KLEIN E FEE Oorlogsberichten Westelijk gsmfitsterreln Oostelijk gevechtsterrein Zaiileiijk gevechtsterrein Zalfl-Osstelljk gevechterröic Tarksehe frraten Ie onbeperkte liiiikbootoorlcg Belsiselie soldaten en officieren den 24 Juli uit Zwitserland te lyen aangekomen- Priesterlijke iisfiosmingen STADSNIEUWS Petras-Jossphus PERDAEKS :ss3' eenen Eigendom ken op to koopen van onder do handen der hongerige volksmenigte. En nochtans gebeurt het niet zelden, dat ook de waren van die eerlijke land bouwerszin de winkels en op de kraamtjes meer dan peperduur verkocht worden Hoe komt dat 't Is omdat de lekkere voortver- koopers zich niet schamen ten minste zoo veel te willen winnen, als dat de boer vroeg voor de waar, waar hij maanden lang moeten voor werken en zorgen heeft! Zoo worden patatten, bij voorbeeld, die bij den boer aangekocht werden tegen 20 of 25 centiemen, in sommige winkel tjes tegen 50 centiemen, of nog meer verkocht... Bovendien vindt men zeer vele land bouwers en hoveniers, die zeiven, onbe schaamd weg, hun geweten bezoedelen met de hoogst mogelijke en onmogelijke prijzen te eischen Zoo, zoo is de droeve toestand...,. Wat valt er daartegen aan te vangen Wat valt er te doen tegenover die drij klassen van uithongeraars Op de eerste plaats, nooit iets verkoo- pen aan de makelaars of smokkelaars, gelijk men ze noemen hoort, om 't even wolke hooge prijzen zij aanbieden. Ook niets koopen van die lage soort. Bij gevolg, liever honger lijdon in hel vervolg dan nog boter, eieren, vleesch of iets anders te koopen van smokkelaars. Dat zij oploopen met hunne waren Eu wat gedaan met de vrekkige voort brengers en voorlverkoopers Min gereed zijn om do prijzen te betalendie zij van hunne waren eischon Ja, vlakaf weigeren zooveel te geven als zij vragen Goed zoo antwoordt iemand al gauw, dan zitten wij zonder eten Wel 1 zonder dat eten, wat gij ge weigerd hebt te koopen, ja, zonder dat zuil gij misschien zitten dien dag dat i3 waar. Maar dat de geburen zoo wat malkan der spreken en don boer of voort vorkoo- ker met zijne waren in vrede laten en ze hem zelf laten opeten of bewaren Gingo men zoo to werk, T is zeker, 't is stellig, in tal van gebuurten, waar som mige vrekkige deugnieten de menscheu waarlijk bet blood uitzuigen tegenwoor dig, zou men na korten lijd aan voel goedkooperen prijs de eetwaren koopen kunnen. Onze onnoozele werkmenschen zijn te gereed met hunne centen vele vrouwen van kleine burgers hebben geen krachli- gen wil genoeg; een overgroot getal rijke menscheu handelen uitzinnig en zot.... Zie do hoven, t is al pruimen, en pe- tnn*ïr3-'—vr- HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW 13° VERVOL©. VIII. Den volgenden morgend was het Zondag do klokken luidden plechtig ter kerk. De menigte ging op, in 11 uweel en zij en ook minder kosiüare stol, doch altijd in pronkgewaad, niet alleen ter eeroGods, maar ook ter wille van den lieven naaste. De deur van betgrooto hoekhuis ging open en er trad eene kleine gedaante uit, in een grooten slordigenptwarten omslagdoek. N iemand zou onder dien doek ao teere be vallige vormen der kleine Felicitas herkend bobben. Rika had het kind den leelijken groven doek omgedaan, met de plechtige woorden, dat mevrouw haar dion voor den rouw gege ven had toen had zij de voordour voor het kind opengemaakt en haar streng bevolen, dat zij nu niet meer, zoo als vvoeger, in de familie bank moest gaan zitten dat er plaats voor haar was op de bankjes der schoolkin deren. Felicita drukte haar gezangboekje on der den arineu sloeg haastig den lioek om. Voor haar uit liepen drio gedaanten in liej zwart, bij wier aanblik zij aanstonds hare schreden vertraagde. ren, en appelen, waar men de oogen werpt, Nog nooit wellicht waren de boomen zoo zwaar beladen. En toch staat op tal van kraampjes en in tal van winkels, dat alles aan 4Ü, zelfs aan 50 centiemen den 1/2 kilo Is zoo iels niet ongehoord, is het niet wraakroepend 't Eenige, dat duizenden menschen ter beschikking kunnen hebben om wat plaksel, wat breedsel op hun slecht brood te doen Getuigt dat niet van de steenachtige harteloosheid, van de boosaardige tijger- achtigheid, die er huist in 't onbeschaamde lijf van de voorlverkoopers (Ik ont ken niet, dat er ook treffelijke personen onder de voortverkoopers te vinden zijn, die de waren, welke zij, het volk aanbie den, reeds peperduur aan do landbouwers of hoveniers betaalden en, alhoewel zij zich met eene redelijke winst tevreden houden, toch zoo duur verkoopen moe ten). Wat valt er dus te doen met zulke op gejaagde waren Ze laten, waar ze te koop staan, ZOOLANG MEN ZE NIET GOEDKOOPER KRIJGE, ER ZORGVULDIG OP WAKENDE DAT DE KINDEREN ER OOK MET HUNNE CENTEN VAN AF BLIJVEN Dat zij 't ordewoord aller werklieden Dat zij 't ordewoord aller burgers Slecht kan maar slecht zijn En AL DE KALANDIZE JONNE MEN AAN DEGENEN, DUS TEGEN REDELIJKEN PRIJS VER KOOPEN, 'T ZIJ VRIEND OF VIJAND I Geen cent me or voor eenen geld- hond Maar wat gezegd van de rijke men schen Daar zijn er onder ben, die maar altijd hélderop betalen al wat men hun vraagt, op voorwaarde dat zij do waren bekomen, dio ze verlangen. Die handelwijze is heel en gansch af te keuren,, l i eel en gansch Waarom Daardoor geraken de boosaardige geldhondon hunne waren kwijt togen eenen woekerprijs, dien zij dan ook aan onze arme werkmenschen en onze ver armde burgerij willen opdringen. Dal do rijke menschen eens beginnen met min smokkel vleesch, bij voorbeeld, to aanvaarden legen onmogelijke, schan delijke prijzen, en zie op min dan veer tien dagen lijds zal er meer vleesch zijn voor liet volk en de burgerij, en de loozo smokkelaars zullen een heelen toon lager zingen.... Welaan rijken eens redelijk ge weest Ja, daar ging de grooie vrouw, to midden harer beide zonen, eo alle menschen, die haar voorbij kwamen, groetten haar diep. Zij bad wel is waai-gedurende het gansclie jaar voor schier niemand een goeden blik, en haar mond sprak vaak onbarmhartig tot lien die hulp zochten en die kleine knaap aan haar linkerhand sloeg do arme kinderen, die het waagden aan huis te komen bedelen en liij schopte ze met den voet. Hij loog ook afschuwelijk, en zwoer dan heilig en zeker dat hij niet gelogen had maar dal maakte alles niet uit. Zij gingen nu ter kerke, namen in de geslotene familie- bank plaats en baden tot den goeden God, en hij had hen liet'en zij kwamen in don Hemel; want... zij v/aren immers geen kermisvolk Toen zij de kerkdeur waren ingegaan, snelde Felicitas de kerk voorbij, waaruit de orgeltonen tot haar doordrongen. Zj kon vandaag den Lieven Hoer niet biduen, Hij wilde immers mets van haar moederken we ten Hij wilde haar niet in zijn grooten blau wen hemol hobben zij lag eenzaam buiten op het kerkhof, daar moest het kind heen, om haar te bezoeken Zij kwam de stad uitwat was alles plech tig stil daar buiten zij schrikte schier voor haar eigen, want zij ging immers langs een verboden weg. Maar zij Lep steeds te haasti ger, en stond eindelijk, diep adem halende, voor den ingang yan het kerkhof stil. Denkt aan onze arme werkmenschen, die zooveel ontberingen afbijten tegen woordig. Denkt aan onze verarmde burgerij, die, verdoken, zwijgend, de grootste ontbe- ringon uitstaat en honger lijdt. Het geldt bet intoomen der boosaardige geldhondon die ons te verhongeren willen zetten. Weigert te koopen, om 't even wat, zoohaast het legen oen onredelïjken prijs aangeboden wordt. Door zulke handelwijze zult gij meer goed stichten dan door het geven van de rijksto aalmoezen. Helpt, ons volk en onze burgerij. Fraz. Duitsclie bron BERLIJN, 13 Oogst. Legergroep van Kroonprins Rupprecht Aan het Vlaamsclie front, steeg de gevechlsbe- drijvigheid, na betrekkelijk rustigen dag, in de avondstonden tot belangrijke sterkte. Onze artilleriewerking tegen vijandelijke batterievesten bad goeden uitslag. Zij verstrooide slagveerdige Engelsche aan- valslroepon ten Oosten van Meenet). Legergroep van den Düitschen Kroon prins Langs den Gliemin des Dames in West Champagne ontwikkelden ziel» ster kere vuuraclie. Ten Noorden dezer baan Laon Soissons stormden gisteren mor gend de Franschen vooruit. Zij werden door ons vuur en door strijd van rnan tegen man afgeslagen. Een vooruitsl.oot des vijands ten Zuidwesten van Ailles bleef insgelijks verliesfijk to vergeefs. Op hot Noord Ooslfront van Verdun ont wikkelen beide artillerieën op do Maas oevers groote bedrijvigheid. Legergroep van Hertog Albrecut Niels nieuws. Een onzer vliegeskadors viel gisteren Engeland aan. Op de militaire inrichtin gen van Soutbond on Margole aan de Theornsmonding werden bommen mot goed govolg afgeworpen. Eon onzer vliegtuigen wordt vermist. Op het vaste land werden 14 vijandelijke vliegers en een uitkijkballon afgeschoten. Franecho bron PARIJS, 12 Oogst. De artillerie- strijd is bijwijlen tamelijk hovig geweest in België, in don seklor van Hurtebise en op de twee oevers van de Maas. De Duitschers hebben verspreide arlil- lerieschoten gericht op boel de stad Reims; twee burgers werden gedood, 1 gekwetst. Kalme dag overal elders. PARIJS, 13 Oogst.Tusschen Corny en Craonne beeft de Duitsche artillerie Nog nooit had Felicitas die plaats betre den zij kende die kleine, gelijkvormige ne vens elkander gelegene heuvels niet, die dek- steenen, waaronder het woelige leven eens klaps ophoudt. Nevens liet zwart ijzeren hek strekten twee vliorboomen hunne takken uit, gebogon dour de zwarte, glanzende beziën, en ter zijde ver hieven ziek de grijze muren eener oude kerk dat zag er somber uit, maar daar achter lag eene wilde vlakte, bezaaid met bloemen en struiken, door het goud der zachte herfst zon bestraald. Wie wilt gij bezoeken, kleine vroeg ten man, die aan den ingang van het kerkhof stond en blauwe wolken uit zijne tabakspijp in do heldere lucht blies. Mijne moeder, antwoordde Felicitas snel en liet hareoogen zoekend over het met bloe men bezaaide veld gaan. Zoo, is die al hier wie was zij dan Zij was eene kutistonmakersvrouw. O die voor vijf jaren op het raadhuis om gekomen is Die ligt daar ginds om den hoek. Daar stond nu het verlaten kind voor hot plekje aarde, dat het voorwerp van al hare zoete, verlangende kinderdroomen bedekte. Rondom v.aren niets dan versierde graven; de meeste waren met bloemen zoo dicht be dekt, alsof onze lieve Heer al zijne sterren vau den hemel had laten sneeuwen. zich zoor bedrijvig getoond, .bijzonderlijk in den sektor ten zuiden van Ailles. De Duitschers hebben vruchteloos op dit punt de loopgraven aangevallen, welke do Franschen den 11 Oogst genomen hadden. Teruggeworpen met zware ver liezen hobben de aanvallers geen enkelen uitslag kunnen bereiken. Ten oosten van Reims en Champagne, in de streken van den Casque en den Téton en op den linkeroever der Maas tamelijk hevige artillerieakties. Twee Duitsche overvallen op het bosch der Courrières en te Bezonvaux zijn mislukt onder het Fransche vuur. Kalme nacht op het overige van 't front. Engelsche bron LONDEN, 13 Oogst. Het weder blijft nog steeds nat en stormachtig. Des nachts had een gevecht plaats voor het bezit van eene mijnholto. ten oosten van Givenohy en van La Bassée. Wij zetten ons vast op den linkerkant der mijnholte en dreven een tegenaanval terug. Groote bedrijvigheid der artillerie ten oosten en ton noorden van Ieperen. Duitsche bron BERLIJN, 13 Oogst. Legergroep van prins Leopold van Beieren Leven diger vuur ten Zuiden van Smorgon. ten Westen van Luck, bij Tarnapol on aan den Zbrucz. Hier kwam het moermalen tot samenstooten van speurtroepen. Legergroep van Aartshertog Jozef In de Westelijke Moldauslreek konden wij niettegenstaande taaie verdediging des vijands die zich in tallooze tegenaanvallen uitte, onze terreinwinst ten Zuiden van hel Trodusdal verder uitbreiden. Legergroep van von Mackensen De hardnekkig verdedigde plaats Paucior, werd in storm g6nomen. Ontlastingsstoo- ton van Russen en Roemenen in aangren zende vakken waren te vergeofs. Zij mislukken allen met verliezen voor den vijand. Aan de benedon Sereth bleef de artil lerie levendig vuren. Verscheidene vijan delijke aanvallen tusschen de Butardmon- ding en den Donau werden teruggeslagen. Macedonisch front Niets van belang. In de maand Juli bedroegen de lucht- verliezen des vijands 3-1 uitkijksballons en ten minste 213 vliegtuigen, daarvan werden er 9S binnen onze lijnen en 115 in de vijandelijke lijnen brandend door luchtaanval en afweervuur lot val ge bracht. Wij hebben 60 vliegtuigen en geen enkelen uitkijkballon verloren. OostGimjksche bron WEENEN, 13gOogst. Legergr. van generaal veldm. von Mackensen Ten uamo»a^ja5g^n'.agaBS3»f--'gaBMBjuMMUJaiMuwwi it—mbb Slechts de smalle streep grond, voor welke liet kind stond, was met dor gras en onkruid bedekt onachtzame voeten haddep er reeds een pad over gebaand de aanvankelijke losse, van den regen bespoolde grond was diep ingezonken en daarmede tevens de een voudige witte steen, aan den voet van het verwaarloosde graf. Meta d'Orlowsky stond met groote zwarte loiters aan den voet van het graf. Felicitas bukte bij dien steen neor en hare kleine handen woelden in eene van gras ont- bloote plek aarde. Aarde niets dan aarde... Deze zware donkere massa lag op het tee- der gezicht, op de lieve gestalte in licht zijden kleed, op do bloemen inde blanke verstijfde handen. Nu wist het kind dat hare moeder toen niet geslapen had 1 Lieve mama, fluisterde zij, gij kunt mij niet zien maar ik ben bij u Én zoo onze lieve Heer ook niets van u wil weten zooals men zegt, dan wil ik u toch liefhebben en zal gedurig tot u komen. Dat waren de eerste woorden van het kind bij het graf harer moeder. Een licht koeltje streek voorbij, zacht en liefelijk, als de moeder hare hand op de kloppende slapen van het koortszieke kind legt. (Vervolgt.; t noordwesten vanFocsani hebben Duitsche regimenten gisteren het slerk verdedigde Pancin bestormd. Ten zuidwesten dezer plaats hebben onze troepen den vijand uit zijne stellingen geworpen. Vijandelijke tegenaanvallen, ten westen van den Do- nauboog van Galatz, en ten noorden van Focsani bleven vruchteloos. Legergr. van gen. oberst aarlsh. Jozef: Onze strijdkrachten slaan strijdend voor de bruggenhoofdstellingen van Ocna, langs weerskanten van de beneden Slanic kom. De vijand vermeerdert zijn tegen stand door verbitterde tegenaanvallen. Legergr. van gen. veldm. prins Leop. van Beieren Aan de Zbrucz en aan de Gnila deden de Russen verkenningen met sterke afdeelingen.Zij werden afgewezen. Russische bron PETROGRAD, 13 Oogst. Op hot Westfront, levendig geweervuur in de richting van Lida. Het gedeeltelijk offen sief dos vijands in de richting van Brody, in den omtrek van Dubie en Zarkow begonnen op 9 Oogst, eindigde met oen volslagen neerlaag des vijands, die overal met zware verliezen terug geworpen werd. Roumeensch front Vijandelijke aan vallen in de dalen dor Sereth en der Suczawa, in den omtrek van Tereschteni en Hadiksalva, werden teruggeslagen. In den omtrek van den oorsprong van de Dobra gelukte de vijand er in, onze troepen eenigszings terug te drijven. Ten Zuid Westen van Ocna, duuruon de ver bitterde gevechten op 10 Oogst geheel den dag voort. De vijand ondernam eene reeks krachtige aanvallen en dwong te gen avond de Roemeensciie troepen zich ongeveer 5 werst in Oostelijke richting terug lo trokken, naar de hoogten ten Westen Ocna Gzozesée. De'vijand zette op 10 Oogst zijn offen sief 'Voort, ten Westen der spoorbaan Focsani Maraxci en dwong tegen avond onze troepen, zich over de Susita terug- te trekken. Ten Ooslen der spoorbaan werden alle vijandelijke aanvallen afgeslagen. Wij namen ongeveor 300 gevangenen. Do strijd duurt daar nog voort. 's Avonds laat doden onze troepen een tegenaanval en trokken hier en daar terug over do Susita. Kaukasusfronl: Toestand onveranderd. Vijandelijke vliegers wierpen bommen op do statie Molodetschno (Polen). Oostennjkeche bron WEENEN, 13 Oogst. De vijande lijke vliegerbedrijvigheid over den Isonzo duurt voort. Italiaansohe bron ROME, 13 Oogst. Hier en daar, arliileriebodrijvigheidwelke wat heviger was op het Juliscbe front. De statie Sancla Lucia (Tolmein) even als de spoorbanen, werden Joor ons onder vuur genomen en ernstig beschadigd. Gisteren en heden ondernamen onze luchteskaders, welke begeleid waren, een tocht over het Cbiapovanodal, om bet bombardement der militaire inrichtingen te herhalen. Do doelon, waarop wij vier ton granaten en torpedos wierpen, wer den getroffen. Een brand ontstond. Al onze aanvals en jachtvliegtuigen zijn ondanks het zeer lievig afweervuur ontkomen on gelukkig naar hunne op- stijgingsplaals teruggekeerd. Op 10 Oogst werd een vijandelijk vliegtuig in een luchtgevecht getrnliën en gedwongen te landen, ten oosten van Dosso Faiti. Oostenrijksche bron WEENEN, 13 Oogst. Niets te m°l den. Bulg/aarsclie bron SOFIA, 12 Oogst. Macedon. front op hot gansclie front zwak artillerievuur dat ten zuiden van het Doiranmeer wat meer opleefde. Op den oostoever der Wardar werd een vijandelijke verken- nersafdeeling verjaagd. Op verscheidene punten van het front patroeljegevechten. Roemeonsch front Bij Mahmudia ge weervuur, bij Tulcea matig artillerievuur en bij Isaccea enkele kanonschoten. Turkscbo bron AVONDBERiCHT BERLIJN, 13 Oogst.In Vlaanderen en bij Verdun, levendige artilleriebedrij vigheid. In Roumenie behaalden onze troepen nieuwe successen. BERLIJN, 13 Oogsl. In het sper gebied rond Engeland werden door onze duikbooten weder 21.000 ton vernietigd. Onder de verzonken schepen bevinden zich de bewapende Engelsche stoomer «Penensular» 1348 ton met kolen on stukgoed van Engeland naar Lissabon, verders eenen door bewakingsscliepen geconvoyoordon stoomer. De chef van den adm. staf der mar. IN DE LUCHT De luchtaanval op Engeland AMSTERDAM, 12 Oogst. Ollicioel wordt uit Londen gemeld Rond 5 1/4 u. 's namiddags verscheen een eskader van ongeveer 20 vijandelijke vliegtuigen lei- hoogte von Felixtnons. Zij volgden de kust tot Claclon, waar het eskader zich verdeelde. Het eene deel vloog over Margate, waar bommen afgeworpeu worden, hot andere volgde verder do kust en wierp bommen op Southern, alwaar aanzienlijke schade aangericht werd. Volgons de lot hiertoe ontvangen berichten, zijn 8 mannen, 9 vrouwen en 6 kinderen gedood en ongeveer 50 per sonen gekwetst. Ook te Rochford wor den twee mannen gekwetst. Te Margate werd een onbewoond huis vernield. Hier zijn geono gekwetsten. I)o Engelsche admiraliteit meldt Eon vijandelijk vliegtuig van den Gotba-type werd op den terugtocht van Engeland, nabij de Belgische kust neer geschoten. Terzelfder lijd werd daar nog een ander vijandelijk vliegtuig vernield. Een vijandelijke vlieger over Frankfurt FRANKFURT aan MAIN, 13 Oogst. Do frankfurter Zeilung meldt G;s teren avond, rond 7 1/2 ure, verscheen wederom een vijandelijke vlieger over Frankfurt en wierp verscheidene bommen in do stad welke door het Zondagsleven zeer bewogen was. Er zijn vier dooilen en verscheidene gekwetsten. FRANKFURT, 13 Oogst. Het vliegtuig dat gisteren een bwmmecaamal deed op Frakfurt, is neergeschoten ge- worden. Deiuziltedeii werden gevangen genomen. BAZEL, 13 Oogsl. Basler Nach- richten melden uil Colmar, dat Fransche vliogeis gisteren middag de stad aanvie len. Miiüarische schade werd niet aan gericht,doch vier burgers werden gedood, drie vrouwen en kinderen zwaar gekwetst en verscheidene huizen sterk beschadigd. BINNENLAND MELLE. Bommenwerpen van Engel sche vliegers Bij den aanval van En gelsche vliegers op Melle en Meirelbeke (Oost-VI.) op 7 Augustus 1917, worden volgende opgevoerde Belgen gekwetst Henri Ediers,l7 jaren, Louis De Coninck, 38 jaren Maurits Wilvoryck, 18 jaren-, Henri Loolens, 17 jaren Cyriel Vlae- minck, 18 jaren. Kommandant Devuye, 13 linie; Kapit. Hinthei, 8 linie onderluitenant Van de Kerchove de soldaten Gobert, 14 linie, Dehaieh, 7 linie, Meys, 13 linie fort Pelit, A. F. Namen; Delandsheer, A. F. Antwerpen Pauli. C. rong. Bremer, G ja ge i*3 le voet Nys, 12 linie; Lauwers 8 linie Devregge, 8 linie Ploegaerts, 22 linie Van Mossevelde, 8 linie Vin cent, 13 linie Lechanteur, A. F. Luik.; Lejeune, A. F. Namen Iloeck, 1 gren.; Domini, 1 jag. te voetEyngelshoven, 2 jagers te paard Gobiet, 1 gren. de onder-officieren Billiau, 23 1.; Moorgat, 1 gids de soldaten Thyrion, 1 jagers te voet Scholtes, 4 jag. te v. Coppoi, A. F. Namen Noel, 11 linie Debelder, 4 jagers te paard Debruyne, 1 jagers te voet Henrion, A. F. Luik; Bril, 1 gren. Wilbers, art. te paard Attout, 13 linie Hoogoeist, 9 linie Viro, O. korig. Erzeol, 11 linie Caekelbergh, 2 jagers to voet; Bobelereo, 13 linie fortDuraud 9 linie. Bisdom Gent. ZijnHoogw. do Bisschop heeft pastoor deken van Nevele benoemd den Eerw.H. Besems, pastoor te Aspelaro. BEKOCHT. Ir. een bekendmaking dor Kommundantur Aalst, betreffende het in beslag nemen van den Ajuinenoogst, wordt gemeld dat de in beslag genomen ajuin moot afgSlevord worden aan den aangewezen groentenliandelaar Vanden- bosch Cie. Verscheidene mijner klanten denken dat die groenlenhandolaar ikzelf ben. Dit is verkeerd, ik olijf bij mijn vroeger bedrijf en houdt mij noch rocht- strooksch noch onrechlstreeksch met don groentenhandel bezig. Dus mag den naam Vandonbosoh C10 niet verward worden met mijn persoon. Octave VANDENBOSCH, 9, Dirk Martensslraal, Aalst. ZONDAGRUST. Woensdag 15 Aug. zijnde O. L. Vr. Hemelvaart, zal alleen openblijven, van 's middags tot midder nacht de dienstdoende apotheek van M. Bonner, Bisschopstraat. KERK VA hi SINT MARTIN US Feestvan O.L. V.Hemelvaart Ten 7 ure, H. Mis met zang en alge- inoene Communie voor den Vrede, vol gens verzoek van Zijne Hoogw. Mgr. Seghers, B'ssclmp van Gent. Te 9 ure, plechtige Hoogmis, waarna Processie rond do kerk met liet beeld van O. L. Vr. ter Druiven. To 4 ure, solemneel Lof mot aanspraak door den Zeer Eorw. Hoer Doken, en toewijding der stad Aalst aan Maria. Na 't Lof, smeeklied Noodkreet door al het volk. Donderdag 16 August) Te 6 1/2 ure, Generale Berechting voor do zieken. De geloovigen worden vurig verzocht het H. Sakrament te vergezellen. Op ZONDAG 19'OOGST, ter St Mart- kerk zal de llurenmis met zang plaats hebben. Gedurende de H. Mis zal er een omha. ling gedaan worden ten voordeole der noodlijdende huisgezinnen van vluchte lingen. Organist, M. Volckaert Tenor, M. P. Deweer, vluchteling Baryton, M. L. Berghe, id. Viool Solo, M. P. Men- chies, id. Nadere bijzonderheden zullen verstro ken worden in den loop der toekomende week. heropening der Huishoudscholen Derde jaargang. Te beginnen m Donderdag 16 Augusti, hernemen i leergangen in de Huishoudscholen en a hankelijke inrichtingen, op hierond. vermelde uren VOOR DE STAD. 4. Huishoudschool der Klapstraat, tc gankelijk aan jonge dochters; heropenir om 9 ure. 2. Huishoudschool der Meulescbelti straat voor betalende .fuffors; 50 fr. voo de eetmalen. Heropening om 11 ure. 3. Leergang voor ongeletterde vrouws personen, St Jorisstraat; heropening on. 8 ure. 4. Leergang voor het onderwijs dei talen, St Jorisstraat, 1° afdoeling, her opening om 10 ure; 2eafdeeling, herope ning om 1,30 u. 5. Leergang van handelswetenschap* pen, St Jorisstraat, l0 afdeehng, herope ning om 3 ure; id. Meulesohettestraatf heropening om 10 ure. 6. Naailessen, lokaal Landbouwershuis heropening Vrijdag 17 Augusti, te 9 ure. j VOOR DEN BUITEN. 1. Rondreizende Huishoudschool teSt' Lievens Essche, opening later aan te kondigen. 2. Leergang Ie Erondegem, voor het opleggen van fruiten groensel, alle Don derdagen om 2,30 ure. 3. Naailessen teErondegem, alle Maan dagen om 2,30 ure. Iedero leergang duurt drie maanden, i Alien zijn kosteloos. Slechts meisjes boven de 14 jaar worden aanvaard. In alle inrichtingen zullen de jonge dochters der vluchtolingon met liefde ont- j vangen worden. Inschrijvingen zijn te nemen den dag der heropening. Het Bestuur. VERLOREN Eene broche in goud, onderweg© de Woverijstraat naar de ka-\ pel ter Muren langs het Park. Terug te j brengen legen goede belooning. naar de Weverijslraat, 31, Aalst. GEVONDEN een gouden bril. Terug- te bekomen bij Van Wiel, verkooper der Volksstem, Ajuinstraat, 17. Men verzoekt ons het overlijden te melden - van Mijnheer Echtgenoot van Mevr. ROSALIA COP, geboren te Aalst den l i ltü-lh en aldaar overleden den Augustus 1!'17, versterkt door de Heilige .Sacramenten. i De Lijkdionsto» Begrafenis, waartoe Ued. wordt uitgeuoodigd, zal pltnts hebben Don- 1 dag ld Augustus, om 8 1/4 ure, in do kerk van den HMartinus- - Men vergadere ten sterf- huize, Keizerstraat, om 8 uren. OPENBARE VERKOOPING van l£ LEDE, Nieuwstraat De Notaris MEERT, to Erpe, daartoe benoemd bij vonnis van den 7 Juli 1917, zal openbaarlijk verkoopen: Eenen Eigendom bestaande uit drij woonhuizen met aanhoorigheden, dienstig voor alle bedrijven, gestaan en gelegen in de Nieuwstraat en in de Achterst ra;*, gekadastreerd wijk F, nummers 984g, 984h en 984i, met eene grootte van 3 aren palende oost aan do Nieuwstraat, zuid M. i Andró Geerls-Vermassen, west do Achter- straift, noord M. Triffon De Galvwé-Ver- meiren. Onbewoond. Enkele zitdag: Woensdag 12 Sept. 1917 om 3 ure namiddag, ter herberg van M. Frans Van den Eeckhout, te Lede, Ach terstraat.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2