de hoogten slaa-de hij er in, in onze loopgraven binnen te dringen, maar een tegenaanval dwong hem op do vlucht. Wij maakten 8 gevangenen en vermees terden een macliiengeweer, waarmee de vaandrig Samokhin onmiddelijk op den vluchtenden vijand schoot. Na arlilloriovoorhereiding heeft do vijand de Roomeensche stellingen tus schen de rivieren Oitoz en Gasinu aange vallen en eenigen voortgang gemaakt. Ten Zuiden van do Gasinu worden zijn aanvallen door deRoemeniërs afgeslagen. Ten Noorden van Foscaui zijn onzo troepen tengevolge van nieuwe aanvallen des vijands terug moeten gaan ton Noor den van Presitanu. Oostenrijksch© bron WEENEN, 11 Oogst. Aan de Izonzo flakkerde do artilleriobedrijvigheid weer om op. WEENEN, 12 Oogst. Aan den Isonzo werd de vijandelijke vliegersver- konning door onze vliegers mot goed ge-*1 volg bestreden. Vijf Italiaansohe vliegers werden afgeschoten, waarvan drie door kapitein Brunonski. Italiaans ch© bron ROME, 10 Oogst. De gevechtsbe drijvigheid was op 't gansohe front tame het u nooit willen zeggen. In do zaal van het raadhuis is zij bij het kunstenmaken door de soldaten doodgeschoten. 't Geplaagde kind begon hartroerend te schreien Rika had bij dio laatste woorden bevestigend geknikt Nathanaël had dus niet gelogen. Op ditoogonblik kwam Hendrik van zijne boodschap terug. Nathanaël maakte dat hij weg kwam toen de breedgeschouderde knecht in de keuken verscheen. Valscho karakters hebben steeds een onver- winnelijken afkeer van een oprecht eerlijk gezicht* Ook de keukenmeid voelde kwellingen van het geweten zij hield zich ieverig bij den heerd bezig. Felicitas weende niet meer, zij had bare opgeheveu armen tegen don muur geslagen en ieuedo er met het hoofdje tegen maar men hoorde hoe zij een heilig snikken be dwong. De doorsnijdende kreet van het kind was echter tot m 't voorhuis doorgedrongen Hendrik had hem gehoord hij zag nog hoe Natahaöl wegsloop en begreep terstond dat hij cene ondeugende streek had uitgevoerd. Zonder een woord te spreken trok hij de kleine van der. muur af en richtte haar ge zichtje omhoog het was zeer vrceselijtr ont steld. lijk levendig. Do vijand deed gisteren tegen het aanbreken van ^en dag twee aanvalspogingen op onze stellingen in liet Coalbadul (Brenta) en ten Noordon van Santa Caterina (Gorz) zij geraakten in ons vuur ineen. Vijandelijke stormpa- trooljen werden vernietigd, haro over schoten, 20 man, door ons tot vervolging uitgezondene afdoelingen gevangen ge nomen. In den nacht op 9 Oogst vernieuwden eenige sterke eskaders onze strijd vlieg tuigen den aanval op de militaire plaat sen van van Pola. Bij gunstig zicht troffen onze vliegers met uilslag het Arsenaal en do voor ankerliggende vijandelijke vlooi, die volkomen Ie herkennen was, mot eene ton hommen van sterke ont- plolflugskracht. Nadat zij sterk afweer- vuur ontvangen en vijandelijke, ter hun ner vervolging opgestègene watervlieg tuigen teruggeslagen hadden, keeruon alle onze vliegtuigen op hunne plaatsen terug. ROME, 11 Opgst. Ten zuid oosten van Mori hebben sterke groepen vijanden iu den nacht die aan don lOn voorafging, in het Lagarinadal don tegenstand van een onzer voorposten gefnuikt, waarna ze daarin wisten door te dringen, inaar zo moesten dien post dadelijk weer ont ruimen, daar Italiaansohe versterkingen toeijlden. In den loop van den dag van gisteren intenser werkzaamheid van het geschut en drukker bedrijvigheid van verkennings afdeelingen op het Julisclie front. Wij maakten eenige gevangenen en verboter don tusschen Bosco Malo enKostanjevica het front oen bee.je in ons voordeel, doordat we eenige heuvels binnen onze linies brachten. Oostenrij ksehe bron WEENEN, 11 Oogst. Niets van belang te melden. Bulgaarsche bron SOFIA, 11 Oogst. -- Macedonisch front In de Cornabogen, ten Oosten van Makowu, werd een vijandelijke verlten- nersafdeeliitg door onze bommen verdre- voii. Tusschen het Wardar en liet Doirati- meer levendig arlilleriovuur wederzijds van den Wardar en aan do Neder Slrooma lovoiidigo patroeljewerkzaamheid. Op liet overige front zwak vuur. Iloomeonsch front Bij Malunudia ge weervuur. Bij hel dorp Garwau, ten Zuiden van Galatz, plaatselijk kanonvuur. SOFIA, 11 Oogst. Roomoansch front Bij Moroegueil, ten Oosten van Malmioe- dea, zijn afdeelingen van onze troepen naar den Noordelijken bever van den Sl Georg arm (van den Donau) getrokken en hebben don vijand verliezen toegebracht Toen begon het arme kind op nieuw luid te weenen en snikte Zij hebben mijn arm moedertje doodgeschoten, mijne lievo goede mama Het eerlijk gelaat van don knecht word bleek vur. inwendige gramschap, hij scheen een, vloek te onderdrukken. Wie heeft u dat verteld vroeg gij, en zag Rika dreigend aan. ltet kind zweeg j maar de meid begon te vertellen wal er gebeurd was, terwijl /.ij in het vuur pookte, het vleescli bedroop cu al lerlei onnoodige dingen verrichtte, om Hen drik niet aan te zien. Ik vind ook, dat Nathanaël het haar van daag nog niet had hoeven te zeggen, voegde zij er eindelijk bij, maar morgen of overmor gen neemt mevrouw haar toch onder handen en dan wordt zij gewis niet zoo heel zacht aangepaktdaar Kunt gij zeker van zijn Hendrik nam hel kind bij <le hand en ging met haar op do vensterbank /.ilten. Hij deed zijn best om haar tot budui-ün te brengen, en vertelde haar zoo vers hoonend mogelijk het vrceselijk voorval p. but raadhuis, eu lies oot met te zeggen dat i.n c mama, die er toon, zooals tic menschen zegden, reeds als een engel uitzag nu in den hemel was en zeker hare kleine Fee kou zien. Toen streelde lnj teeder het hoofdje van het kind, (Jat op nieuw in een krampachtig weenen uitberstte. (Vervolgt.) Elders artillerie c:i geweervuur. Eai. Russische palroelje die ten Westen van Tulcea de rivier wilde oversteken, werd afgeslagen. Balkanfront .- Na hevig vuur onder nomen verkenningen van den vijand zijn in de bocht van de Taenia afgeslagen. Elders patroelje gevechten die ganstij voor ons zijn afgeloopen en overrompe lingen, waarbij onze verkenners in de vijandelijke schansen drongen en den vijand bloedige verliezen toebrachten en gevangonon afnamen. Türkscho bron CONSTANTINOPEL, 11 Oogst, Ten Noordoosten van Sulcimania werd een aanval van twee Russische kolonnen afgewezen. Tegenover Sarduscht trokken zich de Russen in de bergen terug. Aan het Kaukasusf'ront de gewone patroeljeworkzaamiieid. Sinaifront In den naoht op 9 Oogst gingen twee Engelsche kompagnies mot machiengeweren tegen den rechtervleu gel van onze troepen ten Oosten van de Gazagroop. Zij stieten in het voorterrein op onze patroeljen, die den vijand zonder dralen aanvielen. Na verbitterd handge meen ging do vijand onder nalaten van ongeveer 50 dooden schielijk terug 5 gevangenen werden binnengebracht, 1 macliiengeweer, lichtpistolen en telefoon materiaal werden buitgemaakt. AVO ND BE RICHT Buiten de vroege gevechten in Vlaan deren, geene bijzondere gebeurtenissen. In 'het Oosten vooruitgang tegen het Trolusdal en ten Noordon van Foscani. BERLIJN, 11 OogsL N-ieuwe Uboot- uitslagen in den Atlantischen Oceaan en Noordzee 21.000 br. r. t. Onder do getorpedeerde schepen bevinden zich de Italiaansohe stoomer Golo (1679 ton) mot kolenlading. Een bewapende groole stooraer, die uit een geleide geschoten werd. Verder een stoomer van meer dun 7000 ton, die naar alle waarschijnlijkheid met munitie gelaten was. BERLIJN, 11 Oogst. In den Atlan tischen Oceaan en in hot Aornelkanaal werden door onze (luikbooten weder 23.000 t. gekelderd. Ondor de verzonken schepen bevinden zich de bewapende En gelsche stoomers Zermatt 3767 t. mei kolen en stukgoed, Purley met 6500 ton kolen van Engeland naar Gibraltar en een onbekende bewapende stoomer, ver ders een Engelsche uil varende stoomer en een door vier torpedojagers gccon- voyeerd Engelsch stoomschip. De chef van den admiraalstaf der marino. GENEVE, li Oogst, Volgens den Matin uit Londen wordt gi meld, zou len bij de hier plaats hebbende Entente-kon fereneie, namelijk de militaire vorrich tingon in Macedonië, hel vuorwerp van belangrijke beslissingen geweest zijn. Vorder zou do kouferenoio beslo en heb ben, de deolnarno aan do Slockholrriselie konferentie niet te dulden, KEULEN, 11 Oogst. Het Hambur ger Trcmdcnblatt meldt uit Kopenhagen: Volgons Parijsche berichten besprak do laatste ministerkonferencie aan de zuid kust van Engeland, namelijk het doel, eene onverdeelde legerleiding aan liet Weslfront te scheppen, daar Haigh hij gedurende verwisseling van de Franscho oppergeneraals niet in staat is, eoneotFen- sief door te voeren en den oorlog nog in dit jaar te doen eindigen. Maar dat schijnt uit verscheidene redonon voor de Entente dringend noodzakelijk lo zijn. Noch Haigh. noch Nivello kunnen met do nieuwe oflonsief toevertrouwd worden. Naar gemeld wordt, zal Pershing liet opperbevel aan bet Westfront bekomen. Dit zou terzelvertijd als uitdrukking gel den van de dankbaarheid jegens Amerika voor het ingrijpen der Amerikaanache troepen op Euroneeschen bodem. GENEVE, 11 Oogst. De Parijsche bladen, die over de gebeurtenissen der Londensche konferoncie de hun schaar- sche toegekomen© medeileelingen geven, stemmen daarin overeen, dat de afgehan delde onderwerpen in de weinige uren durende beraadslagingen onmogelijk uit geput kondon worden. Er zijn dan ook nieuwe bijeenkomsten der Enlenioslaals- mannou te yerwnchten. Volgens het Parijsche Journal sprak Lloyd George zich beslist togen het ver zoek uit, dat de Entente zich togen de oprichting van jong Slavische staten in haar programma zou opnemen. KERK VAM SINT MARTINUS FeestvanO.L. V.Hemelvaart Ten 7 ure, H. Mis met zang en alge meen© Communie voor den Vrede, vol gons verzook van Zijne Hoogw. Mgr. Seghers, Bisschop van Gent. Te 9 ure, plechtige Hoogmis, waarna Processie rond de kerk met het beeld van O. L. Vr. ter Druiven. To 4 ure, solemneel Lof met aanspraak door den Zeer Eerw. Heer Deken, en toewijding der stad Aalst aan Maria. Na 't Lof, smeeklied Noodkreet door al bot volk. Donderdag 16 Augusli Te 6 1/2 ure, Gonerale Berechting voor ue zieken. De geloovigen worden vurig verzocht het H. Sakrament te vergezellen. Heropening der Huishoudscholen Derde jaargang. Te beginnen met Donderdag 16 Augusti, hernemen de leergangen in de Huishoudscholen en af hankelijke inrichtingen, op hieronder vermelde uren VOOR DE STAD. 1. Huishoudschool der Rlapslraat, toe gankelijk aan jonge dochters; heropening om 9 ure. 2. Huishoudschool der Mouloschette- straal voor betalende juffers; 50 fi*. voor do eetmalen. Heropening om 11 ure. 3. Leergang voor ongeletterde vrouws personen, St Jorisstraal; heropening om 8 ure. 4. Leergang voor het onderwijs der talen, St Jorisstraal, le afdeeling, her opening om '10 ure; 2® afdeeling, herope ning om 1,30 u. 5. Leergang van handelswetenschap pen, St Jorissteaut, 1® afdeeling, herope ning om 3 ure; id. Meulescliettestraat, heropening om 10 ure. 6. Naailessen, lokaal Landbouwershuis heropening Vrijdag 17 Augusti, te 9 ure. VOOR DEN BUITEN. 1. Rondreizende Huishoudschool te St Liovens Essche, opening later aan le kondigen. 2. Leergang te Erondegem, voor liet opleggen van fruiten groensel, alle Don derdagen om 2,30 ure. 3. Naailessen to Erondegem, alle Maan dagen om 2,30 ure. Iedere leergang duurt drie maanden. Allen zijn kosteloos. Slechts meisjes boven de 14 jaar worden aanvaard. In allo inrichtingen zullen de jonge dochters der vluchtelingen met liefde ont vangen worden. Inschrijvingen zijn te nemen den dag der heropening. Het Bestuur. GESLOTEN. Wij vernemen dat, ter gelegenheid van O. L. Vr. Hemelvaart, do kassen, burooien en zaal der brandkof- fei'S der Banque Centrale de la Dendre, op 15 en 16 Augustus aanstaande, zullen gesloten blijven. 1124 DAGEN 's Voormiddags 's Namiddags 's Maandags Seclien 1 2 's Dijnsdags 3 en 4 5 's Woensdags 0 en 7 S en 9 's Donderdags m 10 en 11 12 's Vrijdags n 13 en 14 15 's Zaterdags 16 en 17 18 en 19 S3t;ec3Lel±jli: ïiomiteit AFIT .ST I^siti-osa-a,!© -\7£riaxlSL©I Beschikbare waren voor de week van 13 tot 19 Augustus Vet. Crista! Ksésuik Boonen, Soda, Zout, Meel, Baby's Food (voor kinderen onder de 3 jaren.) SsïfjeBegd© Wïssll zooals Tarbot, Schelvisch, Tongen, Kabeljauw, Ko< De Bestuurder, Iiarel De Wolf. N. B. Op Woensdag 15 Oogst, zijnde O. L. Vr. Hemelvaart, zal de Nafion: Winkel gesloten zijn. De sectiën 6 en 7 bieden zich dus deze week 's Dijnsdag® aai en de sectiën 8 en 9 's Donderdags. Op beide laatstgenoemde dagen zal de Nationale Winkel open zijn van af 7 ure 's morgens. De Visch sal verkocht worden in de Ondencijsstraat. Aankomst oen er groote partij versere wsscSn zooals Xabeliauw en Schelvisch j De verkoop heeft plaats van heden af in De Welkom Onderwijsslraat, op vertoon der broodkaart. De Bestuurder, KAREL DE WOLF N. B. Om deze reden zal de verkoop van den ingelegden visch plaats hebben als volgt Dondor. 16 Aug. sect. 1 2 10 11 12 Zater. 18 Aug. sect. 6. 7, 8, 9, 16,17,18,19. Vrijdag 17 x 3 4 5, 13 14 15 Behoeftigen voorin. Niet-behoeftigen nam. 1 Belangrijk BericM aan d© BeS»oeftigen< Gezien op Woensdag a. s. 15 Au/. alle lokalen van het Voedingskomjlteit geslo ten zijn, zal de brooaueeling op Dinsdag 14 Aug. plaats hebben als volfc- van 8 lot 10 ure, sectie 10 tot 15 van 1 1/2 tot3 uro, sectie 1 tof: 5 van 10 tot 12 ure, sectie 16 tot 19 van 3 tot 4 ure, sectio 6 Dfc 9 Van af Maandag 13 dezer, zal de waarde der toegekende hoeveelheid aardappelen en den bijleg, alle weken betaald worden ten bureele der Lange Ridderstr.. alsvolgt In de week van 13 tot 19 Oogst, gezien hot bureel Woensdag 15 Oogst, zal go- sloten zijn, moeten do sectiën 6 en 7 zich Dijnsdag namiddag aanbieden, en do sectiën 8 en 9 Donderdag namiddag. De Bestuurder, KAREL DE WOLF. C3^3:A3Ft.C3lLJrxr3E3jE&Z3Ei3--ÖV-jL3?<ir3?iC:iH2Z_. Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte worst, Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 11 Aug. sectie 5 Donderdag 16 Aug. sectie 4 Maandag 13 4 Dijnsdag 14 3 Niet-Behoeftig en 'ivoor middags.Belioeftigen 's namiddags Charcuterie-Winkels der Vereanigde Vleeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 8 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 2 Winkel II.E.Van Beneden. Nieuwstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 7 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 1 Winkbl III.A. De Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 11 Aug. De personen van sectie 6 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 13 sectie 19 Niet Behoeftigen 's voormiddags. Belioeftigen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. SeTII'5:]aMïJ■wnv^TT.Tr Maandag 13 Aug. sectie 1 DonderdaglG Aug. sectie 7, 10, 11 Dijnsdag 14 3, 6 Vrijdag 17 13 Zaterdag 18 16, 17 Behoeftigen 's voormiddags.Niet-Behoeftigen 's namiddags Verkoop van Boter, «rinket KorSe ZouSsïr^ai Maand.13 Aug. sectie 1, 2, Dond. 16 Aug. sectie8,9,10,ll,12, Dijnsd. 14 3,4, 5,6,7, Vrijd. 17 13, 14, 15 Zater'd.18 - 16, 17, IS, 19 Behoeftigen 's voormiddagsNiet-Behoeftigen 's namiddags Ifóa S» In al de Gemeente-winkels is men verplicht zijne Brood- of Ontler- standskaart to vertoonen. Op Dijnsdag 14 en Donderdag 16 Aug. zullen beide laatstgenoemde winkels open zijn van af 7 ure. HET BESTUUR. I Versohitlige HANDELSHUIZEN in de voornaamste straten der stad, alsook Meerschen en Landen te Aalst ©n omlig *en de. Zich te bevragen bij den Notaris DE WINDT, tu Aalst. 1054 KAASMAKERS Be9te Stremsel en r Kaaskleursel (Deensoh) te bekomen nmt I grooten afslag,hij Ca3imir Verbeiren, 03, Nazarettatraat. Aalst. Hoedanigheid ge waarborgd. 952

De Volksstem | 1917 | | pagina 2