08 onbeperkte uui^booioGrieo r Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein KLEI ME FEE HET GEHEIM DER OUDE JUFFROUW Qostalljk gevechtsterrein Zsiöeüjk gevechtsterrein Zuid-Oostelijk gsveahterreie ROND liE VREDESNOTA wmzii "XFhVhES-a i ISMSEi Elt'ire-EiM ïW.ERMERSGI' Elïire-SflSE ürjERSOH Ir» li El 53 s*. Et1 Snij- cn Kaaischool G.Teurrekecs omtrent de Pauselijke nota, die zegde dat zij eigenlijk door den Paus opgevat is en dat de centraalmachten er heelernaal vreemd aan zijn. Hij voogde er nog aan ioe dat hij en zijne vrienden meer sym pathie gevoelen voor de nota van de Paus dan voor da vroegere pogingen van den president Wilson, Een woordvoerder van de onafhanke lijke socialisten betreurde het dat de voorgaande sprekers er zich bij bepaalden hunne sympathie uit te drukken voor de Pauzelijko nota,zonder tol een bespreking over te gaan. Het verstaat zich toch van zelf, zegde hij.dat men sympathie gevoelt voor elko vredemanifestatie. De Rijksdag raag er dus niet aan verzaken om invloed uit te oefenen op het antwoord dat er op gegeven worden moet. Daar tegenover verklaarde een. lid van de sociaal democratische fractie dat er geene spraak was van bedoeld verzaken, dut er spraak was van eenige dagen uit stel, tot op den oogenblik dat do kwestie besproken was met do bondgenooten. Daaromtrent is zelfs door do regoeriug beloofd dat er, voor wat het antwoord aan den Paus betreft, innige voeling zal gezocht worden met de leden der hoofd commissie van den Reichstag. Hierop werd de zitting gesloten lot Woensdag voormiddag, met de dagorde Buitonlaudsche vraagstukken. Duitscïio bron BERLIJN, 22 Oogst. Legergroep van Kroonprins Ruppreclil: In Vlaanderen bereikte do urlilleriostrijd aan de kust on van Bixschoote tot Waaston tegen avond groote heftigheid. Gisteren morgend volgde na hevige vuurslagen ten Noord westen van Yperen een sterke vooruit- stoot der Eogelsehon hij St. Juiion hij werd teruggeslagen. Dezen morgend ontwikkelden zich tus- sohen do wogen van Studon en Meaner» naar Yperen nieuwe gevechten. In Artesiö, na sterke boschieting, viel de vijand onze stollingen aan ton Noord westen van Lens'. Plaatselijke doorbraken werden door krachtige tegenaanvallen, die tot handgomeen leidden, weder her steld, eene kolenhallo ten Zuidoosten der in brand goschoton stad Lens is nog in de handen der Engelschon. Ten Noordwesten en ten Westen van Le Catelot werden, bij talrijke voorposten govechten, gevangenen gemaakt. St. Quentin lag weder onder Franscb vuur. Legergroep van den Duitschen Kroon prins Op hot slagveld bij Verdun, voer- 20° VERVOLG. Ook de jonge moeder was naar X gekomen om haar kind do zwavelbaden to laten ge- bruiku;:en wel op aanraden van professor Johannes llelwig van Bonn... Ja, mevrouw Helwit, had veel voor haren zoon grdaan zij had"het doorgedreven, dat hij reeds vroe ger onder do leiding zijner strenggcluovige ulo ad verwan ten aan den Rijn gekomen was; nooit had hij in zijn zevenjarig verblijf op school en in zijne vakantie te huis mogen komen zij had' haren oudste dagelijks in hare gebeden herdacht en moederlijk op zijne hemden liet oog gehoudeu, maar nu was hij ook een beroemd man geworden. Het zou den jongen professor, oDdanks al zij no boroemheid, bezwaarlijk gelukt zijn zijne kleine patiënt in de onbewoonde bo- verdieping van zijn ouderlijk huis onder dak te brengen, ware zij niet de kleindochter van dien reehtzinnigen bloedverwant aan den Rijn geweest, voor wien mevrouw Heiwig zooveel eerbied had. Ook bezat de jonge vrouw een sclioonen titel, zij was de weduwe van een regeeringsraad uit Bonn. Mevrouw Heiwig zat voor haar venster; bare handen lagen, met haar breiwerk, op den de Franschen gisteren, aanvallen in verscheidene vakken, verder uit. Meer malen werd tot in den naoht gevochten. lu het Zuidoostelijk deel van 't Avo- courtbosch en op den Oostelijk daarvan gelegen heuvel kon de vijand na herhaalde vergeefsche stormloopen voet vatten. Op de Hoogte 304 mislukten alle aan vallen ook de omvattende bewegingen van Zuidwest en van den Doode man uit, werden in ons vuur en door de taaie verdediging der dappere verdedigers ge stuit. Vooruitstooten, die zich van den heuvelrug ten Oosten van het Ravenbosch togen het Forgesterrein richtten, werden afgewezen. Op den Oostoever der Maas drongen de Franschen in het Zuidelijk deel van Samogneux overigens werden hunne dichte slrijdcnassas, die van hoogte 304 tot don weg Beaumont Vacli9reauville en iu het Fossesbosch 's voor en 's namiddags tegen onze stellingen oprukten met bloe dige verliezen teruggeslagen. De verliezen der vijandelijke infanterie waren zwaar. Do Fransche bevelvoerders moesten verscheidene hunner aanvalsdi- visies door frissche troepen vervangen. 5|S In de laatste dagen volden Luitenant Voss zijn 360U en 37e\ en officier plaats vervanger vioefeldwebel Muller, zijn 2oe en 26eu^ tegenstrever. Fransche bron PARIJS, :21 Oogst. Zeer sterke wederzijdsche arlilieriebedrijvigheid, in den omtrek van Vauxaillon en van de hoogvlakten van Cerny en Craonne. In Champagne veroorzaakte ons ver nietigend vuur op de Duilsetae verdedi gingslijnen, in den omtrek van St Hilairo eene'ontploliing van gasreservoirs. Qnze verkenners ruimden eenigon tijd later de vijandelijke loopgraven van vijanden en vonden zo vol dooden. "Aan hot ^Verdunfront duurde do slag lieden voort en verliep overal ton onzen gunste. Op den linkeroever der Maas namen pnze troepen de Ganzonhoogte, welko wij geheel bezetten, evenals hot dorp Reguoville. Op den rechterarm namen wij bij eon schitterend gevoerden aanval het dorp Samogneux, evenals het gansche ver sterkte loopgravenstelsel welke Sumo gneux met de verdedigingsiiiriclitingen op do hoogte 344 verbindt. De tegenaanval Ion door den vijand op louw gezet, wer den door ons vuur afgewezen. Wij namen nog meer gevangenen, welke nog niet konden geleld worden. In het Wasgenbosch bleef een vijande lijke onderneming tegen een onzer kleine posten aan Hurtmannsweilerkoplf vruch teloos.. haren schoot, zij had op dat oogenblik iets gewichtigs to doen. Op eerbiedigen afstand, bij de deur, stond een mager man in een kalen Irak hij sprak langzaam en stamelend het was ook zoo akelig stil in die kamer buiten zijne stem vernam men geen enkel geluid, behalve Het tikken der pendule. Er kwam geen enkel zachtmoedig woord over de lippen der vrouw die strak op het bleeke kommervolle gelaat staarde van den man, die eindelijk zweeg, eu met zijn bonten katoenen zakdoek zich het zweet van het voorhoofd wischte. Gij hebt aan de verkeerde deur geklopt, baas Tieneman, begon mevrouw Hel wig ein delijk ik versnipper mijn geld met in zulke kapitaaltjes. O, mevrouw, dat bedoel ikook met maar gij zijt bekend als eene weldadige dame gij staat aan 't hoofd van liefdadigheidscollekten en loterijen ik wilde u onkel ver/.ocken om eene leening van vijf en twintig daalders, te gen behoorlijken intrest, van het geld dat gij voor noodlijdenden verzamelt. Neen, Tieneman, van dat geld blij it geen cent hier, dat is alles voor de protestanische zendclingszaak, vcor eene zielezaak; niet om menscheu te ondersteunen, die werken kun nen. Aan vlijt ontbreekt het mij met, mevrouw i riep de man met half gesmoorde stem, maar ziekten hebben mij iu het ongeluk gestort. PARÜJ3, 22 Oogst. Tijdens do nacht heeft het Dunsche geschut, op verschei dene punten van liet Aisnefront, de eerste Fransche linies heftig beschoten. Verscheidene malen hebben do Duitschors krachtige aanvallen uitgevoerd in de streek van de Monnejeanhoeve, ton ooste van Braye, ten zuide van de Bovelle tussclien Aillos en het monument van Hurtebise en op de hoogvlakte van Cali fornia. Overal hebben de Franschen bun stellingen gansch behouden en gevange nen gemaakt. Op den linkeroever van de Maas heb ben de Franschen op het einde van don dag een hevige;» Duitschen tegenaanval teruggeslagen, die gericht was op de hoogte 304 en den Dooden Man. Eenige Duitsche elementen die or in geslaagd waren vasten voet te krijgen in de nieuwe eerste linieloopgraaf werden er door een schitterend tegenoffensief der Franschen weder uitgeworpen. 80 Duitschers werden gevangen genomen. Die Fransche verkenners drongen tot bij de hoorden van hot dorp Forges. Op don rechteroever hebben do Duitschers evefieens verscheidene malen gepoogd de Franschen uit de stellingen to worpen dewelke deze gewonnen hadden ten noorden van de Mornonthoeve en hoogte 344Het Fransche vuur bracht den aanvaller zware verliezen toe eu hoeft de aanvalsgolven gebroken die nergens er in slaatLtJen de Fransche linies te genaken. 'Ren noorden van liet Gaurièresbosch mislukten aanvallen, gepaard gaande mot het worpen van brandende vloeistoffen. Engelsche bron LONDEN, 21 Oogst. Vanochtend vroeg deed de vijand zijn derde poging om hul terrein ton zuidoosten van Epeliy terug le winnen. Ofschoon hij door vlam- menspuiters werd gesteund, word hij volkomen teruggeslagen. Wij zijn in het volledig bezit van onze stellingen. Ten oosten van Epeliy bobben wij de Duitsche linie op een breed front nabij liet kanaal van St Quentin overvallen en een aantal gevangenen genomen. Des nachts hebben wij onze stellingen ten noorden van deu weg Ieperen Moenen lichtelijk verbeterd. LONDEN, 21 Oogst. Wij vielen heden morgend liet Duitsche loopgraven- stelsel aan der west en noostwestranden van Lonsj aan, en namen de vijandelijke stellingen op eene froulbreöd'.e van 2000 yards (1800 meters). De zware strijd duurt voort. LONDEN, 21 Oogst. 's Middags werden twee sterke tegenaanvallen, ten noordwesten van Lens, door onze troepen afgeslagen, en een uerdo tegenaanval ten zuiden der stad, door onze artillerie Wij doen goed, baas Tieneman, maar het geld in mijn bezit heeft zijne bestemming, overigens, mensehen dio in de ambachtsver- eenigangen allerlei verkeerde dingen liooren en lezen, krijgen natuurlijk niets. Goede God, wat moet men zich ul laten welgevallen als men iu nood zir, riep de arme man. Hij zag daarop naar het andere venster, olhij vandaar misschien een woord van troost te'wachten had de blik was voor de weduwe van den regeeringsraad, die te genover mevrouw Heiwig zat, doch ook hier wachtte de man te vorgeefs, en hij ging ein delijk heen. Gij hebt u toch niet geërgerd, tante vroeg dejongo weduwe vleiend, toen de man de kamer uit was... ja, velovan die zoogezegde beschavende inrichtingen waren mij ook altijd oen gruwel... O, daar is Carolina Met dien uitroep wees zij naar de deur; reeds voor het vertrek van deu schrijnwerker was er een jong meisje binnengetreden. Wio veertien jaar geleden do jonge vrouw van den goochelaar voor de gewei en «lor sol daten had zien staan, zou bijna van do gelij kenis geschrikt zijn. Jlot was volmaakt dezelfde gestalte, nu in een grof en donker kleed gehuld, in plaats van he< theatorkostuum. Dezelfde onberispelijke lijnen van liet ge- la,'^- 'iet demlfde zwaarinoedigo uitdruk- Uiiejf- wet eenige onderscheid tusschen die tot staan gebracht. Wij namen een aantal gevangenen. Heden morgend vroeg, werd een vijandelijke aanval ten noord van Meesen na een lievig gevecht afge slagen. Gisteron duurde de sterk wederzijdsche luchtbedrijvigheid voort.Onze vliegtuigen volbrachten m9t goed gevolg hunnen gewonen dienst. Ook de vijandelijke luchtstrijdkrachten gingen ten aanval over. In luchtgevechten werden 9 Duit sche vliegtuigen neergeschoten en 7 onlluigd tot landen gedwongen. 4 onzer vliegtuigen worden vermist. Duitsche bron BERLIJN, 22 Oogst. Legergroep van Prins Leopold van Beieren: Bij Riga, Dünalburg, Tarnopol en aan den Zbrucz loefde de geveciit3aclie op. Legergroep van Aartshertog Jozef Ten Zuiden van liet Trolusdal zetteden de Roemenen sterke krachten in, om onze troepen Me terreinwinst beiderzijds Grozex eu ton Noordoosten van Soupa weder te ontrukken alle aanvallen wer den met verliezen voor den vijand alge- slagon. Bij den legergroep, van von Mackeosen en op het Macedonisch front is de toe stand onveranderd. Oostenrijksche bron WEENEN, 22 Oogst. Bij Soveia, bij Ocna en ton westen van Dulta, onder nam do vijand sterke doch vergeefsche aanvallen. Verders is er niets van belaug te melden. Russische bron PETROGRAD, 20 Oogst. In de lichting van Riga heeft de vijand onze loopgraven ten westen van den weg Mitau naar Riga gebombardeerd. Voorts geweervuur, verkenningen en bedrijvig heid in de lucht. In don loop van den IS dezer heeft de vijand in Roemenië hardnekkige aanval len gedaan in de richting van Ocna en Onesci. Van den ochtend af viel de vijand de Roomeniërs in de streek van de Slome aan, en na eon onafgebroken verwoed gevecht, slaagde hi] erin zich meester te maken van een deel dor Roemeensche loopgraven en de Roemeensche troepen naar den zuidoostelijken zoom van Ocna terug ledrijvon. Van des ochtends af heeft do vijand hardnekkige aanvallen gedaan op het vak Gro/.esci glasfabriek, waar hij in den loop van den dag or in slaagde, onze stellingen binnen te dringen. De strijd duurt voort. In de richting van Focsani hebben do Duitschers na voorbereiding door de artillerie, dos ochtends het offen sief genomen aan beide zijden van den beiden lag inde oogen die der ongelukkige vrouw waren klagend en vochtig van tranen geweest, die var» het jonge meisje dat daar stond, getuigden van krachten weerstand. Wij'.weien i.u reeds, dat het aan de deur staande meisje Felecitas is, die tegenwoordig den prozaïst-hen naam van Carolina draagt den komcdianletiiiaam had mevrouw Heiwig bij het overige tuig op den zolder gesmeten. Eelicitus trad naar mevrouw Heiwig toe en lede een keurig geborduurden zakdoek voor "haar uêfir. He jonge weduwe haastte zich hem op te nemen. Wordt die ook verkocht, tante, voor de zeiiUelingskas vroeg zij, terwijl zij 't werk bekeek. Ja, Carolina heeft hem ervoor moeten ma ken zij hoeft er al lang genoeg mee getreu zeld maar mij dunkt drie daalders zal hij toch wel waard /.iju. Misschien antwoordde de jonge vrouw, de schouders ophalende. Hoe komt gij aan dat puttoon op de hoeken, kind l Dat heb rk zelf geteeaend, antwoordde Fe- liciias zacht. Zelf geteekend Neem mij met kwalijk, kind, maar dut is een gezegde, dat ik niet be grijp. Hoe kunt gij zoo iets beginnen, zonder dat gij verstand van hebt bet is echt ba tist, dat toch minstens een daalder kost, nu is het door die slechte teekening bedorven. Movrouw Heiwig stoof op. (Vervolgt.) spoorweg Focsani Adginudu. Tegen don middag slaagden de Duitschers er in, zich meester te maken van de eerste loopgraaflinie ten Westen van genoemde spoorweg, maar een tegenaanval dreef lien terug en herstelden den toestand. Ten Oosten van den spoorweg waren de Roemeniërs onder de sterke pressie van do Duitschers gedwongen, naar het Zuidelijk uiteinde van liet dorp Marasasli terug te trekken. Oostenrijksche bron WEENEN, 22 Oogst. De 21 Oogst salin do geschiedenis van het Isonzo- leger een der heetste geveciitsdagen geweest zijn. Ten ooste van Canale moest liet dorp Vrh aan den vijand overgelaten worden. Alle pogingen der Italianen om hunnen aanval over de hoogte ten zuide van het dorp uit te breiden, bleven vruchteloos. Ook ten zuide van Descla mislukten ver scheidene vijandelijke aanvallen, welke met aanzienlijke strijdkrachten onderno men werden. Hier onderscheidde zich voornamelijk hut landsturmregiment 25. Evenals de vorige dagen behielden do dappere verdedigers zegevierend hunne vooruitgeschoven loopgraven, ten oosto van Gorz en hij Biglia Legen herhaalde vijandelijke stormboden. Zware verliezen en totale uitputting, dwongen den vijand hier geheel deu dag door, eene strijdpoos te laten intreden. Het ergste werd gevochten op de Kurst- hoogvlakte. Ondersteund door het aan kracht weergalooze artillerievuur, wierp, de vijand van 's morgends vroeg tot 's avonds laat, divisie op divisie legen onze stollingen. De hevigste stormloopen waren gericht tegen beide vleugels van den sok'or en tegen de streek Failfi-Hrib-CosLatijévien, waar de Honvedregimenlen 39 en 46, welke er sinds den zomer 1915 vechten, nieuwen heldenroem oogstten, alsook tegen Medeazza en San Giovanni. De uitslag van den dag was in overeenstem ming met de schitterende houding der troepen en dezer aanvoeders. Moge het gekomen zijn tot kleine zwenkingen,gelegen in ons afweerstreek, doch is het succes onbetwist op onze zijde. Italiaansche bron ROME, 21 Oogst. De slag aan hot Julische front blijft onverpoosd ;aau den gang. Vol van een prachtige hardnekkig heid en in eendrachtige aktie rukken onze troepen, aan den uitersten rechtervleugel door vaste batterijen en monitors onder steund, op naar liet succes, dat zich zelfs door den niet verflauwden tegenstand van den vijand afteekent. Terwijl de strijd zich aan den Noordelijken vleugel van het breede front regelmatig ontwikkelt, begon de vijandelijke linio op de Karst- hoogvlakte en in liet kustland onder don machtigen druk der troepen van 't dorde le^er op verscheiden punten te wankelen ei» te wijken. De dappere regimenten infanterie van het 23® korps hebben zicii nog eens met roem overdekt. De brigades grenadiers (het eerste en tweede), Bari (139 en 140), Lario (233 en 234), Piceno (235 en *236), Dosenza f243 en 24-1) we dij verden in moed. Ze slaagden erin, de machtige verdedigingsstellingon van den vijand tusschen Corile en Solo voorbij te komen naar de sterke stellingen van Stari Lokwa, Twee honderd een en zestig Italiaansche vliegtuigen hebben boven het slagveld gevlogen. De troepen, die tusschen Selo en Comeno (Komen), als mede op de Oostelijke stellingen van do llermad waren opgehoopt, werden met bommen bestookt. Inrichtingen bij hot spoorwegknooppuut Tarvois on druk vor keer Tan den vijand, dat daar was opge merkt, werden met vijf ton bommen van hoog ontploffingsgehalte bestrooid. Een onzer jachtvliegtuigen is niet in zijn kamp teruggekeerd. Een vijandelijk toeslei werd geveld. In den nacht, die aan den 25 vooraf ging, en in den verstreken nacht heeft de vijand, ten einde onze aandacht af te leiden, in verscheiden vakken van het front in Trentiiio cn Karinthië gekoncen- treerd vuur gegeven en gedeeltelijke aan vallen trachten te doen. Overal is hij ge keerd. Een zijnor aanvalsafdeelingen werd in het Lagarinadal afgemaakt. Een andere, die in een onzer vooruitgeschoven posten ten Zuidoosten van deu Monte Majo had weten voet te krijgen, werd daar in een snellen tegenaanval uitge worpen. De sterkte van den italiaanschen aanval. MILAN, '22 Oogst. De militaire medewerker van do Turiner Sto.iv.pa schrijft, dat meer dan 6800 kanonnen, waaronder over de 1500 Engelsche en Amerikaanscne, op het Isonzofront vu ren. De sterkte der Italiaansche aanvals- troepen in liet offensief, bedragen 650,000 man. Bulgaarsche bron SOFIA, 21 Oogst. Ten noorden van Monastir, in de Tseroabocht en in het dal vandoWurdar arlilieriebedrijvigheid. In de streek van Moglena werd hot vuur belemmerd. Aan den benedenloop van de Slroema afzonderlijke kanonschoten en patroeljeontmoetingen. Eon vijandelijk- vliegereskader heeft bommen geworpen achter onze stellingen on op do stad Prilep. In de streek van Monastir is oen Frausch vliegtuig neer geschoten in eon gevecht in de lucht. Hot is acht t onze linies gevallen. Een ander vliegtuig is bij hel eiland Thasos neerge schoten door luitenant Escliwege. Hot is in zee gevallen. AVON D BEL RICHT BERLIJN, 22 Oogst In Vlaanderen hebben do Engelsche aanvallen ten oosten van Ieperen zich lieden morgend vroeg uitgebreid op een front van vijftien kim. Zij zijn ouder zware verliezen voor deu vijand mislukt. Vóór Verdun is er lot hiertoe geen infantericstrijd. Het vuur is zeer hevig ten Zuid Oosten der Maas. Boimneuaanvallen onzer vliogereska- ders legen versterkte plaatsen aai; de Engelsche kust verliepen succesvol. In hot Oos'.on, niets wezenlijks. BERLIJN, 22 Oogst. Nieuwe duik- boolsuccossen in deu Atlantische»! Oceaan in liet Kanaal en in do Nourdzee vijf stoomers, drio zeilschepen en een vis- schersvaarluig worden verzonken daar onder waren de Fransche bark Etuiiio Galioune (1914 ton) met salpeter voor Frankrijk, «en diep geladen Engelsche stoomer die door drie schepen ter verze kering begeleid was, een volgeladen on bekende s o mor van middelbare grootte, alsook het Engelsoh stoomschip Naris sus. De chef van den admiraalstaf der marine. De werking van den Paus M1LANKN, 21 Oogst. De Stampa meldt uit Rome Het Vatikaan is beslo ten, do vredeswerking niet op te geven, zelfs indien de eerste antwoorden der mogendheden niet gansch tevredenstel lend zouden zijn, doch do werking met nieuwe voorstellen voort le zetten. Bij de Italiaansche katholieken BERLIJN, 22 Oogst. Berliner Zitung am AI it lag meldt uit Zurich: Men bericht uit Rome, dat de Paus dei. voorzitter der katholieke Volkspartij ont vangen heeft. Eene groote beteekenis wordt aan dit onderhodd gehecht, daar de houding der Italiaansche katholieken tegenover do Pauzelijke nota besproken werd. Een scSirijven van Keiz&r Karei DEN HAAG, 21 Oogst. United Press moldt uit Rome Bij liet Vatikaan is een schrijven van Keizer Karei aange komen. De briefwisselaar deelt mede, dat dit schrijven met do vredesnota in betrek staat. Engeland belooft «welwillend ernstig onderzoek LONDEN, 21 Oogst.—Uit Rome wordt gemeld De Engelsche gezant heeft aan het Vatikaan medegedeeld, dat de Engel sche regeering da ontvangst van de Pauzelijke nota bevestigt, en deze wel willend en ernstig zal onderzoeken. Een Pauselijk worstel tot wapenstilstand GENEVE, 22 Oogst. Volgers een telegram uit Berne aan de Tribune gezonden, loopt aldaar in diplomatische kringen het gerucht, dat de Paus aan de oorlogvoerenden eene nota overhandigde, waarin hij voorstelt, een wapenstilstand te sluiten. Aan don Bevoorradingsdienst (Mèlk- dienst) der Stad Aalst Voor het toezicht over de personen der stad, welke recht hebben op volle melk, moeter alle maanden, tegen don 25n, ee:ij.in dubbel opgemaakte lijst aan do Landb'OüwafJeelingi dc-r Kommandantur ingezonden en aan de goedkeuring der Kommandantur onderworpen worden. Geneeskundige getuigschriften moeten er bijgevoegd worden. De lijsten moeten afzonderlijk opgemaakt zijn le Lijst dor zieken, 2o Lijst der zwangere vrouwen, 3e Lijst der kindoren onder do zes jaren. Iedere week moet tegen 's Zaterdags gemeld worden of or nieuwe getuigschrif ten ingezonden werden. Do getuigschrif ten moeten aan de Landbouwafdeeling Ier goedkeuring onderworpen worden. Het is verboden, dat de personen zelf de goedkeuring hunner getuigschriften aan- vra-en. De Bevoorradingsdienst is daar mede gelast. FÖRCK, Leutaant u. Wirtschaftsoffizier BERICHT. Om reden der Stieren- keuring zal op Vrijdag 24 Oogst 1917, van af 6 tot 10 uren 's»morgens, het ver- koer gesperd zijn in de Kapellestrual Albert Liénartstraat, Esplanadestraat eu Vuarlslraat. HUISHOUDSCHOLEN. Plaatsen zijn nog beschikbaar in de verschillige scholen do belanghebbenden gelieven zich le laten inschrijven, zonder verderen uitstel, in de schoollokalen zelve. Het Bestuur. BURGERLIJKEN STAND Mannelijk geslacht 0 Geboorten Vroawolijk id. 1) Huwelijken A Do Vos, bediende met B.Sonck, z. beroep. a! Cuppens, schrijnw. met E. Van Renter- ghem, kleermaakster. J. De Neef, handelaar met M. Eeckliaut, br. Overlijdens A. Podevvn, breister, 23 jaar, Hoveniers- straat. J. Lemmens, weduwenaar Van den Abeele, zou-ler beroep, 88 jaar, Leopuldsir. C. Van Cauwenbergh, muisenm. 20 jaar, Guldenboomplaats. L. Sonek, man De Leeuw, voerman, 65 jaar, Varkensmarkt. M.Sedeyu, zonder beroep, 17 jaar, Schoolstr. E. Vanderuiersch, vr. Castelain, vleesch- houwer, 55 jaar, wonende te Komen. 2 kinderen onder de 7 jaren. Mijnheer Desirè v.STELAIN-VANDER- 1 MERSCIÏ, soldaat bi; 't frausch leger; Mejuffer Marie-Auloinettp CASTELAIN; Mejuffer Luciennc CAST F. LAIN Mijnheer- Alphonse CASTELA1N-DELE- VAL- Me'vr. LEPOUTRE-VANDERMERSCK; Mevr. CATTEAU-VANDF.RME.RSCH; Mr Jules CATTEAU-DELEPINE, soldaat bij 't franscb leger; Mevr. Jules Catteau-,- 'Tlcv'rouw VANDEUMERSCH-COUSi:.; Mijnheer Auguste VANDERMERSCH, sin- daat bij 't franscb leger; Mijnheer Charles VANDERMERSCH, soldaat bij 't fransch leger Mejuffer Sophie CASTELAIN; Mejuffer Philomètie CASTELAIN; Mejuffer Berthe CASTELAIN; Defamiliën DE LAH OTR E-G HESQUIERF GHEVSEN-GIIESQU fEREOHESQUIER E HER VENT en AIG NET-CASTELAIN, melden l' met innige droefheid het smar telijk verlies dat zij onderan in den per soon van 1 MEVROUW hunne teêrg-diefde Echtgenote, Moede Schoondochter, Zuster, Schoonzuster, T: m en Nicht, geboren to Komen (België), do 16 November 1801 en godvruchtig teA-n* overleden deu 21 August'. 1917, verste»1.'/ door de RH. Sacramenten onzer Moede» Oe H. Kerk. De plechtige Lijkdienst, waaraan wij L door deze verzoeken te willen tegenwoordig zijn, zal plaats hebben in «Ie kerk van Suit Martin us, te Aalst, den Vrijdag 24 dkziïu, om 10 uren. Men vergadore ten sterfhuiz®, Leopoid- straat, Nr 12, om i) 1;2 ure. BID VOL'li HAAR t Mevrouw Hector A S-DEPAEPE Myoh. en Mevr. .L'RT S-MEDAE'- hun kind, vervullen ;reurigon pli-u' het «verlijden te meldmi 1 ME V llOU »V hunne hoogstgewaardcevdc lieschermeUn geboren te Komen (België), don 16 November lSiil, en godvruchtig ie Aalst overleden den 21 Augustus J917voorzien van de Heilzo Sacramenten der Stervenden. De Lijkdienst en Begrafenis zullen plan's hebben up Vrijdag 21 dezer, in de St Marti- nuskerk, om 10 uren. Wees hoar gadarlit jj in uwe gebeden I Men vor;.'»dero ton 'slarfhuize, Leopold- straat, 12, om 9 1;2 uren. Deze mededeelm- -lin t tnt uitnoodigirv.'. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw v «luwe nri J. B. VERHOFSTADT, geboren te Eren-"idegetii den 11 Febr. 1346 en overleden to Aalst, den 23 Augusti 1917, voorzien vau de H. Sakramentcn. De lijkdienst en begraving, toe deweUgl Ued. uitgenoodigd wordt, v al plaats hcu. n in St Martenskerk, Zaterdag 25 Uogst, u 10 1/2 ure. Men vergadere ten sterfiiui/e, Hof-Somergem, om 9 ure. VRIJHEIDSTRAAT, 37, AALST Een nieuwe Snij- en Naaicursus begint met September aanstaande. Bij do inschrijving ten huizo der on- dergeteekeude zal dag en uur der theo retische en praktische lessen kenbaar gemaakt worden. Volledig programma te bekomen bij Gabriello Teurrekens. Gediplomeerde snijdster van. t/- - xiaatd Eephers^ef'i. De on mn- gete'-Ueuuou, weduwe Viersó en Ltnilio, verklaren bij dezo dat zij voor niets in de zaak betrokken zijn, welke hen tenlas'.e werd gelegd. Rechterlijke vervolging zul ingespannen worden nopens al dezen .dio nog laster tegen hen zouden verspreiden* 1137 Wed. Vier9é en familie.

De Volksstem | 1917 | | pagina 2