ROND M ïËS§i0TA t KLEINE FEE Oostelijk gevechtsterrein Zuidelijk gevacMsterrein Zuid-Oostelijk gevechterreic Be onbeperkts DuikMoorkg Be Cliinessciie oorioysvarklaring EEN ANDER STADSNIEUWS Franciscus-Xaverius Herlecant ival door de hoogste artillerieactio des vijands in een trechterveld herschapen. In don vroegen morgen van den 20en Oogst brak de Fransche infanterie, onder dekking van naar voren verlegd artillerie vuur, in dichte aanvalsgolven ten storm los- Op vele plaatsen drongen witte er. zwarte Fr'ansohön in onze afweerzóne, waar iedere voet gronds voorwaarts door bloedige offers onzer strijdtroepen werd ontrukt. Verbitterde strijd van man tegen man en krachtige tegenaanvallen wierpen den vijand bijna overal terug. De geweldige strijd woedde den gan- schen dag heen en weer. Op den westelij ken Maasoever bleef de hoogte «Dooden Man» en den zuidrand van 't Havenbosch in de handen der Franschen wij liggen vast op den noordkant van den berg. Op den oostoever is de strijdlijn nog weini- ger verschoven enkel op de hoogte 344 ton zuid oosten van Samogneux en in het Fossesbosch heeft de vijand wat terrein gewonnen. De maatregelen der leiding hebben zich glanzend voltooid. Benevens de voor beeldige houding der strijdinfanterie in dapperheid en uithoudingsvermogen, moet ook de artillerie ten volle geloofd wor den, door hare vernietigende werking de vijandelijke voorbereidende actie en den opmarscli ten aanval merkelijk verhin derde en de afweerwerking eeue bijzon dere beteekenis "had. De andere wapens, in het bijzonder, pioniers en vliegers droegen tot 't succes van den dag in hooge mate bij. De verliezen der Fransche infanterie zijn, ingezien den massainzet, buitenge woon hoog. De slag voor Verdun is nog niet ten einde. Dezen morgend zijn op verschei dene punten van hot front nieuwe gevech ten aan gang leiders en troepen hebben betrouwen op den goeden uitslag. 26 vijandelijke vliegtuigen werden af geschoten wij missen 5 vliegtuigen. Fransche bron PARIJS. 20 Oogst. Op hot noord- front van Verdun hebben onze troepen, langs beide zijden der Maas, belangrijke vijandelijke verdedigingsinrichtingen, op een front van 18 kim. en in eene diepte welke op sommige'plaatsen meer dan 2 kim. bedraagt, vermeesterd. Op den lin keroever der Maas, houden wij o. a. hot bosch van Avocourt, twee toppen van den Dooden Man, liet Ravenbosch en Cumières. Op den rechteroever namen wij den Talontop, Champ3 Neuville, de hoogte 344, de Mormonthoeve en hoogte 240, ten noorden van Louvemont. In het Ravenbosch en in hel bosch van Chaume, HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW 19° VERVOLG. Ziet ge, dochter sedert vele jaren komt Hendrik alle Zondagen bij mij boven om allerlei zake» voor mij te bezorgen. Hij weet, dat hij nooit spreken mag over hetgeen er beneden gebeurt en tot hiertoe heelt hij dit ook niet tred aan, hij moet dus veel van de kleine Fee houden om tegen mijn streng verbod te handelen. De strakke oogen van liet kind smolten. Ja, hij houdt veel van mij, anders niemand, brak ze weenend uif<, Niemand Mierhaalde de oude dame, met ernstig en liefderijk gelaat, weet ge dan niet dat cr een is, die u altijd lief hooit, al hield ook geen menscii van u De goede God. U, die wil mets van mij welen, omdat in oen kunstenmakerslciiid ben viel Kelieitas haar driftig in de rede. Mevrouw Hol wig zegde dezen morgend d.it mijne zie) in alle geval verloren gaat, én allen beueden zeggen ze, dat God mijne arme mama verstouten heeften zijniet bij Hem is. Nu heb ik Hem ook niet meer lief, en wil ilc met naar Hem toe als ik sterf als mijne mama toch niet bij Hem is. Kechtveerdige God, wet hebben die on- zijn onze troepen vooruitgedrongen. De Duitschers deden hevige aanvallen tegen het bosch van Avocourt, Dooden Man en hoogte 344. Ons vuur bracht overal hunne pogingen tot staan en bracht hen zware verliezen toe. Onze vliegtuigen namen een schitterend aandeel aan den strijd. Zij beschoten uit geringe hoogte vijandelijke troepenver- zamelingen, bij middel van machienge- weren en droegen er aldus toe bij, tegen aanvallen af te slaan. Onze vliegers schoten op dit legerfront 11 Duitsche vliegtuigen neer. Twee andere Duitsche toestellen werden door afweerkanonnen neergehaald. Artillerievuur bij onderbre king op het overige front. PARIJS, 21 Oogst. Op de hoog vlakte van Cerny hebben de Duitschers de Fransche stellingen aangevallen op drie verschillige punten. Tot tweemaal toe heeft het Fransche vuur de aanvals golven gebroken, welke beproefd terug moesten trekken in bun vertreklinies. Andere aanvalspogingen ten noorden van van hel Monument van Hurtebiso zijn insgelijks mislukt. Op bet front ten noorden van Verdun hebben de Duitschers krachtdadig gerea geerd tijdens den nacht. Hun buitenge woon hevige aanvallen, bijzonderlijk in het Avocourfbosch werden gebroken door het Fransche vuur. De Duitschers leden zware verliezen, zonder den minsten uitslag. De Franschen behielden al hun winsten en richtten zich op de veroverde stellingen. Niets te melden op het overige van 't front. Engelsche bron LONDEN, 20 Oogst. Van nacht heeft do Duitsche tegenaanval op de stellingen, die wij gisteren voormiddag ten zuid ooste van Epeny veroverden, na vinnigen strijd glad gefaald. In den afgeloopen nacht hebben we bezuiden Lens een geslaagden overval gedaan. Aan het front van Ieperen schoot onze linio ten zuid ooste van St. Janshoek een beetje vooruit. LONDEN, 21 Oogst. 's Morgends ondernam de vijand een nieuwen aanval tegen onze nieuwe stellingen ten zuid oosten van Epehy. Wij konden zijne troe pen waarnemen, toen zij zich voor het storniloopen in stelling begavon. Onze artillerie joeg ze uiteen, vooraleer zij ten aanval konden overgaan. Aan den Noord Westrand van Lens, hadden don geheö- len dag door patroeijengevechten plaats, waarbij wij eenige vorderingen maakten. Eon vijandelijke afdeeling drong len oosten van Armentieres in onze lijnen. TW60 onzer lieden worden vermist. barmhartige menschen met hunne zooge naamde vroomheid van u gemaakt, arm klad. Uwe rnama is even goed Zijn kind als wij allen, zij is tot Hem gegaan, want Zijne Hei de vergaat nimmermeer. Moge zij rusten daar boven Het kind antwoordde niet, maar sloeg driftig hare armpjes om do lieve troosteres en de trauen stroomde» uit liare oogen. Twee dagen daarna hield er een rijtuig voor het huis van Mevrouw Heiwig stil. De weduwe steeg er in met hare beide zonen, orn hen naar de naaste stad uitgeleide te doen. Johannes ging naar Bonn om in du medecij- nen te stuueeren, doch zou vooral' Natlianafcl naar liet gesticht brengen waar hij zeil zijne opvoeding genoten had. Hendrik en Rika loerden in de open deur het rijtuig na... Zie zoo zegde de eerstnu hebben wij eenige jaartjes den tijd oer wij een van die twee weer in huis krijgen j Dat is zeker de dank voor de sch- o m fooi die gij van den jongen lieer gokregtn hebt I antwoordde Rika, die plechtmatig met haren voorschoot de oogen afwischte. Ga maar iu de keuken, daar ligt zo nog, ik d e ze u prosent i.< raak het geld met geen vinger aan, sprak Hendrik. Nu. ik weet waarom gij zoo boos zijt, hex- nam Rika. De jonge heer heeft het u dezon morgend eens aardig gezegd. Met uwe vijftig gulden loon en misschien honderd in de Gisteren waren de vijandelijke vliegers in groote afdeelingen bedrijvig, ver achter de eigene lijnen. Zij poogden vruchteloos de bedrijvigheid onzer ma- chienen voor het werpen van bommen, photographie en waarneming te ver hinderen. Onze bombarderaonttochten werden voortgezet. Een vijandelijke tr9in werd beschadigd, veel schade toegebracht aan vijandelijke vliegtuigen en statiën. Ondernemingen in samenwerking met de artillerie werden goed uitgevoerd. Vele photographiëi: werden genomen. In luchtgevechten werden twee Duitsche vliegtuigen neergeschoten en vier tot landen gedwongen. Een ander vijandelijk toestel werd in onze lijnen door afweer- vuur neergehaald. Zes onzer raachienen worden vermist. Duitsche bron BERLIJN, 21 Oogst. Van de Duna tot aan den Donau is de toestand onver anderd. Macedonisch front Niets. Oostenrijksche bron WEENEN, 21 Oogst.Onveranderd. Russische bron PETROGRAD, 18 Oogst. In de richting van Ocna zijn den 17 dezer, heel den dag door, gevechten geleverd in de buurt van Slonic, Grazesci en de glasfa briek. Bij het vallen van den nacht waren alle aanvallen afgeslagen en de tegen stander slaagde er enkel in, zich van verscheidene onzer loopgraven ten zuiden van de Slanicu meester te maken. In de richting van Focsani artillerie. Op de rest van het front artillerievuur. Oostenrijksche bron WEENEN,21 Oogst.— De 11e Isonzo slag is volop in gang. De vijand zet er alles op om d6 kracht van onze afweer, welke in tien bloedige slagen zegevierend bleef, te breken. Zulks gelukte hem op geen enkel punt van aan de hoogten der Julische Alpen tot aan de Adria. Op den noordvleugel van do 70 kim. lange lijn, in het Vrsic en Krngebied had ten gevolge van het rotsland, de Italiaan- scli6 aanval in afzonderlijke aanvallen plaats, welke allen dadelijk afgeslagen werden. Ten zuiden van Auzza en ten oosten van Ganale, gelukte de vijand er in, door het inbrengen van nieuwe strijdkrachten, ons front eenigszins terug to drukken. Bij Krh werd de Italiaansclie aanval opgevangen, nadat eenige afdeelingen tot volledige omsingeling hunne plaats be houden hadden en dan dwars door de aanvallers den terugtocht gevonden spaarbank, hebt gij eene aanmatiging alsof gij de groote Mogol zijt. Met een trotschen bluf zegt gij tegen uwe rijke mevrouw Geef mij het vreemde kind maar, dan breng ik het bij mijne zuster, bet zal u geen cent kosten en.... En toen heefc mijriheor geantwoord, viel Hendrik haar in de rede het kindis in de beste handen, Hendrik, zij blijft tot haar achttiende jaar hierin huis en gij zult u wel wachten haar inde geringste weerspannig heid tegen mijne moeder lo versterken... En betrapt gij ooit onze oude koukenheks weer op luisteren aan de deuren, nagel haar dan zonder genade mot baar oor aan de deur vast. Wat dunkt u, Rika, als ik u oens... en hij stak zijn arm naar haar uit maar de oude meid liep scheldende naar de keuken. X.. Negen jaren waren er na den dood van M. Heiwig voorbijgegaan maar nog in do ij/er- sterke muren, noch iu liet vrouwenproflel aan het venster der benedenverdieping, was verval gekomen in dien tijd. Deze vrouw, die het huis bewoonde, stond op den grondslag van vaste overtuiging, op hooge voetstuk van eigen onfeilbaarheid, in dezen onveranderlijken, ijskouden damp kring heerschten geene twijfelingen, geen strijd, geen inwendige aandoeningen van daar die uitwendige \olharding, die men eene goede constitutie pleegt te noemen. Toch was er aan 't oude huis in een op- üaciaen. Tusschen Descla en Wippach hadden dag en nacht, de eene aanval na den andere plaats, doch allen mislukten voor onze heldhaftige verdedigingslijned. Benevens het schuttersregiment n. 7, onderscheidde zich wederom de roemrijke eerste landsturmbrigade manschappen van Oostenrijk, beneden en boven de Eug, op bijzondere wijze. De dappereverdedigers der Karsthoog- vlakte, vochten met hetzelfde succes. De verovering van het vermelde dorp Selo, was het eenige plaatselijk voordeel, dat de vijand, ten koste van duizend man kon behalen. Bij de twee dagen dat de slag duurt, bleven meer dan 5600 ge vangenen en 50 machiengeweren in onze handen. Ten noord weste van Arsiero, haalden afdeelingen van het 2° regiment Tiroler Kaiser jagers en storrapatrocljen, vier officieren 90 man en een machienge- weer uit de Italiaansclie loopgraven. Italiaansehc bron ROME, 20 Oogst. Op het Julische front is de strijd aan den gang. In den loop van den ochtend van gisteren, zijn de drommen Van onze infanterie na het vuur van een etmaal lang, waarin onze artillerie de vijandelijke stellingen met steeds toenemende felheid beukte, den opraarsch naar hun oogmerken begonnen benoorden Anchove. Na de technische moeilijkheden, alsmede den vijandelijken tegenstand, schitterend te boven zijn ge komen, zijn ze over tal van bruggen over de Isonzo gekomen. Onze troepen trokken toen naar den linkeroever. Van Plava af tot aan zee hebben do onzen, na voortvarend de eèrste vijandelijke.linie tot een verwarden en vormeloozen hoop verdedigingsmidde len omgewoeld, te zijn overgetrokken, den togenstanders van dichbij in het nauw gebracht, welke, stevig ingegraven, en door tal van machiengeweren en ka nonnen gesteund, wanhopig tegenstand bieden. Twee honderd en acht onzer vliegtui gen hebben onvermoeid aan den slag medegewerkt. Ze vielen de achter de vijandelijke stellingen opgehoopte troe penmassa's herhaaldelijk met bommen en machiengeweren aan. Onze infanterie blijft verwoed aan den gang, terwijl het geschut onvermurw baar zijn geweldig vernielingswerk voort zet. De verliezen der tegenstanders zijn hoogst ernstig. De buit blijkt nu al aanmerkelijk te zullen worden. Eenige kanonnen en veel machiengeweren vielen in onze handen. Oostenrijksche bron WEENEN, 21 Oogst.Onveranderd. zicht verandering ontstaan de gordijnen van de vensters der eerste verdieping waren opgehaald en er stonden bloemen in de ven sterbanken. De oogen der voorbijgangers richtten zich nog altijd, onder gewoonte, naar het venster beneden en mevrouw Heiwig kon altijd zeker zijn van een eerbiedigen groet, doch daarna sloeg menigeen heimelijk de oogen naar de bovenverdieping. Daar verscheen dagelijks oen vrouwenge zicht, met een hoofd vol blonde krullen, met blauwo oogen, die schier kinderlijk groot en rond de wereld inkeken dat hoofd zat op eene bloeiende gestalte, die meestal in een wit neteldoeks kleedje gehuld was. Somtijds, niet dikwijls evenwel, was er nog iets anders aan die ramen te zien een kind, dat op een stoel geklommen, over den schou der der dame heen, nieuwsgierig naar buiten keek, het was een leelijk door klieren at'kee- rig gezichtje. Hoe uroot liet kontrast tus- scnen de dame on het kind wezen mocht, zij waren toch moeder en dochter, en voor de ge zondheid van de laatste waren zij naar Thtt- ringen gekomen. Er was namelijk in den loop der negen jaren in den omtrek van de stad X eeno zwavelbron ontdekt, er kwam eene bad inrichting tol stand en déze, benevens de uit muntende naam der Thuringer lucht, deed weldra allerhande hulpbehoevende lijders naar X stroemen, (Vervolgt), aui'ksciiü ironien ïurksche bron CONSTANTINOPEL, 19 Oogst In Perzië,rukte een onzer detachementen op in de richting van Banch en verdreef de Russen uit hun stellingen bij Han. Ten Noordoosten van Revandoes bij Gelischin sloegen onze voorposten een aanval der Russen af. In de kuststreek van Klein Azie heeft onze motorboot waarvan in het bericht van den 15 melding is gemaakt, opnieuw een vijandelijk schip tot zinken gebracht Vier leden der bemanning werden ge vangen genomen. Vijandelijke vliegers vielen opnieuw Smyrna aan. Tweo burgers werden gedood en zes gewond. Den 17 Oogst werden twee Engelsche kompagnieën, die aan het front bij Gaza opereerden, toruggedroven. In een luchtgevecht werd 1 vijandelijk vlieger tot dalen genoodzaakt. Den 17 wierpen vier Fransche vliegers bommen op Bairoet. AVONDBERICHT BERLIJN, 21 Oogst. In Vlaanderen artilleriebedrijvigheid van afwisselende sterkte. Ten noorde van Lens plaatselijke ge vechten. Vóór Verdun wordt op eenige plaatsen van het front gestreden. Aan de hoogte 304, hebben wij sterke Fransche aanvallen afgeslagen. In het Oosten, niets wezenlijks. BERLIJN, 21 Oogst. Door onze duikbooten werden in den Atlantische?) Oceaan en in de Noordzee weder 5 stoo- mers en twee zeilschepen verzonken, daaronder de bewapende Engelsche stoo- mer Rosemond (3044 t.) met hout van Archangel naar Targis. De overige stoomers werden uit sterke dekkings vaartuigen of convoyeeringon geschoten. Een der verzonken zeilschepen, een vier- master, was met vier stukken geschut bewapend. De chef van den admirale staf der marine Tot hiertoe 5,495,000 ton in den grond geboord. Er werden tot zinken gebracht in Februari 781,000 ton Maart 885,000 April 1,091,000 Mei 869,000 Juni 1,016,000 Juli 811,000 Hoe de nota voortgegeven werd Naar de «Kriegszeitung» maakt de Pauzolijke «Osservatoro Romano» het volgende bekend over de manier van mededeeling der Pauzelijke vredesnota aan de Mogendheden Aan die regeeringen met welke liet Vatikaan in diplomatieke betrekkingen is, word de nota medegedeeld onder den vorm van een geschreven exemplaar, door den Paus onderteekend, langs den gewonen diplomatioken weg. Bij liet exemplaar voor de Duitsche regeering werden twee gedrukte exem plaren gevoegd, oveneens door de Paus ondert8ekeiid mot verzoek tot overhan diging aan don koning der Bulgaren en den sultan van Turkije. Bij het exemplaar voor Engeland be stemd, werden 15 exemplaren gevoegd, ook door den Paus onderleekend met bede tot overhandiging aan den Voorzitter der Vereenigde Staten, de regeering van Italio eu diegene der verbondene regee ringen aan welke Engeland de overhan diging passend oordeelt. Aan de vertegenwoordigers der onzij dige Staten werd elk een gedrukt, niet rechtstreeks door de Pauzelijke Staats- kanselarij. VAN DE ZWITSERSCHE GRENS, 20 Oogst. De Roomsche medewerker van de Secoio meldt, dat uit de tot hiertoe ontvangen berichten blijkt, dat de kanselarijen der Gentraalraachten, in den grond met de nota van den Paus 't akkoord zijn. terwijl deze der Entente- stalen terughoudend zijn. Verstandhouding tusschen Berlijn en Weenen WEENEN, 21 Oogst. Het Weener Fremdenblalt dat gebruikt wordt voor de officieuse mededeelingen, schrijft gemeld wordt heeft de vredesnota van den Paus, hier in de toongevende krin gen, eene sympatieke opvatting gevon den. Volgens de ontvangen berichten neemt de Duitscherijksregeering hetzelfde stand punt in. Nadat de Ooslenrijkscheregeering zich 't akkoord gesteld zal hebben met de Duitsche regeering, zal het antwoord op de Pauzelijke nota volgen. Dit zal reeds in don allornaaston tijd geschieden. Welwillend onderzoek in Rusland Secoio verneemt uit Pelrograd, dat de voorloopige regeering verklaard heeft, dat zij de Vredesnota van den Paus met bijzondere welwillendheid zal onderzoe ken, en dat de regeering hetzelfde doel vervolgt, 't is te zeggen een spoedigen en eervollen vrede.te bekomen voor alle oorlogvoerenden. De houding der andere Entente-landen PARIJS, 21 Oogst. Volgens «Le Matin» zal Ribot reeds in de eerste Ka merzitting, welke weldra zal plaats heb ben, het antwoord van Frankrijk op de Pauzelijke vredesnota bekend geven. LONDEN, 21 Oogst. In het Lager huis vroeg King, of de Pauzelijke nota ontvangen was, waarin do oorlogvoeren den aangezet werden de vredesvoorwaar den te overwegen, en of de regeeringen der verbondenenen eene bespreking zou den houden, vooraleer er op te antwoor den. Lord Robert Cecil antwoordde, dat op beide deel6n der vraag bevestigend kon geantwoord worden. De Times meldt in aansluiting met het Reuterbericht uit Peking (in het eerste morgendblad van 17°" verschenen) De ontbinding der Duitsche onderne mingen heeft aangevangen. Het zaken lokaal der Duitsch Aziatische bank werd verzegeld. De likwidatie werd gedaan door bui- tenlandsche bankiers onder leiding van Chineesche staatsambtenaren. De Duitsche koncessies in Tientsin on Hankon keeren terug aan China. Do drukkende finuncieele verplichtingen tegenover Duitschland werden opgeheven in de builenlerritoriale voorrechten van Duitschland werden afgeschaft. De in China geinterneerde Duitsche en Oostenrijksche tonmaat die gekonfiskeerd werd beloopt tot 40.000 ton. De oude stad van Salonika afgebrand. USKUB, 19 Oogst, 's middags. Heden nacht brandde do gansche oude stad van Salonika af. Nu nog zijn van op het front dichte rookwolken boven Sa lonika zichtbaar. Kerenski aan Lloyd George. DEN HAAG, 19 Oogst. Reuter meldt uit Londen, 18 Oogst Kerenski telegrapheerde aan Lloyd George den dank der voorloopige regee- ring voor een begroetingstelegram van Lloyd Goorge wegens den derden ver jaardag der uitrede van Engeland in den oorlog. beproeven om de moeilijkheden van dezen oogenblik te overwinnen en den oorlog in enge samenwerking met de Bondge- nooten tot een einde te brengen dat aan alle volkeren de weldaden van eenen duurzamen vrede en de zegepraal der groote demokratische princiepen, name lijk der gerechtigheid en der vrijheid verzekerd wordt. Engeland zoekt in Vlaanderen de beslissing. 'Daily Chronicle» schrijft nopens den slag in Vlaandoren, dat hij slechts eene voortzetting uitmaakt der Ententeberaad slaging met andore middelen. Eene der gewichtigste besluiten der Londensche konferencie, dat tot hiertoe niet bekend gemaakt werd uit strategi sche redenen, is tot eeno beslissing van den wereldoorlog nog dit jaar te komen. BINNENLAND VLIEGERAANVALLEN Bij vijandelijke vliegeraanvallen (bommen- werpen) lC-6-1'7 werden te Monveaux gedood: Vrouw Josephine Scheppens, geb. Delratte, 76 jaar, woonachtig Rysselstraat, 24. Te Moeskroen gedood: Jozef De Vos, 71 jaar, wonende Romostraat, 43, gekwetst-.Etnevence Vermeulen, 40 jaar, wonende Meenenstr.72. In heide plaatsen is de stemming verbitterd geworden tegen de Engelschen. In den nacht van 10 en 11-8-17 werden te Roubaix door vijandelijke vliegers gedood Callewaert Nathalie, geb. 25 7-1868 Cal- lewaert Marie-Madeleine, geb. 3-S-1899 Callewaert Emma-Marie, geb. 16-9-1907 en Blanckaert Marie, geb. 9-12-1875, allen wo nende Toerkonjestraat, 81 Luyck Emilie, geb. 18-11-1861 en Van de Putte Mathilde, geb. 16-2-1839, beiden Almastraat, 245Luyck Leonie, geb. 24-11-1187, Almlstraat, 247," en VernambreSidonie, geb. 10-8 1859, Toerkon jestraat, 83. GekwetstLongueville Angela, geb. 10-10- 1895, Vlaand.erenstraat, 142 Schoot Marie, geb. 11-8-1806, Toerkonjestraat, 81 Kindts El o die, geb. 8-9-1882 Gadard Alice, geb. 13-5-1834 en Godart Georges, geb. 9-4-iyOT, alle ürie Almastraat, 245. De echtgenoten van Nathalie Callewaert en Alice Godart zijn in 't Fransch leger. Eene zekere verbittering vertoonde zich bij de bevolking, tengevolge van het werpen'vao bommen door de eigene landgenoten of hunne verbondenen. BERICHT. Tijdens den vliegeraanval in den nacht van 18 tot 19 Augustus 1917 op Gent en omlig gende, zijn de volgende personen Gedood 1. Trinquet Alexander,'handelaar in oud ijzer, 30 jaar oud en zijne vrouw 2. Trinquet Marie, geboren Van de Vyver, 35 jaar oud, beiden in Gent, Schildstraa't, 44. De eerste heeft een neef in 't Belg. leger. 3. De Scheppens Emma, gehuwd, geboren Niffle, 44 jaar oud, wonende te Gent, Brug- schen steenweg, 158. (Heeft twee zoons en vijf neven in "t Belgisch leger). 4. Baete Karel-Richard, 35 jaar, wonende Gent, Brugschensteenweg, 122. (Heeft eenen broeder in 't Belgisch leger). 5. Cortyn Rachel, 23 jaar oud, wonende te Mariakerlte. Gekwetst1. Baete Karei, 63jaar, molen- steenkappor, Gent, Brugschensteenweg 123, vader van den onder n. 4 genoemden doode; 2. De Craecker Eduard, beeldhouwer, 46 j., Brugscheristeen\veg57; 3. Ide Victor ine, vlas- spinster, 46 j., Brugschesteenweg 57; 4. Co- ryn Alida, 16 j., Mariakerke; 5. Coryn Mar- garetha, 13 j., zelfde woonst, zuster van de onder n. 5 genaamde doode. Gent, 19 Oogst 1917. Der Etappen-Kommandant, von WICK, oberstleutnant. Aan het Stadsbestuur te Aalst Do bakker Petrus De Boeck, Leopold- straat, 72, werd wegens bakken van slecht, met water en vuil vermengd brood, met eene geldboete van 2000m. gestraft. Zijne bakkerij word gesloten en het voor banden zijnde meel in beslag genomen. Als plaatsvervangers werden de bak kers Piron Theodoor, Nieuwstraat, en De Pelsmacker Philemon, Molenstraat toegelaten tot het bakken. Dit bevel moet bekend gemaakt worden. WITTICH Oberstleutnant und Koramandant Aan den heer Burgemeester deistad A alst De aflevering van olievruchten zal streng gekontroleerd worden, volgens do beplante oppervlakte en de lijsten van het afgeleverde zaadgoed. Iedereen, die te weinig zaad aflevert, zal rekenschap moeten geven en streng gestraft worden. Het bevel over inbeslagneming van olievruchten tot afleveren wordt herin nerd. De gemeente moet op 29 Oogst en den September leveren in het mngazijn der Goederonstatie te Aalst. Op den laatsten leveriDgsdag moet go- heel de opbrengst olievrachten geleverd zijdzooniet wordt het gemeentebestuur ter verantwoording geroepen. Het gemeentebestuur wordt tevens verantwoordelijk gemaakt vosr nauwkeu rige uitvoering van dit bevel. WITTICH, Oberstleutnant und Kommandant. Aan de Aalstersche bevolking. Hel bestuur van Hulp aan Vluchte lingen vervult een aangenamen plicht, de Aalstersche bevolking hartelijk to bedanken, in naam der uitgewekenen, voor do groote milddadigheid, getoond den 19 Oogst 1.1. Dank aan die giften zal liet ons mogelijk zijn menig huisgezin van uitgewekenen in hunnen dringenden nood bij te staan. Nogmaals dank van harte. VRAAG. Het Koraiteit Hulp aan Vluchtelingen vraagt eene stoof, kun nende dienen om op te koken. HUISHOUDSCHOLEN. Plaatsen zijn nog beschikbaar in de verschillige scholen de belanghebbenden gelieven zich te laten inschrijven, zonder verderen uitstel, in de sohoollokalen zelve. Het Bestuur; Mevrouw Frans HERTECANT, geboren Stephanie MATTHYS Mijnheer Loois MORTIER, MevrouwLouis MORTIER, geboren Adele HERTECANT Mijnheer Achiel HERTECANT, Mevrouw Aohiel HERTECANT, geboren Maria DE BRUYN Mijnheer Maurice VAN DER CRUYSSEN, Mevrouw Maurice VAN DER CRUYSSEN, geboren Maria HERTECANT Mijnheer Ctrirl HERTECANT, Mevrouw Cyrïel HERTECANT, geboren Elmire TOL- LIERS De Juffers Wilhelmine, Marguerite en Marie-José MORTIER de Heeren Paul en Jozef HERTECANT de Heeren Gaston, Ernest, Jozef, Georges, Jan, de Juffer Martha VAN DER CRUYSSEN de Heeren Frans, Paul, de Juffers Lucibnne en Elisa beth HERTECANT De Familien MATTHYS en BLANCQUAEUT melden U met ware droefheid het pijnlijk verlies welke zij ondergaan door liet afster ven van hunnen teergeliefden Echtgenoot, Vader, Schoonvader, Grootvader, Schoon broeder en oom MIJNHEER Oud Gemeente-Secretaris van Berlaere, vereerd met het Burgerlijk Kruis van 1" klas geboren te Berlaere, den 8 December 1836 en aldaar overleden den 21 Oogst 1917, versterkt door de HH. Sacrametnen der stervenden. l>o Lijkdienst, gevólgd der Teraardebe stelling, zal plaats hebben iri de parochiale Kerk van Berlaere, op Vrijdag 24 Ooqst 1917, om 11 ure 30 min. Wees hem aandachtig in uwe gebeden. Familieleden, vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen uitnoodiging zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit be richt als dusdanig te willen aanzien. SLerhecslelfiirog. De onder getekenden, weduwe Viersé en familie, verklaren bij deze dat zij voor niets in do zaak betrokken zijn, welke hen ten lasto werd gelegd. Rechterlijke vervolging r ingespannen worden nopens al dezer, nog laster tegen hen zouden verapri 1137 Wed. Viersé en fam

De Volksstem | 1917 | | pagina 2