Es onbspsrktB Ouikhooloorleg KLEINE FEE HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW Oorlogsberichten Westelijk geveslitsterrelii OostsJIjk gevecliisterrela STADSNIEUWS Nationaal Hulp- eu Voedingskomiieïi Belangrijk Bericht aan de Bevolking Voedingskomitest voos* AeSst Provinciale Bevoorradingskommissie ncrnhoord en de oorlog met al zijne ver se brikkingen werd nog twee jaar voort gezet. Hij werd steeds gruwelijker en breidde zich uit op aarde, op zee en zelfs tot in do lucht, èn men zag, hoe da ver schrikkingen enden dood op onverdedigde steden, op rustige dorpen en [dezer on schuldige inwoners neerdaalden, en nie mand kan er zich thans een denkbeeld van vormen, hoe het lijden van allen nog steeds vermeerderen en vergrooten zou, wanneer zich bij de drie jaren, nog andere maanden, ja erger nog, jaren zouden voegen. Zal va» da beschaafde wereld nog slechts een doodenveld overblijven Gaat het zoo bloeiende en zoo beroemde Europa als door eene algomeene zinne loosheid aangetast, den afgrond te go- moet Wil het do hand aan zich zelve slaan, om door zelfmoord te eindigen. Wij, die tot geene politieke richting behooron en naar geene invloeden of belangen van een der beide oorlogvoerenden luisteren; wij, die alleen bewogen worden door de gevoelens onzer liooge opdracht als ge- meonzamen vader van alle geloovigen. en door het smeken onzer kinderen, die om ons ingrijpen en enzo vredestichtende woorden op weg der menschelijkheid en van het vernuft bidden, wij kondigen in dezen zoo angstigon en dreigenden toe stand, een nieuwen roep naar vrede af, en vernieuwden den dringenden oproep aan al degenenin toier hand het lot der natiën gelegd is. Om ons echter niet meer in de alge- ineeno uitdrukkingen te houden, zooals in de omstandigheden welke ons vroeger geraadzaam schenen, willen wij lot bepaaldere en praktischer voorstellen onzen toevlucht nemon, om de regierin gen der oorlogvoerende volkeren uitnoo- digon, zich over volgsntlo puntan te voreenigen welke de grondregelen schijnen te zijn over een gerechtigen en duurzame vrede, en hen de zorg overlaten, ze nauwkeurig op te vatten en te volledigen. Het hoofdpunt zou in eersto lijn zijn, dat het zakelijk geteeld der wapensdooi de zedelijke kracht van het recht zou vervangen worden. Daarmede zou eene gerechtigde over eenkomst aller volkeren over eene ge lijktijdige en wederzijdscho ontwapening volgens do op te maken regelen en waarborgen geschieden, en wel in de noodige en voldoende grenzen, opdat de openbare ordo in iederon staat staande kan gehouden worden. Hierop zou in plaats der legers, eene schëidsgerechte- lijke inrichtingmet een hoog vrede- slichten ambt 111 voege treden, volgens 16°VERVOLG. Voor uw gedrag van vandaag hebt gij huis arrest, daar gij van de vrijheid zulk een slecht gebruik maakt. Zonder verlof van mijne moeder komt gij niet meer in den hof, evenmin op straat, behalve om naar school te gaan, waar gij morgen heen zult. Hier bij de meid kunt gij eten en blijven over dag, tot dat gij u verbeterd hebt... Hebt gij mij verstaan. Feiicitas wende zwijgend het hoofd af en ging de kamer uit. IX. Des namiddag dronk de familie Helweg in hei buitenhof thee. Rika had zich in haar beste pak gestoken en was eerst naar de kerk gegaan en vervolgens bij eene tante op be/.oek. Hendrik en Feiicitas waren alleen in het groote stille huis. De goede man was reeds lang heimelijk naar het kerkhof buiten geweest en luidden noodlottigen doek van daar terug gehaald, «üe nu schoon gemaakt en netjes omgevouwen in de kast lag. Hij had het tooneel van dien morgend in de keuken gehoed en ook gezien, en was in verzoeking geweest den zoon des huizes met welks reglementen en besluitseleu, er gemeenzaam tegen den staat zou opge treden worden, welke zou weigeren de internationale vraagstukken aan het scheidsgerecht te onderwerpen, of deies besluiten aan te nemen. Wanneer eenmaalde opperheerschappij van het recht derwijze zal vastgesteld zijn, zal men iedere hinderpaal op den weg der volkerenovereenkomst wegruL men, doordien men ook, door nog vast te stellen regelen, de ware vrijheid en de vrijheid ter zee verzekert, wat ten eenen deele talrijke oorzaken van het konüikt uit den weg zal ruimen en ten anderen deele veie nieuwe bronnen van overeen komst en vooruitgang zal openen. Wat de weder goed te maken schade en oor logskosten betreftzien wij geen andereu weg, orn de vraag op te lussen, dan het algemeen princiep der volkomen en we- derzijdsche verzaking voor te stellen, welke overigens door de (ongehoorde weldaden, welke uit eene ontwapening zouden voortspruiten, zou gewettigd zijn. Des te meer, daar men de voortzetting zulker slachterij uit ekonomisch oogpunt niet moer zou verstaan Wanneer echter in bijzondere gevallen, bijzondere gron den zich tegen dit princiep verzetten, zou' men ze gelijkmatig en rechtvaardig over wegen. Doch deze vredelievende bepalin gen. met do reusachtige voordooien welke er uit zouden voorsspruite», zijn slechts mogelijk, door de teruggave der gebieden welke thans weder zij dsch bezet zijn. Dientengevolge moet Duitschlund Belg ie geheel ontruimen en zijne poiitische, mi- iitarischo en ekouomisohe onafhankelijk heid, tegenover ieder in belang komende macht volkomen verzekerd worden. Eveuzoo moeten de Fransche gebieden ontruimd worden. Van wege de andere oorlogvoerenden, moet een soortgelijke teruggave der Duitsehe koloniën geschie den. Wat do territoriale vragen betreft, zuoais bijvoorbeeld, dezo welke tusscheu Italië en Oostenrijken tusschen JJuitsch- land en Frankrijk zwevend zijn, kan men de hoop koesteren, dal in aanmer king nemende, de ongehoorde voordooien van een duurzamon vrede met ontwape ning, de oorlogvoerende mogendheden, deze met een verzoenend inzicht zullen onderzoeken en terzell'derlijd in juiste mate rekening zullo.i houden van de bestrevingen dor volkeren. Tor deze gelegenheid, zal men de bijzondere belangen in overeenstemming brengen met het algemeen welzijn der groote menschelijke maatschappij. Een gelijke geest van billijkheid en recht vaardigheid, zal ook leidend zijn hij de onderzoeking der andere poiitische en territoriale vraagstukken, bijzonderlijk voor wat betreft Armenie, do Balkan zijne sterke vuisten even hard te schudden als cioie het oproerige kind geschud had. Nu zat hij 111 de keuken en sneed aan een stok, terwijl hij zacht, doch zeer onwellui dend floot. Zijne gedachten waren ook niet bij het werk zijno ougen richtten zich telkens hei melijk naar het zwijgende kind. Dat was het gezicht van de kleine Feiicitas niet meer Zij zat daar als een gevangen vogel, maar als oen vogel wien de wildheid in de borst gloeit on die vol bitterheid in de handen denkt, die hem geboeid hebben. Op haren schoot lag Robinson Crosoë, dien Hendrik op eigen gevaar voor haar van Na- thanaëls boukenplunkjo gehaald had zij sloeg er echter geen oog in Robinson hud het beter gehad dan zij, dacht Feiicitas op zijn eiland waren althans geene slechte menschen, die zijne moedor voor lichtzinnig en gemeen uitscholden auar scheen de heldere zon op do paluoboomen en op het gras, en hier drong liet licht slechts nauwelijks door de getraliede vensters ner gens werd haar oog verkwikt door oenig groen 011 wat kon er mooier ziui dan liet ruischen cn fluisteren van de groene tongen aan bloemen en struiken Eensklaps sprong Feiicitas op. Boven op don zolder kon men ver naar buiten zien daar was Jicht eu zon als eene schim sloop zij den wenteltrap op. sta'tcn011 de grondgebieden welke tol het vroegere Koninkrijk Polen behoor den, welks edele geschiedkundige over leveringen, en namelijk 'l lijden in dezen oorlog, in gansch bijzondere wijze eene gewettigde sympathie zullen ontmoeten hij alle natiën. Dat zijn de wichtigste grondregelen waarnaar wij, naar wij gelooven, de toekomstige vernieuwing der volkeren zullen richten. Zij zijn in slaat, den terugkeer van dergelijke konflikten on mogelijk te maken en de oplossing der ekonomische vraagstukken, zoo belang rijk voor do tookomst en het zakelijk welvaren aller oorlogvoerende staten, voor te bereiden. Zoo hebben wij, doordiou wij U, die in dezo tragiek© uur het lol der oorlogvoe rende natiën leidt, deze voorstellen on derworpen, de schoone hoop. dat wij zien hoe gij ze aanneemt en dat aldus deze zoo schrikkelijke strijd eindigtwelke meer en meer een onnoodig bloedvergie ten schijnt te zijn. Do ganache wereld herkent, dat de eer der wapens op beide zijden onbevlekt is. Luistert dus naar onze bedo, neemt de vaderlijke uitnoodiging, welke ik U in naam van den Goddelijken Verlosser, van den Vredesvorst, toezendt, aan. Denkt aan uwe zware verantwoordelijkheid voor God en voor de mensclion. Van uw besluit hangt do rust en de vreugde van ontelbare familiën, het leven van duizenden jongo liodon, in oon woord, het geluk der volkeren af, dat gij hen door ue woldaden van den vrede te ver schaffen hebt. Dat do Hoer uwe hosluitselon met zijn Iloiligo» wil beïnvloede. Dat de Hemel het loolate, dat gij, doordien gij do goed keuring uwer tijdgonooten verdient, U bij Jo toekomstig© geslachton den schoonen naam van vredestichter verzekort. Wij zijn in gehad en boetvaardigheid met de zielen aller geloovigen voieunigd, welke naar vrede verzuchten, en wij ver zoeken voorU, goddelijken raad sn ver lichting. In het Vatikaan, den 1 Oogst 1917. Nog verdere voetstappen van den Paus in 't verschiet LUGANO, 17 Oogst. Mcssagiro meldt, dat do nota niet alleen aan do oorlogvoerenden doch ook aan de neutrale mogondheden toegezonden werd, en dat het slechts de eerste stap is lot eene wijd uitgobreido vredesaklie. Van do opname der nota hangt liet af, of do Paus eon verdere stap zou doen. betrek hebbende op een wapenstilstand te land en lor zoo. Het oude koopmanshuis was in vroeger eeuwen een adellijk Ic.isteoi geweest. De aan de mar lil liggende voorgevel was langzamerhand gemoderniseerd geworden, doch het achterste gedeelte, beslaande uit drie groote vleugels, stond nog zooals het uit de hand van zijn maker te voorschijn was gekomen. Daar had men nog die holle lange gangen met scheeVo muren eu uitgesleten vloerstee- nen, waarin zelfs midden op den dag, lnj helder weer een twijfelachtig licht heerschte. Daar waren nog dio onverwacht verschij nende en iiclitkrakeude aehtertrapjes, die hier of daar voor eene zwaar gegrendelde dour uitkwamen dio afgelegene hoeken met een eenzaam venster, welks ronde, in lood gevalte ruiten een zwak licht wierpon op den verbrokkelden steenen vloer. Waar hot eenigszins mogelijk was, had de bouwmeester een bert aangebracht, het wa pen van den stichter van het huis, zekeren ridder von Hirschprung. Op do deurposten van eene der groote staatsiekamers in liet voorste gedeelte van liet huis, bestonden nog de beelden van 'den stichter en zijne vrouw. Feiicitas stond boven aan den trap en zag met grojie verwonderde oogen door een hau openstaande deur, welke zij nooit anders dan gesloten gezien had. ('t Vervolgt). Duitsoho bron BERLIJN, 17 Oogst. Legergroep van kroonprins Rupprecht. Een nieuwea groolen strijddag is op het Vlaamsche slagveld ten onzen voordeole uitgevallen, dank zij de dapperheid aller wapens, dank de onversaagde aanvalskracht onzer on vergelijkelijke iujanterie Na een uur lang trommelvuren, rukte 's morgens op 17 Oogst de bloem van het Engelsclie leger op den noordelijken vleugel,ondersteund doorFransche krach- ton, in diclue gelederen, ten aanval voor uit. Op een front van 30 kilometers, van den IJzer tot aan de Leie woedde de strijd den ganschen dag, Do vooruitgeschoven posten bij Drie Grachten, aan het IJzorkanaal worden overrompeld. De vijand bemachtigde ook het door ons trapsgowijze prijsgegeven terrein voor onze strijdslelling aan de Martjevaart ten noorden en ten oosten van Bixschootef. De Ëngel8chen stootten bij Langemark door onze lijn en drongen door toevoer van versterkingen tot in Poelkapelle door. Hier kwamen de tegenaanvallen onzer strijdroserven. In oiiweerstaaubaren aan val werden de voorste stellingen des vij- ands overweldigd en zijne achterhoeden teruggeworpen. 's Avonds was na taaien strijd"ook 'Langemark en onze verloren stelling weer in ons bezit. Ook bij St Julien en aan talrijke punten vordor ton zuiden tot hij Waaston drong de vijand, wiens verslagen aanvalsgroepen immer door nieuwe krachten aangevuld, in onze slrijdzóne binnen. De infanterie ving don geweldigen stoot overal op en wierp don vijand onder nauwe medewer king der artillerie en der artillerie weder terug. Aan de wegen die leiden van Rouselaere enMoenen naarleperon drong izij over onze oude stelling lot succesvol le;) aanval door. In alle andere vakken van net breede slagveld brak do Engolsche aanval voor onze hinderpalen. Niettegenstaande zuuro verliezen heb ben de Engelscheh niets bereikt. Wij hebben door onzen afweer 69n volkomen zegepraal behaald. Pal, in op gewonden stemming slaat ons front voor nieuwen strijd beroid. In Artesio vielen de Engelsclien tegen avond bij Loos weder hevig aan. Plaat selijke doorbraken werdou door kracht volle togonaanvallen goed gemaakt. St Quentin lag weder onder Fransch vuur. Het dak der Kathedraal is inge stort en het inwendigo van dit historisch bouwwerk uitgebrand. Legergroep van den Duitschen kroon prins Aan liet Aisnefront mislukten .gedeeltelijke aanvallen der Franschen ion noordoosten van Corny. 'Bij Verdun ontwikkelde zicli de arlil- U-rieclag 's middags weder tot uiterste heftigheid. De vijand viel nog niet aan. Op den oostelijken Maasoever drongen bij verrassing dappere Badischo regimen ten in het Caurriaresbosclf, vernietigden vijandelijke aan va ls werken en keerden met moer als 600 gevangenen van drie Fransche divisies terug. 16 vijandelijke vliegtuigen werden afgeschoten. Ritmeester vrijheer von Riclithofon schoot zijn 58en, upperluite- nunt Dostler zijn 25sn ten vul. Fransche bron PARIJS, 17 Oogst. In Belgio ging onze aanval geheel den dag door, mot goeden uitsl.ig vooruit. Onze infanterie, welke do vijandelijke don baas is, brak dezer weerstand ten westen van Steen heek en bemachtigde, in verbinding met do Engolsche troepen, haren opmarsch j in oostelijke richting voortzettende, alle vijandelijke stellingen. Meer dan 300 gevangenen, waaronder 4officieren vielen in onze handen, galsook een talrijkfgoor- logsmateriaal, [dat tot hiertoe nog niet kon vastgesteld worden. Beide artillerien waren bedrijvig in den omtrek van Laf- fanx en Hurtebise. Op den linkeroever der Maas bracht een onzer patroeljen in den omtrek van hoogte 304, eenige gevangenen mede. In den Elzas werden tweo Duitscho ondernemingen aan den Rerenkop en ten Zuiden van Hartmannsweilerkopf volko men afgeslagen. De Duitschers staken de kathedraal van St Quentin in brand. Het vuur woedt sinds verscheidene uren. PARIJS, 17 Oogst. In België is een aanval der Duitschers op de nieuwe Fran sche stellingen aan weerszijden van Steenbeke, totaal mislukt. Gisteren, bij liet vallen van den nacht, hebben de Duitschers, na een intense beschieting der Fransche stellingen, een levendigen aanval geworpen op een front van meer dan 2 km. tusschen den Molen van Vuu- clerc en de hoogvlakte van Californië inbegrepen. Teruggeworpen door 't vuur dor artillerie on der P'ransche infanterie, hebben de Duitschers op goen enkel punt de Fransche linies kunnen genaken. Hevige en herhaalde aanvallen op de Fransche stellingen, kortelings genomen ten Oosten van Corny, hebben hetzelfde bloedige mislukken ondergaan. Het wordt bevestigd dat de Duitscho verliezen, in don loop dor operalies van 13 op 15 Oogst, in de strokon van do hoogvlakte van Craoune, bijzonder zwaar geweest zijn. Een Duitscho overvalspoging ten Wes ten -van Brayo en Laonnois is gemakke lijk gefnuikt. In Champagne bedrijvig heid der twee artillerieën in de streek van den Mont Blond en den Cornillet. Op do twee Maasoevers hevige ortille- riealüie. Op den rechteroever hebben de Duitschers, na eene korte beschietinj een hevigen aanval geworpen op hel front, geleien tusschen den Noordhock van het Caurièresbosch en Bezonvaux. De onmiddelijke Fransche tegenaanvaile de nauwkeurigheid van liet Fransche vuur hebben van bijna allo punten do Duitschers rerug geworpen, dio er in gelukt war n voet te krijgen in do voor uitgeschoven elementen der eerste Fran sche linie. Niets te malden op 't overige van het front. Engeleche bron LONDEN, JjiG Oogst. Vanochtend om kwart voor vijf hebben de geallieerden opnieuw op een breed front (bezuiden en beuoorden leperen aangevallen. Er wordt zwaar gevochten. Wij vorderen in spijt van den taaien tegenstand des vijands. Aan het slagfront bij Lens zijn drie nieuwe tegenaanvallen van den vijand tegen onze nieuwe stellingen gisteravond gefnuikt. Ons geschut heeft eon ophoo ping van vijandelijke troepen bij Citó Öaiute Auguste uiteengejaagd. Duitsehe bron BERLIJN, 17 Oogst. Legergroep van prins Leopold van Beieren Geeno groote gevechtshandelingen, nu en dan oplevende artilleriebedrijvigheid en voor posten gevechten. Legergroep van aartshertog Jozef Ton noorden van Holda aan de Bistrilza en ten zuiden van liet Trotusdal vnriiepon gedeoltelijke gevechten voor ons gunstig Legergroep van von Mackousen Roemeensch Russische vooruitstoolen ten noorden van Focsani en aan de heneden Serelh mislukten met verliezen. Macedonisch front Niets nieuws. Oostenrijksche bron WEENEN, 17 Oogst. In Roemenie geen verandering. De totale buit sedert bet begin van den strijd ten noordon van Focsani bedraagt 200 officieren en meer als 11000 man, 118 machienengeworen n 35 stukken geschut. Ten zuiden van Grozeszi wierpen honvodtroopen en K. K. kavallerie te voet den vijand in Kra- nicje verder terug. Hierbij werden 45 officieren, 1600 man,'18 machiengeweren en een stuk geichut binnen gebracht. De achtste compagnie van het Trenesener honvedregiment nr 15, bracht alleen 600 gevangenen mede. Op de hoogte ton noorden van Holda Bistritza slnogen afdeelingen van het Szogedor honvod regiment 302, een aanvallend Russisch bataillon op de vlucht, waarbij veel krijgsmateriaal in onze handen viel. Russische bron PETROGRAD, 16 Oogst. Westelijk front Sterk geweervuur in do richting van Volwa en Tarnopol. Roemeensch front In do streek van Ocna duurt de strijd voort. Na meerdere aanvallen bemoesterde de vijand de hoogten 7 werst van Ocna. In 'tDolina en in 't Carimudal wezen de Roemenen de Duitschors at'. In de streek van Kren- dechny ondernam de vijand heftige aan vullen logen unza stelling. Hij word afge wezen. Wij hebben den toestand hersteld. AVON DBE RICHT BERLIJN, 17 Oogst. (Officieel) In Vlaanderen on bij Verdun slechts artille rie van afwisselende sterkte. In St. Quonlin staan de huizen vlak bij de kathedraal nog inbrand. De voorldu rende beschieting der Franschen breidt den vuurhaard uit. In het Oosten, niets bijzonders. BERLIJN, 17 Oogst. Door de werkzaamheid onzer duikbooton zijn in de Golf van Casconjo en in het vorboden gebied rondom Engeland weer 25..0ÜÜ br, rog. t. tot zinken gebracht. Ondor do vernietigde schepen bevonden zich hot Engolsche bewapende mei 9000 ton tarwe geladen stoomschip Port Curtes dat om eon arlilb-riegevecht van twee uren in den grond geboord. Voorts een bewapend tankstoomschip, dut samen met een ander stoomschip uit een konvooi weggeschoten werd, evenals een onbekend met een ander in konvooi varend stoomschip, blijkbaar met eon lading petroleum. Een stoomschip had kolen geladen. BERLIN, 17 Oogst. Een onzer in de Middelandsche Zee opereerende duikboo- len heeft don 30 Juli militaire inrichtin gen van Horns (Tripoli) inet vast.-cstcld goed uitwerksel onder vuur gonomon. Het levendig gi'Scl u'vuur van meerdere vijandelijke huslbalterijon bleef zonder succes. ZONDAGRUST. Zondag 19 Aug. zal alloen openblijven, van 's middags lot middernacht, de dienstdoende Apotheek van M. Ghysselinck, Molenstraat. BERICHT. De inschrijvingen voor de schoolmaaltijd der leerlingen der Da- men van Maria, zonder onderscheid van ouderdom, zullen plaats hebben in de Onderwijsslr.;al, Maandag om 9 ure. VERLOREN een geldbeugel, inhou- dendo eene som geld, onderwogo het Park lot aan de Leuvenstraat, Erembodegem en Kapel ter Muren. Terug to brengen tei^jui^oirj^egm^gc^^ Stedelijk: Komiteit aELST Inrichting der SseflaBercd© en fc}s>fitf-&3£.fca&e6i>d© Soep. Aflovering van liet foeflafiestd, tia81f-b®£aB©««3 Wie van de eene of andero inrichting wil genieten, moet zich met ztjne broodkaart aanbieden ten bureele van het Voodingskomiteit, Groote Markt, 24, (gelijkvloers), ten einde deze te laten stempelen met den stempel B.S. (betalende soep of soep- j meel) of H.B.S. (half betalende soep of soepmeel). j De toekenning van betalende of halfbetalende soep of soepmeel geschiedt in, hoogergemeld bureel, volgens liet barema vastgesteld door het plaatselijk Komiteit.i Eiken deelnemer ontvangt eene bijzondere soepkaart. j Wie de soep verkiest, begeeft zich met deze kaart naar het Spijshuis Het Groen Kruis St. Jorisstraat, 's namiddags van 2 tot 4 urn, doet er zich inschrijven, bo- j taald de gevraagde rantsoenen soep on ontvangt in ruil, de noodige soepbons, 't zij f één bon per persoon en por dag. Mot deze bons haalt men vervolgens in hoogergemeld lokaal dagelijks zijne soep af, ook des Zondags, telkens van 10 1/2 tot 11 1/2 uren. Wie do voorkeur geeft aan soepmeel zr.l zulks kunnen bekomen in den Nationalen Winkel, insgelijks op vertoon van hooc'< '.'gemelde kaart, op den dag welke voor, zijne sectie is aangeduid. AFLEVEB3IHG VAR3 KET KOSTELOOS SQEPKIEEL Hieruon hebben recht al de personen welke eene Onderstandskaart bezitten en welke verlangen hunne soep zelf to maken. Zij zuilen zulks kunnen bokomen in den Nalionalon Winkel in den loop dor W9ek van 20 tot 26 Oogst, op den dag voor f hunne sectie aangeduid. Voor de volgende weken zullen zij zich hiertoe zonder onderscheid van sectie moeten aanbieden eiken Maandag van 8 tot 11 1/2 ure 's morgens. Het is wel vorstaan dat de personen welke het kosteloos Soepmeel ontvangen, niet meer mogen deelnemen aan de uitdeeliug der kostoloozo soep. De BestuurderKarei DE WOLF. M. B. ASEe personen w&Ske genieten van de foeterende oï taa!fhiete3en?3e stsej» foeïalend of "joBfhetetemi ©cepsneai, kosïeSssösce seep kocteSoas saeipïTïceS, zwaSen in P.en Kattiunaïen VJiinfiseï geesie irrseeSproïÏMhSen zsoofiï© rijst, Loeren, ct-vuien, cm., kt,eer kunnen aankoopen. Belangrijk bericht aangaande do betalende School-e&tmalen. De betalende Schooleetmalen zullen tijdens fle vakantie beginnen op Donderdag 23 Oogst. Do leerlingen, zonder onderscheid van ouderdom, welke er dus willen van genieten, moeten liiorv.aj) hot Schoolbestuur waar zij delessen volgen, verwit tigen op Maandag 20 Oogfit,, De Bestuurder, Karel DE WOLF. Beschikbare waren voor de week van 20 tot 20 Augustus Koffie, Boonen, Haver- bloem, Mooi, Zout, Baby's Food (voor kindoren onder do 3 jaren.) Bffï!5«3egeüe: Uasch zooals Tarbot, Schelvisch, Tongen, Kabeljauw, Kool. De visch zal verkocht worden in do Onderwijsstraat in dezelfde orde der sectiën als in den Nationalen Winkel. De Bestuurder, Karei De Wolf. TSERIGMT Ik ondergcleekende verklaar bij deze, de beloofde som van 50 fr. op 100 fr. te brengen aan den persoon die mij den dief en grafschonder kan aanduiden die op het Kerkhof van Aalst do graven schendt van mijne vrouw eu zonen. De aanduider kan op volstrekte ge heimhouding lökenon. S7ALPAERT Aiphonse 1131 Dirk Martensstraat, 93, Aalst CZl 2Z-a: A 3?$L -CJ-TT23 3E5CE2IL. Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte worst, Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 18 Aug. sectie 18 Woensdag 22 Aug. sectie 15 Maandag 20 17 Donderdag 23 4 Dijnsdag 21 10 Behoeftigen 's voormiddags. Niet- Behoeftig en- \v namiddags Charcuterie-Winkels der Vereonigde Vleeschhouwors Winkel I.J. De Pril, Leopoldstraat. Zaterdag IS Aug. De personen van sectie 2 welke do laatste maal niet bediend zijn. Maandag 20 seclie 14 Winkel II.E. Van Beneden, Nieuwalraat. Zaterdag 18 Aug. De personen van sectie 1 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 20 seclie 13 Winkel III.A. Do Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 18 Aug. De personen van sectie 19 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 26 sectie 12 Niet Behoeftigen 's voormiddags. Behoeftigen 's namiddags De Beheerder-Bestuurder, KAREL DE WOLF. Maandag 20 Aug. sectie 2 Donderdag23 Aug. sectie 12 Dijnsdag 21 4, 5 Vrijdag 24 14, 15 Woonsdag22 8, 9 Zaterdag 25 18, 19 Behoeftigen 's voormiddags.Niet-Behoeftigen s namiddags Verkoop van Boter. t*Snk^ Kor ie Zoutstrant Maand.20 Aug. seclie 1. 2. bond. 23 Aug. sectie 10, 11, 12 Dijnsd.2l 3, 4, 5, Vrijd. 24 13. 14, 15 Woens.22 6. 7, 8, 9, Zaterd.25 - 16, 17, IS, 19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags Mm E. In al de Gemeente-winkels ia men verplicht zijne Brood- of Onder standskaart te vertoonen. HET BESTUUR.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2