H TiTf inumwii li i ii mmM Oorlogsberichten Westelijk gevechtsterrein KLEINE FEE Qastalijk gevechtsterrein Zuidelijk gevechtsterrein TurkscMe fronten Os onbeperkte Duikbootoorlog HET FRANSCHE KABINET STADSNIEUWS Nationaal Hulp- en Voedingskomfteït Voedïngskomiteit voor Aelst Provinciale Sevoorradings;: sinissie üroMürediöt van Belgis Duitsche bron BÈRLIJN, 6 September. Leger- froep van kroonprins Rupprecht In 'l&afideren bleef den arlilleriestrijd he vig, Vooral tuöschen het bosch van Hout hulst en het Innaai Yperen-Komen. Met den aSfond vielen de Engelschen tweemaal met sterke krachten onze lijnen aan, bij de wegen die leiden van Yperen naar J?oelcapelle en Zimbeke. Beide aanvallen mislukten met verliezen door one vuur en in strijd van man tegen man. Legergroep van den Duitschen kroon prins Wederzijds den weg Laon, Sois- sons en in het Oostelijk deel van den Chemin des Dames was de vuuraotie bij tusschenpooze» heviger. 's Avonds na trommelvuur, rukte de Fransche infan terie vooruit ten Zuidwesten van Pargny Zlain door ons afweervuur kon deze onze hindernissen niet bereiken. Bij Vaucaillon en op den Winterberg verliepen eenige verkenningen voor ons gunstig, gevangenen werden binnenge bracht. Na sterk inleidend vuur ten Noorden van Reims volgde een gedeelte lijke aanval der Franschon tegen het Bois Sarbains. Zij werden teruggeslagen. Voor Verdun duurt de sterke artillo- riestrijd voort bijzonders op den oostoe ver der Maas. Tot hiertoe geen infanterie aotie. In den nacht van 4 op 5 September, vielen onze vliegers Londen, Sonthan en Margate aan. Brandwerkitig der afge worpen bommen werd bestatigd. Een onzer vliegtuigen werd vermist. Op iiet vaste land werden gisteren 14 vijandelijke vliegers en een uitkijkballon afgeschoten. Luitenant Voss velde zijn 4U0B en 4lea tegenstrever. Fransche bron PARIJS, 5 September. Gisteren avond hebben do Duitscliers na een leven dig bombardement eeu aanval op de Kazemull.oogvlakte gedaan. Door hel vuur der Franschen gestuil bonden de aanvallers de Fransche linies niet aan tasten. In Champagne weerden de Franschen cm» overval ton noorden van den Casque ai. Ze slaagden met een overval ten noordoosten van den Feton. Ze maakten gevangenon. Op de beide oevers van de Maas bleef de arlillerieslag in den nacht verwoed. In den boven Elzas een patrooljescher- mutseling in het vak van Seppois. PARIJS, 6 Sept. 's Morgends hebben de Duitschors na eon hevig bombarde ment twee aanvallen gedaan op de hoog vlakte van Calefornie. Deze werden HEÏ GEHEIM DER OUDE JUFFROUW 33® VERVOLG. De oudo dame zelte zich voor de piano neör en Felioitas gitig door de glazen deur op het balkon. De zon was aan het ondergaan alles wat ombaar heen was, glooide in hot purper avondlicht, en daar binnen klonken de heer lijke tonen van eene treurmarsoh van Beet hoven. Doch reeds na eenige oogenblikkon richtte Folicitas haar peinzend hoofd op en keek angstig n;i:iv de kumer om. Dat. was geen pianospel meer, hot was een gefluister van wegstorvut"!. innen, «lat eensklaps met al de kracht oneer prm'eiio in het hart. van het jonge goede mei-drong de handen, die ov.v de toetsen ..oeci i waren storvous- moè en do ton» - /tj te voorschijn rie pen, waren ai - iv. ki s telcon eener zieldie feil i voor altijd t tl« .arilo wil losrukkon, Do woter- cu v.nop had vuur de b'.'Uta dOi'i'Clingon toch ijno gevolgen. Het ind was in den niiul.t a aar verkond gewordt n, ou Folecltas *u.-u oen volgeDden morgoud met hevige hoofdpijn wakt.cr. Z.| nam ech ter hare gewoao bezighedou waar haar arm hinderde baar niet veel, wijl da zalf des afgewezen. Een effieier bleef in onze nfenden. Levendige wederzijdsche arlillerieactio op beide MaasoeVers. Niets te melden op het overige front. Bar le Due kreeg talrijke bommen welke onder de burgerlijke bevolking eenige slachtoffers maakten. Op 4 Sep tember werden drie Duitsche vliegers door onze loodsen neergeschoten en vijf andere Duitsche vliegtuigen stortten zwaar beschadigd in hunne lijnen neer. Als vergelding wegens de beschieting van onze Sanitatsafdeèlingen hebben twee onzer vliegtuigen Trier gebombardeerd. Onze beschietingsvliegtuigen deden ook talrijke toohten over de station van Roeselare, Pitthem, het vliegplein van Chistel en de munitiedepots vanThourout alwaar een hevige brand uitbrak. Ook de kazernen van Lahr, in Baden, het vliegplein van Schlettstadt en de fabrie ken van Hagendingen werden beschoten. Engelsche bron LONDEN, 5 Sept. Een vijandelijke overvalsafdeeling is in de buurt van Arraentières afgeslagen. Een aanval, tegen de Portugeezen ondernomen, was eveneens vruchteloos. Het vijandelijk geschut was roerig in de buurt van Lens. LONDEN, 5 September. Eene sterke vijandelijke afdeeling welke ver leden nacht ten oosten, van Zillebeke poogden een onzer posten te overrompe len, werd door ons vuur met verliezen afgeslagen, alvorens zij onze stellingen kon bereiken. De artillerie was voortdurend zeer. bedrijvig op liet slagfront van Ieperen. De Duitsche vliegtuigen bombardeer den verleden nacht opnieuw verscheidene plaatsen in onzq lijnen.Zij wierpen eenige hommen in den omtrek onzer hospitalen en veroorzaakten schade aan bijzonderen eigendom. Ceene gebouwen werden ge troffen. Een vijandelijk toestel werd door ons vuur neer.e-xl oten en vernield. Onze vliegers zetten over dag en des nachts hunne bombardeertochten voort. Beide vliegdior.sten betoonden groole bedrijvigheid. Onze artillerievliogtuigen en onze luchtballen deden den ganseden dag, in samenwerking met de artillerie, veel werk. Ondanks krachtige aanvallen van Duitsche vliegtuigen, namen wij een bijzonder groot getal photografische opnamen, waarvan vele, binnen de vijan delijke lijnen. Duitsche bron BERLIJN, 6 Septemb. Legergroep van prins Leopold van Beieren Voor het front van het achtste leger hebben de Russen met haast hunnen terugtocht naar achts reeds eene goede uitwerking gedaan had.De professor had dien morgond gelukkig eene operatie volbracht en kwam eerst in den namiddag 't huis. Hij bleef aan de voor deur staan èn vroeg aan Rika, die juist met eeu emmer naar binnen ging, naar hare ge zondheid. Ik ben weer boter, mijnheer, antwoordde zij maar Caroline heeft het gisteren met die krandgeschiedenis weggekropen /ij heeft den ganschen nacht in baren slaap ge- praai, en nu heeft zij oen hoofd als vuur en... Dat luidt gij mij dezen inorgend moeten zeggen Rika, viel do professor haar op een strengen toon in de rede. Ik heb het aan mevrouw gezegd maar dio dacht, bel zou wel weêr te recht komen. Er is nog nooit een dokter voor haar ge baald onkruid vergaat niet. mijnheer Het helpt toch niet of men haar til goed wil doen, voegde zij er verontschuldigend bij, ziende dat Huiwig do wenkbrauwen fronste zij is van kleins af een verstokt ding geweest en heeft zich altijd teruggetrokken, als eene p. inscs... zuo'n kunstenmakerskind Menig maal, als ik voor mevrouw iets lekkers ge bakken of gebraden had, heb ik er haar een stukje van gebracht... men heeft toch een hart maar deukt gij, dat zij er aan raakte 't Wel, f.iod beware 'mij, ik moest Aet altijd maar sveèr meenemen Zo heeft itcwlit meer geëten dan zij uoodig had altijd Aav half het Noorden en het Noqrdooaten voortge zet. Aan Dürfte heeft de vijand zijne sterke stellingen tot Friedrichstadt ont ruimd. Bij ODzen snellen voorui,tmarsch konden wij tot nu toe enkel onvolledige getallen nopens gevangenon en buit vaststellen, 7500 man, 180 stukken geschut, 200 machiengeweren, verscheidene pantser wagens en zeer talrijke krljgsmateriaal aller aard. Legergroep van aartshertog Jozef In de Noordwestelijke Moldaustreek tus- schenpoozend levendig artillerievuur en voorpostengevechten. Legergroep van von Mackenson In de bergen ten Noordoosten van Focsani mis lukte een Roemeensche vooruitstoot bij Mon celui. Macedonisoh front Westelijk van het Prespameer verliepen gunstige Duitsche 6n ten Oosten van het Doiranmeer Bul- gaarsche verkenningen. Oostenrijkscke bron WEENEN, 6 September. Legergr. van geueraal oberst aartshertog Jozef Op vele plaatsen levendige gevechtsbe drijvigheid. Russische bron PETROGRAD, 4 September. Gister ochtèüd hebben onze troepen de stad Riga verlaten, na de versterkiugen van Duna- munde en de bruggen over de Duna le hebben opgeblazen. Thans trekken zij in noordoostelijke richting langs de kust terug. De dorpen Kabli, 49 werst ten zuiden van Pernau, Gainach, Kospull en Pidde, aan de kust bij Riga gelegen, zijn door eene vijandelijke vloot beschoten. In do richting van Ixkult hebben de Duitschers gisteren hun öpmarscli in noordelijke richting langs dsn groolen weg Waldenrode Pskof en in noord oostelijke richting naar Krazan voortge zet, ten einde onze stellingen bij Duna- burg om te trekken. Tegen den avond heeft de vijand onze troepen aan don Grooten Jaegel uit hnn stellingen ver dreven; in jjde streek van Waldenrode ons front over een breedte van 13 werst ingedrukt en Waldenrode bezet. Onze troepen trekken in noordelijke richting terug. Wij nemen maatregelen in verband met bet indrukken van ons front. Iu de streek van Ilden, Rybnaok on Krazenteu trekken onze troepen, die zich togen den druk van den vijand niet staande konden houden, in noord ooste lijke richting terug. Wanordelijke henden soldaten verdringen zich op den grooten weggnaar Pskof en op den weg van Ridej naar Lemberg. In de richting van Dunaburg levendige gevechten. bmmmMwra—mBa1 wnwniwa genoeg, van den tijd af, dat mijnheer zaliger gestorven is het i.s te verwonderen dat zij er zoo goed bij gegroeid is. Ik Leb baar zelf aan Hendrik hooren zeggen, dat, als zij maar eens hier het huis uit was, zij dan werken zou tot dat het bloed onder hare nagels te voorschijn kwam, om iederen cent, dien zij verdiende, aan mevrouw te zenden, tot dat ieder stukje brood, dat zjj hier geëten had, betaald was. De oude keukenmeid merkte niet op, dat 't gelaat van den professor onder haren stort vloed van woorden bloedrood wns geworden. Zij had nauwelijks uitgesproken, toen hy, zonder een woord te zeggen, naar boven ging oin Felicitas te spreken... Daar zat zij, in do kamer, welke zij met Rika decide, liet hardnekkige kind, dat zich niet had willen verzadigen aan het vreemde brood cn dat wilde werken tot dat haar liet bloed onder de nagels sprong, om iedere verplichting van zich af te ltoopeii eene lierheid, met mannelijke onbuigzaamheid, te midden d;r diepste vernedering volgehou den Het was dus eene sterko ziel, die huisde in dat wezen, dat duur zoo kinderlijk bevallig, schijnbaar slapende neerzat. Haar liooid rustte, door haren arm onder steund, op de vensterbank haar blank ge laat cn du pracht barer lokken kwamen sterk uittogen de verweerdestcenen. In de riohiipg van Czernowitz (Roeme nië) hebben wij ten Ruiden van het dorp Slobodgea vijandelijke aanvallen afgesla gen met groote verliezen voor den vijand. LONDEN, 5 Sept. Officieel bericht uit het Russische hoofdkwartier, door de admiraliteit draadloos opgevangen Langs de bocht van Riga houdt de terugtocht aan. De vijand bereikte op 50 werst ten Noord Oosten van Riga de overgangen over de Aa. Onze troepen, die beoosten Riga aan den slag zijn, trokken naar Zegewold, Lemberg en Dezhubrazd terug. Duikboolen hebben de kust bij Riga beschoten. Tegenaanvallen verdrongen den vijand van de hoogte hij Slobodzia, waarbij twee honderd tegenstanders werden gevangen genomen en de oude toestand hersteld. Oostenrijksche bron WEENEN, 6 Sept. Gisteren was het 12 dagen geleden, dat de Italianen met hun groolen planmatigen aanval tegen den Monte San Gabriele begonnen. Krachtige kanonnen en mijnwerper- massas vereenigde vele uren hun vuur op onze hoogtestellingen, Op een enge streek liepen dagen nacht infanteristen, behoorende tot minstens 8 brigaden storm. Eergisteren bereikte de strijd zijn hoog tepunt. De bergtop verwisselde in den voortdurendon strijd verscheidene malen van bezittor. Hot jubelen van den vijand, welke naar een opaohuddingawekkend succes dorstte, was vorvroegd. De offervaardige taaiheid onzer troepen won de bovenhand en sterke tegenaan vallen ontrukten den vijand het voorloo- pig gewonnen terrein. Gisteren middag was dqn Monte San Qabriele volkomen terug in onze handen, 's Avonds werd een sterke aanval bloedig afgeslagen. Italiaansche troeponverzame- lingen in het dal, laten veronderstellen, dal er nieuwe aanvallen zullen plaats hebben. Ten eosten van Gorz werden gedeelte lijke aanvallen teruggeslagen. Op het zuiddeel der Karslhoogvlakte duurde do slag den ganschen dag voort. Do Italianen werden uit de voorste loopgraven teruggeworpen. Onze dappere infanterie behield zich in dezo loopgraven tegen alle pogingen des vijands, door sterke tegenaanvallen ze terug tt» nemen. Hot aantal gevangenen op 4 en 5 Sep tember in deze gevechtsstreek genomen steeg lot 160 officieren en meer daa 6300 man. Triest werd andermaal door twee Italiaansche luchtaanvallen bezocht. Do professor was byua onhoorbaar binnen gekomen Iti.i /afhuur eeu oogenblik onbe wegelijk aan, toen boog hij zich tot haar néér. Felicitas I klonk hot zacht en medelijdend. Zij sprong op en staarde als ongeloovig in de oogen die op haar noérzagen haar naam door hem uitgesproken had haar als eenen elektrieken schok getroffen. Maar hare gestalte, die zoo even nog als van een kind m elkaar gebogen was, richtte zich eensklaps op in iedere zenuw gespannen als gold het om een vijauJelijkeu aanval af te weren. De professor deed of hij deze verandering niet bemerkte. Ik hoor van Rika dat gij ongesteld zijt, zegde hij met den gewonen, bedaard vrieu- delijkon toon van den geneesueer. Ik voel mij weer wel antwoordde zij stil. Als men mij slechts met rust laat, wordt ik spoedig van zelf weer beter. Gij ziet er toch met goed uit, hernam hij en stak, zonder er ineer over te spreken, zij na hand uit oru haar den pols te voelen. Onmiddellijk trad zij eenige schreden ach» teruit. Wees toch verstandig Felicitas, vermaande hij, nog altijd op vriendelijk, ernstigen toon, toen zij onbeweeglijk de armen krampachtig tegen nare zijde drukte. Zijn dikke baard be lette niet, dut zij zag boe boos hij zijne lippen op elkander klemde. (Vervolgt.) Italiaansche bron ROME, 6 Séptember. Gisteren «s de strijd op het Julische front opnieuw hevig begonnen. Op de hoogvlakte van Bainsizza hebben wij terrein gov omten, door het veroveren eener gewichtige stelling ten zuid westen van Ohroglo. ten noord westen van Gorz. In den slag van gisteren namen wij 86 officieren on 1602 man gevangen, welko tot 10 verechillige regimenten behoorden. Op den Karst, wierp de vijanl na een zeer hevig artillerievuur, zijne infanterie- massas tegen onze hellingen lusschen Kastanjevitza en de zee. In den noordelijken seclor, tussehen Kostanjevioa en Korite. werd de aanval na lang heen en weer gaan door onze troepen afgeslagen. Tussehen Korite on Solo hebben onze troepen zeven verwoede aanvallen afgeslagen en hunne stellingen behouden. In het zuiden, tussehen {het Brestoviu- zadaljjmoesten wij ons voorloopig uit eenige loopgraven terugtrekkende noord oosten van Lohavac. 's Namiddags werd onze oude lijn, door een kraohtigen tegenaanval hersteld. Wij namen 402 govangenen,waaronder 4 officieren. 261 onzer vliegtuigen hebben aan den strijd deelgenomen, doordien zij de vijandelijke troepen beschoten en de wegen des vijands bombardeerden. In den nacht van5 September heeft ons luchteskader Pola opnieuw met goeden uitslag gebombardeerd en weibehouden naar zijn steunpunt teruggekeerd. Turkscho bron KONSÏANTINOPEL, 4 September. In den nacht voorafgaande aan den derden September heeft de vijand onze stellingen bij Gaza hevig gebombardeerd. Den daaropvolgenden dag richtte de vijand zijn bombardement tegen onze meer Oostwaarts gelegen stellingen. AVOND8ERICHT BERLIJN, 6 September. Ten noord oosten van lepere;» en bij Lens, zijn sterke Engelsche gedeeltelijke aanvallen mis lukt. Bij Verdun duurt de artilleriestrijd voort. In het Oosten werden Russische achter hoeden door onze ruiterij verworpen, bij New Karpet» en ten zuidwesten Mitau, 70 kilometers ten oosten van Riga. BERLIJN, 5 September. Nieuwe du'kbooisucessen op het Noordelijk oor- logstoonoel 30.000 ton. Onder de tot zinken gebrachte schepen, bevonden zich de gewapende Engelsche stooraer Gla «erley met 6000 ton kolen naar Genua alsook drie stoomers welke uit een trans port weggescholen werden, waarvan er twee gewapend waren en een tankstoo- mer van minstons 4000 lot». De chef van des» adm. stal' der marine. LONDEN. 6 Sept. Do admiraliteit meldt, dat er in do laatste week meer dan 20 schepen van meer dan 1600 ton en 3 van min dan 1600 ton in den grond geboord werden. 9 schepen werden vruchteloos aangevallen BERLIJN, 6 September. In den nacht van 4 tol 5 September hebben marinevliegtuigen do militaire inrichtin gen van Duinkerk® en St Pol aangevallen en er 2300 kgr. hommen op geworpen. Branden en ontploffingen worden waar genomen. 2°) Een onzer duikboolen beschoot op 4 September, 's avonds, de versterkte havenplaats Scarbourough, aan do En gelsche kust, et» wierp er vele granaten. Talrijke treffers en branden werden onloochenbaar vastgesteld. De ciief van den adiuiraalstaf der marine. IN RUSLAND Suchomlinow aangevallen BERLIJN, 5 September. Aan liet 8-uur avondblad wordt van do Russische grens gemeld Als de vroegere minister vat» oorlog Suchomlinow na het sluiten van den zesdei» procesdag bij middel van den auto terug naar de Peter-Paulus- vesling werd gevoerd, werd liet rijtuig op do straat door eeno groote menschen- meuigle tegengehouden en omvergewor pen» Alhoewel de begeleidingsmanschap- van hunne wapens gebruik poogden te maken, drong de menigte op den bloeken en sidderende op den grond liggende Su chomlinow toe. Slechts liet ingrijpen van sterke kozakkenpatroeljen gelukte het Suchomlinow to bevrijden en voor de lyncheeringsjustioie te behoeden. De menigte brak in smaaduitroepingen tegen hem en de kozakken, tegen Januschko- witz en Romanow uit. Gevangenneming. PETROGRAD, 5 Septomber. Vol gens de bladen molden, heeft de regee- jing in overeenstemming met de tegen- revolutionnaire samenspanning, die in Moskow ontdekt is geworden, bepaald dat de grootvorstin Michael Alexandro- witsch en Paul Alexandrowitsch in hunne woning zouden gevangen genomen wor den. IN DENEMARKEN Deensche voorstellingen in Londen KOPENHAGEN, 5 SeptemberHet Ritzauburoel meldt Betrekkelijk de schending van het onzijdig Deensch watergebied tijdens het zeegevecht bij Bjerregaard op 1 September, kreeg de Deensche gezant in Londen opdracht, bepaald verzet bij de Engelsche regeering aan te teekenen Men onderzoekt of bij gezegde gele genheid eene schending van het Deensche watergebied ook van Duitsche zijde door voortzetting van den strijd op Deensche zeegebied heeft plaats gehad. Al de geborgene personen, iu den dienst der Duitsche marine zijnde, werden geïnter neerd. Ribot heeft gezegd, dat hij den tijd tot aan de heropening van het parlement zal gebruiken om zijn ministerie in overeen stemming met de wenschen der partijen te hervormen. Ribot is voornemens een groot con centrate kabinet samen te slollei», met medewerking van vertegenwoordigers van alle partijen. Het plan schijnt te be staan om een ministerie te vormen met Ribot en Cleineuceau, aan liet hoofd en Briand en Viviani als medewerkers. Als opvolger van Malvy, den afgetre den Franschen minister van binnenland se!»»» zaken, wordt ook door enkele Fran sche bladen Steeg, do ondersekretaris genoemd, die nu ad. int. de portefeuille van Malvy, heeft. Steeg behoort evenals Malvy, tot de socialistischs radikalon en hij is al van Januari 1912 tot Januari 1913 minister van hinnenlundsche zaken ge weest in het kabinet Poincaré. BEKEESniMAKING Aan den /iter Burgemeester der stad Aalst Allo paardeuwelke hij het gezondheids onderzoek bevonden werden als lijdend aan schurft, of verdacht werden aan schurft te lijden, moeten in eenen bijzon- deren stal gebracht worden, en wol de zieke et» verdachte paarden afzonderlijk. Paarden welke met schurftige paarden in deuzelfden stal gestaan hebben, moeten zeer scherp nagezien worden. In de stallingen moeten de paarden Plaatselijk sztoYXXitei-s AE-'1' -"ST winkel Beschikbare waren voor de week van den 10 lot 10 September Vet, Maïsmeel, Meel, Zout, Azijn (Baby's Food voor kinderen onder de3 jaar).' Ingelegde VïScfo zooals Tarbot, Schelvisoh, Tot:;: Kabeljauw, Kool. De vlsch zal verkocht worden in de Onderwijsstraat in dezelfde orde der sectiën, als in den Nationalen Winkel. De Bestuurder. Karei De Wolf. G1E-I <=3 XJ TT 3B3 13H2 -12ST 3U Verkoop van Pensen, Bloedpens, Lever, Uier, Bloedworst, Leverworst, Witte worst, Halfhoofd, Leverpastei en Varkenskop Zaterdag 8 Sept. 6ectie 17 Woensdag 12 Sept. 3ectie 14 Maandag 10 - - 16 Donderdag 13 4 Dijnsdag 11 15 Niet-Behoeftig en 's voormiddag s.Behoeftigen 's namiddags Charcuterie-Winkels der Vereenigde Vloeschhouwers Winkel I.J. De Pril, Leopoldslraat. Zaterdag 8 Sept. De personen van sectie 1 welke de laatste maal niet bediend zrjn. Maandag 10 sectie 13 Winkel II.Ef Van Beneden, Nieuwstraat. Zaterdag 8 Sept. De personen van seotie 19 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 10 sectie 12 Winkbl III.— A. De Kimpe, St. Janstraat. Zaterdag 8 Sept. De personen van sectie 18 welke de laatste maal niet bediend zijn. Maandag 10 sectie 11 Niet-Behoef tig en 's voormiddags. Behoeftigen 's namiddags SUIKHRIJ-WIIVKEL Maandag 10 Sept. sectie 1, Donderdag 13 Sept. seotie 10,11 Dijnsdag 11 3, Vrijdag 14 Woensd. 12 6, 7 Zaterdag 15 Sept. 16, 17 Behoeftigen 's voormiddags.Niet - Bchoe ft igen 's namiddags Verkoop van Boter, venkel Korte ZoctCoSraat Maand. 10 Sept. sectie 1, 2, Dond. 13 Sept. sectie 10, 11, 12 Dijnsd. 11 3, 4, 5, Vrijd. 14 13, 14, 15 Woens. 12 6, 7, 8, 9, Zaterd. 15 16,17,18,19 Behoeftigen 's voormiddags. Niet-Behoeftigen 's namiddags HET BESTUUR. derwijze geplaatst worden, dat zij elkan der niet kunnen aanraken. Harnassuren, dekens en poetstuig mogen niet uitgeleend of verwisseld worden.De voorwerpen welke bij schurf tige paarden gebruikt werden, moeten duidelijk als zoodanig kenbaar gemaakt worden. Schurftige paarden moeten geschoren worden. Na gebruik moeten de scharen met eetio oplossing van 2 0/0 lijsol gezuiverd worden. Alle poetstuig moet bij vaststellen of uitbreken der ziekte, in eene oplossing van 3 1/2 0/0 lijsol ontsmet worden. Tijdens de eigenlijke genozingsduur mo^en de paarden eerst na eene tweede inwrijving gekuischt worden. Allo stallingen moeten om de veertien dagen goed gekuisoht worden. De Kom- mandantuur zal streng toezicht houden over het zuiveren der stallen en de eige naars van onzuivere stallen zwaar be straffen, alsook hunne paarden zonder vergoeding aanslaan. Stallingen waarin paarden staan welke schurft hebben, moeten voorzien zijn van een duidelijk herkenbaar opschrift «Schurft».. De veoartsöi» worden gelast onnndde- lijk met de verzorging te beginnen. De gemeentebesturen moeten legen 7 Sep tember melden, welke veeartsen daarvoor aangesteld Iwerden. WITTICH, Gberstleutnar.t und Kommandant. EEN JONGELING van 17 jaar, Leon Brauconnier, vraagt plaats bij een haar- kapper. Schrijven Bureel, Esplanade- straat, 5. Sint-Jozefscollege Aalst. Heropening i voor externen Dinsdag 11 September. Sint Marlens-Gestioht Bisschoppelijke Middelbare School, Esplanade, 1, Aalst, jl Voor de lessen, die hernomen worden i den 11 September, kan men ziel» laten inschrijvon allo dagen, van 11 tot 1 ure. Gesticht der Damon van Maria. i De heropening dor klassen is vaètge- steld 1° voorde twee extornaten en de beroepsschool, op Maandag 10 Septemb.; 2° voor hot pensionaat op Dijnsdag 11. VERLOREN in den omtrek van den Post, een pasport, op naam Maria De Coster, Nieuwbeekstraat, 81, Sint Job. Terug te h-ongen aan bovenstaande adres of ten Politiobureele. GEVONDEN in de Rozomarijnstraat, eenen portemonnaie inhoudende oen wei nig geld en eenige kleinigheden. Don verliezer mag zich wenden tot den lieer A.Ghyssolinckx, apothekor, Molenstraat. GEVONDEN gouden oorring. Terug to bekomen, Nazarethstraat, 12. Geldleeningen mits hypotheek aan intrest te beginnen van 4 °/0 of aflosbaar mot drijmaandelijksohe betalingen. Uitgave en vernieuwingen van obliga tion aan 4 °/0 intrest. Uitbetaling der coupons «Grondkrediet» zonder kosten. inlichtingen te bekomen ter studie van c)en Notaris EEMAN te Moorsel en in hot Bureel der MaatschapjV; te Aalet, Leo-, poldstraat, N. 9. 803

De Volksstem | 1917 | | pagina 2